Dyskusja wikipedysty:Polimerek/Archiwum32


Dyskusja wikipedysty:Polimerek/Archiwum32 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Polimerek Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum od 1 czerwca 2010 do 12 listopada 2010

Spis treści

Witajedytuj kod

Witaj... Domi omi (dyskusja) 19:04, 24 maj 2010 (CEST)

OTRS galerii Foto-Medium-Artedytuj kod

Użytkowniczka LeoniMa wgrała sporą liczbę zdjęć na Commons w sprawie których ty obsługiwałeś kolejkę. Czy jesteś pewien że zgoda jest prawidłowa? yo ma wpisanego innego autora niż jest rzeczywiście, tu autor jest wpisany jako "a reproduction, I am working for this gallery", a tu zdjęcie instalacji bez podanego autora który je wykonał a o tym nie wiem co myśleć bo ani autora ani daty nie ma. Nie przeglądałem wszystkich zdjęć (pora już późna), sporo wygląda na okej ale czy jesteś na pewno na pozostałe dała zgodę osoba która mogła to zrobić i zgodziła się na udostępnienie tych prac na takiej licencji? Plushy (dyskusja) 03:01, 1 cze 2010 (CEST)

 • Proszę jednak byś zwrócił uwagę wgrywającej by poprawiła opisy plików.Plushy (dyskusja) 20:26, 1 cze 2010 (CEST)

Szablon:Artykuł na medaledytuj kod

Mógłbyś umieścić na stronie głównej zajawkę kaliny koralowej przy najbliższej okazji? Roślina akurat kwitnie i umieszczona na głównej byłaby hasłem "na czasie". Kenraiz (dyskusja) 00:05, 2 cze 2010 (CEST)

Henryk Zielińskiedytuj kod

Dzięki za zajęcie się tym biogramem.

Chcę wszakże zwrócić Ci uwagę, że wersja zmodyfikowana podczas tej Twojej "NPOVizacji", nie była wcale moim prywatnym POV, tylko - przynajmniej w sprawie patriotycznej atmosfery w dzieciństwie - niemal dokładnym oddaniem opinii zawodowych historyków, opublikowanych przed trzydziestu laty (służę skanami: [1] i [2]). Wiem, że to zdanie o patriotyzmie w dzisiejszych czasach brzmieć mogło cokolwiek cukierkowo, ale nie ja to wymyśliłem. Być może rzeczywiście Masur ma rację, domagając się w dyskusji AnM podania dowodów na to, który fragment biogramu skąd pochodzi, ale - tak jak to już napisałem zarówno w dyskusji AnM, jak i (z przykładami) w dyskusji u Bonio - doprowadzić by to musiało do kompletnego galimatiasu z piętrowymi przypisami, z których każdy powtarzany byłby po kilka (albo może i po kilkanaście) razy.

Pozdrawiam Julo 19:36, 8 cze 2010 (CEST)

Biuletyn na TOedytuj kod

Przypadkiem trafiłem na kolejne wydanie biuletynu. Przydałaby się informacja na Tablicy Ogłoszeń. Kenraiz (dyskusja) 09:35, 9 cze 2010 (CEST)

M Z Wojalskiedytuj kod

Kłaniam się pięknie. Był taki moment (2007), że wstrzymałem swoją aktywność w wiki, nawet myślałem o rezygnacji (z uwagi na przeróżnej maści "poprawiaczy") ale czas jakiś temu znów zacząłem zamieszczać biogramy ludzi związanych z Łodzią, szczególnie z krajoznawstwem łódzkim. I jeden z takich biogramów Hilariusz Illinicz został w styczniu skasowany, ale na moją interwencję przywrócony. Teraz jakiś wikipedysta Ciacho5 (dyskusja) kwestionuje umieszczenie biogramu Józef Eugeniusz Przedecki uzasadniając „Nie widać encyklopedyczności. O ile poprzednik był odznaczony OOP, to ten nawet nie. Nie możemy opisywać wszystkich pamiętanych w środowisku działaczy lokalnych, bo Wikipedia rozrośnie się do niekontrolowalnych rozmiarów. Ciacho5 (dyskusja) 23:59, 18 cze 2010„ Nie skasował, tylko zakwalifikował do dyskusji przed skasowaniem. Dyskusja jest mizerna. Czy mógłbym poprosić Pana (jako edytującego też hasła "łódzkie") o zabranie głosu w owej dyskusji w Poczekalni? Czy rzeczywiście łódzkie hasła jako lokalne (czytaj prowincjonalne) nie powinny istnieć w wikipedii? Pozdrawiam. Mirosław Zbigniew Wojalski M Z Wojalski (dyskusja) 14:58, 23 cze 2010 (CEST)

Kotyninaedytuj kod

W edycji [3] napisałeś, że kotynina jest aminą aromatyczną. Nie wydaje mi się, żeby była to prawda - albo czegoś nie widzę. Pozdrawiam, Chrumps 02:37, 28 cze 2010 (CEST)

Czy rozpuszczalniki to roztwory?edytuj kod

W edycji [4] zakwalifikowałeś kategorię Rozpuszczalniki do kategorii Roztwory, tyle że Rozpuszczalnik to ciecz zdolna do tworzenia roztworu. Woda, aceton, toluen - roztworem przecież nie jest. Pozdrawiam, Chrumps 16:29, 1 lip 2010 (CEST)

Poli(tlenek etylenu)edytuj kod

Przy okazji zgłoszenia w ZB i z czystej ciekawości... W tej nazwie nie ma błędu? Pytam jako laik, znaczy dlaczego etylenu też jest w nawiasie? Dzięki za ew. odpowiedź. Pozdrawiam. --CudPotwórca (dyskusja) 16:43, 9 lip 2010 (CEST)

Fotografia z Wikimaniiedytuj kod

Witaj, niestety tylko takie zdjęcie mi w miarę jako-tako wyszło - mam niezbyt oszałamiający kompakt. Czy możliwy byłby upload prezentacji z wykładu na Commons? Jeżeli tak, z przyjemnością ją jeszcze przejrzę - chciałbym napisać notkę na blogu nt. prelekcji w których uczestniczyłem.

Pozdrawiam LukaszeqCHITCHAT 22:17, 14 lip 2010 (CEST)

Koleium Jezuickie w Braniewieedytuj kod

Zdjęcie, które wstawiłeś, to najwyraźniej, jak mi się wydaje, jest budynek neogotycki, XIX-wieczny. Rozumiem, że to z wikiekspedcji: gdybyście mieli zdjęcia jakichś starszych części, lepiej by się nadawały; zwłaszcza, że sam artykuł z powodu braku źródeł tylko wspomina o szkole XIX-wiecznej. Laforgue (niam) 21:51, 20 lip 2010 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Stefan Czarniecki/odbieranieedytuj kod

Witaj. Prosiłbym o podjęcie decyzji ws. ww. artykułu. Sytuacja wydaje się klarowna, niemniej jako głosujący jest mi niezręcznie archiwizować i decydować o ostatecznym wyniku (mieliśmy kiedyś nawet o tym mała dyskusję :)). Pozdrawiam i z góry dziękuję. Stefaniak ---> śmiało pytaj 00:49, 23 lip 2010 (CEST)

Odp:Wilk_w_kulturze#Japoniaedytuj kod

Odp:Wilk_w_kulturze#Japonia

Witaj

Dodałem źródło, inne co prawda niż te z którego wówczas korzystałem (nie mam go już), ale chyba nawet lepsze.

pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 16:47, 27 lip 2010 (CEST)

Polska Czerwona Księga Roślinedytuj kod

Swego czasu dopisałem informację o odnalezieniu koślaczka stożkowatego uważanego za wymarłego (źródła na ten temat podane są w haśle gatunku) i przeredagowałem trochę inne tego typu komunikaty. Zmiany miały charakter redakcyjny, podczas ich wprowadzania nie szukałem źródeł dla podanych informacji. Informacja o nasięźrzale dodana została 5.09.2009 ([5]) przez IPka o stałym IP, edytującego dość regularnie. Kenraiz (dyskusja) 16:30, 31 lip 2010 (CEST)

AnM - strona głównaedytuj kod

Witaj! Czy mógłbym Cię prosić abyś odświeżył ekspozycję z artami medalowymi na stronie głównej. Artykuły, które się tam obecnie pojawiają, są już od czerwca, a w tym czasie już się trochę nowych nazbierało. ;)

Ad:Zapachedytuj kod

Ad:Zapach

Cześć Polimerku! Czy mógłbyś dodać źródła, na podstawie których napisałeś ten artykuł? Np. informacja o 8 zapachach podstawowych jest dość kontrowersyjna (podobnie jak Ashamyn w dyskusji, myślałem, że to jakiś wygłup i szczerze się zdziwiłem, jak znalazłem autora! :-) ) i powinna być opatrzona przypisem. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:19, 19 sie 2010 (CEST)

No właśnie w Odor nie znalazłem nic takiego, ale oczywiście po zmianie to już nie ma znaczenia. W przypisie był błąd, sprawdź proszę, czy dobrze poprawiłem (w 1968 Amoore nie miał publikacji w Nature, reszta pasuje do jego pracy z 1963). Michał Sobkowski dyskusja 15:39, 20 sie 2010 (CEST)

Łódzkie Wiadomości Dniaedytuj kod

Mam prośbę. Czy mógłbyś poprawić link do hasła Pałac Poznańskiego w tym artykule. Ja niestety bez znajomości regionu tego nie potrafię zrobić. Z góry dziękuję, nie musisz odpisywać. :). Pamiętaj, by później usunąć z dyskusji szablon. Zwiadowca21 20:56, 22 sie 2010 (CEST)

Zdjęciaedytuj kod

Cześć! Mam do Ciebie olbrzymią prośbę. Gdybyś znalazł chwilę to prosiłbym Cię o zrobienie lepszych jakościowo fotek tego sprzętu laboratoryjnego, bo zdecydowanej większości z tego nie ma ani w moim labie, ani w labie Masura, a i na commons jest krucho. Pozdrawiam, Karol007dyskusja 00:11, 23 sie 2010 (CEST)

Wieliczkaedytuj kod

Cześć Czy mógłbyś po mnie coś poprawić. Zgłosiłem pod głosowanie na dobry artykuł hasło "Wieliczka". Jednak coś sknociłem z szablonem. Robiłem zgodnie z instrukcją i mi nie wyszło. Mógłbyś to przerobić?

Zaproszenieedytuj kod

Cześć!

Niedługo wystartuje projekt Wikiksiążki, który będzie realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. W związku z tym poszukuję do pomocy osób dobrze znających jeden z następujących języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub rosyjski. Tak się dobrze składa, że Ty jesteś właśnie taką osobą. Twoja znajomość języków może okazać się bardzo pomocna w tworzeniu publikacji o Fryderyku Chopinie. Dlatego też proszę Ciebie o wsparcie i pomoc przy projekcie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie projektu. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę śmiało pytać. Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 (dyskusja) 16:05, 26 sie 2010 (CEST)

Alkaliaedytuj kod

Witaj. :-) Jak sądzisz, czy ten artykuł (stub z cze 29, 2006) nie lepiej byłoby zintegrować z artykułem Wodorotlenki? --Tanja5 (dyskusja) 23:35, 26 sie 2010 (CEST)

Sabat - wybór miejscaedytuj kod

Hm... Trochę późno tu zajrzałem, ale ok. Co do listy - ja nie mam takiej możliwości. Chyba, że na google.groups Hubert Bartkowiak (dyskusja) 12:56, 7 wrz 2010 (CEST) Jeśli taka lista jest możliwa, to powinienem zapytać "czemu tak późno" :-) Hubert Bartkowiak (dyskusja) 10:41, 8 wrz 2010 (CEST)

medalowe na SGedytuj kod

Hej. Tak jak mówiłem rok temu w Sopocie, przygotujemy SG odciążoną od balastu technicznych meta-stron 9sam je wrzucałem, ale to jednak nie jest chyba zbyt przyjazne dla czytelnika). W kawiarence już właściwie nie ma sprzeciwów, ale jeszcze pisze do opiekunów rubryk. Z medalowych wyciąłem jeszcze propozycje - czytelnik i tak zgłaszać nie będzie, a user ma to i na stronie AnM w menu i na OZ. Ze startu tez czytelnikowi (podpowiedź Kenraiza0 info o tym jak napisać hasło idealne nic nie da, bo nie wie jak edytować. Dla ciekawości zostawiłem link do PANDY, by pokazać jak wygląda jednak przygotowywanie haseł do wyróżnienia od kuchni - a tam jest mniej wojenek niż przy zgłoszeniach. Aktualne po namyśle zostawiłem - tam jednak jest sporo wejść, a ktoś może szukać hasła "wczorajszego". Propozycja jest tu: Wikipedysta:Karol007/Czy wiesz. A box na podstronie Karola: Wikipedysta:Karol007/Artykuł na medal. Zostawiłem z noinclude linki do archiwów itd., bo może z nich korzystasz. Ta dodatkowa wyszukiwarka (czego się ludzie domagali po przejściu na wektora - by nie była "ukryta" w prawym rogu) będzie przez Nuxa ukryta dla zalogowanych. Przykuta (dyskusja) 15:25, 13 wrz 2010 (CEST)

Lekko zmieniłem formę. Ale, jak trzeba, dla oszczędności dam krótkie linki wszędzie. W pandzie jest 3/4 (u mnie) ekranu przed dyskusją. Na PAnM są 2 ekrany regulaminu. A dyskusje podobne, chociaż może faktycznie na PAnM widać jeszcze głosowanie i efektem jest wypracowanie medalu - w PANDzie czasami brak ustalenia. Przykuta (dyskusja) 16:18, 13 wrz 2010 (CEST) Można by. Najlepsze artykuły czytelników czy coś w tym stylu. Przykuta (dyskusja) 10:51, 14 wrz 2010 (CEST)

Nowy wygląd strony głównej wikipediiedytuj kod

Proszę o przywrócenie poprzedniego wyglądu ponieważ według mnie jest nieergonomiczna i brzydka. zwłaszcza bezsensowny mi się wydaje pomysł z drugim paskiem wyszukiwarki. Ponadto dlaczego nie ma standaryzacji wyglądu wszystkich. Nie znalazłem też strony gdzie można było się wypowiedzieć, nie było głosowania w sprawie nowego wyglądu, dlaczego to kila sadząc z historii edycji niejaki Przykuta i Niux nazrzucają swą wolę co do wyglądu strony.

Vincent van Goghedytuj kod

Witaj. Możesz przejrzeć i zabezpieczyć na jakiś czas? Wczoraj i dzisiaj sporo tam się działo. Pozdrawiam Edon (dyskusja) 16:00, 15 wrz 2010 (CEST)

WP:PDA i WP:PdAnMedytuj kod

Witaj. Tymczasowo ograniczyłem działalność na Wikipedii, więc prosiłbym o wzmożone spojrzenie z Twojej strony na ww. działy (nie chciałbym zostawić tam bałaganu i spraw nieuporządkowanych, więc pragnąłbym przynajmniej znaleźć tymczasowe "zastępstwo" :)). Z góry dziękuję, przepraszam za niedyspozycję i pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 21:22, 15 wrz 2010 (CEST)

strona głównaedytuj kod

Polecam Twojej uwadze stronę Dyskusji prezentowanego w sekcji medalowej artu Samuel Goldflam. pozdrawiam, --emanek (dyskusja) 22:53, 17 wrz 2010 (CEST)

 • Zwróciłem się do Ciebie, jako opiekuna strony głównej. Twoją odpowiedź (lub sposób jej zapisu) przyjałem, jako nie licującą z pozycją administratora-opiekuna. --emanek (dyskusja) 20:38, 18 wrz 2010 (CEST)

Odpowiedziałem (z mej strony to mój ostatni na w/w temat komentarz) na stronie Dyskusji artu. Natomiast nie zgadzam się z Twoją opinią kto, kiedy i jak winien edytować. Jestem zdania, że artykuły medalowe,a szczególnie jeśli są na stronie głównej nie powinny być ad hoc edytowane przez wszystkich. Poza ewidentnymi błędami ortograficznymi lub wykryciem fałszywych treści. Przez grzeczność zwróciłem się do Ciebie, jako opiekuna strony, a propozycje zmian dałem na stronie Dyskusji hasła. Przez to unika się rewertów i błędnych edycji. Np. wyjasniłeś ostatnio, że subiekt handlu (tak to się winno zapisać) to był konkretny tytuł, a nie zwrot potoczny. Pierwszą odpowiedzią niestety zaostrzyłeś zupełnie niepotrzebnie ton pozostałych. pozdrawiam, --emanek (dyskusja) 21:23, 19 wrz 2010 (CEST)

Brak zaktualizowanej wersjiedytuj kod

Hej, nie byłem pewien do kogo się zgłosić z tą sprawą, ale mam nadzieję, że dobrze wybrałem. Na stronie głównej znajduje się teraz Kim Clijsters(miło ;)), tylko że ten krótki opis nie jest zaktualizowany. Właściwy jest tutaj Wikipedia:Artykuły na medal/Wrzesień 2010, poprawiłem go kilka dni wcześniej. Pozdrawiam, Mic92 (dyskusja) 13:21, 19 wrz 2010 (CEST).

Podrecznikedytuj kod

Witam, widziałem, że jesteś w posiadaniu konta Wikipedysta:Podrecznik w związku z tym pytanie: jesteś w stanie mi je udostępnić albo samemu wykonać kilka screenów? Porządkujemy właśnie strony Pomocy w celu dostosowania do Wektora. Więcej info tutaj: Wikipedia:Dziewiąte urodziny polskojęzycznej Wikipedii. Pozdrawiam HaRRy[LP] (DiskussionPlatz) 15:54, 23 wrz 2010 (CEST)

Słusznie ?edytuj kod

Przeniosłes moje pytanie do dzialu Stare fotografie - nie chciałbym by prawnik się zasugerował tym tytułem, bo zdjęcia (fotografie) absolutnie nie są stare, sam je robiłem w minionych 1-4 latach, więc są to zdjęcia nowe i nie podpadające pod przepisy o starych fotografiach (tzn. z czasów innych ustaw PA). Natomaist stare (nie objete PA) są obiekty fotografowane. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:46, 29 wrz 2010 (CEST)

Odp:Obrazek do atomuedytuj kod

Odp:Obrazek do atomu

Dzięki, jest już w artykule. Michał Sobkowski dyskusja 12:58, 29 wrz 2010 (CEST)

Reikiedytuj kod

Nie rozumiem, jak w przypadku stosunku religii do systemu uzdrawiania możesz oczekiwać "naukowych źródeł"? Przecież zarówno jedno jak i drugie stoi w pewnej sprzeczności z współczesną nauką. Mikao Usui przed podjęciem dalszej ścieżki duchowej był duchownym i rektorem Uniwersytetu Katolickiego w Kyoto i miał tytuł doktora, więc to usunięcie "dr." było chyba zbędne ;) Marmale (dyskusja) 19:30, 29 wrz 2010 (CEST)

Rozumiem, potem przyjrzałem się tej edycji bardziej i stwierdziłem, że była była słuszna. W sieci znalazłem też jakieś informację podważające fragmenty o pracy na uniwersytecie w Kyoto w biografiach Mikao Usui podawanych na stronach poświęconych Reiki, więc lepiej że do wyjaśnienia sprawy nie ma tam tego doktora. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 00:16, 1 paź 2010 (CEST)

Copyleftedytuj kod

Przyjrzyj się może, bo w tych "pierwszych użyciach" w jednym jest all wrongs reserved, w innym all rights reversed, a dzisiaj ktoś jeszcze zmieniał rights na wrongs w jednym miejscu (co cofnąłem, ale nie jestem pewien). Ciacho5 (dyskusja) 22:11, 29 wrz 2010 (CEST)

Wykreślanieedytuj kod

Witaj

Moim zdaniem lepiej wyglądałby ten głos gdybyś nie przekreślał a napisał Niezasadne lub coś w tym stylu. StoK (dyskusja) 17:42, 30 wrz 2010 (CEST)

Lotnictwo na stronie artykułów medalowychedytuj kod

Cześć. Zwracam się do Ciebie jako opiekuna strony z artykułami medalowymi. Chciałbym zasugerować przeniesienie na stronie artykułów medalowych, podkategorii Lotnictwo z kategorii Wojskowość do kategorii Technika. Bo lotnictwo to nie tylko maszyny wojskowe, ale również maszyny cywilne, terminologia techniczna, katastrofy lotnicze i porty cywilne. Identycznie przydałoby się na stronie dobrego artykułu. Co Ty na to? Pozdrawiam Steal | Dyskusja 18:37, 6 paź 2010 (CEST)

Oceny czytelnikówedytuj kod

No, ktoś jeszcze to widzi podobnie do ciebie: Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Regulamin DA/AnM. Ale ja przy nich nie siedzę, więc podrzucam tobie. Przykuta (dyskusja) 12:10, 7 paź 2010 (CEST)

Plikiedytuj kod

Pytam, zeby sie upewnic, w zwiazku z odtworzył Plik:Gontwymiary.jpg (odtworzono 13 wersji i 1 plik: na moment, żeby obejrzeć) - nie wiesz jak podejrzec plik (jako obrazek) i jego strone opisu bez odtwarzania? Faktem jest, ze robi sie to osobno (czyli albo plik, albo strona opisu). Masur juhu? 16:10, 7 paź 2010 (CEST)

 • to jak wejdziesz na strone skasowanego pliku i masz opcje (pokaż lub odtwórz) - to klikasz ja i jestes na [6] - i wtedy klikniecie w date, np. 10:49, 6 paź 2007 (podstepne i nieintuicyjne-zdaje sobie sprawe z tego) danej wersji (albo Historia strony /u gory/ albo pliku /na dole/) da ci podglad.
 • Co do OTRS - to twoje odpowiedzi sa jak najbardziej poprawne i jak najbardziej sluszne, jesli ktos od nich chce dochodzic swoich praw - FarmerJan zostawil na siebie namiary. Masur juhu? 11:05, 8 paź 2010 (CEST)

Dopalaczeedytuj kod

Hej, odniosłem się w dyskusji hasła do Twojego komentarza. Mam prośbę, mógłbyś dodać jeszcze jakąś sekcję o znanych substancjach z dopalaczy? Marmale (dyskusja) 08:36, 12 paź 2010 (CEST)

Polimerek, tak ładnie to hasło rozbudowałeś, że zaraz dostaniesz zaproszenie do Wikiprojektu Bieżące Wydarzenia;) A co z tymi znanymi związkami w dopalaczach? Jak ja zrobię sekcję to tylko ma podstawie tego szczegóły o dopalaczach, ale wolałbym, żeby zrobił to chemik, również na podstawie tego. A chyba taka sekcja powinna się znaleźć w artykule? Z góry przepraszam za opóźnienia w ewentualnej odpowiedzi, ale mam naprawdę ostatnio niezwykle ciężki okres w tzw. realu. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 21:33, 15 paź 2010 (CEST)

Plik:Braniewo kolegium jezuitow.jpgedytuj kod

Zgłoszono błąd w opisie zdjęcia Plik:Braniewo kolegium jezuitow.jpg w haśle Kolegium Jezuitów w Braniewie: (...)zdjęcie przedstawia klasztor sióstr katarzynek zbudowany w 1903r . Sprawdź, proszę, kto ma rację. Pozdrawiam, mulat(napisz) 14:43, 12 paź 2010 (CEST)

 • Widzę, że bywasz na WP na bieżąco, czy możesz się ustosunkować do zgłoszenia błędu, o którym pisałem? mulat(napisz) 14:04, 15 paź 2010 (CEST)

Cwojdzińskiedytuj kod

Podejrzewam, że hasło mogło być pisane na szkielecie innego i przypadkowo mogła zostać błędna miejscowość, co usunąłem właście. Elfhelm (dyskusja) 13:57, 16 paź 2010 (CEST)

Dyskusja:Aparat Soxhletaedytuj kod

Cześć! To pytanie do Ciebie, mógłbyś skomentować? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 16:12, 22 paź 2010 (CEST)

OTRSedytuj kod

Palimerku, wysłałem zgłoszenie na http://meta.wikimedia.org/wiki/OTRS/volunteering i po tyg ono znikło. Żadnego ruchu w mojej osobie nie było. Aż tak mocno się pozmieniało ? Maciej Maciejewski (dyskusja) 11:48, 24 paź 2010 (CEST)

A jesteś w stanie coś tam zagadać ?, Bym wrócił i zajął się NPA. Maciej Maciejewski (dyskusja) 18:13, 25 paź 2010 (CEST) Nie wiem czy to Twoja sprawa, ale załatwione. Dziekuję Maciej Maciejewski (dyskusja) 07:29, 27 paź 2010 (CEST)

Zdjeciaedytuj kod

Pytałem keidyś o "ciężar" zdjęcia, a teraz pytam o jego proporcje. Jaki dla wikipedii jest najkorzystniejszy rozmiar? 3:4? 2;3? 15:???> Mam tez "pod sobą" kilku fotografów:). Musze wiec i im określić warunki techniczne.--keriM_44 (dyskusja) 12:08, 24 paź 2010 (CEST)

Zapytanie przesyłam do Ciebie, gdyż wiem, że jesteś w tym specjalistą. Zwiadowca21 16:09, 24 paź 2010 (CEST)

PUAedytuj kod

Witam

Mam pytanie - dlaczego to PUA było odrzucone ? Jakie wtedy były zasady ? Bo jest 9/2/0 więc teraz by było przyjęte (81 % poparcia). PMG (dyskusja) 23:58, 24 paź 2010 (CEST)

Prawa autorskieedytuj kod

Witaj. Zerknij na wkład użytkownika, który podobno przesłał mailem zgodę na wykorzystanie materiałów ze swojej strony internetowej (żeby nie dodawać szablonów NPA i nie kasować jego artykułów). Dzięki. Farary (dyskusja) 14:11, 26 paź 2010 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Robi się:) Farary (dyskusja) 14:51, 26 paź 2010 (CEST)

typ XXIedytuj kod

Chcialbym Cie prosic abys ponownie przeczytal dyskusje glosowania na DA dla okretow typu XXI - napisalem ze artykul jest nie dokonczony, bo pracuje w brudnopisie nad jego wiekszą wersja skierowana do poziomu AnM, a nie ze ten artykul jest nieskoncozny w obecnej postaci. Inaczej mowiac to jest krotsza wersja artykulu docelowego, i tylko w tym sensie jest "nieskonczony". A owe nierozstrzygniete kwestie" sprowadzaly sie do jednego zdania lezacego na uboczu artykulu. Autor glosu sprzeciwu wstawil go juz po uwzglednieniu przez mnie jego uwag - co jest absurdalne. Pomijam juz tutaj sprawe, ze powolywal sie na źródło pochodzace od niezbyt wiarygodnego wydawnictwa, bo wydajacego ksiazki popularne, o niezbyt wielkim stopniu fachowosci. Mimo wszystko, calkowicie skasowalem zdanie o ktore autorowi chodzilo, bo jak napisalem wyzej, bylo marginalne i bez wiekszego znaczenia dla tresci artykulu. --Matrek (dyskusja) 16:10, 26 paź 2010 (CEST)

Nie, to nie ma sensu. Zreszta juz PMG zajmujacy sie okretami zaglosowal. Wystawilem ten artykul na DA, bo "ostre glosowanie" na DA to najlepszy sposob poddania ocenie koncepcji artykulu w drodze do poziomu AnM. Zadna Panda, czy jakies dyskusje w projektach tyle nie daja. --Matrek (dyskusja) 17:31, 26 paź 2010 (CEST) Tresc tego hasla i tak stanowi jedynie szkielet artykulu powstajacego w moim brudnopisie, wiec z punktu widzenia przyszlego artykulu obecne błędy nie maja znacznia. Czasem prosze Ludmile, czy kogos o pomoc jezykowa, ale zasadniczo jest mi niezrecznie prosic kkogos o poswiecenie swojego czasu i pracy, na dodatek artykulowi z dziedziny ktora zupelnie go nie interesuje, czy nawet nudzi :)--Matrek (dyskusja) 21:34, 26 paź 2010 (CEST)

Plik:Nomex.svgedytuj kod

Zgłoszono błąd [7] w ilustracji Plik:Nomex.svg, Twojego, jak rozumiem, autorstwa. Miałoby to chyba być coś w rodzaju tego wzoru: [8]. Ustosunkuj się, proszę do zgłoszenia. Pozdrawiam, mulat(napisz) 12:33, 29 paź 2010 (CEST)

Brydż sportowyedytuj kod

[Pieknie dziękuję za pomoc w poprawie artykułu BS.]

Zdaje się, że Ty w dyskusji medalowej BS wpisałeś uwagę o potrzebie przetłumaczenia grafiki Plik:BridgeScreen.svg. Z uwagą się zgadzam, ale nie potrafię tego zrobić (nie znam się na edycji plików .svg). Wpisałem więc co należy przetłumaczyć. Ale pomyślałem, że może jest jakieś bezpośrednie narzędzie do zapytań o wykonanie prac związanych z edycją plików.

Czy wiesz jak można sie zwrócić do społeczności Wiki ze zleceniem (z prośbą) o zrobienie kopii pliku svg dla których tylko należy zmienić napisy?

Pozdrawiam
Jsitarz (dyskusja) 16:57, 29 paź 2010 (CEST)

 • Pięknie dziękuję za nowy plik.
  Jsitarz (dyskusja) 05:35, 30 paź 2010 (CEST)

Wikimedia Foundationedytuj kod

Herr Kriss 00:26, 30 paź 2010 (CEST)

Marek Edelmanedytuj kod

Co sądzisz o takim wpisie na stonie mojej dyskusji:

Zgadzam się z Kolegą Buli, zamieszczanie tego cytatu jest jak wrezucenhie granatu do doskonale ułożonego artyjułu, problemn w tym, że wrzucony przez pana granat nie ma żadnych źródeł. Może byłby Pan łaskawy je podać, tlko prosimy o wypowiedzi nie tej komunistycznej świnie Edelmana. Marmale (dyskusja) 01:44, 30 paź 2010 (CEST)

Pozdrawiam Paweł Drozd Drozdp (dyskusja) 21:19, 30 paź 2010 (CEST)

Wikiprojekt:Prawa autorskieedytuj kod

Bry. Pewnie parę pomysłów wypracowanych zostało przy pracach w OTRS ;) Po GDJ pewnie się paru dodatkowych chętnych znajdzie. Założyłem już teraz ten projekt - żeby się nie zmarnował zapał. Przykuta (dyskusja) 15:00, 2 lis 2010 (CET)

OTRS - Tadeusz Gajledytuj kod

Witaj, w premission-pl jest zgoda na grafiki T. Gajla. na commons jest ich "full" za sprawą Bastiana. Nie wiem gdzie i jak oznakować to wszystko szablonem OTRS :/. Pomożesz ? Maciej Maciejewski (dyskusja) 20:51, 2 lis 2010 (CET)

 • Witam, ja w tej samej sprawie. Należy dodać bilet do szablonu licencyjnego "Gajlowskiego" w jakiś ładny sposób. Szablon taki znajduje się przy większości grafik "Gajlowskich". Pozdrawiam. Avalokitesvara (dyskusja) 09:21, 3 lis 2010 (CET)

Brydż sportowyedytuj kod

Nie wiem jak zakończyć głosowanie nad BS. Michał Rosa zostawił wpis o poważnych zastrzeżeniach. Zrobił on kilka poprawek w artykule a później jego aktywność (delikatnie mówiąc) się zmniejszyła. Mimo wezwania do uszczegółowienia nie dał żadnego wpisu mimo iż w tym czasie był aktywny. Jak więc określić czy BS mam medal? (Nie chciał bym zrobić czegokolwiek co mogło by byc potraktowane jako próba narzucania)
Jsitarz (dyskusja) 08:20, 4 lis 2010 (CET)

Brydż sportowyedytuj kod

Jak najbardziej podtrzymuje, w haśle są poważne braki, jest źle napisane, źle rozłożone są akcenty dotyczące typu rozgrywek, zapisu, historii itd. Umedalowienie jakiegokolwiek hasła przy aktywnym i dobrze umotywowanym głosie sprzeciwu jest dość poważnym nadużyciem. To hasła potrzebuje naprawdę sporo pracy aby je nazwać medalowym. Michał Rosa (dyskusja) 13:14, 4 lis 2010 (CET)

W tekście dyskusji jest chyba ze dwa kilo szczegółowych i ogólnych uwag na te temat. Akurat teraz nie mam za bardzo ochoty tym temat się zajmować ale zawsze wydawało mi się, że ważniejsza jest jakość (nawet jeżeli to ma zająć jakiś czas) niż medal "wlepiony" na siłę, a nie przyznany za jakość. Michał Rosa (dyskusja) 13:24, 4 lis 2010 (CET)

Analityka - bardzo ciekawy temat!edytuj kod

Piszę w nawiązaniu do dyskusji dot. hasła „Olfaktometria”, ale na temat, który znacznie wykracza poza ramy tego hasła. Odsyłacz do „analizy chemicznej” wprowadziłam nawykowo, to znaczy bezmyślnie. Nam, chemikom, „analityka” tak się zwykle kojarzy, ale to jest przecież dużo, dużo bardziej ogólne pojęcie. Chodzi raczej o wielkie obszary pracy analitycznej w bardzo różnych dziedzinach. To przecież nie tylko wykonanie pomiarów lub zgromadzenie informacji w inny sposób. Również – a czasami przede wszystkim – umiejętna interpretacja zbiorów danych w celu wyciągnięcia wniosków (diagnoza medyczna, orzecznictwo sądowe, różne strategiczne decyzje w dziedzinie biznesu, polityki - również polityki w dziedzinie ochrony środowiska itd.).

Mam pytanie: Czy nie byłoby celowe utworzenie ogólnego hasła „Analityka”, które byłoby rozwinięciem tej „wyliczanki” różnych obszarów „analityki” – pozornie nie powiązanych. Wiąże je przede wszystkim definicja analitycznego myślenia”? Czy warto poszukać autora, który umiałby (i chciał) zgrabnie to opisać, bez narażania się na zarzut OR? Ja się nie czuję na siłach, ale bardzo chętnie bym poczytała... Może są w Wikipedii Specjaliści od takich spraw? Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 12:53, 7 lis 2010 (CET)

Bardzo dziękuję za znalezienie czasu na "przyjrzenie się" propozycji hasła "analityka". Niestety odpowiedź jest zgodna z moim przewidywaniem. Też wydaje mi się, że powiązanie wszystkich "analityk" (z przymiotnikami) jest prawie niemożliwe bez "twórczości własnej". Szkoda. Intuicja mi podpowiada, że "analityka" to "nauka o rozbiorze pojęć i myśli" ... (wg Encyklopedii PWN), czegokolwiek one dotyczą (chemia, technika, biznes, rynek, ...). Trafia mi do przekonania Arystoteles, który analityką nazywał to, co dzisiaj nazywamy logiką. Oczywiście wiem, że intuicja nie wystarcza, żeby napisać hasło encyklopedyczne. Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 13:17, 9 lis 2010 (CET)

Dyskusja:Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicyedytuj kod

Witaj. Czy ta zgoda obejmuje pozostałe jego teatry? Farary (dyskusja) 11:55, 8 lis 2010 (CET)

De revolutionibus orbium coelestiumedytuj kod

Chciałbym uzyskać pomoc w wytłumaczeniu wypowiadającemu się tu na temat: "Ten autograf jest po łacinie. Twoje wpisy są po polsku". Tmfzego (dyskusja) 03:53, 9 lis 2010 (CET)

Szablon:Artykuł na medaledytuj kod

Witam. W szablonie Szablon:Artykuł na medal w części dotyczącej Obłoku Oorta brakuje kropki w przedostatnim zdaniu. Może drobiazg, ale trochę razi. Sam bym poprawił, ale nie mam wystarczających uprawnień. Pozdrawiam. Radmic (dyskusja) 17:37, 9 lis 2010 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/Elblag wieza noc HDR cropped.jpgedytuj kod

Wrzuciłem na pożarcie :) Na oryginalnym zdjęciu lekko szła w lewo. Przykuta (dyskusja) 23:47, 9 lis 2010 (CET)

Wikiprojekt:Prawa autorskieedytuj kod

Hej, moze ci sie obilo o uszy, ze wystartowalismy maly wikiprojekt celem uporzadkowania zagadnien zwiazanych z PA i NPA na Wiki. W ramach projektu zobowiazalem sie do stworzenia porzadnej strony dotyczacej zagadnienia "pozwolen na publikacje", ktora podlinkowana w szablonach (takze tych z Commons), pomoglaby nadsylajacym tresci w ogarnieciu tego zagadnienia, a i operatorom OTRS moze zdjela z barkow czesc tlumaczenia niektorych rzeczy. Powoli koncze szkic: Wikiprojekt:Prawa autorskie/Zgody i zwiazku z tym mam kilka prosb:

 • czy moglbys mi podac przyklad tekstu na Wiki, gdzie poprawnie (tj. w opisie zmian) wskazano na oryginalnego autora/zrodlo? Moze cos pamietasz z OTRS.
 • czy przejrzalbys tworzona strone pomocy, jako "OTRSowy wyjadacz" i poprawial lub zasugerowal co nalezy poprawic, dodac, usunac. Narazie mozna zignorowac literowki i takie tam, chodzi o ramy, o co jest, czy wszystko jest, czy nie za duzo. Zeby to mialo rece i nogi. Pomaga mi Przykuta, ona ma dryg do pisania pomocnikow roznych, niemniej jednak fajnie jakbys zerknal.

Z gory dzieki, jak cos to pisz. Masur juhu? 08:55, 10 lis 2010 (CET)

 • Konfliktowanie - ok. Skonczylem. Po prostu z Przykuta mielismy kilka pomyslow. Teraz dotykac juz nie bede, ale przybylo nieco tekstu. Dzieki za uwagi, ponizej moje pytania:
nie uwzględnia sytuacji, gdy autor oryginalnego tekstu pragnie pozostać anonimowy (ma do tego prawo na mocy prawa autorskiego) hm, racja. Znaczy on i tak musialby sie ujawnic na OTRS, ale nie musi na wiki. Nie wiem dokladnie jak i gdzie by to opisac. nie uwzględnia sytuacji, gdy udzielana jest zgoda do dzieł zbiorowych racja, dopisze (czy ty to zrobisz?) we wstepie (gdzies jeszcze?), ze w przypadku takiej sytuacji potrzebna jest zgoda od wszystkich nie uwzględnia sytuacji, gdy prawa majątkowe na instytucja a nie osoba fizyczna. racja. Ogolnie ujalem to w "Psiadający do nich majątkowe prawa autorskie". Dopisze(-esz?) zdanie o tym we wstepie? Czy moze w zwiazku z pktem powyzej, warto zrobic pod-sekcje "Kto może udzielić pozwolenia"? Mysle ze podskecja bedzie lepszym, czytelniejszym rozwiazaniem. Moglaby byc podsekcja "Jak uzyskać pozwolenie na publikację na wolnych licencjach". OK. to zrobie pozniej taka podsekcje. Zatem narazie wylacz, ze swoich poprawek sekcje "Jak uzyskać pozwolenie na publikację na wolnych licencjach" w calosci, bo ona sie mocno zmieni. Reszty nie dotykam. Dzieki! Masur juhu? 11:30, 10 lis 2010 (CET)
  • jeszcze sobie pomyslalem, ze moze nie ma sensu sie spinac, zeby koniecznie ujac wszystko. Moze wystarczy zasygnalizowac, ze takie "problemy" czy bardziej skomplikowane sytuacje moga sie wydarzyc, i dla nich zasugerowac kontakt z OTRS lub adminami, czy cokolwiek. Inaczej mozemy zaginac w szczegolach, probujac uwzglednic wszelkie mozliwosci, a strona pomocy jest skierowana raczej do wyjasnienia najczestszych przypadkow. Co o tym sadzisz? Masur juhu? 12:20, 10 lis 2010 (CET)
   • OK, Poli, to w twej kwestii ustepuje pola, bo mniej sie na tym znam. Zatem narazie niczego nie wydzialam (podsekcja), edytuj calosc. Jeszcze raz dzieki. Masur juhu? 12:47, 10 lis 2010 (CET)
    • Superowo, pozniej na to zerkne, bo wlasnie koncze probki przygotowywac, a pozniej spadowe do Polski zaliczam :) Masur juhu? 12:59, 10 lis 2010 (CET)

Czerwone i błędne linki w odbieraniu medaluedytuj kod

Witam!

Mam takie pytanie. Co trzeba zrobić by we wstawionym szablonie link w dyskusji świecił się na niebiesko? Bo nie bardzo potrafię to podlinkować Historia Meksyku i MarsJill Tarter (dyskusja) 12:20, 12 lis 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Polimerek/Archiwum32" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy