Dyskusja wikipedysty:Ron whisky


Dyskusja wikipedysty:Ron whisky w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Gwiazdka...edytuj kod

Choć na dyskusji na czerwono parę haseł się barwi, niech to Cię nie martwi
ja gwiazdkę Tobie daję i zasługi Twe uznaję.

Kalenadrium filmuedytuj kod

Witam Ostatnio zderzyłem się z owymi hasłami i zauważyłem spory nieporządek i bałagan, na przywrócenie ładu będzie potrzeba wiele czasu, jednakże warto by nad tym popracować. Po pierwsze jest pierwsza najbardziej rzucająca się nieścisłość, którą należy jak najszybciej z unifikować, a dokładniej: w starszych datach mamy do czynienia z tytułem "Premiery" oraz jego dwoma podtytułami "Polskie" i "Zagraniczne". Biorąc pod uwagę sens tych słów można się domyślić iż pierwotnie chodziło o to by w podtytule "Polskie" czyt. "Premiery polskie" należy wpisywać wszystkie filmy jakie miały w danym roku premierę w Polsce, czyli nie jest tutaj mowa o premierze polskich filmów, tylko o premierze w Polsce, tak więc pod tą kategorię mieszczą się filmy zagraniczne, które miały w danym roku premierę w Polsce. Natomiast w podtytule "Zagraniczne" czyt. "Premiery zagraniczne" należy wpisywać wszystkie filmy, które miały swoją pierwszą premierę, czyli polskich nie należy wpisywać bo ich 1 premiera jest przeważnie w Polsce. Tak więc jest to miejsce gdzie powinno się wpisywać pierwotne premiery. I tak było wcześniej niestety bez tabelek, tak więc 2 sprawa to tabelki. Ale wracając do 1 sprawy, w pewnym momencie w tych nowszych datach pozmieniały się tytuły, nie bacząc na dużą nieścisłość i tak mamy tytuł "Premiery" i 2 podtytuły "Filmy polskie" i "Filmy zagraniczne". Z tego co widzę są do premiery w Polsce a nie ogólne, co jest głównym błędem. Bo jakie są ważna informacje? Premiera w ogóle <czyli pierwszy pokaz, gdziekolwiek by to było>, bo pokazuje ona pierwsze wyemitowanie filmu, co jest ważną informacją, no i trzeba zaznaczyć, że dodatkowa ważna informacja dla polskiego internauty jest data premiery w naszym kraju. Dlatego uważam, że wcześniejszy układ, który zresztą nadal istnieje jest lepszy i bardziej przydatny, bo patrząc na współczesne daty to artykuł powinien mieć tytuł "2010 w polskim filmie", gdyż tylko takie w nim informację można znaleźć. Często zdarza się, że premiera światowa i polska są w tym samym roku, przez co film będzie w obu tabelkach, ale przecież to nie problem, a ciekawa informacja. Zwracam się do Pana gdyż owe zmiany są troszkę rewolucyjne ale tylko dla tych nowych dat, a po drugie przydałaby się pomoc, bo to żmudna praca, mam na myśli chociażby tabelki. Serdecznie pozdrawiam Malyadik (dyskusja) 12:55, 14 sty 2010 (CET)

Ad:Historia edycji „Alicja Bachleda-Curuś”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Alicja Bachleda-Curuś”

Masz jakieś źródła na tego światowej sławy geologa? To samo pytanie jest w dyskusji tego hasła. Lukasz Lukomski (dyskusja) 20:09, 18 sty 2010 (CET)

Anulowane edycjeedytuj kod

Witam! Dlaczego anulowałeś moje wersje 1 i 2? Podaj powód. Używanie w artykule i inni nie brzmi encyklopedycznie (wikipedia to nie portal filmowy tylko encyklopedia). Wytłuszczenie polskiej wersji też nie jest za ładne (to nie choinka), nie widzę zasadności wytłuszczania tych elementów. Pozdrawiam! Mo Cuishle (dyskusja) 21:24, 28 sty 2010 (CET)

 • Widzę, że znowu się bawisz. To jest encyklopedia, a nie czasopismo piątkowe. Jak chcesz to wypowiedz się w kawiarence na ten temat, bo nie odpowiadasz na moje powyższe pytanie. Mo Cuishle (dyskusja) 16:59, 2 lut 2010 (CET)

Straszny dom (film) i Straszny domedytuj kod

Zamiast wstawiać szablon ek w "nie swojej" wersji hasła spróbuj może zintegrować? Hasło, które oznaczyłeś EK ma inną treść i mniej czerwonych linków. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 18:10, 6 lut 2010 (CET)

Re:Szablon:Aktor infoboxedytuj kod

Parametr "Teatr" ma wskazywać teatr, w którym dany aktor występuje. Przykłady użycia: Piotr Fronczewski, Jerzy Trela, Edward Żentara, Andrzej Seweryn. Pz (dyskusja) 13:11, 17 lut 2010 (CET)

 • Myślałem o wpisywaniu do infoboksu tylko tego teatru, w którym aktor występuje obecnie. Informacje o innych teatrach, z którymi dany aktor współpracował można (a nawet trzeba) umieścić w treści hasła. Pz (dyskusja) 13:22, 17 lut 2010 (CET)

Prezentedytuj kod

Widzę, że odznaczyłeś gwiazdkami sam siebie (hmm... ciekawy pomysł, pomyślę nad tym :P ). Tym razem gwiazdka dla Ciebie ode mnie, za cały wkład w Wiki (30 000 edycji to duuuuuuużo) :). Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 13:08, 20 mar 2010 (CET)

Bertille Noël-Bruneauedytuj kod

TAMM ---> Konwersacja(patrz) 11:06, 21 maj 2010 (CEST)

Odp: Joannaedytuj kod

Nie wiedziałem, że tak jest w przypadku Piotra. Moim zdaniem to jest błędne - imię to zdecydowanie podstawowe znaczenie, w przypadku Joanny tytuły wszystkich trzech filmów pochodzą właśnie od imienia. Zgodnie z zaleceniami tak się powinno robić, gdy jedno z haseł ma dominujące znaczenie. Z tym Piotrem też jest moim zdaniem błędnie, tylko z historii wynika, że nikt tego nie przenosił, tak to istniało od początku. Spróbuję coś z tym zrobić, ale później, bo do tego trzeba bota. Bukaj (dyskusja) 16:10, 1 cze 2010 (CEST)

Elżbieta Czyżewskaedytuj kod

Nie dodawaj proszę flag do infoboksów przy miejscach urodzin i śmierci. Niedawno odbyła się (kolejna) dyskusja na temat tego typu flag i większość Wikipedystów uznała, że są one zbędne i szpecą artykuł, a wstawianie ich nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. Bukaj (dyskusja) 16:14, 18 cze 2010 (CEST)

Filmografieedytuj kod

Chciałabym cię prosić żebyś najpierw zapoznał się z zasadami zanim zaczniesz usuwać czyjeś edycje. Chodzi mi konkretnie o artykuł Colin Firth, w którym poprzestawiałam jakiś czas temu filmografię chronologicznie. Edycja została przez ciebie usunięta. Tymczasem już jakiś czas temu zostało ustalone w kawiarence (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Artyku%C5%82y#Filmografie) jak powinna być ona ustawiana. Mianowicie chronologicznie a nie odwrotnie jak na filmweb itp. Bardzo proszę cię żebyś przywrócił chronologiczne ustawienie. (Dodatkowo chciałabym zauważyć, że daty powinny być zlinkowane do kalendarium filmowego wg zaleceń Portalu: Film.) Ania294 (dyskusja) 15:45, 21 cze 2010 (CEST)

 • Wikipedia to nie jest twoje czy moje widzi mi się. Zostało coś ustalone i należy się tego trzymać, a nie niszczyć cudzą pracę, tylko dlatego, że ma się odmienną wizję niż cała reszta. Oczekuję, że to poprawisz. Widzę, że twój wkład w wikipedie jest dość pokaźny, ale pamiętaj, że inni też ją edytują i mają ku temu jakiś powód. Ania294 (dyskusja) 18:51, 22 cze 2010 (CEST)
 • Nie mam zamiaru z tobą wojować, ale jak widzisz nikt nie był przeciw. Mój post był zapytaniem, a propozycje padły od innych. Po to jest kawiarenka, żeby dzielić się pomysłami i wprowadzać je w życie. A ty jak widzę działasz tylko i wyłącznie na własną rękę, ale chyba nie o to tu chodzi. Przykro mi, że nie potrafisz przyznać się do błędu. Zresztą mylisz się jest Wikiprojekt:Filmy/Propozycja standardu artykułu o twórcy filmowym. Jak widzisz tam jest prawidłowy układ i chronologia i jakoś nikt się nie sprzeciwia. Ania294 (dyskusja) 19:29, 23 cze 2010 (CEST)
 • Tak rzeczywiście masz rację. Ja też nie patrzyłam od razu w zalecenia, ale gdy się je już zna należy bezwarunkowo skapitulować, bo w takim wypadku jak słusznie zauważyłeś inni powielają twój schemat i tworzą się dwie odmienne ścieżki, co prowadzi do ogromnego chaosu. Skoro zostało ustalone chronologicznie to należy układać chronologicznie, nawet jeśli ci się to nie podoba. Jeżeli każdy będzie robił po swojemu to wiki będzie wyglądać jak śmietnik. Jesteś dość wytrwałym wikipedystą, więc pomóż porządkować wiki. Ania294 (dyskusja) 11:02, 25 cze 2010 (CEST)

Odp:bokadaedytuj kod

Za atak osobisty nałożyłem blokadę, napisałem też, dlaczego jego zmiany były złe. Co do ataku powyżej – możesz go usunąć jeżeli chcesz. Co prawda nie powinno się kasować wpisów z własnej strony dyskusji, ale nie dotyczy to ataków osobistych. Pozdrawiam Bukaj (dyskusja) 21:52, 19 lip 2010 (CEST)

Odp:Elżbieta Czyżewskaedytuj kod

Myślałem, że nie zdążę a tu jednak się udało ;) Pozdrawiam i życzę miłej reszty dnia ;)

Dziedziczkaedytuj kod

Problem z gramatyką.Xx236 (dyskusja) 11:43, 16 sie 2010 (CEST)

Szblon: Gotowe na wszystkoedytuj kod

A zmarł ktoś od tego, wulkan wybuch, nastała epidemia dżumy, mniej dzieci się rodzi czy kolejny kryzys finansowy nastał, że w szablonie są linki do strony oficjalnej i polsatowskiej serialu? Jakoś o tym nie słyszałem. Linki były pod szablonem i wstawiłem je ja tam. Jakoś nikogo innego nie rażą w oczy? Wiem. Może jestem butny, ale są większe problemy w i w wikipedii. Zaraz je usunę, skro utrudniają Ci życie... Michu1945 (dyskusja) 13:01, 16 sie 2010 (CEST)

Mój sarkazm nie miał być śmieszny. Linki wstawiam po to, by artykuł był dobrze uźródłowiony. Tylko tyle. "(...) twoje edycje w tymże szablonie, rzeczywiście rażą w oczy": Myślę, że chodzi Ci o tą ostanią, gdzie były jeszcze linki do stron internetowych. Jeśli tak, to już takiego numeru nie będzie. Zdrowia życzę. Michu1945 (dyskusja) 16:47, 16 sie 2010 (CEST)

Deppedytuj kod

Hej. Dlaczego wywaliłeś tabelkę z artykułu o Depp'ie. Ani jej nie robiłem ani specjalnie nie edytowałem ale podobała mi się i ciekaw jestem o co chodzi. Guildenstern (dyskusja) 00:49, 20 sie 2010 (CEST)

Film infoboxedytuj kod

Witaj! Piszę do Ciebie gdyż sprawa z uporządkowaniem infoboxu do filmu nie została zrobiona więc postanowiłem to jak najszybciej zmienić. Oto infobox po zmianach jakie przeczytałem w dyskusjach:

{{Film infobox | tytuł_filmu = | image = | oryginalny_tytuł = | inny_tytuł = | gatunek_filmu = | kraj_produkcji = | język = | role = | rok_produkcji = | data_premiery = | czas_trwania = | reżyseria = | scenariusz = | produkcja_wykonawcza = | tłumaczenie = | muzyka = | zdjęcia = | scenografia = | kostiumy = | montaż = | produkcja = | dystrybucja = | budżet = | od_lat = | poprzednik = | kontynuacja = | filmweb_id = | filmpolski_id = | imdb_id = | stopklatka_id = }} 

Jest to oczywiście projekt więc cały czas można pisać uwagi co usunąć a co dodać. Mam zamiar zmienić jeszcze miejsce ról by znajdowała się po czasie trwania a przed reżyserią. Co o tym sądzisz i czy gotowy projekt infoboxu dać pod glosowanie ? Kondziu15 (dyskusja) 17:56, 11 lis 2010 (CET)

W takim razie dam temat jeszcze raz pod dyskusję i postaram się powiadomić jak największą liczbę wikipedystów zajmujących się kinematografią, aby oddali głos lub wypowiedzieli się na temat zmian. Kondziu15 (dyskusja) 10:26, 12 lis 2010 (CET)

Dobrze, jeśli się zgodzisz użyję twojego wzoru infoboksu do dyskusji w kawiarence. Mam także nadzieję rozpocząć dyskusję na temat stworzenia infoboksu do filmów telewizyjnych, który mógłby posłużyć też do miniseriali. Coś na wzór angielskiej wikipedii. Kondziu15 (dyskusja) 10:38, 12 lis 2010 (CET) Na początku rozpocznę dyskusję dot. nowego infoboksu a następnie pracą nad tym drugim Kondziu15 (dyskusja) 10:44, 12 lis 2010 (CET)

Oto dyskusja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Propozycje#Zmiana_zawarto.C5.9Bci_w_infoboksie_dot._filmu Kondziu15 (dyskusja) 11:01, 12 lis 2010 (CET)

Witaj! Czy jest szansa na wprowadzenie przez Ciebie przegłosowanych zmian do przykładowego infoboxu aby następnie bot mógł to wszystko wprowadzić w artykułach o filmie? Pytam bo nie wiem dokładnie jak to wszystko usunąć aby było dobrze. Pozdrawiam Kondziu15 (dyskusja) 11:08, 7 sty 2011 (CET) Dziękuję za wprowadzone zmiany, mam jednak jeszcze małą uwagę. Mianowicie moim zdaniem warto zostawić miniaturki flag państw, gdyż jest to chyba lepsze niż wypisywanie całych nazw państw w nawiasach dodatkowo infobox będzie trochę ładniejszy :) Pozdrawiam

20th Century Foxedytuj kod

Słowo "wytwórnii" nie istnieje (link :) Kociak (dyskusja) 12:49, 13 gru 2010 (CET)

Meryl Streepedytuj kod

Witaj! Przedłużyłem dyskusję nad przyznaniem artykułowi DA. Pozdrawiam! Kobrabones (dyskusja) 17:13, 29 gru 2010 (CET)

Boog and Elliot's Midnight Bun Runedytuj kod

Na stronie empiku znalazłam to. Boog and Elliot’s Midnight Bun Run jest tu wymieniony wśród dodatków... SpiderMum (dyskusja) 19:11, 4 sty 2011 (CET)

Kategoria:Filmy według wytwórniedytuj kod

(chodzi o usunięcie tej kategorii wraz z podkategoriami, lub masowe poprawienie artykułów je zawierających, wraz z infoboksem filmowym) Tescobar/dyskusja 04:30, 7 sty 2011 (CET)

Meryl Streepedytuj kod

Witam. Prosiłbym na przyszłość nie wstawiać znaczków do zgłaszanych przez siebie artykułów, zwłaszcza gdy sytuacja może dla niektórych wydawać się niejasna (art. i tak prędzej czy później będzie zarchiwizowany, a to jest dobra praktyka, by własnym art. nie przyznawać odznaczeń). W tym akurat wypadku decyzja opiekuna pokrywała się z Twoją, faktycznie art. zasługiwał na DA, więc mówię tylko w formie inf. na przyszłość :)). Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 23:51, 14 sty 2011 (CET)

Natalie Portmanedytuj kod

Cześć! Wyrażenie 1994 - nadal jest po dwakroć niepoprawne. Po pierwsze opisanie prawego brzegu przedziału jako nadal jest niezręczne, po drugie w zapisie przedziałów czasowych używa się półpauzy (–), a nie dywizu (-), która nie jest otoczona spacjami. Lepiej jednak używać wyrażenia od 1994. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 12:05, 17 sty 2011 (CET)

83. ceremoniaedytuj kod

Spokojnie, czemu się od razu denerwujesz. Swoje błędy zawsze poprawiam. Szkoda tylko, że przywłaszczasz sobie to, co nie tylko Twoje. --Mariusz (dyskusja) 15:54, 25 sty 2011 (CET)

Czarny łabędź (film 2010)edytuj kod

Ad mojej zmiany i jej cofnięcia: Jakie kryteria spełnia ten film, żeby nazywać go niezależnym? --eM (dyskusja) 09:34, 5 lut 2011 (CET)

Jan_Jakub_Wecsileedytuj kod

Teukros (dyskusja) 10:30, 10 lut 2011 (CET)

Lista nagród i nominacji przyznanych Meryl Streepedytuj kod

Witaj! Powyższa lista została wstawiona do warsztatu Panda. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 23:57, 12 lut 2011 (CET)

<br/> w kalendarium filmowymedytuj kod

Wytłumacz mi proszę dlaczego ciągle wstawiasz <br/> pomiędzy wyrazy w kalendarium filmowym? Już są procentowo definiowane tabelki żebyś nie bawił się w dopasowywanie wielkości jak kiedyś. Nie rób tego proszę, bo to tylko zaśmieca kod, a i tak różne przeglądarki inaczej odczytują Wikipedię. Poza tym wygląda to bardzo nienaturalnie. A tak poza tym to kalendarium nie dotyczy tylko filmów, które miały premierę w Polsce, ale wszystkich. Pozdrawiam Ania294 (dyskusja) 14:58, 14 lut 2011 (CET)

Zewnętrzne bazy w infoboxie filmedytuj kod

Czy mógłbyś odnieść się do Dyskusja_szablonu:Film_infobox#Usuni.C4.99ci.C4.99_onetu_i_fdb ?

Alarm. Wandalizmy DingirXul`aedytuj kod

Witaj. Szukam pomocy/wsparcia, w walce z niecnym procederem uprawianym przez Wikipedysta:DingirXul który polega, na kasowaniu dorobku i danych o kadrze, polskich studiów dźwiękowych zajmujących się Dubbingiem. Proszę spojrzeć na m in. : http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Start_International_Polska&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Publishing&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Sonica&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_PRL&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=DubbFilm_Studio&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Genetix_Film_Factory&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Master_Film&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=IZ-Text&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Eurocom&action=history

Wnioski łatwo wyciągnąć. Poke (dyskusja) 19:20, 29 maj 2011 (CEST)

Odp:Kategorieedytuj kod

Odp:Kategorie

Hej :).

 • Odnośnie nazwy "Orzeł" to nie wiem, czy takie skrócenie nie mogłoby się mylić z rosyjskimi Złotymi Orłami, ale nawet nie mamy o nich artykułów, więc jak uważasz ;).
 • Odnośnie słowa "laureaci". Wydaje mi się, że powinno się go używać, a przynajmniej bardziej na miejscu jest używanie tego określenia odnośnie osób a nie filmów?
 • Odnośnie tej zmiany na "za" zamiast "dla" to skoro to drugie jest niepoprawne, to oczywiście należy zmienić.

SpiderMum (dyskusja) 19:09, 30 maj 2011 (CEST)

Vicky Cristina Barcelona a katalońskiedytuj kod

Skąd pochodzi informacja o języku katalońskim? IMDB - ang. hiszp. Xx236 (dyskusja) 13:25, 5 lip 2011 (CEST)

Wiedźma Chrzestnaedytuj kod

Witaj! Mam pytanie dotyczące filmu Wiedźma Chrzestna - skąd masz informacje dotyczące dubbingu do tego filmu, ponieważ ja natknąłem się tylko na taki dubbing:

 • Udźwiękowienie: Kartunz; Tekst: Magdalena Marcińska-Szczepaniak; Udział wzięli: Róża Chrabelska, Magdalena Dratkiewicz, Jolanta Jackowska, Zuzanna Wierzbińska, Gracjan Kielar, Artur Majewski, Andrzej Ozga, Grzegorz Pawlak, Mariusz Siudziński i inni; Reżyseria: Grzegorz Pawlak

Pozdrawiam! --Marcin82 (dyskusja) 20:38, 9 lip 2011 (CEST)

Tydzień Artykułu Amerykańskiegoedytuj kod

Dołączyłbyś do kolejnej akcji organizowanej w ramach Wikiprojektu TT? Lispir słowa to potęga 10:41, 20 lip 2011 (CEST)

Ponad prawem (film 2010)edytuj kod

Witaj! Doceniam Twoją pracę włożoną we współtworzenie Wikipedii. Proszę Cię, dodawaj źródła do artykułów, które tworzysz lub edytujesz, tzn. materiały, w oparciu o które poprawiasz Wikipedię. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł.

Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu najlepiej umieścić w formie przypisów bibliograficznych. W przypadku źródeł papierowych należy podać numer strony. W razie problemów napisz do mnie, a z chęcią Ci pomogę. »Arturo1299« (Dyskusja) 19:35, 27 sie 2011 (CEST)

No rozumiem ale istnieje taki magiczny szablon "{{wEdycji}}" :) »Arturo1299« (Dyskusja) 19:50, 27 sie 2011 (CEST)

Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Nazewnictwo artykułów o nagrodach filmowychedytuj kod

Witaj, jakiś czas temu poruszyłem tą nieścisłość. Co o tym sądzisz? Jako, że jesteś bardzo zaangażowany w projekt, to czy pomógłbyś w ujednolicaniu? Pytam również, bo ostatnio zauważyłem, że np. przeniosłeś Złote Globy 2002 do 60. ceremonia wręczenia Złotych Globów, a według ogólnego nazewnictwa ([1], [2], [3], [4]) Złote Globy 2002 powinny przekierowywać do 59. ceremonia wręczenia Złotych Globów, natomiast do 60. ceremonia wręczenia Złotych Globów powinny być przekierowania z Złote Globy 2003 i ewentualnie z Złote Globy za rok 2002, co o tym sądzisz? Serdecznie pozdrawiam Malyadik (dyskusja) 18:05, 30 sie 2011 (CEST)

Ale tutaj nikt nie kwestionuje, że głównym tytułem, powinna być edycja ceremonii, tak jak to robisz przy BAFTA, baaa bardzo dobre zmiany ;-) Chodzi mi o przekierowania inne lub tytuły artykułów, które jeszcze nie składają się z edycji ceremonii. Tutaj chodzi o to, że potocznie mówiąc np. BAFTA 1998 ma się na myśli ceremonię z 1998 roku ([5], [6], [7]), a np. Nagrody BAFTA za rok 1998 powinien już prowadzić do ceremonii z 1999 roku. Tak jest w Oscarach Oscary za rok 2002. Pozdrawiam Malyadik (dyskusja) 11:30, 31 sie 2011 (CEST)

Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowejedytuj kod

przyznawany - chodzi o nagrodę, więc przyznawana.Xx236 (dyskusja) 10:09, 31 sie 2011 (CEST)

ekedytuj kod

Kiedy wstawiasz eka, uzasadnij to jakoś racjonalniej, niż bezwartościowy śmieć. Może nieency? Tego artykułu nie usunąłem w trybie ekspresowym, bo nie jego nieencyklopedyczność nie jest taka oczywista. Przypomnij sobie proszę zasady WP:EK. Dzięki. Tar Lócesilion|queta! 19:28, 7 wrz 2011 (CEST)

More, More Than Meets The Eyeedytuj kod

Witaj, żaden z przytoczonych przez Ciebie argumentów nie jest powodem do użycia trybu EK. Hasło możesz zgłosić do usunięcia w poczekalni. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 19:55, 7 wrz 2011 (CEST)

More, More Than Meets The Eyeedytuj kod

Witaj, żaden z przytoczonych przez Ciebie argumentów nie jest powodem do użycia trybu EK. Hasło możesz zgłosić do usunięcia w poczekalni. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 19:56, 7 wrz 2011 (CEST)

Ad:Lęk_(film_2006)edytuj kod

Ad:Lęk_(film_2006)
Cześć! Cofnąłem eka - są linkujące, trzeba je poprawić przed skasowaniem redira. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:41, 14 wrz 2011 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Czy widzisz jakikolwiek sens w "produkowaniu" kolejnych kategorii jednoelementowych, które zapewne przez długi okres czasu nie ulegną wzbogaceniu choćby do dwóch elementów? Kategoria "Kazachskie filmy" była i tak dość mizerna ilościowo, rozbiłeś ją na jeszcze mniejsze. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 12:51, 15 wrz 2011 (CEST)

I jeszcze jedno, co mnie szczerze ubawiło - film "Czarny kot, biały kot" w kategorii "Greckie komedie romantyczne". Świetne ! Gratuluję poczucia humoru. --Tarabosh (dyskusja) 12:58, 15 wrz 2011 (CEST)

Sama informacja zamieszczona w imdb nie jest zabawna, zabawne jest to, co można z nią zrobić. Chyba jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, na innych wiki, aby film Kusturicy umieścić w kategorii "Greckie komedie romantyczne". Szkoda, że tak nowatorskie rozwiązanie nie zdołało się upowszechnić. Teraz też rozumiem sens multiplikowania kategorii. Zapewne niedługo osiągniesz 50 tysięcy edycji. --Tarabosh (dyskusja) 10:51, 16 wrz 2011 (CEST)

Dyskusja Wikiprojektu:Filmy#Wikipedia:Standardy artykułów/filmedytuj kod

Hejka, byłbym wdzięczny za jakikolwiek komentarz co do zmian w standardzie. Z góry dzięki za pomoc. Serdecznie pozdrawiam Malyadik (dyskusja) 16:10, 7 gru 2011 (CET)

pl:Arras Film Festival ? ? ?edytuj kod

Witam, Szukam kogoś do tłumaczenia strony w języku polskim: Zrobiłem stronę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Arras. Czy możesz mi pomóc, proszę? Felix ( oglądałem KRET we Francji ) Dziękuję, że odpowiedź tak lub nie, ale mam nadzieję. [fr:Festival international du film d'Arras]] (Felouch Kotek (dyskusja) 21:42, 7 gru 2011 (CET))

Kategoria:Albańskie dreszczowceedytuj kod

Pusta kategoria.Xx236 (dyskusja) 10:53, 8 gru 2011 (CET) Na ile rozumiem - nie tworzy się pustych kategorii.Xx236 (dyskusja) 11:01, 8 gru 2011 (CET)

Ad:Synowie_anarchiiedytuj kod

Ad:Synowie_anarchii

Cześć. Widzę, że zmieniłeś z powrotem tytuł artykułu na ”Synowie anarchii”. Czy zapoznałeś się z opisem wcześniejszej zmiany tytułu? [8] Chciałbym prosić Cię o uzasadnienie przeniesienia strony. Pozdrawiam --heathenreel/dyskusja 19:39, 12 gru 2011 (CET)

Odp:Synowie anarchii
Nie wiedziałem, że TVP emituje serial pod polską nazwą (aczkolwiek różni się szczegółem: „Synowie Anarchii”). Zwróć jednak uwagę, że FOX jako pierwszy w Polsce emitował ten serial, przez co jest bardziej rozpoznawalny pod angielskim tytułem – porównaj wyniki Google dla stron polskojęzycznych: „synowie anarchii” – 284 tys.; „sons of anarchy” – 605 tys. Ponadto większość (12 na 16) obcojęzycznych wiki również zawiera tytuł oryginalny – pewnie dlatego, że jest to nazwa własna. Na pl wiki też większość stron linkuje do SoA. Jedynym dla mnie argumentem za polską nazwą jako główną jest to, że tak robi TVP. Uważam, że nie należy wszystkiego tłumaczyć na siłę, jeśli przyjęła się już nazwa oryginalna. To trochę tak, jakby zrobić „Doktor Dom”. ;) Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać. --heathenreel/dyskusja 23:20, 12 gru 2011 (CET) Wolałbym, żebyś używał konkretnych argumentów zamiast zwrotów typu „śmiech na sali”, bo nie jestem zainteresowany wzajemnym umniejszaniem sobie, tylko kulturalnym uzgodnieniem poruszanej kwestii. To jest nazwa własna (tu chyba się zgodzimy?), a poza tym w źródle na które się powołałeś [9] jest duże „A”. Obawiam się, że musiałeś nie doczytać – nie pisałem o „liczbie wyświetleń”, tylko liczbie zwracanych wyników (uprzedzając: nie, to nie wychodzi na to samo). Nie chcę być źle zrozumiany – nie uważam tej informacji za niepodważalne źródło, ale za konkretną wskazówkę, jaka nazwa jest w powszechnym użyciu. Pozdrowienia --heathenreel/dyskusja 17:46, 13 gru 2011 (CET) Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :) Oczywiście nie „Anarchy” jest tutaj nazwą własną, tylko całe „Sons of Anarchy” – taką nazwę nosi klub/gang motocyklistów, do którego należą bohaterowie serialu. Zasięgnąłem konsultacji na ten temat na kanale irc. Streszczając: doszliśmy w szerszym gronie do wniosku, że rozsądnie będzie zostawić przekierowanie „Sons of Anarchy”, a „Synowie anarchii” przenieść za tytułem TVP do „Synowie Anarchii” (stara strona została uznana za zbędną, zgłoszona do ek i usunięta przez admina). Ponadto umieściłem w artykule sekcję opisującą, która stacja emituje serial pod jaką nazwą i od kiedy (btw: wiesz może, od kiedy dokładnie leci na FOX PL?). Mam nadzieję, że takie rozwiązanie zadowoli obie strony dyskusji. --heathenreel/dyskusja 21:30, 13 gru 2011 (CET)

anulowanie edycjiedytuj kod

czemu anulowałeś edycję Nagrody Akademii Filmowej dodającą polskich reżyserów/scenarzystów nominowanych do Oscara? Wydawało mi się to dosyć interesujące, bo sam szukałem tej informacji.

Portal:Filmedytuj kod

Witaj,

Podobno mógłbyś pomóc w prowadzeniu tego portalu. Jeżeli nie to zapraszam chociaż do udzielenia głosu w Dyskusja Wikiprojektu:Filmy/Ocena haseł. Pozdrawiam--Damian Sapis (dyskusja) 22:36, 6 lut 2012 (CET)

Elżbieta Czyżewskaedytuj kod

Witaj. Przygotowuję zajawkę dla tego hasła, aby w ramach DA ukazało się na SG. Zauważyłam informację o dwóch martwych linkach na stronie dyskusji hasła oraz jeden szablon faktu w treści. Czy zechciałbyś uzupełnić? --Hortensja (dyskusja) 19:56, 17 cze 2012 (CEST)

Udało mi się samej uzupełnić, chociaż film to nie jest moja działka. --Hortensja (dyskusja) 12:27, 18 cze 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Cezar musi umrzećedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Cezar musi umrzeć. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Sisto Riario Sforzaedytuj kod

Czy mogę prosić o pomoc do artykułu dodałem dwa źródła ten sposób Servo di Dio Sisto Riario Sforza i Venerable Sisto Riario Sforza Saints.SQPN.com chodzi mi o dodanie linków do artykułu 77.114.252.10 (dyskusja) 14:56, 21 paź 2012 (CEST).

Prośba o źródła w artykule Za wzgórzamiedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Za wzgórzami. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Kuba Rozpruwacz (film)edytuj kod

czy mógłbyś napisać artykuł o tym filmie? 95.41.116.136 (dyskusja) 17:22, 13 lis 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Kochanek królowejedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kochanek królowej. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Poradnik pozytywnego myśleniaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Poradnik pozytywnego myślenia. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat.)

Katarzyna Łaskaedytuj kod

Witaj,
Katarzyna Łaska chciałaby zweryfikować część informacji, które są dostępne w artykule;
czy mógłbyś się tego podjąć (patrząc na Twój wkład w artykuł = ilość edycji)?
jeśli tak - skontaktuję Was ze sobą e-mailowo.
--Dany kruk (dyskusja) 16:45, 27 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Z krwi i kościedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Z krwi i kości. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Lepsze życieedytuj kod

Prosimy o źródła.Xx236 (dyskusja) 14:26, 12 wrz 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Lepsze życieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Lepsze życie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Ad:2009_w_filmieedytuj kod

Ad:2009_w_filmie

Czemu odwołałeś edycję? Przecież usunąłem oczywisty absurd - bo Hair (film) nakręcono w 1979 a nie w 2009 ... --Le5zek (dyskusja) 15:43, 17 lis 2013 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Le5zekedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Le5zek

Tytuł rozdziału brzmi: Premiery - polskie - lipiec. To nie jest premiera filmu. To jest powtórne wprowadzenie filmu do dystrybucji. Sugeruję usunięcie filmu z tego artykułu, bo wprowadza w błąd. Ktoś czytający może pomyśleć, że film był w Polsce prześladowany 30 lat. --Le5zek (dyskusja) 18:46, 17 lis 2013 (CET)

Szablonyedytuj kod

Witaj, drugi odstęp pomiędzy tekstem, a szablonem jest zbędny.--Basshuntersw (dyskusja) 22:12, 17 lis 2013 (CET)

Kategoria:Islandzkie komedie romantyczneedytuj kod

Nedops (dyskusja) 10:37, 3 gru 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Wilk z Wall Street (film 2013)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Wilk z Wall Street (film 2013). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Wielki Liberaceedytuj kod

Witaj! Linki do dat są zbędne.--Basshuntersw (dyskusja) 15:11, 22 gru 2013 (CET)

Dla wielu nagród i nominacji lepiej używać tabeli, tak ja tutaj.--Basshuntersw (dyskusja) 19:03, 22 gru 2013 (CET)

2009 w filmieedytuj kod

2009 w filmie

Hej. W ujednoznacznieniu nie mamy Hair z 2009 roku, dlatego ciut nie na miejscu wygląda ten link w tym artykule. IMDb również nie zna takiego (sprawdzałem też u Milosa F. – nic). I dlatego wycofałem. Jeśli jednak jakiś Hair z 2009 jest, to przydałoby się jakieś wyjaśnienie, przypis, albo słówko w ujednoznacznieniu. No chyba że tylko ja głupnę i nie rozumiem o co chodzi :) pozdrawiam Piastu βy język giętki... 22:50, 23 gru 2013 (CET)

 • Hmm... A to na pewno problem z wikipedystą? A nie z hasłem? Nie jestem pewny, czy skoro to ponowne wprowadzenie do kin to powinno być w sekcji z premierami, może raczej prapremiera? Niezależnie w jakiej sekcji, link zdecydowanie powinien być do filmu z 1979, nie do ujednoznacznienia (które nic o filmie z 2009 nie mówi). A w samym filmie można by wspomnieć o ponownej dystrybucji – byłoby jasne i nie miałbyś problemu, niezależnie z kim/czym jest ;) pozdrawiam Piastu βy język giętki... 10:56, 25 gru 2013 (CET)

Powrót Batutyedytuj kod

Independent Spirit Awardsedytuj kod

Witaj! Użyj zakładki "przenieś", w oknie "Nowy tytuł" wpisz prawidłową nazwę i wybierz "Przenieś stronę". Zacznij chronologicznie od pierwszego artykułu. Pamiętaj jednak, że po przeniesieniu strony będziesz musiał usunąć powstałe po przeniesieniu przekierowanie za pomocą szablonu ek. W tym przypadku, proces ten powtórzy się za każdym następnym razem. W razie wątpliwości pytaj. Basshuntersw (dyskusja) 13:09, 10 sty 2015 (CET)

Ale wiesz co zrobić? Poradzisz sobie? Basshuntersw (dyskusja) 13:16, 10 sty 2015 (CET)

Idaedytuj kod

Witam, gdzie znalazłeś informację, że w Idzie słychać język litewski ? Pozdrawiam, --Paterm (dyskusja) 22:13, 22 lut 2015 (CET)

Cześć. Pytanie dotyczy także języka francuskiego. Nie kojarzę, ani też nie znajduję źródeł. W tej edycji wstawiłeś do infoboksu informację, że film został wyprodukowany w językach: „polski, litewski, francuski” . Jacek555 21:29, 23 lut 2015 (CET) "latin" to język łaciński, w jakim śpiewane są psalmy w klasztorze, a po francusku pada w filmie jedno zdanie: "C'est la vie" [czytaj "se la wi"] Paterm (dyskusja) 01:27, 24 lut 2015 (CET) W opisie szablonu „Film_infobox” jest zapis, że parametr język w infoboksie wskazuje na „język wersji oryginalnej filmu”, a więc nie na to w jakich językach padają krótkie kwestie. Jeśli więc w filmie jest kilka zdań po łacinie i jeden zwrot zaczerpnięty z francuskiego, to nie możemy tworzyć zapisu w artykule, który może wprowadzać w błąd. Myślę, że ze względu na fakt że to film polski, to edytorzy z innych wersji językowych mogliby odczytywać, że Polacy wiedzą o tym filmie więcej, czyli, że istnieje Ida w łacińskiej czy francuskiej wersji językowej. A tak nie jest. Pozwalam sobie więc zmienić wpis w infoboksie i ograniczyć go do oznaczenia wyłącznie języka polskiego. Jacek555 07:04, 24 lut 2015 (CET)


Błąd w artykule Czy mógłbyś rzucić okiem na dyskusję w sprawie głównego tematu filmu? Zdaniem trzech osób, pojawiło się tam zdanie, które jest nieprawdziwe i na dodatek nie ma związku z cytowanym na końcu zdania artykułem. Zdanie przeglądałeś Ty w lutym. Przypuszczalny autor zdania i osoba, która go broni ("Garry", być może to jest jedna osoba, a nie dwie) chyba nie ma(-ją?) doświadczenia w Wikipedii, bo im się wyświetla tylko IP. W cytowanym artykule Weissa chodzi o coś trochę innego, ale nie wiem, czy da się to Garry'emu wyperswadować. Pozdrawiam.--C. Trifle (dyskusja) 22:52, 26 mar 2015 (CET)

Dariusz Dunowskiedytuj kod

Teukros (dyskusja) 21:04, 2 sie 2015 (CEST)

Jerzy Mazur (aktor)edytuj kod

Teukros (dyskusja) 22:16, 4 sie 2015 (CEST)

Sean Biggerstaffedytuj kod

Prywaciarz101 ¡Buenos Tardes! 06:46, 1 gru 2015 (CET)

Młodośćedytuj kod

Hej! Newsa o Europejskich Nagrodach Filmowych 2015 warto wrzucić na Stronę Główną, ale "Młodość" nie ma hasła, więc trochę wstyd :) Masz w planach takowy artykuł? :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 12:21, 18 gru 2015 (CET)

Dzięki, w nocy wrzuciłem na SG :) Nedops (dyskusja) 11:06, 19 gru 2015 (CET)

Czy wiesz – Carol (film)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 22:01, 26 gru 2015 (CET)

Kategoria:Chińskie filmy z 2015 rokuedytuj kod

Witaj. Dwa artykuły to za mało na kategorię. Minimum 3 artykuły. Eurohunter (dyskusja) 09:33, 9 sty 2016 (CET)

Ad:Moja_matka_(film_2015)edytuj kod

Ad:Moja_matka_(film_2015)

Cześć,

Do ogólnopolskiej dystrybucji na terenie Polski film trafi wraz z dniem 13 listopada 2015 roku. To raczej niemożliwe... --Mozarteus (dyskusja) 23:14, 13 sty 2016 (CET)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterówedytuj kod

Co to była za edycja? Film,był kręcony w Niemczech, ale jest tylko produkcji USA. Jest zalecenie,aby nie używać flag w infoboksach, ze względu na utrudnienia dla osób niewidomych. W głównych rolach występują wszyscy wymienieni aktorzy, nie tylko 3 przez Ciebie wyróżnionych. Mike210381 (dyskusja) 12:57, 18 lip 2016 (CEST)

Film był kręcony w Niemczech, przecież to napisałem, ale nie jest współprodukowany przez Niemcy. Imbd nie jest wystarczającym źródłem. Chaos to Ty wprowadzasz. Stwierdzenie, że Downey, Evans i Johansson to jedyne główne role jest twórczością własną. Przeniesienie szablonu z chronologią w miejsce produkcji? Założenie jego jest, aby był pod infoboksem. Czym innym jest poprawienie kodu w infoko boksie, a usuwanie z niego informacji i lekceważenie zaleceń. Podaj proszę inne źródło poza Imdb, że film był produkowany w Niemczech. Mike210381 (dyskusja) 13:26, 18 lip 2016 (CEST) kto tu uprawia wesołą twórczość? Usuwasz główne role na podstawie własnego widzimisię. Przesuwasz chronologię w głąb artykułu, gdzie jej rola jest zastąpienie poprzedni / następny w infoboksie. I na dodatek lekcewarzysz osoby niewidome. Infobox jest wystarczająco przejrzysty. Jeżeli chciałeś poprawić kod, to by wystarczyło. Jakoś ani en wiki i de wiki nie wspominają o produkcji niemieckiej? Ciekawe dlaczego??? Imbd nie jest wystarczającym źródłem, w momencie kiedy zamierzam zgłosić go z czasem do AnM. Mike210381 (dyskusja) 13:56, 18 lip 2016 (CEST)

Odp:Kapitan Ameryka: Wojna bohaterówedytuj kod

Odp:Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Zwrot: "I już przestań o tych biednych niewidomych." jest niestosowny. Powstrzymaj się proszę na przyszłość od takich uwag. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:44, 18 lip 2016 (CEST)

Kategoria:Czarnogórskie filmy z 2015 rokuedytuj kod

Witaj. Nie twórz kategorii dla jednego filmu, ponieważ często one nigdy nie będą miały więcej niż jeden artykuł. Eurohunter (dyskusja) 09:49, 26 lip 2016 (CEST)

Kategorie z jednym artykułem wiszą od lat (od 2013 i pewnie wcześniej). Najpierw artykuły, później kategorie - wtedy jest porządek. Eurohunter (dyskusja) 09:25, 27 lip 2016 (CEST) Napiszę wątek w kawiarence. Eurohunter (dyskusja) 09:37, 27 lip 2016 (CEST) Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne#Kategorie dla jednego artykułu Eurohunter (dyskusja) 15:14, 27 lip 2016 (CEST)

Renata Sorrahedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 00:20, 30 lis 2016 (CET)

Krzysztof Strużyckiedytuj kod

Teukros (dyskusja) 08:28, 4 lut 2017 (CET)

Re: Dubbingpediaedytuj kod

Obsady opublikować można również tutaj, to jest dobudówka do polski-dubbing.pl. Na Dubbingpedii prawa do edytowania zostały wyłączone prawdopodobnie w celu uniknięcia wandalizmów i zapobieżenia dodawania głupot i fake’owych obsad. Jedyną osobą, która może ci je nadać, jest Daru, administrator, a prośbę o założenie konta można mu wysłać mejlowo, prawdopodobnie na adres podany na stronie głównej Dubbingpedii. Ewentualnie można próbować przez Facebooka na fanpage Dubbingpedii albo na forum polski-dubbing.pl poprzez prywatną wiadomość. Pottero (dyskusja) 22:05, 21 mar 2017 (CET)

Księżniczkaedytuj kod

99kerob (dyskusja) 13:19, 29 kwi 2017 (CEST)

Matt Damonedytuj kod

Witaj. Nie usuwaj linków do encyklopedycznych filmów. Eurohunter (dyskusja) 16:59, 29 maj 2017 (CEST)

Joanna Serafińskaedytuj kod

Teukros (dyskusja) 12:44, 20 cze 2017 (CEST)

Językedytuj kod

Hej, chodzi o interwiki? Jeśli tak...a prawie na pewno tak, po lewej stronie ekranu (patrząc na niego) masz okno "w innych językach", tuż pod spodem jest "Edytuj linki", wciskasz je, w okienku które Ci się wyświetli zaznaczasz język np. en (angielski) i wklejasz lub wpisujesz nazwę hasła, w tym przypadku po angielsku...ok i sam Ci ustawi języki Wiki do których będzie linkował. W razie czego pytaj. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 20:27, 27 cze 2017 (CEST)

 • Które to hasło?--Tokyotown8 (dyskusja) 20:37, 27 cze 2017 (CEST)
  • Tak jak teraz?--Tokyotown8 (dyskusja) 20:58, 27 cze 2017 (CEST)
   • Polska kategoria "połączona" była z francuską, tylko i wyłącznie. Trzeba było w Wikidata usunąć to "połączenie", zwyczajnie usuwając polską kategorię. W ten sposób można było jeszcze raz edytować języki, czyli z jakimi interwikami ma być połączona polska kategoria. En:wiki i wszystkie, które są z nią połączone. Potencjalnie francuską kategorię też można z nimi połączyć teraz ale francuskiego nie znam i nie będę się w to bawił, tak naprawdę nie wiedząc o co chodzi we francuskiej kategorii. Gdyby cuś, to pisz. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 21:22, 27 cze 2017 (CEST)
    • Poradziłbyś, poradził :) Nie ma za co, w razie problemów, pisz. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 21:38, 27 cze 2017 (CEST)

68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinieedytuj kod

Proszę o napisanie filmów konkursowych i pozakonkursowych tegorocznego festiwalu w Berlinie. Dołączam linki: Berlinale 2018 i Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 28 lut 2018 17:10 (CEST)

71. ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowejedytuj kod

Właśnie napisałem hasło dotyczące 71. ceremonii wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Proszę o pomoc przy napisaniu laureatów. Dołączam linki: Laureaci BAFTA 2018 Laureaci BAFTA 2018 w angielskiej Wikipedii. Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 7 sty 2019 19:12 (CEST)

Independent Spirit Awards - ceremonieedytuj kod

Poprawiłem edycje Independent Spirit Awards za lata 2007 do 2012 i dodałem ceremonię za rok 2006.

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 17 sty 2019 13:30 (CEST)

91. ceremonia wręczenia Oscarówedytuj kod

Znamy nominowanych do Oscarów. Linki: Oscary 2019-Lista nominowanych Nominowani do Oscarów 2019

Pozdrawiam serdecznie. Pinkfloyd3 (dyskusja) 16:25, 22 sty 2019 (CET)

Jestem miłościąedytuj kod

Moim zdaniem zgrzyta tu określenie "wielowiekowa rodzina". Połączenie tych wyrazów wydaje się być nielogiczne (czy to rodzina nieśmiertelnych wampirów?), a ponieważ nie mam pewności co chciałeś przez to powiedzieć, nie chcę sam tego poprawiać. Pozdrawiam  ⎛⎝Grzegorz Wysocki⎠⎞  22:45, 8 lut 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ron whisky" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy