Dyskusja wikipedysty:Ptjackyll


Dyskusja wikipedysty:ptjackyll w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Odp:Alireza Firouzjaedytuj kod

Odp:Alireza Firouzja

Cześć. W polskiej transkrypcji to będzie Alireza Firuzdża. Khan Tengri (dyskusja) 12:24, 18 sty 2021 (CET)

KAedytuj kod

Dziękuję za zaufanie, jeszcze pomyślę ;-). Gytha (dyskusja) 00:13, 3 mar 2021 (CET)

Dziękuję za zaufanie, może innym razem :( Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:56, 3 mar 2021 (CET)

KA - nominacjeedytuj kod

Spróbowałbyś? ;-) XaxeLoled AmA 16:55, 4 mar 2021 (CET)

Przyznam , że nie znam powodu :-). Na stronę zerknąłem i widzę, że twoja kadencja (a właściwie to przynależność do arbcom) kończy się 12.09.2021 o 21:39. XaxeLoled AmA 17:45, 4 mar 2021 (CET) To w takim razie nie rozumiem , dlaczego nominacje do KA trwają już teraz , skoro kadencje niektórych komarów trwają do września, a innych - do marca, a nie , że każdy ma taką samą długość kadencji i dlaczego akurat tak jest. XaxeLoled AmA 17:59, 4 mar 2021 (CET) @XaxeLoled, każdy ma taką samą kadencję ;) Po prostu pół KA wybieramy w marcu, a drugie pół we wrześniu. Zapewnia to niezłą dynamikę i pamięć instytucjonalną. Nadzik (dyskusja) 18:07, 4 mar 2021 (CET)

Re: „Jeden z dziesięciu”edytuj kod

Nie wszyscy zdążyli się dowiedzieć, wybacz :) Wojciech Pędzich Dyskusja 17:55, 4 mar 2021 (CET)

Giovanni Legrenziedytuj kod

Witam. Spór o "weryfikowalność" jest tu absurdalny, w XVII wieku dzieci chrzczono dzień lub najpóźniej kilka dni po narodzinach. Oczywiste jest, że w przypadku Legrenziego posiadamy materiały źródłowe w postaci metryki chrztu w księgach parafialnych. Wskazuje to, że Legrenzi, ochrzczony 12 sierpnia 1626, prawie na pewno urodził się dzień lub kilka dni wcześniej. Zdarzało się, że noworodki chrzczono nawet tego samego dnia. I bezsensowne byłoby spieranie się, czy urodził się np. 10 czy 11 sierpnia 1626, bo tego nie wiemy. Z daty chrztu domyślamy się natomiast, że urodził się w roku 1626. I tak podają w kategoriach tematycznych chyba wszystkie obcojęzyczne Wikipedie. Dlaczego więc polska Wikipedia ma mieć inaczej, skoro we wszystkich innych jest podane [Kategoria: Urodzeni w 1626]? Francuska Wiki podaje nawet kategorię [urodzeni w sierpniu 1626]. Uważam, że w tym przypadku pisanie, że Legrenzi urodził się "około 1626" jest jawnym wprowadzaniem w błąd czytelnika, bo żadne źródło nie pisze o tym, że urodził się on "około 1626". (Co to w ogóle znaczy - "około 1626" - tzn. co, może 1627? może 1625?) Wszystkie źródła natomiast podają datę chrztu. I kiedy nawet przed chwilą przejrzałem sobie parę postaci historycznych w Wikipedii, których rok narodzenia znamy tylko dzięki dacie chrztu, zauważyłem, że w innych przypadkach nikt nie był tak uparty, żeby wpisywać przed rokiem urodzenia "około". Takich postaci na polskiej Wiki są dziesiątki, a może setki i na szczęście mają swoją kategorię roku urodzenia. Proszę więc, nie wpisuj "około", skoro żadne źródła takiego "około" nie potwierdzają. Polecam tak, jak jest w wielu innych analogicznych przypadkach, napisać ochrz. 12 sierpnia , a w kategorii napisać [urodzeni w 1626]. I usunąć to bzdurne, wprowadzające w błąd czytelnika "około". I nie czepiać się każdego szczegółu, bo to prowadzi do dehumanizowania haseł biograficznych w Wikipedii --Odoaker (dyskusja) 22:16, 6 mar 2021 (CET)

Dragon Ball Zedytuj kod

Witaj :) Zapewne słyszałeś co nieco o tym anime, być może nawet oglądałeś skoro lubisz seriale animowane z Japonii :) Otóż natknąłem się na pewien błąd w tym artykule, mianowicie odnośnie lektora polskiej wersji z francuskim dubbingiem. Napisane w nim było, że ten serial czytało dwóch lektorów co w rzeczywistości nie jest prawdą, serial czytał jeden lektor a był nim Marek Robaczewski. Pytasz skąd to wiem? Na YouTube jest z nim wywiad i można z całą pewnością stwierdzić że to jest właśnie ten głos, który raczył nas podczas oglądania przygód Songa i przyjaciół :) w razie wątpliwości przesyłam link do materiału :) https://www.youtube.com/watch?v=bjJfCGq0e4U Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 11:58, 15 mar 2021 (CET)

  • Ja z kolei natknąłem się na informację, że Zbigniew Dobrzański i Zbigniew Raciborski to jedna i ta sama osoba właśnie Pan Marek Robaczewski ale nie wiem czy można tak to przedstawiać mimo że te głosy są w sumie podobne to dla wprawnego ucha mogą być słyszalne pewne różnice i tu jest właśnie cały problem jedni piszą tak inni tak i nie wiadomo komu wierzyć. Pewnie należałoby zapytać samego Pana Marka o to i poprzeć jakimś solidnym źródłem :) Pozdrawiam :) btw to anime mojego dzieciństwa najbardziej emocjonowałem się walką z Komórczakiem, którego zresztą najbardziej lubię z całej serii Z może dlatego że ma w sobie saiyańskie komórki i jest zdolny do regeneracji ;) ale to tak w kwestii ciekawostki :) Arek1632 (dyskusja) 21:37, 15 mar 2021 (CET)

Sword Art Onlineedytuj kod

Hej, dodałem brakujące źródła. Przyznam, że edytowałem stronę i je dodawałem, gdy cofnąłeś zmiany. Nie zauważyłem tego, gdy puściłem pierwszą publikację. Przepraszam za zamieszanie. Jeśli masz chwilę to daj mi poprawki lub zatwierdź nowe zmiany. Wciąż się uczę, dlatego rozumiem jeśli będziesz miał dodatkowe uwagi. -- niepodpisany komentarz użytkownika DanielPietrasik (dyskusja)

Blokada dla Patephonaedytuj kod

Cześć. Samej blokady nie komentuję, chociaż nie jestem zwolennikiem takiego postępowania. Chodzi mi o sposób wyrażenia tej niecodziennej prośby. Nie mam żadnych wątpliwości, że rzeczywiście taki mail został do Ciebie wysłany, ale ktoś może Ci z łatwością zarzucić, że żadnego maila nie było i będziesz się musiał tłumaczyć. Z mniejszych powodów wybuchały już afery. Sugeruję zdjąć blokadę i wysłać Patephonowi maila z prośbą o potwierdzenie prośby przez konto w Wikipedii. PG (dyskusja) 13:14, 10 kwi 2021 (CEST)

Jak chcesz. Nie nalegam :-). PG (dyskusja) 19:56, 10 kwi 2021 (CEST)

Odp:Poprawki AWBedytuj kod

Odp:Poprawki AWB

Cześć, dzięki. Sprawdzałem właśnie co do tego "Świętego" i nie byłem pewien, dlatego później już przestałem to poprawiać. Co do "Komunii Świętej" to też sprawdzałem i wydawało mi się że poprawniej jest małą literą, ale zastosuje się do tego co mówisz;) Przepraszam i pozdrawiam. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 22:24, 16 kwi 2021 (CEST)

  • Przy okazji, może będziesz w stanie mi wyjaśnić, dlaczego piszemy np. "Order Świętego Jerzego" ale już "Order św. Jerzego?" Dlaczego raz wielką a raz małą literą? Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 22:28, 16 kwi 2021 (CEST)

Re: BuddBotedytuj kod

Dadzą rade we troje. ~malarz pl PISZ 08:49, 19 kwi 2021 (CEST)

George Washingtonedytuj kod

Cześć, dlaczego wyrzuciłeś cytat? Czy był on zbyt ogólny/zbyt mało ciekawy? Czy są jakieś wskazania odnośnie tego, jakie cytaty powinny się znaleźć w bibliografi? Diff: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=George_Washington&type=revision&diff=63024578&oldid=62994730 Klapi (dyskusja) 12:53, 19 kwi 2021 (CEST)

Pinioredytuj kod

Hej! No tak... Nie wiem jak z Łyżwińskim, zobacz jakie są proporcje w biogramie ;) Pozostałe dwa przypadki już załatwione. Generalnie ludzie nie czytają opisów kategorii, a samo podejście Społeczności do tematu kategoryzacji uważam za błędne (zob. np. Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2021:01:09:Kategoria:Zmarli na COVID-19 w Anglii). Pzdr! Nedops (dyskusja) 12:16, 27 kwi 2021 (CEST)

Jaka strata?edytuj kod

My się mamy rozwijać, a nie trwać. Poza tym mnie nie tylko o PUA chodzi a o cały system. Załatw coś w kawiarence... Pzdr kićor =^^= 20:58, 20 maj 2021 (CEST)

I jaka jest strata Projektu, skoro pozostaje status quo?edytuj kod

Zadałeś pytanie, więc pozwolę sobie odpowiedzieć. Stratny (projekt) może być na przykład na tym, że nienajszczęśliwsze/błędne nazewnictwo haseł będzie wisieć nie trzydzieści minut ([1]: od 19.05 do 19.37) a niemal dobę ([2]: edycja z dnia poprzedniego w sprawie wspomnianego ek-a była z 22.40), a co za tym idzie wisieć będą przez tak długi czas hasła (disambigi), których linki będą prowadziły w próżnię (jak tutaj między: pierwszą edycją a edycją korygującą. Paelius (dyskusja) 17:21, 21 maj 2021 (CEST)

Invitation for Functionary consultation 2021edytuj kod

Greetings,

I'm letting you know in advance about a meeting I'd like to invite you to regarding the Universal Code of Conduct and the community's ownership of its future enforcement. I'm still in the process of putting together the details, but I wanted to share the date with you: 27 June, 2021. I do not have a time on this date yet, but I will let you soon. We have created a meta page with basic information. Please take a look at the meta page and sign up your name under the appropriate section.

Thank you for your time.--BAnand (WMF) 15:06, 2 June 2021 (UTC)

Christian Eriksenedytuj kod

Link z momentem zasłabnięcia piłkarza podałem nie przez jakieś patologiczne szukanie... - wstyd nazywać - a bo wszyscy normalni ludzie się martwią jego bezpieczeństwem, każdy zadawał sobie w szoku pytanie, co i jak się stało i jakaś choćby prowizoryczna informacja jest na razie potrzebna. Oczywiście, z edycją samego hasła trzeba poczekać i wtedy ewentualnie dołączyć opublikowane właśnie zdjęcie, że odzyskał przytomność, ale później w edycji hasła (lub szerzej problemu wysiłku fizycznego sportowców, jeśli dotyczy) można wykorzystać taki film (tu, ktoś filmował telewizor, oczywiście lepiej ze źródła), a na razie informacja wydała mi się potrzebna, z ww. powodów. Dzięki. Ukłony, KKE --31.179.121.4 (dyskusja) 19:25, 12 cze 2021 (CEST) @31.179.121.4 Problem polega na tym, że link przedstawia nagranie telewizyjne, do którego prawa autorskie należą do realizaora transmisji i telewizji. To powoduje, że to nagranie prowadzi do strony naruszającej prawo autorskie i jako takie nie może zostać użyte w Wikipedii. Z uszanowanem, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:31, 12 cze 2021 (CEST)

Prośba o komentarz w dyskusjiedytuj kod

Na liście uczestników Wikiprojekt:Chrześcijaństwo, widniejesz ze statusem "aktywny", w związku z tym proszę o komentarz w dyskusji, dotyczącej kwestii: sekcja "miejsca święte" grupująca miejsca święte (kościoły, kaplice, sanktuaria, ołtarze, cmentarze) danej parafii w jednej, wspólnej sekcji, w artykułach o parafiach Kościoła katolickiego; analogicznie - kategoria; autoencyklopedyczność kościołów; zamieszczanie list wikariuszy, analogicznie co zamieszczanie list proboszczów, w artykułach o parafiach Kościoła katolickiego. VVerka5 (dyskusja) 20:59, 24 lip 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ptjackyll" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy