Dyskusja wikipedysty:PG


Dyskusja wikipedysty:PG w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 05.01.2009 – 16.08.2009Archiwum 27.12.2009 – 29.12.2012Archiwum 1.01.2013 – 30.12.2013Archiwum 1.01.2014 – 11.05.2014Archiwum 12.05.2014 – 31.12.2014Archiwum 1.01.2015 – 7.04.2015Archiwum 11.04.2015 – 2.08.2015Archiwum 4.08.2015 – 31.12.2015Archiwum 1.01.2016 – 27.02.2016Archiwum 1.03.2016 – 18.04.2016Archiwum 19.04.2016 – 2.07.2016Archiwum 4.07.2016 – 23.09.2018


Spis treści

Witamy ponownieedytuj kod

Witamy ponownie. Cieszymy się, że do nas wróciłeś :) --Wargo (dyskusja) 19:25, 20 sie 2020 (CEST)

Fajnie widzieć cię ponownie na wiki. PMG (dyskusja) 10:20, 21 sie 2020 (CEST)

Welcome back ;-). XaxeLoled AmA 16:10, 21 sie 2020 (CEST)

  • Fajnie, że wróciłeś. Mam nadzieję, że nasze dawne niesnaski pozostawimy za sobą i będziemy wspólnie tworzyć lepszą Wikipedię. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:19, 21 sie 2020 (CEST)

Odp:Somebody to Love (piosenka Queen)edytuj kod

Odp:Somebody to Love (piosenka Queen)

Cześć. No właśnie o to chodzi, aby był porządek. Mnóstwo piosenek, szczególnie te, którymi ja się zajmuję, czyli z XX w., mają wiele wersji – bardzo często encyklopedycznych, które powinny być w jednym haśle. Nie będziemy przecież robić dla jednej piosenki kilku oddzielnych stron. A tak musiałoby być, gdybyśmy mieli tworzyć strony dla piosenek/singli z dookreśleniem „singel” (bo przecież, jeśli w dookreśleniu stoi wyraźnie „singel”, to czytelnik spodziewa się opisu jednego singla, a nie np. 5). Poza tym nie wszystkie encyklopedyczne piosenki zostały wydane na singlu, czy to ogólnoświatowym (jaki uznaje się często amerykański lub brytyjski) rynku czy w ogóle nie wydanym. Mogę tutaj wpisać obszerną listę, ale wiem, że znasz Beatlesów czy choćby Queen, nie wspominając już o Led Zeppelin, gdzie ci ostatni nie byli „przodownikami” w wydawaniu swoich dzieł na małych płytach. Ostatnio zresztą, w przypadku „Who Wants to Live Forever” przeniosłem cały artykuł z polską wersją tej piosenki do hasła głównego (wspomnianego), o czym rychle poinformowałem autora tego 1. hasła. Był nim Zsuetam, który, jak wiesz, zajmuje się głównie Eurowizją i tworzy głównie hasła z dookreśleniem „singel”, ale tu nie miał żadnych obiekcji.

Tak że dookreślenie „singel” jest bardzo często niepraktyczne. Logicznym jest, że gdyby wpisywać „singel” w nazwie artykułu o danej piosence, np. dla „Yesterday” Beatlesów – pozostawienie strony pod dotychczasową nazwę artykułu (w 2014 r. – jeszcze byłeś aktywny w Wikipedii) byłoby zupełnie irracjonalne – od 1965 roku wydano multum singli (nie licząc ponad 2000 wersji nie wydanych na SP, te wyd. na singlach: m.in Ray Charles, 1967, En Vogue, 1992 czy Neil Diamond, 2010); inne przykłady: (I Can’t Get No) Satisfaction Rolling Stonesów (m.in. Otis Redding, 1966, The Residents, 1976), Summertime braci Gershwinów (Billie Holiday, 1936) czy Alabama Song Weilla i Brechta (m.in. David Bowie, 1980), a to jest tylko urywek, który dotyczy piosenek wydanych przez innych wykonawców na singlu. Wydanych na albumach czy na B stronach singli (lub na epkach) jest niezliczona liczba (innych piosenek).

A jeśli chodzi o „utwór”, to, jeśli poszukasz w zasobach polskojęzycznej Wikipedii, to znajdziesz mnóstwo artykułów o dziełach literackich, które mają w dookreśleniu nazwy „utwór” (np. słynny Książę (utwór) Machiavellego) czy Utopia (utwór) T. More’a). No i teraz nie wiadomo, tzn. czytelnik nie wie, czy chodzi o utwór muzyczny (najczęściej piosenka) czy o utwór literacki. Już od kilku lat tworzę hasła wg tego standardu. O ile dobrze pamiętam nikt do mnie w tej sprawie nie napisał – pewnie dlatego, że każde inne rozwiązanie nie jest jednoznaczne, tym samym kontrowersyjne. Poza tym wszystkim, mimo że jesteśmy oddzielnym Projektem, to spoglądając na innojęzyczne Wikipedie, to wszystkie (oprócz włoskojęzycznej, choć i tam zdarzają się przypadki nazywania haseł, opisujących utwory muzyczne, z dookreśleniem brano musicale (np. 1971) lub canzone. Wszystkie inne Wikipedie, oprócz polskiej i włoskiej, w dookreśleniu mają „piosenka” (anglojęzyczna: song, niemieckojęyzyczna: Lied, francuskojęzyczna: chanson, hiszpańskojęzyczna: canción, etc.) – np. Liar Queen, Money Pink Floydów.

Podsumowując, te kilka lat temu kierowałem się wyłącznie pragmatyzmem, który we wpisie na mojej stronie dyskusji podważyłeś. Abym nie został też źle zrozumiany – ja nie rozpocząłem sprowadzać bytu w dookreśleniach w kwestii nazewnictwa do dzieła zamiast produktu marketingowego, jakim jest singiel. Jak już wspomniałeś były nazwy „utwór”, co jest IMHO zupełnym kuriozum, bo zrównywało to dzieła literackie do piosenek (głównie z dziedziny muzyki typowo rozrywkowej). Czytelnik nie wiedział, będąc na poziomie podpowiedzi w wiki-wyszukiwarce, czy ma do czynienia z, przykładowo, powieścią czy z utworem muzycznym wydanym na singlu. Mamy np. „Mury (piosenka)” (Abronikowski przeniósł w 2011 r. dookreślając nazwę), „Autobiografia (piosenka)” (Romuald Wróblewski przeniósł w 2018 r.), „Baranek (piosenka)”, „Free as a Bird (piosenka)”, „Hallelujah (piosenka Leonarda Cohena)” (wcześniej było „Hallelujah (piosenka)” – artykuł pod tą nazwą sam edytowałeś, „You’ll Never Walk Alone (piosenka)” (przen. przez SpiderMum (a ona akurat jest b. aktywna w porządkowaniu, m.in. kategoryzacji polskojęzycznej Wikipedii, w tym muzycznej działki, tak że ma ogólny ogląd na ład i porządek kształtu nazewnictwa artykułów), „Biały krzyż (piosenka)” (w 2011 r., z „Biały krzyż”, przen. Wostr), „Mother Love (piosenka Queen)”, „Joey (piosenka)” (Boba Dylana, tak jak inne jego piosenki: Kategoria:Piosenki Boba Dylana, a w tej jego kategorii jest i utwór i pisoenka i singel…), „Tango (piosenka)” / „Misery (piosenka)” (2 ost. od początku pod tymi nazwami, mimo iż 1. piosenkę wydano na singlu; obie strony utworzono w 2009 r., czyli zanim w ogóle się zarejestrowałem w Projekcie) i „High Hopes (piosenka Pink Floyd)” oraz nowsze: „Afterglow (piosenka)” (2020 – utw. przez doświadczonego, od 2009 r., wikipedystę, Bingolę), „Let It Go (piosenka Disneya)” (2019, aut. Serecki) i „Africa (piosenka Toto)” (2020). Pozostałe – „Help! (piosenka)” (diff), „Memory (piosenka)” (diff), „Yesterday (piosenka The Beatles)” (tutaj to osobliwy przypadek uwzględniając mnogość nagranych coverów przez rzesze innych artystów, mimo że nie ma w tej wersji artykułu chyba nic napisanego o tych innych wersjach piosenki, to większość jego treści to informacje o samym utworze – popularność, geneza, nagrywanie, nawet sekcja wydanie w połowie traktuje o czymś innym niż stricte singlu) i z najpopularniejszych: „Skyfall (piosenka)” (przeniesione 5 lat temu i, mimo ogromnej popularności piosenki i filmu, nikt do mnie nie napisał i nikt nie przeniósł z powrotem strony, diff) – to ja przeniosłem, ale Ty wtedy jeszcze byłeś aktywny na pl.wiki. Tu – „Lili Marleen (utwór)” – jest z kolei inaczej MesserWoland przeniósł z nazwy z dookreśleniem „piosenka” do „utwór”, i opisem edycji „nowa świecka tradycja;)” – ale to było 14 lat temu, w 2006 r., tak że zamierzchłe czasy. Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 16:43, 22 sie 2020 (CEST)

Rozumiem w pełni Twoje obiekcje i niechęć do określania utworów czy dzieł muzycznych mianem „piosenka”. Kiedy te ok. 5 lat temu przenosiłem pierwszą stronę z „singel” (czy ew. „utwór”) w dookreśleniu, to targało mną wiele sprzeczności. Też mi się (bardzo) nie podobało i nie odpowiadało mi to określenie. I za każdym kolejnym razem przez 2–3 kolejne lata miałem taką myśl. Bardziej odpowiadałoby wtedy mi właśnie takie określenie, jak napisałeś: „utwór muzyczny” – to jest precyzyjne, nie umniejszające, nie nadające patosu dziełu. Optymalne. Także ze względu na odzwierciedlenie treści podanych w artykule. Bo zawsze większość dotyczy utworu, a nie singla (wartości podane w infoboksie i lista ścieżek na singlu 7-cal. i 12-cal. i ew. kilka list przebojów to zwykle mniej niż połowa treści artykułu). Poza tym encyklopedyczność wbrew pozorom nie daje singiel, jako produkt marketingowy, a utwór muzyczny. To on, poza promocją, daje popularność małej płycie, bo ludzie chcą go słuchać. Ludzie nie słuchają singla (może poza WWR/WAtC Queen w USA) – słuchacze nadstawiają uszu do piosenek emitowanych w radiu. Teraz nawet duża część list przebojów nie dotyczy singla, a samych utworów muz. (jak LP3 i wszelakie digital sales w wielu krajach, albo u nas popularna Airplay Top 100 – to są piosenki, nie single). Kilka lat temu, w moim przypadku, było dokładnie tak jak Ty napisałeś: chciałem zamieszczać w dookreśleniach nazw artykułów dot. singli/piosenek „utwór muzyczny”, ale nie spotkałem się wówczas chyba z ani jednym takim przypadkiem nazewnictwa, więc byłby to mój OR. Tak że mimo szczerych chęci musiałem zrezygnować. Jedynym możliwym rozwiązaniem, gdy wpisanie „singel” w nawiasie było zupełnie nieadekwatne do treści artykułu, było wpisanie „piosenka” – nie „pieśń” (bo wtedy należałoby wszystkie, z zakresu utworów muz., poza instrumentalami, nazwy tak dookreślić, w imię utrzymania porządku, a są też takie encyklopedyczne pieśni jak „Baby One More Time”, „Barbie Girl” czy choćby „Macarena” – wszystkie całkowicie encyklopedyczne), nie „utwór muzyczny” (przede wszystkim dlatego, że byłby to precedens, a dodatkowo nazwa dosyć długa, biorąc choćby „Who Wants to Live Forever (utwór muzyczny)”, „Wish You Were Here (utwór muzyczny Pink Floyd)”, nie mówiąc już o takich donkiszoteriach jak „Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict (utwór muzyczny)”), a IMHO „utwór muz.” niewiele by tu pomógł – trochę krótsze dookreślenie, ale, o ile dobrze pamiętam (oprócz biogramów z rokiem ur.) nie stosujemy skrótów w dookreśleniach. Konkludując, miałem realne zastrzeżenia przez lata dodając określenie „piosenka”, ale z powyżej wspomnianych rzeczywistych problemów, byłem niejako zmuszony do ujednoznaczniania tych muz. dzieł terminem „piosenka”. Które to, przyznam pasuje jak pięść do nosa, gdy chodzi o „Bohemian Rhapsody”, „High Hopes”, „Stairway to Heaven” czy „Blowin’ in the Wind” – celowo wybrałem te traktujące o egzystencjalizmie. To są niewątpliwie dzieła, do których określenia „piosenka” po prostu nie pasuje, ale nie będziemy w Wikipedii, według własnego de facto uznania, dzielić na to co jest dziełem wyższym, a co niższym. To byłby OR. Jedynym rozwiązaniem tej zgryzoty byłoby utworzenie wątku przy jednym ze stolików w naszej Kawiarence. Ja mam ustabilizowane podejście do używanej terminologii. Słowo „piosenka” już mnie tak nie mierzi. A byłem na początku przekonany święcie, że tak mi już zostanie (piosenka to cukierkowate określenie pioseneczek Villi Manilli czy innych wyrobów branży muzycznej, jakimi były choćby takie zespoły jak duet Charles and Eddie). Na prawdę – po latach nie mam problemu z tą „piosenką”. Patrząc po edycjach innych doświadczonych i tych mniej czy nowicjuszy dostrzegam brak awersji do tego słowa. --Pit rock (dyskusja) 20:11, 23 sie 2020 (CEST) Rozumiem Twoje argumentacje. Zgadza się, liczba znaków nie powinna być tu wyznacznikiem szablonu nazewnictwa artykułów. Definicja PWN-u (SJP) dla „piosenki” („krótki i prosty utwór muzyczny z tekstem, przeznaczony do śpiewania”) IMHO nie wyklucza zupełnie większości dzieł muzycznych z branży muzyki rozrywkowej. Gros piosenek ma czas trwania zbliżony do 3 min. Nawet 5–7 minut to nie jest tak dużo (jak „Hey Jude” czy „Bohemian Rhapsody”). Oczywiście dla współczesnej młodzieży to na pewno długi utwór, wręcz suita. Ale dla większości tych co zagnieżdżeni są w tematyce muzycznej wiedzą, że te 2–4 min więcej wcale nie oznacza długiego utworu muzycznego. Choćby patrząc przez pryzmat muzyki poważnej, gdzie też mamy do czynienia z „utworami muzycznymi” – dzieła twórców barokowych czy późniejszych trwają kilkanaście minut lub nawet więcej. A zrównując terminologicznie, poprzez określanie ich wszystkich „utworem muzycznym”, dzieła kompozytorów XIX-w. z piosenkami 2. poł. XX w., a tym bardziej (b.) płytkich muzycznie i lirycznie piosenek XXI w. byłoby IMO zupełnie nietrafione. Bo przecież tak musielibyśmy w większości przypadków zrobić (z wyjątkiem ew. arii czy, z drugiej strony, instrumentariów). Więc podtrzymując moją ocenę, nie uważam, że „Let There Be Rock” jest długim utworem. To jest nadal piosenka (w definicji PWN-u nie przybliżono nawet długości trwania przeciętnej piosenki – nie wydaje mi się, żeby to ograniczenie miało wynosić 3–4 min, 6 min to też mało porównując do np. „The End” czy „Ocean Cloud”). Powtórzę, że dla mnie osobiście „utwór muzyczny” na prawdę byłby całkiem korzystnym kompromisem, ale jednocześnie twierdzę, że z punktu widzenia pragmatyki „piosenka” wcale nie może być wykluczona w dookreślaniu komercyjnych dzieł muzycznych, które (to niemal w całości tworzą tę encyklopedię) przez twórców i producentów nastawione są na zysk finansowy. O ile się orientuję w naszej wiki jest bardzo mało (niemal niewidoczne) współczesnych utworów muzycznych, które tworzą niezależni artyści muzyczni, których utwory mają znamiona „sztuki rzeczywistej”; choćby dlatego, że nie królują one (na palcach jednej ręki można wyliczyć wyjątki od tej reguły) na ogólnokrajowych listach przebojów, przez co nie są to najczęściej dzieła encyklopedyczne. Co do tej nazewniczej „kosmetyki” pomijającej dookreślenie „muzyczny”, to rzeczywiście teraz chyba wszyscy znają takie zespoły jak Pink Floyd, ale za 100 lat kiedy Internet zapewne nadal będzie istniał wraz z Wikipedią, a muzyka jeszcze bardziej przestanie być muzyką, nie jestem pewien, czy w Polsce ta nazwa będzie tak popularna. W każdym razie tu jest popularny wykonawca/twórca, ale na pewno jest mnóstwo przypadków utworów/piosenek, gdzie w dookreśleniu jest wykonawca, który większości odbiorców nie jest zupełnie znany. I nadal mamy wówczas problem z odgadnięciem, czy ten utwór jest dziełem muzycznym czy może literackim (bo XYZ to może piosenkarz, a może ten XYZ to jednak XVIII-w. niemiecki filozof czy duński powieściopisarz). Tak czy inaczej takie bilateralne dywagacje należałoby przypiąć do stolika Kawiarenki, bo tak rozległa modyfikacja nazewnicza musi być skonsultowana w większym gronie. --Pit rock (dyskusja) 23:30, 25 sie 2020 (CEST) Zajmę się tym (wątek w Kawiarence), ale muszę odetchnąć na parę godzin od komputera. Dziś spróbuję rozkręcić ten temat w BAR-ze. --Pit rock (dyskusja) 09:21, 26 sie 2020 (CEST) OK. Odczekam jeszcze kilka dni i przygotuję podsumowanie i głosowanie. Czekam jeszcze na wypowiedź SpiderMum. Jestem też ciekaw głosu Eurohuntera, który jest bardzo aktywny w działce muzycznej. --Pit rock (dyskusja) 21:37, 13 wrz 2020 (CEST)

Ad:Budka Sufleraedytuj kod

Ad:Budka Suflera

Może odpowiem za „kolegę”, do którego skierowano zapytanie: nie, nie były te (które usunąłeś) piosenki notowane na LP3 PR – link z kompletną listą przebojów Budki. --Pit rock (dyskusja) 16:57, 22 sie 2020 (CEST)

No teraz to mają praktyczny interfejs i możliwości penetracji zasobów LP3 – chyba b. wygodne niż na billboard.com, officialcharts.com czy offiziellecharts.de. Co z tego, jak cały zespół Trójki, po zamieszaniu z Kazikiem, odszedł z redakcji… --Pit rock (dyskusja) 20:13, 23 sie 2020 (CEST)

Re:Twarde spacjeedytuj kod

Twarde spacje to na pewno nie jest moje celowe działanie. Kiedyś, na samym początku mojej działalności, ktoś z redaktorów zaczął poprawiać moje edycje/hasła wpisując właśnie twarde spacje. Ponieważ nigdy do końca nie wgłębiłem się w celowość twardych spacji, więc mogło się zdarzyć, że tworząc jakieś hasło na bazie innego mogłem skopiować tekst bazowy z takimi spacjami spacjami. Sam ich na pewno nigdy specjalnie nie wprowadzam Gonzuchna (dyskusja) 15:13, 28 sie 2020 (CEST)

Sklep Bodzioedytuj kod

Zauważyłem, że przeniosłeś hasło Bodzio meble do brudnopisu. Musiałem usunąć ten brudnopis, bo był on dublem Fabryka Mebli Bodzio. Pozdrawiam. XaxeLoled AmA 13:32, 1 wrz 2020 (CEST)

Akcja Hiacyntedytuj kod

Re https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:MobileDiff/60759710

Patrz moje komentarze w Dyskusji tam i w stronie Hiacynta o motywach policji. Zezen (dyskusja) 14:20, 2 wrz 2020 (CEST)

Adrian Błaszczykedytuj kod

Cześć chciał bym się spytać czy byś mógł mi pomóc zrobić stronę? Pozdrawiam Adrian Błaszczyk -- niepodpisany komentarz użytkownika 2a00:f41:800f:8785:f5d1:c243:7441:891f (dyskusja)

A może...edytuj kod

Coraz częściej widzę Twoje wnioski w PdA. Może rozważyłbyś powrót do adminowania? :) Minęło już 4 lata, a strata nadal jest dotkliwa. Hoa binh (dyskusja) 13:45, 16 wrz 2020 (CEST)

Ten pan wyżej dobrze gada, polać mu. XaxeLoled AmA 20:43, 16 wrz 2020 (CEST)

re:przypisedytuj kod

Problem był w przypisie do bibliografii (nie wiem po co?), a zaczął być widoczny po przeniesieniu bibliografii za przypisy. ~malarz pl PISZ 15:15, 17 wrz 2020 (CEST)

Odp:21 wrześniaedytuj kod

Odp:21 września

Cześć. Zdejmujesz niektórym przeglądającym uśmiech z twarzy – wysforowałeś się na 1. pozycję w rankingu przeglądających wiki-strony. Mocny powrót ;-) Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 05:17, 21 wrz 2020 (CEST)

Szarańczyn strąkowy - słodzikedytuj kod

Słuchaj, gdy nie masz JAKIEGOKOLWIEK POJĘCIA o temacie, nie powinieneś się nim zajmować. Co to znaczy "potrzebne źródło" gdy rzecz jest powszechnie sprzedawana w sklepach spożywczych w Grecji i od zawsze ? Mam reklamować linkami konkretne firmy ? Trochę samokrytycyzmu człowieku ! Nie znasz tematu - przekaż go komuś, kto się nieco w Bałkanach orientuje. --5.55.124.228 (dyskusja) 13:48, 24 wrz 2020 (CEST)

Innym razem twierdzicie, że blogów nie dopuszczacie. Poza tym rozumiem "blog podróżniczy" z Ziemi Ognistej, ale nie z sąsiedzkiej Grecji, gdzie przyjeżdża milion Polaków corocznie. Jeszcze rozumiałbym gdybś poprosił o link, abyś sam mógł sprawdzić, że faktycznie w internecie pełno jest takich artykułów do słodzenia. Po prostu NIKT nie powinien cenzurować wpisów, o których tematyce nie ma zielonego pojęcia. Winien przekazać je komuś, kto temat jakoś zna. Wiesz oczywiście, że Wikipedia jest już przedmiotem docinków... właśnie (myślę, że ponieważ) wpisami kierują ludzie z zerowym pojęciem o temacie. I skutki widać faktycznie --5.55.124.228 (dyskusja) 15:15, 25 wrz 2020 (CEST) I odsyłasz mnie do bloga podróżniczego, czyli niemal z definicji do zapisków osób, które dotarły gdzieś przejazdem... I wskazujesz, że takie są zasady projektu (co widzę). Są błędne i implikują niską jakość informacji. Bezdyskusyjnie trafny informacyjnie byłby właśnie link do internetowych sklepów spożywczych. Jeszcze ta uwaga - oczywiście, że nie chodzi o licytowanie się, kto ma większą wiedzę w temacie. Natomiast korekty/cenzurowania winni dokonywać wikipedyści, którzy są w stanie dane informacje od ręki sprawdzić. Np. w ciągu minuty-dwóch, w wyszukiwarce internetowej, w oryginalnym języku. Wiem, że jest takich kilka osób i to im wątpliwość winna być przekazana, zamiast kasowania. Sprawdzam: wpisuję w Google, łacińskimi literami wystarczy "xaroupi glikantiko" ("Charupi słodzik" - charupi to grecka nazwa szaraczyna strąkowego). A Google natychmiast wyświetla dziesiątki tekstów o tym. Nawet nie trzeba ich czytać - rzut oka i widać, że faktycznie--5.55.124.228 (dyskusja) 04:46, 26 wrz 2020 (CEST) Usiłujesz "zasadami" uzasadniać drastyczną, skrajną niekompetencję. Zapewne rozumiesz, że teksty o matematyce winien kontrolować ktoś, kto ma pojęcie o matematyce? a biologię kontrolować winien biolog? Ale nie dociera jakoś do Ciebie, że to samo dotyczy artykułów o tematyce z krajów trzecich. A mnie doradzasz to "respektować". Kwestia kultury, ale nie merytoryki. --5.55.124.228 (dyskusja) 19:48, 26 wrz 2020 (CEST) Napisałeś właśnie u mnie " a wiedza merytoryczna co prawda przydaje się, ale nie jest wymagana" - i to jest to bezkrytyczne podejście do siebie samych. Dotarliście tymczasem do zbiorowej paranoi. Gdy jeden klik w Google wystarczał, by sprawdzić rzetelność wpisu o słodziku, Ty nie jesteś w stanie, nie potrafisz, jesteś zbyt NIEKOMPETENTNY W TEMACIE, by go wykonać, a piszesz,że wiedza merytoryczna jest niewymagana... administrator, a zarazem katastrofa logiczna.

Odp:Zbędne poprawki botaedytuj kod

Odp:Zbędne poprawki bota

Cześć. Dzięki za czujność. :) Może to wygląda trochę jak bug, ale w rzeczywistości to ficzer :) Mam w bocie zaszytą całą masę zmian, które są pewne (nie napsują na 100%), ale też nie są jakieś mega użyteczne, zwłaszcza na tyle by tylko dla nich robić osobne botowanie. To np. zmiany DEFAULTSORT na SORTUJ, niektóre typograficzne, ale też właśnie poprawa niektórych nagłówków, najbardziej standardowych jak Bibliografia, Życiorys, Linki zewnętrzne, Kariera itd. To właśnie taka zmiana - niezbyt przydatna, ale robiona przy okazji. Czy widzisz w tym coś jeszcze złego poza tym, że jest zbyt wybiórcza? Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 23:12, 29 wrz 2020 (CEST)

  • Aaa. Rozumiem :) Sorry za nadmiarową robotę, aczkolwiek same edycje bota też w miarę przydatne, nie? :) Da się, ale nie jest to łatwe i do tej pory nie było mi potrzebne, bo zazwyczaj po edycjach bota patrzę, co było żółte i po prostu przeglądam. Tak się złożyło, że ostatnio w wakacyjnych rozjazdach jestem i po prostu nie dopełniłem, czego trzeba - jakoś wyleciało :) Emptywords (dyskusja) 08:49, 30 wrz 2020 (CEST)

Odp:Wandalizmy w Wikidanychedytuj kod

Odp:Wandalizmy w Wikidanych

dzięki za zwrócenie uwagi na problem, co prawda mam w opcjach włączony podgląd opisu z wikidanych ale trzeba by co dzień śledzić każde hasło - John Belushi -- komentarz 16:18, 30 wrz 2020 (CEST)

Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia - daty w infoboksieedytuj kod

Cześć. Nie spodziewałem się, że w pewnym artykule o serii mang/powieści ilustrowanych słowo "obecnie" zniknie (gdyż to nie jest data). Przyznam szczerze, że jest to pierwszy raz taka sytuacja i już pomyślałem, żeby dodać słowo "od" przed datą, o czym wspominałem w dyskusji szablonu Animanga infobox. Pozdrowienia. Pachidensha (dyskusja) 18:04, 1 paź 2020 (CEST)

Finisz głosowaniaedytuj kod

Cześć. Chyba raczej na pewno nic już z tego głosowania nie będzie ;-) Możne następnym razem. Ale najwcześniej za kilka miesięcy. Nie można angażować co chwila Społeczności. W każdym razie, jeśli jeszcze będę na tyle aktywny w Wikipedii, przygotuję solidniejszy projekt zmian. Zobaczymy. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 11:11, 2 paź 2020 (CEST)

Re: Wybory parlamentarne na Białorusi w 2012 rokuedytuj kod

Cześć! Dzięki za poprawienie, postaram się odszukać źródło z którego korzystałem i dzięki za celne uwagi:) Mateusz Gieryga (dyskusja) 23:07, 4 paź 2020 (CEST)

Harmidomedytuj kod

Zwróć uwagę, że dodaję daty wydania do tabeli na stronie. --166.48.192.218 (dyskusja) 00:13, 5 paź 2020 (CEST)

Dziękuję!edytuj kod

Hej, dzięki, że się za mną wstawiłeś w tamtej dyskusji. To ważne, że jest ktoś, kto jednak jest wyrozumiały. :)

Pozdrawiam, Cliffordwielkipies (dyskusja) 21:24, 07 paź 2020 (CEST)

Odp:Odp:Penny z M.A.R.Saedytuj kod

Odp:Odp:Penny z M.A.R.Sa

Dzięki za czujność! 2x T Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 16:08, 9 paź 2020 (CEST)

Re: Damianekedytuj kod

No, to jest po prostu fatalna wiadomość! Jako leanowiec patrzę na wszystko pod kątem usprawniania procesów i zwiększania produktywności. Mniej zasobów (głównie czasu) zajęłoby i Ci, i nam administratorom, gdybyś wszystkie swoje edycje wymagające przycisków wykonywał bezzwłocznie sam, bo są bezbłędne i nie budzą wątpliwości. Obecnie to jakaś karygodna muda. Decyzja jest oczywiście Twoja, w każdym razie pamiętaj, że będę od razu „za“ i nie będę zadawał pytań:) No to czekam na wiadomość o Twoim PUA na TO. Nie daj mi proszę czekać za długo:) Boston9 (dyskusja) 09:28, 11 paź 2020 (CEST)

Re:Ad:Syndrom poaborcyjnyedytuj kod

O dzięki, Ci, dobry człowiecze! Na 1 dzień go chciałem zablokować, by Matatiasz i reszta zaprzestali wojny edycyjnej! Coś się nie kliknęło chyba... Poprawiłem Mpn (dyskusja) 15:16, 11 paź 2020 (CEST)

Szablon:Dopracowaćedytuj kod

Chyba każdy, poza administracją, kto chciałby wstawiać ten szablon systematycznie, dostanie pouczenie, by tego nie robić. A co do możliwości nowicjuszy, to bym ich nie przeceniał. Przy losowym doborze prac do wykonania, będą dostawać też takie, które nie są do wykonania przez zaangażowanych użytkowników. Jak dostaną do uźródłowienia hasło, o którym nie mają pojęcia, to nic nie zrobią. Nie będą nawet wiedzieć, gdzie jest przycisk . Poza tym, ten szablon wisi na 45 tysiącach stron. To jest bufor nie do rozładowania na najbliższe 10 lat, nawet gdyby zajęli się tym, ci, którzy się nie mylą i przez to ich poprawiające edycje nie będą anulowane/wycofywane. Sławek Borewicz, → odbiór 19:31, 14 paź 2020 (CEST)

No cóż, ja dostawałem informację, że nie należy go wstawiać, bo widać, czego w artykule brakuje. Sławek Borewicz, → odbiór 20:21, 14 paź 2020 (CEST) Zazwyczaj to są argumenty, z którymi trudno polemizować, np. taki, albo taki, czasami to wiedza praktyka, który wie, że to nie działa. Lepiej ludzi przestrzec, że mogą się spotkać z takimi reakcjami. Sławek Borewicz, → odbiór 21:55, 14 paź 2020 (CEST)

Linia kolejowa Kojetín – Valašské Meziříčíedytuj kod

I za wyrok, że „Linia kolejowa pozostała otwarta 1 czerwca 1888 r. W ramach Australian College of Silesian and Galician” pan żadnego źródła nie potrzebuje? Lub dla jakiegokolwiek innego zdania, ponieważ ten artykuł w ogóle nie ma tekstu ze źródłem. Czy pan kolega nie miał nic przeciwko? Gdyby pan zamiast anulowanie kliknął w link Kolej Miast Śląskich i Galicyjskich, zobaczyłby te same informacje, które teraz anulował, łącznie ze źródłem. --Honzula (dyskusja) 11:50, 19 paź 2020 (CEST)

Odp:Linia kolejowa Kojetín – Valašské Meziříčí
Wyjaśnię: Próbuję się dostosować do lokalnych warunków. Jeśli artykuł, który chcę edytować, ma wiele źródeł, to zapewne jest to temat kontrowersyjny i każdy nowy dodatek potrzebuje swojego źródła. Jeśli artykuł nie ma źródeł, nie czuję potrzeby udowadniania każdego zdania, które chcę przypisać, i nie oczekuję, że ktokolwiek anuluje moją edycję, ponieważ nie ma źródła. --Honzula (dyskusja) 12:52, 19 paź 2020 (CEST) Cześć, PG. To jest źródło anulowanego wyroku. { {Cytuj książkę | nazwisko = Vítek | imię = Ladislav | tytuł = Kroměříž a železnice: historie trati Kojetín – Valašské Meziříčí | wydawca = Kroměřížská dráha, o.s. | miejsce = Osíčko | data = 2013 | isbn = 978-80-260-7240-9} } Proszę o odnowienie zdania i dodanie do niego źródła. Gdybym to napisałem, musiałbym ponownie poczekać kilka tygodni, jeśli ktoś inny to zaakceptował lub anulował.--Honzula (dyskusja) 18:29, 5 lis 2020 (CET)

Odp:Marek Kondrat na SGedytuj kod

Odp:Marek Kondrat na SG

Cześć. To ja schrzaniłem tę sprawę. Powstawiałem linki na SG, sprawdziłem …no i klops :-( To żem sprawdził. Dobrze, że z rana ktoś czuwa, jak kto inny zawali ;-) Pozdr. --Pit rock (dyskusja) 20:12, 19 paź 2020 (CEST)

re:Infoboks od samochodówedytuj kod

Hej ;) Dzięki za wsparcie, teraz dobrze by było pociągnąć ten temat; zobaczyć czego w infoboksie brakuje i co jeszcze ewentualnie można wyciąć lub zmienić i rozpocząć dyskusję na stronie dyskusji wikiprojektu infoboksy. Ja się na motoryzacji za bardzo nie znam, ale IMO sekcja „Dane dodatkowe” powinna wylecieć (chyba razem z modelami bliźniaczymi bo też troszkę trąci ORem). Co do reszty nie wiem. Pzdr, tufor (dyskusja) 17:25, 20 paź 2020 (CEST)

Re:Odp:Optyka aktywnaedytuj kod

Istotnie. Spodziewałem się w tych dniach trudności w artykułach dotyczących aborcji, ale tego się nie spodziewałem... Mpn (dyskusja) 18:43, 25 paź 2020 (CET)

Bill Cosby Show (serial 1969)edytuj kod

Witaj. Wycofałeś moją edycję w tym artykule z powodu braku podania źródła. Powiedz mi, proszę, jak mam podać źródło, skoro wszystko co tam wpisałem – tytuły polskie i włoskie, tłumaczy i lektorów – spisywałem na bieżąco z emisji tego serialu na antenie Polonii 1, która właśnie wtedy trwała, co zresztą widać w moim brudnopisie. Pozdrawiam – Pshemeqk (dyskusja) 00:32, 27 paź 2020 (CET)

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Nadzikedytuj kod

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Nadzik

Cześć. To było raczej "wycofanie głosu", a nie "zmiana głosu", bo obecnie Twojego głosu nie ma w żadnej opcji. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:29, 28 paź 2020 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja wikipedystki:Gythaedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja wikipedystki:Gytha

Już nie o takie rzeczy były hałasy :) Starałem się raczej szeptać, niż hałasować, bo faktycznie nie ma o co. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 11:54, 29 paź 2020 (CET)

cd...edytuj kod

Trochę racji masz. Ale nienapisanie o ręcznym sterowaniu TV przez partię rządzącą jest również naruszeniem NPOV, prawda? I to moim zdaniem jeszcze gorszym, bo pokazuje piękną, radosną instytucję, pokój miłującą.... Pzdr. kićor =^^= 16:46, 1 lis 2020 (CET)

Francuska inwazja na Maltę z końca XVIII w. a Lądowanieedytuj kod

Kwestionując pojęcie Lądowanie do tego co się działo pod koniec XVIII w., w moim przypadku wynikało to m.in. z tego co widnieje w polskiej encyklopedii, w tym na Wikipedii:

Lądowanie – jest to ostatni etap lotu, następujący po zniżaniu, złożony proces sprowadzenia statku powietrznego (samolotu, szybowca itp.) na lądowisko. Uchodzi obok startu za jeden z najtrudniejszych elementów pilotażu.

To pojęcie odnosi się do statku powietrznego, więc pozwoliłem sobie w niektórych artykułach o Malcie pojęcia "lądowanie", "lądować" itp. zamienić na mniej budzące wątpliwości "zamienniki" (raczej to nie pogorszyło jakości artykułu pod kątem merytorycznym).

Dla porównania:

  • było: 10 czerwca: Lądowanie Francuzów i początkowy opór;
  • jest: 10 czerwca: Wkroczenie wojsk francuskich i początkowy opór.

W moim prywatnym odczuciu wydaje mi się, że dla końca XVIII w. lepiej brzmi zdanie "Wkroczenie wojsk francuskich" niż "Lądowanie Francuzów".

Zdaję sobie sprawę z istnienia w angielskiej wersji artykułu wyrazów "landing", ale jak to często bywa w przypadku tłumaczeń, nie zawsze wszystko należy tłumaczyć w sposób dosłowny. Nie wątpię, że autor tłumaczenia działał w jak najlepszym interesie (czasami jednak warto, aby ktoś trzeci dokonał niewielkich korekt w tłumaczeniu; w końcu tworzymy tutaj pewną społeczność).

Nie mniej dziękuję za dyskusję ws. tej kwestii. -- niepodpisany komentarz użytkownika Gjakubczyk (dyskusja)

Leon Weissbergedytuj kod

Chyba chciałeś, żebym się odezwał. Ok, przepraszam za odpowiedź sprzed ponad miesiąca, byłem zmęczony i napisałem w nocy, było to częściowo bez sensu, ale też była pewna racja w tym. Dobrze, że artykuł został opublikowany, może trudno uwierzyć, ale to co napisałem było prawdą. Ten artykuł nie był więc jakąś przyjemnoscią dla mnie lecz pracą, ponieważ nie interesuję sie sztuką. Pozdrawiam, --Zagrodzki (dyskusja) 19:32, 4 lis 2020 (CET)

Ok dobrze, niewiele to zmienia. Tylko proszę przestać tak przypisy zmieniać i wpisywać byle gdzie, zmienię je jeśli trzeba. Muszę na nowo spojrzeć na szablon, to nie takie proste wszystko ogarnać, gdy się jest nowym na Wikipedii.-- niepodpisany komentarz użytkownika Zagrodzki (dyskusja)

Proszę pamiętać, że takie zachowanie jest bardzo niechrześcijańskie i, że Pan Bóg karze ludzi, którzy się tak zachowują. Gdybyś napisał o co chodzi to by było prościej, ja się nie bawię, nie robiłem tego wszystkiego na nic. Zablokowano zmiany, może Pan próbuje sobie dodać powagi.

Proszę przywrócić przypisy w dobrej kolejności lub pozwolić mi je samemu przywrócić.

Odp:Ad:Malewiziedytuj kod

Odp:Ad:Malewizi

Zmusiło mnie do napisania ujednoznacznienia Gazi. :) Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 13:56, 6 lis 2020 (CET)

Historia kolei na ziemiach polskichedytuj kod

Hej, Wrocław, Oława, Opole czy Brzeg to zdecydowanie nie jest żaden Zabór pruski. Therud (dyskusja) 15:12, 6 lis 2020 (CET)

Moim zdaniem określenie czasowe okres zaborów jest bardzo polskocentryczne, o wiele bardziej neutralne byłoby XIX wieku, XX wiek itd. PS. Tytuł artykułu (i inne użycia określenia ziemie polskie) w kontekście wymienionych miast też jest niefortunne (dla wielu osób Śląsk to ziemie niemieckie w granicach Polski). Therud (dyskusja) 15:25, 6 lis 2020 (CET)

actoredytuj kod

Cześć, mam wystarczająco dużo źródeł--5.125.162.135 (dyskusja) 08:13, 11 lis 2020 (CET)

Gra NIMedytuj kod

Proszę o przywrócenie objaśnienia strategii wygranej (z 30 czerwca). Uzupełnienie jest niezbędnym dla zrozumienia rozwinięciem istniejącego, enigmatycznego opisu operacji dodawania NIMliczb i praktycznym sposobem realizacji zwycięskiej strategii, którego źródło wskazano w przypisie. Wyjaśnienie przekładające matematyczny zapis formalny na język zrozumiały dla czytelnika nie powinno być usuwane z powodu rzekomego braku źródła.

Jerzy Sosnowskiedytuj kod

Wstrzymywałem się z akceptacją dopisku w Jerzy Sosnowski, ale wydaje mi się, że ta zmiana jest nad wyraz dobrze uargumentowana w opisie przez anonima, aby było ryzykownym jej zaakceptowanie. Tym bardziej jest jest raczej mało znacząca dla treści. Istnieje sporo fascynatów, którzy nie mają wiedzy, zaparcia czy chęci uczyć się mechanizmów wiki, ale są skłonni wrzucać takie drobne poprawki. -- smyru (dyskusja) 22:02, 14 lis 2020 (CET)

Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lipceedytuj kod

Nie rozumiem na jakiej podstawie usuwa Pan wybrane informacje z artykułu, na czym polega selekcja informacji, którą Pan wybiera? -- niepodpisany komentarz użytkownika Mateusz Szymkiewicz (dyskusja)

W takim razie, pozwoli Pan, że do tych zmian dodamy źródła w postaci przypisów. Bo dziwne jest dla mnie skasowanie np. jednej wioski ze spisu miejscowości należących do parafii lub usuwanie jednego z proboszczów z całej listy. -- niepodpisany komentarz użytkownika Mateusz Szymkiewicz (dyskusja)

Strona wikipedystyedytuj kod

Zabezpieczyłem dla IP, ale czy to nie znak, że pora dołączyć ponownie do ciemnej strony mocy i samemu machać miotłą świetlną? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 10:38, 20 lis 2020 (CET)

Zapraszam: Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/PG/4. Do odważnych świat należy, Gdarin dyskusja 20:06, 20 lis 2020 (CET)

Hahahah, "w najgorszym razie przekroczę 80%". Nie wiem , dlaczego patrzysz na to tak pesymistycznie ;-). Ja z chęcią zagłosuję za twoją kandydaturą. I mam nadzieję , że za tydzień już obaj będziemy miotlarzami. Pozdr. XaxeLoled AmA 20:17, 20 lis 2020 (CET)

Itmaginationedytuj kod

A gdzie ja w takim razie znajdę opcję "Poczekalnia"? Bo nie widzę takiej przy przenosinach.

Zadanie od Borewiczaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Paręnaście wątków wyżej dyskutowaliśmy o szablonie {{Dopracować}}. Argumentowałeś, że jest to szablon przydatny. Poniższa lista to hasła założone przed 2003 rokiem, które nie mają przypisów (ani szablonów cytowania), a nie są oznaczone jako hasła wymagające poprawy na marginesie – moja lista "ogryzkowych" haseł bez przypisów z odpowiednim szablonem wskazującym na brak źródeł wyczerpie się pewnie za rok, ale widzę, że ogryzki bez przypisów to nadal ok. 10 tysięcy haseł. Lista jest długa, ale może do kilku uda ci się wprowadzić szablon z odpowiednim parametrem. To najstarsze hasła, dotyczące raczej popularnych tematów, które nietrudno byłoby poprawić. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 14:44, 22 lis 2020 (CET)

Bot nie będzie w stanie zdecydować jakie parametry należy dodać do danego hasła, a lista wyjątków może być dłuższa niż hasła o latach (w których także dodaje się przypisy). Dlatego napisałem: "może do kilku uda ci się wprowadzić szablon z odpowiednim parametrem" Sławek Borewicz, → odbiór 15:56, 22 lis 2020 (CET) Bardzo ci dziękuję. Nawet poprawienie kilkudziesięciu haseł byłoby sporym wkładem. Sławek Borewicz, → odbiór 16:28, 23 lis 2020 (CET)

ActiveXAksjomat indukcjiAllenyAlgebraPolonezköyAIXWieloprocesorowość asynchronicznaAmerican National Standards InstituteAleksandr BaranowArgyllAntoninus PiusAnglowieAbu KirAthene (system operacyjny)Active Server PagesAlfabet husyckiAsembler x86Ada (imię)Ares (mitologia)Arthur EvansArchipelagAgrypinaArkadiusz (cesarz bizantyński)Alfabet aramejskiAttoAzja Południowo-WschodniaAzja MniejszaAhenobarbusAdobe IllustratorAfrochrześcijaństwoArabizmAbbott i CostelloAedhAnton de BaryAlfabet gockiAldous HuxleyAlfred de MussetAmerykaAmfiboleAction Internationale Contre la FaimArchitektura von NeumannaArkusz wydawniczyArytmetyka w rachunku lambdaAbraham FornanderAfrodytaApollo (mitologia)ALICE (sztuczna inteligencja)Algorytm rsyncArkusz kalkulacyjnyBehawioryzmBarwy złożoneBarwy podstawoweBzip2Bariera kulturowaBantustanBeskidyBeskidy ZachodnieBMXBulletin board systemBrumairePistolet Beretta M9GNU BinutilsBedřich HroznýBozonyBudżetBakszyszBrainfuckBłogosławionyBiliardBilionBushidōBartolomeo AmmanatiBeczuanaBison (program)BiopolimeryCzworokątCPANChemiczna analiza strukturalnaCiekły kryształCiało stałeCieczChemiczna analiza jakościowaComputer to plateComputer to filmChemia nieorganicznaChemia teoretycznaCalgacusClement AttleeCommon Gateway InterfaceCLIPSClaude SimonChipsetChyczCiągnikCiągnik gąsienicowyChasydyzmCosta de la LuzCosta del SolCosta BlancaCosta del AzaharCosta VascaCosta MontanesaCosta DouradaCosta de PrataCentCentymCentavoCorelDRAWBorys GodunowDymitr Iwanowicz (1582–1591)CzesławCharon (mitologia)Cota CocaCzęściowy porządekCommon Object Request Broker ArchitectureKlasa Co-NPCClarion (język programowania)Dwustronna edycjaDobra (ekonomia)Dziedzina formy zdaniowejDienyDoskładDendrymeryDemografiaDeflateDyskretna transformacja kosinusowaDodawanie macierzyDiagonalizacjaDVD-VideoDigital Theatre SystemDalriadaDystans etnicznyDoktryna religijnaDobaDzieńDevice FilesystemDevice Filesystem DaemonDobra prywatneDolarDc (informatyka)DomicjanDomitilla StarszaDecentiusDrukarkaDOSDemonDebDłutoDublonDeszczDzikowy skarbDonald IMiredDolby Surround Pro LogicDIMMDydona i EneaszRozumowanie dedukcyjneDrabina hakowaDo ut desDenis PapinKalendarium II wojny światowejEteryElektrofilElektrycznośćEnhanced Chip SetEwolucjaEtnogenezaEfekt mnożnikowyEpoka paleomagnetycznaEdmond HalleyEdgar Douglas AdrianEpoka brązuEyvind JohnsonElias CanettiEMacEwrotasEuropa PółnocnaEra kalendarzowaElektron (stop magnezu)Ekspozycja (fotografia)Évariste GaloisEfekt ElizyEINTRElektrowniaCiało krystaliczneFlautaFotoskładProtokół transferu plikówFunkcja stanuFAQFructidorFortunkiFelix KleinFalcowanieForward raytracingFlorianFotorealizm (grafika komputerowa)Flawiusz WiktorFlaga państwowaFlaga Arabii SaudyjskiejFlaga LibiiFlaga BrazyliiFlagaFenigModulacja częstotliwościFale centymetroweFale submilimetroweFrancis CrickFrançois DuquesnoyFord FT-BFederacja Rodezji i NiasyFałszFrancis PicabiaFlex (program)Grupa alkilowaGaz doskonałyGusGusSystem informacji geograficznejGóry w PolsceGeografia społeczno-ekonomicznaGrupa przemiennaGeografia politycznaGeografia osadnictwaGeografia przemysłuGeologiaGranica państwowaGwaszGustaw IV AdolfGwadalkiwirGwadianaGzikowateGeorges-Eugène HaussmannGongoryzmGonionyGeografia ludnościGNATGNU Visual DebuggerOświetlenie globalneGeografia kulturyGNU gettextGramGaleon (przeglądarka)Grafika wektorowaSpuneryzmGiambolognaGoa, Daman i DiuGobanGerhard GentzenHistoria informatyki1971 w informatyce1957 w informatyce1958 w informatyce1969 w informatyce1972 w informatyce1975 w informatyce1970 w informatyce1946 w informatyce1960 w informatyce1943 w informatyce1973 w informatyce1979 w informatyce1974 w informatyce1976 w informatyce1977 w informatyce1978 w informatyce1968 w informatyce1967 w informatyce1966 w informatyce1965 w informatyce1964 w informatyce1963 w informatyce1962 w informatyce1961 w informatyce1959 w informatyce1948 w informatyceHerzogin CecilieHundkojaHisowanieHospitacjaHome internet SolutionHandrelingHans SelyeHabsburgowieHabaneraHormony zwierzęceHistoria malarstwaHymn SzwecjiHierotopografiaHieroglifyHistoria technikiHermann MinkowskiHebraizmHalerzHerb szlacheckiHercHymn państwowyHenrHodowlaHermesHypnos (mitologia)Kalendarium historii systemu operacyjnego UnixHistologiaIndukcja matematycznaIzomeria optycznaIzomeriaInterpolacja (grafika komputerowa)International Obfuscated C Code ContestImiona semickieII wiekIII wiekIV wiekI wiekInternet Engineering Task ForceIntegrated Services Digital NetworkInternet SocietyInternet Assigned Numbers AuthorityIntruzjaImpozycjaInterlinguaIdoIngenuusInferencja typówJohn Davis (żeglarz)Księgowanie (informatyka)Nihongo nōryoku shikenJohan Göransson GyllenstiernaJakub HaurJorgos SeferisJISJęzyk farerskiJęzyk duńskiJęzyk nornJean-Baptiste de LamarckJulia TitiJęzyki ugrofińskieGwary szwajcarskieJęzyki retoromańskieJaponizmJames BridgerJęzyki irańskieJęzyki tracko-ormiańskieJęzyk dalmatyńskiJęzyk sardyńskiSanskryt wedyjskiJęzyk paliJęzyki anatolijskieJęzyk luwijskiJęzyk licyjskiJęzyk karyjskiJęzyki tungusko-mandżurskieJulia MaesaJacopo della QuerciaJęzyk regularnyJęzyki oceaniczneJęzyk wymarłyJęzyk liturgicznyKardiochirurgiaKalendariumKwasyKształcenie zintegrowaneKombinatorykaKryształ doskonałyKinetyka chemicznaKompresja (informatyka)Kompresja bezstratnaKultura narodowaKarpaty ZachodnieKodowanie arytmetyczneKsenofobiaKaledoniaKanji kenteiKurska Anomalia MagnetycznaKalendarzKwiecieńKolarstwo przełajoweKolarstwo artystyczneKonquerorKlasy zabytkówKultura esperantaKrajobraz sakralnyKlasyfikacja językówKarta dźwiękowaKursywaKapitolKod prefiksowyKwadrylionKwintylionKonstytucja AlbaniiKamień litograficznyKaligula (film)Kraje śródziemnomorskieKopiejkaFale krótkieKanbunKarelowieKomiacyKojikiK56flexKopciuszek (baśń)Konfederacja NaroduKolonia (geografia polityczna)Konwersja αKabaret (film)Kamehameha IKlauzula (matematyka)Karta sieciowaLinia łamanaLiterówkaLiczba atomowaLouchébemLata 20. XX wiekuLata 30. XX wiekuLata 40. XX wiekuLata 50. XX wiekuLata 60. XX wiekuLata 70. XX wiekuLata 80. XX wiekuLinia ZygfrydaLiptówLateranLudovico AriostoLotniarstwoLokalizacja przemysłuLudy paleoazjatyckieListopadLinia GustawaLightWave 3DKlasyfikator (językoznawstwo)Lewis BinfordLata 90. XIX wiekuLata 80. XIX wiekuLata 70. XIX wiekuLata 60. XIX wiekuLata 50. XIX wiekuLata 40. XIX wiekuLata 30. XIX wiekuLata 20. XIX wiekuLata 30. XVIII wiekuLata 40. XVIII wiekuLata 50. XVIII wiekuLata 60. XVIII wiekuLata 70. XVIII wiekuLata 90. XVIII wiekuLata 80. XVIII wiekuLiteratura amerykańskaLista jednoliterowych skrótów i symboliLinorytLiniaturomierzLekarze bez GranicLumenLicynia EudoksjaLiczby naturalne ChurchaLudwik WiszniewskiLex (informatyka)Lions BookLekserLotniskowiecLiczby rzeczywisteMasa atomowaMasa cząsteczkowaMapowanie obiektowo-relacyjneMer (chemia)MonomeryMozillaMetoda porównawcza (językoznawstwo)ModemModele budowy cząsteczek chemicznychMove To FrontMalarstwoMacierz trójkątnaMnożenie macierzyMetastereotypKrater MeteorytowyMagnetyzacja szczątkowaMalarstwo kredkamiMC68020MC68010MC68030MC68040MC68060Muzyka filmowaModelowanie (3D)MagmaMetrologiaMagnencjuszMiesiącMetaWikiMegaMiliardMilionMonitor ekranowyMonitor (program)MeteoryMacewaMżawkaMelanezjaMorze SawuMorze FloresMorze MirtejskieMorze PółnocneModel psychoakustycznyMetrampażMaximum Transmission UnitMocMortNefrologiaNiklaus WirthNukleofilNauki społeczneNepomukNaród wybranyNoriko SakaiNetwork File System (protokół)Noty biograficzneNaoyoshi HikosakaNizinaNomic GameNagroda LoebneraNetwork News Transfer ProtocolOtorynolaryngologiaOdmiana pismaOriginal Chip SetOmasztowanieOberkommando des HeeresOrogeneza alpejskaOrogeneza kaledońskaObjective-COCamlOwain GlyndŵrOświetlenie (grafika komputerowa)OktylionOffset (poligrafia)Oskar (imię)Óscar Arias SánchezOswald VeblenOcamlyaccObliczenia rozproszoneOjciec i synPulmonologiaPowłoka systemowaPrzylądek Dobrej NadzieiPrzełamanie tekstuPoliolefinyPolimery winylowePolieteryPodstawa programowaProgram nauczaniaProgram wychowawczy szkołyPrzeloty szybowcoweUstrój polityczny IslandiiPaństwo wielonarodowePCXPaleobiologiaPlutarchPrzestrzeń geograficznaPamięć człowiekaPamięć nieulotnaPCMPłyta kontynentalnaPark VigelandaProces geologicznyProfilowanie sejsmicznePłyta tektonicznaProgramowanie gierPrzeciągnij i upuśćPCREPikePółwysep SkandynawskiPółwysepPrzeszukiwanie liniowePremierPostumusPompa kawitacyjnaPoliteizmPoligrafiaPanarabizmPelotasPolinezjaPodrodzina językowaPrakrytyPrzekształcenia fonetyczne w języku japońskimŁańcuch MarkowaPago PagoPesoPaskalPożarnictwoProjekt internetowyProterozoikPółgrupaPostScriptPilumnusPrądnicaPorównanie dialektów LispuAnalizator składniowyPismo dewanagariPrawo telekomunikacyjneQuickBasicQBasicRapid application developmentRównoważnośćPamięć tylko do odczytuRelingRaster Image ProcessorReligioznawstwoRasogenezaReforma jędrzejewiczowskaRozkład wykładniczyRobert A. HeinleinRower torowyRower trekingowyRower miejskiRobots Exclusion ProtocolRada NordyckaŚledzenie promieniROT13RegalianusRycowanieRRycinaRed Hat LinuxReszkaRandle Patrick McMurphyRybonukleotydyRak (choroba)Rów KermadecRsyncRegion bałtyckiRachunek lambdaRelacja przechodniaRelacja symetrycznaMetoda przekątniowaStan obiektu (informatyka)Serwer internetowySerwerStrop (lina)Sieć komputerowaSzrafowanieSzczotkiSzkolny zestaw programów nauczaniaSolaris (system operacyjny)Sporty lotniczeSpółgłoska tylnojęzykowaWieloprocesorowość symetrycznaSeria LymanaStan termodynamicznySIMDSubkulturaSkamieniałość przewodniaSerwer plikówLokalna sieć komputerowaSobory laterańskieSony Dynamic Digital SoundStruktura danychMatrylinearny system pokrewieństwaSejsmikaPowłoka Bourne’aSzpekuchaStyczeńSierpieńStandard MLSimple Mail Transfer ProtocolSkały magmoweSznyty formatoweSterownik urządzeniaSewerowieSewer IISport walkiSunir ShahSekstylionSeptylionSteradianSekunda (interwał)Saga (literatura)Sed (program)SkandynawizmSemisStatek parowoturbinowySalt Lake CityScrabbleSzczyt AdamaSimon KimbanguSprzęgło hydrokinetyczneStatekSkały metamorficzneSejsmicznośćSystem partyjnyS.M.A.R.T. (informatyka)Historia architekturySamuel Thomas von SömmeringSabina (imię)Somali BrytyjskieStrefa międzyzwrotnikowaStraż pożarnaSztylet zecerskiStop drukarskiSterquilinusSDRAMSilnikTypowanie statyczneSystem VSikawka parowaSieć telekomunikacyjnaSieć publicznaSieć wewnętrznaTwierdzenie przeciwneTwierdzenie odwrotneTwierdzenie przeciwstawneToksykologiaTruciznaTermodynamikaTintaTransformata Burrowsa-WheeleraTranskulturacjaTrzeciorzędTwierdzenie BézoutaTeoria kwantowaTeoriaTrackballTeodora (cesarzowa rzymska)Turbo PrologTechnikaTeraTrylionStrony przeglądoweTyberTurniejTransformator TesliTanistryTerytorium mandatoweTerytorium powiernicze ONZThe Vision of EscaflowneTren (literatura)Terytorium zamorskie (Francja)TrasamundUkład termodynamicznie otwartyMiędzynarodowa Unia KolarskaUsenetUTF-8UseModWikiUrządzenie wejścia-wyjściaUkład jednostek miar MKSAUkład jednostek miar CGSUnia wileńsko-radomskaUnifikacja (informatyka)VerlanV wiekVI wiekVicente AleixandreVetranioVia SacraV.17WielozadaniowośćWielowątkowośćWiązanie peptydoweWewnątrzszkolny system ocenianiaWinfield Scott (1786–1866)World Wide Web ConsortiumWejherowie herbu SkarzynaWartościowośćWWędrówka kontynentówWyzwolenie (czasopismo)WeksylologiaWidmo (spektroskopia)WanowieWnioskowanie w przódWalerianWierszWarszawianka 1831 rokuWyżynaWybrzeże PieprzoweWavetableWyspy SamoaWyspy Gilberta i LagunoweWeber (jednostka)Line IslandsWyspy TowarzystwaWyspa wulkanicznaWakat (poligrafia)Wątek (informatyka)Wojciech WiszniewskiWywołania systemowe UniksaXVII wiekXVI wiekXV wiekXFree86X Window SystemXIV wiekXII wiekXI wiekX wiekX2 (protokół)Yukihiro MatsumotoYiquanYaccZshZintegrowane środowisko programistyczneZmienna związanaZasadyZajęcia edukacyjneZerowa zasada termodynamikiZderzenie kulturZłożoność obliczeniowaZenobia (imię)ZoologiaZZłote Wybrzeże (Afryka)Zatoka (geografia)ZIFZawisza (imię)Znaki niedrukowaneĆ1790179117941797179817991800Ścieżka edukacyjna1939190019011902190319041906190719081944191019121913191419151916191719191920192119221924192519261928193019321933193519381940194219471952195319571958196219661967196819721976197719791974198119821983198419861987198819891990199419921138149214941495149717451830176018581849138617791850185318551856185718591860186218631864186518661867186818691870187218711873187518821883188418851886188818891891189218931894189518971898189918811880187918781876180118051807180818021803180418091810181118121813181418151817181818201821182214101780182318241825182618271828182918311832183318341835184818471845184418431841184018391838183717881786178517841781177817771776151315211541177517741772176817671766176517641763176217591758175717561755175417531752175017491748174717461743174217401739173817371736173517341732173117301729172817271726172517241723172217211720171717161714171317121711171017091708170417031702170115461549156015611569157115731577157815831584158615921594159916021604160816121614162216281630163316441651165216561657165916601662166416651666166716681669167116741675168116821683168416851686168716881690169116921693169416951697169817001136134314411486105414401095137311391261143413601400140114021403140414051408140914111385100010851412141314141416141814191421142214231425142614271428142914301431143214331436143714421443124111541155115613641356Żegota (imię)1288110913314211285Łamanie tekstu13961398139513941307138413141348386BSDJęzyk tamilskiJęzyk kannadaJęzyk tuluJęzyk scotsJęzyk vaglaGrudzień 2004CłoPrawdopodobieństwo obiektywneParadoks głosowaniaLustrzanka dwuobiektywowaToshiyuki KitaŻaglowiecTendrzakTender (kolejnictwo)Wieża ciśnieńKościół MariackiRezolucja (matematyka)Oś ziemskaKonfiguracja elektronowaGrzyb atomowyReaktorProtektoratComputer Systems Research GroupSzarotka (radioodbiornik)1354Kod GrayaMłody ZawodowiecSpirytus surowyNapój bezalkoholowyZmienna globalnaPrzestrzeń nazwFirst Certificate in EnglishCertificate in Advanced EnglishGNOMEZmodyfikowana dyskretna transformacja kosinusowaJOEInternet Control Message ProtocolDowiązanie symboliczneDowiązanie twardePolecenia systemu operacyjnego UnixObiektywMatówkaOrkiestraPancolar 1,8/50M42 (fotografia)Mechanizmy reakcji chemicznychXenix1941 w informatyce1940 w informatyce1942 w informatyce1944 w informatyce1945 w informatyce1949 w informatyce1950 w informatyce1951 w informatyce1952 w informatyce1953 w informatyce1954 w informatyce1955 w informatyce1956 w informatyceHarcerzeMateriał wybuchowyLuksemburgowieJedynkowy system liczbowyParowozowniaLokomotywowniaMuzeum Afrykanistyczne w OlkuszuSoczewkaAberracja chromatycznaPółkule magdeburskieTradycyjne pismo chińskieJasność obiektywuBłona fotograficznaTryplet Cooke’aLeón (prowincja)MenamHP-UXSantiagoVampire Hunter DLiczba całkowita (typ danych)Parowóz pancernyFortMoździerzProksemikaKsiążęta dzielnicowi Polski967Słodkowodne ryby akwarioweSteppenwolfObiektyw lustrzanyRybie oko1076970SzampaniaLangwedocja1355Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912Zimowe igrzyska olimpijskieBostonLillehammerMaurycy MoszkowskiZatrucieJaszczHektarGalon (miara)Warcaby polskie194119491996Nizina PodlaskaPrepress-press-postpressRekurencjaPrekambrRadiostacjaHawajczycySystem operacyjnyFull of HateKonstytucja BelgiiLutyAchaja (prowincja rzymska)Traktat z MaastrichtUczelnie w Warszawie

Obniżanie standardówedytuj kod

Przestajemy być konkurencyjni nawet w stosunku do en.wiki, a na dłuższą metę – nawet do źródeł papierowych. Przecież codziennie przybywa wiedzy, prawda? Nowe zarazki, nobliści, prezydenci itp. Tego wszystkiego odmawiamy sobie nie edytując nowych artykułów – a świat nam ucieka. Już pomijam to, że nie mamy wielu naprawdę potrzebnych i poszukiwanych rzeczy. Z czasów przedinternertowych – zawsze starałem się mieć najbardziej aktualną encyklopedię w domu, czy to a-zetkę, powszechną czy czterotomówkę, oczywiście wiadomo, na ile portfel pozwalał. Natomiast teraz mielibyśmy uciekać od nowości bo trzeba pilnować starych artykułów? Moim zdaniem (oczywiście mogę się mylić) lepiej mieć jeden artykul niezaktualizowany i jeden nowy, niż tylko jeden zaktualizowany. O to właśnie mi chodzilo. Pozdrawiam i już z góry gratuluję wygranego PUA, bo nic już się nie zdarzy. kićor =^^= 17:58, 24 lis 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PG" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy