Dyskusja wikipedysty:PawelS


Dyskusja wikipedysty:Furbolg w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:PawelS) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Furbolg/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:{{{1}}}|action=edit&section=new}} tutaj], aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

ajsmen91 dyskusja 20:51, 21 gru 2005 (CET) 

Cześć!edytuj kod

Jakże miło cię powitać tutaj. Jakże miło być osobą dwukrotnie wymienioną na twojej stronie wikipedysty :) Kangel 19:50, 22 gru 2005 (CET)

Wowedytuj kod

Widzę, że poprawiłeś mój prawie idealny artykuł o CSS :P No i nieźle zaszalałeś ze stroną użytkownika... --Kangel 00:07, 19 sty 2006 (CET)

Logo

NIe dodawaj grafik, które nie są umieszczone na jednej z dopuzczalnych licencji na Wikipedii. Loga firmy z definicji nie są na takowych. Wulfstan 21:14, 15 lut 2006 (CET)

Niestety nie można używać żadnego logo. Uzycie takich znaków jest możliwe w angielskojęczynej Wiki, która opiera się no prawnym pojęciu "fair-use". Pojęcie to nie wystepuje w prawie polskim, jest szersze od licencji na których udostepniamy nasze zbiory i społeczność polskich wikipedystów postanowiła opierać grafiki wyłącznie na zasadach opisanych na tej stronie i jej linkach: Wikipedia:Zasady dołączania plików. Pozdrawiam, Wulfstan 10:07, 16 lut 2006 (CET)

Bauc jako kandydat na MFedytuj kod

Jesteś tego pewien ? Nie znalazłem takiej informacji w internecie. Poszukam jeszcze. Olaf 20:33, 9 lip 2006 (CEST) Faktycznie, znalazłem też Bauca. Dopisany. Olaf 22:29, 9 lip 2006 (CEST)

Bieżące wydarzeniaedytuj kod

Zapraszam do dyskusji Dyskusja:Bieżące wydarzenia#Zbyt wiele informacji. Superborsuk Ω 22:21, 11 lip 2006 (CEST)

Kot europejskiedytuj kod

Przepraszam tylko jedno pytanko: Dlaczego syjamy, sfinksy, norweski i inne rasy mają swój artykuł, a europejskie mają nie mieć? Pozdrawiam Semper malus 19:45, 23 sie 2006 (CEST)

W porządku , odniosłem mylne wrażenie, że za wszelką cenę (czy to poprzez usunięcie, czy integrację) chciałeś "wyprowadzić" tego europejczyka. Mea culpa Semper malus 20:42, 23 sie 2006 (CEST)

graczeedytuj kod

pisz, pisz - najwyżej będziemy bronić na SdU, przed szanowną komisją ds. encyklopedyczności.

Pozdrawiam --WarX <talk> 13:03, 16 wrz 2006 (CEST)

Sdu:Present Simpleedytuj kod

Jedna z Wikipedystek prosi o rozstrzygnięcie, czy jesteś za czy przeciw pozostawieniem arta. Mario 58 -- Skrobnij zdanko 21:27, 27 wrz 2006 (CEST)

Commons - Załadować wojskowe mapy topograficzne?edytuj kod

to ty pisałeś? Merlin 14:34, 18 paź 2006 (CEST)

odp. na HLCedytuj kod

Artykuł o HLC leży i czeka na ostateczną akceptację - nie z mojej winy czeka od ponad 2 tygodni, a nie chcę wstawiać czegoś, co i tak zostanie zbanowane. A co do nazwy to zasadą jest trzymanie faktów - fakt jest taki, że liga oficjalnie nazywa się Heyah Logitecg Cybersport - tak właśnie jest, kiedy przyjmuje się sponsorów tytularnych, ich nazwa występuje w tytule...jeśli w normalnym sporcie to nie przeszkadza (vide: piłka nożna, siatkówka, koszykówka itd.), to czemu nie może być tak i w e-sporcie???...jakoś na obrandowane nazwy klanów nikt się nie oburza.

i nie rozumiem zarzutu o wychwalanie...wymienienie z nazwy nie jest chwaleniem - jest tylko i wyłaczenie WYMIENIENIEM Z NAZWY

HLCedytuj kod

Hej - pojawił się artykuł o lidze, czekam na konstruktywne uwagi Escapeformpoland 10:02, 30 paź 2006 (CET)

Głosowanie na SdUedytuj kod

Hejka! Po pierwsze: przed następnym takim głosem sprawdź, czy przypadkiem głosowanie się już nie zakończyło :) Po drugie: czy e-mail podany na twojej stronie użytkownika jest aktualny? Pozdrowienia, Kangel !? 22:32, 20 lut 2007 (CET)

No cóż, prawdopodobnie ci wybaczę :) -- Kangel !? 23:47, 24 lut 2007 (CET)

Wikipedia:Prośby o zmianę nazwy użytkownikaedytuj kod

Wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika jest juz niestety zajeta (Paweł) , prosze o wybor innej nazwy, pozdrawiam Szczepan talk 20:07, 31 mar 2007 (CEST)

Nowy WikiProjekt Elektronikaedytuj kod

Zapraszam Cię serdecznie do uczestnictwa w nowoutworzonym projekcie Elektronika. Z pozdrowieniami - amateja 21:24, 9 kwi 2007 (CEST)

POPedytuj kod

Cześć. Mam taką uwagę do Twojej staaarej edycji: [1]. Jakiś IP-ek parę edycji wcześniej dołożył definicję angielskiego skrótu "POP - point of purchase". Jako niezwiązana z tematem powinna być usunięta, Ty ją zintegrowałeś z hasłem, z czego wynikła ewidetna bzdura, że IDEA wymyślając nazwę POP miała na myśli "point of purchase". Dopiero dzisiaj ktoś to zgłosił jako błąd. Zwracaj proszę uwagę na takie dodatki do haseł, bo nie zawsze są godne zaufania... :-) Pozdrawiam. rdrozd (dysk.) 00:08, 14 cze 2007 (CEST)

Ekonomiaedytuj kod

Witaj. Widzę, że edytujesz hasła dotyczące ekonomii. Może rzuciłbyś okiem na Wikiprojekt:Ekonomia i Portal:Ekonomia. Od czasu kiedy ToAr odszedł jakos to zamarło i nic tam sie nie dzieje. Ja czasem zrobię jakąś aktualizację w portalu, ale to i tak za mało. Pozdrawiam, kirq dyskusja 14:25, 28 lip 2007 (CEST)

Racja, z nazewnictwem giełd jest mały bałagan i przyznam sie, że sam mam w nim niemały wkład. Jednak staram sie działać wg zasady: hasło o giełdzie dostaje nazwę polską (która to będzie wersja? to inny wątek..), inne nazwy - oryginalna, angielska i wszystkie inne możliwe - są redirem do hasła głównego. Moim zdaniem dzięki temu trzymamy sie zasady, ze na plwiki hasła mają polskie nazwy. A z drugiej strony osoba szukająca giełdy wg innej niż polska nazwy, również znajdzie upragniony artykuł. A co sie tyczy wyboru prawidłowej wersji polskiej nazwy.. Myśle, ze nie będzie problemem, jeśli niektóre giełdy będą miały dwie polskie nazwy, z czego jedna będzie redirem. Wystarczy zastosować zasadę, którą opisałem wyżej. Wydaje mi się, że nie grozi nam nadmiar redirów. Moje tłumaczenia i propozycje przedstawiłem na Giełdy papierów wartościowych na świecie. Pozdrawiam, kirq dyskusja 18:12, 28 lip 2007 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu: Ekonomiaedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w WikiProjekcie:Ekonomia:

Pozdrawiam, ToAr © 19:01, 28 lip 2007 (CEST)

Cieszę się bardzo, bo osób mamy mało, a roboty wiele ToAr © 15:42, 29 lip 2007 (CEST)

Isis Geeedytuj kod

Brak prawdziwego nazwiska, daty urodzenia, jakichkolwiek szczegółów biograficznych, spore podejrzenie medialnego oszustwa, powoływanie się na Wikipedię w celu uwiarygodnienia - dopóki nie będzie sensownych źródeł na jej/jego temat, dopóty ten artykuł nie ma racji bytu. Szwedzki 13:31, 3 sie 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Wichura na Mazurach 4 lipca 2002edytuj kod

Głosujesz na TAK w sekcji na NIE, popraw.Bolkow86 18:43, 13 wrz 2007 (CEST)

HLCedytuj kod

Witaj - jestem związany z organizatorami HLC oraz z PSSE, jeśli byłbyś zainteresowany otrzymaniem materiałów na temat m.in. ostatniego Finału HLC (wyniki) daj znać. Pozdrawiam MJMistewicz 11:04, 7 lis 2007 (CET)

PGS Gamingedytuj kod

Całkiem ciekawie to wygląda, nieprawdaż? :) Pozdrowienia, Kangel !? 00:47, 14 gru 2007 (CET) PS. "Kangela", nie "Kangel'a" :)

Wikiprojekt:Kategoryzacja/Ekonomiaedytuj kod

W kategorii ekonomia jest jeszcze sporo artykułów, które mogłyby znaleźć się pod węższymi kategoriami (było ponad 300, jest jeszcze ponad 150). Podobnie podkategorie można byłoby jeszcze uporządkować. Wstępnie przedstawiłem kilka sugestii, a teraz do członków wikiprojektu ekonomicznego się zwracam :) W każdej kategorii artykułów przybywa, czasami ktoś doda nie wiedząc gdzie zamieścić, więc warto czasami zajrzeć i uporządkować. Potem można zejść w dół i stopniowo rekategoryzować podkategorie. Chemicy już zaczęli rekategoryzować swoją kategorię: Wikiprojekt:Kategoryzacja/Chemia, powoli do prac zabiera się wikiprojekt medyczny. Gospodarka i ekonomia są teraz kategoriami rozłącznymi (gospodarka jest pod społeczeństwem) i trzeba by to pożenić. Przykuta (dyskusja) 08:35, 25 mar 2008 (CET)

Unia Europejskaedytuj kod

Lancelot (dyskusja) 18:11, 23 mar 2009 (CET)

Biała księga podatkówedytuj kod

Nedops (dyskusja) 21:06, 5 lis 2010 (CET)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Właśnie powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się robieniem zdjęć i chcesz wspierać swoimi fotografiami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 15:48, 22 maj 2012 (CEST)

PSEAPedytuj kod

Cześć! Proszę Cię, jako uczestnika projektu "ekonomia" o opinię na temat mojego hasła, które wylądowało w poczekalni. --dragonflaj (dyskusja) 13:27, 29 gru 2012 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PawelS" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy