Dyskusja wikipedysty:Radwan


Dyskusja wikipedysty:Radwan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.


Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.


Albertus teolog (dyskusja) 22:43, 2 maj 2011 (CEST)

Spis treści

Godzinkiedytuj kod

Proszę Cię bys powstrzymał się od obraźliwych komentarzy w opisie zmian. Pomyśl, że Ty też jesteś dla kogoś heretykiem. Albertus teolog (dyskusja) 22:43, 2 maj 2011 (CEST)

Kategorie "związani z"edytuj kod

To, że ktoś się urodził w miejscowości X, nie znaczy, że jest z nią związany. Elfhelm (dyskusja) 17:38, 7 sty 2012 (CET)

Pomnik Adama Mickiewicza w Przeworskuedytuj kod

Powinieneś podać link do tego pliku PDF. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 13:41, 21 cze 2012 (CEST)

 • Prawdopodobnie więc nie spełnia to zasady weryfikowalności skoro plik jest niedostępny i nie da się go odnaleźć na podstawie danych w opisie. Lepiej by było gdybyś odnalazł inne źródła zawierające te informacje. Poniżej wklejam szablon nt. podpisów. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 13:51, 21 cze 2012 (CEST)

Podpisyedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek "Masz nowe wiadomości"
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem "Masz nowe wiadomości", tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.Plushy (dyskusja) 13:51, 21 cze 2012 (CEST)

Miasto o bogatej tradycji i węzełedytuj kod

Takie stwierdzenie jest przejawem braku obiektywizmu. Niewątpliwie, w porównaniu z jakimś Opolem Lubelskim (dwa domki po pijarach i kościół) ma tradycję i węzeł szlaków. Ale w porównaniu z tysiącami miast jest to zupełny drobiazg, a i węzeł na skalę raczej lokalną.Ciacho5 (dyskusja) 16:55, 5 sie 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Przeworska Kapituła Kolegiackaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Przeworska Kapituła Kolegiacka. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworskuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Radwan/Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • zgodnie z zasadami szkoła ta powinna mieć co najmniej 150 lat lub jednego znanego absolwenta. Proszę uzupełnić absolwentów lub poczekać aż szkoła zacznie spełniać kryterium wieku

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 14:41, 11 gru 2012 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 13:30, 29 gru 2012 (CET)

Wikiprojekt Przeworskedytuj kod

Hej, czy znasz dwóch – trzech aktywnych wikipedystów, którzy dołączą do Twojego wikiprojektu? Tar Lócesilion|queta! 16:55, 24 sty 2013 (CET)

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Wikiprojekt jest jakby „nakładką” do bazy, a bazę stanowi współpraca trzech – czterech aktywnych wikipedystów. Bez tego wikiprojekt jest martwy, nie działa, nie ma sensu. Jest jak firma – po co zakładać firmę, jeżeli ma być jednoosobowa? Nie łatwiej nazywać tego „działalnością jednej osoby”, niż „działalnością jednoosobowej firmy”? Jeżeli uda Ci się znaleźć kilku wikipedystów chętnych do dołączenia, na co liczę, to bardzo dobrze. Jednak gdyby Ci się to nie udało, będę musiał przenieść jego podstrony do Twojej przestrzeni użytkownika (na strony zaczynające się od Wikipedysta:Radwan/). Tar Lócesilion|queta! 21:44, 24 sty 2013 (CET)

TPSedytuj kod

Dziękuję za ciężką pracę i przepraszam za opóźnienia.Kapsuglan (dyskusja) 08:39, 7 lut 2013 (CET)

Fotografie Przeworskaedytuj kod

Ponieważ ładujący, po zawiadomieniu go, nie zastosował się do procedury opisanej w Pozwolenia, która jest wymagana w przypadku nadsyłania nieswoich fotografii lub fotografii publikowanych w innych miejscach. Zresztą tam wszystko jest opisane, co kiedy i dlaczego. Masur juhu? 09:54, 9 lut 2013 (CET)

 • Tutaj - wszystko jest opisane, co kiedy i dlaczego. Masur juhu? 14:16, 9 lut 2013 (CET)

Ad:Kategoria:Słudzy_Boży_II_procesu_beatyfikacyjnego_drugiej_grupy_polskich_męczenników_z_okresu_II_wojny_światowejedytuj kod

Ad:Kategoria:Słudzy_Boży_II_procesu_beatyfikacyjnego_drugiej_grupy_polskich_męczenników_z_okresu_II_wojny_światowej

Nie jestem przekonany co do sensu istnienia kategorii, która dubluje listę Słudzy Boży II procesu beatyfikacyjnego drugiej grupy polskich męczenników z okresu II wojny światowej. Tomasz Wachowski (dyskusja) 12:50, 24 maj 2013 (CEST)

Nie wystarczy sortowanie alfabetyczne? Tomasz Wachowski (dyskusja) 13:07, 24 maj 2013 (CEST) Rozmawiamy i chcę być przekonany, że wprowadzona zmiana ma sens:). Jeżeli inni użytkownicy będą mieli wątpliwości to ewentualne zgłoszenie do usunięcia będzie dyskutowane więc dobrze mieć mocne argumenty. Pozdrawiam Tomasz Wachowski (dyskusja) 13:17, 24 maj 2013 (CEST)

Czy wiesz – Dwór Habichta w Przeworskuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 15:13, 14 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Dwór Habichta w Przeworskuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:29, 3 lip 2013 (CEST)

Walenty Rybackiedytuj kod

Hej, w ww. artykule podane są dwie różne daty śmierci. We wstępie i w infoboksie 1959, a w przedostatnim zdaniu – 1967. Kenraiz (dyskusja) 18:32, 16 lip 2013 (CEST)

Odp:Zgłoś gotową mapkęedytuj kod

Odp:Zgłoś gotową mapkę

Hej! Główna mapka gotowa (Szablon:Mapa dane Przeworsk), ale mapy centrum chyba nie ma co robić, bo Przeworsk to nie duże miasto, a większe nie mają takich map :) Pzdr, MATEUSZ.NS dyskusja 16:42, 6 wrz 2013 (CEST)

Ok, zmieniłem mapę ;) MATEUSZ.NS dyskusja 23:13, 6 wrz 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Hejnał Przeworskaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Hejnał Przeworska. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Tytulaturaedytuj kod

Witaj!

Przyjęło się, iż w nagłówku hasła podajemy tylko imię i nazwisko bohatera, bez wypisywania przed nimi całej tytulatury. Więc przykładowo Jan Kowalski i Wiesław Nowak, a nie ks. prof. dr hab. nauk med. Jan Kowalski czy gen. dywizji Wiesław Nowak. Wszelkie informacje na temat wykształcenia i osiągnięć danej postaci należy zamieścić w treści hasła i przeznaczonym do tego infoboxie. Zobacz też Wikipedia:Zalecenia edycji artykułów biograficznych i Wikipedia:Standardy artykułów/biogram. Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 13:11, 31 maj 2014 (CEST)

 • PS doprecyzuję może :) Standardowy nagłówek powinien wyglądać: Jan Nowak – polski zakonnik, przyrodnik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego a nie o. prof. Jan Nowak – polski zakonnik, przyrodnik. Hoa binh (dyskusja) 13:20, 31 maj 2014 (CEST)

Z. Mierzwaedytuj kod

Zapoznaj się proszę z tą stroną, by nie nadużywać uprawnień redaktora. Poza tym miejscowość Gać nosi nazwę Gać, a nie Gać koło Przeworska, a z hasła o niej nie wynika, by takową nosiła. A zatem Twoja edycja jest zarówno błędna, jak i zbędna, bo co to za znaczenie, koło jakiego miasta się dana miejsc. znajduje w haśle niepoświęconym tej miejscowości. Elfhelm (dyskusja) 21:45, 2 cze 2014 (CEST)

Ryszard Decedytuj kod

Co powoduje, że uznałeś go za encyklopedycznego? Nie pasuje do kryteriów, nie ma wysokich funkcji ni odznaczeń pozakościelnych. Ciacho5 (dyskusja) 16:57, 13 cze 2014 (CEST)

 • Czy zobaczyłeś wskazane wyżej kryteria? Przeorów nie uznajemy za encyklopedycznych, a podprzeor to (chyba) niższa funkcja. Tak jak dyrektorów szkół ani nawet rektorów samych z siebie za ency nie uznajemy. (Tyle, że rektorami zazwyczaj zostają profesorowie, a to z kolei daje encyklopedyczność). Ciacho5 (dyskusja) 23:08, 13 cze 2014 (CEST)

Ryszard Decedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 23:10, 13 cze 2014 (CEST)

Józef Niżnik (duchowny)edytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 18:38, 12 sty 2015 (CET)

Wypowiadanie sięedytuj kod

Poproszę o zaprzestanie deprecjonujących innych wypowiedzi podgrzewania konfliktu, zwłaszcza z użytkownikiem Ffkapa. Wikipedia przywiązuje dużą wagę do kultury wypowiedzi. Nie akceptuje obrażania innych. Poza tym PdA ani Poczekalnia nie są odpowiednimi m-cmi na dyskusję na temty religijne. Proszę o nieangażowanie się w tym podobne konflikty. Przypominam o WP:NPOV Mpn (dyskusja) 19:51, 18 lut 2015 (CET)

 1. I wiążą Cię te same ograniczenia, co innych, nie zapominaj o tym proszę
 2. Jednakże nieneutralne nastawienie w dyskusjach raczej nie zaprowadzi nas w kierunku lepszych artów
 3. To sugeruję powtórnie przeczytać swoje wypowiedzi...
 4. Niestety dyskusje przeistoczyły się w kłótnię nat inkwizycji i rgumentacje ad personam
 5. Nikt tego prawa nie neguje, aczkolwiek istnieją pewne wątpliwości, czy rzeczywiście o ency i jak pojmowaną ency chodzi
 6. W razie nieprzestrzegania zasad bądź ngażowania się w konflikty nadal pozwolę sobie zamieszczać komentrze w Twojej dyskusji
 7. Nie możesz tego żądać, kryteria takie ustalane są decyzją społeczności. Możesz zaproponować rozwiązanie tego problemu w Barze

Mpn (dyskusja) 21:46, 18 lut 2015 (CET)

Trudna kwestiaedytuj kod

Dzień dobry. Chcę napisać z pewną radą nt. Pana strony usera, a konkretnie sekcji "Moi ulubieńcy". W zasadzie to Pański wybór, jednak biorąc pod uwagę, że sporo Pan edytuje w tematyce religijnej i historyczno-religijnej, a tam łatwo o zadrażnienia z innymi userami i biorąc pod uwagę, że strona usera rzutuje na odbiór właściciela przez innych userów, z którymi stykamy się w edycjach, w tym np. protestantów, prawosławnych, żydów, ateistów (nie mówię tu o wojujących, bo oni sami szukają zaczepki, dla nich to już krzyż jest płachtą na byka)to może warto by było rozważyć, usunięcie z Pana galerii ulubionych kilku postaci, np. Torquemadę, de Austria, Tillego. Są to postacie dość powszechnie wiązane z rzeziami protestantów i ogólnie z tą bardziej krwawą stroną Kościoła Katolickiego. Można się więc spodziewać, że wielu userów, nie jakiś fanatyków protestanckich czy wojujących ateistów, ale spokojnych niekatolików, na widok tych postaci, które kojarzą się z rzeziami niekatolików zjeżą się, gdy przeczytają że to Pana ulubieńcy. Nawet taki Świadek Jehowy podejrzewam, że się wzdrygnie, choć tak młodych wyznań osobiście ci panowie nie mieli okazji doświadczyć. Możnaby na ich uczucia machnąć ręką (choć chyba niezbyt to ładnie), gdyby Pan edytował hasła głównie o owadach, ale w sytuacji, gdy edytuje Pan wspólne z tymi osobami przestrzenie haseł religijnych, to takie deklaracje są jak palec w oko i bardzo utrudniają spokojną pracę. Rodzą też podejrzenia, co do intencji Pana działań w hasłach, choć wierzę że niesłuszne. Absolutnie nie chcę się przy tym wdawać w dyskusję nt. oceny tych postaci historycznych. Znam prace, które demaskują część manipulacji, a czasem i kłamstw dokonanych nt. Inkwizycji przez propagandzistów protestanckich XVII, XVIII w., Voltera, ateistycznych etc. Znam prace, które słusznie zwracają uwagę, że działalność tych postaci trzeba oceniać w kontekście ówczesnych im norm i obyczajów, zdaję też sobie sprawę, że druga strona (tzn. np. wojska protestanckie, prawosławni, etc.) też zabijali na potęgę. Wreszcie wiem, że do prawie każdej historycznej postaci wojskowej czy politycznej da się doczepić łatkę mordercy i bandyty, np. wojska Jagiełły przed Grunwaldem mordowały cywili, Napoleon to była maszynka do mięsa, Lincoln jako akceptator Shermana był ludobójcą, Waszyngton stworzył państwo niewolników i nic nie zrobił by ten stan zmienić, podobnie jak wszyscy co do jednego władcy Rzymu. Podejrzewam, ze śmiało można udowodniać, że Napoleon był gorszym bandytą niż Tilly, a przecież nikt? by się nie sprzeciwiał, gdyby zobaczył deklarację, że Napoleon to mój ulubieniec. Problem w tym jednak, że te 3 postacie z Pana galerii stały się, słusznie czy nie, symbolem wrogości wobec niekatolików i tak są odbierane przez wielu userów plwiki. Nie ułatwia to wspólnej pracy, gdy taki user dochodzi do wniosku, że Panu się podobają osoby, które by go chętnie spaliły na stosie. To po prostu taki palec w oko wobec niekatolików. Podejrzewam, że Pan uważa, być może częściowo słusznie, że skoro wg Pana te postacie historyczne nie robiły nic szczególnie złego, a ich zły image to wynik późniejszej propagandy, to nasi koledzy powinni spojrzeć na sprawę wolnym od historycznych zaszłości okiem, ze to taka lekcja tolerancji. Tyle, że to tak nie działa, bo łatwiej się innych uczy współpracą niż drażnieniem. Poza tym, co ważniejsze, my na wiki powinniśmy raczej pisać encyklopedię i współpracować w tym celu ze sobą, a nie prostować innym userom historyczne mity metodą ciągnięcia za wąsy:) No i Pan też nie maiłby takich problemów z akceptacją Pana niektórych edycji, gdyby inni userzy nie mieli wrażenia, że Pan działa w intencji prostowania historii religijnej. Przyznam od razu, ze tak naprawdę piszę w swoim imieniu, nikt mnie nie prosił, nie robiłem żadnej kwerendy, że innych userów niekatolików ta galeria uwiera, podejrzewam że uwiera tylko na podstawie ogólnej wiedzy, co protestanci, żydzi, prawosławni sądzą nt. Inkwizycji, wodzów Habsburgów etc. oraz na bazie pewnych komentarzy które już padły w ostatnich dyskusjach. Nie namawiam też do zmiany opinii nt. w/w person historycznych, czy do jej nieujawniania, ale może nie warto nią aż tak epatować na stronie wikipedii, która ma w sumie służyć komunikacji z innymi userami i pracy nad encyklopedią? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:42, 20 lut 2015 (CET)

Wiesław Kałamarzedytuj kod

--78.30.100.45 (dyskusja) 11:56, 20 lut 2015 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2015:02:20:Wiesław Kałamarzedytuj kod

Ale jeżeli osoba, która nie ma kompletnie żadnych edycji i artykułów jako swój pierwszy krok na Wiki zgłasza artykuł - to wygląda na pacynkę?!? Pacynka to jest konto. IP nie jest kontem. Poza tym: co z tego, że to pierwsza edycja tego IP? Nic, bo jest to całkowicie bez znaczenia. — Paelius Ϡ 10:23, 22 lut 2015 (CET)

Ryszard Decedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 23:13, 8 kwi 2015 (CEST)

Marceli Gęślaedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 17:24, 24 cze 2015 (CEST)

Wikipedysta:Radwan/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 21:23, 13 mar 2016 (CET)

Źródła w arcie o koprzeedytuj kod

Podając jako źródła strony internetowe, zazwyczaj linkujemy do nich. Najlepiej użyć szablonu {{cytuj stronę}}. Mpn (dyskusja) 21:33, 13 mar 2016 (CET)

Święci i błogosławieni rodziny franciszkańskiejedytuj kod

To nie jest lista liturgiczna. Nie potrzebna zbędnych "zębów", które utrudniają lekturę. Abraham (dyskusja) 12:09, 11 maj 2016 (CEST)

Wikiprojekt:Przeworskedytuj kod

Czy współpracujesz z kimś nad rozwijaniem artykułów dot. Przeworska? Tar Lócesilion (queta) 16:38, 11 maj 2016 (CEST)

Ryszard Mączkaedytuj kod

Dziękuję za zabranie głosu w dyskusji. Pozdrawiam --Andre (dyskusja) 21:12, 16 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Witam. Jest pewne pytanie czy ks. Franciszek Woś jest postacią encyklopedyczną? Spójrz na biogram (na stronie szkoły w Świętoniowej: http://zsswietoniowa.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=z,173) i oceń czy można o nim napisać artykuł. Pozdrawiam. Interros (dyskusja) 15:23, 3 sie 2016 (CEST)

Ad:Zbigniew Mieczysław Rosińskiedytuj kod

Ad:Zbigniew Mieczysław Rosiński

Skąd podpułkownik? AB (dyskusja) 18:49, 24 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:23, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:37, 10 cze 2017 (CEST) 

Edycje w OSMedytuj kod

Witam, Piszę do szanownego pana z racji szerokiego wkładu jaki pan ma przy edycjach związanych z Przeworskiem. Chciałbym zachęcić do udziału w projekcie Openstreetmap. Osobiście jako osoba od kilku lat edytująca w OSM poruszam się w tym projekcie dość swobodnie na tyle by pomóc przy ewentualnych edycjach. Przed kilkoma dniami dodałem szereg linków w projekcie do obiektów podwiązując je ze stronami z Wikipedii na podstawie tej zmiany. Spory problem miałem natomiast przy naniesieniu linków do brakujących w naszej bazie obiektów oraz nie do końca precyzyjnie określonych lokalizacjach w Wiki, a mianowicie upamiętnieniach. Ich lokalizację w przeciwieństwie do większych obiektów jakimi są budynki trudno określa się na podstawie podkładów satelitarnych i do tego najlepsza jest wiedza z terenu. Trudno o osobę lepiej poinformowaną jak osoba z rejonu, stąd mój kontakt do pana.

Jeśli znajdzie pan chwilę to prosił bym o edycję tych obiektów w OSM zgodnie z poniższymi definicjami:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:historic%3Dmemorial
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:historic%3Dmonument
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:wikipedia

Samą edycję w OSM można rozpocząć bezpośrednio z przeglądarki po rejestracji w projekcie na stronie openstreetmap. Edytor ten do dodania kilkunastu obiektów będzie w zupełności wystarczający. W przyszłości gdyby chciał pan edytować więcej proponuję skorzystać z zaawansowanego narzędzia do edycji jakim jest JOSM https://josm.openstreetmap.de/wiki/Pl:WikiStart

Pozdrawiam,
Wojciech Myrda
http://hdyc.neis-one.org/?wmyrda

Ad:Bolesław Taborski (biskup)edytuj kod

Ad:Bolesław Taborski (biskup)

Cześć! Jeśli masz źródła na to, że to był cmentarz stary, to proszę dodaj do hasła. (Zdaję sobie sprawę, że logika nakazuje tak twierdzić, ale Wikipedię piszemy na bazie źródeł). Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 10:38, 19 paź 2018 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Radwan -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:54, 23 wrz 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Radwan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy