Dyskusja wikipedysty:Patrys1912


Dyskusja wikipedysty:Patrys1912 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Patrys1912!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia). Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. A jeśli czujesz, że możesz się przydać w konkretnej dziedzinie, zapisz się do któregoś z aktywnych wikiprojektów.

-- H.Rabiega (dyskusja) 16:59, 27 gru 2016 (CET)

Chameleon (album Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 16:53, 28 gru 2016 (CET)

December (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 21:22, 29 gru 2016 (CET)

Rewind (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 21:24, 29 gru 2016 (CET)

Miss America (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 22:03, 29 gru 2016 (CET)

Chodzi o tę edycję, którą wprowadziłeś. Kasując szablon {{Cytuj stronę}} przypis stracił trochę na estetyczności. Zobacz jak wygląda teraz a jak wyglądał po Twojej zmianie Fafik Napisz coś® 21:06, 31 gru 2016 (CET) Oczywiście, zawsze możesz edytować. :-) Fafik Napisz coś® 21:23, 31 gru 2016 (CET)

Impossible (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 22:07, 29 gru 2016 (CET)

Odpisuję tutaj na temat trzech artykułów: December (singel Månsa Zelmerlöwa), Rewind (singel Månsa Zelmerlöwa), Impossible (singel Månsa Zelmerlöwa). Nie znam się na encyklopedyczności artykułów dotyczących singli czy albumów. Poza tym na twojej stronie dyskusji możesz znaleźć informacje o toczących się dyskusjach nad usunięciem, odpowiednio: Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:12:29:December (singel Månsa Zelmerlöwa), Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:12:29:Rewind (singel Månsa Zelmerlöwa), Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:12:29:Impossible (singel Månsa Zelmerlöwa) oraz Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:12:29:Miss America (singel Månsa Zelmerlöwa). Myślę również, że nie długo Beautiful Life (singel Månsa Zelmerlöwa) również zostanie zgłoszony do usunięcia ale jak wspomniałem wcześniej - nie znam się na encyklopedyczności artykułów dotyczących branży muzycznej. Wspomnę bardziej odpowiedniejszemu wikipedyście o tym i poproszę go o wskazówki dla Ciebie. Pozdrawiam serdecznie, Fafik Napisz coś® 21:46, 31 gru 2016 (CET) Myślę tak...wzorem poprzednich zgłoszeń. I tak rada dla ciebie: "Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.", Pozdrawiam serdecznie Fafik Napisz coś® 22:11, 31 gru 2016 (CET)

Odp:Måns Zelmerlöw i jego singleedytuj kod

Måns Zelmerlöw i jego single

Cześć. Nie mamy wypracowanych ostatecznych zasad dotyczących encyklopedyczności singli/piosenek. Dlaczego napisane przez Ciebie hasła zostały zgłoszone do usunięcia? Po prostu istnieją poważne wątpliwości co do tego czy te kilka singli mają wartość encyklopedyczną. Jak wiesz w Wikipedii opisujemy wszystkie tematy – ale to nie znaczy, że opisujemy wszystko co wpadnie nam pod rękę, czy w ucho. Artysta, który nagrał te piosenki jest owszem popularny, tak że on jest absolutnie encyklopedyczny. Jego wszystkie studyjne albumy także są encyklopedyczne. Single jednak już być nie muszą. By singiel okazał się encyklopedyczny musi mieć pewny poziom notability (tłum. znakomitość) – musi zaznaczyć wyraźnie swoją obecność na rynku muzycznym czy w ogóle w kulturze popularnej. Jeśli znalazł się w 1. pięćdziesiątce głównej amerykańskiej listy „Billboard” Hot 100, to zapewne nikt nie będzie próbował zgłaszać do DNU takiego hasła. Ale taka lista jest tylko jedna. Ewentualnie podobnie może być w przypadku brytyjskiej listy UK Singles Chart. Jednak jeśli SP znajdzie się w czołówce np. flamandzkiej (Belgia) czy szwajcarskiej listy (30.–50. miejsce) to hasło opisujące taką piosenkę ktoś może skierować do DNU. Jeśli płyta osiągnie np. w USA status złotej, to z pewnością powinno to wystarczyć do tego by singiel uznać za encyklopedyczny. W każdym razie z piosenkami czy singlami trzeba być ostrożnym, bo Wikipedia to nie jest katalog – nie możemy wszystkiego opisywać w tej encyklopedii, tzn. tworzyć osobnych haseł. Jak masz jakieś pytania to pisz proszę na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 01:25, 1 sty 2017 (CET)

Beautiful Life (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 10:06, 2 sty 2017 (CET)

Run for Your Life (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 10:07, 2 sty 2017 (CET)

Broken Parts (singel Månsa Zelmerlöwa)edytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 10:09, 2 sty 2017 (CET)

Broken Partsedytuj kod

Witaj. Encyklopedyczne single to takie, które na przykład zostały odnotowane na wysokich pozycjach głównych list przebojów, otrzymały certyfikat za sprzedaż, znane są wyniki sprzedaży (zazwyczaj wysokie) lub inne informacje z których wynika, że singel został zauważony. Przy okazji, zwróć uwagę na moje poprawki po Twoich edycjach. Eurohunter (dyskusja) 16:33, 2 sty 2017 (CET)

W anglojęzycznej wersji są nieco inne zasady, jednak myślę, że tam też mógłby go ktoś zgłosić do usunięcia. Eurohunter (dyskusja) 16:56, 2 sty 2017 (CET) Czy wyróżnia go coś poza 47 miejscem na szwedzkiej liście? Eurohunter (dyskusja) 22:55, 2 sty 2017 (CET) Teledysk go nie wyróżnia. Trudno powiedzieć co do występów. Najlepiej by było ich sporo oraz, by niebyły to występy klubowe, gdzie artyści często grają wiele swoich utworów. Eurohunter (dyskusja) 23:00, 2 sty 2017 (CET) „Out From Under” zawiera jednak trochę więcej informacji stanowiących o jego encyklopedyczności. W anglojęzycznej wersji artykuł został wyróżniony i zawiera informacje o coverach, krytyce, wykorzystaniu utworu i występie. Są listy, ale raczej 32 miejsce w Szwecji i 19 miejsce na amerykańskiej liście Bubbling Under Hot 100, będącej przedłużeniem Hot 100 to raczej zamało. W przypadku braku encyklopedyczności wynikających z samych notowań, artykuł na polskojęzycznej wersji powinien zostać uzupełniony o te informacje. Eurohunter (dyskusja) 23:13, 2 sty 2017 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Patrys1912" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy