Dyskusja wikipedysty:Siedlaro


Dyskusja wikipedysty:Siedlaro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witajedytuj kod

Witaj. Nie tworzymy takich przkierowań. Wystarczy wyszukiwarka. mzopw 23:30, 11 kwi 2005 (CEST)

Wojciech Olejniczakedytuj kod

Dzięki za zworócenie uwagi. Już poprawiłem tę tabelkę. Mógłbyś rzucić na nią okiem ?Pozdrawiam Wenecjanin 15:59, 3 cze 2005 (CEST)

Wikipedia:Regulamin głosowańedytuj kod

Zapraszam do głosowania nad regulaminem głosowań. Termin głosowania upływa jutro o godzinie 24:00. Jest 15 głosów za i 10 przeciw.

Niektórzy Wikipedyści sądzą, że głosowanie i jego regulamin są niepotrzebne. Nasz projekt powinien kierować się konsensusem. Autorzy regulaminu uważają, że głosowań nie da się uniknąć, w coraz większej społeczności Wikipedystów. Demokracja nie jest idealna, ale nic lepszego nie wymyślimy.

Superborsuk 16:05, 21 cze 2005 (CEST)

Urwiskoedytuj kod

No witam. Wlasnie, to nawet stub nie byl. Piec wyrazow, to chyba za malo na haslo do encyklopedii, nie sadzisz? :) Pozdrawiam PALLADINUS talk 13:36, 5 gru 2005 (CET)

Juz usunalem, bo uwazam ze takie definicje moga znalezc sie w slowniku a nie w encyklopedii. Jedno zdanie to naprawde za malo, zwlaszcza kiedy nie przekazuje zadnych istotnych informacjji. PALLADINUS talk 14:50, 5 gru 2005 (CET)

Załatwioneedytuj kod

Załatwione Smat 10:37, 13 gru 2005 (CET)

Powitaniaedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Dostosuję się :-). Wyciorek 17:45, 5 sty 2006 (CET)

Dzięki za uwagę. Znalazłem ustalenie... Nie zgadzam się z nim co prawda ale się dostosuję. Temat do dyskusji IMVHO. LukMak  [><] 14:20, 1 lut 2006 (CET)

Ja używam zwykłego witajca ;). Wybacz, że nie odpowiedziałem, akurat siedziałem na GG. Następnym razem, jeśli Ci zależy na czasie, zgłaszaj się na GG 5218677 :). pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 22:15, 16 lut 2006 (CET)

Funkcje trygonometryczneedytuj kod

Proszę napraw, co popsułeś. --CiaPan (Odp.) 16:45, 24 lut 2006 (CET)

Miś (film)edytuj kod

OK, teraz juz wybralem dobry szablon i link dziala. =} Hm, nie wiedzialem, ze az tyle juz jest takich szablonow. -- kocio 13:18, 25 lut 2006 (CET)

Głosowanieedytuj kod

Zmieniły się zasady głosowania na stronie Dyskusja Wikipedii:Przyznawanie uprawnień administratora/Checkuser. Zapoznaj się z nimi i jeśli trzeba zareaguj. alx D 20:12, 26 lut 2006 (CET)

Re zdjeciaedytuj kod

Zglos to na GdU. Nie mam czasu ostatnio na Wiki i tym samym na przygladanie tych zdjec. Pozdr. Kotasik 14:38, 26 kwi 2006 (CEST)

Zapraszam na: Wikipedysta:Malarz pl/grafika. Zajmuję się tymi zdjęciami od kilku tygodni (w ramach wolnego czasu). Do znalezienia w internecie zostały mi 2 załadowane przez mirek dec. mirek3220 wcześniej nie zauważyłem - 3 ze złym wpisem i jedno NPA. Zmianę opisu autora grafiki zrobiłem w większości tych zdjęć ja, na podstawie listy pozwoleń na publikację zdjęć na wiki. Tam gdzie ze zdjęcia zostało usunięta informacja o autorze, operację zakończyłem negatywnie (dla zdjęcia). ~malarz pl PISZ 23:53, 2 maja 2006 (CEST)

Poszukuję jeszcze oryginalnego położenia pliku w internecie:

~malarz pl PISZ 00:14, 3 maja 2006 (CEST)

Już wszystko co nielegalne posprzątane. Z pl.wiki i z commons. pozdrawiam, ~malarz pl PISZ 14:23, 3 maja 2006 (CEST)

interwikiedytuj kod

A propos twojego porządkowania interwiki, to przyjmuje się na Wikipedii, że kolejność jest alfabetyczna wg oryginalnej pisowni, a nie na podstawie skrów w przedrostkach. Tak więc link do fińskiej Wikipedii będzie pod s jak Suomi. Pozdrawiam i proszę zerknij na swoje wcześniejsze edycje PALLADINUS talk 23:18, 5 cze 2006 (CEST)

Nie ma problemu. Alfabetyczny spis w jezykach oryginalnych jest dostepny tu Wikipedia:Linki do stron w innych Wikipediach i wedlug tego klucza powinny byc porzadkowane interwiki. Pozdrawiam PALLADINUS talk 14:01, 6 cze 2006 (CEST)

Aeneas i Eneaszedytuj kod

Witaj. Aeneas i Eneasz to zupełnie dwie różne osoby, choć o tym samym imieniu. Aeneas to prawnuk Eneasza, pozdro Stepa 07:09, 7 cze 2006 (CEST)

Skryptyedytuj kod

Korzystam z Firefoksa, a od niedawna zaimplementowałem w nim wtyczkę blokującą skrypty. Kiedy z początku zajrzałem na stronę www.schnitke.de, uznałem że praktycznie nic na niej nie ma i zignorowałem ją. Po pewnym czasie wpadłem na to, żeby zezwolić na obsługę skryptów dla tej strony, i wtedy okazało się, że jest tam sporo ciekawych materiałów.

Tak się składa, że z komputerami mam do czynienia od dawna i dobrze sobie z nimi radzę. Jako tradycjonalista raczej ignoruję nowinki. Skrypty Javy, JavaScript i wiele innych wynalazków związanych ze stronami internetowymi, to dla mnie zbędne nowości, z istnieniem których muszę się jednak pogodzić. Nie wykluczam, że dzieciaki, które bawią się komputerami od pięciu lub od trzech lat, łapią te nowości lepiej ode mnie. Dzieciaki w ogóle są ciekawe świata. Mnie od dekady zadowala Slackware i Window Maker. Dzieciaki w tym czasie sprawdziły już kilkanaście dystrybucji i menedżerów okien.

Dopisek o JavaScripcie, który pomyliłem ze skryptami Javy, umieściłem z myślą o tych, którzy od niedawna korzystają z wtyczki blokującej skrypty, żeby ich uczulić na fakt, iż powinni ją wyłączyć, kiedy przeglądają te strony, bo w przeciwnym razie mało co zobaczą. Dodawałem go tylko do tych stron, które intensywnie korzystają ze skryptów, czyli w wypadku których zablokowanie skryptów powoduje, że strona nie nadaje się do użytku.

Przywróciłem te dwie uwagi, zamieniając w nich JavaScript na skrypty Javy.

Dziękuję za uczulenie mnie na różnicę między jednym a drugim.

w1k0* 14:27, 29 cze 2006 (CEST)

Integracja wilk workowaty i wilki workowateedytuj kod

Zgłosiłeś do integracji dwa powyższe hasła. Nie jestem specem z biologii, ale wydaje mi się, że nie jest to "słuszna koncepcja" ;) . Wilki workowate opisuje rodzinę, a wilk workowaty konkretny gatunek. Jesteś pewien, że można to zintegrować ? Pozdrawiam Nurni DYSKUSJA 16:02, 13 lip 2006 (CEST)

Bajkałedytuj kod

Witaj! Jakiś czas temu zmieniłeś opis zdjęcia w art. Bajkał z "Burhan na wyspie Olchon na Bajkale" na "Kurhan na wyspie Olchon na Bajkale" :) - "Burhan" to nazwa tej skały, jest to istotnie święte miejsce, ale nie jest to ani mogiła, ani kopiec pamiątkowy, więc z kurhanem nie ma wiele wspólnego. Pozdrawiam --Chepry˙˚° 01:06, 17 lip 2006 (CEST)

Kutnoedytuj kod

Witaj! Dzieki za zwrócenie uwagi. Postaram się przyjrzeć tym tekstom. Na pierwszy rzut oka zamieszczone tam informacje są na tyle powszechnie znane, że trudno mówić o NPA. Myslę, że wystarczy lekkie przeredagowanie tekstu. Pozdrawiam Margoz 23:07, 20 lip 2006 (CEST)

Rodzeństwaedytuj kod

Heh :) Na en: Strugaccy są w "dwóch" kategoriach urodzenia!

Bot działa tak, że jak zauważy kategorię "Urodzeni/Zmarli w" to nie dokłada drugiej... zatem wszystkie rodzeństwa będą miały przez niego przypisaną datę taką, jaką miał pierwszy z nich. --<A.J.>--<?>-- 15:03, 10 sie 2006 (CEST)

 • Bracia Wright mają aż 4 kategorie... Niestety (albo stety) to są tak nieliczne przypadki, że nie opłaca się "uczyć" bota ich obsługiwania: trzeba to pouzupełniać ręcznie. --<A.J.>--<?>-- 15:07, 10 sie 2006 (CEST)

ekedytuj kod

Bo C to przede wszystkim litera, a nie jezyk programowania. Herr Kriss 08:47, 11 sie 2006 (CEST)

Hmm, no z tego co rozumiem to przeniosl C do C (programowanie, a Ty chcesz spowrotem przeniesc C (progr) do C. Jesli tak to lepiej zeby bylo tak jak jest. Jesli nie to wytlumacz mi, bo mozliwe, ze aktualnie nie kojarze zbyt dobrze ;) Herr Kriss 08:54, 11 sie 2006 (CEST) Dobra, teraz juz rozumiem :> Ale w sumie... przeciez nie trzeba go usuwac, wystarczy przekopiowac zawartosc C (programowanie) do C. Herr Kriss 09:10, 11 sie 2006 (CEST) Agrh, sorry, nie zaznalem dzis snu i dlatego wszystko mi sie myli, moze na dzis skoncze z wiki... Poki co przenosze. Herr Kriss 09:14, 11 sie 2006 (CEST)

Kutno NPAedytuj kod

Dzięki za zwrócenie uwagi na te błędy dotyczące strony o Kutnie. Niestety muszę tu stwierdzić, że to czemu zarzucono NPA pisałem częściowo samodzielnie i posługiwałem się do tego własną wiedzą "z głowy". Widziałem te strony, z których teksty te były "skopiowane", ale jestem pewien, że z nich nie korzystałem. Początkowo byłem wściekły i dlatego nie reagowałem. Nie wiem jak to się stało, że fragmenty tego artykułu znalazły się na innych stronach w dosłownej wersji, ale jak znajdę trochę czasu to odbuduję to, co zostało w artykule o Kutnie zniszczone. Osobiście jestem przekonany, że teksty te były najpierw na wikipedii, a potem zostały zamieszczone na innych stronach (ale to tylko moje osobiste odczucie).

--Jarek K 12:48, 25 sie 2006 (CEST)

Lista planetoidedytuj kod

ok. dzięki za zwrócenie uwagi. przy takiej ilości różnych odkrywców planetoid łatwo jest czegoś nie upilnować. pozdrawiam, – jozef-k ? 11:29, 28 sie 2006 (CEST)

zrobione. :) pozdrawiam, – jozef-k ? 11:17, 31 sie 2006 (CEST)

Stare strony dyskusji IPkówedytuj kod

O ile mi wiadomo nie ma uregulowań w tej sprawie, ale moim zdaniem (powstałym na podstawie rad Herr Krissa i Gdarina) rozsądnym terminem w przypadku użytkowników niezalogowanych jest kilka dni oczekiwania przed usunięciem - dwa, trzy, raczej nie więcej niż tydzień. Oczywiście użytkownicy niezalogowani nie korzystający z dynamicznego IP nie wymagają tak pośpiesznego usuwania stron dyskusji. Pozdrawiam, Orem 21:12, 31 sie 2006 (CEST)

Lepszej metody na znalezienie tych informacji jak dotąd mi nie udało się wymyślić, o cudzych pomysłach też nie słyszałem :) Całkiem niedawno bodajże tsca automatycznie usunął wiele ostrzeżeń, sam przy najbliższej okazji (podczas któregoś z nocnych "dyżurów" :) obiecuję przejrzeć te strony i usunąć te, które tkwią od dawna. Jak upatrzę wtedy któregoś z innych adminów, na pewno poprosze o pomoc :) Dziękuję za bardzo cenną uwagę, pozdrawiam, Orem 21:34, 31 sie 2006 (CEST)

ujednoznacznieniaedytuj kod

sorry jakos mi zawsze wylatuje z głowy :) DingirXul Dyskusja 22:30, 1 wrz 2006 (CEST)

Krzyż Lektorskiedytuj kod

Według kilku źródeł (m.in. wiedza własna i http://www.namiasteczku.org/main.php?q=10&p=diakonie/l_kurs_) krzyż lektorski istnieje i ma się dobrze i tak być powinien nazywany skoro jest ustanowiony przez biskupa. Wersja zaś podana przez 83.7.29.222 wynika z błędnago pojmowania sprawy --Tar-Morgul 19:43, 3 wrz 2006 (CEST)

re: Heledytuj kod

No jasne, że wypadałoby przejrzeć i zmienić, ale bezpośrednio linkujących jest ponad setka. Myślę, że łatwiej wyjdzie to poprzez normalne użytkowanie i poprawianie. Poza tym jest link do disambiga, więc nie jest źle. Pozdr. Yarl read.me 17:46, 24 wrz 2006 (CEST)

PRVedytuj kod

Gotowe. Herr Kriss 14:55, 1 paź 2006 (CEST)

albumedytuj kod

witam, skad takie zgłoszenie odnośnie "zadań dla bota"? ja nie znalazlem zadnych linków [[album]] lub [[album| wsrod hasel nalezacych do tej kategorii (zreszta calkiem niedawno byly poprawiane), jeśli ty także to możesz wycofać zgłoszenie, jesli jednak są jakieś to podaj przykład, może mechanizm szukajacy mojego bota nie funkcjonuje prawidłowo --gregul D

Unia brzeskaedytuj kod

Dzięki, że mój Ziomek poprawia mój artykuł. Arturek28

Podpisedytuj kod

Witaj,

W ramach sprzątania przestrzeni Szablon: wszystkie podpisy Wikipedystów są przenoszone do ich przestrzeni, czyli przestrzeni Wikipedysta:. Twój podpis, tj. {{Siedlaro}} został przeniesiony do Wikipedysta:Siedlaro/podpis. Jeśli używasz szablonu podpisu poprzez ~~~~ (zalecane) w polu twój podpis w preferencjach wpisz {{subst:Wikipedysta:Siedlaro/podpis}}. Więcej o podpisach - Wikipedia:Jak zmienić swój podpis Wikipedysty.

Pozdr. pbm 09:40, 18 lis 2006 (CET)

Re: robot u Hubble'aedytuj kod

Hm, nie widzę pomyłki - IPek wprowadził jakieś testowe śmieci i Media.ogg - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ultrag%C5%82%C4%99bokie_Pole_Hubble%27a&diff=5557977&oldid=5557962 - robot cofnął... -- (lcamtuf)° 02:14, 3 gru 2006 (CET)

 • Tej pierwszej nie wykrył jako wandalizm, dlatego jej nie cofnął. Pomysł, żeby cofać wszystkie danego IP był rzucony już wcześniej, ale w gruncie rzeczy doprowadzi do innego rodzaju kłopotów: czasem nowicjusze dokonują merytorycznych edycji, a w ostatnim podejściu im się przypadkiem wklei na przykład jakiś Example.jpg. Cofanie wtedy całej ich pracy jest trochę na wyrost. Dodatkowo, jest to pewien problem implementacyjny, bo robot nie ma dostępu do administracyjnej opcji rollback, więc musiałby dodatkowo pobierać i analizować historię edycji.

  Tak czy tak, sprowadza się to do tego, że osoba weryfikująca robota powinna zerknąć w historię... traktuję to jako feature request, i zastanowię się, jak to sensownie zaimplementować. Pozdrawiam, -- (lcamtuf)° 23:50, 3 gru 2006 (CET)

Rząd Macierzyedytuj kod

Witam. Wydaje mi się to rozsądne - np. grupa zawiera rząd grupy w sobie. Nie widzę powodu, żeby macierz traktować inaczej. Grupa (matematyka). nimdil 13:56, 3 gru 2006 (CET)

Miksturtrautoniumedytuj kod

Witam, napisałeś hasło miksturtrautonium, nie występuje ono w googlach więc mam prawo sądzić, że to żart, Siedlaro ¿? 10:53, 17 gru 2006 (CET)

 • Drogi/a Siedlaro, to że coś nie zostanie znalezione przez Google, to wcale nie oznacza, że to coś nie istnieje! To nie jest żart. Informacje o tym instrumencie znalazłem w literaturze papierowej - konkretnie w książce niejakiego pana Lucjana Kydryńskiego pt. Wiolinem i basem, wydanej przez Polskie Wydawnictwo Myzyczne w Krakowie w roku 1960 (wyd. I) na str. 151 tuż obok opisu fal Martenota. A więc proszę o przywrócenie tego artykułu... i skategoryzowanie przy okazji! Grzexs 22:15, 17 gru 2006 (CET)

Queen 1973-1981edytuj kod

Dlaczego w tym haśle wstawiłeś szablon {{Do weryfikacji}}?? Zwiadowca21 Skreśl słówko 14:11, 25 gru 2006 (CET)

Napisz więc to w dyskusji artykułu. Zwiadowca21 Skreśl słówko 10:25, 26 gru 2006 (CET) potwierdzenie o albumie w dyskusji DingirXul Dyskusja 13:04, 30 gru 2006 (CET)

ACEedytuj kod

Dlaczego "ACE (plik)" a nie oczywiste ACE (kompresja) - zgodnie z kategorią, do której ma trafić artykuł? -- Andrzej P. Wozniak (Usher - dyskusja) 21:48, 13 sty 2007 (CET)

Cysteinaedytuj kod

Dzięki, teraz jest dobrze. Naturalnie chodzi o III-rzędową strukturę. Pozdrawiam. Reytan 22:35, 25 sty 2007 (CET)

Propozycjaedytuj kod

Chciałbym Cie zglosic na PUA. Prosze o wyrazenie zgody- dodatkowe przyciski przydadza Ci sie w zmudnej pracy. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 22:00, 5 lut 2007 (CET)

Prosze o akceptacje i pare słów od siebie. Pozdrawiam i zycze powodzenia i odpornosci na stres... Vuvar1 Dyskusja 19:20, 6 lut 2007 (CET)

SdUedytuj kod

Jak reklama - to po co na SdU? A jak masz wątpliwości - wyjaśnij najpierw proszę z autorem... Pozdrawiam AndrzejzHelu (dyskusja) 23:44, 7 lut 2007 (CET)

Blokedytuj kod

Gotowe. 24 h, ale to neo, tak że może zachodzić konieczność wcześniejszego odblokowania. AndrzejzHelu (dyskusja) 10:44, 13 lut 2007 (CET)

Gratulacjeedytuj kod

Serdecznie witam nowego kolegę i zapraszam do dopisania się do listy adminów. Pozdrawiam. Picus viridis RSVP? 19:35, 13 lut 2007 (CET)

I ja się dołączam do gratulacji, życząc powodzenia :) Maire 19:38, 13 lut 2007 (CET)
 • Przepraszam, że Ty i Gytha nie otrzymaliście jeszcze Mocy. Biurokraci rozpłynęli się we mgle. Picus viridis RSVP? 19:58, 13 lut 2007 (CET)
Powodzenia w nowej funkcji- nie zapominaj nikt nie jest nieomylny! Gratulacje~... Vuvar1 Dyskusja 21:53, 13 lut 2007 (CET)

kasowanie dyskusjiedytuj kod

a nie lepiej byłoby bota po tym puścić? ;) --84.10.74.72 20:38, 1 mar 2007 (CET)

rozumiem - przykra sprawa. ja administruję na pewnym małym wiki i z braku umiejętności programistycznych z reguły wykonuję "botowe" czynności (np. dodanie kategorii do kilkuset artykułów) ręcznie, więc wiem, jakie to uciążliwe. pozdrawiam --84.10.74.72 00:35, 2 mar 2007 (CET)

Niestety, bot nie może mieć funkcji administratora, więc nie może kasować

z Siedlaro

A jednak może :). Wystarczy puścić bota ze swojego konta (taką funkcję ma np. pywikipedia). Jeśli pozwolisz: skasuję te strony dyskusji za Ciebie. AFAIK chodzi o dyskusje zaczynając tu, a kończąc tu. Pzdr, /odder 14:29, 2 mar 2007 (CET)

Zgierzedytuj kod

Spójrz w historię hasła a wszystko stanie się jasne. Ja dokonałem tej edycji. Różnica, którą podałeś ukrywa krok pośredni. Odder zrewertował wandala a bot zamiast wandala zrewertował Oddera. Ja patrząc na los vandalOZ wiedziałem, że nabroił IPek, więc widząc działanie Oddera uznałem, że szablon został wstawiony niepotrzebnie i go zdjąłem, uważając, że to kończy sprawę. Pretensje kieruj zatem do Bugbota ;) A wniosek na przyszłość - jak wszyscy się naraz rzucają poprawiać po wandalu, to efekt może być odwrotny do zamierzonego. Pozdrawiam Man ۩ 21:25, 6 mar 2007 (CET)

Tu akurat IMO nie zabrakło mi rozwagi tylko znajomości zasady działania Bugbota. Wiele razy sprzątałem po nim szablony, gdy zrewertował potencjalny wandalizm i wiem, że nie zawsze jego ocena sytuacji jest zgodna z rzeczywistością. Tu moją czujność osłabiła szybka interwencja Oddera i opis zmian Bugbota, co mnie rzecz jasna tłumaczy ale nie usprawiedliwia. Przy okazji jednak myślę, że lcamtuf powinien zweryfikować kod Bugbota, bo wydaje mi się, że w chwili obecnej rewertuje on automatycznie ostatnią edycję hasła, natomiast w opisie zmian wstawia informację o edycji zdetekowanej jako potencjalny wandalizm, co nie zawsze jak widać jest równoznaczne. Pozdrawiam Man ۩ 22:02, 6 mar 2007 (CET) Wygląda na to, że diagnoza była słuszna. Fajnie, kiedy z tego typu sytuacji wynika coś pożytecznego. Pozdrawiam Man ۩ 22:42, 6 mar 2007 (CET)

Reverty bugbotaedytuj kod

Witaj. Wiem o nadwrażliwości bugbota. Widocznie w tym jednym przypadku coś mi się omsknęło, bo zdarzało mi się robić częściowe reverty. Pozdrawiam. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:15, 9 mar 2007 (CET)

edycje w MWedytuj kod

co do edycji w MW - proszę zauważyć, iż próbowałem wielokrotnie podjąć dyskusje na temat wprowadzanych zmian, lecz zostały usuwane z premedytacją przez użytkownika drozdpl, który wciąż ustanawiał swoja wersję. próby rozmowy z nim także nie doszły do skutku. Amen.

Johann Sebastian Bachedytuj kod

On się nazywał Johann Sebastian Bach a nie Jan S.Bach. Był Niemcem. Gdybysmy chcieli wszystko tłumaczyć mielibysmy Jana chrzciciela Colberta, Ludwika Antoniego Muratori, Tomasza Józefa Albinoniego. Tworzyłyby sie tzw. 'potworki jezykowe" np. Francuzi mówią Jean-sebastien Bach na codzień i Michel-Ange na MiChalangelo Buonarottiego!Ale ich wiki-hasło o Bachu jest poprawne Johann Sebastian Bach sprwdź proszę a sie przekonasz. Pozdrawiam Albinoni 12:01, 31 mar 2007 (CEST) Albinoni 12:03, 31 mar 2007 (CEST)

Wikipedysta:Canabis Productionedytuj kod

Na razie zrobił jedną edycję, więc bez przesady. Trzeba go jednak obserwować. Co do cofania do wcześniejszej wersji to można to zrobić przez historię zmian i diffa - trzeba wyświetlić diffa wersji aktualnej i tej do której zamierza się cofnąć arta i wtedy jest tam klawisz "cofnij", który spowoduje cofnięcie do porównywanej wersji. Polimerek 11:22, 6 kwi 2007 (CEST)

Jestem nieco odmiennego zdania niż Polimerek. Z doświadczenia wiem, że konta o dziwnych nazwach jak to wskazane przez Ciebie i "poparte" nawet jednym wandalizmem (tak jak w tym przypadku) nie rokują, by kiedykolwiek posłużyły do pozytywnych edycji. Dlatego też zablokowałem je na zawsze. Pozdrawiam. Pimke 22:19, 6 kwi 2007 (CEST)

Krzysztof Cegielskiedytuj kod

Witam. Przeredagowałem trochę wstęp artykułu, zajrzyj proszę i ściągnij szablon, jeśli uznasz to za stosowne ;) Pozdrawiam --A. 17:28, 1 maja 2007 (CEST)

Wandalizm w Urzędzie Patentowymedytuj kod

Dzięki za informację.

Przeniesienie Infoedytuj kod

Dzięki za przeniesienie informacji na moją stroną, pomyliłem dyskusje z moją stroną:)Pozdrawiam Remik 16:36, 15 lip 2007 (CEST)

Specjalna:Wkład/87.205.42.107edytuj kod

Wstawia bzdury. Prynajmniej w Pucharze Azji na którym się znam, i na mistrzostwach 1986 (Boniek grałw Juventusie a nie w Milanie). Michał Ś. 20:33, 31 lip 2007 (CEST)

Odp:Sprzątanie koduedytuj kod

Odp:Sprzątanie kodu

Dzięki za zgłoszenie - już teraz będzie działać.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 04:14, 11 sie 2007 (CEST).

re:Wandalizmedytuj kod

nigdy niczego nie zwandalizowałem, bot który ma wykonywać tę robotę nie robi jej. Usunięcie jednego znacznika < jest oczywiście pomyłką, nie rozumiem Twojego zachowania, zamiast po prostu dodać ten brakujący < z opisem "drobne techniczne", Ty rewertujesz do wersji która zawiera w kolejce rzeczy które z kolejki wyszły i nazywasz mnie wandalem... Farmer Jan 11:13, 13 sie 2007 (CEST)

 1. rzeczy, które wyszły z kolejki, to czerwone linki które są już widoczne na stronie ostatnich zmian
 2. prawda, tylko, że poprzednim razem osoba revertująca nic mi nie napisała, dlatego zauważyłem dopiero teraz.
 3. faktycznie, wycofałem tylko z Twojej edycji rzeczy złe (link dublujący się w kolejce i potrzebnych), więc, przynajmniej częściowo, opis był słuszny (częściowe przywrócenie poprzedniej wersji?) Farmer Jan 11:50, 13 sie 2007 (CEST)

zgłoś błąd o Budrewiczuedytuj kod

Dzięki za wskazanie wpisu. Usterki poprawiłem. Pozdrawiam Julo 15:01, 14 sie 2007 (CEST)

Odp:Długość słowaedytuj kod

Odp:Długość słowa

na prośbę jedynego autora hasła Słowo (informatyka). Całość jest w Słowo maszynowe wraz z historią edycji, a Długość słowa to przekierowanie. masti <dyskusja> 15:14, 6 paź 2007 (CEST)

{{Spam}}edytuj kod

oczywiście, ale nie zauważyłem, że on zagramaniczny jest :) masti <dyskusja> 11:01, 7 paź 2007 (CEST)

podpisedytuj kod

Witam,

Ostatnio zauważyłem twój podpis na jakiejś stronie. Nie jest on standardowy, kiedyś też taki chciałem mieć, ale coś mi nie wychodziło. Czy mógłbyś mi powiedzieć jak go zrobić? Rga (dyskusja) 15:01, 18 lut 2008 (CET)

Witaj ponownie,

dzięki za pomoc... jesteś na odpowiednim stanowisku. Rga ♺☺ 19:19, 18 lut 2008 (CET)

re:Witanieedytuj kod

Wtedy jeszcze niewiedziałem że popełnił wandalizm, a pozatym zawsze witam tak jak to opisałeś, raz na witaj1, witaj2, witaj3 lub witaj5, i w czym problem, pozdrawiam Gęba09 (dyskusja) 12:47, 21 lut 2008 (CET)

Masz rację, spojrzałem tylko na wkład żeby spawdzić ile ma edycji i go powitac a nieprzejrzałem jego zmain wartykule który edytował, pozdrawiam Gęba09 (dyskusja) 14:24, 21 lut 2008 (CET)

Zoologiaedytuj kod

Witaj, mam pytanie odnośnie Twoich zmian w ww. artykule. Linki zewn. i Szablon zgoda, ale dlaczego usuwać 2 ładnie wkomponowane zdjęcia i zastępować je pustką? Pozdrawiam,--Adi4000 (dyskusja) 04:01, 26 mar 2008 (CET)

Zgłoś błądedytuj kod

Kolega musi być bardziej czujny :) Pozdrawiam, 212.122.203.73 (dyskusja) 12:54, 10 lip 2008 (CEST)

Hasła matematyczne ;/edytuj kod

Czemu tyle haseł matematycznych na wikipedii jest pisanych takim niezrozumiałym wręcz językiem dla laików? :/ Ja jakoś próbuję to naprawić, ale czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc w upraszczaniu haseł matematycznych aby były zrozumiałe dla laika?

Re: Gupikedytuj kod

Faktycznie, bezmyślnie wstawiony przeze mnie link wewn.:). Nie ja jednak dopisywałam wiadomości o polimorfizmie, a link wewn. już ktoś poprawił. Pozdrawiam. Ewkaa (dyskusja) 09:17, 31 sie 2008 (CEST)

Marsedytuj kod

Możesz wyjaśnić przyczynę, dla której wycofałeś moją edycję?--Z u. Mpfiz (dyskusja) 23:13, 11 wrz 2008 (CEST)

Funt jest traktowany również jako jednostka ciężaru a zatem i siły, coś takiego jak kilogram-siła.--Z u. Mpfiz (dyskusja) 23:29, 11 wrz 2008 (CEST) Teraz już chyba nie ma żadnych niedomówień. Swoją drogą mają bałagan w tych jednostkach. Pozdrawiam--Z u. Mpfiz (dyskusja) 14:15, 12 wrz 2008 (CEST)

wandalizmyedytuj kod

zabezpiecz Zakerzonie i Zakerzoński Kraj roo72 Dyskusja 07:14, 6 paź 2008 (CEST)

Zakierzoński Kraj (Zakerzonie ???)edytuj kod

Proszę wskazać wiarygodne źródło w polskiej literaturze historycznej operujące pojęciem Zakerzonie na tematy omawiane w haśłe !

NPAedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.Klondek dyskurs 08:55, 19 paź 2008 (CEST)

widzę , że już się za to zabrałeś...edytuj kod

ale proszę zrób coś radykalnego z 89.78.44.153 bo te edycje to masakra. Pozdrawiam Klondek dyskurs 16:47, 12 lis 2008 (CET)

Edycja Luc_Dupanloupedytuj kod

Dzięki że cofnołeś pomyłkę robota, ale moja poprawa dotyczyła złej daty śmierci i braku miejsca śmierci. Jak można edytować ten artykół bez interwencji robota?

P.S. Dokonałem edycji na dyskusji tego artykułu jako markow0 (stworzyłem to konto myśląc ze na angielskiej wikipedi należy mieć osobne konto i nie przelogowałem przy powrocie od polskiej wikipedii), co robot również wyłapał. Jeśli masz takie uprawnienia to proszę usuń to konto, albo napisz jak mogę to zrobić.

dzięki, pozdrawiam --Markow (dyskusja) 01:06, 18 lis 2008 (CET)

re: Błędne zmiany linkówedytuj kod

re: Błędne zmiany linków

Dziwne. Mój skrypt nie ma prawa wykonywać takiej zmiany, błąd musi tkwić chyba w samym AWB. Spróbuję jeszcze potestować i jeśli to ich wina, zgłoszę im, a jeśli jakimś cudem moja, postaram się to poprawić. Matma Rex aka matematyk 10:16, 10 sty 2009 (CET)

"Poprawki" linkówedytuj kod

Poprawki tego typu wprowadzam przy okazji innych. Pierwsza część linka jest hasłem do którego się odnosi. Wszystkie hasła Wikipedii zaczynają się od "wielkiej" litery, więc konsekwencją jest stosowanie jej w wewnętrznych linkach. RockyDT (dyskusja) 01:49, 15 lut 2009 (CET)

Rewertedytuj kod

Artykuł dotyczy wszystkich zagranicznych wersji "Milionerów" a nie tylko angielskiej wersji "Who Wants To Be a Millionaire". --Marek wiadomości 16:51, 24 lut 2009 (CET)

No dobra. Zgodzę się z tobą. --Marek wiadomości 18:54, 24 lut 2009 (CET)

re: Botedytuj kod

re: Bot

Błędy są właśnie poprawiane, z konta bota, ale ręcznie (bot tylko je odnajduje). Sens funkcjonowania nadal jest, bo bot nadal poprawia artykuły częściej, niż je psuje :). PS. Jeden link ([4]/[5]) wstawiłeś dwukrotnie. Matma Rex aka matematyk 19:22, 1 mar 2009 (CET)

Uppsalaedytuj kod

dzieki wielkie, człowiek się cały czas uczy. ;) maikking dyskusja 10:27, 6 kwi 2009 (CEST)

Re: pusta linijka po DEFAULTSORTedytuj kod

Witaj! Celem edycji mojego bota było usunięcie POVu, natomiast czyszczenie kodu nastąpiło automatycznie w wyniku działania innego skryptu. Sprawę przekażę deweloperom oprogramowania, gdyż tylko oni mogą tutaj pomóc. Przepraszam jednocześnie za działanie bota, jednak było to działanie w pełni niezamierzone. Artykuły oczywiście poprawię. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 22:29, 17 cze 2009 (CEST)

Przejrzałem logi z bota i mam złe wieści. Pywikipediabot ma ową funkcjonalność zaimplementowaną od dość długiego czasu. W związku z powyższym wszystkie roboty korzystające z tego oprogramowania niepotrzebnie rozdzielają DEFAULTSORT od kategorii. Możliwe, że wynika to z uzusu z en.wiki. Reasumując, do poprawienia jest zbyt wiele haseł (nie tylko edytowanych przez mojego bota), natomiast korzyści dla czytelnika są żadne. Deweloperom zgłoszę jednak zapotrzebowanie na zmiany w omawianym skrypcie cosmetic_changes.py. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie. Patrol110 dyskusja 22:37, 17 cze 2009 (CEST) Błąd zgłoszono. [1]. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 16:04, 19 cze 2009 (CEST)

Digital Flat Paneledytuj kod

Hej. W haśle kiedyś użyłeś szablonu {{Dopracować}}. Czy mógłbyś zajrzeć do niego raz jeszcze i dopisać w wywołaniu szablonu - co dopracować. Nowe parametry na stronie szablonu :) Pozdrawiam. Przykuta (dyskusja) 09:12, 29 cze 2009 (CEST)

Dzięki :) Przykuta (dyskusja) 17:17, 29 cze 2009 (CEST)

File:Kleszczele pomnik Jagielly.jpgedytuj kod

Racja. Dzięki za zauważenie błędu. Przeniosłem plik pod właściwą nazwę. Polimerek (dyskusja) 23:55, 21 lip 2009 (CEST)

NPAedytuj kod

Ten użytkownik łamie prawa autorskie http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Muzeum_w_tykocinie --Dawid (dyskusja) 10:02, 5 sie 2009 (CEST)

Zdjęciaedytuj kod

 • Witam, nie znam się na dodawaniu zdjęć a widzę że dodałeś właśnie zdjęcie do jednego z moich haseł. Czy mógł byś też uzupełnić o zdjęcie hasło Imam Alimsułtanow. Z góry dziękuję za pomoc. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 11:00, 6 się 2009 (CEST)
  • Serdecznie dziękuję za pomoc. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 11:47, 6 się 2009 (CEST)

Plik:Szymon Kossobudzki.jpg i Plik:Jozef Herman Osinski.pngedytuj kod

Zerknij prosze do nich. Masur juhu? 21:30, 14 sie 2009 (CEST)

Dyskusja:Fiodor Gołowinedytuj kod

Jeden jest Aleksiejewicz (1650-1706), drugi Aleksandrowicz (1867-1937). Nie bardzo wiem tylko, jak to będzie. W rosyjskim to otczestwo jest między imieniem a nazwiskiem. Jeżeli napiszemy tak Fiodor Aleksiejewicz Gołowin, to mało kto będzie tak wpisywał w wyszukiwarkę. Wpisanie Fiodor Gołowin Aleksiejewicz jest raczej błędne, coś, jakby wpisać Franklin Roosvelt Delano. Rosjanie wpisują Gołowin, Fiodor Aleksiejewicz, z przecinkiem. Może Fiodor Gołowin (Aleksiejewicz)? Tak więc z datą jako rozróżnieniem to wcale niegłupio. Może skonsultuj jeszcze z kimś.

W ogóle tych Gołowinów było sporo, Aleksiejewicz był pierwszym hrabią (grafem) i założycielem słynnego rodu. Na rosyjskiej Wiki jest wymienionych 18 słynnych, z tego 9 niebieskolinkowych. Ciacho5 (dyskusja) 00:06, 18 sie 2009 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witaj. Mam prośbę. przenosiłem artykuł i popełniłem błąd literowy zamiast Kamelia malia powinno być Kamelia mała. Niestety próba przeniesienia zawiodła z tej przyczyny, że jesr redirect do tej strony. Czy mógłbys to naprawić? tj. skasować stronę kamelia mała, przenieść art kamelia malia do usuniętej kameli małej. I na koniec usunąć stronę rediru z Kamelia sazanka. tekiej nazwy w tej bibliografii nie ma. Pozdrawiam Goldmen (dyskusja) 06:55, 22 sie 2009 (CEST)

 • Dziękuję, zauważyłem zmiany. Co do tej pozostawionej nazwy - może faktycznie przynajmniej na razie ją zostawić. Szukam potwierdzeń, ew. w późniejszym czasie poprę lub zaprzeczę tej nazwie. Goldmen (dyskusja) 07:19, 22 sie 2009 (CEST)

Dywizy i półpauzyedytuj kod

Cześć! Przy poprawianiu dywizów na półpauzy zwróć proszę uwagę na fakt, że w obecnej wersji mediawiki (rozróżnienie między dywizem a półpauzą) poprawianie linków do artykułów zawierających w nazwie dywizy prowadzi do zaczerwieniania linków. Przykład: [2] – w tej edycji odniebieszczyłeś 7 linków. Pozdrawiam serdecznie :), Wiktoryn <odpowiedź> 13:38, 30 sie 2009 (CEST)

John Lomaxedytuj kod

Witaj. Dzięki za refleks i dodanie w końcu dobrego zdjęcia Johna Lomaxa. Wszystkie Wiki mają w tym miejscu jego syna. Powodzenia--Dohaeng (dyskusja) 22:00, 4 wrz 2009 (CEST)

Re: Infoboksyedytuj kod

OK, dziękuję za wskazówkę. Przeedytuję więc swoje wpisy. Pozdrawiam, Lisarlena talk 15:46, 8 wrz 2009 (CEST)

Plik:Frankish Empire 481 to 814-en.svgedytuj kod

Nie chce byc zlosliwy, ale zamiast tagowac ten plik jako wymagajcy tlumaczenia, mozesz sam to zrobic :) Bez edytowania plikow - akurat ten posiada to sprytne narzedzie do robienia innych wersji jezykowych bez koniecznosci edytowania grafiki. Masur juhu? 19:41, 23 paź 2009 (CEST)

Infoboksyedytuj kod

Siema, czyli usuwać {{Bez infoboksu|...}} a dodać w zamian {{ek|szablon dodany}}?! Dzięki! --Ominous (dyskusja) 14:42, 27 sty 2010 (CET)

Wielkie aktorki filmoweedytuj kod

Zatwierdź proszę artykuły Marilyn Monroe, Gina Lollobrigida, Jayne Mansfield, Brigitte Bardot.

Dobrzykówedytuj kod

Witaj. Widzę, że kiedyś sporo edytowałeś ten artykuł, do Ciebie zatem się zwrócę z taką oto wątpliwością, a nuż będziesz wiedział. Otóż w artykule mowa jest o kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast na stronie diecezji płockiej - o parafii i kościele pw. św. Stanisława BM. Z opisu dekanatu gąbińskiego wynika że we wsi jest jedna parafia, czy zatem nie jest to błąd? Pozdrawiam, pjahr @ 17:11, 2 lip 2012 (CEST)

Dzięki za informację. Próbowałem kilkukrotnie dodzwonić się pod ten numer (oraz kilkukrotnie dzwoniłem do diecezji płockiej), ale nikt nigdy nie odebrał i prawdę mówiąc zaprzestałem poszukiwania prawdy :) Pozdrawiam, pjahr @ 13:43, 11 lip 2012 (CEST)

Uprawnienia administratoraedytuj kod

Cześć adminie.

Piszę ten e-mail, ponieważ w związku z przyjętą zasadą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:G%C5%82osowania/Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_administratorom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali edycji w głównej przestrzeni nazw w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to edycjami w jej artykułach. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że funkcja administratora oznacza uczestnika „zaangażowanego i godnego zaufania”. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku edycji w przestrzeni głównej Wikipedii do 5 września 2013 uprawnienia administracyjne zostaną Ci odebrane.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do projektu możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PUA. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój Wikipedii i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 00:24, 20 sie 2013 (CEST).

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Siedlaro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy