Dyskusja wikipedysty:Paberu


Dyskusja wikipedysty:Paberu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Paberu/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie. Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam, PSiczek, Pietras1988 DYSKUSJA 21:50, 1 lis 2005 (CET)

Cześć. Pod artykułami nie podpisujemy się, robimy to tylko na stronach dyskusji i głosowań. Shaqspeare 23:52, 1 lis 2005 (CET)

Grafika:Hatsuo Royama.jpgedytuj kod

Na jakiej podstawie jest to PD? Shaqspeare 00:25, 2 lis 2005 (CET)

Grafika:Andy Hug walczy.jpgedytuj kod

Nie widzę powodów, by wygasły prawa autorskie do tego zdjęcia (zgodnie z polskim prawem musi upłynąć 70 lat od śmierci autora). Jeśli nie będziesz w stanie przekonać nas, że to zdjęcie faktycznie jest public domain, zostanie wkrótce skasowane. --Derbeth talk 01:19, 3 sty 2006 (CET)

Grafika:Pinero Hollander Oyama Drewniak.jpgedytuj kod

To na pewno nie jest grafika PD-PRL. Zdjęcie jest opublikowane na stronie Bydgoskiego Klubu Kyokushin, którą pewnie znasz, jako enztuzjasta sztuk walki wschodu. Na razie oznaczyłem je szablonem automatyczne kasowania, a jeżeli uda ci się uzyskac zgode właścicieli strony na jego publikację - przywróć je i umieść treść zgody w opisie. Arek1979 16:38, 18 sie 2006 (CEST)


edytuj kod

zrobiłem ikonkę na bazie logotypu, który umieściłeś :) pozdrowienia i arigato Pundit mówże 10:15, 29 lis 2006 (CET)

Grafika:Czerowny Mostek.jpgedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 19:31, 10 lis 2008 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Odp:Uczestnicyedytuj kod

Odp:Uczestnicy

Witam, czy posiadasz uprawnienia redaktora? Moim zdaniem powinniśmy dokonać generalnie przeglądu stron nieprzejrzanych. Gbylski (dyskusja) 13:05, 22 sty 2009 (CET)

Odp:Odp:Uczestnicyedytuj kod

Odp:Odp:Uczestnicy

Dobrą robotę robisz w łożyskach. Proponuję powołać nową Kategoria:Łożyska Pozdr. Gbylski (dyskusja) 19:41, 22 sty 2009 (CET)

Suwmiarkaedytuj kod

Dlaczego wstawiasz link Commonscat|Calpiers|Suwmiarka jeśli ten link prowadzi do nikąd? Sobol2222 -- Dyskusja 20:24, 1 lut 2009 (CET)

Kategoryzacjaedytuj kod

Wybacz, ale nie wszystkie zmiany kategorii, które robisz są przemyślane. Nie przestrzegasz hierarchizacji. Nie wszystkie Urządzenia są mechaniczne, może należałoby powołać podkategorię Urządzenia mechaniczne? Możesz to zrobić? Pozdrawiam Gbylski (dyskusja) 22:25, 2 lut 2009 (CET)

Łożysko toroidalneedytuj kod

W haśle Łożysko toroidalne podałeś firmę SKF jako firmę niemiecką, jednak hasło SKF opisuje tą firmę jako firmę szwedzką. Więc jak to jest? -Sergiej87 (dyskusja) 10:51, 12 lut 2009 (CET)

Informacja o pliku Plik:Wojciech Jastrzębowski.jpgedytuj kod


Witaj, Paberu! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Wojciech Jastrzębowski.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 05:11, 23 kwi 2009 (CEST)

Dotyczy to takze plikow:


Zasadniczo Jastrzebowski to na bank PD, ale bez autora i daty powstania to tak jak miec jakies dane w hasle i nie wiedziec skad one sa :) Masur juhu? 16:21, 23 kwi 2009 (CEST)

Orlik 2012edytuj kod

Wikipedysta wielki się znalazł :/

Zamiast poprawić jak prosiłem (bo się na tym nie znam) to usuwa wszystko jak tylko idzie. Szkoda słów. Naprawdę :|

Zawiodłem się.

WP:ZnO#Rondo Grunwaldzkie w Krakowieedytuj kod

Witam serdecznie. Widzę, że usunąłeś z zamówień. Niestety musiałem ponownie wpisać. Świetna sprawa, że robisz foty, ale postaraj się stawiać na jakość, nie tylko na ilość. Na zdjęciu widać przede wszystkim twój cień, poz tym perspektywa jest niska. Może udało by się stanąć gdzieś wyżej, wejść do pobliskiego budynku albo zrobić z samochodu:>? Jeżeli chcesz odpowiedzieć, zrób to na stronie mojej dyskusji. Zwiadowca21 18:56, 11 maj 2009 (CEST)

Mała uwagaedytuj kod

Witaj Ja odnosnie tej edycji [2] Nie wprowadzaj userów w błąd. Czy jest gdzieś zapisana ta zasada? Jakiś regulamin? Nie sądzę. Znam kilka autopromocji ale encyklopedycznośc wynika nie z autora artykułu lecz z jego treści, nawet gdy pisze o sobie. Dziwne to, nie zawsze mile widziane ale się zdarza. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 17:59, 24 cze 2009 (CEST)

H. J. Dominiakedytuj kod

mam 20-30 artykułów prasowych za sobą , 3 wywiady radiowe Złote Przeboje, 1 czy 2 TVP i ja nie jestem ENCYKLOPEDYCZNY - to już nic nie wiem z tą ENCYKLOPEDYCZNOŚCIĄ WOLNEJ ENCYKLOPEDII WIKIPEDIA - słyszałeś o skromności - BO JA TAK. Pozdrawiam i idę spać.

za kogo ty sie masz?edytuj kod

nie pasuje coś na stronie? to popraw albo zwróć się o szczegóły!! kasujesz co ci się podoba a jako powód wpisujesz: nieency?? żal mi ciebie musisz mieć bardzo smutne życie...

Podałem przypisyedytuj kod

Przecież podałem przypisy...


Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach. Dlatego Twój artykuł został oznaczony jako naruszający prawa autorskie. Należy wykazać się prawami autorskimi, zezwoleniem autora lub przebudować go tak, aby nie naruszał tych praw. W przeciwnym przypadku artykuł zostanie usunięty, a Ty możesz stracić prawo edycji.

The boss (dyskusja) 11:57, 16 lip 2009 (CEST)

Musiał się wkraść błąd info wysyłałem przez LiveRC. Prawdopodobnie twoja edycja się zbiegła z moim info dla ipka i poszło do Ciebie jako autora ostatniej poprawki w arcie. Nawet nie wiem czego ten art dotyczył. Jeszcze raz serdecznie przepraszam za to nieporozumienie i myślę że rozumiesz iż nikt nie jest nieomylny. Pozdrawiam The boss (dyskusja) 12:27, 16 lip 2009 (CEST)

MKS Stąporkówedytuj kod

i dlatego usuniecie MKS Stąporkow z Wikipedii? co mam zrobic zeby zostal? a Neptun Konskie ejst...

kurde! no nic sorry i dzieki za info musze poczekac rok az awansują :D oooo dzieki ;] to nie kasuj to to skopiuje

Stąporkówedytuj kod

Witam,

Artykuł ten jest poświęcony samej miejscowości, a nie klubowi piłkarskiemu. W takiej postaci artykuł powinien być cofnięty do wersji z kwietnia tego roku. Szablon zalecałbym usunąć oraz w dziale sport pozostawić krótką informację o klubie.

Pozdrawiam, Hulek (dyskusja) 15:09, 22 lip 2009 (CEST)

Aperto Networksedytuj kod

Rozwiązania i produkty firmy Aperto Networks przycyzniły się w polsce do rozpowszechnienia interenetu i dlatego uznałem że powinno być takie hasło w wikipedi. Ponieważ nie dysponuję wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do pełnego opisania tego co istotne w związku Aperto to zrobilem tylko prosty opis i podałem linka pod którym znający język angielski mogą uzyskac więcej informacji a ponadto oznaczyłem to jako zalążek artykułu po to żeby wikipedyści którzy wiedzą/umieją/etc rozbudowali to hasło zgodnie z wymaganiami wikipedi. Jeśli jest jakieś hasło które nie jest dostatecznie opisane to intuicja podpowiada żę nie powinno to być całkkowicie usunięte ale przysunięte do projektów/propozycji/oczekiwań/etc...

iagre (dyskusja) 02:33, 21 sie 2009 (CEST)


Apertoedytuj kod

Jeżeli artykuł był za mały na zalążek to wtedy rozsądnym (i intuicyjnym) rozwiązaniem było przeniesienie go do projektów/propozycji/oczekiwań/etc... a nie całkowite kasowanie! ...ale widać że system Wikipedia nie wie co to intuicyjne/rozsądne rozwiazania.

Biuro Operacji Antyterrorystycznychedytuj kod

Nie jestem pewien czy w tym momencie artykuł wciąż narusza prawa autorskie(mowa o wersji roboczej), byłbym wdzięczny jeżeli możliwe było jego oglądnięcie i wytkniecie mi dalszych błędów. Dziekuję i pozdrawiam --Cysio93 (dyskusja) 22:39, 21 sie 2009 (CEST)

Wersje przejrzaneedytuj kod

Proszę nie oznaczać jako przejrzane wersji zawierających ewidentne błędy interpuncyjne i stylistyczne http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Daniel_Castellani&stableid=18475339. --Jakas1 (dyskusja) 08:20, 14 wrz 2009 (CEST)

IT Manager Gameedytuj kod

Jak mam sie wykazać, że nie naruszam NPA zamieszczając opis gry na życzenie firmy Intel???

Oświadczenie w sprawie Wikipedii WPedytuj kod

Witaj! Dzięki za złożenie podpisu pod oświadczeniem. Niestety już po uzyskaniu m. in. Twojego podpisu zgłosiłem na liście wiki-pl propozycję zmiany treści oświadczenia. Zmiana wydaje mi się ważna, dlatego proszę Cię o ponowne przeczytanie tekstu.  « Saper // @dyskusja »  11:53, 21 wrz 2009 (CEST)

Butywidedytuj kod

[3] — nic mi o tym fakcie nie wiadomo... jakieś źródło? Pozdrawiam. — Paelius Ϡ 11:53, 1 paź 2009 (CEST)

No tak... Dobrze, równajmy w dół:(. Pozdrawiam. — Paelius Ϡ 13:44, 1 paź 2009 (CEST) Już na spokojnie. Nie są mi znane przekazy dotyczące wieku inkryminowanego osobnika w jakimkolwiek momencie jego życia. Ani prof. T. Wasilewski ani J. Tęgowski z tego co mi wiadomo nigdzie nie podali, że Butywid urodził się w XIII wieku. Stąd nie mam pojęcia skąd wzięli to autorzy owego internetowego "źródła", a zweryfikować ich danych nie widzę możliwości. Jeszcze raz przepraszam za moje powyższe uniesienie się. Pozdrawiam. — Paelius Ϡ 14:13, 1 paź 2009 (CEST)

Wojsiełkedytuj kod

Z chęcią zapoznałbym się z pozycją jaką żeś przytoczył, niemniej będzie to bardzo trudne. Z tego co mi wiadomo, co potwierdza także Z. Kiaupa w napisanym przez siebie fragmencie dziejów Litwy w Historia Litwy: Od czasów najdawniejszych do 1795, Warszawa 2007 (pierwodruk jako: Lietuvos istorija ika 1795 m., Vilnius 2000), pierwsza wzmianka o Wojsiełku pochodzi z roku 1254. Czy w podanym przez ciebie źródle jest podane więcej informacji na temat przekazu dotyczącego jego urodzenia się w 1223? — Paelius Ϡ 20:23, 1 paź 2009 (CEST)

Skala ABECedytuj kod

Trochę poprawiłem za en.wiki. Myślę że problem prędkości łożyska jest załatwiony ale to całkiem nie moja dziedzina więc proszę byś spojrzał raz jeszcze.Plushy (dyskusja) 17:01, 6 paź 2009 (CEST)

  • Myślę że to się nazywa ABEC i wprawdzie wzięło nazwę od tego komitetu to jednak nie powinno się sugerować że jest to skrót z takim rozwinięciem.Plushy (dyskusja) 17:37, 6 paź 2009 (CEST)

Wytłumaczenieedytuj kod

Witaj Paberu! Prawdę powiedziawszy należy Ci się wyjaśnienie co do tej edycji przeprowadzonej przeze mnie, otóż cofnąłem ostatnią zmianę i dopiero spostrzegłem błąd z wcześniejszej edycji (ale już Ty naprawiłeś) . Mam nadzieję, że po mojej wpadce nie będziesz miał mnie za jakiegoś ciamarajdę. Pozdrawiam! Mariusz76 (dyskusja) 10:01, 7 paź 2009 (CEST)

hasło Dobry Mailingedytuj kod

konkretnie - z jakiego powodu je usunąłeś ?

na pewno nie kryptoreklamaedytuj kod

Hasło Dobry Mailing nie było kryptoreklamą. Opisywany w haśle newsletter jest popularnym zjawiskiem na katolickich stronach internetowych i nie ma charakteru komercyjnego. To, że sponsoruje go firma a nie osoba prywatna nie jest kryptoreklamą. Jeżeli tak, to proszę również o usunięcie hasła Podziel się Posiłkiem bo opisywana w nim akcja sponsorowana jest przez komercyjny podmiot...

Przegląd Olkuski, telewizja internetowaedytuj kod

Witam, dodałem link do Przeglądu Olkuskiego nie po to żeby został usunięty (nie zaakceptowany) bez podania przyczyny, ale dlatego, że uznałem że Olkuska telewizja internetowa jest przedsięwzięciem które zainteresuje ludzi zgłębiających wiedzę o Olkuszu. Jest to jedyny taki projekt na terenie powiatu olkuskiego bezpośrednio powiązany z edytowanym tematem więc proszę o ponowne rozważenie przywrócenia linku do niego lub chociaż zapoznania się z odrzuconą stroną --83.19.164.26 (dyskusja) 15:49, 8 paź 2009 (CEST)


Plan Obrony Cywilnejedytuj kod

Zauważyłem, że dodał pan do artykułu podejrzenie złamania praw autorskich. Ciężko mówić o prawach autorskich w przypadku ogólnego wzoru opracowania tegoż dokumentu. Podany przez pana przykład po prostu bazuje na ogólnodostępnych informacjach na temat przygotowań Planów OC. Markozz

Wikipedia:Propozycje tematów/Technikaedytuj kod

Właśnie przy użyciu mechanika rowerowego dodałem kilkanaście nowych czerwonych linków. Jest jeszcze trochę nie wyczyszczonych niebieskich. Nie przeglądałem, czy propozycje są ency, czy nie. Tak, czy siak - można by te propozycje przejrzeć i na DNA przygotować listę pewniaków do utworzenia. W wikiprojekcie technicznym jest kilka osób, ale nie wiem, kto ma w obserwowanych projekt, więc wpisuję się wam na strony dyskusji :) Przykuta (dyskusja) 09:08, 1 lis 2009 (CET)

Sztuki, systemy walkiedytuj kod

Witam. Piszę do Ciebie ponieważ przedstawiłeś swoją opinię w Dyskusja:Lista sztuk walki. Hasło zostało zgłoszone do usunięcia i jak na razie wola społeczności skłania do usunięcia listy. JDavid dyskusja 14:15, 12 lis 2009 (CET)

Połączenia wielowpustoweedytuj kod

Jaka jest prawidłowa nomenklatura: połączenia wielowpustowe czy połączenia wielowypustowe? A może jedno i drugie tylko czym się od siebie różnią? Są też połączenia wpustowe. Pozdrawiam Gbylski (dyskusja) 10:13, 20 lis 2009 (CET)

Dyskusja wikiprojektu:Technikaedytuj kod

Zapraszam do studiowania na bieżąco strony dyskusji projektu. Pozdrawiam Gbylski (dyskusja) 09:58, 26 lis 2009 (CET)

Wikiprojekt:Fizykaedytuj kod

Pozdrawiam, Bartek090 (dyskusja) 20:50, 17 sty 2010 (CET)

Park Narodowy Karwendeledytuj kod

Dlaczego EK? kićor wrzuć jakiś txt! 20:27, 24 sty 2010 (CET)

Już wiem, ale... Wystarczyło NPA, parki narodowe rzadko pokrywają się dokładnie z krainami, są to zupełnie różne byty. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 20:30, 24 sty 2010 (CET)


Co w moim artykule jest "nieency"? I co to znaczy? ;>

monobook.jsedytuj kod

Poprawiłem Ci (chyba nie doczytałeś instrukcji do snippets). Pzdr. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 14:26, 25 lut 2010 (CET)

NPAedytuj kod

Tekst skopiowałem z artykułu o serialu, więc jak mogłem złamać prawa aktorskie ?--Basshuntersw (dyskusja) 22:33, 19 maj 2010 (CEST)

  • Przecież nie jestem głupi, i nigdy bym tego nie zrobił. na gry-online jest inny tekst.--Basshuntersw (dyskusja) 22:37, 19 maj 2010 (CEST)

Tekst tan znajdował się [Kobra - oddział specjalny|tu]].

Tak by nie było, że do art. brakuje źródeł, i że jest to twórczość własna, przecież to normalne na Wikipedii.--Basshuntersw (dyskusja) 22:41, 19 maj 2010 (CEST)

Generacja Yedytuj kod

Witam. Zgłosiłeś artykuł o Generacji Y jako podejrzany o NPA. I chyba rzeczywiście tak było.

Za Twoja sugestią spróbowałam go przeredagować, a przy okazji trochę poszerzyć. Czy mógłbyś teraz sprawdzić to hasło? PozdrawiamMzmona (dyskusja) 21:09, 27 maj 2010 (CEST)


Pytanieedytuj kod

Cześć! Czy możesz zmienić nazwę Leonid Rogozov na Leonid Rogozow? Tak by wynikało z transkrypcji z języka rosyjskiego.

Prośbaedytuj kod

Cześć Paberu, możesz przejrzeć Słowianie? Dodałem parę ciekawych odnośników zewnętrznych i czeka na zatwierdzenie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Wojgniew (dyskusja) 10:20, 5 sie 2010 (CEST)

Aukuba - Dziękiedytuj kod

Dzięki, nie mogłam poradzić sobie z tym infoboxem, ale już wiem w czym rzecz. Uczę się na błędach i na przyszłość będę pamiętać. Wiem, że znalazło się troszkę poprawiania w tym artykule, ale nie było akurat mojego mentora, który w świat Wiki mnie wprowadza i miałam małe problemy redakcyjne. Pozdrawiam Anusia1984 (dyskusja) 18:35, 31 wrz 2010 (CEST)

Franciszek Honiokedytuj kod

Co to za bzdury? Przecież nigdzie tego nie skopiowałem. To mój własny tekst bazując na oficjalnej stronę Gliwic. --DumnyPolak (dyskusja) 23:22, 31 sie 2010 (CEST)

Nie wiem jakim cudem "cały akapit się pokrywał" jeżeli go zmieniłem a po drugie nie bazowałem na Onecie tylko an oficjalnej stronie Gliwic. --DumnyPolak (dyskusja) 06:01, 2 wrz 2010 (CEST) Nie będę się kłócić aczkolwiek się nie zgadzam w ogóle. Porównałem oba teksty i nie widzę "całego fragmentu" który by się jakkolwiek "pokrywał". Uważam ze kolega po prostu znalazł taki artykuł na wp.pl i zarzucił mi plagiat co jest absurdalne. No cóż, ja nie zbiednieje a to jedynie zuboża zasoby Wikipedii. [4] --DumnyPolak (dyskusja) 04:01, 8 wrz 2010 (CEST)

Borowskiedytuj kod

Ordery Sokolnickiego też honorujemy? Kimodin (dyskusja) 12:33, 19 wrz 2010 (CEST)

Filmwebedytuj kod

Czy kopiowanie opisów z filmweba to też naruszanie? Myślałem, że między nim a Wikipedią jest jakaś współpraca. A jeśli tak, tzn., że mam po prostu w 100% pisać sam opisy fabuły itp.? / Pozdrowienia, Vafelo (dyskusja) 18:29, 24 wrz 2010 (CEST).

Połączenia wpustowe i Frezarka asfaltuedytuj kod

Witam. Dziękuję za przejrzenie mojej edycji. Jeszcze nad tym siedzę, jestem nowicjuszem i oswojenie się z nowym środowiskiem zabiera mi trochę czasu. Poza tym dawno nie miałem w ręce podręcznika do części maszyn.

Teraz proszę o radę. Przy okazji edycji Frezarka asfaltu natknąłem się na hasło Granulat. Jeśli ktoś wystuka w polskiej Wikipedii "granulat" to dowie się - czego się dowie (podobnie zresztą jak w starszej, papierowej wersji z 1995 r. Encyklopedii PWN - nie wiem jak w nowej). Tymczasem w/g Słownika Języka Polskiego PWN z 1978 r. granulat to "produkt granulowany, substancja stała w postaci granulek". "Granulat" występuje kilkadziesiąt razy w hasłach z różnych dziedzin. Trzeba ten stan zmienić. Tylko jak? Granulatu nie ma w Wikisłowniku - jest za to szablon do tworzenia hasła. Jeśli stworzę hasło granulat to co z już istniejącym hasłem? I jeszcze jak się do tego zabrać nie małpując "Słownika", ale to już mój problem. Przy okazji proszę o przejrzenie ("po starej znajomości") frezarki. Cedro >dyskusja< 23:11, 26 gru 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Paberu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy