Dyskusja wikipedysty:Panek


Dyskusja wikipedysty:Panek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podziękowanie - Alfred Trzebinskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:26, 31 paź 2020 (CET)

Podziękowanie - Achnanthesedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 24 lis 2020 (CET)

Czy wiesz – Worotan (rzeka)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 09:39, 24 gru 2020 (CET)

Odp:Jeziorko Czerniakowskieedytuj kod

Odp:Jeziorko Czerniakowskie

Cześć :) Co prawda nie mam jeszcze gotowego draftu, ale jak najbardziej się przymierzam. Trochę to odkładałem do tej pory, bo to praktycznie na DA jest materiał. Pytasz w sensie, żeby sam chciałbyś się tym zająć? Dla mnie to jest cel oczywisty. Od dawna mnie mierzi, że wszystkie linki prowadzą do rezerwatu a nie jeziora :) Emptywords (dyskusja) 09:56, 27 gru 2020 (CET)

Grzyby wodneedytuj kod

Trudno dopatrzyć się związku grzybów wodnych z podanym przez ciebie określeniem. Trzeba to jakoś sensowniej połączyć z tekstem. Selso (dyskusja) 13:26, 27 gru 2020 (CET)

Paprocie wodneedytuj kod

Pozostając w temacie (tzn. nawiązując do ww.) – ponieważ paprocie wodne odpowiadają dokładnie współczesnemu ujęciu salwiniowców to chyba warto to dawne ujęcie wrzucić do ich opisu systematycznego i z paproci wodnych zrobić przekierowanie. Kenraiz (dyskusja) 22:09, 27 gru 2020 (CET)

Mam polskie tłumaczenie Strasburgera i o Hydropterides są dwa zdania, a potem szczegółowe charakterystyki obu rodzin. Swoją drogą – nigdy nie korzystałem z tego przy artykułach systematycznych, a dla taksonów o ujęciu takim jak współczesne wygląda na wciąż dobre źródło. Nie wiem tylko jak z charakterystykami - w dawniejszych podręcznikach, a w polskich to i całkiem nowych, charakterystyki rodzin/rodzajów to nierzadko de facto opis jednego wybranego przedstawiciela (np. opis sosny w roli opisu sosnowatych). Kenraiz (dyskusja) 10:48, 28 gru 2020 (CET) No właśnie to mnie dręczy w tych podręcznikach (u nas w Szweykowskich), że przedstawiają systematykę bez żadnych odniesień do klasycznych systemów i za bardzo nie zgadzając się z żadnym z nich, przez co ani stosować, ani odnosić się za bardzo nie ma do czego. Można by i pewnie należałoby w efekcie je całkiem pominąć w kontekście systematycznym, gdyby nie to, że w Polsce wszyscy w tym temacie bazują na Szweykowskich i różnice interpretują jako "masę błędów" istniejących w Wikipedii... Kenraiz (dyskusja) 12:20, 28 gru 2020 (CET)

Podziękowanie - Gleby ornitogeniczneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:55, 28 gru 2020 (CET)

Podziękowanie - Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:32, 30 gru 2020 (CET)

Podziękowanie - Worotan (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:54, 15 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Trzęsawiskoedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:31, 5 lut 2021 (CET)

Odp:Ławtaedytuj kod

Odp:Ławta

Na początku dzięki za solidną rozbudowę hasła. Nie robiłem, szczerze mówiąc, jakiegoś dogłębnego riserczu. Wiem tylko tyle, że W Państwowym Rejestrze Wodnym nazwa Ławia w ogóle nie występuje. Rzeka występuje za to w Państwowym Katalogu Nazw Geograficznych, ale w nim jest oznaczona jako lewy dopływ Wituszki - link. Khan Tengri (dyskusja) 16:48, 10 lut 2021 (CET)

Paskudy i wywłokiedytuj kod

Wyjątkowo zgłaszam się z innym tematem, ale kiedyś uźródławiałeś Bajki dla potłuczonych, więc może też udałoby ci się z tym hasłem. Nie wiem, czy to ta sama ranga, jeśli chodzi o oceny jurorów. Sławek Borewicz, → odbiór 16:41, 15 lut 2021 (CET)

Rozumiem. W takim razie treść można by przechować na stronie dyskusji hasła o kabarecie, ewentualnie wpleść części programu do samego hasła wraz ze źródłem. Tyko wtedy analogicznie trzeba byłoby zrobić to z innymi programami. Sławek Borewicz, → odbiór 17:07, 17 lut 2021 (CET)

Odp. Pomnik Drzewa Pawiackiegoedytuj kod

Witaj! Rzeczywiście, przy tym zdaniu jest odnośnik prowadzący do źródła, które wymienia wszystko... oprócz korników. O kornikach wspomniane jest natomiast w artykule Magdaleny Woltanowskiej "Pomnik Drzewa Pawiackiego" (przypis nr 2) - s. 261, przy czym autorka cytuje tutaj artykuł z Gazety Wyborczej. Wiem że wygląda to trochę niefortunnie i sam już wczoraj zastanawiałem się, czy to tak zostawić, ale ponieważ od dłuższego czasu konsekwentnie stosuję metodę "jeden przypis na akapit", nie wprowadziłem zmian. Jeśli jednak uważasz to za słuszne, można powielić odnośnik w tym akapicie. Natomiast o jakiego konkretnie kornika chodzi, tego już sam nie jestem w stanie rozstrzygnąć, jeśli uważasz się za kompetentnego w temacie, możesz doprecyzować. Przy okazji, dzięki za czujność ;) Pozdr., Olos88 (dyskusja) 16:54, 21 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Gospodarka Bośni i Hercegowinyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:36, 6 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Teriakedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:17, 16 mar 2021 (CET)

Ad:Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Olszynaedytuj kod

Ad:Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Olszyna

[[ols|olesu kępowego]] Czemu tak? W artykule ols mamy: "Ols, oles, bagienny las olszowy" czyli albo [[oles kępkowy|olesu kępowego]] albo [[ols kępkowy|ols kępowego]] Czyli apeluję o jednolitość nazewniczą. Jeżeli tutaj musi być olesu to być może artykuł ols jest do przemianowania? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 14:59, 19 mar 2021 (CET)

Odp:ols/olesedytuj kod

Odp:ols/oles

Zerknij proszę na termin. Tak istnieją synonimy. Powinny być odnotowane w artykule o pojęciu ale wszędzie indziej powinniśmy używać jednego z synonimów bo tak jest prościej. ols/oles to tylko przykład - zawsze gdy widzę w tekście inną nazwę niż znałem muszę się zastanowić czy aby na pewno dane słowa znaczą to samo więc odbiór jest utrudniony. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:08, 19 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Ławtaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:24, 22 mar 2021 (CET)

Definicja fonemuedytuj kod

Hej! Dobrze, że mi się przypomniałeś, bo od dłuższego czasu chodzi po mnie pewne pytanie. Otóż były kiedyś próby zdefiniowania fonemu w bardziej matematyczny sposób, jako całkę po zbiorze allofonów. Nie natrafiłeś może na coś takiego, bo ja ni czorta nie mogą sobie przypomnieć, gdzie to widziałem. Pzdr. kićor =^^= 12:24, 11 kwi 2021 (CEST)

  • OK, towarzysza wybaczam :) a trochę mnie poniosło, bo kiedyś po prostu w taki sposób wyśmiewano moją młodzieńczą lewicowość. A im bardziej myślę, skąd to mogę wiedzieć, to coraz bardziej wydaje mi się, że słyszałem to od tego pana, wielkiego zwolenniku lingwistyki matematycznej i chyba najbardziej odpowiedzialnego za wciągnięcie mnie w lingwistykę (był ojcem mojego przyjaciela z klasy). On miał w ogóle dziwne podejście do modeli językowych. Pzdr. kićor =^^= 14:56, 11 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Metalowe rzeźby uliczne na Woli w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, maattik (dyskusja) 23:17, 14 kwi 2021 (CEST)

Grzybówka nadwodnaedytuj kod

Podałem te gat., które są w źródle. Dla Mycena belliarum trzeba szukać źródła. Ponadto w źródle wybrano te gat., które nie tylko że mają podobne siedliska, ale są też makroskopowo podobne. Selso (dyskusja) 18:35, 29 kwi 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Panek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy