Dyskusja wikipedysty:Plogi


Dyskusja wikipedysty:Plogi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1 - od 29 grudnia 2008 do 17 czerwca 2010

Spis treści

Pytanie :)edytuj kod

Jak można dodać zdjece, które nie jest moje, pochodzi z niewiadomego źródła lecz jest ogólnie dostepne w internecie ? :)

Odpowiedź zamieszczona w dyskusji autora

Odp:Dyskusja:Azotedytuj kod

Odp:Dyskusja:Azot

Nie szkodzi :) Lord Ag.Ent podyskutujmy 19:22, 18 cze 2010 (CEST)

Prymitywizmedytuj kod

No jest niesmaczna, jest po prostu dziwna, raczej obstawałbym za zmianę. Dla niektórych może być obraźliwa. A jeśli kiedyś dorobi się admina to będzie Admin Prymitywizm. Przecie to śmieszne. Bombka190 (dyskusja) 17:44, 19 cze 2010 (CEST)

Obraża mnie i wszystkich innych automatycznie. Bombka190 (dyskusja) 17:56, 19 cze 2010 (CEST)

Widocznie był prymtywny :). Bombka190 (dyskusja) 18:02, 19 cze 2010 (CEST)

Obserwowaneedytuj kod

Mam pytanie: czemu w obserwowanych mam obok artykułów cyferki +94 i -4?

Odpowiedź zamieszczona w dyskusji autora

Re: Podpisedytuj kod

Jakoś mi nie działa kod na zmniejszenie wielkości czcionek (na en wiki działa, tu nie). --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 19:11, 26 cze 2010 (CEST)

Głosowanieedytuj kod

--Basshuntersw (dyskusja) 15:54, 13 lip 2010 (CEST)

Tęcza Lesznoedytuj kod

Źródło zostało redakcyjnie, choc nie merytorycznie, zmienione. Mam nadzieję, ze tak może z ostać. Z pozdrowieniem Arkadiusz84 (dyskusja) 19:48, 14 lip 2010 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Tak wiem, ale zostałem zapytany i oskarżony. Więc musiałem zareagować.--Basshuntersw (dyskusja) 21:11, 20 lip 2010 (CEST)

Ad: Dyskusja nad zmianą nazwy administratoraedytuj kod

Dobrze, może przesadziłem, ale trzeba przynać, że pomysł jest spalony od początku i nie rozumiem w ogóle dyskusji na ten temat. Dzięki, że mnie poprawiłeś, postaram się tak nie robić w przyszłości :) Pozdrawiam Tarjei ??? 21:20, 20 lip 2010 (CEST)

powitaniaedytuj kod

Dawaj z substem. Przykuta (dyskusja) 10:00, 2 sie 2010 (CEST)

Fajnie :)edytuj kod

Dziękuję, jestem na wakacjach, internet mi "śmiga" ... Musiałem to posprzątać i sam sobie strzeliłem w kolano. Dzięki --Pablo000 (dyskusja) 20:20, 11 sie 2010 (CEST)

Inna strefa czasowa (wakacyjna) :) --Pablo000 (dyskusja) 20:33, 11 sie 2010 (CEST)

Koloredytuj kod

Proszę. MãtvílhoSrbija. 21:26, 16 sie 2010 (CEST)

Re: IRCedytuj kod

Było założone na całą (albo przynajmniej ogromną większość) sieci Era; już zdjęte. Wojciech Pędzich Dyskusja 21:46, 18 sie 2010 (CEST)

Zdjęcieedytuj kod

Witam. Ja chciałabym wstawić zdjecie i kazałeś i me załadwoac na Wikipedie. Ale jak mam to zdjecie załadować? Dziękuję i pozdrawiam AlyskoALysko (dyskusja) 12:21, 20 sie 2010 (CEST)

jekelsedytuj kod

witam

sorry, edytuję bardzo rzadko tylko jak trafią na jakiś powazny błąd. co do źródeł to sprawa jest oczywista - Jekels nie był wierzacycm żydem, a nawet gdyby był to określanie go wyznawca religii mojżeszowej jest okresleniem zarezerwowanym dla leszka bubla & co. psychoanalitycy, a juz szczególnie pierwsze ich pokolenie byli adeklarowanymi ateistami ( vide ost pisma freuda). Jekels był tez lekarzem, ale nie wiem czy austrackim jak pisze w haśle - ówczesni austriacy by mu szybko wybili z głowy taka asocjację.

najlepiej wiec napisać że był galicyjskim lekarzem i psychoanalitykiem pochodzenia zydowskiego ( czy o korzeniach żydowskich) wykształconym w wiedniu.

sorry za nerwy w opisie, niemniej w edycji było juz kulturalnie.

pzdr

guerilla2000 ````

Tronedytuj kod

Mogą dziedziczyć kogo? co? (biernik) - tron. Nie mogą dziedziczyć kogo? czego? (dopełniacz) - tronu. Użycie dopełniacza w tym kontekście, jaki jest w artykule jest nieprawidłowe.

Odp.edytuj kod

Cześć. Naprawdę tak bardzo myli? Ten drugi jest na samym dole, a już za niecały miesiąc będzie tylko jeden ;-). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 23:09, 20 sie 2010 (CEST)

Odp.edytuj kod

Bo ktoś usunął je wcześniej, a ja je przywróciłem i cofnąłem edycję.--Basshuntersw (dyskusja) 12:38, 23 sie 2010 (CEST)

Odp. Wikipedysta:Lampak/Zgłoś błądedytuj kod

Na zlecenie Masura zajmuję się integracją ZB i ZG. Do tego trzeba tylko przystosować skrypt, który testuję na tej stronie. Lampak Dysk. 10:00, 24 sie 2010 (CEST)

Węzeł Gliwice Sośnicaedytuj kod

Węzeł nazywa się Gliwice Sośnica. Na stronie GDDKiA widnieje stara nazwa bo jej zmiana nastąpiła już po oddaniu węzła do użytku, a stronę na którą się powołujesz utworzono przed ukończeniem inwestycji. Dyskusyjna jest sprawa czy nowa nazwa ma być z myślnikiem czy bez i w tej materii występują pewne rozbieżności.

Jak znajdę potwierdzenie oficjalnej nazwy to podeślę. A o podpisie przez natłok spraw zapomniałem. Pozdrawiam Alessandro (dyskusja) 19:17, 24 sie 2010 (CEST) Szybko udało mi się znaleźć. Na przykład tutaj potwierdzenie. Jak widać gdaka używa nazwy węzła z myślnikiem. Alessandro (dyskusja) 19:21, 24 sie 2010 (CEST)

Hejedytuj kod

jak napisac

Andrzej Krzysztof Łuczakedytuj kod

Witam. Usunąłeś stronę, co do której dyskusja, moim zdaniem, nie dała jednoznacznego wyniku za usunięciem. Twoje określenie, że większość głosów jest za usunięciem uważam za błędne. Przeczytaj dyskusję i popatrz że niektórzy dyskutanci wypowiadali się kilka razy i głosów jasno mówiących o pozostawieniu/usunięciu jest 3/2 (za pozostawieniem: Ktw, Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus, PA!wel; za usunięciem: Ciacho5, Tokyotown8) oraz 1 osoba która nie wypowiedziała się wprost za usunięciem/pozostawieniem (Picus viridis).

Odp.edytuj kod

Niedokładnie ja - tzn. ja zleciłam, a zdjęcie wykonała moja druga połowa ;-). Ale co do liceum to Ci nie doradzę, ja ;-) kończyłam warszawskie. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 21:35, 29 sie 2010 (CEST)

Re:edytuj kod

Co nie można pisać prawdy co się myśli. Chyba nie obraziłem cię. I tak zostało skasowane za styl i brak informacji. Lispir słowa to potęga 11:03, 1 wrz 2010 (CEST)

Dziękuję za pouczenie ;-)edytuj kod

Dopiero się uczę, a ta rada na pewno mi się przyda, pozdrawiam. BroviPL (dyskusja) 12:33, 1 wrz 2010 (CEST)

Tłumaczenie opisu rysunku z języka niemieckiegoedytuj kod

Dziękuję za informację. Malyszkz (dyskusja) 21:43, 2 wrz 2010 (CEST)

Re: KAedytuj kod

Witaj. Dziękuję Ci bardzo za zgłoszenie, ale niestety odmówię ponieważ, raczek nie nadaję się na ta funkcję :). Jeszcze raz dzięki - dużo to dla mnie znaczy :P Tashi dyskusja 21:23, 3 wrz 2010 (CEST)

Linda Lovelace/Boreman bioedytuj kod

Cześć,

W angielskiej wersji Wikipedii znajduje się obszerny opis dot. Lindy Lovelace/Boreman. Ten polski jest dość skrócony, mało tego, prezentuje wybrane fakty pod ustaloną tezę (ocenę jej życia) - o czym niezbicie świadczy użycie słowa "jednak" ("jednak" używamy przy argumentacji, a nie prezentacji faktów; 'A jednak B' to bardzo często co innego niż 'B jednak A'). Tak chyba nie powinno być...

Ponieważ na przyszły rok planowana jest premiera filmu biograficznego tej kobiety, oraz dlatego, że interesuję się tym tematem, chciałabym te rzeczy naprostować. Ludzie będą szukać informacji o niej, a każdy ma prawdo do życiorysu, który jest opisany w miarę starannie i przedstawia dwie strony medalu bez wydawania werdyktu.

To będzie moja pierwsza praca na Wikipedii. Chciałabym najpierw przetłumaczyć angielską wersję tekstu. Jest tam b. dużo bibliografii i różnych odwołań, mam nadzieję, że się nie pogubię... W razie czego - pomożecie?:)

Pzdr.

ofikrk

Ofikrk (dyskusja) 12:58, 4 wrz 2010 (CEST)

Reedytuj kod

Dzięks :). SpiderMum (dyskusja) 15:22, 5 wrz 2010 (CEST)

James Gammonedytuj kod

Cześć. Ponieważ "testowa" strona wobec Twojej rezygnacji z PUA nie była już potrzebna, przeniosłam Twoje edycje (odtwarzając także pierwotną). Możesz ew. podziałać dalej ;-). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 21:01, 18 wrz 2010 (CEST)

Re: Błąd na PUAedytuj kod

Witaj! Nie napisałem o błędzie, tylko o POVie, a jeszcze dokładnie o wyrażeniu ocennym bez źródeł. Chodzi o artykuł Ustrój polityczny Mauretanii, a ściślej o to zdanie: Władza sądownicza według Konstytucji jest niezawisła, jednak w praktyce jest marionetkowa. To kwestia oceny, czy sądy są marionetkowe, czy nie. Zresztą to jest bardzo poważne oskarżenie wobec tego państwa. Dlatego IMHO przy takim stwierdzeniu musi być przypis. Powerek38 (dyskusja) 19:35, 19 wrz 2010 (CEST)

Tabelka dla witaczyedytuj kod

Cześć. Wpisuję ci się z prośbą o krótki opis w tabelce na stronie Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie. Dopiero co ją wysmażyłem. Po prostu w polu pod nickiem wytnij komentarz i napisz jak ci idzie z witaniem. Ewentualnie w kolejnym polu - pod szablonem z twoim nickiem zamieść jakieś uwagi. Opis co i jak dałem na górze tabelki - przypisy. Polecam stronę Specjalna:Wkład/newbies (jest do niej link na OZ). Przykuta (dyskusja) 11:23, 30 wrz 2010 (CEST)

Jablkoedytuj kod

Pierwsze slysze o "narodowych owocach". Juz "narodowe potrawy" sa sporym naciagnieciem, skrotem myslowym. Ktoi gdzie cos takiego wymyslil? I to jeszcze z podzialem na oficjalne i nieoficjalne.

Jest prawdopodobnie najpopularniejszym owocem w Polsce (i pewnie w wielu krajach naszej strefy)(po odliczeniu marketingowego wcisniecia w supermarketach Niemiec), na co mozna byloby znalezc zrodla. Natomiast bardzo watpie czy znajdziesz powazne zrodlo na istnienie narodowych owocow i narodowosc jablka w szczegolnosci.

Przy okazji szukania "narodowych owocow" zwroce uwage na srodkowoeuropejskie patrzenie. Wiekszosc (?)(wliczajac Indie, gdzie akurat pewien na ten temat przeprowadzilem badanie (prawie rownie powazne jak Radio Z)) ludzi nie jest ograniczona wystepowaniem kilku/kilkunastu owocow. Jezeli na danym terenie wystepuje kilkaset jadalnych owocow, trudno mowic o "narodowym".

Tak wiec caly temat "jablko narodowym owocem" uwazam za hoaks, oparty na OR najgorszego rodzaju (co innego,gdyby ktos powiedzial, ze jest najpopularniejszym) i poparty zupelnie niestosownym zrodlem. Oczywiscie sprawa hoaksu wynika (jak rozumiem) z malego doswiadczenia osoby wstawiajacej, nie zarzucam tu proby umyslnego niszczenia Wikipedii. Ciacho5 (dyskusja) 11:30, 12 gru 2010 (CET)

  • O ile Jamajka i Indie maja to na stronach .gov, to reszta jest bez zrodel (Chiny z jakas strona niewiadoma). Nie wiem, jaki to wszystko ma status (Indie podaja, ze mango jest najpopularniejsze w tropikach, a wzieli dla siebie). W kazdym razie wPolsce byloby to nieuprawnione rozszerzenie terminu "narodowy". Ciacho5 (dyskusja) 13:03, 12 gru 2010 (CET)
  • Nie pisac o tym w ogole. Skasowalem. Swiat wg blondynki w pierwszym akapicie? Nawet w polskiej symbolice i kulturze specjalnie nie wystepuje (pomijajac przyslowie). Ciacho5 (dyskusja) 13:31, 12 gru 2010 (CET)

Dzień Wikipedii 2011 - Łódźedytuj kod

Cześć. 15 stycznia 2011 organizowany jest lokalny zlot w Łodzi. Szczegóły tutaj: Wikipedia:Atlas wikipedystów/Spotkania w Łodzi/2011-01-15. SpiderMum (dyskusja) 19:39, 21 gru 2010 (CET)

Odp:American Pie (utwór)edytuj kod

Odp:American Pie (utwór)

Cześć! Odpisałem - dzięki za cynk, bo nie śledzę Zgłoś błąd. Pozdrawiam, Awersowy (dyskusja) 21:49, 23 gru 2010 (CET)

Witanieedytuj kod

Dziękuję za poradę. Stiepan Pietrov (dyskusja) 21:16, 25 gru 2010 (CET)

Re: TOedytuj kod

Tak szczerze to po prostu przepisałem liczbę głosów stąd. Ale już Karol007 poprawił. A. Bronikowski zostaw wiadomość 23:47, 2 sty 2011 (CET)

Odp:PUAedytuj kod

Odp:PUA

Witam,

Dziękuje za zgłoszenie, jednak muszę odmówić. Pozdrawiam serdecznie, ToAr dyskusja 23:01, 12 sty 2011 (CET)

Blokadyedytuj kod

Co do dynamicznego, jest to najprawdopodobniej wandal pojawiający się już kilkakrotnie wcześniej, stąd 2 tygodnie. Co do 94.254.226.108 to również zmienny, który dwukrotnie dodał jakiś idiotyczny wpis. Bacus15 • dyskusja 21:11, 16 sty 2011 (CET)

burak ludzkiedytuj kod

Witaj! To wyciągnięte z hasła "burak zwyczajny" - ktoś to tam wpisał, a ja dla pamięci w WP:WC zostawiłem to jako wpis. Ale ok, wywalam. --Jacpr (dyskusja) 19:50, 19 sty 2011 (CET)

Coz - ktoś, pewnie zawiedziona miłosc, wpisała coś takiego. wpedzich to znalazł i na kanale puścił. Ale już jest ek. --Jacpr (dyskusja) 19:53, 19 sty 2011 (CET)

Wikipedia:BATUTAedytuj kod

Grono wikipedystów dziękuje za twój wkład w akcję w ubiegłym roku. W tym roku planujemy wznowić akcję i chcielibyśmy poprosić o wsparcie projektu. Marekos (dyskusja) 14:39, 29 sty 2011 (CET)

Penelopa....edytuj kod

Takie rzeczy czasami się zdarzają. Nic się nie stało i już jest posprzątane. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 21:22, 29 sty 2011 (CET)

Pytanie o przesłane grafikiedytuj kod

Czy można usunąć jakoś wgraną wcześniej przeze mnie grafikę? Pytam, gdyż po jej wgraniu nie wygląda tak jak ja ją zrobiłem. Czekam na odpowiedź. SzymonPiotrGawroński 18:35, 4 lut 2011 (CET)

Życieedytuj kod

Ech... wkraczamy w filozofię. Jest taki klasyczny przykład: czy nerka wieziona do przeszczepu w ambulansie w soli fizjologicznej, której wszystkie komórki funkcjonują jak trzeba, jest żywa, czy nie? Są przypadki oczywiste w jedną i drugą stronę, ale są też takie, gdzie jest to arbitralne i zależne od potrzeb. Jest kwestia wirusów, które też moje środowisko arbitralnie ogłosiło nieżywymi. Czasem przy obliczaniu sukcesu reprodukcyjnego albo demografii uznaje się propagule za odrębne osobniki. (Tak więc na retoryczne pytanie w dyskusjach okołoaborcyjnych "czy żołądź jest dębem" odpowiedziałbym "tak"). Jest mnóstwo stanów typu anabioza, diapauza, katatonia itd., w których życie jest utajone, ale trudno twierdzić, że hibernująca rozwielitka jesienią żyje, zimą nie żyje i wiosną zmartwychwstaje. W tym kontekście nasiona, które nie są zniszczone, ja bym uważał za żywe. Jak widać Ark też. I ja, i Ark jesteśmy na wiki specjalistami od biologii (choć oczywiście w realu możemy być ślusarzami albo fizykami jądrowymi), choć nie gwarantuję, że dwóch innych biologów podzieliłoby nasze zdanie. Wiem, że w sprawie kontrowersyjnej trzeba być ostrożnym, ale w obliczu jednoznacznego określenia tego jako "oczywisty błąd" i rewertu, zareagowałem odwetowo. Nie wiem, skąd Ark wziął tę informację o nasionach jako pierwszych organizmach w kosmosie, zwłaszcza że sam napisał w diffie, że potrzebne źródło, ale ktoś też musiał taką interpretację przyjąć, choć oczywiście ukontentowany byłbym widząc ładne źródło. Panek (dyskusja) 21:14, 18 lut 2011 (CET)

Odp. Stosunki Serbii z Unią Europejskąedytuj kod

Ok :) Ale jutro, dzisiaj już chyba nie da rady. Pozdrawiam, Olos88 (dyskusja) 21:13, 16 sie 2011 (CEST)

Ja również już nie dziś, ale zerknę. Wrzuć też do dyskusji projektu UE. Pozdrowienia. TR (dyskusja) 00:10, 17 sie 2011 (CEST)

Portal i Chorwacjaedytuj kod

Cześć :) . Widzę, że portal coś cienko ostatnimi czasy. Zagląda tu sporo osób, ale ostatnie "aktualności" mamy z 2009. Myślę, że powinniśmy z tych aktualności zrezygnować. Myślałem o przebudowie portalu w kierunku warszawskiego - aktualizacje można tu robić raz na miesiąc. Co o tym sądzisz? TR (dyskusja) 15:56, 25 sie 2011 (CEST)

Spokojnie, żadnego pośpiechu nie ma :) . Generalnie najlepiej, żebyś się tym zajął. Albo np. przygotujemy sobie listę artykułów, które będziemy podmieniać, a Ty byś raz na miesiąc to robił, albo kto inny, jak np. nie będziesz mógł. Tylko musimy pomyśleć nad koncepcją - jestem za wariantem minimalistycznym, gdyż - jak widać - nikt nie ma czasu i motywacji, żeby to co parę dni aktualizować. Pokombinuj na razie, co byś wywalił, a co byś zostawił, ja też przemyślę sprawę i za jakiś czas zrobimy przebudowę. Tylko jeszcze napiszemy o tym w dyskusji projektu, z której też dawno nikt nie korzystał ;] . Pozdrowienia! PS. Mam nadzieję, że jak już Serbia będzie elegancko załatwiona, to weźmiesz się za Chorwację ;) . TR (dyskusja) 01:06, 26 sie 2011 (CEST) To na dobry początek podrzucę to - jako wyjście do dalszych zagadnień, bo tu jest taki skrót o paru kluczowych kwestiach. Ale nie wszystko naraz :) . TR (dyskusja) 12:18, 26 sie 2011 (CEST)

Witajkaedytuj kod

Hej. Zobacz, przywitałeś wikipedystę drugi raz: [1] oraz [2]. Ravpawlisz (dyskusja) 22:35, 30 wrz 2011 (CEST)

Dziękuję za przejrzenie moich zmian :)edytuj kod

Postanowiłam wyspecjalizować się w poprawianiu literówek i drobnych błędów językowych (przynajmniej na początku). Właśnie zauważyłam, że się chyba jednak zagalopowałam w tym poprawianiu: edytowałam hasło Gmina Łoniów poprawiając tam literówkę "rybołóstwo", ale to jest cytat z książki z XIX wieku, może wtedy tak właśnie pisano te słowo? Nie wiem, gdzie można to sprawdzić i ewentualnie poprawić...Yohko Mishima (dyskusja) 14:38, 19 sty 2012 (CET)

Odp:Małe pytankoedytuj kod

Odp:Małe pytanko

Nie ma sprawy, zawsze chętnie pomogę :) A ciebie miło widzieć ponownie, mam nadzieję, że po przerwie Wikipedia wydaje ci się jeszcze fajniejsza. No i że kolejnych przerw nie będzie ;) Pozdrowienia serdeczne Magalia (dyskusja) 22:45, 19 sty 2012 (CET)

O co chodzi???edytuj kod

Chodzi o tę edycję. Dodałam przecinek, zmieniłam kilka słów, a tu mi wyskakuje jakiś filtr nadużyć, że niby wulgaryzmy wpisałam? Yohko Mishima (dyskusja) 15:55, 21 sty 2012 (CET)

O co chodzi????edytuj kod

jw Sebastian Nitecki (dyskusja) 18:54, 21 sty 2012 (CET)

  • Wycofał Pan mój wpis, dlaczego? z jakiego powodu? czy coś było nie tak, proszę o szczegółowe informacje, o co chodzi???? Sebastian Nitecki (dyskusja) 19:06, 21 sty 2012 (CET)

YouTubeedytuj kod

Proszę zważać na słowa, które Pan wypowiada bowiem może być pan pociągnięty do odpowiedzialności karnej i oskarżony o zniesławienie, pozdrawiam Sebastian Nitecki (dyskusja) 19:24, 21 sty 2012 (CET)

Drogi Panie, nie łamię praw autorskich i proszę się powstrzymać od oszczerstw, wypraszam sobie takie pomówienia, bardzo serdecznie pozdrawiam, Sebastian Nitecki (dyskusja) 20:07, 21 sty 2012 (CET)

Irena Jarockaedytuj kod

Masz oczywiście rację. Dzięki za wyłapanie. Pozdrawiam --Zureks (dyskusja) 23:29, 21 sty 2012 (CET)

Czywieszedytuj kod

Hoa binh jest autorem, pomyliłem się. Jestem dziś roztargniony. Dzięki, że zwróciłeś uwagę. Janczuk d'un jour pour attendre 17:00, 25 sty 2012 (CET)

Serbia a UE + ACTAedytuj kod

Cześć :) 1. Może być z tym ciężko. Ja nic nie znam, ale nie w to nigdy nie zagłębiałem. Proponuję przeszukać katalogi bibliotek, które masz w zasięgu ręki, by się tam przejść i coś przejrzeć. Przejrzałem BUW ( https://opac.buw.uw.edu.pl/cgi-bin/katalog/chameleon ), gdzie znalazłem choćby Bałkany u progu zjednoczonej Europy. Od razu powiem, że będzie też pewnie ciężko, bo to będą zwykle książki sprzed kilku lat, a sytuacja zmienia się czasami dość szybko. Ale można uzupełnić informacjami z Internetu. A może lepiej wziąć się za Chorwację, która wkrótce się przyłączy do UE? W każdym razie nic konkretnego nie wskazuję, radzę przeszukać Internet i biblioteki, a jak coś wybierzesz, to składaj wniosek i tyle :)

2. W końcu nie napisałem, to skorzystam z okazji - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Saper/ACTA - to, co tu napisałeś ("Ludzie, dajcie spokój", etc.) było w mojej ocenie świetne (przemyślane, rozsądne, nienapastliwe - w sam raz) ;]

Pozdrowienia! TR (dyskusja) 14:37, 1 lut 2012 (CET)

To pewnie masz, ale podrzucam ;) . Pozdrawiam! TR (dyskusja) 00:26, 14 lut 2012 (CET) A ostatnio pojawił się nowy tekst tutaj - myślę, że i on może stanowić punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, np. artykułów prasowych dotyczących różnych serbskich akcji dyplomatycznych w związku ze sprawą Kosowa. Ale już nie zawracam głowy ;] . Pozdrowienia! 12:23, 15 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:32, 9 lut 2012 (CET)

Problem śpiącego golibrodyedytuj kod

Cześć! Nie wiedziałem, że artykuł został zgłoszony do 'Czy wiesz...'. Przypisów nie ma, bo taki był oryginał w angielskiej wersji. Przejrzałem źródła z bibliografii i zazwyczaj odnoszą się one do całości (opisują problem, proponują rozwiązanie). Przykro mi, ale mimo rozmyślania nad tym chyba nie jestem w stanie tu dodać sensownych przypisów.

Odpowiedź

Przepraszam, zupełnie zapomniałem o podpisie. Widocznie za mało tutaj dyskutuję, teraz będę na to zwracał uwagę :-) Pozdrawiam, Joegreen (dyskusja) 17:11, 10 lut 2012 (CET)

A jednak!edytuj kod

Trudno:) Dla nas ważniejsza była intencja. Dzięki. Farary (dyskusja) 14:54, 11 lut 2012 (CET)

HMAS Koompartooedytuj kod

Witam, zdecydowałem się na usunięcie Twojej propozycji tego artykułu do Czywiesza. Jej autorem jest zablokowany wikipedysta Michał Rosa, obawiam się, że pojawienie się hasła w rubryce przyniosłoby więcej szkody, niż pożytku Wikipedii. Pozdrawiam serdecznie Staszek99 (dyskusja) 11:11, 15 lut 2012 (CET)

Nazwy staktów i okrętów wyróżnia się „cudzysłowem”, a nie pismem pochyłym. Michał Rosa.

Referendum ws. przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiejedytuj kod

Błędów nie znalazłem. Najwyżej - jak większość artykułów - do rozbudowania, ale grunt, że jest i są źródła :) . Pozdrawiam! TR (dyskusja) 23:24, 20 lut 2012 (CET)

Tylko nie wiem, czy tytuł nie powinien być raczej w stylu Referendum w Chorwacji w 2012 roku... TR (dyskusja) 23:31, 20 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 04:04, 21 lut 2012 (CET)

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii w 2004 rokuedytuj kod

Trochę skromnie jak na czywiesza. Wymagałby "podrasowania", czyli w miarę możliwości rozbudowy i lepszego uźródłowienia. --Jckowal piszże ! 17:28, 4 mar 2012 (CET)

Wikipedysta:Plogi/Austria w Unii Europejskiejedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:29, 27 maj 2012 (CEST)

ws. biuletynuedytuj kod

Plogi, kiedy zamykamy kolejny numer, robimy miesięcznik, czy kwartalnik? czy po prostu zbierać informacje, a potem się zobaczy? Karol Karolus (dyskusja) 21:25, 2 cze 2012 (CEST)

  • no nie było mnie na konferencji, mam kontrolę na uczelni, więc muszę być w Warszawie a nie w Łodzi czy gdzie tam balujecie. Ok - będzie materiał za II połowę maja i cały czerwiec.Karol Karolus (dyskusja) 22:29, 2 cze 2012 (CEST)

Projekt:Wilamowiceedytuj kod

Będziesz? Patrz na dole strony :) Pleple2000 (dyskusja) 08:25, 14 cze 2012 (CEST)

konkretniej chyba jest tak? pozdrawiam Pleple2000 (dyskusja) 08:37, 2 lip 2012 (CEST)

Przystanek Woodstockedytuj kod

Witam! Jestem współpracownikiem stowarzyszenia Wikimedia Deutschland. Unfortunately my active Polish is extremely weak, so I'll continue in English. Wikipedysta:Alan_ffm was so kind to hint that you are intending to present Wikipedia at the next Przystanek Woodstock. Since Kostrzyn is a stone's throw from Berlin, we thought that maybe we can join in and have a Polish-German Wikipedia booth there. What do you think? I have left a note at the Berlin community page, and it seemed that some Berlin Wikipedians were interested, but they also asked whethere there was already a planning page in the Polish Wikipedia. How is the thing going for you? What do you thing about a joint presence there? I think it could be fun! --Johannes Rohr (WMDE) (dyskusja) 10:25, 22 cze 2012 (CEST)

Odpowiedziałem mailowo Plogi Dyskusja 19:41, 22 cze 2012 (CEST)

Najnowszy biuletynedytuj kod

W najnowszym biuletynie jest akapit twojego autorstwa, którego fragment brzmi: Zgłoszonych zostało kilkadziesiąt propozycji, w wyniki dyskusji namnożyło się ich do 26 propozycji. Nie wiem czy opublikowane wydanie daje się skorygować, ale gdyby można było, to poddaje fakt pod przemyślenie. Pozdrawiam, DrPZodpowiedz 17:38, 2 lip 2012 (CEST)

Poczmistrz czy pocztmistrz?edytuj kod

W artykule Naczelny Pocztmistrz Wrocławia błędem wydaje się użycie formy "pocztmistrz" zamiast "poczmistrz", ale być może dawniej stosowano inną formę. Warto chyba to sprawdzić.--Synthesium (dyskusja) 15:03, 30 lip 2012 (CEST)

Czy wiesz – automatyczne zgłaszanie propozcyjiedytuj kod

Czy miałbyś ochotę przetestować nowonapisany skrypt do zgłaszania propozycji do czywiesza? ;) Działa mniej więcej tak samo jak link w lewym menu służący do zgłaszania stron do usunięcia, tzn. wypełniasz formularz a on edytuje stronę zgłoszeń do czywiesza, autora, dyskusję artykułu i odpowiednie wikiprojekty. Ostrzegam, wersja beta, tzn. po użyciu sprawdź swój wkład i dokonaj dokładnych oględzin, czy skrypt czegoś nie napsuł… a w razie czego daj Zn ;) Kaligula (dyskusja) 23:15, 2 lis 2012 (CET)

Skrypt dostępny w preferencjach jako oficjalny gadżet, ulokowany w Preferencje > Gadżety > Inne > (między Poczekalnią a Wikidebugiem). Kaligula (dyskusja) 00:07, 13 lis 2012 (CET)

Sejm photosedytuj kod

Hi Plogi, it has been suggested that I contact you because you like a challenge. I have had to, unfortunately, nominate Sejm image on Commons for deletion (refer to Commons:Commons:Deletion_requests/Template:SejmCopyright#Template:SejmCopyright_renomination). The terms of their website statement (not a licence) is open to interpretation by the individual, and doesn't conform with our policies on licencing and irrevocability. Do you think you might be able to contact the Sejm and get a release of their website materials under a free licence? Further information for such permissions is available at Commons:Commons:OTRS/pl and Commons:Commons:Szablon_zapytania_o_prawa_autorskie. I understand that if you contact them under the "The Law on Access to Public Information" they have 14 days in which to revert to you with an answer, and that would be ideal. Any help you can give with this would be great, as they are obviously images we don't wish to lose. Russavia 22:46, 26 lis 2012 (CET)

czywieszedytuj kod

[3] Kaligula (dyskusja) 11:13, 4 lut 2013 (CET)

OPPedytuj kod

Ort. x 3 + bez kropki w opisach plików. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 14:27, 9 mar 2013 (CET)

Czy wiesz - Orange Orderedytuj kod

Pólnocnoirlandzka nie irlandzka.Xx236 (dyskusja) 14:32, 15 mar 2013 (CET)

Wikimaraton #4edytuj kod

Cześć…

W związku z tym, że byłeś na jednym z poprzednich Wikimaratonów chciałbym zaprosić cię na jego kolejną edycję, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w lokalu Państwomiasto. Zapraszam do udziału i zapisywania się na stronie Wikimaratonu #4. pbm (dyskusja) 08:43, 10 cze 2013 (CEST)

Tworzenie art. będąc anonimowymedytuj kod

Hej :) Ostatnio tworzyłem art. (PDW) nie będąc zalogowanym (prawdopodobnie musiało mnie wylogować, gdy zamykałem str. Wikipedii, ale mniejsza o to) i czy mój art. w takim razie może zostać usunięty, czy można go przypisać do mnie (już po zalogowaniu). Pytam dlatego, żeby w razie co, w przyszłości nie popełniać tego typu błędów. Pozdrawiam :)

Edycje użytkowniczki Aleksandra Figieledytuj kod

Patrzysz w ogóle na to, co oznaczasz jako przejrzane, czy robisz to po prostu automatycznie, z zamkniętymi oczami? Na przykład ta edycja. Czy na tych trzech grafikach przedstawiony jest jakiś "język"? Czy Guanczowie zmienili nagle nazwę na "Guanaczowie"? A tę i inne edycje odznaczyłeś wszystkie jako przejrzane. Hoa binh (dyskusja) 16:11, 9 lut 2014 (CET)

Zaproszenie do odnowionego Wikiprojektu Politykaedytuj kod

.

Witaj!

Ogłaszam nowy nabór do udziału w Wikiprojekcie Polityka. Przed laty deklarowałeś zaangażowanie, wpisując się na listę uczestników Wikiprojektu. Jeśli nadal chcesz tworzyć i i ulepszać artykuły dotyczące szeroko rozumianej polityki i stosunków międzynarodowych, proszę wpisz się na nową listę Wikiprojektu i zachęcam do współpracy!

Pozdrawiam, Omega933 (dyskusja) 11:00, 3 cze 2014 (CEST)

Wiki Lubi Zabytkiedytuj kod

Mam pytanie związane z koordynacją przez Ciebie wystawy WLZ w Dąbrowie Górniczej. Możesz się odezwać telefonicznie? 505931662 Pismaker (dyskusja) 14:12, 5 maj 2015 (CEST)

Powodzenia, panie Gorskyedytuj kod

kićor Dajesz! 02:30, 3 maj 2017 (CEST)

Stefan Wilczkowskiedytuj kod

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc stworzeniu strony poświęconej (dedykowanej) dr inż. Stefanowi Wilczkowskiemu. Materiały już przekazałem do systemu, ale nie jestem w stanie samodzielnie stworzyć strony, stąd ma prośba o pomoc w tej sprawie. Rafał WilczkowskiR.Wilczkowski (dyskusja) 14:36, 26 sie 2017 (CEST)

Blondynka na językachedytuj kod

kićor =^^= 01:21, 22 sty 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Plogi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy