Dyskusja wikipedysty:OTB


Dyskusja wikipedysty:OTB w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania archiwum Dodaj nową wiadomość

Spis treści

Harry Potter i Zakon Feniksa (gra komputerowa)edytuj kod

Hejka! Rozumiem, że ekujesz, ponieważ zweryfikowałeś: proszę, w przyszłości podawaj informację, czy link zachowano, czy usunięto, chociażby w powodzie eka. Pozdrowienia, Kangel !? 23:20, 10 sie 2007 (CEST)

Kategoria:Parafie w Gnieźnieedytuj kod

Kościół i parafia to co innego - dlatego wprowadziłem tę kategorię. pozdrawiam 10:57, 15 sie 2007 (CEST)

Językedytuj kod

Witaj, obecnie rzeczywiście nie ma, natomiast pamiętam, że kiedy tłumaczyłem informacje do stuba, w google pokazywały się jakieś całkiem wiarygodne strony typu przewodniki Pascala i podobne. Od słowa Manipur można tworzyć dwie formy przymiotnika, a jedna występowała w Wikipedii i innych stronach www. Natomiast tematyka jest mi zupełnie obca, a stub chciałem napisać dlatego, by zagraniczny Wikipedysta nie miał czerwonego linku w szablonie językowym. Opierałem się tylko na sieci, całkiem więc możliwe, że popełniłem jakiś błąd. Bocianski 09:08, 16 sie 2007 (CEST)

Lista odcinków serialu Świat według Kiepskich edytuj kod

Jeśli oglądasz serial ŚwK to poisz kilka odcinków. Uwaga najpierw przeczytaj kilka innych opisów, aby wiedzieć jak to zrobić. Szczególnie zwróć uwagę na opis odc. Plastuś !!!, jeśli chcesz obejrzeć jakieś odcinki podaj konkretny tytuł mi a ja ci dam odpowiedni link. Pozdrawiam. ----Paweł II z Piastów Dyskusja 16:51, 8 wrz 2007 (CEST)

Spuchnięty infoboxedytuj kod

Ano właśnie. Revert zrobił malarz i jest w porządku. Yarl read.me 14:30, 18 wrz 2007 (CEST)

Re:Kategoria:Język katalońskiedytuj kod

Re:Kategoria:Język kataloński

Pisałem warunki do {{Polityka Katalonii}}, ale masz rację, aż czerwono tam się roi. Proponuję dać katalończykom szansę uzupełnić artykuły -- a jak nie, to skasować kategorię. Co sądzisz?  « Saper // @dyskusja »  00:29, 19 wrz 2007 (CEST)

Nowe SDUedytuj kod

Zastanów się czy nie chcesz być pierwszym który zgłosi nowy artykuł wg nowych zasad SDU: Wikipedia:Lista SDU :) To nie jest na razie obowiązek ;) Adam Dziuradysk. 21:00, 28 wrz 2007 (CEST)

Język assamskiedytuj kod

Od nazwy stanu Assam przymiotnikiem jest "assamski". Aotearoa dyskusja 07:00, 11 paź 2007 (CEST)

Trochę posprawdzałem i faktycznie stosowane są różne formy zapisu. Ponieważ nie jestem polonistą tylko geografem nie będę się upierał, że przymiotnikiem od nazwy Assam jest assamski, a nie asamski. Postaram się jeszcze wyjaśnić tę sprawę z językoznawcą - za dwa tygodnie będę na spotkaniu, na którym będzie również przewodniczący Rady Języka Polskiego prof. Andrzej Markowski i postaram się go zapytać o nazwę tego języka. Aotearoa dyskusja 14:29, 12 paź 2007 (CEST)

Kategoriaedytuj kod

Dziękuje byrdzo.

Gdybym wiedział, to bym nie tworzył niepotrzebnie. :)

Zwiadowca21 Skreśl słówko 09:32, 14 paź 2007 (CEST)

Re: Kategoria:Single Timberlandaedytuj kod

Dzięki. Wydawało mi się że nazwę skopiowałem z infoboksa dodając tylko "a" na końcu ale nie pamiętam już dokładnie. Zaraz przemielę. Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 12:25, 22 paź 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Szablon:DoZrobieniaedytuj kod

Do Twojego głosu - jak widać na angielskiej Wikipedii szablon ten jest używany - dyskusja służy do omawiania zmian, a taka lista zbiera wszystkie propozycje w jednym miejscu, na górze strony. Daru (dyskusja), 19:31, 11 lis 2007 (CET)

Poltegoredytuj kod

Przeczytaj to zdanie jeszcze raz, nie sugeruje wcale, że nazwa znikła, raczej że znikł nazwany nią obiekt. Wolno nam powiedzieć, że autorem "Lalki" był Bolesław Prus, bo już umarł, choć dozwolone jest także stwierdzenie, że autorem jest Prus. Tylko że czas teraźniejszy niezorientowanemu czytelnikowi nie podpowiada nic o tym, że on już wziął i umarł, a czas przeszły - i owszem. Tak samo i z innymi imionami własnymi.

Jakkolwiek pamięć o ludziach na ogół traktujemy inaczej, to do budynków tym bardziej mamy prawo stosować konwencję bardziej bezwzględną: co zrównano z ziemią, tego nazwę traktujemy jako byłą, zamierzchłą...

Julo 23:41, 13 lis 2007 (CET)

  • Oczywiście, każdy przykład jest nieco inny, przecież rozmawiamy o niuansach. I rzeczywiście nie da się ukryć, że rzeczywiście namieszałeś, jak sam to zauważyłeś.
    Pomijając już to, że najwyraźniej różnimy się w odczuwaniu tych niuansów - to nic nadzwyczajnego, każdy z nas jest inny - to formalnie rzecz biorąc, zgodnie z zasadami gramatyki obie formy są prawidłowe. Gramatycznie i semantycznie również obie. Elegancja tekstu jednak preferuje jednolitość czasów w zdaniach tego samego tekstu, zatem należy jednak raczej zachować czas przeszły. Dlatego niech już tak zostanie.
    Pozdrawiam Julo 19:49, 17 lis 2007 (CET)

zroślakedytuj kod

[1] Dziękuję! Filip em 21:05, 5 gru 2007 (CET)

Wyboryedytuj kod

Szanowny uzytkownik. Dziekuje za glos oddany w wyborach na stewardy projektow Wikimedia, jednakze jest to glos przeciw. Wpelnie szanuje Panstwa opinie, ale chcial bym spytac, z jakiego powodu Pan w ten sposob glosowal. Dziekuje za reakcje. Z zycieniem wszystkiego dobrego --Zirland (dyskusja) 00:08, 16 gru 2007 (CET)

Dyskusja:Sztuki walkiedytuj kod

dzięki za usunięcie spamlinka, ale nie usuwaj, proszę, szablonów bugbota przez jakiś czas - tutaj masz opisane, jak prawidłowo oznaczać usuwane linki. Generalnie jest to przydatne przede wszystkim wtedy, gdy ktoś namolnie coś co parę dni wstawia (od razu w dyskusji widać, że link został wcześniej usunięty). pozdrowienia Pundit | mówże 00:34, 24 gru 2007 (CET)

Chodzi o wygodę kolejnej osoby, która zajmuje się wstawionym linkiem - od razu w dyskusji ma oznaczone kiedy, kto i jak zaklasyfikował dany link. Takie są instrukcje posługiwania się szablonem - moim zdaniem dość wygodne dla innych Wikipedystów :) Pundit | mówże 16:45, 25 gru 2007 (CET)

Odp:[edytuj]edytuj kod

Odp:[edytuj

dla czystości zapisu. masti <dyskusja> 20:52, 1 sty 2008 (CET)

ELO RMFedytuj kod

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie poziomem artykułów na Wikipedii wyrażające się, między innymi, w zgłaszaniu do Poczekalni SdU lub na listę stron do usunięcia tych artykułów, co do których jakości są zastrzeżenia. Jednakże o co najmniej jednym zgłoszeniu nie poinformowałeś autora atykułu.
Nowicjusze, którzy nie potrafią korzystać jeszcze z funkcji Obserwowane, oraz osoby rzadko zaglądające na Wikipedię mogą nie zdążyć odnieść się do uwag zawartych w zgłoszeniu (jeśli na przykład przyczyną zgłoszenia jest fatalny styl lub brak źródeł).
Dziękuję i pozdrawiam.Kkaktus 22:04, 2 lut 2008 (CET)

Matejaedytuj kod

Zrobiłem. PMG (dyskusja) 14:26, 18 kwi 2008 (CEST)

Wikipedia:SDU/Kategoria:Odcinki serialu Świat według Kiepskichedytuj kod

Witam. Odcinki Kiepskich zostały znów zgłoszone na SDU. Poprzednim razem byłeś za zostawieniem. Od tego czasu poprawiła się także jakość pierwszych 10 artów. Jeśli nadal chcesz, aby te artykuły zostały - proszę, oddaj swój głos. Pozdrawiam--Zakfen (dyskusja) 08:49, 3 maj 2008 (CEST)

Liczba haseł w Wikipediachedytuj kod

Hej, widzę, że aktualizujesz tę stronę dość często. Nie przejrzałbyś jeszcze tego: Wikipedia:Kamienie milowe w językowych wersjach Wikipedii - tam też warto byłoby zrobić odświeżenie. Dzięki za inicjatywę w kawiarence. Nie było loga, ale szablon też całkiem całkiem na SG wyszedł. Jakbyś miał więcej czasu, zerknij też na Wikipedia:Statystyki. Czasami aktualizuję te strony, ale już nie wyrabiam :) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 23:31, 15 maj 2008 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 07:33, 4 sty 2009 (CET)

Dzień Dobrej Wiadomościedytuj kod

Dzień Dobrej Wiadomości

Witaj, jeśli Cię dobrze namierzyłam byłeś osobą, która w 2005 roku wprowadziła "Dzień Dobrej Wiadomości" między święta 8 września. Opracowałam ten artykuł, a teraz ktoś próbuje zakwestionowac encyklopedyczność tego zdarzenia. Bądź tak miły, obejrzyj hasło, przekjaż ewentualne uwagi i wypowiedz się w dyskusji. Pozdrawiam --Poezja (dyskusja) 05:53, 29 mar 2009 (CEST)

Półokrągedytuj kod

Czy mógłbyś podać źródło [2] tej informacji. Moim zdaniem to nieprawda. Nie mówiąc już o tym, że to nie jest równanie. Pozdrawiam --zu. Mpfiz (dyskusja) 11:15, 4 sty 2010 (CET)

Hmm fakt, to co napisałem to równanie dla łuku a nie dla półokręgu. Już cofam. OTB (d) 23:15, 5 sty 2010 (CET)

DNUedytuj kod

American Film Festivaledytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 00:08, 20 wrz 2010 (CEST)

Ten artykuł został skasowany w wyniku decyzji z Poczekalni Nie twórz go ponownie i uszanuj tę decyzję --Adamt rzeknij słowo 22:35, 25 paź 2010 (CEST)

Rocznice 17 styczniaedytuj kod

Oj, dodałeś "swoją" rocznicę chwilę nim ja wrzucałem całą nową wersję; może byś się przyłączył do planowanego przeze mnie Wikiprojektu:Rocznice? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 23:44, 16 sty 2011 (CET)

Stopnie Celsjusza – spacjaedytuj kod

Witaj! Spację się stawia, mimo że może to wydawać się nienaturalne → Dz.U. z 2006 r. nr 225, poz. 1638. Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 23:24, 9 kwi 2011 (CEST)

Zob. też Skala Celsjusza#Formatowanie. Michał Sobkowski dyskusja 23:35, 9 kwi 2011 (CEST)

Bajmedytuj kod

Mein Gott,trudna sprawa z tobą.Nie załapuję wszystkiego,na razie zaakceptowałem,ale mógłbyś mi to wytłumaczyć.Nie chcę oczywiście robić z tego problemu,ale ja nie widzę w 1 akapicie żadnych zmian z twojej strony,Chyba że jestem ślepy:=) nie, oczywiście jest tam zmiana,tylko ja jej nie dopatruję.Egal.Odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 00:49, 1 lut 2012 (CET)

Super,dalej tak.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:31, 3 lut 2012 (CET)

Intermission (grupa muzyczna)edytuj kod

Sciencedigger (dyskusja) 17:09, 5 lut 2012 (CET)

Busenfreundedytuj kod

Busenfreund to po prostu przyjaciel, którego przytula się do piersi, a nie "miłośnik biustów". Proszę sprawdzić w każdym słowniku języka niemieckiego. Pozdrowienia Szczebrzeszynski (dyskusja) 20:05, 10 wrz 2012 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:OTB" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy