Dyskusja wikipedysty:Nadzik


Dyskusja wikipedysty:Nadzik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji do VI 2020

Sic mundus creatus est
Alles ist miteinander verbunden


Spis treści

Kandydowanieedytuj kod

Cześć. Tak wszyscy teraz myślą o wyborach i zastanawiam się, co byś powiedział, jako by Cię zgłosić do kandydowania na administratora? Mpn (dyskusja) 12:55, 12 lip 2020 (CEST)

ten wyżej dobrze gada, polać mu Gdarin dyskusja 18:46, 15 lip 2020 (CEST)

Most Londyńskiedytuj kod

Witaj, jesteś autorem tej edycji [1]. Znalazło się w niej sformułowanie "Za czasów Tudorów na moście znajdowało się ponad 200 budynków. Niektóre z nich miały ponad 7 pięter lub wychodziły ponad 2 metry nad drogę, co powodowało, że most stawał się też tunelem." Czy możesz mi wyjaśnić co oznacza "wychodzić ponad 2 metry nad drogę"? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 14:25, 12 lip 2020 (CEST)

Werdykt 5/2020edytuj kod

Cześć. Komitet Arbitrażowy rozpatrzył wniosek (5/2020) Mouthmam – Leszek Jańczuk i wydał werdykt w sprawie. Jacek555 16:46, 12 lip 2020 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:Uprawnienia grup użytkownikówedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Uprawnienia grup użytkowników

To wcięcie było już przed moją edycją (tam, gdzie jest o grupie adminów interfejsu). Edycji dokonałem, ponieważ między grupą KA a CU był fragment kodu }}, który został potraktowany przez oprogramowanie jako zwykły tekst, więc usunąłem tenże. I tak, mail jest poprawny. Tufor, który jest rewizorem, zmienił link mailto: na właściwy. Pozdr. XaxeLoled AmA 19:18, 12 lip 2020 (CEST) I tak, dałbym radę to poprawić. Winą jest to, że ikonka grupy uprawnień dla admina interfejsu została wywołana poprzez [[Plik:...]], a nie za pomocą szablonu {{ikona}} (tak, jak to jest w opisach innych grup uprawnień). Poprawiłbym, problem jest jedynie taki, że nie ma takiej ikonki wymienionej na stronie dokumentacji tego szablonu. XaxeLoled AmA 19:42, 12 lip 2020 (CEST)

@Tar Lócesilion, jako twórca szablonu {{Wikipedysta:Tar Lócesilion/element}}, byłbyś w stanie pomóc? Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 19:48, 12 lip 2020 (CEST) Trochę się rozjeżdżało, gdy opis w {{{3}}} zajmował tylko jedną linię na ekranie; overflow: hidden jakoś to naprawiło. Teraz u mnie wygląda ok. Pzdr, tufor (dyskusja) 20:42, 12 lip 2020 (CEST)

Odp:Ad:Rafał Trzaskowskiedytuj kod

Odp:Ad:Rafał Trzaskowski

Cześć, dzięki za uwagę. Nie ruszałem, bo widziałem, że jest zabezpieczony, ale nie zwróciłem uwagi, że na niższym poziomie ;) → Snoflaxe (dyskusja) 20:02, 12 lip 2020 (CEST)

Wikipedysta:Nadzik/Lista gmin w Gruzjiedytuj kod

Proszę. Nie zapomnij dodać info o przetłumaczeniu i poprawić transkrypcję, bo w tej chwili to polsko-angielski bełkot--Felis domestica (dyskusja) 20:58, 12 lip 2020 (CEST)

Czy wiesz – Ronnie i Donnie Galyonedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Nadzik (dyskusja) 22:40, 12 lip 2020 (CEST)

RE: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Pozostające w mocy środki orzeczone przez KAedytuj kod

Cześć. Nie ma żadnego uzasadnienia trwałe obniżenie zabezpieczenia. To nie jest artykuł lub inny element Wiki, który może podlegać zasadzie śmiało edytuj, ale archiwum trwałych zaleceń Komitetu Arbitrażowego. Co miała by dać żółta kłódka? Jacek555 19:40, 15 lip 2020 (CEST)

@Jacek555, pozwolić Ci (oraz każdemu następnemu sekretarzowi KA, który nie byłby administratorem) edytować ją każdorazowo jak będzie taka potrzeba. Jest to archiwum, raczej nie sądzę, żeby znalazł się ktokolwiek kto chciałby stosować na niej zasadę śmiało edytuj. Jeżeli uważasz, że nie ma potrzeby, okej. Ja po prostu uważam, że żółta kłódka spełaniałaby to samo zadanie, które teraz spełnia czerwona. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 20:09, 15 lip 2020 (CEST)

Pytankoedytuj kod

Może i głupie, ale został zgłoszony ten bug na Phabricatorze. Użytkownicy z innych wiki (dwa zgłoszone przypadki) piszą, że otrzymują powiadomienia z polskiej wiki sprzed kilku lat. Chodzi o np. tą edycję czy tą edycję. Jako, że bug jest nietypowy: zaczął się pokazywać dość niedawno, dwa zgłoszone przypadki dotyczą polskiej wiki, wspomniane edycje dotyczyły zmian nazw użytkowników to trochę zaczęło mnie to zastanawiać. I doszedłem do wniosku (*mroczna muzyka* dam dam dam ;): to wszystko zaczęło się dziać po tym jak zostałeś Globalnym Renamerem ;) Oczywiście nic nie mam Ci do zarzucenia czy coś, zapewne nic nie zrobiłeś (jedna z edycji z 2008 roku, kiedy nie było nawet tego systemu), ale jako że sam nie mam dostępu do niektórych stron specjalnych do których Ty masz i nie wiem jak wygląda tam interfejs, to chciałbym zapytać czy na Specjalna:GlobalRenameUser (nie wiem do końca co to za strona) lub Specjalna:GlobalRenameQueue masz jakąś opcję „potwierdzania” dawnych, wykonanych zgłoszeń czy coś w tym stylu? Jakieś inne opcje, które potencjalnie mogłyby kreować powiadomienia? Z ciekawości. Pzdr, tufor (dyskusja) 22:49, 15 lip 2020 (CEST)

Cześć @Tufor! Ciekawe pytanie. Na stronach specjalnych mam wgląd we wszystkie zgłoszenia wykonane za pomocą tej strony ze wszystkich wiki (od 14 stycznia 2015). Tutaj znajduje się log, w którym są WSZYSTKIE operacje związane z globalnym renamingiem (te z wyżej wymienionej strony specjalnej, stąd lub stąd). Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc "masz jakąś opcję „potwierdzania” dawnych wykonanych zgłoszeń?". Mogę przeglądać dawne zgłoszenia, ewentualnie tworzyć im stronę z notatkami na meta (wtedy wygląda to tak), ale nie ma możliwości żadnego potwierdzania, nawet nie można raz zamkniętych tasków ponownie otworzyć (co jest wkurzające, bo jak przypadkiem się komuś odrzuci wniosek, to musi go składać ponownie). Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem, ale jeśli nie, to śmiało pytaj! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:12, 15 lip 2020 (CEST) Dzięki za odpowiedź. Pytałem tylko z ciekawości, ten bug zapewne nie ma z tym żadnego związku. Dobrą robotę wykonujesz ;) Pzdr, tufor (dyskusja) 23:24, 15 lip 2020 (CEST)

Ws. art o pomniku Bachusa w ZGedytuj kod

Witam,

dziękuję za informację, poprawiłem artykuł poprzez skrócenie go o tamten fragment kontrowersyjny, może inne osoby będą chciały coś dopisać, ale ostatecznie chyba nie udało mi się go przenieść. Proszę zatem o przeniesienie go do wikipedii. Leszek 08:41, 16 lip 2020 (CEST)

przenosinyedytuj kod

Nie mam nic przeciwko takim przenosinom, wydaje mi się jednocześnie, że nie jest rzadkie lokowanie podobnych subiektywnych rzeczy w przestrzeni usera. Jak Ci się chce, zacznij dyskusję i śmiało edytuj :) Pundit | mówże 15:26, 18 lip 2020 (CEST)

@Pundit, jak widzisz w Dyskusja kategorii:User admin wer, dyskusję już chyba zaczęli bez Twojej zgody. Może coś z tego wyjdzie! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 15:32, 18 lip 2020 (CEST)

Rollbackedytuj kod

Naucz się proszę zasad Wikipedii. Nie można cofać edycji bez uzasadnienia -- no chyba że mamy do czynienia z oczywistym wandalizmem. Już któryś raz widzę, jak agresywnie wycofujesz oczywiste poprawki. W haśle dot. firmy G Data były błędne odsyłacze + błędny przypis (patrz szablon obok). Proszę o więcej uwagi na przyszłość. 2A01:11BF:610:8B00:71CA:3728:E86C:5AE1 (dyskusja) 17:18, 18 lip 2020 (CEST)

Wiem, wiem. Uznałem to po prostu za zabawną sytuację. Twoje akcje z tym związane jak najbardziej popieram. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:21, 19 lip 2020 (CEST)== Prawdziwa ==

Witaj, w żadnej edycji nic nie wspomniałem o tym, czy informacja jest prawdziwa czy nie. Wspomniałem o dodaniu informacji zgodnej ze źródłem. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:07, 19 lip 2020 (CEST)

Wiem, wiem. Uznałem to po prostu za zabawną sytuację. Twoje akcje z tym związane jak najbardziej popieram. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:21, 19 lip 2020 (CEST)

Towaryedytuj kod

Akurat domyśliłem się o co chodzi, ale... kto ma taki podpis? :P Nedops (dyskusja) 23:08, 20 lip 2020 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedysta:Tymoteusz Ptuśedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedysta:Tymoteusz Ptuś

Kurczę, z tymi uprawnieniami dla mediatora źle się wyraziłem, bo mediator raczej nie ma jakichś dodatkowych. Moja wina ;-). Chodziło mi o to , że to jest jeden z paru innych wprowadzających w błąd userboxów u w/w użytkownika. Na tej liście jakoś nie widzę jego nicku, więc usunąłem po prostu tego userboxa z jego strony użytkownika. Pozdr. XaxeLoled AmA 16:56, 21 lip 2020 (CEST)

Dopracować|dane biograficzneedytuj kod

Cześć. Mam prośbę - jeśli wstawiasz taki szablon ([2], [3]), to podawaj od razu skąd te dane brać. ;-> W każdym razie jeśli chodzi o naukowców - zwykle nie publikują oni swoich danych biograficznych, więc domagasz się rzeczy niemożliwej do zrealizowania. Nie wiem ilu naukowcom taki szablon dodałeś, ale to wszystko jest do usunięcia. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:42, 21 lip 2020 (CEST)

Twoja gwiazda Mistrza konkursu CEE Spring 2020edytuj kod

Drogi Nadziku, przyjmij proszę tę oto zaszczytną gwiazdę mistrza haseł o Europie Środkowej i Wschodniej. Czy chodzi o austriackie skandale polityczne, prezydentów różnych krajów, macedońskie zapory wodne czy słoweńskie wąwozy, czytelnicy i czytelniczki Wikipedii mogą liczyć na to, że dostarczysz im potrzebnej wiedzy. Dziękuję w ich imieniu! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:58, 22 lip 2020 (CEST)

Dyskryminacja pozytywnaedytuj kod

Ciekawi mnie - co sądzisz na ten temat: [4]? Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 03:32, 24 lip 2020 (CEST)

@Mariusz Swornóg Ciekawy temat, obejrzę całe w wolnej chwili. Na następnej konferencji lub z zlocie z chęcią z Tobą na ten temat porozmawiam, ponieważ sam mam swoje spostrzeżenia na ten temat. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:15, 24 lip 2020 (CEST) Również bardzo chętnie z Tobą porozmawiam na żywo. :) Widzę, że masz dużo merytorycznych argumentów, potrafisz o nich mówić – lubię takie dyskusje na poziomie. :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 11:16, 24 lip 2020 (CEST)

Podziękowanie - Ronnie i Donnie Galyonedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:05, 25 lip 2020 (CEST)

Re: szablonedytuj kod

Zostawmy. Wrzuciłem sobie do obserwowanych i poobserwuję czy tak może zostać. ~malarz pl PISZ 12:23, 27 lip 2020 (CEST)

Wikiscanedytuj kod

Ładna strona statystyczna. Na pewno już ją kiedyś widziałem, ale najwyraźniej musiała ostatnio umknąć mojej uwadze. Dziękuję! Marcowy Człowiek (dyskusja) 19:47, 28 lip 2020 (CEST)

Debatyedytuj kod

No, miejsce na debaty przed II turą jest właśnie w tym miejscu, gdyż tak to było podawane we wcześniejszych elekcjach. Ktoś może tego nie zauważyć i pisać tam, gdzie przed I turą, no ale to, co trzeba, już w haśle jest (skoro nie było debaty, może być opisane to, co było, a miało być debatą). Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 20:34, 29 lip 2020 (CEST)

Proszę o pomoc z udostępnieniem mojego artykułuedytuj kod

Witam, nazywam się Katarzyna Bielska. Chciałabym udostępnia artykuł w Wikipedii o moim pra pra dziadku stryjecznym. Napisałam już go, dodałam zdjęcia lecz został on usunięty z powodu braku przypisów, dodałam je po każdym akapicie lecz nie został nadal udostępniony, czy mogę liczyć na pomoc w korektach aby był poprawny i gotowy do udostępnienia? Chciałabym jeszcze dodać tabelkę taka jak zawsze się pokazuje z prawej strony z najważniejszymi informacjami lecz nie jestem tego w stanie sama zrobić.

 Z góry dziękuję, Katarzyna Bielska. 

Siewierscy herbu Ogończykedytuj kod

--MarSiew1991 (dyskusja) 22:29, 30 lip 2020 (CEST)

Witam,

Jakiś czas temu napisałem artykuł dotyczący rodu Siewierskich herbu Ogończyk. Zauważyłem ,że otrzymałem od Pana wiadomość zawierającą wskazówki za co jestem bardzo wdzięczny gdyż był to mój pierwszy artykuł na Wikipedii i zdaję sobie sprawę z pewnych błędów warsztatowych jakie popełniłem. Pozwoliłem sobie jednak napisać z innego powodu . Artykuł został edytowany przez innego użytkownika . Informacje dodane przez owego użytkownika stanowią pewną wartość dodatnią natomiast niektóre z nich nie są poparte żadnymi przypisami bądź tekstami źródłowymi. Część zawartych tez uważam za lekko naciągane i pozwoliłem sobie na usunięcie fragmentu edytowanej treści natomiast nie wiem czy to nie było pewne nadużycie z mojej strony. Jeżeli tak to z góry przepraszam. Chodzi mi o następujące fragmenty: " Ostatni nestor rodu Mateusz Siewierski" , "Najmłodsi obecnie potomkowie męskiej linii Siewierskich herbu Ogończyk to trzej bracia (trojaczki), Mateusz Kwiryn, Ian Kwiryn i Paul Kwiryn Siewierscy, urodzeni w Bostonie ( USA ) w 1995 roku" . W swojej pracy starałem się dołożyć należytej staranności dodając do każdego fragmentu lub stwierdzenia źródło z którego czerpałem wiedzę. Ze wspomnianych materiałów wynika ,że na przestrzeni wieków doszło do migracji poszczególnych przedstawicieli rodu w różne zakątki Rzeczpospolitej. Świadczą o tym różne dokumenty między innymi "Poczet Szlachty Galicyjskiej i Bukowińskiej" ,który w niemieckojęzycznym wydaniu mówi wprost o Siewierskich herbu Ogończyk wywodzących się z Kujaw a osiadłych i zamieszkujących tereny dzisiejszego województwa podkarpackiego . Niestety nie posiadam praw autorskich w związku z tym nie mogę udostępnić zdjęcia fragmentu wyżej wymienionej publikacji przynajmniej tak mi się wydaje chyba ,że regulamin dopuszcza taką możliwość. Również istniejąca już na Wikipedii biografia księdza Michała Siewierskiego pochodzącego z woj. podkarpackiego mówi wprost o tym ,że wywodził się ,że szlacheckiej rodziny. Cytowane przeze mnie fragmenty tekstu dodanego przez wspomnianego autora mogą sugerować ,że jedynymi i wyłącznymi potomkami rodu są osoby wymienione przez autora a reszta osób uzurpuje sobie prawo wywodzenia się z opisywanego rodu . Kategoryczne stwierdzenie ,że najmłodszymi potomkami rodu są wspomniane powyżej osoby stanowi według mnie dowolną interpretacje autora ponieważ wielu potomków rodu zamieszkuje różne zakątki kraju jak i zagranicy tak więc twierdzenie te jest bezpodstawne. Ze względu na powyższe fakty prosiłbym o akceptację pewnych zmian ,które wprowadziłem lub osobiste skorygowanie artykułu. Będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam MarSiew1991

Odp:Odp:Nazwa użytkownikaedytuj kod

Odp:Odp:Nazwa użytkownika

Aha, ok, rozumiem. Nie wiem, jak to jest z tymi zmianami nazw kont uniwersalnych, ale czy istnieje jakiś interwał, po upływie którego można złożyć kolejny wniosek o zmianę nazwy, czy można to zrobić od razu? Bo jeśli tak, to wpisałbym się użytkownikowi w dyskusję (mógłbyś również i ty - i tutaj chyba myślę, że będzie lepiej, skoro masz uprawnienia global renamera, ale do niczego nie zmuszam), żeby wybrał nazwę konta bez członu wikiwedia. Pozdr. XaxeLoled AmA 19:10, 5 sie 2020 (CEST)

Niepisana zasada jest taka, że nie należy zmieniać nazwy użytkownikom częściej niż raz na 2 lata. Nie ma jednak żadnej zasady, która nie pozwala składać wniosku tak często jak ktoś chce (bywają i tacy co potrafią złożyć po 3, 4 lub 5 na dobę). Wniosek odrzuciłem, w uzasadnieniu zawarłem wyjaśnienie, powinien dostać informacje Wiki-mailem o powodzenie odmowy. Wpiszę mu się jeszcze w stronę dyskusji, dzięki za propozycję. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 19:13, 5 sie 2020 (CEST)

Odp: Ad:Aleksandra Szmydedytuj kod

Cześć! Z mojego punktu widzenia, jako nauczyciela bota, jest ona perfekcyjna. Chodziło o sprzątanie pewnej klasy wywołań z tej kategorii. Generalnie bot starał się uzyskać tytuł zaglądając pod problematyczny link. Niestety, na podlinkowanej stronie tag title jest pusty i tytułu nie udało się uzyskać. Wobec czego alternatywa w pewnych prostych przypadkach obejmowała zamianę szablonu w goły tekst. W każdą kolejną iteracją wzbogacałem kod o eliminację szablonów, w których było coraz więcej pozostałych parametrów. No i w końcu ten szablon też się załapał na podmianę. Taka zmiana z punktu widzenia czytelnika jest najmniej kontrowersyjna. Więcej uwagi poświęcałem na przejrzenie edycji wstawiających jakiś tytuł. Aczkolwiek też raczej na wyrywki. Bot wykonał kilka tysięcy takich edycji. Dokładne sprawdzenie każdej wymagałoby kliknięcia w link. A to zahacza o praktycznie ręczne czyszczenie kategorii. Co ostatecznie zapewne nastąpi, gdyż linki do plików pdf lub grafik można zrobić tylko ręcznie. Na sam koniec pozostanie jeszcze eliminacja tych szablonów, które zawierają martwe i niezarchiwizowane linki. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:29, 10 sie 2020 (CEST)

zostać zapomnianymedytuj kod

Cześć, dziękuję za zmianę nazwy użytkownika. Moją motywacją było to, żeby ludzie nie mogli sobie zbyt łatwo szukać informacji na mój temat na podstawie tego loginu, którego wcześniej używałem. Teraz tamta strona zawiera informację o tym że zmieniłem nazwę i dalej jest wysoko indeksowana w google gdy ktoś wpisze mój login. Czy nic więcej nie da się zrobić żeby być zapomnianym? Zmiana loginu miała służyć do tego, żeby nie dało się łatwo powiązać mojej aktywnośći na wikipedii z innymi stronami oraz z moją osobą w realnym świecie. 01:34, 25 sie 2020 (CEST) Vealoshawa

Cześć Vealoshawa! Niestety nie wiele więcej można zrobić. Skorzystałem z opcji suppressredirect, która usunęła przekierowania do Twojej nowej nazwy użytkownika. Więcej byliby w stanie zrobić tylko Administratorzy, których możesz zapytać na stronie WP:PdA o usunięcie logu przenosin lub ukrycie tej wersji strony z historii Twoich stron użytkownika. Byłaby to jednak ich własna decyzja, do której mógłbym się ewentualnie tylko odnieść. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 13:34, 29 sie 2020 (CEST) Dziękuję za to co zrobiłeś.

Prośba o sprawdzenie nowego artykułu.edytuj kod

Dzień dobry, napisałem w moim brudnopisie artykuł poświęcony Krzysztofowi Bieńkowskiemu. Jest to związany z ziemią przasnyską aktywny samorządowiec, wybierany nieprzerwanie od 2006 roku, obecnie Starosta Powiatu Przasnyskiego. To mój pierwszy artykuł, w FAQ znalazłem zalecenie skontaktowania się z przewodnikiem, gdy uznam że artykuł jest już ukończony. Czy może Pan go dla mnie sprawdzić? Chciałbym móc go opublikować bez problemowo. Starałem się wyszukać i dodać jak najwięcej źródeł do przypisów, są to wyłącznie źródła internetowe. W następnych artykułach chciałbym kontynuować przedstawianie osób związanych z dzisiejszym Przasnyszem.

--Cmiecznikow (dyskusja) 10:22, 25 sie 2020 (CEST)

Takie pytanieedytuj kod

Mam do ciebie jedno pytanie: czy jeśli zmieniasz komuś (np. w pl.wiki) nazwę konta, to czy do zmiany nazwy konta musi być wniosek? Bo użytkownikowi Piotr Wieczorek Warszawa zaproponowałeś zmianę na Piotr Wieczorek, jednak ostatecznie nazwa tego konta została zmieniona na Piotr Wieczorek Warszawa (inna niż ta, którą zaproponowałeś użytkownikowi w w/w diffie). Pozdr. XaxeLoled AmA 21:45, 28 sie 2020 (CEST)

@XaxeLoled Cześć! Po kolei, nazwa użytkownika zmieniana jest globalnie, za pomocą interfejsu na stronie meta.wikimedia, nie jest więc możliwe zmienienie komuś nazwy konta tylko w jednym projekcie. Zasadą jest, że nazwy użytkowników są zmieniane tylko na ich bezpośrednią prośbę (istnieje jednak techniczna możliwość zmiany nazwy jakiegoś konta bez złożenia wniosku przez jego właściciela. Zgaduję, że skończyłoby się to jednak natychmiastowym odebraniem uprawnień osobie, która to zrobiła). W w/w przypadku, użytkownik zareagował na moją propozycję złożeniem wniosku, w którym poprosił o zmianę nazwy na Piotr Wieczorek Warszawa (do czego miał pełne prawo). Wniosek ten został później zaakceptowany przez Ontzak'a. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie, jeśli coś jeszcze jest niejasne, daj znać! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 13:29, 29 sie 2020 (CEST) Aha, czyli jednak ten użytkownik po prostu wybrał inną nazwę niż tą , którą mu proponowałeś. Rozumiem. A podlinkowanego przez ciebie wniosku nie mogę zobaczyć , bo nie mam odpowiednich uprawnień. Pozdr. XaxeLoled AmA 14:38, 29 sie 2020 (CEST)

Władysław Bandurski (biskup)edytuj kod

Hej. Dziękuję Ci za wiele ostatnich poprawek w przypisach moich haseł. Przy okazji - gdybyś mogę zajrzeć do art. Władysław Bandurski (biskup) - nie mogę wyłapać o jaki błąd chodzi, wymieniony w sekcji "Uwagi". Może dałbyś radę to poprawić? Pojawił się po wielu moich ostatnich edycjach w haśle. Lowdown (dyskusja) 07:32, 1 wrz 2020 (CEST)

Odp. Odp:Szablon:Aktualny tydzień tematycznyedytuj kod

Odp:Szablon:Aktualny tydzień tematyczny Cześć! Pomimo że strona jest zabezpieczona na średni poziom to redaktorzy nie mogą jej edytować, ponieważ jest ona dołączona do strony głównej. SG i wszystkie szablony dołączone do niej edytować mogą tylko administratorzy. Pozdrawiam! --maattik (dyskusja) 11:06, 2 wrz 2020 (CEST)

Odpowiedź: Witaj!edytuj kod

Cześć Nadzik!

Dziękuję za ciepłe powitanie :) Śpij spokojnie wciąż będąc młodszy od młodszej :)

Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 09:22, 10 wrz 2020 (CEST)

Nadziku, głowa do góry!edytuj kod

Przykro mi, że otrzymałeś tak wiele głosów przeciw i nie dostałeś się do KA. Jak widać, żadna kandydatura tak nie podzieliła społeczności, jak Twoja i moja. To też jest w pewnym sensie jednak jakiś dobry objaw, nie jesteś kolejnym szarym kandydatem, skoro budzisz takie emocje :) Mam nadzieję, że przy następnych wyborach uda Ci się. Zawsze też poprę Cię przy ubieganiu się o funkcję administratorską, choć powinieneś jeszcze z tym trochę poczekać. Mam nadzieję, że wynik wyborczy nie załamał Cię i nie ograniczysz z tego powodu swojej aktywności w Wikipedii. Hoa binh (dyskusja) 10:37, 13 wrz 2020 (CEST)

@Hoa binh Dzięki za miłe słowa. Nie było mi to dane tym razem, a to przecież właśnie wybrani przez społeczność mają się tam znaleźć. Nie wiem czy budzenie takich emocji jest warte bycie nie-szarym-kandydatem, to tylko podnosi ciśnienie wszystkim działającym w naszym projekcie użytkownikom oraz zagęszcza atmosferę. Dziękuję za życzenia powodzenia w przyszłości, narazie jednak poczekam z kolejnymi wyborami, a nuż ktoś by to jeszcze źle odebrał (chociaż na to już chyba za późno). Nie ma sensu nikogo na siłę uszczęśliwiać, postaram się zająć tym na czym się znam! Czekam na dostęp do cudownej bazy danych, która pozwoli mi kontynuować pracę nad miejscowościami w Szwajcarii, ale aktywności nie zamierzam w tym czasie ograniczać, przecież to nie obrażanie się chodzi w tym projekcie, a jeszcze by tylko bardziej utwierdziło w przekonaniu co niektórych, że istnieje jakieś parcie. Jak wyżej wspomniałem, wybory tylko pomogły dowiedzieć się kto i co sądzi na mój temat :). Życzę powodzenia w pracy w KA! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:26, 13 wrz 2020 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Dzięki za pomoc w barze, ale może jeszcze wiesz jak zrobić by w Rudy żelaza na Ziemi na samym początku w szablonie "Ten artykuł został nominowany do wyróżnienia „Dobry Artykuł”. Weź udział w dyskusji na ten temat" link do dyskusji nie był czerwony, a wiódł tu: [5]? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:35, 23 wrz 2020 (CEST)

@Piotr967 Oryginalnie została utworzona strona właściwa dla pierwotnej nazwy, tj. Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Ruda żelaza. Poklikałem jednak i już wszystko powinno działać ;). Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 12:46, 23 wrz 2020 (CEST) Dziękuję ślicznie ! --Piotr967 podyskutujmy 14:45, 23 wrz 2020 (CEST)

Odp:WPISZ TUTAJ TYTUŁ ZLECENIAedytuj kod

Odp:WPISZ TUTAJ TYTUŁ ZLECENIA

Hej. Zacząłem, a nie zaznaczyłem, że robię, więc Ty kontynuuj :) Emptywords (dyskusja) 14:39, 24 wrz 2020 (CEST)

Odp: Strefa wolna od ideologii LGBTedytuj kod

Odpowiedź na: Cześć! Masz prawo nie zgadzać się z wyrażeniami lub działaniami podjętymi przez społeczność, nie wolno jednak przenosić stron bez wcześniejszej dyskusji (wyjątkiem są przenosiny niekontrowersyjne). Twoje przenosiny (do tego wykonane kilkukrotnie) dodały niepotrzebnej pracy innym użytkownikom, a nie wprowadziły nic pożytecznego. Następnym razem zapraszam do dyskusji na rzeczowe argumenty ;) Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 15:59, 24 wrz 2020 (CEST)

Cześć, sorki. Faktycznie zadziałałem za szybko, zastanawiam się jednak czy nie powinniśmy umieścić hasła w cudzysłowie - bo jest to określenie potoczne, medialne; a nie oficjalne. Jakie jest Twoje zdanie? Najgorszakomediaromantyczna

Odp:Przeciwedytuj kod

Odp:Przeciw

Przepraszam za tę uwagę, ale oczy mnie bolą: słowo "naprawdę" pisze się łącznie. Nieliczne wyjątki to sformułowania typu "stawiam na prawdę, a nie na kłamstwo". :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:58, 27 wrz 2020 (CEST)

@Michał Sobkowski na pewno masz rację, już poprawiłem. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 12:19, 27 wrz 2020 (CEST) Chciałem napisać "napewno", ale wtedy ktoś mógłby uznać, że już w ogóle nie znam ortografii :P Nadzik (dyskusja)

Pytanie Paweł Milewski (08:48, 2 paź 2020)edytuj kod

Dzień dobry, Chciałbym zapytać co muszę zrobić, aby móc umieścić swoją biografię na stronie Wikipedii. Pozdrawiam. --Paweł Milewski (dyskusja) 08:48, 2 paź 2020 (CEST)

Re:Odp:Artykuł osiemnastyedytuj kod

Dziękuję za miłe słowa. Istotnie decyzja nie była łatwa, w szczególności nie było łatwe przeczytanie całej tej dyskusji. Sam też nie byłem przekonany do zostawienia, ale nie byłem też przekonany, by moja opinia miała się liczyć bardziej niż opinia Ingene. Dziękuję serdecznie, bo po trudnej decyzji człowiek, czytając głosy wsparcia, lepiej się czuję. Mpn (dyskusja) 20:09, 4 paź 2020 (CEST)

Pytanie R4fx120 (23:11, 5 paź 2020)edytuj kod

Cześć,

Wyświetliłeś mi się jak mój przewodnik :) Dlatego postanowiłem do Ciebie napisać z prośbą o interwencję, chodzi o stronę o Jeziorze Gil https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gil_(jezioro_w_gminie_%C5%81ukta)&stable=1

Jeden z redaktorów (Zielu20) poprawiał tam moją edycją, ale niestety wprowadził nieprawdziwe dane. Jezioro Gil w żadnym wypadku nie leży w Narieńskiem Obszarze Chronionego Krajobrazu, leży natomiast w OCHK Lasu Taborskiego. Moje edycje czekają już prawie tydzień na ponowne przejrzenie. Obecny opis przekazuje ludziom nieprawdę, edycja redaktora "Zielu20" jest błędna, bez jakiejkolwiek weryfikacji.

Będę bardzo wdzięczny za przejrzenie moich oczekujących zmian.

Pozdrawiam. --R4fx120 (dyskusja) 23:11, 5 paź 2020 (CEST)

Re: Namawianie do udziału w dyskusjiedytuj kod

Hej, bardzo chętnie zapoznam się w wolnej chwili z argumentacją koleżanek i kolegów z en wiki we wspomnianym zakresie. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że mogłem wejść w konflikt z zasadą Wikipedia:Nie przeszkadzaj w pracy Wikipedii tylko po to, aby coś udowodnić? Francesco 13 (dyskusja) 00:42, 6 paź 2020 (CEST)

Pytanie Kingatrz (07:55, 6 paź 2020)edytuj kod

Dzień dobry,

Założyłam konto na Wikipedii żeby dodać artykuł o polskim artyście współczesnym Dariuszu Milczarku. Jego obrazy są w kolekcji m.in. Muzeum Narodowego w Gdańsku, więc najwyższa pora, żeby można było o nim przeczytać na Wikipedii. To samo nazwisko nosi polski politolog (ur.52). Kiedy chcę dodać artykuł więc, przenosi mnie do edycji istniejącego artykułu.

Co powinnam zrobić?

pozdrawiam serdecznie Kinga Trzepla --Kingatrz (dyskusja) 07:55, 6 paź 2020 (CEST)

Wieleedytuj kod

[6] Denar64 (dyskusja) 12:32, 6 paź 2020 (CEST)

Pytanie Anna-Avangarda (14:06, 7 paź 2020)edytuj kod

Dzień dobry, Nazywam się Anna Kłos, jestem doktorem sztuki, wykładowcą akademickim. Napisałam pierwszy artykuł do Wikipedii nt Jerzego Grabowskiego. Uprzejmie proszę o weryfikację - Pana profil wyświetla mi się jako przewodnik. --Anna-Avangarda (dyskusja) 14:06, 7 paź 2020 (CEST)

Dzień dobry, nazywam się Krzysztof Dębosz, moje zainteresowania dotyczą tworzonych/ edytowanych haseł Odyn, Uör.W jaki sposób przeprowadzić weryfikację? Krzysztof188 (dyskusja) 12:10, 8 paź 2020 (CEST)

Proszę również o informację czy moje hasło Uör, urworzone wczoraj zostało usunięte, czy wymaga dalszej edycji ? Krzysztof188 (dyskusja) 12:12, 8 paź 2020 (CEST)

Pytanie Krzysztof188 (17:59, 7 paź 2020)edytuj kod

Dzień dobry, jak dodać bibliografię do nowo utworzonego hasła uör ? --Krzysztof188 (dyskusja) 17:59, 7 paź 2020 (CEST)

Nowy artykułedytuj kod

Dzień dobry, nazywam się Krzysztof Dębosz, moje zainteresowania dotyczą tworzonych/edytowanych haseł odyn, uör.Czego wymaga weryfikacja ? Krzysztof188 (dyskusja) 11:58, 8 paź 2020 (CEST)

Pytanie OssettaPL (13:26, 8 paź 2020)edytuj kod

Dzień dobry, ponieważ pokazałeś mi się w systemie jako przewodnik, chciałabym się przywitać. Życzę miłego dnia :) Maria aka OssettaPL --OssettaPL (dyskusja) 13:26, 8 paź 2020 (CEST)

OssettaPL Cześć, w razie wszelkich pytań zapraszam śmiało. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 13:27, 8 paź 2020 (CEST)

Masówkaedytuj kod

Jak masz robić setki takich samych edycji (poprawa linku czy coś) to poproś o flood flag. Nie będziesz wtedy zajmował całych OZetów. Ciacho5 (dyskusja) 16:38, 8 paź 2020 (CEST)

@Ciacho5 Wybacz, byłem przekonany, że przelogowałem się na NadzikBOT (dyskusja edycje). Podrawiam! Nadzik (dyskusja) 16:43, 8 paź 2020 (CEST)
 • Wybaczać nie ma co, to była raczej rada. A zapomnienie każdemu się zdarzyć może. Ciacho5 (dyskusja) 16:46, 8 paź 2020 (CEST)

Odp:Odp:Rekategoryzacjaedytuj kod

Odp:Odp:Rekategoryzacja

A do czego nie-adminom taka pusta strona i w czym to im przeszkadza? Pzdr. Jakub Kaja () 13:43, 9 paź 2020 (CEST)

@Jakubkaja Sorry, zapomniałem, że możesz nie mieć uprawnień do wglądu. Na "tej pustej stronie" znajduje się to narzędzie – Wikipedysta:Tufor/Quick_ReCat. Niestety, żeby działać, potrzebuje ono mieć pustą kategorię celową, a Ty przenosząc, blokujesz to narzędzie, bez żadnej korzyści. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 13:46, 9 paź 2020 (CEST)

QRCedytuj kod

Co jest, czemu przerwało w trakcie? Jakiś błąd wyskoczył? tufor (dyskusja) 21:13, 10 paź 2020 (CEST)

tufor Muszę Ci powiedzieć, że nie wiem. Puściłem QRC, odszedłem od komputera, jak teraz do niego wróciłeś, to dostałem informację, że zadałeś mi to pytanie. Nie wiem co się stało, inne programy działały cały czas na moim komputerze, więc na pewno się nie uśpił, ani nic w tym stylu. Ciekawa sprawa. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 22:44, 10 paź 2020 (CEST) Może zamknąłeś przeglądarkę/kartę? Może odświeżyłeś? QRC jest napisany w javascripcie i wykonuje się w przeglądarce, więc pewnie o coś takiego chodziło. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam, ale innego wyjaśnienia raczej nie wymyślę. Kategorie poprawiłem. Pzdr, tufor (dyskusja) 22:49, 10 paź 2020 (CEST)

Brudnopis i co dalej?edytuj kod

Witam. Napisałem artykuł – jest w brudnopisie. 1. Czy przyjęte jest przeglądanie artykułów nowicjuszy przez przewodników? Chciałbym uniknąć błędów. 2. Jeśli tak, proszę o przejrzenie i opinię. 3. W którym momencie mogę opublikować artykuł pod właściwą nazwą? Pozdrawiam Astniecko (dyskusja) 16:24, 12 paź 2020 (CEST)

Zdjęcie p. Aleksandra Żebrowskiegoedytuj kod

Witaj, jaka jest podstawa prawna do wgrania przez Ciebie tego i pozostałych zdjęć tego Autora? Boston9 (dyskusja) 21:48, 12 paź 2020 (CEST)

 • Tak. Na razie to jest naruszenie prawa autorskiego i zasad Commons. Jeżeli jest uzgodniony OTRS, to w takiej sytuacji należy bezzwłocznie oznaczyć wgrywane zdjęcie w polu „Licencja“ szablonem OTRS pending z datą tak jak np. tutaj. Prośba o pilne wstawienie tego szablonu do wszystkich wgranych przez Ciebie zdjęć, bo mogą zostać usunięte w każdej chwili. Od wgrania i oznaczenia szablonem na przesłanie OTRS masz 7 dni, gdyż na Commons nie mogą znajdować się zdjęcia z niewyjaśnionym stanem prawnym. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 22:13, 12 paź 2020 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Kirgiskiegoedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Kirgiskiego

Nie szkodzi, nie jest to obowiązkowe, bo dla niektórych tygodni nie da się zastosować tych flag, chociaż warto je stosować gdy są dostępne dla pewnego rodzaju ujednolicenia. Najważniejsze że ktoś odważył się stworzyć stronę. Ja ostatnio mniej interesuję się Wikipedią. Być może nawet będę szukał następcy na swoje "stanowisko". --maattik (dyskusja) 19:17, 13 paź 2020 (CEST)

Wycofanie zmian na Beata Morawiec.edytuj kod

@Nadzik Bardzo proszę o argumentację i powód wycofania mojej edycji [7]. Pozdrawiam, Natanieluz (dyskusja) 19:15, 16 paź 2020 (CEST)

@Natanieluz odsyłam tutaj. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 19:45, 16 paź 2020 (CEST)

Odp:Odp:Odp:Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Nie ma dla mnie znaczenia kim jest koleżanka i jaką sprawuje funkcję w życiu prywatnym. Na Wikipedii nie ma jeszcze żadnych edycji merytorycznych, tylko edycje drobne. Nikt u nas nie nadał by uprawnień redaktora takiemu Wikipedyście po tak małej ilości drobnych edycji. Jeżeli to ma miejsce tylko dlatego bo wiemy kim jest to nie jest to działanie zgodne. --Adamt rzeknij słowo 07:55, 17 paź 2020 (CEST)

Czy hasło które napisałem jest poprawne?edytuj kod

Hej,nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu pytania ale widniałeś na liście przewodników dlatego mam pytanie: czy hasło Coy (Hiszpania) jest odpowiednie do publikacji w wikipedii? --109.241.201.63 (dyskusja) 14:11, 19 paź 2020 (CEST)

Nadzik/Wikipedia:Prośby do Administratorówedytuj kod

Czy czasem ta strona nie powinna być w twojej przestrzeni nazw, tj. User:Nadzik/Wikipedia:Prośby do Administratorów? :-P XaxeLoled AmA 21:01, 19 paź 2020 (CEST)

@XaxeLoled, sprawne oko OZetowca! Dzięki wielkie, już po sobie posprzątałem! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:02, 19 paź 2020 (CEST) Tak sobie patrzę na tą twoją wersję PdA i zastanawiam się, w jakim celu ją stworzyłeś... XaxeLoled AmA 21:09, 19 paź 2020 (CEST) @XaxeLoled Te trzy kropki nie wróżą nic dobrego. Spokojnie, usunę ją, narazie po prostu korzystam z odrobiny wolnego czasu i testuję sobie nowe narzędzie. Mam nadzieję, że nijak Ci nie przeszkadzam. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:16, 19 paź 2020 (CEST) Spokojnie, nie twierdzę, że masz ją usunąć :-P. Po prostu byłem ciekaw, co tam eksperymentujesz. Widzę, że w grę wchodzi jakiś skrypt w JS. XaxeLoled AmA 21:18, 19 paź 2020 (CEST) @XaxeLoled Jak go skończę to się pochwalę, narazie mam tylko wstępny zamysł. :D Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 22:22, 19 paź 2020 (CEST)

Odp:Ad:Józef Tuskedytuj kod

Odp:Ad:Józef Tusk

Masz rację, w takim razie autor edycji otrzymał blokadę. ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:56, 19 paź 2020 (CEST)

Pytanie Wojna 30-letnia (22:00, 21 paź 2020)edytuj kod

Cześć, jaka była w sumie najciekawsza bitwa wojny trzydziestoletniej i jak ważną rolę odegrała w niej Polska? --Wojna 30-letnia (dyskusja) 22:00, 21 paź 2020 (CEST)

@Wojna 30-letnia, nie posiadam wystarczającej wiedzy, żeby wypowiadać się o tym okresie historycznym. Być może mógłby Ci pomóc ktoś z Wikiprojekt:Historia? Pozwolę sobie zapingować @Zwiadowca21, który deklaruje zainteresowanie historią Niemiec, oraz @MemicznyJanusz . Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:15, 22 paź 2020 (CEST) @Wojna 30-letnia Nie wiem czy najciekawsza, ale zdecydowanie bardzo ważna była Bitwa na Białej Górze. Bardzo mi się podoba też fakt oblężenia Pragi przez Szwedów. Musisz mi wybaczyć, ale nie powiem raczej nic więcej niż jest w Wikipedii (husytyzm moją pasją). Rolą Polaków z pewnością było zatrzymanie odsieczy Siedmiogrodzkiej, co przyczyniło się do porażki na Białej Górze i ogólnie sam udział lisowczyków w tejże bitwie. --MemicznyJanusz || Co pro vás mohu udělat? 17:50, 22 paź 2020 (CEST)

Pytanie Gholii (11:02, 22 paź 2020)edytuj kod

Czesc. Czy moglabym przetlumaczyc artylul o Borderline Personality Disorder? Lub poprostu rozszerzyc polska wersje o informacje z angielskiej? --Gholii (dyskusja) 11:02, 22 paź 2020 (CEST)

@Gholii, oczywiście! Jak najbardziej możesz rozszerzać i tworzyć nową treść na Wikipedii. Pamiętaj jednak, że musi być ona zgodna ze źródłami (a źródła przedstawione!). Pamietaj także również o Wikipedia:Pięć filarów (w szczególności o Wikipedia:Neutralny punkt widzenia). Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:12, 22 paź 2020 (CEST)

Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Nadzikedytuj kod

Zgłoszono. Proszę o wyrażenie zgody oraz rozpoczęcie poprzez włączenie zegara (instrukcje są w kodzie strony). Pozdrawiam i powodzenia Mpn (dyskusja) 11:36, 22 paź 2020 (CEST)

@Mpn, jak to mawiał Rejent Milczek... Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 12:23, 22 paź 2020 (CEST)
 • Gratulacje! Jakby co służę radą co i jak z tymi przyciskami ;) Nedops (dyskusja) 13:24, 29 paź 2020 (CET)

Prośba o przeniesienie artykułu z brudnopisu (ponowna publikacja)edytuj kod

20 października mój pierwszy artykuł został usunięty w ramach tzw. ekspresowego kasowania przez PawełMM. 23 października PawełMM przywrócił mój artykuł do brudnopisu. Popracowałam nad nim i powinnam przenieść go z brudnopisu, tj. ponownie opublikować. Niestety nie mam takich uprawnień, więc zgodnie z instrukcją, zwracam się z uprzejmą prośbą do Ciebie, przewodnika, o pomoc.

PS Nie miałam możliwości przeniesienia poprawionego artykułu z brudnopisu, ale wydaje mi się, że opublikowałam go w jakiś inny sposób.

Komentarz po dopracowaniu: Poprawiono formatowanie. Zamiast tytułu "Pocztowe piekło", który nawiązywał do tytułu książki Terry'ego Pratchetta w przekładzie Piotra W. Cholewy, a jednocześnie odróżniał się od niego kolejnością słów - pozostawiono oryginalne określenie angielskie, co do którego encyklopedyczności nie może być wątpliwości.

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Stawan909 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Pawe%C5%82MM#Usuni%C4%99cie_strony_%22Pocztowe_piek%C5%82o%22 3. https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedysta:Stawan909/Pocztowe_piek%C5%82o&oldid=61170074

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Tomek320edytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Tomek320

Dziękuję. Dobrze, że wycofałeś. To był klasyczny konflikt edycji.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 14:58, 24 paź 2020 (CEST)

Zadanie od Borewiczaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Właściwie to dałbym dwa zadania, przy czym jedno mógłbyś chyba wykonać w krótszym czasie.

 1. Przyznałeś się do narzędzia pozwalającego na zgłaszanie użytkowników na stronę Pda. W gażetach jest kilka tego typu narzędzi:
  • Zgłoś błąd – okno dialogowe ułatwiające zgłaszanie błędów.
  • Przenieś do brudnopisu – skrypt dodaje w przestrzeni głównej link w menu narzędzia, który umożliwia szybkie przenoszenie stron do brudnopisu autora.
  • Przycisk Zgłoś do usunięcia na pasku bocznym, wyświetlający formularz ułatwiający zgłaszanie stron do Poczekalni.
  • CzyWiesz – dodaje na pasku bocznym przycisk Zgłoś do „Czy wiesz…”, wyświetlający formularz ułatwiający zgłaszanie stron do rubryki „Czy wiesz…”.
  • Narzędzie do proponowania artykułów do publikacji zajawek w mediach społecznościowych przez WMPL
  Trzy ostanie są zgrupowane razem, dwa pierwsze rozsiane w innych sekcjach. Brakuje jeszcze możliwości zgłaszania artykułów do wyróżnienia (PDA, PAnM, PLnM). Czy byłbyś w stanie takie narzędzie utworzyć?
 2. Widzę, że ostro pracujecie przy poprawianiu źródeł do szwedzkich miejscowości. Tymczasem włoskie miejscowości od kilkunastu lat nie mają przypisów. Kiedyś zapytałem użytkownika user:The Polish, czy to źródło mogłoby się przydać i z tego, co pamiętam, to stwierdził, że byłoby dobre. Dane dla botów trzeba by jednak wyciągnąć. Czy to byłoby do zrobienia w dalszej perspektywie? Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 21:08, 24 paź 2020 (CEST)
@Sławek Borewicz, cześć!
 1. Moje narzędzie bazowałem na pracy Wargo, ponieważ znudziło mi się mozolne zgłaszanie delikwentów ręcznie na PdA. Też zauważyłem ten problem, wynika on z tego, że tworzyło go wiele osób i nie ma określonego standardu, który pozwoliłby tym narzędziom "dorastać" podobnie do siebie. W ramach rozpoczęcia nauki programowania mógłbym spróbować podjąć się tego zadania. Wydaje mi się, że można to osiągnąć wykorzystując części już istniejących narzędzi. Zerknę na to w wolnej chwili!
 2. Pozwolę sobie tutaj zapingować @tufor. Mam nadzieję, że jego narzędzie będzie można wykorzystać także w przypadków innych krajów. Z tego co widzę, to przy drobnych poprawkach największym problemem jest znalezienie dobrego źródła, które zawiera odpowiednie informacje. Niestety link, który mi podesłałeś chyba jest już martwy, widzę tylko zieloną ramkę po lewej i olbrzymią białą przestrzeń po prawej stronie ekranu (jakieś 80%). Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 14:10, 25 paź 2020 (CET)
Link nie jest martwy – kliknij w Tavola albo Salva pod ramką. Działa podobnie jak rejestry GUS. user:The Polish na pewno pomoże przy tłumaczeniu. Tam się wybiera prowincje i generuje tabele z danymi dla gmin. Sławek Borewicz, → odbiór 15:59, 25 paź 2020 (CET)

Re:Szwecjaedytuj kod

To dziwne, bo u mnie działało tak dobrze, że aż mi bota tam zablokowali ;) Od teraz nie powinno zapisywać edycji spod numeru IP; jeśli nie będziesz zalogowany na Wikidata to wywali błąd. Jeśli następnym razem będziesz miał problemy z zapisem na WD, to podaj mi nazwę strony oraz skopiuj wszystkie pola formularza. Możesz też zobaczyć czy konsola nic nie wywaliła; w razie czego możesz mi to wysłać na maila. Pzdr, tufor (dyskusja) 18:45, 27 paź 2020 (CET)

TKedytuj kod

Sędziów się nie mianuje, tylko wybiera przez większość sejmową (po czym są niezależni, przynajmniej teoretycznie) i nie chodzi o to, kto za nimi głosuje, tylko czy wybór jest dokonany legalnie. Część jest wybranych pewnie nielegalnie, ale większość legalnie. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 13:16, 29 paź 2020 (CET)

Zielony ludzikedytuj kod

Hej, widzę, że Twój nick zmienił kolor na zielony, gratuluje, szczerzę gratuluje. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 14:42, 29 paź 2020 (CET)

Gratuluję zdobycia UA. Później odpalę szampana, na razie mnie głowa boli :-). Powodzenia na admińskiej drodze życia! Jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy ws. UA, służę pomocą. Pozdr. XaxeLoled AmA 14:55, 29 paź 2020 (CET) Gratki. Jak coś to wiesz, gdzie mnie szukać, pytaj śmiało. Wojciech Pędzich Dyskusja 14:57, 29 paź 2020 (CET) Dołączam się, wszystkiego dobrego. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:15, 29 paź 2020 (CET) Jak na dzika przystało, czas zacząć ryć w błocie :) Gratulacje! Emptywords (dyskusja) 16:22, 29 paź 2020 (CET) Gratulacje. Pozdrawiam! Mo Cuishle (dyskusja) 17:49, 29 paź 2020 (CET) Cześć, również gratuluję i pozdrawiam Witold1977 (dyskusja) 18:14, 29 paź 2020 (CET) Powodzenia! Wulfstan (dyskusja) 19:11, 29 paź 2020 (CET) To do roboty. W razie czego pytaj :-) Mpn (dyskusja) 20:12, 29 paź 2020 (CET) Gratuluję. Mam nadzieję, że za np. 3 lata (o ile będę) będę mógł powiedzieć, "Jednak się myliłem." --Pablo000 (dyskusja) 20:46, 29 paź 2020 (CET) Dokładam się do powyższych powinszowań, wyrazów uznania dla wyniku, który gdyby nie te 3 zmiany/wycofania głosów (i 1 przeniesionego), zabrakłoby matematycznych dwu dziesiątych (potrzebne byłoby 79,2, a byłoby 79 głosów za) ;-P Tak że, z Twojej perspektywy, dobrze, że PG wycofał głos, Kamil7 przeniósł głos, a innego usera głos wykreślono. No ale don’t look a gift horse in the mouth… chociaż miotła, to ani prezent, ani nikt nie narzeka, ani nie ma chyba powodów do narzekania :-D Pozdrawiam (a w dobie korony czystość i sterylność przy pomocy miotły nie zawadzi) --Pit rock (dyskusja) 01:20, 30 paź 2020 (CET) No, udało się. Dołączam się do gratulacji :). Sir Lothar (dyskusja) 13:00, 30 paź 2020 (CET)
 • O, też się załapię na gratulacje :) Zatem pomyślności, samych udanych interwencji itp. Swoją drogą jestem szczęśliwy, że już nie muszę tego robić :) kićor =^^= 15:48, 30 paź 2020 (CET)

Okropne spisy ludnościedytuj kod

Również gratuluję, a przy tym akurat mi się skojarzyłeś jako osoba, która mogłaby pomóc to załatwić: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Zg%C5%82o%C5%9B_b%C5%82%C4%85d_w_artykule#Muzu%C5%82manie_w_niepodleg%C5%82ych_Indiach. Szukam osoby, która w ogóle miałaby Excela i ogólnie ogarniała, jak robi się przypisy do tego rodzaju danych (bo ja nie). To i tak jest chyba na 2011, więc też sporo przestarzałe, ale lepsze niż teraz. Sam jeszcze spróbuję poprawić ten artykuł językowo i redakcyjnie, bo jest straszny. Henryk Tannhäuser (...) 16:40, 29 paź 2020 (CET)

@Henryk Tannhäuser, przyjrzę się temu. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 13:52, 6 lis 2020 (CET)

Odp.edytuj kod

No chyba tak źle nie było, skoro nie zapadło mi to w pamięć i kojarzę Cię wyłącznie pozytywnie :) Nie opisywałeś z tego co pamiętam łamaną polszczyzną jakichś "królów" nieistniejących "państw" wybranych przez kolegów w knajpie i nie pisałeś, że w II wieku Kościół praktykował spowiedź indywidualną... Hoa binh (dyskusja) 20:27, 29 paź 2020 (CET)

Gratulacjeedytuj kod

Gżdacz (dyskusja) 22:13, 29 paź 2020 (CET) 37.7.195.132 (dyskusja) 01:00, 30 paź 2020 (CET)

Mary Anningedytuj kod

Człowieku!!! Jako Administrator powinieneś się zająć czymś innym niż niszczenie artykułów. 37.7.195.132 (dyskusja) 02:11, 30 paź 2020 (CET)

Już Ci Kenraiz wyjaśnił różnicę w linkowaniu.. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 08:24, 30 paź 2020 (CET)

Odp:Odp:Zielony ludzikedytuj kod

Odp:Odp:Zielony ludzik

Jesteś ode mnie krócej w Projekcie, napisałeś chyba też dłuższe potwierdzenie niż ja, zdobyłeś więcej głosów niż ja... :-D Miałem odpalić też szampana, gdy Hoa dostał się do KA , ale problem był zasadniczy: nie miałem wtedy szampana ;-). Wrócę z dzisiejszej popołudniówki , to odpalę ten trunek. Pozdr. XaxeLoled AmA 10:50, 30 paź 2020 (CET)

Witaj na pokładzie!edytuj kod

Drogi Administratorze vel Cieciu! ;)

Pamiętaj, że niektóre z Twoich zabawek mogą być niebezpieczne, a ich niewłaściwe użycie może zagrozić projektowi, który tak bardzo polubiłeś – Wikipedii.

Proszę przeczytaj uważnie poniższe metastrony (nawet jeśli już kiedyś to robiłeś, to może warto je sobie odświeżyć). Są to szczególnie istotne normy, których powinieneś przestrzegać w swojej pracy.

Pamiętaj – staraj się zachować spokój i zwróć uwagę, że czasem lepiej jest coś przedyskutować niż niepotrzebnie walczyć. Dlaczego? Bo siła Wikipedii leży w liczbie osób piszących artykuły (stąd główne zalecenie śmiałego edytowania stron), a wojna często niesie za sobą ofiary.

Zwróć też uwagę, że rewertowanie z podaniem powodu wcale nie musi być czasochłonne – wystarczy zainstalować sobie popupsa lub skorzystać z opcji "anuluj zmiany".

W razie problemów ze znalezieniem czegoś związanego z administracją zerknij na stronę Wikipedia:Administratorzy lub napisz na listę dyskusyjną administratorów (pamiętaj o regulaminie).

Dopisz się też na stronie Wikipedia:Administratorzy i dodaj do obserwowanych stronę Wikipedia:Prośby do administratorów. XaxeLoled AmA 10:52, 30 paź 2020 (CET)

 • Serdeczne gratulacje! Wynik głosowania był oczywisty, zasłużyłeś :) Hoa binh (dyskusja) 17:04, 31 paź 2020 (CET)
  • Nie, nie kręci mnie to. A patrząc na sytuację przy ostatnich wyborach w KA wiadomo, czym się to skończy. Zresztą na to KA zgodziłem się tylko dlatego, że Leszek mnie od lat namawiał. To moja pierwsza i ostatnia kadencja. Wykorzystałem dzisiaj za to wolną sobotę, kolejni barokowi twórcy uzupełnieni. Hoa binh (dyskusja) 17:08, 31 paź 2020 (CET)

Odp:Odp:Witaj na pokładzie!edytuj kod

Odp:Odp:Witaj na pokładzie!

Cóż, nie sądziłem , że admini mają w sobie coś z wampira... :-) Wiesz, ja raczej na żadne zloty wikipedystów się nie wybieram, bo samemu poruszam się jedynie w obrębie danego miasta. A propo herbaty: jednak wolę miętę; herbata to ostateczność, gdy zabraknie mięty czy innych napojów ;-). Pozdr. XaxeLoled AmA 11:04, 30 paź 2020 (CET)

Połomia (powiat tarnogórski)edytuj kod

Hej, gratuluję uzyskania uprawnień admińskich! Linkowane hasło zabezpieczyłeś przed przenoszeniem na zawsze. Zgaduję, że musiałeś coś źle kliknąć, więc poprawiłem zabezpieczenie na jednodniowe, zgodne z blokadą edycji. Barcival (dyskusja) 13:28, 30 paź 2020 (CET)

Odpowiedź - Agnieszka Fatygaedytuj kod

Cześć, informacje o śmierci wziąłem z tego filmiku https://youtu. be/an8HNzwMvYs?t=101 . O śmierci poinformował mąż Agnieszki Fatygi - Wojciech Olszański. nie podpisał się użytkownik User:XDominik113x

Odp:Blokadaedytuj kod

Jeżeli Tokyo nie będzie miał dalszych obiekcji to temat został wyjaśniony i uzyskano kompromis umieszczenia informacji w innej sekcji z źródłami jakie wskazał Tokyo i w formie proponowanej przez Mateene. proponuje zdjąć całkowita blokadę i pozostawić ją na poziomie redaktora. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 15:39, 31 paź 2020 (CET)

Taka uwaga ws. PdAedytuj kod

Jeżeli odznaczasz jako załatwione jakieś zgłoszenie, którym już się zajął inny admin (np. ktoś zgłasza, że użytkownik XXX wandalizuje i został zablokowany, a nie oznaczył zgłoszenia jako załatwionego), to warto by było wspomnieć o tym adminie (możesz do tego użyć szablonu {{ping}}/{{re}}, ale nie musisz). Pozdr. XaxeLoled AmA 21:33, 31 paź 2020 (CET)

@XaxeLoled Jasne, rozumiem. Dzięki! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:38, 31 paź 2020 (CET)

Odp:Ad:Coming outedytuj kod

Odp:Ad:Coming out

Hej :) "Bardzo dobrze pokazuje etymologię i znaczenie tej frazy" - no nie pokazuje, bo znaczeniem tej frazy jest "samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (właściwej dla mniejszości społeczeństwa) przed innymi ludźmi", a nie dosłowne bycie w szafie przy uchylonych drzwiach. Pokazywanie ilustracją dosłownego "wychodzenia z szafy" jako bycie w szafie przy uchylonych drzwiach - to nadaje się do ilustrowanej encyklopedii dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, a nie encyklopedii. Ukazywanie czytelnikom jak wygląda dosłowne "wychodzenie z szafy" bez względu na kontekst (choćby po np. zabawie w chowanego) jest imo żenujące, bo uwłacza co najmniej ich inteligencji. Ented (dyskusja) 18:48, 1 lis 2020 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2020:10:23:Szablon:ATP/WTA 2013 - tydzień 43edytuj kod

Posprzątasz po sobie? ~malarz pl PISZ 20:23, 1 lis 2020 (CET)

@Malarz pl, muszę powiedzieć, że nawet o tym nie pomyślałem. Jakoś uciekła mi ta wczorajsza wzmianka. Jasne, posprzątam, dziękuję za zwrócenie uwagi ;) Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 20:31, 1 lis 2020 (CET) 22 godziny i nic. ~malarz pl PISZ 18:16, 2 lis 2020 (CET)

T Załatwione Nadzik (dyskusja) 21:06, 2 lis 2020 (CET)

Konfliktedytuj kod

Sorry. Owszem pojawił mi się komunikat o konflikcie. Ale nie zapisywałem swojej wersji, tylko opuściłem stronę. Odświeżyłem i wkleiłem tekst. Nie wiem czemu tak się stało :). Mogę Ci tu zadać pytanie zamiast w pytanie do kandydata na admina? :D Gruzin (dyskusja) 20:27, 1 lis 2020 (CET)

@Gruzin spoko, rozumiem. Jasne, pytaj śmiało! Nadzik (dyskusja) 20:29, 1 lis 2020 (CET) Zapytam tak, masz wizję uporządkowania sprawy zaleceń, zasad i spisanych konsensusów? Ja jestem długo w projekcie, znam co nieco z tego czym się zajmuję. Ale dla nowego edytora - nie ma szans by się dowiedział dlaczego ktoś jest autoency, lub czemu OOP KK w pewnych latach zostało wyłączone, a w innych daje autoency. Wiem, sprawa chyba nie do opanowania, ale jak widzę zdanie „ma duże znaczenie dla oceny encyklopedyczności” i i nikt nie jest w stanie wskazać gdzie to zostało uzgodnione, to już wypada ręce załamać. Takich przypadków jest wiele, szczególnie w DNU :D  Gruzin (dyskusja) 20:40, 1 lis 2020 (CET)
 • Wtrącę się. Też bym chciał zeby zawsze dało się dojść gdzie co bylo uzgodnione. W kawiarence dyskusję poteem podlinkuję. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:07, 1 lis 2020 (CET)

Różaniecedytuj kod

Przecież tam nie ma ani grama ency. Impreza, która odbyła się dwa razy, z trzyletnią przerwą. Uźródłowione tylko jej stroną. Oczywiście Olos88 znowu oznaczył jako przejrzane, to już kolejna pierdoła, którą odhaczył jako przejrzane w ostatnich dniach (oznaczał też m.in. jako przejrzane autotranslatory z błędami ortograficznymi od PapaVaticana). Należałoby odebrać mu uprawnienia do przeglądania stron. Hoa binh (dyskusja) 20:07, 2 lis 2020 (CET)

jednak hasło nie spełnia kryteriów ek. Wymaga puszczenia przez poczekalnię. --Piotr967 podyskutujmy 20:27, 2 lis 2020 (CET)

Premier Demokratycznej Republiki Kongaedytuj kod

Cześć! Super pomysł, chętnie się temu przyjrzę i spróbuję coś poszperać! :) Mateusz Gieryga (dyskusja) 00:20, 4 lis 2020 (CET)

ImB2Bedytuj kod

Dlaczego usuwasz czyjeś wpisy, jak nie masz pojęcia o czym piszę. Wpis ma taki sam charakter jak ten: https://pl.wikipedia.org/wiki/Edrone_eCRM Zgłaszam sprawę wyżej. Tacy redaktorzy powinni zostać usunięci, bo wikipedia zostanie na poziomie Pana Tadeusza. Masz to odblokować i zająć się sprawami na własnym poziomie intelektualnym.

@Invest0725, zauważ proszę różnicę w jakości pomiędzy pokazanym przez Ciebie artykułem, a tym co sam próbujesz przepchnąć. Twój artykuł był usuwany 7 razy podczas ostatniego tygodnia, popraw go proszę zgodnie ze wskazówkami, które zostawili Ci inni użytkownicy. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 12:30, 4 lis 2020 (CET)

Pytanie PetrusRomanusCatholicus (15:48, 5 lis 2020)edytuj kod

Hej Przewodniku, utworzyłem nowy artykuł. Czy wymaga on zatwierdzenia? --PetrusRomanusCatholicus (dyskusja) 15:48, 5 lis 2020 (CET)

Wikipedysta:Piotrus/Rasizm w Polsceedytuj kod

Czy mogę prosić cię jako administatora o przywrócenie poprawionego art. do przestrzeni głownej? Art. był skasowany, ale przywrócony do mojego brudnopiu, gdzie prawiłem go dodając liczne naukowe źródła. Admin, ktory go przywrocil jest od kilku dni nieaktywny: Dyskusja_wikipedysty:Pablo000#Wikipedysta:Piotrus/Rasizm_w_Polsce. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 09:36, 6 lis 2020 (CET)

Zgłoszenie na PdAedytuj kod

Dlaczego w tej edycji nie wstawiłeś po prostu szablonu "załatwione" (tj. {{Załatwione}} zamiast Załatwione)? :P Dopiero ja to musiałem poprawić. Pozdr. XaxeLoled AmA 09:00, 7 lis 2020 (CET)

@XaxeLoled Ciekawe, wydaje mi się, że próbowałem wstawić szablon. Będę pamiętał kolejnym razem! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 09:55, 7 lis 2020 (CET)

Odnośnie tej blokady...edytuj kod

Witam. Mógł pan nie zauważyć, ale jako "5.60.101.2" dodałem odpowiednie źródła na stronach TV Aval i Atomic TV. Myślę, że są one prawidłowe i wystarczające. DAT Target Practice (dyskusja) 17:41, 10 lis 2020 (CET)

Odp:Pacynkaedytuj kod

Odp:Pacynka

To bez wątpienia ten. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 18:40, 10 lis 2020 (CET)

Odp.edytuj kod

Tak, to on powinien to dostać. Razem z naganą za przenoszenie niedopracowanych haseł innych użytkowników ponownie do przestrzeni głównej. Co to za praktyki? Hoa binh (dyskusja) 07:54, 12 lis 2020 (CET)

Pytanie Cooltova (20:18, 12 lis 2020)edytuj kod

Jestem tu nowa. Chcę opublikować krótką notę biograficzną. Linków zródłowych nie posiadam. Trzy razy notka została wywalona. Jak mam zrobić, zeby było dobrze? POzdrawiam --Cooltova (dyskusja) 20:18, 12 lis 2020 (CET)

Czymchowska Polanaedytuj kod

Cel: pozbycie się zbędnego balastu. Selso (dyskusja) 21:53, 12 lis 2020 (CET) Nie widzisz, że bez tego balastu szablonu w artykule są te same dane? Gdy dane wstawione są prawidłowo szablon nie spełnia żadnej roli – jest tylko balastem. Selso (dyskusja) 21:57, 12 lis 2020 (CET)

@Selso, w jaki sposób wyjęcie danych z przygotowanych do tego celu szablonu jest pozbyciem się zbędnego balastu? Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:54, 12 lis 2020 (CET)

Wniosekedytuj kod

Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale tak bywa, że we wnioskach większości powodów w sprawach cywilnych jest wybielanie siebie i atak na innych :) To leży w naturze ludzkiej i łatwo można przeholować. Moim zdaniem jednak do pozwu powinien się ustosunkować KA i ewentualnie zasądzić karę za łamanie zasad – tak byłoby w idealnym świecie, w końcu to KA jest adresatem tej epistoły. Pzdr. kićor =^^= 22:15, 12 lis 2020 (CET)

Usuwanieedytuj kod

Na jakiej podstawie usunąłeś mój wpis w dyskusji? Denar64 (dyskusja) 23:32, 12 lis 2020 (CET)

@Denar64 To ja zadałem Ci pytanie na Twojej stronie dyskusji, bądź proszę łaskaw na niego odpowiedzieć. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:33, 12 lis 2020 (CET) To Ty wycofałeś(!) mój wpis. Oczekiwałbym, że administrator potrafi wskazać uzasadnienie swojego postępowania. Oczekuję odpowiedzi na swojej stronie dyskusji zgodnie ze zwyczajami pl wiki. Denar64 (dyskusja) 23:35, 12 lis 2020 (CET) @Denar64, anulowałem, a nie wycofałem (jest różnica) Twoją edycję. Napisałem, że nie ma powodu do skreślenia wypowiedzi użytkownika @Wojciech Pędzich. Zapytałem się dlaczego to zrobiłeś. Odpowiedz proszę teraz na moje pytanie. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:37, 12 lis 2020 (CET) Przeczytaj uważnie stronę WP:Wikietykieta. Jeżeli nie jest to wystarczające, to wskażę Ci, które punkty zostały naruszone. Denar64 (dyskusja) 23:40, 12 lis 2020 (CET) @Denar64, wskaż mi proszę te punkty. O wiele bardziej widzę jak Wikietykietę narusza złośliwa uwaga Paeliusa, a nie komentarz Wojtka. Wyjaśnij mi proszę swoje działania, ponieważ podobnie jak Twój post na PdA, nie do końca wydaje mi się, że je rozumiem. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:48, 12 lis 2020 (CET)

DAG Target Practiceedytuj kod

[8]. Wszystko widoczne czarno na białym. Pachidensha (dyskusja) 14:36, 14 lis 2020 (CET)

@Pachidensha Ja tam widzę użytkownika, który zwraca uwagę innemu użytkownikowi, po którym nie chce więcej sprzątać. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 14:50, 14 lis 2020 (CET) @Pachidensha – podobnie, jemu tam chyba się połknęło słówko przestał, i stąd sens się wypaczył ;) Piastu βy język giętki… 14:53, 14 lis 2020 (CET)

Re: Artykuły w naprawieedytuj kod

Bot zmienia cyklicznie Chińczyków na Jamesa Cooka :-) Jeżeli chcesz wyłączać to najpierw zamknij oficjalnie poparta. Bo bez tego ogłoszenia to on na pewno zdechnie kompletnie. Ja w ciągu roku wrzuciłem tam trzy artykuły. Jeden sam poprawiłem, jeden został skasowany bo ktoś potwierdził w nim NPA (być może trafił na artykuł z tego ogłoszenia na OZ), trzeci został bez zmian. Może rzeczywiście warto pobawić się w grabarza, bo to jest tylko obietnica czegoś, co nie następuje. IMO należy przeprowadzić te operację ze stypą w kawiarence. ~malarz pl PISZ 17:28, 14 lis 2020 (CET)

Odp:Załatwioneedytuj kod

Dzięki za błyskawiczną akcję dopisania. To się chwali.--Rosewood |"|"'|"| (dyskusja) 19:34, 14 lis 2020 (CET)

Re:Grożący użytkownikedytuj kod

Nie zdążyłem. Gdarin dał miesiąc Mpn (dyskusja) 15:30, 16 lis 2020 (CET)

Molawicaedytuj kod

Uprzejmie dziękuję za twórczy wkład w dzieło publikacji artykułu: Molawica. Uprzejmie proszę o redaktorską pomoc w jego przeniesieniu z brudnopisu, po dokonanych zmianach, do ponownej publikacji.

Z uszanowaniem

Propozycje zmian w Wikipedia:nazwa użytkownikaedytuj kod

Cześć. Byłbyś w stanie pilotować przez najbliższe dni? Coś nagłego mi wypadło i nie bardzo będę miała czas na wiki, a jutro w ogóle będę poza netem. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 12:53, 17 lis 2020 (CET)

@Gytha Jasne, zerknę. Trzymaj się! Nadzik (dyskusja) 12:56, 17 lis 2020 (CET)

Zmiana nazwy użytkownikaedytuj kod

Zgodnie z otrzymanymi sugestiami zwracam się o tymczasową zmianę nazwy użytkownika PolonaRedaktor na „Redaktor GLAM”. PolonaRedaktor (dyskusja) 16:42, 17 lis 2020 (CET)

@Redaktor GLAM T Załatwione. Nadzik (dyskusja) 19:26, 17 lis 2020 (CET)

Paweł Poncyliuszedytuj kod

Chodzi Ci o kwestie prawne związane z rozpowszechnianiem wizerunku? Faktycznie nie mam zgody na to rozpowszechnianie. I o ile w przypadku Pawła Poncyliusza można by prawo do rozpowszechniania wizerunku wyprowadzić z faktu że jest powszechnie znany i był na tych targach w ramach promocji swojej książki (art. 81 ust. 2), to rzeczywiście nie pomyślałem wtedy, że nie przekłada się to na rodzinę. Zgłosiłem plik do usunięcia. Olaf @ 12:07, 19 lis 2020 (CET)

@Olaf, raczej chodzi mi o to, że nie jest to jego rodzina, stąd moje pytanie. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 12:21, 19 lis 2020 (CET) Serio? Tym bardziej należało się temu zdjęciu usunięcie. Olaf @ 12:26, 19 lis 2020 (CET)

ad PdAedytuj kod

Usunięte 12:17 Nadzik dyskusja edycje zmienił widoczność wersji strony Wikipedia:Prośby do administratorów, wykonano następujące operacje: treść została ukryta (groźby) — przesada — (Wypowiedź jest moją opinią, chyba że zaznaczono inaczej; proszę o brak tzw. pingów). — Paelius (dyskusja) 12:20, 19 lis 2020 (CET)

Pytanie Michał Maurycy Suchodolski (14:42, 19 lis 2020)edytuj kod

Bardzo proszę o pomoc w usunięciu nipotszebnej strony proszę. --Michał Maurycy Suchodolski (dyskusja) 14:42, 19 lis 2020 (CET)

@Michał Maurycy Suchodolski, cześć! O jaką stronę Ci chodzi? Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 14:49, 19 lis 2020 (CET)

O stronę zablokowanego użytkownika wikipedii Johann Nepomouk który został zablokowany z powodu wandalizmu , na przykład usuną stronę Ferdynand Wilhelm. Pozdrawiam Michał Maurycy Schodolski

Michał Maurycy Suchodolski (dyskusja) 14:53, 19 lis 2020 (CET) 

Odp:Kontaktedytuj kod

Odp:Kontakt

Oczywiście: memicznyjanusz(małpa)gmail.com, stworzyłem adres już dawno temu, ale zapomniałem kompletnie wspomnieć o nim na stronie użytkownika. --MemicznyJanusz || Co pro vás mohu udělat? 20:11, 19 lis 2020 (CET)

Re: Botedytuj kod

Bot przegląda i szuka stron w przestrzeniach Wikipedysta i Dyskusja wikipedysty, które mają jakąś kategorię. Dla upewnienia się, że jest to stan aktualny wykonuje null-edit na takiej stronie (to zrobił u Ciebie), który przy okazji czyści stronę z różnego rodzaju znaków sterujących, które nie mają racji bytu na pl.wiki. Jaki tu akurat był znak to nie wiem (pewnie Beno będzie wiedział jak wrzuci kod do swojego magicznego programu do składu tekstu). Potem próbuje wyrzucić zbędne kategorie i w przypadku spełnienia paru warunków wypisuje użytkownikowi komunikat na jego stronie dyskusji z opisem sytuacji i prośbą u uwagę na przyszłość. Na koniec zapisuje raport w Wikipedysta:MalarzBOT/brudnopisy. ~malarz pl PISZ 12:06, 20 lis 2020 (CET)

Odp:Botowanie linkowańedytuj kod

Odp:Botowanie linkowań

Obiecałem sobie, że mego bota długo jeszcze nie odpalę, a to byłby cheating własnych ustaleń :) Ale dziękuję. Andrzei111 (dyskusja) 19:40, 20 lis 2020 (CET)

@Andrzei111 10-20 linkowań, to możesz ze swojego konta obsłużyć ;) Ale czekam na powrót bota! Nadzik (dyskusja) 19:44, 20 lis 2020 (CET)

Revertyedytuj kod

Jeszcze raz bezzasadnie cofniesz moją edycję [9], to składam wniosek do KA. Skandalem jest tego typu zachowanie w wykonaniu zwykłego wikipedysty, a co dopiero administratora. Denar64 (dyskusja) 01:31, 21 lis 2020 (CET) Appendix. Przycisk do revertu nie służy do przywracania błędów ortograficznych [10]. Denar64 (dyskusja) 01:33, 21 lis 2020 (CET)

@Denar64, jeśli chcesz mi grozić, takie jest Twoje prawo. Powiedz mi tylko proszę, którą z podanych edycji wycofałem? Do każdego anulowania edycji podałem konkretny powód, więc zasadność jak najbardziej była, @Nedops zablokował Cię nawet na jeden dzień . Zapraszam z konstruktywną krytyką, ale za krytykę dla krytyki podziękuję. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:25, 21 lis 2020 (CET)

Natrętni wandaleedytuj kod

Hej, wycofanie wywołało u mnie chwilowe zmrożenie, ponieważ przeszło mi przez myśl że mogłem przez przypadek anulować prawdziwą prośbę w środku tej dramy :). W związku z tym wandalem mam pytanie, czy są jakieś sposoby na takich zatwardziałych wandalów na stronie, której nie można zabezpieczyć, tak jak w tym przypadku? Do tego jeszcze mam pytanie, czy może zamiast rozpoczynać tej rewertowej wojny nie lepiej było spróbować odpowiedzieć na jego prośbę, a dopiero potem zablokować za omijanie blokady. Niestety nie znam początku tego wątku, ale od momentu gdy go obserwuje takie rozwiązanie wydaje mi się mniej prowokujące wandala. Pozdrawiam Prezo2137 (dyskusja) 14:10, 21 lis 2020 (CET)

Wtrącę się: według mnie ten wątek trwa z 10-12 lat... Wojciech Pędzich Dyskusja 14:11, 21 lis 2020 (CET) @Wojciech Pędzich W takim razie przepraszam, nie spodziewałem się że to powrót jakiegoś zaawansowanego geniusza zbrodni Prezo2137 (dyskusja) 14:17, 21 lis 2020 (CET) @Prezo2137, myślałem na początku, że trafiliśmy na nadgorliwego nowicjusza, jednak z każdym dniem myślę, że jest to ten osobnik, który stara się zabłysnąć na Wikipedii od zawsze. Nadzik (dyskusja) 14:14, 21 lis 2020 (CET)

re. Ad:Miasta w Polsceedytuj kod

Witaj

Niecierpliwi lokalni edytorzy wiedzą, że ich wieś stanie się miastem od 2021, już od połowy roku są różne edycje z tym związane. Są to edycje cząstkowe a nie całościowe. Dlatego artykuły z tym związane są chwilowo przyblokowane. StoK (dyskusja) 23:14, 21 lis 2020 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczneedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne

Działa Ci też opcja, cytuję, "Jeśli nie masz diffa, to odnosisz się do strony w konkretnej wersji (bez diffa)"? SpiderMum (dyskusja) 23:42, 21 lis 2020 (CET)

Jantaredytuj kod

Dziękuję za meksykański. A czy mógłbyś to samo zrobić z symetyt, który powinien być tu [11]? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:39, 22 lis 2020 (CET)

T Załatwione Nadzik (dyskusja) 02:23, 22 lis 2020 (CET) dziękuję --Piotr967 podyskutujmy 19:39, 22 lis 2020 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Nadzikedytuj kod

Hej! W jaki sposob w takiej sytuacji powinienem to wtedy zrobić? usunąć podpis i jeszcze raz wstawić ~~~~ by zadziałało? Dlaczego właściwie tak to działa? Prezo2137 (dyskusja) 09:35, 22 lis 2020 (CET) @Prezo2137, a to musisz już zapytać kogoś bardziej technicznego, nie wiem zbytnio. Być może dlatego, żeby nie wysyłać zbędnych powiadomień. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:12, 22 lis 2020 (CET)

Pytanie Double digital (14:21, 22 lis 2020)edytuj kod

Cześć, posiadam stronę internetową double-digital.pl Po wpisaniu tej frazy do wyszukiwarki: double digital, pojawiają się również inne firmy z zupełnie innej branży. Dodałem nową treść do wikipedii nie w celach reklamowych, a w celu rozróżnienia czym zajmuje się konkretnie ta agencja. Ktoś zgłosił tą informację, co jest totalnie bez sensu. Gdybym chciał umieścić reklamę, to bym napisał o tym w treści. Natomiast treść którą dodałem dotyczy zwyczajnie informacji o tym, że to agencja reklama i w jakim obszarze działa. Co więcej link do strony kieruje do strony O nas (kim jesteśmy), a nie do zakładki oferta, bezpłatna wycena czy cokolwiek sprzedażowego.

Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc w tej sprawie. --Double digital (dyskusja) 14:21, 22 lis 2020 (CET)

@Double digital, zapoznaj się proszę ze stroną Wikipedia:Czym Wikipedia nie jest, tak jak zostało Ci to polecone na stronie ze zgłoszeniami do administratorów. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 14:42, 22 lis 2020 (CET)

Ad:Wikipedia:Prośby do administratorów odp.edytuj kod

Dobrze, rozumiem. Nie wiedziałem że istnieje taki szablon, dziękuje za jego podesłanie. Następny razem w sytuacji ze złą nazwą użytkownika zrobię tak jak napisałeś. Dziękuję i pozdrawiam Jamnik z Tarnowa Napisz coś 14:42, 22 lis 2020 (CET)

Ucinanie dyskusjiedytuj kod

Przeczytałeś może dokładnie tę moją wypowiedź: W momencie wprowadzenia zmian w zakresie zapisów dotyczących nazwy użytkownika sprawa dotycząca płatnych edycji już nie wypłynie, a wręcz będzie ucinane w zarodku (czego byłem wielokrotnym świadkiem w momencie, kiedy odpuszczałem pewne kwestie do ustalenia na później)? Bo zachowujesz się tak, jakby jej nie było — (Wypowiedź jest moją opinią, chyba że zaznaczono inaczej; proszę o brak tzw. pingów). — Paelius (dyskusja) 16:03, 22 lis 2020 (CET)

Odp.edytuj kod

Tyle tylko, że to on kłamał, bo stwierdził, że 200 miast to kłamstwo. Sam bezczelnie zarzucił tym złym lewakom kłamstwo, a gdy się okazało, że prawda jest przeciwko jego światopoglądowi, to nagle zmienił taktykę i odpowiedział jak z rynsztoku "to se to zedytuj, jak ci się nie podoba" (nie dosłownie, ale taki to miało sens). Najśmieszniejsze jest to, że ludziom przeszkadzają tylko powierzchowne wulgaryzmy, a nie widzą, że ta druga strona robi dużo większą krzywdę Wikipedii, siejąc swoją propagandę w bardziej, powiedzmy, "dystyngowany" sposób, żeby się nie rzucać w oczy. Oczywiście, że nie pisał, że mu komunizm kogokolwiek zabił, to był żart czy tam wyolbrzymienie z mojej strony, jak wolisz, ale nie znoszę takich ludzi, jak on. ~Shumkichi napisz wiadomość 20:26, 22 lis 2020 (CET)

Re: Organizacjaedytuj kod

Jeszcze nic nie botuję. Na razie tylko przymiarki. Trzeba jeszcze go trochę przedyskutować, szczególnie te organizacje międzypaństwowe. ~malarz pl PISZ 20:28, 22 lis 2020 (CET)

Re: PUAedytuj kod

Trochę dreszczyku emocji ;) Sir Lothar (dyskusja) 15:16, 23 lis 2020 (CET)

Nazewnictwoedytuj kod

Dzień dobry. Proszę nie wprowadzać wątpliwych zmian. Odpowiedziałem na poprzedni wpis i powołałem się na słownik oraz na aktualną dyskusję w Kawiarence. KristoffZZ (dyskusja) 20:10, 23 lis 2020 (CET)

Odp:Upomnienieedytuj kod

Odp:Upomnienie

Nie jestem komarem, żeby kilkanaście difów wyszukiwać. Moja wypowiedź jest reakcją na wypowiedź Twoją, w której tak samo jak mnie bezzasadnie upomniałeś wikipedystę Mike210381. Myślę, że wielu wikipedystów może dołożyć swoją cegiełkę w sprawie arogancji Czyża, ja mam inne rzeczy do roboty niż przeszukiwać jego wkład. Kojarzę natomiast wiele sytuacji, więc jest co znaleźć. PuchaczTrado (dyskusja) 11:35, 24 lis 2020 (CET)

@PuchaczTrado Nie jesteś komarem, to prawda. Ja również. Nie zmienia to faktu, że jeżeli zarzucasz jakiemuś użytkownikowi arogancję, to Twoim obowiązkiem (i po prostu dobrą manierą) jest przedstawienie dowodów na poparcie takiego stwierdzenia, nie ważne jak bardzo Ty jesteś przekonany o swojej nieomylności i racji. Nadzik (dyskusja) 11:55, 24 lis 2020 (CET) Gdybym sam zaczynał nowy wątek, to oczywiście, wypadałoby zebrać należyty materiał. W tym przypadku jednak poparłem jedynie swoim przykładem innego Wikipedystę, którego oskarżałeś o nadmierne zarzuty. Przemyśl może proporcję tych sytuacji. Nie chciałoby mi się wyszukiwać difów (choć prawdę mówiąc wystarczy przejrzeć choćby wcześniejszą jego dyskusję dotyczącą czerwonych linków), ale też nie chciałem, żeby słusznie pokrzywdzony wikipedysta Mike był traktowany jak jakiś pieniacz, podczas gdy problem jest rzeczywisty i wymagający czyjejś interwencji. PuchaczTrado (dyskusja) 12:02, 24 lis 2020 (CET) Widzę, że przekonałeś się już, gdzie leży problem. Czy byłbyś więc łaskaw wykreślić z mojej dyskusji swoje upomnienie? Zwracam uwagę, że kiciorowi upomnienia już nie wstawiałeś. Pozdrawiam. PuchaczTrado (dyskusja) 08:17, 25 lis 2020 (CET)

Odp:Pacynkaedytuj kod

Odp:Pacynka

Dzięki. Wczoraj mnie rozłożyło przeziębienie i nie dałem rady do tego przysiąść, ale to bez wątpienia on. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 18:51, 24 lis 2020 (CET)

Pytanie Eteryzm (21:09, 24 lis 2020)edytuj kod

Witaj. Dzięki za wsparcie na pewno się przyda. Chciałbym upublicznić w Wikipedii nową frazę, [ETERYZM], którą nota bene sam stworzyłem w wyniku wykreowania neo gnostycznej świadomości religijnej. Będzie trochę ciężko znaleźć domniemane źródła na jakich mógłbym się opierać, ponieważ powyższa koncepcja, jest od początku do końca mojego autorstwa. Na siłę można by uznać, że rozwinąłem do pełnej postaci Eteryzmu, tezę Arystotelesa, odnośnie Eteru, ale takie założenie będzie mocną nadinterpretacją. Czy było by możliwe bym przygotował definicję Eteryzmu, a ty jako moderator, lub ja z twoim wsparciem, mielibyśmy możliwość upublicznienia tego? --Eteryzm (dyskusja) 21:09, 24 lis 2020 (CET)

@Eteryzm, zapaliło mi się kilka czerwonych lampek, ale przygotuj proszę uproszczoną popartą źródłami definicję eteryzmu na stronie Wikipedysta:Eteryzm/brudnopis, a zerknę co można z tym zrobić. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:14, 24 lis 2020 (CET)

Przewodnikedytuj kod

Napisałem wątpliwe, bo to raczej rzadkość i duża niezręczność, choc może być nieodzowna. Poza tym: Kto jest jej przewodnikiem? Rosewood? Sprawdziłem, nie ma kłódki. Ktoś inny? To ma z nim inną łączność, bo w dyskusji nie ma wpisów, ani się ona nie wpisywała nigdzie. Ciacho5 (dyskusja) 17:43, 25 lis 2020 (CET)

Pytanie Przyrodatolubię (18:00, 25 lis 2020)edytuj kod

Dzień dobry! Wiesz może kim jest Hannibal? --Przyrodatolubię (dyskusja) 18:00, 25 lis 2020 (CET)

@Przyrodatolubię Nie wiem, o którego pytasz, ale tych najsławniejszych chyba znam ;) Nadzik (dyskusja) 18:41, 25 lis 2020 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Prośby do administratorówedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Prośby do administratorów

Nie widzę podstaw do blokowania tworzenia konta, wysyłania maili i edytowania dyskusji. Zresztą spośród tych trzech pozycji tylko pierwsza jest domyślnie zaznaczona, a jeśli blokujemy za nazwę i nie ma wandalizmów w widocznym i usuniętym wkładzie to odznaczamy ją, co wynika z zapisu Jeżeli blokada została nałożona wskutek nieodpowiedniej (na przykład wulgarnej) nazwy użytkownika, możliwe jest założenie nowego konta o nazwie zgodnej z zasadami. Nie będzie to wówczas uznawane jako obchodzenie blokady w zasadach blokowania. ~CybularnyNapisz coś ✉ 18:51, 25 lis 2020 (CET)

Odp:MediaWiki message deliveryedytuj kod

Odp:MediaWiki message delivery

Cześć. Nie wiem. Wiadomość została wysłana raz, więc nie wiem czemu bot wstawiał ją dwa razy u części osób. Openbk (dyskusja) 23:49, 25 lis 2020 (CET)

Ad: dodaję archiwumedytuj kod

[13] przecież już było. Jest tego więcej. ~malarz pl PISZ 08:42, 26 lis 2020 (CET)

Mój bot przygotował ładne zestawienie. Możesz szybko wybrać, który link lepszy. ~malarz pl PISZ 08:50, 26 lis 2020 (CET)

Małe Wyspy Sundajskie Zachodnieedytuj kod

Nie użyłbym w tej sytuacji automatu, wstawiającego szablony itd, bo przecież żadna dyskusja się nie odbyła. Po prostu anulowałbym wszystkie zmiany tego IP. Ciacho5 (dyskusja) 12:00, 26 lis 2020 (CET)

@Ciacho5, wydawało mi się, że użyłem guzika "Wycofaj". Na przyszłość zastosuję się do Twojej uwagi. Nadzik (dyskusja) 12:10, 26 lis 2020 (CET) Rozumiem, że moje zgłoszenie nie było zbyt grzeczne ale, jak to jest ze zgłoszeniami, myślałem, miałem nadzieję, spodziewałem się, że ktoś to potraktuje poważnie. Według obecnych standardów Wikipedii taki artykuł jest do usunięcia. Jest wiele tym podobnych artykułów na Wikipedii. Istnieją w ogóle arty bez niczego, po prostu żadnych źródeł!!! Ale każdy, kto je przegląda spotyka się z informacją, której aktualnie potrzebuje. Na swoim PUA napisałeś: "Tak jak każdy, zgłaszałem artykuły do usunięcia", czyli uważasz, że podstawową działalnością Administratora jest usuwanie artykułów; ja nie przeczę, że wcześniej napisałeś, że edytujesz arykuły i że zacząłeś brać czynny udział w życiu Wikipedii, lecz jako przykład tego czynnego życia podałeś "usuwanie artykułów". No widzisz, bo ja może niezbyt szybko piszę, ale zasadniczo inaczej postępuję niż Ty. Zasadniczo bronię haseł do usunięcia i staram się je poprawić, a jeśli już nie da się poprawić, to odpuszczam jeśli jest zgodne z moim światopoglądem, jeśli jest sprzeczne z nim, to poprawiam na moje i nie odpuszczam. Te wysepki to mnie w ogóle nie obchodzą, ale Ty pokazałeś, że funkcja Cię przerosła. 95.40.129.157 (dyskusja) 22:34, 3 gru 2020 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2020:11:28:Gabriel Al-Sulwiedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2020:11:28:Gabriel Al-Sulwi

Niestety, widocznie potrafi. Ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. PG (dyskusja) 18:20, 28 lis 2020 (CET)

Ad:John Qedytuj kod

Ad:John Q

Cześć. Dlaczego to wycofałeś? Przecież to była całkowicie prawidłowa poprawka oczywistej literówki. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:01, 29 lis 2020 (CET)

Problem z infoboxem dla czasopismaedytuj kod

Dzień dobry,

Mam problem z infoboxem czasopisma dla mojego hasła. Kategorie, które zostały usunięte nadal się na stronie pokazują. Jak to zmienić? Nie mogę także dodać grafiki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Magda Kaczyńska

Magdalena Kaczyńska (dyskusja) 13:13, 30 lis 2020 (CET)

Dąsanieedytuj kod

Młody człowieku, wiesz już, którym użytkownikom pozwala się na więcej, a którym na mniej. Szkoda, że łamiesz Wikietykietę i dopuszczasz się bezzasadnych rewertów, ale nie jesteś pierwszym takim adminem. Pozdrawiam Denar64 (dyskusja) 02:40, 1 gru 2020 (CET)

@Denar64 Zapewne niskiej jakości muszą być argumenty osoby, która otwiera swoją wypowiedź w tak bardzo protekcjonalny sposób. Już wcześniej powiedziałem Ci, że jeżeli masz ze mną jakiś problem, to proszę Cię o konstruktywną krytykę. Jeżeli uważasz, że moje działania w jakikolwiek sposób szkodą Tobie, również daj mi o tym (konstruktywnie) znać, lub skorzystaj z innych dostępnych dla Ciebie działań. Poprzednią moją wypowiedź niemiło zignorowałeś, jeżeli identycznie zdecydujesz się zrobić z tą, również jest to Twoje prawo. Jeżeli masz mi coś do przekazania, moja strona dyskusji jest otwarta. Jeśli chcesz raz na jakiś czas przychodzić tu z krytyką, również będziesz tu mile widziany, proszę jednak o odrobinę więcej szczegółów. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 02:54, 1 gru 2020 (CET) Rewertujesz moje edycje łamiąc zasady Wikipedii, co wyraźnie uprzednio wskazałem. Zamiast cofnąć rewert teraz perorujesz o niskiej jakości argumentach i narzekasz na brak konstruktywnej krytyki? Ech... Denar64 (dyskusja) 02:58, 1 gru 2020 (CET) @Denar64 Nie wykonałem revertu Twojej edycji (tej, którą wskazałeś). Anulowałem ją z uzasadnieniem, które przywowałem już ponad tydzień temu, które Ty zdecydowałeś się zignorować i nie udzielić odpowiedzi. Jeżeli już podnosisz tę kwestię po raz kolejny, powiedz mi proszę w jaki sposób złamałem zasady Wikipedii? Dodatkowo: Tak, będę zwracał uwagę na protekcjonalne wypowiedzi, ponieważ mówią one o wiele więcej o osobie, która ich używa, niż wszelkie inne jej czyny i słowa. Wzdychać możesz ile chcesz, ale pozostałe części mojej poprzedniej wypowiedzi dalej pozostają prawdziwe. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 03:10, 1 gru 2020 (CET) Wzdychać możesz ile chcesz - nie zawodzisz, Nadziku. Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem po bezzasadnym anulowaniu mojej edycji. Denar64 (dyskusja) 03:17, 1 gru 2020 (CET) @Dena64 Piszesz i piszesz, a Twojego uzasadnienia jak nie było, tak nie ma. Zapytam kolejny raz, dlaczego według Ciebie było to bezuzasadnione anulowanie edycji? Przypominam, że za wszczęcie wojny edycyjnej związanej z tą edycją uzyskałeś nawet od Nedopsa jednodniową blokadę. Komentarz dotyczący wzdychania odnosił się do Twojego stwierdzenia Ech.... Utrzymuję mój komentarz, wzdychać faktycznie możesz sobie ile chcesz, wolałbym jednak konkretne stwierdzenie od Ciebi uzyskać. Nadzik (dyskusja)

Na pewno nie oficjalne WP:SKedytuj kod

Czym popsułeś nazwy parametrów infoboksu? Jeżeli to jakiś Twój prywatny skrypt to go popraw. Jak robiłeś to przez znajdź/zamień to tak nie rób bo to nie jest dobra metoda (psuje wywołania szablonów, linki, ... ~malarz pl PISZ 10:32, 1 gru 2020 (CET)

@Malarz pl Ciekawe, ponieważ nie mam zainstalowanego żadnego innego skryptu niż WP:SK+mSK+mSI+Bn. Nie przypominm sobie również, żebym używał jakiejś innej funkcji. Zerknę co mogło pójść nie tak, w tym czasie poprawiłem powyższe błędy. Nadzik (dyskusja) 12:16, 1 gru 2020 (CET) Wyłącz skrypt ToStera. On ma wiele bugów. Ciekawe dlaczego w opisie zmian nie pojawiły się informacje o rozszerzeniach? Czy sam je usunąłeś? ~malarz pl PISZ 12:40, 1 gru 2020 (CET) @Malarz pl Jak korzystam z poprawy przek., to automatycznie odpala się WP:SK i nie "update'uje" się opis zmian jak użyję reszty rozszerzeń za pomocą żółtego guzika. Nadzik (dyskusja) 12:49, 1 gru 2020 (CET) Znalazłem źródło tej dziwnej edycji. Musiało to nastąpić za pomocą globalnego JS-a i prawdopodobnie tego skryptu. Zerknę w najbliższym czasie czy psuje on coś jeszcze poza dywizami. Nadzik (dyskusja) 12:52, 1 gru 2020 (CET)

Odp. Elliot Pageedytuj kod

W takich przypadkach trzeba dawać tydzień co najmniej, przez jedną dobę to się dopiero wieści rozchodzą ;-). Btw. coś pisałeś o przygotowywaniu strony z głosowaniem w sprawie zmian w kwestii dozwolonych nicków? (ja ciągle nie bardzo mogę się na dłużej zająć działaniem w Wikipedii, więc dalej chętnie scedowałabym to na Ciebie). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 21:16, 2 gru 2020 (CET)

Obronaedytuj kod

Dzięki za koment w mojej obronie, ale ja mam pewien filtr i staram się usprawiedliwiać napaści. Właśnie niszczę czyjąś pracę, być może poniżam osobę, którą on podziwia lub coś takiego. A ja też czasem dowalam (zazwyczaj niechcący), aż lecą upomnienia... se la wi. Dobrej nocy. Ciacho5 (dyskusja) 22:50, 2 gru 2020 (CET)

Prośbaedytuj kod

Dzień dobry, bardzo proszę o niewycofywanie poprawnych edycji. A także o opisy edycji w języku polskim! 79.191.100.79 (dyskusja) 00:14, 3 gru 2020 (CET)

1 Ta edycja nie była poprawna. Zdanie, które po niej powstało nie było poprawne. Przyznaję, moja edycja nie była poprawna. Przepraszam! 2 Hmmm, na translatewiki.net jest już tłumaczenie narzędzia. Zerknę. Nadzik (dyskusja) 00:27, 3 gru 2020 (CET) Zerknij, zerknij! 79.191.100.79 (dyskusja) 00:06, 4 gru 2020 (CET)

Pytanie Ziomsonpl (11:43, 3 gru 2020)edytuj kod

moge napisac artykul o xayoo? --Ziomsonpl (dyskusja) 11:43, 3 gru 2020 (CET)

@Ziomsonpl, już jeden użytkownik zadawał takie pytanie w ostatnich dniach. Według mnie nie jest to osoba encyklopedyczna, która powinna być w Wikipedii. Nadzik (dyskusja) 12:53, 3 gru 2020 (CET)

;)edytuj kod

Haha, zaiste, zabawne. Niech już tak zostanie. Nawet pomyłki powinny być szczere, Bacus15 • dyskusja 00:42, 5 gru 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Nadzik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy