Dyskusja wikipedysty:Qblik


Dyskusja wikipedysty:Qblik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania ...

Archiwum 1-100Archiwum 101-200Archiwum 201-300

Qblika możesz nie zastać, ale jego duch często tu straszy.

Spis treści

New York Giantsedytuj kod

Witam

Zerknąłbyś do New York Giants ? Zaciągnął mnie tam Bugbot ale strona jest w takim stanie że nie wiem gdzie zacząć ciąć. Poza tym nie wiem czy ten skład (chyba nieaktualny) jest potrzebny (moje zdanie jest takie że takich składów w sportach nie powinno być bo to się zbyt szybko zmienia -ale "sportowcy" mają inne zdanie). PMG (dyskusja) 15:38, 29 lis 2008 (CET)

X²: The Threat - w ramach pytania czy się do końca zgadzamy :). Co zrobić z takim zestawem opisów broni - wywalać wszystko bo to nie ency ? PMG (dyskusja) 17:05, 29 lis 2008 (CET)

zewnętrzne linki jako źródłaedytuj kod

Witaj, jakie linki mogę umieścić jako źródła przy artykule? Tłumaczę prościutki artykuł z angielskiej wiki: oryginał i moja wersja. Czy ten test mógłby posłużyć za potwierdzenie stwierdzenia, że ten produkt jest bardzo wydajny? Po dokończeniu artykułu popytam jeszcze o kategoryzację itd. Pozdrawiam, J4ckzor (dyskusja) 16:35, 29 lis 2008 (CET)

Możesz pomóc mi ułożyć kod do przypisania tego testu? Link pojawia się w tekście, a nie w przy nagłówku Przypisy. Quicklink

Odp. kwestia przerywanej zawartości w navboksachedytuj kod

Cześć. Odpowiedziałem u siebie aby stworzyć ciągły poradnik, bo u mnie jest dużo uzbierane w temacie. I naprawiłem Kolorado z wyjaśnieniem w opisie zmian. Trzymaj się ciepło. --Mareklug dyskusja 18:28, 1 gru 2008 (CET)

Po kolejnych udoskonaleniach szablonu-matki, jak Ci się malują szablony-córki? :) Odpowiedziałem z dodatkową sugestią techniczną (na wyrost) u siebie. Trzym się, --Mareklug dyskusja No, wstawilem do div oba parametry IZBA i SENAT, i delegacja Nevady jest ok u nie. U Ciebie? --Mareklug dyskusja 23:57, 1 gru 2008 (CET)

Moje artyedytuj kod

Ah, przeoczyłem Twoją ostatnią wiadomość. Zmiania nicka o jeden znak, literka zamiast cyfry, robiłem SUL, poza tym tak jest ładniej. =P

Napisałem kilka króciutkich artów. Możesz zobaczyć je tutaj. Wikipedysta:Jackzor Pozdrawiam, Jackzor ze swoją dyskusją~ 10:21, 10 sty 2009 (CET)

Mam prośbę,edytuj kod

chcę w dyskusji artykułu zlikwidować treść dyskusji (tak by się palił czerwony link). Jak to zrobić? Pozdrawiam , 18 sty 2009 (CET)maXxii ►napisz!!!11:46, 18 sty 2009 (CET)

popupsedytuj kod

Czy możesz mi powiedzieć dlaczego nie mogę zmieniać linków przy pomocy tego urządzenia? W monoboksie mam wpisane

popupFixDabs=true; 

a mimo to nie działa. Zwiadowca21 20:10, 30 sty 2009 (CET)

Gwiazda Barnardaedytuj kod

Hej. Brałeś kiedyś udział w tłumaczeniu tego artykułu. Może masz czas rzucić okiem i ew. ocenę, bo jest małe zainteresowanie hasłem :/ Pozdrawiam.--Adi (discuss) 07:36, 7 lut 2009 (CET)

Dzięki za odznaczenie, takie gesty sprawiają że chce mi się edytować Wiki :). A odwdzięczam się Gwiazdą Tłumacza, za przetłumaczenie dużej części Powstanie i ewolucja Układu Słonecznego który teraz dopracowuję. Swoją drogą, przynajmniej kilka fragmentów nie jest zgodnych ze źródłami i trzeba poprawiać, ale to nic nowego przy artykułach z innych wersji. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony z powrotu do Europy, ja jestem w podobnej sytuacji i za jakiś czas najprawdopodobniej czeka mnie to samo. Z drugiej strony szkoda że nie masz czasu na edytowanie, bo astronomia słabo stoi na wiki ostatnio. Pozdrawiam!--Adi (discuss) 06:13, 9 lut 2009 (CET)

Szablon:Trwająca misja kosmicznaedytuj kod

Lukasz Lukomski (dyskusja) 13:29, 10 mar 2009 (CET)

Bland-Allison Actedytuj kod

Wzywam Cię, duchu! ;-). Rzuć, proszę, fachowym okiem na ten artykulik, nawet nie wiem, czy nazwa dobra (tzn. czy nie powinna być ustawa Blanda-Allisona). No i źródełko takie sobie ;-). A jakbyś tak znalazł chwilkę, to i Sherman Silver Purchase Act by się przydał... Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 15:28, 3 kwi 2009 (CEST)

Szablonyedytuj kod

Czesc. Mam kilka próśb.

1. W tej dyskusji zaproponowalse stworzenie szablonu automatycznie przeliczajacego dlugie tony na tony metryczne, podjac tez jego przykład. Mogłbys stworzyc coś takiego?

2. Widzialem kiedys na En;wiki szablon, ktorego teraz nie moge odnaleźć, ktory po wskazaniu parametru "class" albo "project" oraz wpisaniu nazwy owej klasy lub projektu dawał rezultat typu np. Virginia-class subamrine. Czy mogłbys stworzyc cos takiego? W polskiej wersji, bylyby to parametry "typ", "projekt", "nazwa", co dawałoby rezultat "Okręty podwodne typu Virginia" albo "Okrety podwodne projektu 855". Pisze akurat o okretach podwodnych, gdyz na poczatek mozna by stworzyc taki szablon tyl;ko dla tej kasy okretow. Cała idea polega na tym, iz ten zwrot "Okręty podwodne typu XYZ", jest bedzo czesto powtrzany w artykulach, co czyni pracę dość uciazliwą, gdy w dlugim artykule musisz wpisac go kilkanascie razy na przyklad, a nawet jeszcze wiecej czasami. Jak napisalem wyzej, nie moge teraz odnalezc tego szablonu na en: ale wygadalo to jakos tak:

{{class|name}} 

3. bardzo przydatny byłby tez szablon, formatujacy do postaci zgodnej z zasadami edycyjnymi nazwy okretów. W przypadku okretow amerykanskich na przyklad, wpisanie do szablonu parametrów "nazwa" i "hull number", dawałoby efekt:

"Nazwa"=Nazwa "Hull number"=SSN-000 [[USS Nazwa (SSN-000)|USS "Nazwa" (SSN-000)]] 

W jeszcze lepszej postaci, mogloby to wygladac tak:

{{SSN|Nazwa|000}} z efektem [[USS Nazwa (SSN-000)|USS "Nazwa" (SSN-000)]] {{SSBN|Nazwa2|111}} z efektem [[USS Nazwa2 (SSBN-111)|USS "Nazwa2" (SSBN-111)]] 

W sumie te szablony zaoszczedzilyby bardzo wiele dobrej nikomu nie potrzebnej roboty, bo zamiast na piechotę wpisywac

Okręt podwodny [[USS Virginia (SSN-744)|USS "Virginia" (SSN-774)]] typu ''[[Okręty podwodne typu Virginia|Virginia]]'' 

mozna by wpisac jedynie:

Okręt podwodny {{SSN|Virginia|774}} typu {{typ|Virginia}} 

otrzymując gotowy, od razu sformatowany zgodnie z zasadami, efekt:

Okręt podwodny USS "Virginia" (SSN-774) typu Virginia.

Zwrocilem sie do Ciebie z tym, bo w tej dyskusji o miarach okretów do ktorej podalem wyzej link, pokazales ze konstrukcje i mechanizmy szablonow nie sa Ci obce. Pozdrawiam --Matrek (dyskusja) 18:12, 9 kwi 2009 (CEST)

  • Jest. Udalo mi sie znaleź szablon, o ktorym wspolnialem Ci wyzej. en:Template:USS Niestety, nie potrafie nawet dotrzec do kodu w celu skopiowania na pl: i dokonania przeróbek :) --Matrek (dyskusja) 19:06, 9 kwi 2009 (CEST)

Przebiegłe dochodzenieedytuj kod

Proszę o uzasadnienie usunięcia szablonów o integracji. Uważam, że jest potrzebna. --godaidajesz 11:17, 20 paź 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Fizykaedytuj kod

Pozdrawiam, Bartek090 (dyskusja) 15:03, 15 lis 2009 (CET)

Powstanie i ewolucja Układu Słonecznegoedytuj kod

Witaj! Artykuł Powstanie i ewolucja Układu Słonecznego został zgłoszony jako kandydat do DA!

Kategoria:Copa Liptonedytuj kod

Abronikowski (dyskusja) 18:55, 14 lut 2010 (CET) (tzn. ja nie zgłosiłem, tylko informuję...)

III klasy czystościedytuj kod

Witaj, kiedyś zgłaszałeś uwagi autorce tego artykułu. Wstawiłem go do poczekalni, może masz coś do dodania? pzdr Panek (dyskusja) 12:11, 5 mar 2010 (CET)

Kategoria:Biografie według sposobu śmierciedytuj kod

~malarz pl PISZ 08:52, 11 kwi 2010 (CEST)

national scenic trailsedytuj kod

Witam! W haśle "Narodowy System Szlaków" (i w pochodnych), którego jesteś autorem, pojęcie "national scenic trails" przetłumaczyłeś jako "Narodowe Szlaki Sceniczne". W języku polskim nie ma takiego pojęcia - ducha języka angielskiego oddaje tu pojęcie "szlaków widokowych" ewentualnie "szlaków krajobrazowych". Proponuję natychmiastową poprawę, bo czym dłużej patrzę na tego dziwoląga, tym bardziej natrętnie zaczynają mnie napastować myśli o "szlakach OBscenicznych"!... --MBi (dyskusja) 20:38, 30 maj 2010 (CEST)MBi

Guyandotte Riveredytuj kod

Psyche ~ 11:08, 19 cze 2010 (CEST)

Kategoria:Amerykańscy olimpijczycyedytuj kod

Nedops (dyskusja) 22:04, 12 sie 2010 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Cześć!

Niedługo wystartuje projekt Wikiksiążki, który będzie realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. W związku z tym poszukuję do pomocy osób dobrze znających jeden z następujących języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub rosyjski. Tak się dobrze składa, że Ty jesteś właśnie taką osobą. Twoja znajomość języków może okazać się bardzo pomocna w tworzeniu publikacji o Fryderyku Chopinie. Dlatego też proszę Ciebie o wsparcie i pomoc przy projekcie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie projektu. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę śmiało pytać. Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 (dyskusja) 16:04, 26 sie 2010 (CEST)

Wikiprzewodnikedytuj kod

Witaj :) Piszę do ciebie, ponieważ znajdujesz się na liście wikiprzewodników. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest w tej chwili orientacyjna liczba aktywnych wikiprzewodników, gotowych nadal zajmować się podopiecznymi i brać pod opiekę kolejnych nowicjuszy. Dlatego chciałabym wiedzieć, czy nadal chcesz/możesz/masz czas pełnić tę funkcję? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :) Magalia (dyskusja) 23:18, 26 sie 2010 (CEST)

Hej. Podczas Wikimanii krótko z Magalią rozmawialiśmy o zmianie strony przewodników, gdzie ktoś się wpisuje i następnie oczekuje długo na przewodnika. Zamiast opisu po co to jest itd., co nowicjuszowi potrzebne do szczęścia nie jest, wystarczyłoby krótkie info, żeby się zarejestrował i skontaktował z wybranym przewodnikiem. Ponieważ każdy z nas na czym innym się zna, więc najlepiej to zaprezentować - w czym możemy pomóc. Pójdzie wtedy sprawniej. Dopisz się do tabelki. A podopiecznych gdzieś u siebie na stronie usera - jak potrzebujesz ;) Fotki - by bardziej "ludzko" wyglądać. A jak nie fotki, to i bez - można awatara :) Przykuta (dyskusja) 10:09, 9 wrz 2010 (CEST)

Wprowadzenie do analizy ekonomicznej na Wikibooksedytuj kod

Piszę do Ciebie na Wiki, ponieważ zauważyłem, że tu edytujesz częściej niż na Wikibooksach. Mam bowiem pytanie: czy będziesz zajmować się w/w podręcznikiem? Porządkuję księgozbiór i jeśli odłożyłeś nad nim pracę, to chętnie zarchiwizuję go na Twojej stronie użytkownika w Wikibooksach. Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 21:09, 23 wrz 2010 (CEST)

Hrabstwa USAedytuj kod

Hej! Ponieważ napisałeś wiele artykułów m.in. o hrabstwach USA, więc może potrafiłbyś mi wskazać na stronie US Census Bureau gdzie dokładnie znajdę informację o powierzchni całkowitej danego hrabstwa, oraz o jego powierzchni lądowej i wodnej? Bo przekopałem tę stronę i znalazłem tam tylko info powierzchni lądowej ("land area" w Quickfacts)... Będę bardzo wdzięczny za pomoc :). Pozdrawiam, — Awersowy <talk> 21:46, 27 wrz 2010 (CEST)

  • Pięknie dziękuję za pomoc :-). Tabelę dla stanu Waszyngton znalazłem bez większych problemów, a efekt na wiki można oglądać np. tutaj :-). Pozdrawiam, — Awersowy <talk> 12:56, 3 paź 2010 (CEST)

John Edwards (Kentucky)edytuj kod

Patrząc na rozróżnienie, wnioskowałem, że to miasto w stanie. proponowałbym jednak rozróżnienie typu lat zycia lub Senator z Kentucky. Ciacho5 (dyskusja) 12:05, 7 lut 2011 (CET)

  • Zalecenia nie znam, podzieliłem się mym odczuciem. Zważywszy, że w Kentucky żyje ponad 4 miliony, to tak, jakbyśmy pisali Norwegom kraj, nie zaś profesję/lata życia. Nie pochodzenie z Kentucky czyni go odróżnialnym, lecz bycie senatorem (z Kentucky), a lata są też często wykorzystywane. Natomiast kraje chyba tylko do spraw geograficznych. U Amerykanów sprawa stanu jest trochę inaczej widziana chyba, u nas mniej (Wszystkich zwiemy Amerykanami, czy z NY czy Południowców). Ciacho5 (dyskusja) 12:42, 7 lut 2011 (CET)

Ad:Historia edycji „K-278 Komsomolec”edytuj kod

Ad:Historia edycji „K-278 Komsomolec”

Czesc. Ja bym nie dodwał w artykułach linków do strony "Okrety Podwodne Świata", bo ona czesto-gesto umieszcza w swoich opisach merytorycznie błedne informacje. To strona o bardzo niskiej jakości merytorycznej. --Matrek (dyskusja) 17:20, 4 mar 2011 (CET)

Niewolnica Isaura (brazylijska telenowela 1976)edytuj kod

Drogi przyjacielu!

A czyż tak nie jest w istocie? Pozdr. --Starscream (dyskusja) 19:53, 18 mar 2011 (CET)

Free Soil Partyedytuj kod

Zrozumiałem. Lecz tę zmianę należy cofnąć, bo wprowadza w błąd. Pomyślałbym, że była to organizacja proniewolnicza. A tak naprawdę abolicjonistyczna. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 20:47, 18 mar 2011 (CET)

To świadczy o dobrym guście. :-)) --Starscream (dyskusja) 21:36, 19 mar 2011 (CET)

Kategoria:Miasta w stanie Kaliforniiedytuj kod

Witam. Jako, że podział miast według hrabstw jest najbardziej naturalnym podziałem miast danego stanu nie ma potrzeby tworzenia kategorii Miasta w stanie Kalifornia według hrabstwa ani podobnej, bo po skategoryzowaniu wszytskich miast wg hrabstw wyjdzie, że kategoria ta będzie ona jedynym elementem kategorii Miasta w stanie Kalifornia. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 17:18, 2 maj 2011 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Witam! Dlaczego nie da się utworzyć artykułu Stefan Gołodupiec? Na odp czekam na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam--83.5.189.218 (dyskusja) 14:07, 27 maj 2011 (CEST)

Uprawnienia administratoraedytuj kod

Witaj! W imieniu społeczności administratorów zwracam się do Ciebie z prośbą o wypełnienie obowiązku administratora jakim jest podanie i aktywowanie adresu e-mail w preferencjach (zakładka Dane wikipedysty). Miej proszę na uwadze, że nikt nie każe Tobie podawać adresu publicznie, a jedynie ma zostać włączona funkcja, która pozwoli skontaktować się z Tobą jako administratorem – osobą znającą doskonale ten projekt i będącą w stanie pomóc mniej doświadczonym użytkownikom. Jeśli po upływie dwóch tygodni od momentu napisania tej wiadomości nie zostanie uregulowany status Twojego adresu e-mail, zostanie złożony wniosek do stewardów Fundacji Wikimedia o odebranie Ci uprawnień administratora. Pozdrawiam, LeinaD dyskusja 02:21, 11 cze 2011 (CEST)

Dziękuję:) PS. Próbowałem na początku pisać prośbę na adres e-mail, którym posługiwałeś się kiedyś na listach dyskusyjnych, ale chyba już nie korzystasz z niego, dlatego oficjalnie napisałem tutaj na stronie dyskusji. LeinaD dyskusja 13:22, 11 cze 2011 (CEST) A Ty w ogóle jesteś adminem :P. Miejmy nadzieję, że dobrze wypełniasz swoje obowiązki. Sir Lothar (dyskusja) 04:23, 31 mar 2012 (CEST)

Uprawnienia administratoraedytuj kod

Cześć adminie.

Piszę ten e-mail, ponieważ w związku z przyjętą zasadą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:G%C5%82osowania/Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_administratorom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali edycji w głównej przestrzeni nazw w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to edycjami w jej artykułach. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że funkcja administratora oznacza uczestnika „zaangażowanego i godnego zaufania”. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku edycji w przestrzeni głównej Wikipedii do 20 lutego 2014 uprawnienia administracyjne zostaną Ci odebrane.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do projektu możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PUA. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój Wikipedii i liczymy na ponowne zaangażowanie. Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 23:09, 3 lut 2014 (CET)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji administratorskich do 23 września 2014 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie. Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 20:27, 9 wrz 2014 (CEST)

Odebranie uprawnień administratoraedytuj kod

Cześć.

W związku z przyjętą zasadą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom Wikipedii, Twoje uprawnienia zostały odebrane. Oczywiście możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PUA. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój Wikipedii i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 22:23, 23 wrz 2014 (CEST)

Unionista (Stany Zjednoczone)edytuj kod

ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:11, 10 mar 2018 (CET)

Ohio and Mississippi Railroadedytuj kod

Invisible kid (dyskusja) 22:54, 8 maj 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Qblik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy