Dyskusja wikipedysty:Nux


Dyskusja wikipedysty:Nux w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania dodaj wiadomość  

dodaj temat   •   historia   •   archiwum   •   do góry strony

Witam na mojej stronie dyskusji napisz wiadomość.
Tajne/poufne ;) na emalię.

Spis treści


Re: Ad:Ana Layevskaedytuj kod

Zasady transkrypcji alfabetu ukraińskiego opisuje PWN. Jeśli nie zgadzasz się z tym, by w polskojęzycznej wikipedii stosować te zasady, proponuję zamiast wycofywania zmian albo dyskusji tylko ze mną, rozpocząć taką dyskusję w Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo‎. --Hodortree (dyskusja) 18:30, 12 kwi 2017 (CEST)

Zapis prawidłowy nie musi odnosić się do zapisu z amerykańskiej strony internetowej, ani tłumaczyć relacji między nim a takim zapisem. Jest on prawidłowy wtedy, gdy jest zgodny z przyjętymi w danym języku (polskim) i miejscu (polskojęzyczna wikipedia) zasadami ortografii. Jeśli chcesz, by przyjęto inne, wycofywanie zmian nie jest drogą do tego celu. --Hodortree (dyskusja) 22:35, 12 kwi 2017 (CEST) I czy masz jakieś wiarygodne źródło, że aktorka używała nazwiska matki? --Hodortree (dyskusja) 22:48, 12 kwi 2017 (CEST) Źróðła do czego? Zmiany dotyczyły błędów ortograficznych. Wikipedia:Pisownia_nazw_własnych A jeśli chodzi o używanie przez autorkę nazwiska matki, to żadna ze stron w interwiki (w tym ukwiki i ruwiki) takiej informacji nie podaje. Zaś amerykańska strona, na którą się powołujesz, nie jest wykładnią ortografii dla języka polskiego. --Hodortree (dyskusja) 03:12, 15 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:20, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:33, 10 cze 2017 (CEST) 

Kod pocztowyedytuj kod

Polska nie może być wyróżniania w artykułach. Od artykułu oczekuję opisu danego zjawiska/rzeczy z istotnych perspektyw, nie "W Polsce". Eurohunter (dyskusja) 01:05, 3 sie 2017 (CEST)

Coś z tym artykułem jest nie tak, a na pewno jest to problem z sekcją "w Polsce". Pozostawienie takiej formy artykułu to kpina z czytelników, a Ty jeszcze próbujesz tego bronić. Ja zrobiłem porządek, Ty masz zastrzeżenia, załóż wątek w kawiarence. Jestem przekonany, że nikt nie poprze tego absurdu, jaki w tej chwili znajduje się w tym artykule. Tak jak już wspomniałem, w artykule mają być opisane istotne perspektywy, bez wyróżniania żadnej z nich, bez wyraźnej potrzeby. Wątek zajmujący się sekcją "W Polsce" utworzyłem jakiś czasu temu, Ty załóż swój. Eurohunter (dyskusja) 09:24, 3 sie 2017 (CEST) Dodam, że wycofałeś wszystkie moje zmiany, również te poza sekcją "W Polsce" bez żadnego odniesienia się do nich i do czasu, gdy nie podejmiesz odpowiednich działań mam pełne prawo do przywrócenia wszystkich zmian sprzed Twojego anulowania edycji (nieprawidłowe anulowanie edycji). Nie może być tak, że ktoś sobie wycofuje wszystkie zmiany nadużywając narzędzi redaktorskich, bo część zmian mu się nie podoba (w tym przypadku) lub część edycji jest nieprawidłowa i wycofa całość zmian. Eurohunter (dyskusja) 09:43, 3 sie 2017 (CEST) Solidna robota. Dzięki. Eurohunter (dyskusja) 11:21, 3 sie 2017 (CEST) Masz może pomysł na to? Eurohunter (dyskusja) 14:56, 6 sie 2017 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Witam. Chyba Ty prowadzisz zliczarkę do DNA [1]? Napisałem wczoraj hasło Franciszek Makólski, ale nie ma go w zestawieniu. A chyba spełnia wymogi - nie IP, pow. 2 kB, data 9 IX. Czy jest jakaś awaria? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:31, 10 wrz 2017 (CEST)

Dziękuję --Piotr967 podyskutujmy 21:14, 11 wrz 2017 (CEST)

Awaria zliczarkiedytuj kod

Zdaje się, że nastąpiła awaria zliczarki. Nie działa od 9 września przez do nie podliczyło wszystkich artykułów z tego dnia w Dniu Nowego Artykułu. Pozdrawiam, Tournasol Słucham :) 01:39, 11 wrz 2017 (CEST)

Community wishlist surveyedytuj kod

Hi, Nux. I really liked your proposal from the 2016 Community Wishlist Survey regarding improving diffs to handle paragraph splitting. Would you be open to resubmitting it this time around? Thanks, 142.160.131.202 (dyskusja) 23:40, 10 lis 2017 (CET)

filaredytuj kod

A tak nie wystarczy? Przy okazji - nie wiem skąd i kiedy się wzięły te tokeny (jak w powyższym) w urlach. Sławek Borewicz, → odbiór 23:10, 29 sty 2018 (CET)

Re: Firefox vs Mozilla Firefoxedytuj kod

Dzięki za wyjaśnienie. Doceniam takich ludzi jak Ty, którzy odrzucają edycję i podają przy tym sensowne wyjaśnienie tejże decyzji, naprawdę. Przejdę teraz do tematu.
Wspomniałeś, że nie ma oficjalnego artykułu autorstwa Mozilli odnośnie zmiany nazwy. I faktycznie tak jest, niemniej istnieje kilka bugów na Bugzilli (#1, #2, #3) dotyczących właśnie planów zmiany nazwy. Sądząc po dopisku „fixed” w każdym z nich, mam sposobność twierdzić, że zostały one zrealizowane. Potwierdzeniem tegoż założenia może być też artykuł na blogu Firefoksa Nightly (link) podsumowujący ostatnie dokonania programistów. Znaleźć w nim można następujące zdanie:

“Mozilla Firefox” -> “Firefox” rename riding on 58, assuming QA gives it a green.

które ukazuje plany zmiany nazwy w wersji 58.0 Firefoksa. I tak też się stało. Jako iż od dłuższego czasu śledzę blog Firefoksa Nightly, wiedziałem o tym wcześniej. Dlatego, aby uniknąć ewentualnych problemów, zainstalowałem Firefoksa 58.0 „na czysto” (tzn. odinstalowałem poprzednią wersję, wykonałem kopię najważniejszych danych, usunąłem pliki pozostałe po dezinstalacji, by na końcu zainstalować najnowszą wersję, czyli 58.0), a nie na drodze aktualizacji poprzedniej wersji, stąd nie wiem, czy gdybym wykonał aktualizację, to nazwa również by się zmieniła. Jako skrót na pulpicie, po kliknięciu PPM na ikonie Firefoksa na pasku zadań, czy też w Menu Start – wszędzie widzę po prostu „Firefox”.
Natomiast co do pozostawienia starej nazwy dla osób wciąż jej używających, uważam, że nie jest to potrzebne. Różnica między „Mozilla Firefox” a „Firefox” jest niewielka. Jeżeli ktoś używa nazwy „Mozilla” do nazywania Firefoksa, to i tak robi błąd, gdyż Mozilla to oddzielna aplikacja. Przekierowanie „Mozilla Firefox → Firefox” już jest i według mnie to wystarczy.
Kończąc, chciałbym dodać, że dzięki wielkie jeśli to przeczytałeś. 82.177.120.60 (dyskusja) 14:28, 3 lut 2018 (CET) Dzięki za poprawienie w takim razie :) 82.177.120.60 (dyskusja) 16:50, 6 lut 2018 (CET)

referencesedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Jakbyś zaczął botować i wyrzucać szablon {{Przypisy}}, daj znać - przygotuję kilkadziesiąt stron haseł bez przypisów dla ludzi, którzy zajmują się uźródławianiem. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 22:22, 3 lut 2018 (CET)

Odp: Ad:Szablon:Uwagiedytuj kod

Tak, jestem świadomy. Dlatego na górze dokumentacji na początku prac integracyjnych umieściłem stosowny komunikat. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:01, 4 lut 2018 (CET)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości. Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.

Weź udział w ankiecie teraz!

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tej ankiety na stronie projektu. Zobacz jak Twoje zdanie pomaga Wikimedia Foundation wspierać edytujących takich jak Ty. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności (po angielsku). Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-maili do użytkownika, do WMF Surveys, aby usunął Cię z listy.

Dziękujemy!

WMF Surveys, 20:20, 29 mar 2018 (CEST)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia surveyedytuj kod

Każda odpowiedź w tej ankiecie może pomóc Wikimedia Foundation ulepszyć Twoje doświadczenia w projektach Wikimedia. Jak dotąd wysłuchaliśmy 29% współautorów projektów Wikimedia. Ankieta jest dostępna w różnych językach i jej wypełnienie może zająć od 20 do 40 minut. Weź udział w ankiecie.

Jeżeli już wypełniłeś tę ankietę, z góry przepraszamy za to przypomnienie. Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Jeżeli chcesz wypisać się z listy adresatów przypomnień i informacji o kolejnych badaniach, wyślij e-mail do WMF Surveys. Możesz też wysyłać do niego zapytania odnośnie tego badania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności Wikimedia Foundation. Dziękujemy!

WMF Surveys, 03:18, 13 kwi 2018 (CEST)

=== i !==) pozostawią wartości niezmienione. [2][3]

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 17 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 18 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 19 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do następnego spotkania z zespołem Editing. Podczas tego spotkania będziesz mógł poinformować twórców o tym, jakie błędy uważasz za najistotniejsze. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o 18:30 (UTC). Zobacz jak dołączyć.
 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

17:20, 16 kwi 2018 (CEST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 23 kwietnia 2018 (07:00 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy! Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Aby wypisać się z przyszłych badań, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-mail do WMF Surveys. Na ten e-mail możesz wysłać również zapytania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu Wikimedia Foundation w sprawie prywatności.

WMF Surveys, 02:28, 20 kwi 2018 (CEST)

===) to any of the following ones. For example you can use it to check if the page's namespace is amongst a given set of values in a more compact way than you could earlier. You can read more on mediawiki.org.

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 1 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 2 maja, a następnie na wszystkich wiki od 3 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do następnego spotkania z zespołem Editing. Podczas tego spotkania będziesz mógł poinformować twórców o tym, jakie błędy uważasz za najistotniejsze. Spotkanie odbędzie się 1 maja o 18:30 (UTC). Zobacz jak dołączyć.
 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 2 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • The Wikimedia Cloud Services team is working on a new project called Toolhub. The goal is to make it easier for Wikimedians to discover software tools they can use. You can leave feedback on the talk page or email jharewikimedia.org to leave private feedback.
 • All wikis with fewer than 100 high-priority linter errors in all namespaces will switch to use the Remex parsing library. This is to replace Tidy. It will happen on 2 May. Other wikis will be recommended to switch soon when they have fixed the errors that must be fixed. Wikibooks wikis with fewer than 100 high-priority linter errors in the main namespace will switch on 9 May. Tidy will be removed on all wikis before July 2018. [6][7][8]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:18, 30 kwi 2018 (CEST)

Odp:Ad:Kucharz duży, kucharz małyedytuj kod

Odp:Ad:Kucharz duży, kucharz mały
bot zadziałał poprawnie. Znalazł link to go obudował szablonem. Tylko, że niepotrzebnie ten sam link jest w dwóch miejscach. Zresztą w tytułach sekcji zwykle przypisów nie powinno być. A to drugie wystąpienie nie jest oklejone refem więc bot nie dotyka. Bo ciężko jest odróżnić czy to ma być po prostu link czy jednak można do uszablonować. próbowałem coś wymyśleć ale za dużo możliwych przypadków jest. masti <dyskusja>

DNA 2018edytuj kod

Witaj. Główna strona zliczarki wcale nie działa. Da się coś z tym zrobić? -Lazar5 (dyskusja) 11:07, 10 lip 2018 (CEST)

Schowaj menu boczne - problem z przypisamiedytuj kod

Cześć!

Kiedy kliknę na [1] oznaczające przypis, powinien wyświetlić się taki dymek z jego treścią. Podczas, gdy menu boczne jest schowane, ten dymek nie pokazuje się.

Msz2001 (dyskusja) 13:11, 16 lip 2018 (CEST)

„Schowaj menu boczne” w Wikicytatachedytuj kod

Zgłaszam, że gadżet „Schowaj menu boczne” nie działa w Wikicytatach (przeglądarka Firefox, aktualna; skórka: Wektor). Mam ten sam gadżet włączony w Wikipedii i Wikiźródłach i tam działa bez zarzutu. W Wikicytatach nie pojawia się w ogóle podwójna strzałeczka do schowania menu. Maitake (dyskusja) 20:26, 16 lip 2018 (CEST)

Pytanie o działanie gadżetuedytuj kod

Cześć. Z tego co widzę jesteś autorem gadżetu Odpowiedzi z linkami. Jest on też wykorzystywany na Wikisłowniku ([9]). Społeczność tego projektu planuje jednak zmienić nazwę przestrzeni nazw (obecnie jest Wikipedysta/Wikipedystka i Dyskusja wikipedysty/wikipedystki, tak jak na Wikipedii) na coś innego (nazwa zostanie wyłoniona drogą głosowania). Padło pytanie w Barze Wikisłownika, czy gadżet ten, wykorzystywany szeroko w projekcie, będzie działać poprawnie po zmianie (co prawda chcemy wnioskować o pozostawienie aliasu na serwerze, analogicznie do User i User talk, ale i tak lepiej się upewnić). Będę wdzięczny za odpowiedź :). Nostrix (dyskusja) 10:53, 18 lip 2018 (CEST)

Re:Ad:MediaWiki:Gadget-QuickDelete.jsedytuj kod

Najpierw zmieniłem nazwy, potem dopiero otoczyłem. Możliwość wyłączenia autozapisu zgubiłem pewnie podczas objęcia jQuery ;) --Wargo (dyskusja) 09:00, 23 sie 2018 (CEST)

oznaczanieedytuj kod

[10] Zmiany tego typu to zazwyczaj wandalizm.

StoK (dyskusja) 00:01, 25 sie 2018 (CEST)

Ad:Rycynaedytuj kod

Ad:Rycyna

Usunąłem Twoja edycję, bo w źródle które podałeś nie ma tych danych! Jeżeli jak sam piszesz w opisie zmian "poprawka i przypis z en.wiki (nie mam dostępu, nie sprawdzałem" - nie masz możliwości sprawdzenia co tak naprawdę podaje źródło, to może nie wprowadzaj pseudo-danych popartych pseudo-źródłami. Pozdrawiam Orioluss (dyskusja) 21:20, 3 paź 2018 (CEST)

DNA - modyfikacjaedytuj kod

Hej

Dałoby się do tego dodać jakieś klikalne strzałki albo obsługę strzałek na klawiaturze? Bo używam tego do sprawdzania czy nie dać czegoś do CWZ, ale za każdym razem muszę zmieniać URL z palca. PMG (dyskusja) 12:08, 17 paź 2018 (CEST)

Usecase jest taki: chcę znaleźć coś ciekawego co zostało wrzucone w ciągu kilku ostatnich dni - by dać to do CWZ. Wchodzę na listę posortowaną po wielkości (tak jak link wyżej z flat=1). Stwierdzam że danego dnia wszystko przejrzałem i chcę spojrzeć co było dzień wcześniej/później. Obecnie muszę albo trzema kliknięciami przejść do głównego widoku, przejść na kalendarzu na innych dzień i włączyć flat. To co chciałbym to możliwosć przejścia z jednego dnia do drugiego wprost z "widoku dnia". Czyli jak jestem tutaj to po albo klinięciu jakiegoś przycisku strzałki, albo po naciśnięciu klawisza strzałki była możliwość przejścia na jeden dzień wcześniej później. Wydaje mi się że przydatne też to by było przy klasycznym widoku (bez flat). Persona - człowiek, który szuka czegoś ciekawego do CWZ i chce zobaczyć szybko kilka dni. PMG (dyskusja) 12:10, 21 paź 2018 (CEST)

Ad:Wikipedysta:Nux/wp sk.jsedytuj kod

Ad:Wikipedysta:Nux/wp sk.js

Hej. Pytanie laika. Czy zamianę przekierowań na linki do właściwych artykułów można zaimplementować do AutoWikiBrowser? :) Mathieu Mars (dyskusja) 20:29, 11 lut 2019 (CET)

A byłoby to czasochłonne? Robię botem sporo edycji, więc przy okazji poprawiłby wiele linków. Mathieu Mars (dyskusja) 10:25, 12 lut 2019 (CET)

Nita Ambaniedytuj kod

Witaj, znalazła się na liście 50 wysokich i potężnych hindusów, w takim tłumaczeniu oznacza to jej "gabaryty"? W języku polskim jeśli mówimy o kimś, że jest potężny i wysoki, mamy zwykle na myśli jego rozmiaru. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:43, 14 mar 2019 (CET)

poprawiłem w/w, ale mógłbyś poprawić wyświetlanie przypisów - ani jeden nie wyświetla się dobrze --Piotr967 podyskutujmy 22:54, 14 mar 2019 (CET)
 • Hej, wyrażenie "high and mighty" nie tłumaczy się każde słowo oddzielnie a razem, oznacza to wpływowy, znaczący ale również, przynajmniej w bitish english....zarozumiały :D. Więc nie wiem, znalazła się na liście najbardziej zarozumiałych osób?? Wybacz, żartuje, całkiem niezłe tłumaczenie tak swoją drogą. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:55, 14 mar 2019 (CET)

Wikipedysta:Nux/SearchBox.dev.jsedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Wargo usprawniał gadżet MediaWiki:Gadget-searchbox.js, bo nie wszystkim działał. Przy usprawnianiu okienko wyników (tzn. to okienko, gdzie pojawia się informacja, ile elementów zastało zmienionych przy użyciu opcji "zamień wszystko") wrzucił na górę i nie wie, jak je przenieść tam, gdzie było. To przeniesienie na górę powoduje, że przy niektórych zmianach trzeba skrolować, aby znów dostać się do paska narzędzi. Próbowałem zaimportować twoją wersję Wikipedysta:Nux/SearchBox.dev.js, ale coś nie działa. Wyskakuje mi komunikat:

<p>Błąd krytyczny - konflikt nazw!</p><p>Jeden ze skryptów używa już nazwy <tt>nuxsr</tt> jako zmienną globalną.</p>

Przed zaimportowaniem odhaczyłem gadżet wyszukiwania i zmiany w preferencjach. Mógłbyś pomóc rozwiązać ten problem, bo zmiana powoduje u mnie dużo zbędnych ruchów przy edytowaniu? Z góry dziękuję. → Odbiór 17:46, 22 mar 2019 (CET)

@Sławek Borewicz Nie jestem pewien co właściwie poprawiał @Wargo, ale zakładam, że chodziło o to, że wiadomości wyglądały dziwnie bo zlewały się z tekstem... Poprawiłem style i trochę uodporniłem na ew. przyszłe zmiany i powinno być OK. Pewnie jakiś większy refactor by się tam kiedyś przydał, ale skoro działa, to działa ;-)... No, chyba że w jakiejś nowej skórce nie działa czy coś... To wtedy poproszę o więcej info co i w jakim przypadku nie działa. --Nux (dyskusja) 16:18, 23 mar 2019 (CET) Dziękuję. A zerknij jeszcze na to it:MediaWiki:Gadget-LinkComplete.js / it:Aiuto:Accessori/Link Complete. We włoskiej wersji włącza się jako gadżet. Znalazłem przypadkiem, a mogłoby pozwolić na łatwiejsze wstawianie linków - bez błędów, które szczególnie w języku z dużą liczbą znaków diakrytycznych nierzadko występują. Sławek Borewicz, → odbiór 09:55, 24 mar 2019 (CET) W obsłudze testowałem. Wpisujesz [[David At, klikasz parę razy tabem (gdy zapomniałeś zapisu nazwiska) i masz [[David Attenborough. W wizualny się nie wgryzałem. Ale klikanie za każdym razem w jakąś ikonkę, aby coś dodać, albo wybieranie czegoś w menu - to mocno opóźnia. Z tabem pewnie też nie tak szybko, ale to do okazjonalnego dodawania linków. Sławek Borewicz, → odbiór 18:04, 24 mar 2019 (CET)

Tryb ciemnyedytuj kod

Cześć!

Ostatnio napisałem ciemny motyw dla Wikipedii. W Kawiarence (tutaj wątek: [11]) padło pytanie, czy nie dałoby się dodać tego do Preferencji. Co o tym sądzisz, byłoby to możliwe? Nie mówię, żeby robić to już zaraz, bo przed tym trzeba by ten arkusz CSS gruntownie przetestować, ale może za jakiś czas.

Msz2001 (dyskusja) 21:31, 22 maj 2019 (CEST)

 • Dzięki za odpowiedź w sprawie tego arkusza CSS. Zdaję sobie sprawę, że te wszystkie haki powodują (albo będą powodować) problemy. A odpowiadając na Twoje pytanie, to cały ten arkusz piszę bezpośrednio w takiej formie w jakiej jest zapisany na wiki (kopiuj-wklej z edytora na moim kompie). Rozważałem, co prawda, SASS, ale jedyne do czego bym go wykorzystał, to otoczenie całego kodu w :not(.disable-dark-skin). Pozostałe selektory trzymałbym i tak w "całości" (w sensie nierozbite na kolejne dzieci) właśnie po to, bym mógł łatwo ocenić, jakie haki mogą powodować problem w linijce, którą dopiero piszę. Nie jest to też pisanie ręcznie w pełnym tego słowa znaczeniu, ponieważ selektory zazwyczaj kopiuję z przeglądarki.
Niestety większość szablonów i stron jest napisana w taki sposób, że nie da się do poszczególnych stylizowanych elementów odwołać za pomocą konkretnej klasy. Dlatego musiałem wymyślić inną metodę – te skomplikowane selektory atrybutów. Najgorzej wygląda to w kontekście ikon, gdzie po prostu otworzyłem {{ikona}} i dopisywałem reguły dopasowujące konkretny plik. Msz2001 (dyskusja) 14:18, 28 maj 2019 (CEST)

Skrypt htag.js nie działa - brak obiektu oNLedytuj kod

Skrypt htag.js nie działa - brak obiektu oNL (Dyskusja_wikipedysty:Nux/htag.js). MarMi wiki (dyskusja) 20:57, 17 cze 2019 (CEST)

Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje/grom/miniedytuj kod

Czy to jest do czegoś potrzebne. ~malarz pl PISZ 14:59, 29 sie 2019 (CEST)

usunąłem. Najwyżej ktoś się odezwie. Linkujących brak. ~malarz pl PISZ 21:28, 29 sie 2019 (CEST)

wektoryzacja do szablon:infobox/przebiegedytuj kod

Napisawszy parę dni temu ulica Piastowska we Wrocławiu i zmuszony byłem umieścić tam w infoboksie z przebiegiem na jej końcu ikonę_ulica_w_prawo_L_z_odchodzacym_deptakiem - pomimo że tam nie ma żadnego deptaka. Napisałem do @malarz pl, ale on (jak być może zauważyłeś, bo Cię spingował) mi odpisał, żebym najpierw poprosił kogoś, kto zna się na grafikach (jak rozumiem - chodzi o wektoryzację).

Ponieważ ja sam nie mam pojęcia jak się to robi, a Ty masz w wieży specjalności {{user wekt}}, więc zwracam się do Ciebie. Przetworzyć PNG nie przekraczało moich zdolności, zatem zrobiłem cztery potrzebne grafiki dla ulic, które zaczynają się lub kończą od zakrętu w lewo lub w prawo:

- Ikona ulica w lewo L poczatek - Ikona ulica w prawo L koniec - Ikona ulica w prawo L poczatek - Ikona ulica w lewo L koniec

Proszę o ich wektoryzację i uzupełnienie

Pozdrawiam

Julo (dyskusja) 03:52, 22 gru 2019 (CET)

Myślałem o "otwartym końcu", ale z topografii tej ulicy, oraz z planów dalszej rozbudowy (wprawdzie bardzo starych) wynika, że w tym miejscu ma (miała) być dalej ulica na wprost, a ten "skręt" (który nie jest zakrętem, tylko załamaniem pod kątem prostym) stać się ma skrzyżowaniem.
W każdym razie dzięki
Wesołych Świąt!
Julo (dyskusja) 23:13, 23 gru 2019 (CET)

DNA 2019edytuj kod

Strona się nie ładuje odpowiednio, jakbyś mógł zerknąć co jest nie tak, z góry dzięki i pozdrawiam.--Lazar5 (dyskusja) 09:21, 23 gru 2019 (CET)

Wikipedysta:Nux/veAutocorrectedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 00:13, 1 sty 2020 (CET)

Jak bardzo trzeba to wykluczę tę stronę. Natomiast ja bym proponował przeniesienie jest pod adres Wikipedia:Narzędzia/veAutocorrect. ~malarz pl PISZ 03:13, 1 sty 2020 (CET)

Gulpedytuj kod

Widząc na OZetach twoją edycję myślałem, że dostajemy jakiś nowy skrypt a tu tylko artykuł ;) Zmieniłem model zawartości, bo chyba nie masz do tego uprawnień(?). Pozdro, tufor (dyskusja) 00:20, 2 sty 2020 (CET)

DNA 7 sty 2020edytuj kod

Witam, ponownie coś się zawiesiło ze stroną, jak będziesz miał chwilę mógłbyś zerknąć. Z góry dzięki i pozdrawiam. --Lazar5 (dyskusja) 09:01, 7 sty 2020 (CET)

Wikipedia:Najaktywniejsi wikipedyści/redakcja/2020-01-01edytuj kod

Fajne ;) Jedno pytanie – co było liczone? Bo rejestr wskazuje, że ja np. miałem +/- 900 przejrzeń w samej przestrzeni:artykuł. Tylko ponowne przeglądanie, tylko w mainie? Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:22, 29 sty 2020 (CET)

Wiesz, już pal sześć mnie i te przekierowania. Ale oznaczanie "pełnoprawnych" haseł po raz pierwszy to już jest ciężka robota (mamy zresztą duży rozziew pomiędzy wymaganiami wobec przeglądania po raz pierwszy - ma być bardzo porządne, a kolejnymi oznaczaniami, ale to już temat na inną dyskusję). Nedops (dyskusja) 02:20, 29 sty 2020 (CET) Jeśli robiona jest już taka statystyka, to powinny być policzone wszystkie przejrzenia (rediry, kategorie, szablony i cała reszta, a przede wszystkim pierwsze), oczywiście oprócz automatycznie przejrzanych. Jckowal piszże 18:42, 29 sty 2020 (CET) PS Już lepiej, ale dlaczego suma jest na końcu? W takim zestawieniu powinno być odwrotnie, czyli pozycja redaktora liczona od sumy, a potem dopiero wykaz szczegółowy, który owszem, może być, ale ma już drugorzędne znaczenie. Jckowal piszże 18:59, 2 lut 2020 (CET) @Jckowal Moim zdaniem ważniejsze jest przejrzenie powtórne, bo to są właśnie te wiszące edycje. To są edycje, które nie są widoczne i trzeba je przejrzeć w miarę szybko... Ale oczywiście możesz sobie posortować jak chcesz 😉. Po to właśnie jest tam sortowanie. --Nux (dyskusja) 23:47, 2 lut 2020 (CET)
 • Policzyłem procenty, moim zdaniem dość ciekawy wynik. Ale liczyłem tylko te 180 tysięcy przejrzeń wypisanych w tabelce. Czy jest informacja dostępna, ile zrobili razem wszyscy redaktorzy? --Ciacho5 (dyskusja) 18:30, 29 sty 2020 (CET)

tła cssedytuj kod

Walczę sobie z tłami css i mam mały problem w Wikipedysta:Malarz pl/brudnopis/lista, css jest w Szablon:Linia kolejowa infobox/temp/styles.css. Może wiesz jak to zrobić. Chciałbym aby w komórkach lkSTR było ustawiane tło z pliku http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3c/BSicon_STR.svg/20px-BSicon_STR.svg.png, ale dopiero po pierwszych 20px (te miałyby być bez dodatkowego tła). Jak wstawiam przezroczysty (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/97/BSicon_.svg/20px-BSicon_.svg.png) to nic się nie dzieje. Jak wstawiam element w kolorze tła (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/BSicon_f9f9f9.svg/20px-BSicon_f9f9f9.svg.png) to zasłania on grafikę, ktra jest w tym polu wstawiana. ~malarz pl PISZ 10:42, 7 lut 2020 (CET)

Niestety nie pomogło. W przykładzie dodałem fragment bez tła aby było widać na czym polega problem. Tam jest taki zygzak kolumny 4 do 3. Jak się wstawi tło to aktualnie zamiast widać . Jak masz jakiś pomysł to popraw w tym CSS. Od razu będzie widać efekt. ~malarz pl PISZ 18:06, 9 lut 2020 (CET) Na przykładzie - żółte tło - gdzie działa źle, szare tło - bez wstawiania obrazków w tle. ~malarz pl PISZ 18:10, 9 lut 2020 (CET) Dzięki. Tylko, że ja nic nie usuwałem :-). ~malarz pl PISZ 21:09, 9 lut 2020 (CET)

Tech News: 2020-07edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Wydano nową wersję aplikacji Wikimedia Commons dla systemu Android. Naprawiony jest problem z przesyłaniem plików. [12]

Problemy

 • W zeszłym tygodniu były problemy z nową wersją MediaWiki - usunęła niektóre komunikaty interfejsu. Wydanie nowej wersji było opóźnione. [13]

Zmiany w tym tygodniu

 • API MediaWiki wykorzystują narzędzia, boty, gadżety. Zmienią się niektóre zwracane kody błędów, a przyjmowanie parametrów o wartościach innego typu niż dla nich wymagane nie będzie działać. [14]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 11 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 12 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 13 lutego (harmonogram).

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:12, 10 lut 2020 (CET)

Tech News: 2020-08edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 18 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 19 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 20 lutego (harmonogram).

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

17:17, 17 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Nux" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy