Dyskusja wikipedysty:Spars


Dyskusja wikipedysty:Spars w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Spars/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie. Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam, Ponton msg 13:03, 19 lis 2005 (CET)

Skip i Squot

To nie są hasła encyklopedyczne. Nie są nawet napisane w encyklopedyczny sposób. Poczytaj Wikipedia:Pomoc. Ponton msg 13:13, 19 lis 2005 (CET)

A Ty jesteś niegrzecznyedytuj kod

Jeszcze jeden taki wybryk i zostaniesz zablokowany za ataki osobiste. BTW, dobrym zwyczajem jest podpisywanie się pod swoimi wypowiedziami, najprościej po prostu wstawić cztery tyldy. Roo72 Dyskusja 13:36, 19 lis 2005 (CET)

Boreykoedytuj kod

Proponuję układ redakcji hasła zgodny z szablonem herbu, jak [2]. Trzeba jeszcze dodać opis herbu, co postaram się zrobić. Pozdrawiam --PawełMM 11:18, 27 lis 2005 (CET)


o.k. uwaga herb ma również alternatywę , " biała - czerwna swatyka, oraz czerwone pole biala swastyka "

11:21, 27 lis 2005 (CET),

Grafikiedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.

Grafika Grafika:Lech kaczynski photo for media.jpg nie ma licencji, a strona która została podana jako źródło nie istnieje. Roo72 Dyskusja 10:12, 23 gru 2005 (CET)


co to znaczy nie uzywamy, skora na anglojezycznej funkcjonuje i nikt sie tego nie czepia !!!!!!

Przeczytaj uważnie co jest napisane na en Wiki - to zdjęcie jest objęte (c) ("prawami autorskimi") i nie może być uzywanane na pl Wiki. Roo72 Dyskusja 10:22, 23 gru 2005 (CET)


guzik prawda, a wystarczy zobaczyć co jest teraz na polskiej wersji, ( zdjecie nielegalne !!!!!) i co

ja 10:23, 23 gru 2005 (CET)

Grafika:Postkarte_Bukowsko.jpgedytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. Wybacz, jeśli to fałszywy alarm, ale opis grafiki może sugerować, że po prostu zrobiłeś zdjęcie pocztówce -- po prostu się upewniam. --Bansp 03:21, 18 sty 2006 (CET)


wlasnie, tak zapisalem, ze to jest zdjecie zrobione widokówce, jeśli to jest bląd w jaki sposob to wyprostować, myślalem że widokówki nie niosą jakiś zagrożeń z tytulu praw autorskich, ps. widokówke kupilem legalnie a autorów zamiścilem w opisie ...

  • Cześć. Niestety, z takimi zdjęciami to jest tak, jakbyś np. zamieszczał gdzieś film kinowy nagrany na własnej kamerze podczas seansu, albo wrzucał tekst artykułu zeskanowany na własnym skanerze -- cały czas autor/właściciel filmu albo tekstu zachowuje swoje prawa, w tym prawo do rozpowszechniania. I to on decyduje o licencji. Na dziś proponuję dwie rzeczy -- wstaw szablon {{ek}} do tego obrazka (zawsze to lepiej będzie wyglądało, jeśli sam to zrobisz), pamiętając o kilku słowach w opisie zmian, żeby jakiś admin mógł mieć pewność, że to trzeba skasować, a ja poproszę Silara, czyli autora zdjęć na pocztówce, o dorzucenie któregoś z własnych zdjęć do tego artykułu. Rzecz w tym, że on być może musiał nawet oddać swoje prawa autorskie do tych zdjęć wydawcy pocztówki -- jest to chyba najbardziej prawdopodobne, a oprócz tego wydawca pocztówki ma też prawa do kompozycji całości pocztówki -- tego lepiej nie próbować przeskakiwać :-) Myślę, że jest duża szansa żeby sprawę załatwić pomyślnie, tj. wstawić do artykułu dobre zdjęcie na dobrej licencji. Pozdrowienia. --Bansp 14:15, 18 sty 2006 (CET) (PS. Zapomniałbym -- najlepiej jest odpowiadać na stronie dyskusji rozmówcy -- w ten sposób upewniasz się, że ten ktoś nie przegapi Twojej odpowiedzi.)

oki :)

No problemedytuj kod

Nie ma problemu, jeśli masz jakiś kłopot, pisz. Podpisuj się też w dyskusjach czterema tyldami. I zajrzyj do swoich biogramów, trzeba je uporządkować. Zauważ, że np. nie stosujemy gwiazdek czy krzyżyków w datach życia, podobnie nie bardzo rozumiem znaki <, >, wikizuj daty. Przynajmniej jeden biogram sprawia też wrażenie niedokończonego. Ogólnie dbaj o to, aby były zbliżone wyglądem do innych biogramów na wikipedii. Jeszcze mała rada: przed zapisaniem artykułu, dobrze zrobić podgląd, to wyłapuje się błędy i zmniejsza ilość edycji w haśle. Podgląd jest obok klawisza zapisz. No i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem. Bocianski 09:24, 26 cze 2006 (CEST)

O ten mi chodziło, że niedokończony: Jan Szczęsny Herburt. OKi, będę pamiętał :)

1edytuj kod

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Biecz, nie podpisałes swojego głosu DX Dyskusja 12:42, 9 lip (CEST)

Grafikaedytuj kod

Dlaczego ładujesz na wiki grafikę, która z założenia przeznaczona jest do wykorzystania na innych wiki? Nie lepiej załadować ją od razu na Commons? Tym bardziej, że sam ściągasz ją z de-wiki. Po co dublować tę samą grafikę na różnych wersjach językowych. Potem trzeba to sprzątać, a tak od razu mamy porządek i w dodatku ktoś inny będzie mógł skorzystać z herbu czy mapy. Rozważ to, proszę. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka dyskusja 22:00, 10 lip 2006 (CEST)

wpiszę Commons, to od razu bedą pytania, na jakiej licencji :)) lepiej powoli a od Commons są inni 10 lip 2006 (CEST)
  • Przecież licencję musisz podać tu i tu, a drobne różnice w szablonach można przecież sprawdzić. Z niemieckimi herbami jest prosta sprawa, na Commons podajesz licencję {{PD-Coa-Germany}}, a do mapek {{GFDL}}, a dokładniej można {{GFDL-OpenGeoDB}}. Taka spychologia, to nie rozwiązanie. Możesz poczekać aż ktoś inny załaduje, a nie stwarzać podwójną robotę. Akurat byłam w trakcie edycji artykułu o Rinteln i przymierzałam się do uploadowania tych plików, jak zobaczyłam, że Ty załadowałeś je już na polską wiki. Zresztą herb w tym czasie już znalazł się na Commons, załadowany przez kogoś innego, więc to naprawdę bez sensu, żebyś pakował to na polską wiki, tylko po to, żeby za chwilę trzeba było sprzątać. Weź to pod uwagę. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka dyskusja 23:25, 10 lip 2006 (CEST)
    • Aha, i pamiętaj, że odpowiadamy na stronie dyskusji osoby, do której piszesz, a nie na swojej własnej, no i podpisujemy się :) Ludmiła Pilecka dyskusja

święconka i Nowotaniecedytuj kod

usunąłem tę fotografię z tego hasła - nie ilustruje niczego charakterystycznego dla tej akurat tylko wsi. Wstaw zdjęcie do galerii w haśle święconka, ale w haśle opisującym miejscowość na pewno nie ma to sensu. Julo 21:56, 4 paź 2006 (CEST)

Hetmanedytuj kod

witaj,

jak mozna przetlumaczyc Hetman Wielki Koronny na niemiecki... Großer Hetman der Krone, czy Großkronenhetman ??. Koronny, znaczy ze byl ukoronowany czy ze byl Hetmanem Korony ?

--Sisco

Grafika:Rymut.jpgedytuj kod

nie dodawaj grafik będących tzw. zrzutami ekranu (screeny), czy to z tv, czy z programów komputerowych. to naruszenie prawa autorskiego i będzie skasowane. Arek1979 14:18, 17 lis 2006 (CET)

SDU - Parafia pw. Św. Mikołaja w Nowotaniecuedytuj kod

W przypadku artykułu Parafia pw. św. Mikołaja w Nowotaniecu nie jest potrzebny tryb SDU, ale tryb ekspresowe kasowanko, który stosuje się właśnie w stosunku do błędnie nazwanych artykułów, artykułów-wygłupów, itp.

Przeczytaj proszę Wikipedia:ekspresowe kasowanko, tam są podane zasady. A tryb SDU stosuje się wobec artykułów, które mają sensowną treść, ale np. w czyimś odczuciu są one niencyklopedyczne, reklamowe. Przejrzyj zresztą WP:SDU i zgłoszone tam strony, a zorientujesz się, jakiego typu hasła tam trafiają. W razie wątpliwości śmiało pytaj, Cancre 13:56, 7 gru 2006 (CET)

Pisowniaedytuj kod

Artykuł "parafia pw. Św. Mikołaja w Nowotańcu" przeniosłem do nazwy poprawnej ortograficznie parafia pw. św. Mikołaja w Nowotańcu. Beno @ 22:36, 7 gru 2006 (CET)

Grafika:Sanok ukrainscy ochotnicy ss.pngedytuj kod

Witaj. Piszę w imieniu WarXa, który chwilowo nie ma dostępu do danych o skasowanych plikach (nie jest w tej chwili administratorem). Grafika została skasowana, gdyż nie mogła jej zostać nadana licencja PD-Art, ani jakakolwiek licencja zgodna z GFDL. Do PD-old wymagane jest 70 lat od śmierci autora (praktycznie niemożliwe, by zdjęcie wykonał 3-latek i zginął parę miesięcy później). Z opisu również nie wynika, by zdjęcie było własnością publiczną. "Sanok, 1943 kwiecień/maj, Rynek Glówny, przemarsz Ukraińców ochotników do Waffen-SS tzw. "Halaszyny". Zdjecie z "Muzeum Historycznego" w Sanoku, publikowene w "Kryptonim San" oraz pokazywane na wystawie plenerowej na Zamku sanockim w maju 2006 roku." No fajnie, ale nijak się to ma do wolnej licencji. Trzeba byłoby wykazać się zgodą Muzeum Historycznego w Sanokuna publikację zdjęcia na wolnej licencji. Pozdrawiam

Lajsikonik Dyskusja 11:36, 15 gru 2006 (CET)

Grafika:Jaworów herb jaworow.jpgedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez użytkownika AutoBot 12:18, 20 gru 2006 (CET)

Synagoga w Nowotańcuedytuj kod

Witaj

W artykule o synagodze w Nowotańcu poprawiłeś w infoboxie tradycję z ortodoksyjnej na nieortodoksyjną. Nie istnieje takie coś jak nieortodoksyjna. Co najwyżej konserwatywna, reformowana lub liberalna. Jeżeli możesz to poszukaj dokładnie jakiej tradycji jest ta synagogi, ale osobi.ście mi się wydaję że jednak ortodoksjna.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Slav 10:01, 25 gru 2006 (CET)

Mapa - kultura zarubinieckaedytuj kod

Witam, to jest bardzo ładna mapa, którą wstawiłeś do artykułu o kulturze zarubinieckiej. Czy mogę zapytać o źródło? Czy to jest własne opracowanie? Mam pewne uwagi merytoryczne: otóż w tej chwili na mapie są zaznaczone zjawiska z różnych nieco okresów. Gdyby część nazw etnicznych usunąć, to byłoby to dobre odwzorowanie sytuacji z wczesnego okresu wpływów rzymskich. Chodzi mi o Gotów i Wandalów - ich jeszcze w tym czasie nie było (w każdym razie źródła tego nie poświadczają). Proponowałbym również usunąć nazwy Rugiowie (bardzo wątpliwe) i Swewowie (raczej nie w tym miejscu). Zmienić należałoby też nazwę Kwedowie na Kwadowie. Po tych zmianach mapa byłaby znakomita. Oczywiście nadal możnaby dyskutować szczegóły, ale nie byłoby żadnych sprzeczności chronologicznych. Z`pozdrowieniami --Zbikob 22:17, 23 sty 2007 (CET)

Pisownia "pod wezwaniem"edytuj kod

Witaj, prawidłowy skrót to "pw." Zobacz słownik ortograficzny PWN. Pozdrawiam i dzięki za świetne zdjęcia w jednym z świętokrzyskich artykułów. Pozdrawiam Jakubhal 15:41, 9 mar 2007 (CET)

Grafika:Bernolak1.jpgedytuj kod

Jesteś twórcą tej grafiki???Masur 09:41, 14 mar 2007 (CET) Podobnie Grafika:Rychliwa skupina sanok.jpg i Grafika:Rychliwa skupina sanok1.jpgMasur 09:43, 14 mar 2007 (CET)

Przyłączam się do pytania. Jak widać w Twojej dyskusji, kwestie licencji i praw autorskich były Ci już wielokrotnie wyjaśniane - nie możesz twierdzić, że jesteś autorem grafik, które zeskanowałeś lub sfotografowałeś. Właścicielem praw do tej pierwszej jest najprawdopodobniej wydawnictwo, sprawa tych drugich w ogóle jest niejasna - być może, w jakichś szczególnych okolicznościach, mogłyby być na licencji PD, ale należałoby tę sprawę wyjaśnić np. w muzeum. Przestań zatem przesyłać do Wikipedii pliki naruszające czyjeś prawa autorskie - może się to skończyć nawet zablokowaniem Twojego konta. Gytha 10:03, 14 mar 2007 (CET) Po pierwsze, nie ja je skasowałam, ale Dodek oraz Bocianski. Po drugie, była w nich licencja głosząca, że jesteś twórcą tej grafiki. Jeśli masz zgodę wydawnictwa, autora mapki, muzeum - trzeba było o tym napisać i nadać inną licencję. Po trzecie, bardzo proszę, grzeczniej. Gytha 11:06, 14 mar 2007 (CET) Przestudiuj bardzo uważnie Wikipedia:Prawa autorskie oraz Wikipedia:Opisy licencji grafiki. Mam nadzieję, że jesteś w stanie zrozumieć, co jest tam napisane. Gytha 11:39, 14 mar 2007 (CET) Nie podałeś żadnych argumentów, mogących skutkować przywróceniem grafik. Nie napisałeś: "tak, jestem autorem jednej z nich i mam zgodę wydawnictwa oraz zgodę muzeum, by umieścić je wszystkie na wolnej licencji, skutkującej możliwością użycia ich przez każdego w dowolnym celu" (oczywiście, wraz z odpowiednimi dowodami). Więc niby dlaczego miałabym to robić? Nie widzę zatem żadnych powodów, przy przywracać grafiki łamiące prawo autorskie. Więcej z Tobą na ten temat nie mam zamiaru dyskutować. Gytha 14:01, 14 mar 2007 (CET) Krótko mówiąc, nie nabywa się praw autorskich do książki przez jej zeskanowanie. messerWoland dyskusja 15:06, 14 mar 2007 (CET) Przecież napisałeś wyraźnie "Ja, twórca tej pracy, niniejszym udostępniam ją na poniższej licencji:...". messerWoland dyskusja 15:16, 14 mar 2007 (CET) Proszę bardzo:"== Opis == mapa z ksiązki : Charles K. Kliment . Armia słowacka 1939 - 1945, wyd. [[2006]] EAN: 9788073093952 == Licencja == {{self|cc-by-2.5}}". A taki język zachowaj dla kolegów z podwórka. messerWoland dyskusja 16:25, 14 mar 2007 (CET)

Zamiast napastować inne osoby, administratorów z poważnym stażem i wkładem, którzy na swoją funkcję zostali wybrani przytłaczającą większością głosów (minimum 80%, bo taki jest wymóg, często powyżej 95%), w mało kulturalny sposób, przeczytaj wstawione ci powyżej linki: Wikipedia:Prawa autorskie, Wikipedia:Opisy licencji grafiki, bo się kompromitujesz. Zacznij może wymagać od siebie - zajrzałeś w ogóle w te linki? Zrozumiałeś, co tam jest napisane? Podałeś wadliwą licencję Creative commons 2.5, co do grafik, których nie jesteś autorem, nie podałeś zgody ich autorów, więc sprawa jest oczywista - nie masz racji i przestań. Na razie wygląda to tak, że można odnieść wrażenie, że ukradłeś zdjęcia z jakiś książek i usilnie podajesz się za ich autora. Oczywiście może tak nie jest. Albo więc prześlesz te grafiki na właściwych licencjach, w tym - za zgodą muzeum i wydawnictwa, które po takich wyczynach zweryfikujemy, albo przestań na ten temat dyskutować. Aha, administratorzy nie mają w zwyczaju informować każdego przesyłacza grafik albo haseł, że ich "wkład" został usunięty. Nie ma na to czasu. Wikipedysta powinien umieć czytać i przede wszystkim zapoznać się z zasadami, o których jest informowany w pierwszej wiadomości do niego. Grafiki usunąłem o 10:39, zerkając najpierw na tę dyskusję, czy zostałeś poinformowany o prawach autorskich. Zostałeś, więc nie zamierzałem dublować informacji. Aż do tej pory, bo powoli przekraczasz pewne granice. Bocianski 16:28, 14 mar 2007 (CET)

Przestań trolować! Użyłeś licencji == Licencja == {{self|cc-by-2.5}}, która wyświetla się tak, jak podał MesserWoland - Ja, twórca tej pracy, niniejszym udostępniam ją na poniższej licencji, co jest kłamstwem. Czytaj wstawione przez siebie teksty i przeczytaj linki wstawione powyżej. Bocianski 18:51, 14 mar 2007 (CET)

Drobiazg w grafice "Jezyki_i_dialekty..."edytuj kod

Witam. Zastanowiła mnie w grafice Grafika:Jezyki_i_dialekty_Europa_Srodkowo_Wsch..jpg kreska która przebiega przez zachodni kraniec Górnego Śląska (Opolszczyzny). Chyba omyłkowo do obszaru G1 został zaliczony południowo-zachodni kraniec województwa opolskiego (okolice Nysy). Pozdrawiam, Catz 21:41, 17 maja 2007 (CEST)

Oj przepraszam, widać niedokładnie sprawdziłem autorstwo grafiki, już piszę o tym samym do Wikipedysty Zaragoza. Catz

Witam. Wpisałeś komentarz do tej grafiki, zgłosiłem ją jako błędną. Jak możesz to wpisz się też w dyskusję. Pozdrawiam --Smartt 05:32, 23 sie 2007 (CEST)

Grafika:NivellementExample.jpgedytuj kod

Czemu przenosisz grafiki z innych wiki na polska, a nie na Commons? Po drugie czemu uzywasz szablonu self ("Ja, twórca tej pracy") skoro to nie Ty jestes autorem? Herr Kriss 14:45, 21 cze 2007 (CEST)

herbyedytuj kod

Czy mógłbyś poprawnie kadrować te grafiki herbów?

--WarX <talk> 17:31, 10 paź 2007 (CEST)

sp. skąd je bierzesz?

Grafikiedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.--Lukas Skywalker Dyskusja 14:08, 26 gru 2007 (CET)

Grafikiedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.--Lukas Skywalker Dyskusja 14:08, 26 gru 2007 (CET)

49 Huculski Pułk Strzelcówedytuj kod

Witaj Pisze do ciebie jako autora tego artykułu. Został zgłoszony tutaj:WP:ZB. Może dysponujesz materiałami, które pomogą rozwiązać sprawę tego nazwiska? Pozdrawiam Pan Samochodzik (dyskusja) 14:26, 28 lut 2008 (CET)

Informacja o pliku Grafika:Felsztyn1914r.jpgedytuj kod


Witaj, Spars! Dziękuję za załadowanie pliku Grafika:Felsztyn1914r.jpg. Zauważyłem, że umieściles go jako plik w domenie publicznej z powodu wygaśnięcia do tego pliku praw autorskich (pd-old), jednakże nie podałeś nazwiska twórcy tej pracy ani daty jego śmierci, dlatego też niemożliwe jest ustalenie faktycznego statusu prawnego tej grafiki. Proszę o dodanie informacji o autorze. W przypadku braku takiej informacji plik zostanie usunięty w ciągu 7 dni od daty umieszczenia szablonu na stronie opisu pliku. Zapoznaj się również z opisem licencji grafik. Dziekuję. Herr Kriss 23:54, 14 cze 2008 (CEST)

Zamek Sobień w Leskuedytuj kod

Zdaje się, że w artykule Zamek Sobień w Lesku zawarłeś informacje na temat dwóch zamków. W każdym razie współrzędne wprowadzone przez Ciebie wskazują miejsce jakieś 20 km od Leska, patrz też dyskusja do artykułu. Byłbym Ci bardzo wdzięczny, gdybyś mógł zweryfikować te dane, ponieważ ja tam w piątek jadę. --Luděk (dyskusja) 10:48, 22 lip 2008 (CEST)

Informacja o pliku Plik:Sanok1947S.jpgedytuj kod


Witaj, Spars! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Sanok1947S.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 18:59, 28 lut 2009 (CET)

Informacja o pliku Plik:Bronciajung.jpgedytuj kod


Witaj, Spars! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Bronciajung.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Lukasz Lukomski (dyskusja) 03:58, 22 maj 2009 (CEST)

Grafiki z brakującymi danymi do weryfikacji licencjiedytuj kod

Hej, w ramach wikiprojektu sprawdzamy i oznaczamy grafiki, które można przenieść na Commons. Jednak do tego niezbędna jest weryfikacja ich licencji. Zauwazyłem, że grafiki załadowane przez ciebie nie spełniają tego warunku - nie ma podanych źródeł/autorów/innych danych, uzasadniających użyte licencje (a jak są podane, brakuje innych kluczowych danych - kiedy autor zmarł, czy prawa autorskie rzeczywiście wygasły /dla wydawnictw i map!/), a w kilku wypadkach przypisujesz sobie dysponowanie prawami autorskimi do nieswoich prac, co jest oczywistym błędem. W przypadku grafik oznaczonych {{PD-art}}, ta licencja jest użyta błędnie. Może nie było to wystarczająco opisane na wiki (na Commons, w linku, znajdziesz pełniejszy opis, kiedy jej używać), ale pd-art w zamierzeniu miało służyć oznaczaniu wiernych reprodukcji fotograficznych dzieł PD, czyli mówiąc po ludzku fotografii obrazów PD (ale już nie skanów, chodziło o to, żeby dodatkowo podkreślić, że reprodukując dzieło PD, nie modyfikuje go na tyle, żeby mój wkład własny mógł spowodować powstanie nowego dzieła, a więc i nabycie przeze mnie praw autorskich; co jest możliwe przy fotografii). W większości (właściwie we wszystkich) wypadków zamiast niej winna być użyta {{PD-old}}, gdzie jak przypomnę potrzebne są dane autora (+data śmierci, która musiała się zdarzyć przed co najmniej 70 laty), a gdy autor jest anonimowy (co nie oznacza nie znany tobie, ale ogólnie anonimowy) to pełne namiary bibliograficzne (z wydawcą, rokiem wydania, autorem etc) na pierwszą publikację danego dzieła (i znowu, co najmniej 70 lat wstecz). Zatem dużo z nich wymaga zmiany szablonu (co możesz zrobić tylko ty jako ładujący) i uzupełnienia danych.

Koniec końców, chcę zaznaczyć, że nie wątpię, że większość z nich jest w domenie publicznej ze względu na wiek. Jednak bez konkretnych danych mogących to potwierdzić, zostawienie ich jest nie tylko sprzeczne z polityką ochrony praw autorskich i prezentowania treści stuprocentowo wolnych, ale także sprzeczne z zasadą weryfikowalności. Grafika jest takim samym merytorycznym elementem haseł, jak każda inna dana i czytelnik winien mieć możliwość jej weryfikacji.

Przesłane przez siebie grafiki znajdziesz w swojej galerii, gdzie w środkowej kolumnie widać wstawione do nich szablony/licenjce. Jeśli możesz uzupełnić braki i umożliwić weryfikacje licencji - proszę zrób to; w innym wypadku grafiki niestety będą musiały zostać skasowane. Jak masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy - to wal śmiało. Masur juhu? 06:40, 6 cze 2009 (CEST)

Osturniaedytuj kod

Witam.

Może warto materiał z nazwiskami zostawić w gestii archiwum, a nie ładować go do Wikipedii? Farary (dyskusja) 23:13, 6 cze 2009 (CEST)

Moneta celtycka atena.jpgedytuj kod

Proszę, nie ładuj na Wikipedię plików, których nie jesteś autorem, nie posiadasz do nich praw autorskich lub plików, które nie są na wolnych licencjach. Działania niezgodne z obowiązującym prawem (np. nadawanie fałszywych licencji lub przypisywanie sobie autorstwa) są podstawą do zablokowania użytkownika, dlatego proszę zapoznaj się z informacjami na temat licencji dopuszczalnych w Wikipedii oraz zasadami przesyłania plików.Masur juhu? 16:03, 5 paź 2009 (CEST)

Plik:PA300038a.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Dziękujemy za przesłanie Plik:PA300038a.jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach. Masur juhu? 19:53, 20 sty 2010 (CET)

Dotyczy takze plikow:

Plik:Lemko1870.jpgedytuj kod

Witaj!

Zamieściłeś plik przedstawiający Łemka, podpisany "najstarsza zachowana fotografia ŁEMKA z roku 1870". Czy jesteś pewien tej daty? W posiadanych przeze mnie opracowaniach reprodukcja tej fotografii jest podpisana "Łemko z Gorlickiego, 1860 rok"

10 lat to spora różnica...

Pozdrawiam

Admirał Bum 20:47, 13 lut 2010 (CET)

Plik:SBO 1918.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Spars! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:SBO 1918.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 09:28, 6 cze 2010 (CEST)

Plik:Upa1.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Spars! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Upa1.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję.

Dotyczy takze:

Plik:Rozmieszczenie grup sanok.jpgedytuj kod

Witaj. Proszę Ciebie o informacje na podstawie którego źródła opracowałeś mapę Plik:Rozmieszczenie grup sanok.jpg. Chodzi mi o zasięg Pogórzan. Dziękuję i pozdrawiam JDavid dyskusja 17:33, 28 paź 2010 (CEST)

Sąd Grodzki w Bukowskuedytuj kod

Teukros (dyskusja) 10:28, 26 lis 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Spars" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy