Dyskusja wikipedysty:Panek


Dyskusja wikipedysty:Panek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Martinus Beijerinckedytuj kod

Tak - masz całkowitą rację. Ale (też trafiłeś w sedno) dokładnie tak było napisane w książce, a powołując się na nią, wolałabym jej nie poprawiać. Jeśli chcesz i masz ochotę - nie krępuj się. Miłego dnia... --Olga Aleksandra (dyskusja) 19:46, 1 kwi 2020 (CEST)

Interwikiedytuj kod

Ależ ja to wszystko rozumiem, ale od miesiąca nie chodzi mi interwiki - najpierw wcale nie pojawiał się pasek z nim, a teraz mam "Dodaj w innych językach" - "dodanie" kończy się na wpisaniu kodu wersji. Soldier of Wasteland (dyskusja) 16:24, 13 cze 2014 (CEST)

Były jakieś zmiany techniczne? Wcześniej można było to zrobić bez wychodzenia ze strony hasła. Soldier of Wasteland (dyskusja) 21:13, 13 cze 2014 (CEST)

Sorbonaedytuj kod

Po przeglądnięciu haseł na innych wiki, myślę, że pod naszym hasłem Sorbona, umieszczę treści o zespołu budynków (tak na en, de i fr wiki). Na nielicznych wiki są jeszcze hasła dotyczące osobno Kolegium Sorbona. Tym samym, większość dotychczasowych linkowań do Sorbony, zlecę zmienić na Uniwersytet Paryski. Tomasz Raburski (dyskusja) 13:45, 10 lip 2014 (CEST)

w efekcie którejedytuj kod

Poprawiłem przycisk opisu zmian w taki sposób. Co do szyku zdań, to znalazłem w poradni taką opinię. Dopisałem ją sobie na podstronę z opisem narzędzia, które wyszukuje frazy niezgodne z regułami języka polskiego. Dziękuję za podrzucenie wątpliwości. Gdybyś znalazł jeszcze jakieś, to zamieść je tutaj. Kłaniam się, Sławek Borewicz (dyskusja) 11:29, 22 lip 2014 (CEST)

Ewolucjonizm (biologia)edytuj kod

Coś widzę, że powoli zmierzasz w stronę DA? Mpn (dyskusja) 20:44, 27 lip 2014 (CEST)

pomniki przyrodyedytuj kod

Odnośnie Pana wpisu o uznaniu podanej przeze Mnie ksiązki pana K.Borkowkskiego jako źródła, to podobnie myślałem, że ten człowiek, choć nie jest profesorem dendrologii, to jesli pod własnym nazwiskiem wydał takową pozycję, do tego jest członkiem renomowanego stowarzyszenia TheTreeRegister w UK, to może to być źródłĸem do opisu dużych drzew, chodzi przecież tylko o dane obwodu pnia.. Chcoiaż, jeśli są aż takie problemy, to może w ogole Wikipedia nie potrzebuje takich danych, w stylu 'najwieksze(najgrubsze) dęby w Polsce', może to zbyt płytkie, jak na Encyklopedię. Na Węgrzech jest z kolei taki pasjonata drzew, wydał też książki, prowadzi tą stronę: http://www.dendromania.hu/index.php?old=fotok i jest wybitnym naukowcem, ale w dziedzinie.. biochemii. Także mierzenie i rejestracja ciekawych okazów drzew jest jeszcze bardziej amatorskie, niż pasja do ornitologii, bo wymaga mniej doświadczenia/wiedzy i zajmują się tym jedynie owi pasjonaci, którym mogą jedynie patronować profesjonaliści (pan Borkowski zwiedził całą Europę w poszukiwaniu wielkich drzew, ciekawe, który profesor miałby na to czas i ochotę). Pytam Pana jedynie, czy jest sens angażowania się w zbieranie tego typu danych, aktualizacja ich na Wikipedii, w oparciu o tą ksiązkę, stworzenie artykułu o nawiększych dębach czy lipach w kraju, czy ma to w ogóle sens. buforowy23 (dyskusja)

re: zdjęcia z Jadwisinaedytuj kod

To zdjęcie mogło być bardziej na południowy-wschód/południe, ale jakieś 200-300 metrów. Była tam o tym wąwozie tablica z opisem (chyba jakoś tak luźno nawiązywała do tego miejsca). Na pewno było to na terenie parku, a nie tam, gdzie zdjęcie Ty zrobiłeś - chyba mieliśmy wtedy wątpliwości, czy to jest, czy nie jest część rezerwatu. Pleple2000 (dyskusja) 09:46, 19 wrz 2014 (CEST)

Sitowiecedytuj kod

Nie odpowiem na stronie na której umieściłeś zdjęcie bo się wylogowałem (zalew mało ciekawych informacji i zdjęć), ale fotka na oko przedstawia Bolboschoenus yagara ze względu na charakterystycznie dla tego gatunku wydłużone osie kwiatostanu. To najpopularniejszy gatunek z obcych sitowców w Polsce i chyba zdecydowanie bardziej rozpowszechniony niż wynika z analizy materiałów zielnikowych Hroudovej i in. 2005. Kenraiz (dyskusja) 17:41, 20 wrz 2014 (CEST)

Ciśnienie żyrafyedytuj kod

Cześć. Edytowałeś swego czasu art żyrafa [1] w oparciu o pracę H. Szarskiego. Obecnie art jest zgłoszony do medalu i pojawiło się pytanie, względem jakiego punktu odniesienia podano w Sz. ujemne wartości ciśnienia u żyrafy? Mpn (dyskusja) 18:16, 2 paź 2014 (CEST)

interwikiedytuj kod

Interwikami nigdy się nie zajmowałem, a już teraz, gdy wstawia się je jakoś inaczej, to w ogóle się w tym nie orientuję. Selso (dyskusja) 19:58, 25 paź 2014 (CEST)

  • raczej dać spokój; mam bardzo wiele innej pracy. Selso (dyskusja) 20:05, 25 paź 2014 (CEST)

systematykaedytuj kod

Kenraiz i ja o dawna już używamy tylko systematyki APG III. Sens podawania systematyk historycznych jest, ale chodzi też o to, by artykułów z taksonami nie zamienić w monstrualne rozprawy naukowe. Selso (dyskusja) 06:53, 4 lis 2014 (CET)

  • [Przeniesione z dyskusji Selso]: Ujęcia historyczne warto podawać, ale te istotne (system Cronquista zwłaszcza, Takhtajana, Dahlgrena). Revael opublikował swój system na krotko przed APG, naśladował schematy Takhtajana (liczne, małe rodziny), później odrzucone w debacie jako mało praktyczne i w końcu sam porzucił swój system – usunął go z sieci i dołączył do zespołu autorskiego APG. Gdyby nie Wikipedia (za sprawą pełnego i łatwo dostępnego systemu udostępnianego przez Compleat Botanica), system klasyfikacyjny Reveala byłby efemerydą. Nie warto go zamieszczać w artykułach. Kenraiz (dyskusja) 20:46, 4 lis 2014 (CET)

Klasy jakości wódedytuj kod

Witaj. Chcę z Tobą przekonsultować zmianę nazwy art. Klasy jakości wód na Klasy jakości wód w Polsce. Uważam, że należy dokonać takiej zmiany, ponieważ jak ta klasyfikacja odnosi się jedynie do Polski, a nie do obszarów na świecie czy też Unii Europejskiej. JDavid dyskusja 15:57, 15 lis 2014 (CET)

To Klasy jakości wód w Unii Europejskiej? JDavid dyskusja 23:36, 15 lis 2014 (CET) Zmieniłem nazwę artykułu. Zauważyłem jednak że istnieje artykuł Klasyfikacja jakości wód w Polsce utworzony przez Ciebie w 4 marca 2010 r. 11 marca 2010 r. zintegrowałem w jednego artykułu Klasy jakości wód w Polsce, porozdzielane artykuły dotyczące różnych klas jakości. Zastanawiam się nad sensem istnienia dwóch różnych artykułów. JDavid dyskusja 11:33, 16 lis 2014 (CET)

Ad:Moneta_w_pyszczku_rybyedytuj kod

Ad:Moneta_w_pyszczku_ryby

szkoda tylko, że nie mamy jej opisanej na pl.wiki - John Belushi -- komentarz 13:01, 19 lis 2014 (CET)

Rośliny biblijneedytuj kod

to na pewno Brassica nigra, czy Sinapis alba – nie wiadomo która, dlatego obydwie są na liście i odnosi się do nich ten sam cytat. Sinapis arvensis też jest na liście – ale ona określona jest innym słowem hebrajskim i inny cytat jej dotyczy. A w ogóle to nad roślinami biblijnymi zastanawiali się botanicy znający florę Palestyny i ziem ościennych zarówno obecną, jak i biblijną, zastosowanie roślin, porównywali występujące w biblii słowa hebrajskie z arabskimi itd. Jeśli ustalili i to zgodnie, że cytat dotyczy określonego gatunku – to trzeba im wierzyć. Czasami oznaczenie gatunku jest pewne, czasami tylko bardzo prawdopodobne – ale wystarczająco, by istniało pojęcie rośliny biblijne. Mamy na wikipedii kategorię rośliny mityczne i rośliny hinduistyczne, czemu nie mielibyśmy mieć roślin biblijnych ? Nie będę dyskutował nad każdym gatunkiem, bo nie mam do tego odpowiednich kwalifikacji, zresztą dyskusję taką przeprowadzili już fachowcy. Nie wiem, czy masz książkę Rośliny bilbijne” Z. Włodarczyk, ale w niej jest uzasadnienie wyboru poszczególnych gatunków. Na wikipedii podaję tylko streszczenie opisów. Że niektóre są dyskusyjne? - to dyskusja dla fachowców, jeśli najbardziej uznani w tej dziedzinie są zgodni– to sprawa nie podlega dyskusji. Jeśli zgodni są tylko niektórzy z nich - zaznaczam to uwagą niektórzy z badaczy roslin biblijnych (tak jest np. przy łączeniu baldaszkowym, vel. sitowie. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 08:02, 23 lis 2014 (CET)

Czy wiesz – Tilapia złotaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 13:30, 24 lis 2014 (CET)

Figaedytuj kod

Super opracowany rozwój figi. Ja nie zrobiłem tego, bo traktowałem figę głównie jako owoc jadalny, produkt spożywczy. O ciekawym rozwoju figi wiedziałem,ale i tak nie zrobiłbym tego tak fachowo, jak ty. Przydałoby się wstawić ten rozwój do art. figowiec, jak również do art. O poszczególnych gat.) ( po skróceniu do treści dotyczących tylko danego gat.). Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 13:38, 8 sty 2015 (CET)

Kokolitoforyedytuj kod

Hej, czy jesteś w stanie mi wyjaśnić dlaczego w artykule Kokolitofory jest przekierowanie do hasła Coccolithophyceae? Widzę że mają coś wspólnego ze sobą ale to nie moja działka. Mógłbym się z tym redirektem zgodzić jeśli nie te interwiki i ta kategoria. Co ty na to? Jest sens wstawiać tam interwiki i kategorię? --The Polish (query) 01:02, 29 sty 2015 (CET)

Nie ma żadnej żelaznej reguły co do kategorii i interwiki w przekierowaniach, jest tylko elastyczna rada, mowie szczególnie o interwiki bo do tego mamy Wikidane, ale nie można tam wprowadzać odnośników do redirectów. Właśnie z tego powodu pytałem, dzięki za wyjaśnienie. Dalszych problemow nie widzę, pozdrawiam. --The Polish (query) 15:58, 31 sty 2015 (CET)

Pałka szerokolistnaedytuj kod

Jedyną rzeczą, którą błędnie skopiowałem z pałki wąskolistnej (i zapomniałem skorygować) była przynależność do zespołów wg Matuszkiewicza. Wszystkie pozostałe cechy w sekcji Biologia i ekologia są dobre; jeśli są identyczne, jak u pałki wąskolistnej - to tak ma być, biologia tych gatunków nie różni się. To co dodałem w morfologii też jest prawidłowo. Chyba, że dostrzeżesz coś niezgodnego - pisz. Selso (dyskusja) 16:17, 5 lut 2015 (CET)

Świętokrzyska (stacja metra)edytuj kod

Czy informacja o wypadku śmiertelnym podczas budowy stacji I linii jest aż tak niezbędna? Ponadto z opisu zdarzenia wynika, że nie było to bezpośrednio przy budowie stacji, a raczej tunelu szlakowego do stacji Ratusz (tarcza, Marszałkowska/Królewska). Muri (dyskusja) 14:16, 11 lut 2015 (CET)

"[...] nikt nie będzie wertował ówczesnych Gazet Stołecznych, Żyć Warszawy itp. [...]" - oj, obawiam się, że jestem do tego zdolny. W szperaniu za źródłami jestem całkiem dobry, dla dobra Wikipedii i uchwycenia w hasłach jak największej ilości informacji jestem w stanie zrobić dużo. ;) Ale masz rację - z informacjami z omawianego tu okresu nie jest łatwo i artykuł powinien traktować także o wydarzeniach towarzyszących, zatem skoro jest na nie źródło, to powinny pozostać. Pozwolę sobie tylko odrobinę zmienić przypis na "bardziej mój" i spójny z pozostałymi. Pozdrawiam dziękując za sprawdzenie i głos w CW. :) Muri (dyskusja) 14:30, 11 lut 2015 (CET)

Odp:Malczkówkoedytuj kod

Odp:Malczkówko

Cześć! Problem z nazwą próbowałem rozwiązać w miarę bezkonfliktowo. Aktualna wersja MPHP oparta została m.in. o BDOT, PRNG i MPHP z 2010 r. Jeśli zatem PRNG mówi o Jeziorze Świdno, a MPHP o Jeziorze Czarnym (do czego mam dostęp), to na etapie tworzenia bazy danych ewidentnie zaszło jakieś niedopatrzenie. Właśnie skończyła mi się licencja na ArcGIS, więc nie mogę posłużyć się BDOT10k, która aktualizowana jest w oparciu o dane z EGiB, GESUT, PRG, PRNG, TERYT i IMG. By zdecydować się na jakiś wariant, sprawdziłem warstwę rastrową w Geoportalu, tam widnieje Jezioro Czarne. Wykorzystuje on również dane PRNG. Właściwą instytucją w zakresie "manipulowania" PRNG jest CODGiK, ten sam, które wydaje BDOT10k. Coś się kiedyś komuś gdzieś pomyliło i się to ciągnie. Zatem przyjąłem, że lepsza będzie nazwa "przyjęta", widniejąca w aktualnych opracowaniach Nadleśnictwa Łupawa czy SUiKZP Gminy Dębnica Kaszubska. Torrosbak (dyskusja) 18:16, 19 lut 2015 (CET)

Co do zdjęcia, przekłamanie to faktycznie za duże słowo, przepraszam, ale ja nie do końca utożsamiam granice obrębu ewidencyjnego z granicami wsi, które de facto powinny się pokrywać, z czym jest różnie. Obręby ewidencyjne powstały na potrzeby ewidencji gruntów i budynków. Jest to jakiś swego rodzaju podział kraju, a ciężko powiedzieć, że Polska dzieli się na wsie, co nie do końca jest prawdą (bo jeśli już to na sołectwa), tym bardziej, że z tymi granicami też jest różnie. Prawdą jest jednak, że leży w obrębie Malczkówko, który powinien się pokryć z powierzchnią wsi, dlatego jestem skory do anulowania swojej zmiany. Torrosbak (dyskusja) 18:29, 19 lut 2015 (CET)

I oczywiście postaram się o zdjęcie wsi, jako zabudowania, bo te "południowe krańce wsi" trochę mnie kłują w oczy, zwłaszcza że to infobox ;). Pozdrawiam serdecznie. Torrosbak (dyskusja) 18:40, 19 lut 2015 (CET)

Usunięcie jednego zdjęciaedytuj kod

Z całym szacunkiem dla moich respondentów, zaszło jakieś kolosalne nieporozumienie! Zamieściłem jedno, jedyne zdjęcie i ono zostało usunięte przez JDavid pod pozorem że to album. Jedno zdjęcie to nie album. Słowa album nie ja użyłem. Proszę o wyjaśnienie nieporozumienia, którego ofiarą padłem. Na przeprosiny nie liczę. Pozdrawiam MZW 20:30 3 mar 2015

BATUTA 2015edytuj kod

Podziękowanie - Widlik zaostrzonyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:42, 20 maj 2015 (CEST)

Rękawica?edytuj kod

Jakim cudem rękawica, widać ogon i otwarty pysk, może to czarny potwór spagetti?

Podziękowanie - Maria (jawor)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:36, 16 cze 2015 (CEST)

Podziękowanie - Pomniki przyrody w Międzyzdrojachedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:43, 11 lip 2015 (CEST)

Ad:Borówka_czarnaedytuj kod

Ad:Borówka_czarna

Zastanawiam się czy taka informacja powinna się tu znaleźć. W przypadku gatunków wskaźnikowych, charakterystycznych dla siedlisk, albo rzadko spotykanych, dla których ochrona siedlisk przyrodniczych pełni funkcję osłonową – tego typu odniesienie byłoby na pewno wartościowe. A w tym wypadku powiązanie logiczne i znaczenie informacji wydaje mi się bardzo mgliste. Coś podobnego można by wpisać przy niemal każdym gatunku, wymieniając jakieś siedliska przyrodnicze, w których się pojawia... Kenraiz (dyskusja) 20:06, 18 sie 2015 (CEST)

Bunt na HMS Bountyedytuj kod

Dopisałeś trochę o seksualności. To pasowałoby raczej do hasła Pitcairn,albo Pitcairn; tutaj jest trochę nie na temat. A zdanie: „Odkrycie to doprowadziło do wielkiego procesu karnego w 2004 roku.” prosi się o przypis. Belissarius (dyskusja) 21:21, 29 sie 2015 (CEST)

  • Nie przeczę, że temat wart poruszenia, ale nie w tytułowym haśle. W jednym z podanych wyżej jest nawet coś o procesie i tam bym to widział. Pedofilia a bunt to dwie różne sprawy, więc – please – przenieś to, w przeciwnym wypadku po prostu usunę. Dzięki za zrozumienie. Belissarius (dyskusja) 18:28, 30 sie 2015 (CEST)
Dobrze, niech zostanie, ale do hasła Pitcairn (wyspa) przekopiuj swoją drogą. Co do związków z buntownikami: ojcami dzieci było tylko czterech z nich: Christian, Young, Adams i Quintal. Wszystkich należy wykluczyć, bo jedyny, który dożył czasu, w którym najstarsze dziecko miało 15 lat, był wyjątkowo prawy Adams, a pozostali trzej od lat już nie żyli. Pedofilia to znacznie późniejsza sprawa, zapewne od drugiej połowy XIX wieku (kiedy zresztą takie pojęcie jeszcze nie istniało). Belissarius (dyskusja) 21:45, 30 sie 2015 (CEST)

Metriorynch nie krokodyledytuj kod

Cześć. Cieszy mnie, że rozbudowujesz art krokodyle w oparciu o tą bardzo wartościową ksiązke, której nie posiadam, jednakże z jedną ze zmian poczynionych w edycji [2] pozwolę sobie nie zgodzić. Crocodilia paleontolodzy definiują najczęściej jako crown clade krokodyl nilowy + aligator amerykański + gawial gangesowy. Klad ten nie obejmuje grupy Metriorhynchidae, zalicznych do Thalattosuchia, odrębnej od krokodyli grupy w obrębie Mesoeucrocodylia. Dlatego byłbym za usunięciem tej onformacji. Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 18:50, 28 wrz 2015 (CEST)

Tak myślę, może warto byłoby dodać do artu informację o różnicach w rozumieniu nazwy? Mpn (dyskusja) 21:42, 29 wrz 2015 (CEST)

Propozycja na DAedytuj kod

Cześć, zgłosiłem artykuł Dąb Mieszko jako proponowany dobry artykuł - patrząc na podobne, wyróżnione hasła, to ten wskazany nadaje się na DA (w mojej opinii). Zobacz, jeśli możesz i przejrzyj, czy wszystko się zgadza. Widziałem, że tworzyłeś ciekawe artykuły nt. pomników przyrody, więc pewnie orienttuejsz się w tym temacie. Pozdrawiam :) --Buforowy23 (dyskusja) 01:14, 5 sty 2016 (CET)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chemicznegoedytuj kod

Za udział w Tygodniu Artykułu Chemicznego

Z podziękowaniami za udział w Tygodniu Artykułu Chemicznego, Torrosbak (dyskusja) 12:05, 15 mar 2016 (CET)

SILedytuj kod

Dzieki za wyjasnienie, ale gdy umiescilem ten link w sekcji linki zewnetrzne to TEZ ZOSTAL USUNIETY. Pozdrawiam.--Leszek Bledzki (dyskusja) 14:12, 20 mar 2016 (CET) Czesc ponownie, juz wiem o co chodzilo z tymi linkami, wszystko juz w porzadku, dzieki tez za wyjasnienie i sugestie o SILu pewnie zrobie te strone. Pozdrawiam. --Leszek Bledzki (dyskusja) 15:04, 20 mar 2016 (CET)

Czy wiesz – Stan ekologiczny wódedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Torrosbak (dyskusja) 01:03, 2 kwi 2016 (CEST)

Stan ekologiczny wódedytuj kod

Witaj, widzę, że się zastanawiasz nad tym, że jak nie złamać praw autorskich firm produkujących oprogramowanie GIS. Na pewno jesteś lepiej poinformowany... Czy GIOŚ lub IMiGW udostępnia klasyfkację wód poprzez WMS? Albo czy dysponuje jakąś rastrową mapą pokazującą klasyfikację wód w Polsce? Wtedy wystarczy podłączyć do dowolnego oprogramowania, ściągnąć z CODGIK dane PRG, zwektoryzować dane z GIOŚ lub IMiGW, nadal klasy, zrobić symbolikę i mamy mapkę, która nie narusza niczyich praw autorskich. Torrosbak (dyskusja) 12:23, 3 kwi 2016 (CEST)

Podziękowanie - Ludmiła Marcinowiczedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:45, 5 kwi 2016 (CEST)

Podziękowanie - Stan ekologiczny wódedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:43, 21 kwi 2016 (CEST)

Czy wiesz – Dąb esperantystów w Sopocieedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 13:20, 25 maj 2016 (CEST)

Podziękowanie - Anna Karnkowska, Monocercomonoidesedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 13:32, 28 maj 2016 (CEST)

Czy wiesz – Taksonomia ludowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Torrosbak (dyskusja) 23:56, 30 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Podziękowanie - Dąb esperantystów w Sopocieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 05:36, 7 cze 2016 (CEST)

Podziękowanie - Taksonomia ludowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 00:26, 21 cze 2016 (CEST)

Odp:Dariusz Wrzosekedytuj kod

Odp:Dariusz Wrzosek

Nie mam. W dodatku, ze względu na Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Prawo_do_wykorzystania_wizerunku chyba nie można by go umieścić w artykule bez zgody samego zainteresowanego. Gżdacz (dyskusja) 20:39, 8 lip 2016 (CEST)

Podziękowanie - Jegocinedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 15:55, 11 lip 2016 (CEST)

Ad:Otto Martin Torelledytuj kod

Ad:Otto Martin Torell

Witaj Panku, zmieniłeś w tej edycji Proceedings... na pismo Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, nie zmieniając ani nie dodając do tego przypisu. A w źródle (przypis nr 1) nijak nie mogę znaleźć wzmianki o Bihang till Kongliga Svenska Vetenskaps-Akademiens Handlingar - swoją drogą to tytuł pisma czy artykułu? bo słabo u mnie ze szwedzkim. D kuba (dyskusja) 23:47, 9 sie 2016 (CEST)

Myślę że odpowiedź jest bliżej niż myślisz. Fakt że tytuł Proceedings.. jest pewnie angielska kalka trudnego do wymowy bądź co bądź szwedzkiego, i to kalką na modłę anglosaską. A że cytowane przeze mnie źródło jest anglojęzyczne stąd uproszczenie. W Bibliografii Art./książki Grapesa, która zacytowałem w arcie jest tytuł Art. Torella w oryginale z 1872. Dodam link do Art. Później. D kuba (dyskusja)

Cryptococcus neoformansedytuj kod

Filobasidiella neoformans to według najnowszych ustaleń Index Fungorum tylko synonim Cryptococcus neoformans. Cytowane przez ciebie źrodło z 1976 r. jest po prostu nieaktualne. Dawniej często zdarzały się sytuacje, że ten sam gatunek grzyba opisany był pod dwoma różnymi nazwami gatunkowymi. Był to zwyczajny błąd wynikający z tego, że nie kojarzono iż są to anamorfy i teleomorfy tego samego gatunkuUserːSelso

  • Trochę mi rozjaśniłeś, ale zarazem pogmatwałeś. Chodzi o ważną dla mnie sprawę, bo zajmuję się teraz grzybami. Piszesz Zasada pierwszeństwa wskazuje, że Cryptococcus jest podstawą, a Filobasidiella synonimem. Tymczasem ja w fitopatologiach czytam, że zgodnie z przyjętym kodeksem nazewnictwa dla grzybów nazwę gat. tworzy się dla teleomorfy, a anamorfa jest już tylko synonimem. Muszą więc istnieć wyjątki od tej zasady. Wymagać to będzie merytorycznej poprawy kilku artów. Jak w takim razie według ciebie rozumieć na Index Fungorum zapis ?

Cryptococcus neoformans (San Felice) Vuill. 1901, (also see Species Fungorum: Cryptococcus neoformans); Anamorphic Filobasidiella 

1) Cryptococcus neoformans jest anamorfą Filobasidiella

2) Filobasidiella jest anamorfą Cryptococcus neoformans Selso (dyskusja) 18:57, 15 sie 2016 (CEST)

    • Przypis poprawiłem. Species Fungorum i Index Fungorum to ten sam projekt: w SF są synonimy, w IF szczegółowa taksonomia danego gat. Problem mam, bo w niestarych przecież fitopatologiach (bo z 2011 r.) czasami jest wyraźna sprzeczność z IF; tu gat, istnieje pod nazwą anamorfy – tam teleomorfy (lub odwrotnie). Pozdrawiam Selso (dyskusja) 20:46, 15 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Drożdże podstawkoweedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:33, 30 sie 2016 (CEST)

{{subst:#switch:pl|es=CEE Primavera 2016 Encuesta|#default= CEE Spring 2016 Survey|hu=CEE Tavasz 2016 kérdőív|sq=Anketa e CEE Spring 2016|et=Kesk- ja Ida-Euroopa kevad (CEE Spring) 2016 küsitlus|tr=Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Baha...

Hi, CEE Spring 2016 participant! I am sorry for writing in English. The international organisers of the contest ask you to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better. Please complete the survey here: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 15:28, 10 wrz 2016 (CEST)

Lasowiacyedytuj kod

W mojej edycji podałem źródło z forum, ponieważ autor podał tam źródła i tutaj żadnych wygłupów nie było, nie wiem czy pan przeczytał wogóle najpierw stronę zanim anulowano zmiany. 84.149.231.251 (dyskusja) 17:12, 10 wrz 2016 (CEST)

Wszystko rozumiem że to forum jest, chociaż autor wypowiedzi na temat podał też źródła na których opierał swoje myśli . po prostu dał do odpowiedzi że są też inne możliwości poza ustnymi tradycjami, gdzie regionaliści przyjmują że jeńcy tatarscy osiedlali się, np. z powodu azjatyckich rysów albo nietypowe rzadkie nazwiska . Na razie tam nie będę edytować tej strony, no chyba że uda mi się konkrętne źródło znaleść. 84.149.231.251 (dyskusja) 21:16, 10 wrz 2016 (CEST)

Podziękowanie - Lemaneaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:11, 12 wrz 2016 (CEST)

Czy wiesz – Tyreotoksykoza ciążowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:44, 27 wrz 2016 (CEST)

Podziękowanie - Tyreotoksykoza ciążowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:33, 19 paź 2016 (CEST)

Czy wiesz – Jan Igor Rybak, Stacja Hydrobiologiczna w Mikołajkachedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Carabus (dyskusja) 09:24, 28 paź 2016 (CEST)

Biologiczne znaczenie pierwiastkówedytuj kod

Cześć. Musiałem wycofać Twoją edycję w tym artykule. W tej postaci nie może moim zdaniem zostać w artykule. Raz, użyte źródło jest całkowicie dyskwalifikujące: podręczniki i pomoce na poziomie szkolnym nie mogą być źródłem dla informacji z nauk przyrodniczych, zwłaszcza dla informacji, które choć trochę ocierają się o medycynę (a tutaj mamy toksyczność, więc ocieramy się o WP:WER-M). Po drugie: dodana przez Ciebie tabelka jest bardzo mocno upraszczającą i nadaje się w sumie dla uczniów w szkole, ale nie do encyklopedii. Każdy związek bromu jest silnie drażniący? A może każdy związek chloru jest silnie trujący? Toksyczność już sama w sobie jest dość złożonym tematem, bo dla każdego pierwiastka zależy od bardzo wielu czynników i dla niemal każdego pierwiastka dałoby się napisać, że jakieś jego związki są toksyczne. Tlen również może być toksyczny, a w tabeli jest napisane, że taki nie jest. Nie da się IMHO opisać tego tematu w postaci tak prostej tabeli, a tym bardziej nie da się tego zrobić bez rzetelnych źródeł. Pozdrawiam, Wostr (dyskusja) 19:46, 29 paź 2016 (CEST)

Podsumowanie Tygodnia biologicznego IIIedytuj kod

III miejsce ex aequo w kat. art. pow. 5kB (Tydzień biologiczny III)

Cześć! Przekazuję gwiazdkę za III miejsce ex aequo w kategorii powyżej 5kB. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 10:40, 31 paź 2016 (CET)

Odp:Czy wiesz – Ozimek (rodzaj)edytuj kod

Odp:Czy wiesz – Ozimek (rodzaj)

To ja dziękuję :) Pozdrawiam, Lord Ag.Ent podyskutujmy 21:10, 29 lis 2016 (CET)

Podziękowanie - Jan Igor Rybak, Stacja Hydrobiologiczna w Mikołajkachedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:41, 6 gru 2016 (CET)

Czy wiesz – Kość zębowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 23:00, 14 sty 2017 (CET)

Ad:Torfowisko fluwiogeniczneedytuj kod

Ad:Torfowisko fluwiogeniczne

Już miałem się za to zabrać ;) Super wyszło. Dzięki za artykuł! Torrosbak (dyskusja) 00:21, 17 sty 2017 (CET)

Ad:Darżyńska Strugaedytuj kod

Ad:Darżyńska Struga

Ależ dzięki wielkie! Tego właśnie szukałem, ale na stronach WIOŚ to ja się średnio odnajduję :) Super, że zechciałeś dopisać. Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 09:36, 29 sty 2017 (CET)

Biologiczne znaczenie pierwiastkówedytuj kod

Witaj! Dlaczego w tej edycji przywróciłeś do strony zdublowane informacje? Są one już zawarte w poszczególnych artykułach (tj. Mikroelementy, Makroelementy). Grzegorz Browarski Pogadamy?🍺 02:27, 9 lut 2017 (CET)

Podziękowanie - Kość zębowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 17:30, 11 lut 2017 (CET)

Re: Interwikiedytuj kod

Cześć, pamiętam jak się system interwiki zmieniał, ale szczerze, to jest trochę uciążliwe i niechętnie edytuję wikidata. Robiliście to tak sprawnie, że podejrzewałam jakiegoś bota, który po nazwach naukowych znajduje i dodaje powiązania. Dziękuję ślicznie i proszę o dalsze wsparcie w tym zakresie, bo nie obiecuję, że tak od razu się przestawię.Nova (dyskusja) 21:56, 26 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:21, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:34, 10 cze 2017 (CEST) 

Współczesna fonetykaedytuj kod

Poszła nie tyle w stronę empiryczną, co czysto fizyczną, zachłysnąwszy się metodami pomiarowymi, spektralnymi itp. Dla mnie w dalszym ciągu najlepszym opisem fonetycznym jaki znam jest opis Gimsona, a te wszystkie "newfangled" podręczniki fonetyki z wykresami dyfrakcyjnymi itp. napawają mnie głębokim smutkiem, jeśli nie obrzydzeniem. Pzdr. kićor Dajesz! 11:14, 14 cze 2017 (CEST)

W sumie masz rację. Ja jako stara gwardia pozostaję wierny Chomsky'emu a kognitywistyka jakoś mnie nie kręci. Pozdrawiam serdecznie. kićor Dajesz! 11:32, 14 cze 2017 (CEST)

Fonemedytuj kod

Jones’s pioneering research on non-European languages featured groundbreaking descriptions of tone languages. In 1917, he became the first Western linguist to use and promulgate the term “phoneme - tak mówi netowy słownik biograficzny OUP. Wykluczałoby to De Saussure'a. kićor Dajesz! 20:29, 14 cze 2017 (CEST)

Poprawione na dokładnie tak jak jest w źródle. Dzięki. kićor Dajesz! 20:33, 14 cze 2017 (CEST) Zobaczę wieczorem lub jutro, bo mam dziś bardzo latany dzień plus upały, które mnie zupełnie wybijają z rytmu :( Mam trochę źródeł, ale one skupiają si≥ę głównie na składni (jak to u Chomsky'ego. Pzdr :) kićor Dajesz! 09:38, 20 cze 2017 (CEST) Przeczytałem, zobaczyłem czym dysponuję i w zasadzie tam niewiele jest do dodania. Zerwanie z modelem postbloomfeldowskim (taksonomicznym), upodobanie do modelu systemowego i osadzenie modelu fonetycznego w strukturze powierzchniowej (w przeciwieństwie do fonemicznego) i to tyle. Pzdr. kićor Dajesz! 21:46, 20 cze 2017 (CEST)

Podziękowanie - Chlorofil Aedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 04:27, 28 cze 2017 (CEST)

Podziękowanie - Fonemedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 13 lip 2017 (CEST)

Ad:Bigbitedytuj kod

Ad:Bigbit

W tej sytuacji trzeba by usunąć interwiki, chyba że masz pomysł na stuba o en:Beat music? Stanko (dyskusja) 23:22, 23 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie - Bigbitedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 06:31, 16 sie 2017 (CEST)

Podziękowanie - Głaz Marszałka Józefa Piłsudskiego na Ochocie, Cruzianaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:43, 27 sie 2017 (CEST)

Tydzień geologicznyedytuj kod

Za III miejsce w kategorii artykułów powyżej 2 kB w Tygodniu geologicznym

Gratuluję trochę spóźnionej gwiazdki za Tydzień geologiczny. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Mam nadzieję, że będziesz także uczestniczył w zbliżających się nowych tygodniach tematycznych. Fafik Napisz coś® 15:01, 10 wrz 2017 (CEST)

Octopus tetricusedytuj kod

Napisałbyś choćby stuba o tym zwierzątku, jako uzupełnienie mojego Octopolis i Octlantis? Jest po angielsku, więc to nie jest zaczynanie od zera.

Gżdacz (dyskusja) 18:26, 3 paź 2017 (CEST)

Podziękowanie - Morze Trzcinedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:49, 7 paź 2017 (CEST)

Podziękowanie - Wyjście Izraelitów z Egiptu, Przejście przez Morze Czerwoneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 18 paź 2017 (CEST)

Oset (takson nieformalny)edytuj kod

Artykuł jest super. Nie podoba mi się tylko ujednoznacznienie (takson nieformalny). Chodzi tu o pojęcie oset w popularnym znaczeniu, więc taki takson nieformalny razi- przeciętny użytkownik w ogóle nie wie co to jest takson, no i po co to tak naukowo? . Może po prostu oset (roślina)? Ja wiem,że jest już oset, który też jest rośliną - ale przede wszystkim jest taksonem, więc może być odrębny oset (roślina) Selso (dyskusja) 21:03, 21 paź 2017 (CEST)

Erysiphe elevataedytuj kod

Wchodzisz na stronę Mycobanku, w zakładce Description klikasz Microsphaera elevata Burr., Bull. Ill. Stat. Lab. Nat. Hist. 1, p. 58 (1876) (to synonim Erysiphe elevata) i tam na dole strony jest: Lectotypus: on Catalpa bignonioides. Co do rozumienia pojęcia lektotyp - nie dyskutuję ze źródłami. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 08:28, 31 paź 2017 (CET)

  • Dzięki za uzupełnienie, jakoś nie wczułem się w szczegóły. Na Mycobanku wszystko ca najważniejsze jest w zakładce Description. Selso (dyskusja) 08:50, 31 paź 2017 (CET)

Podziękowanie - Hepatotoksynyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:24, 2 gru 2017 (CET)

Czy wiesz – Teistyczny ewolucjonizmedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 18:06, 18 gru 2017 (CET)

Wycofanie zmianyedytuj kod

Proszę o podanie powodu cofnięcia zmiany. Ja w artykule podałem poprawny wikilink, ty natomiast przywróciłeś czerwony link (nie istniejący artykuł), który na dodatek nie linkuje do żadnych innych artykułów. PS. Jak cofasz zmiany od doświadczonego użytkownika to koniecznie używaj opisu zmian, aby było wiadomo o co chodzi. Funkcji szybkiego cofania bez opisu zmian powinno się używać tylko do wandalizmów. Subtropical-man (dyskusja) 00:59, 20 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - Teistyczny ewolucjonizmedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:26, 29 gru 2017 (CET)

Konwencja ramsarskaedytuj kod

W artykule Konwencja ramsarska dodałeś w tabeli nowe obszary jako datę powstania podając 9 kwietnia 2015. Obszary zostały wpisane 10 stycznia 2018 Geralt Riv (dyskusja) 10:58, 12 sty 2018 (CET)

Póki co zmieniam daty na datę wpisu w trzech nowych obszarach. Pozostałe daty dodania wpisu postaram się znaleźć w wolnej chwili (przynajmniej to co się uda odnaleźć). Ewentualnie zmienię tabelkę. Geralt Riv (dyskusja) 11:44, 12 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Przesłyszenieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:10, 15 lut 2018 (CET)

Podziękowanie - Jan Bielakedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 04:23, 8 cze 2018 (CEST)

Pomoc przy liczeniu na palcachedytuj kod

Cześć :) Bardzo dziękuję za pomoc przy rozwijaniu artykułu o liczeniu na palcach. :) Zastanawia mnie tylko, czy dobrym wyjściem jest stosowanie przypisów w formie odn, podczas gdy wszystkie pozostałe przypisy w artykule są zwyczajne... Co o tym myślisz? Tak to trochę dziwnie wg mnie wygląda, gdy jeden przypis tak wyróżnia się wśród kilkudziesięciu pozostałych. :P Ale jeśli tak wolisz, to OK, nie będę tego ruszał. ;) Pozdrawiam, Mariusz Swornóg chętnie z Tobą porozmawiam 17:01, 23 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Flandryjski multimetryczny indeks makrobezkręgowcówedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:21, 3 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Flandryjski multimetryczny indeks makrobezkręgowcówedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 14 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Diatoma problematicaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 10:14, 24 wrz 2018 (CEST)

Czy wiesz – Pleurosira laevisedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 19:12, 28 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Diatoma problematicaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:21, 1 paź 2018 (CEST)

Podziękowanie - Pleurosira laevisedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 7 paź 2018 (CEST)

Podziękowanie - Pancerzyk okrzemekedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:02, 14 paź 2018 (CEST)

Naroczedytuj kod

Dziękuję za bardzo merytoryczną poprawę artykułu. Niestety nie jestem biologiem, starałem się przetłumaczyć najlepiej, jak umiałem :) Będę bardzo wdzięczny, jeśli rzucisz okiem na krótkie artykuły Mały Bolcik i Wielki Bolcik, które wcześniej dostały odznaczenie Dobrego Artykułu, a które mogą mieć podobne błędy w terminologii. Dzięki! Tomasz Bladyniec (dyskusja) 09:44, 2 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Tydzień Biologiczny Vedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Biologiczny V. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 18:19, 15 gru 2018 (CET)

Odontella auritaedytuj kod

Chyba zgubiłeś złota czy coś w tym style. Mpn (dyskusja) 16:22, 4 lut 2019 (CET)

Czy wiesz – Odontella auritaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 16:47, 4 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Odontella auritaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:35, 2 mar 2019 (CET)

Interakcje międzygatunkoweedytuj kod

Wiem, że siedzisz w botanice, ale jakoś cię z tym kojarzę. Dałbyś radę uźródłowić hasła Plezjobioza, Ksenobioza? Ich autor toczy teraz boje w innym obszarze i raczej do nich nie zajrzy. Sławek Borewicz, → odbiór 19:11, 2 mar 2019 (CET)

Dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 22:38, 2 mar 2019 (CET)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Brytyjskiego IIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Brytyjskiego II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 08:24, 9 mar 2019 (CET)

Podziękowanie - Thermus scotoductusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 14 mar 2019 (CET)

Czy wiesz – Dzielnica Wiedzyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:24, 29 mar 2019 (CET)

Podziękowanie - Madrid Ríoedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 12 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Obszarów Wodnych III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:57, 29 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Deltaresedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Hortensja (dyskusja) 12:09, 1 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie - Deltaresedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:25, 9 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Estońskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:15, 7 lip 2019 (CEST)

Tydzień Artykułu Chemicznego IIedytuj kod

Dzięki za korektę i sorry, że musiałeś to robić. Ja widocznie zarejestrowałem tylko pierwsze cztery cyfry przy tytule hasła. Zazwyczaj nie zdarzają się tak rozbudowane hasła, tym większy szacunek. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 16:41, 21 lip 2019 (CEST)

Podziękowanie - Polibromowane difenyloeteryedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:03, 31 lip 2019 (CEST)

Czy wiesz – Norweski Instytut Badań Wodyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 14:42, 4 sie 2019 (CEST)

Podziękowanie - Norweski Instytut Badań Wodyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:54, 27 sie 2019 (CEST)

Czy wiesz – Ermita de Sant Quirze w Lloret de Maredytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 12:46, 1 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie - Gruboskóreedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:03, 7 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie - Ermita de Sant Quirze w Lloret de Maredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:14, 19 wrz 2019 (CEST)

Dyrektywa Rady 98/83/WE z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludziedytuj kod

Czy to aby ma sens:

Zagęszczenie tych bakterii powinno być mniejsze niż 0 na 100 ml wody, a w przypadku wody butelkowanej wymogi są bardziej rygorystyczne, bo wymagane jest zagęszczenie mniejsze niż 0 osobników na 250 ml. Braniewiak (dyskusja) 17:38, 20 wrz 2019 (CEST)

@Panek Mnie chodziło o to, że mniej niż zero brzmi dziwnie, bo to niby ile? Minus 1. Ale ja jestem laikiem przy tych mianach. Braniewiak (dyskusja) 19:03, 20 wrz 2019 (CEST)

Czy wiesz – Wiadomości Ekologiczneedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:57, 5 paź 2019 (CEST)

Podziękowanie - Dyrektywa Rady 98/83/WE z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludziedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:35, 6 paź 2019 (CEST)

Element Wikidanychedytuj kod

Cześć, widzę, że w haśle Park Rataje w narzędziach pojawił się link do "Elementu Wikidanych". Jest to Twoja zasługa. Napisz mi pokrótce co trzeba zrobić, żeby tak się stało. Ja trochę wcześniej kombinowałem, ale bez efektu. Oczywiście dziękuję za edycję. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 18:09, 9 paź 2019 (CEST)

Nefoplanktonedytuj kod

Organizmy żyjące w wilgoci to twoja specjalność. Czy mógłbyś wstawić właściwe źródło do powyższego hasła? Z góry dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 19:45, 10 paź 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Panek -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 03:50, 13 paź 2019 (CEST)

Czy wiesz – Międzynarodowa Komisja Ochrony Łabyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 16:12, 13 paź 2019 (CEST)

Podziękowanie - Wiadomości Ekologiczneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 20 paź 2019 (CEST)

Czy wiesz – Chiemseeedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 12:17, 27 paź 2019 (CET)

Czy wiesz – Sasikkuledytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 07:29, 5 lis 2019 (CET)

Odp:Odp:Ad:Sasikkuledytuj kod

Odp:Odp:Ad:Sasikkul

Bardzo wątpliwe, że te parę budyneczków znalazło się w wykazie. Khan Tengri (dyskusja) 01:05, 6 lis 2019 (CET)

Odp:F(o/a)nedytuj kod

Odp:F(o/a)n

Chyba nigdzie nie jest napisane, że podane w zeszytach KSNG endonimy (w przeciwieństwie do egzonimów) są dla nas wiążące. Poza tym nie wiem czy nazwa pisana przez 'a' to rusycyzm, ale przynajmniej wg Google występuje ona w źródłach tadżyckich rzadziej niż ta pisana przez 'o'. Khan Tengri (dyskusja) 10:09, 8 lis 2019 (CET)

Podziękowanie - Międzynarodowa Komisja Ochrony Łabyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 13 lis 2019 (CET)

Podziękowanie - Sasikkuledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 26 lis 2019 (CET)

Podziękowanie - Chiemseeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 13:57, 6 gru 2019 (CET)

Podziękowanie - Bajki dla potłuczonychedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:36, 29 sty 2020 (CET)

Schizontedytuj kod

Co prawda, to nie botanika, ale może miałbyś źródła dla poratowania tego hasła. Z góry dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 09:38, 1 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Pole Mokotowskieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:29, 10 mar 2020 (CET)

Ewolucja regresywnaedytuj kod

Mógłbyś na to spojrzeć? W sieci znalazłem tylko takie definiowanie ze wskazaniem, że to termin mylący. Poza tym brak chyba równie często, znaczy rzadko, używanego pojęcia ewolucji progresywnej. Definicja tu chyba poza tym upraszczająca (drugie zdanie, choć z "m.in."), bo zanikanie struktur np. w życiu płodowym, które były wykorzystywane wcześniej, to też efekt regresu (skrzeli, ogona itd.). I tak biorąc pod uwagę chyba każdy organizm, można by wykazać szereg cech, których nie odziedziczył (tzn. struktury, których się pozbył). Hasło wisi w szablonie nawigacyjnym. Sławek Borewicz, → odbiór 22:01, 18 maj 2020 (CEST)

Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 14:55, 19 maj 2020 (CEST)

Trofizmedytuj kod

Pytanie mam trochę banalne. Zauważyłem,że robiłeś przekierowanie do eutrofizm z eutrofii. Czy pozostałe hasła zalinkowane w trofizmie też powinny być z końcówką -izm? Teraz są trochę wymieszane. A pytam oczywiście na marginesie braku źródeł. Najpierw pomyślałem, że wystarczy hasło eutrofizacja, które zresztą do tego eutrofizmu nie linkuje, ale widzę, że tych trofizmów trochę jest, aczkolwiek -trofizacja tylko jedna. Sławek Borewicz, → odbiór 19:15, 8 cze 2020 (CEST)

Ok, rozumiem. Patrząc na czas, to na pewno długa historia, ale historia edycji już trochę skromniejsza. A chyba też żaden specjalista nie robiłby ci zarzutów, nawet jeśli coś w nich poprawił. Choć u zakładam, że jak byś miał nad tym przysiąść, to już doprowadzając je do wersji co najmniej dobrej. Sławek Borewicz, → odbiór 21:07, 8 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 09:12, 12 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Trującaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:14, 26 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetachedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetach. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:26, 30 cze 2020 (CEST)

Czy wiesz – Ceratium hirundinellaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Kenraiz (dyskusja) 00:02, 2 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Panek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy