Dyskusja wikipedysty:PanRedaktor


Dyskusja wikipedysty:PanRedaktor w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- einsbor dyskusja 12:52, 6 sie 2018 (CEST)

Odp:Wątpliwości ws. praw autorskichedytuj kod

Odp:Wątpliwości ws. praw autorskich

Cześć. Zobacz jak zilustrowane jest hasło karty i inne pokrewne. Zerknij też do kolekcji zdjęć już dodanych do Wikimedia Commons, które możesz swobodnie użyć w swoim artykule. Jeśli Twoje zdjęcie będzie zawierało karty / talię kart bez eksponowania oznaczeń producenta - nie widzę problemu. Możesz takie dodać jako własne do kolekcji Commons. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 16:29, 30 sie 2018 (CEST)

Multikulturalizm neojagiellońskiedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 21:51, 6 gru 2018 (CET)

Hutt Riveredytuj kod

Chcesz poważne zmiany w przepisach podatkowych uźródławiać blogiem Pawła? Blogami nic nie uźródławiamy (z nielicznymi wyjątkami), a to, że państwo poważne pozwala na jakieś fanaberie podatkowe na swoim terytorium jest na tyle nieprawdopodobne, że musiałoby być uźródłowione oficjalnymi informacjami. Ciacho5 (dyskusja) 21:25, 23 gru 2018 (CET)

  • Blogi, fora, prywatne strony itp nie są wiarygodnym źródłem i nie należy ich używać. Nikt nie wie, czy ten Paweł był tam, czy sobie zmyślił. Nie wiadomo, czy powiedziano mu prawdę, czy historyjkę dla turystów, nie wiadomo, czy dobrze zrozumiał/zapamiętał. Niechby w jakiejś gazecie/serwisie internetowym było, zakładamy, że tam ktokolwiek przegląda/akceptuje teksty. Ale nie blogi, fora itp. Ciacho5 (dyskusja) 05:36, 24 gru 2018 (CET)

Tydzień Artykułu Wielkopolskiegoedytuj kod

Cześć. Wpisując artykuł na listę poprawionych w ramach TT, pamiętaj, żeby umieszczać tam faktyczną ilość tekstu, którą TY dodałeś, a nie jego finalną objętość. Przykładowo w tej edycji przypisałeś sobie 13 kB tekstu kilkunastu autorów, samemu wprowadzając tylko 144 bajty. Pzdr, UczeńMarcinka (dyskusja) 02:57, 29 gru 2018 (CET)

Ad:Flaga województwa wielkopolskiegoedytuj kod

Ad:Flaga województwa wielkopolskiego

W opisie wstawiłeś Dodanie źródła i pochodzenia flagi..., ale źródła nie podałeś. Zwiadowca21 21:15, 30 gru 2018 (CET)

Czy możesz dodać źródła z których korzystałeś? Zwiadowca21 21:35, 30 gru 2018 (CET)


prośbaedytuj kod

Dzień dobry, widzę że jest pan w projekcie na temat gier komputerowych i chciałbym spytać czy tylko gier komputerowych bo jeśli interesują pana gry na inne konsole to proszę pomóc jeśli możesz w moim brudnopisie z uszanowaniem CyberNat2000

  • dziękuje, już ten błąd poprawiam i chciałbym powiedzieć że już ładnie masz zrobione punkty. Możliwe że ja też takie zrobię.

Odp:Usuwanie stron dyskusjiedytuj kod

Odp:Usuwanie stron dyskusji

Cześć. Nie usuwamy niepotrzebnych wątków / stron dyskusji, tylko je archiwizujemy. Tutaj jest trochę więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 09:15, 17 sty 2019 (CET)

Odp:Logo ruchu politycznego - prawa autorskie

Odp:Logo ruchu politycznego - prawa autorskie

Cześć. Logo jakiejkolwiek organizacji jest (najczęściej) jej własnością. Trzeba ustalić kto jest wyłącznym właścicielem praw autorskich do loga i jeśli ta osoba się zgodzi - można dodać logo do zasobu Wikimedia Commons. Po dodaniu pliku do Commons właściciel loga musi bezzwłocznie wysłać wypełnione pozwolenie na wykorzystanie na adres permissions-pl@wikimedia.org. W pozwoleniu trzeba wkleić link do pliku, o który chodzi. H.Rabiega (dyskusja) 07:30, 13 mar 2019 (CET)

Najpierw plik trzeba dodać do Wikimedia Commons a potem (szybko) wysłać pozwolenie według wzorca na adres mailowy, który podałem. Jeśli umiesz to w dodanym pliku na Commons możesz dokleić w kodzie szablon: {{OTRS pending}}. Wtedy się wyświetli ramka z informacją, że pozwolenie na dany plik zostało już wysłane i oczekuje na rozpatrzenie. To chroni tymczasowo przed skasowaniem pliku z powodu niejasnych praw autorskich. H.Rabiega (dyskusja) 19:07, 13 mar 2019 (CET)

Potrzebujemy opinii na temat komunikacji użytkowników Wikipediiedytuj kod

Witaj!

Jestem Trizek. Pracuję dla Wikimedia Foundation, organizacji utrzymującej Wikipedię.

Prosimy ludzi o opowiedzenie nam, jak komunikują się na wiki. Naszym celem jest ulepszenie narzędzi do komunikacji.

Skorzystałeś ze strony dyskusji na Wikipedii, aby zacząć dyskusję lub zostawić wiadomość. Chcemy się dowiedzieć, jak wyglądały Twoje doświadczenia z tym związane.

Czy chciałbyś przejść na stronę konsultacji? Pięć pytań znajduje się tutaj. Czy mógłbyś odpowiedzieć na te pytania? Chcemy wiedzieć, co jest dobrze, a co źle w obecnych systemach dyskusji. Potrzebujemy Twojej opinii aby wiedzieć, co możemy poprawic albo zostawić takie jak jest.

Bardzo cenimy Twoją opinię.

Za pomoc dziękujemy! Trizek (WMF) 16:09, 25 mar 2019 (CET)

Polska Fair Playedytuj kod

RoodyAlien (dyskusja) 16:10, 26 mar 2019 (CET)

Ocalić od zapomnienia (Chlust)edytuj kod

Ocalenie od zapomnienia nie jest na Wikipedii istotnym argumentem.
Zob. tu: Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2012:01:05:Chlust (gra karciana)
213.41.99.6 (dyskusja) 19:56, 18 lis 2019 (CET)

Chlustedytuj kod

хіИ оН хоЯPogaduszki:хіИ оН хоЯ 15:36, 20 lis 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PanRedaktor" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy