Dyskusja wikipedysty:Tarabosh


Dyskusja wikipedysty:Tarabosh w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Genocyd Ormianedytuj kod

  • skąd mam pewność, że jest pan polonistą? wiele mistejków co do fachowości wikipedystów w historii wiki było. Równie dobrze mogę być doktorem nauk historycznych. a co do genocydu to nie jest błędna forma, jest wiele słów polskich które zostały zapożyczone z łacińskiego czy innego i spolszczone, więc nie wiem po co to wielkie halo, w razie wątpliwości proszę skontaktować się z p. profesorem Miodkiem, on prawdę powie :-) nie ma sensu zgrywać alfy i omegi, możliwe że jest pan wychowany na podręcznikach z lat 60. stąd to nieporozumienie, ale każdy język się zmienia. Amen i pozdrawiam! Batorry (dyskusja) 21:04, 6 sty 2014 (CET)

Odp:Ana Wisiedytuj kod

Odp:Ana Wisi

Jeśli są polskie źródła na formę Anna Vissi, to można przenieść. Czy źródła wspominają też o jej siostrze, bo chciałbym uniknąć dysonansu w pisowni. Khan Tengri (dyskusja) 20:02, 20 sty 2014 (CET)

Konfrontacja (film 1976)edytuj kod

Basshuntersw (dyskusja) 21:07, 28 sty 2014 (CET)

Lista albańskich filmówedytuj kod

Basshuntersw (dyskusja) 20:48, 1 lut 2014 (CET)

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Pedro Lópezedytuj kod

Cześć Tarabosh czy mógłbyś w wolnym czasie zrobić poprawki w artykule na temat tego seryjnego mordercy 31.2.29.247 (dyskusja) 20:52, 17 lut 2014 (CET)

Lisbon Storyedytuj kod

Hej. Jeśli cofasz edycję użytkownika, która nie jest jawnym wandalizmem, to należy opisać powód takiej decyzji. Zakładam, że o tym wiesz, ponieważ przy drugim cofnięciu już opisałeś powód, jednak jest to istotne już na początku. Przy okazji warto też skontaktować się z takim użytkownikiem poprzez stronę dyskusji, tym bardziej, że jest to nowicjusz i zupełnie nie zrozumiał Twojej decyzji. Aktualnie wytłumaczyłem mu wszystko jako przewodni, ale w przyszłości warto pamiętać, że nie dla każdego lakoniczny opis "trywialne i nieuźródlowione" jest wystarczający. Pozdrawiam, Viatoro (dyskusja) 19:39, 25 lut 2014 (CET)

Przemysław Żurawski vel Grajewski.edytuj kod

Nie przepuszczaj jako redaktor takich artykułów. Wstawiasz kategorie gdy artykuł jest substubem do skasowania. Odznacz ek a nie oznaczaj jako przejrzane --Adamt rzeknij słowo 23:34, 18 mar 2014 (CET)

Czy wiesz – Józef Kargeedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Emptywords (dyskusja) 16:28, 28 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Józef Kargeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Emptywords (dyskusja) 11:13, 10 kwi 2014 (CEST)

Jeździec imieniem śmierćedytuj kod

To jest tak ordynarny rusycyzm, że aż zęby bolą. Wiem, że u nas wydano to na DVD z takim tytułem, ale czy błąd wydrukowany przestaje być błędem? Czy wiadomo, kto to tłumaczył?--Mpfiz (dyskusja) 20:33, 15 kwi 2014 (CEST)

do redaktora polskiej wolnej encyklopediiedytuj kod

ten cytat pochodzi z waszej polskiej Wikipedii "Szczególnie oszczerczy artykuł pt. "Zapora. Dziennik znaleziony na pobojowisku" zamieścił w "Kurierze Lubelskim" dziennikarz Adam Sikorski[3]." - i zdecydujcie sie , albo piszecie prawde o osobach albo fabularne zyciorysy dopasowane do potrzeb aktualnie "panujacych". Wstyd mi az do "bulu" i brak mi juz "nadzeii" ze w tym pieknym kraju cos sie poprawi

Strażnica WOP kategorieedytuj kod

dzieki ze wprowazdasz kategorie - bardzo mi to moje wikiedyczne życie ułatwia. Musze Cię ejdnak przeprosić. Korzystam z materialów gdzie autorzy używają starych nazw geograficznych. Przy moim mechanicznym wstawianiu straznic (już prawie koniec) zdarzają się linki nie zawsze kierujące do tych miescowości co trzeba. Jasne, ze to moja wina, ale... poprawiam je zazwyczaj przy 2 czytaniu. Gdybyś zechciał też zwrócić uwage, czy linkowanie pokazuje miejscowości nadgraniczne.... wiesz- taka cenzura:))--Kerim44 (dyskusja) 19:33, 28 kwi 2014 (CEST)

Demokracja w Rosjiedytuj kod

Trudno jest uznac Nowogrod Wielki za czesc demokratycznej tradycji Rosji, poniewaz Nowogrod zostal przez Rosje podbity. Powodem ludobojstwa w Nowogrodzie byl fakt, ze ludnosc Nowogrodu chciala odbudowy swojej panstwowosci i swoich demokratycznych tradycji. Wiec jest to kuriozwalne, zeby uwazac, ze demokratyczne tradycje ludow zniszczonych przez Rosje, sa czescia rosyjskiej tradycji. W 15 wieku Nowogrodzianie mieli cechy narodu i ten powstajacy Narod niestety zostal zniszczony. To jest niemal tak kuriozalne, jak pisanie, o demokratycznych tradycjach partii hitlerowskiej, ktora polega na tym, ze struktura partii hitlerowskiej, troche przypominala strukture partii Scojaldemokratycznej, ktora NSDAP zniszczyla. Jesli juz chce sie pisac o tradycjach demokratycznych, to mozna, dekabrysci, duma, nieudana proba powstania demokracji na poczatku 20 wieku, proba pod koniec, wiezniowie polityczni i tak dalej. To jest Rosyjska tradycja. Nowogrod, podbita Rzeczpospolita, wiece plemion czeczenskich itp. nie sa czescia rosyjskiej tradycji demokratycznej. Mozna wiec albo podac, ze Rosjanie/Moskale wymordowali Nowogrodzian, albo usunac, bo nie ma zwiazku Nowogrodu z Rosja.

Czy wiesz – Człowiek znikądedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Farary (dyskusja) 20:32, 7 maj 2014 (CEST)

Ad:Ciche_wodyedytuj kod

Ad:Ciche_wody

Jest jakieś źródło potwierdzające polski tytuł? Khan Tengri (dyskusja) 00:52, 10 maj 2014 (CEST)

Odp:Ciche wody i 9M123 Chrizantiemaedytuj kod

Odp:Ciche wody i 9M123 Chrizantiema

Tak, nie widzę powodów, dla których należałoby spolszczać nazwy pocisków. Khan Tengri (dyskusja) 15:25, 11 maj 2014 (CEST)

Żołnierz Stefan Sobczakedytuj kod

A czy Józef Różański był żołnierzem? Dokładnie takim samym jak Sobczak. I "żołnierskiego" infoboksu nie ma. W latach 1944-1947 wszyscy ci esbecy nosili mundury i mieli oficerskie szlify, nawet Julia Brystigerowa. Ma infoboks żołnierski? Nie ma. Dla mnie, ale widocznie tylko dla mnie, to wstyd nobilitować w ten sposób członka zbrodniczej organizacji. Tyle. Belissarius (dyskusja) 22:20, 11 maj 2014 (CEST)

Mimo usilnych starań nie znalazłem potwierdzenia istnienia miejscowości Mełeryn w powiecie hrubieszowskim. Nie ma takiej miejscowości między innymi w "Skorowidzu miejscowości RP", tom IV, "Województwo lubelskie" z 1924 roku. Co do miejsca urodzenia, bardziej wiarygodny jest jednak katalog IPN. Pozdrawiam. --grzes1966 (dyskusja) 17:22, 23 maj 2014 (CEST)

Odp:Kara Fatmaedytuj kod

Odp:Kara Fatma

Nie wiem o co chodzi. Jaka bezwzględna feminizacja? Słowo "żołnierka" jest dopuszczane przez słowniki języka polskiego, więc je zastosowałem. I tyle. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 00:01, 13 maj 2014 (CEST)

Stefan Sobczakedytuj kod

Belissarius (dyskusja) 18:21, 14 maj 2014 (CEST)

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Amata (błogosławiona) i Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Cecylia Cesariniedytuj kod

Tarabosh czy mógłbyś o tych błogosławionych zrobić poprawki w ich życiorysach pomóc mi proszę bo ja sam nie dam rady, a zwracałem się o pomoc do wielu wikipedystów. Pomożesz? Robertkarpiakpl (dyskusja) 20:43, 24 lip 2014 (CEST)

Ad:Perfekcyjny_krągedytuj kod

Ad:Perfekcyjny_krąg

Witam. Skąd wziąłeś polski tytuł? Khan Tengri (dyskusja) 19:40, 31 lip 2014 (CEST)

Carel van Schaikedytuj kod

Z jakiego powodu usunął mi Pan/Pani linki do multimediów na temat bohatera artykułu? Pozdrawiam, Janrzeszow (dyskusja) 17:43, 1 sie 2014 (CEST)Janrzeszow

pytanieedytuj kod

No dobra, "youtube" nie. A mogę stworzyć oddzielną sekcję "multimedia" z namiarami do wywiadów/wykładów zamieszczonych na innych portalach, np. na stronach uniwersytetów? Dzięki, pozdrawiam! Janrzeszow (dyskusja) 21:07, 1 sie 2014 (CEST)Janrzeszow

edycja Eli Bowenedytuj kod

Witam, proszę o info z jakiego powodu została anulowana edycja powyższego hasła? Zgodnie z uwagą jednego z adminów w przypadku dat wrzucam linki wyłącznie dat urodzenia i śmierci, podobnie było w przypadku tego hasła. Może ma to wiązek z kategoriami, albo jakimś konsensusem o którym nie wiem? Proszę o informacje, gdyż nie chce popełniać podobnych błędów w przyszłości. Pozdrawiam. --Strazak sam (dyskusja) 11:35, 11 sie 2014 (CEST)

Ad:Hanna_Szymanderskaedytuj kod

Ad:Hanna_Szymanderska

Proszę nie uprzedzać faktów, pogrzeb ma nastąpić jutro. Pozdrawiam regan1973 (dyskusja) 14:55, 25 wrz 2014 (CEST)

Czy wiesz – Hanna Szymanderskaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Farary (dyskusja) 11:57, 27 wrz 2014 (CEST)

Odp. Gmina Katund i Riedytuj kod

Witaj. Ze spisami w Albanii chyba różnie bywało. Korzystam jednak z ostatnich oficjalnych danych z 2011 roku. arto spojrzeć na Obwód Durrës i skład narodowościowy. Prawie 20% nie udzieliło odpowiedzi, zatem w poszczególnych gminach może to być bardzo zróżnicowane. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 14:59, 4 paź 2014 (CEST)

Odp.: Beqir Ballukuedytuj kod

Chyba wiem... Mocno prawdopodobna jest hipoteza, że data 1974 pojawia się w tych miejscach, które skorzystały z en-wiki. Najprawdopodobniej nasi anglojęzyczni koledzy coś pomieszali i fałszywa informacja się rozniosła. --WTM (dyskusja) 19:39, 6 lis 2014 (CET)

Jan Skotnickiedytuj kod

Zmarł w Rohatynie.--Бучач-Львів (dyskusja) 11:25, 20 lis 2014 (CET)

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Pani Wszystkich Narodów i Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Objawienia maryjne Pellevoisinedytuj kod

Tarabosh te artykuły o objawieniach maryjnych uznanych przez kościół napisałem na podstawie polskich źródeł, te źródła dodałem w formie przypisów. W tych źródłach są napisane orędzia, napisał bym je, ale nie wiem jak to zrobić, aby nie padło podejrzenie o NPA. Chciałem się zapytać czy mógłbyś z moich artykułów zrobi stuby w takiej formie, aby nadawały się na wikipedię. Na koniec chciałem ciebie przeprosisz jeśli czułeś się wykorzystywany z moimi prośbami nie gniewać się na mnie?. Dlatego ja napisałem najpierw w brudnopisach, aby nie naradzić się na nieprzyjemności. Pomożesz mi tylko w tych artykułach? Robertkarpiakpl (dyskusja) 15:44, 27 lis 2014 (CET)

Tarabosh odpisz mi na wiadomość ja już rzadko będę pisał artykuły, a te artykuły w brudnopisach napisałem 10 listopada Robertkarpiakpl (dyskusja) 16:13, 27 lis 2014 (CET)

Ja nie mam francuskich tekstów, a mógłbyś poprawić styl moich haseł na podstawie źródeł których dodałem w wolnym czasie byłbym ci naprawdę wdzięczny Robertkarpiakpl (dyskusja) 20:07, 27 lis 2014 (CET)

Tarabosh dzięki chciałem się zapytać jak wspomniałeś, nad tym pierwszym hasłem, które poprawiłeś trzeba jeszcze popracować, ale czy mogę przenieść artykuł do przestrzeni głównej?. W drugim artykule o objawieniach napisałem o wizjonerce gdy się rozpoczęły objawienia ona była ciężko chora i lekarz nie dawał jej żadnych szans na przeżycie dopiero podczas jednego objawień doznała cudownego uzdrowienia do tego pierwszego artykułu dodam kategorię Robertkarpiakpl (dyskusja) 06:43, 28 lis 2014 (CET)

Aha już niedługo jadę do szkoły i będę w domu po godz. 12:00 Robertkarpiakpl (dyskusja) 06:46, 28 lis 2014 (CET)

Tarabosh słuchaj dodałem kategorię objawienia maryjne w pierwszym artykule, a w tym drugim artykule napisałem orędzia jakie przekazała Matka Boża na podstawie angielskiego źródła dokonując tłumaczenia na język polski czy mógłbyś poprawić styl tych orędzi, aby artykuł był porządku i przenieść do przestrzeni głównejRobertkarpiakpl (dyskusja) 17:37, 28 lis 2014 (CET)

Sorry ja przeniosę artykuł do przestrzeni głównej jak będzie gotowy Robertkarpiakpl (dyskusja) 18:51, 28 lis 2014 (CET)

A zobacz mamy na przykład takie artykuły jak: Matka Boża z La Salette, Tajemnice fatimskie, gdzie szczegółowo są opisane orędzia przekazane przez Matkę Bożą z La Salette orędzia i tajemnice fatimskie spróbujesz coś zrobić bardzo mi na tym zależy Robertkarpiakpl (dyskusja) 04:35, 29 lis 2014 (CET)

RMF FMedytuj kod

Hej, przejrzałeś błędne informacje wymagające podania źródeł. Wycofałem edycje i podałem przypis. Pozdrawiam. --ThePolish 15:07, 29 lis 2014 (CET)

Bleona Qeretiedytuj kod

Dawnoś to napisał, ale teraz ktoś mocno zmienia. A może masz źródełka? Ciacho5 (dyskusja) 20:13, 29 lis 2014 (CET)

Uniwersytet Bukareszteńskiedytuj kod

Cześć! W sekcji Współpraca międzynarodowa była wzmianka o uniwersytecie w Sarajewie, co poprawiłem (mam nadzieję, że tak właśnie miało być). Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 12:22, 2 gru 2014 (CET)

Fufuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, --Blueye (dyskusja) 11:20, 23 gru 2014 (CET)

Robin van Persieedytuj kod

Cześć. Prośba o czujność przy oznaczaniu edycji [1]. Podane źródło przy wzroście zawodnika mówi co innego. Pozdrawiam Cynko (dyskusja) 12:34, 23 gru 2014 (CET)

Robin Krasniqiedytuj kod

Witam. Jak już aktualizujesz, to nie warto pisać jednego zdania, bo mi zależy na ciekawym opisie rywali, pojedynków. Do tego była to walka z Polakiem, zakończona dość kontrowersyjnym werdyktem. Gdybym opisał każdego z rywali Niemca w sposób "20 listopada wygrał z Paulem Johnsonem (dla przykładu", to artykuł nie miałby sensu. Do tego warto dodać przypis na koniec. Nedd767 16:35, 24 gru 2014 (CET)

Wolność albo śmierćedytuj kod

Zapewne trzeba zmienić tę nazwę, na bardziej szczegółową, np. Wolność albo Śmierć (film albański). Ponieważ zdanie to stanowi także motto i to chyba nawet większej liczby państw, nie tylko Grecji i Cypru. Czyli inne kraje zapewne też zrealizują produkcje, czy powstają tam dzieła o tym tytule. --Grb16 (dyskusja) 16:21, 31 gru 2014 (CET)

Kraj produkcji „Wahadełka”edytuj kod

Witam. Chciałem zwrócić uwagę na fakt przerzucenia przez Ciebie niegdyś za pomocą narzędzia HotCat polskiego filmu do kategorii z produkcjami amerykańskimi – [2]. Poprawiłem to. Podejrzewam, że zasugerowałeś się informacją w infoboksie, mimo, że we właściwej części artykułu widniała treść poprawna. Piszę jedynie w celu wzmocnienia czujności. Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku;)--Pit rock (dyskusja) 17:56, 1 sty 2015 (CET)

Fufuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 11:38, 11 sty 2015 (CET)

Global accountedytuj kod

Hi Tarabosh! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (dyskusja) 15:54, 11 sty 2015 (CET)

krainy historyczne w Polsceedytuj kod

prosze o ponowne zatwierzdzenie mojej edycji. pudelek usunął mapę ze wzglęgów ideologicznych - śląsk. śląsk opolski to stolicka górnego śląska. --Winnetou14 (dyskusja) 22:31, 1 lut 2015 (CET)

nie wiem co to jest stolicka, ale: większa część woj. opolskiego to faktycznie część Górnego Śląska, ale bynajmniej nie całe województwo, co sugeruje Winnetou na swojej mapie, pełnej błędów, uwzględnienia niektórych tylko krain czy regionów, a pominięcia innych, do tego jest to zwyczajna twórczość własna --Pudelek (dyskusja) 22:51, 1 lut 2015 (CET)

Reprezentacje piłki ręcznejedytuj kod

Dlaczego moje edycje przy reprezentacji Polski i Słowenii zostają wycofywane? --Rysio94 (dyskusja) 01:23, 2 lut 2015 (CET)

Bogdan Lachedytuj kod

Nonander (dyskusja) 18:00, 4 lut 2015 (CET)

edycjeedytuj kod

proszę o przejrzenie edycji --Winnetou14 (dyskusja) 22:32, 6 lut 2015 (CET)

Numer 217edytuj kod

Szczerze mówiąc nie wiem. Jestem przekonany, że film z danego roku to film, który został wyprodukowany w danym roku. Np. półkowniki: polski Wielki bieg lub radziecki Komisarz to jednak filmy (kolejno) z 1981 i 1967 roku, chociaż miały premierę w roku 1987. Jeśli jutro, tj, w roku 2015 będzie miał premierę jakiś odnaleziony film z roku np. 1927 lub 1937 to dla mnie wciąż będzie to film z roku 1927 i 1937. --Morus kot (dyskusja) 10:40, 23 lut 2015 (CET)

Gjenovefa Hebaedytuj kod

Wita. Które źródło wskazuje na Tiranę jako miejsce śmierci, bo jakoś doczytać nie mogę. Pozdrawiam. --regan1973 (dyskusja) 14:03, 24 lut 2015 (CET)

Idaedytuj kod

O co chodzi z szybkim wycofywaniem zmian? Nie jest to przecież wandalizm. Redaktor nie sprawuje także nadzoru merytorycznego nad hasłem.

Odp.: Manjola Nallbaniedytuj kod

To ja już już nie wiem. W pierwszym zdaniu dałeś 1966, w infoboksie – 1968, w kategorii: "Urodzeni w 1968". Natomiast 1966 podał teraz Regan1973 tutaj. --WTM (dyskusja) 00:09, 27 lut 2015 (CET)

Ad:Drugi_Listopad_(film)edytuj kod

Ad:Drugi_Listopad_(film)

Cześć, mam pytanie - skąd polski, nieortograficzny tytuł tego filmu? Nie znajduje polskich źródeł o nim piszących pod takim tytułem. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 01:04, 12 mar 2015 (CET)

Tak, zorientowałem się, że to drugi taki listopad, a nie 2 listopada, ale wciąż wtedy tytuł powinien być Drugi listopad. Ale jeśli tłumaczenie jest własne, to chyba bardziej zgodne ze standardami będzie danie tytułu w oryginalne, a w artykule zostawienie informacji o "tłumaczeniu dosłownym". Andrzei111 (dyskusja) 14:09, 12 mar 2015 (CET)

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Alfons Pacheco i Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Antonio Dorado Sotoedytuj kod

Tarabosh mógłbyś poprawić styl moich artykułów w brudnopisach pierwszy jest o błogosławionym, a drugi o biskupie miałem 2 tygodnie blokady chciałem się zapytać czy możemy od czasu do czasu razem popracować bo lubię wikipedię, a nie chce znowu dostać blokady Robertkarpiakpl (dyskusja) 20:34, 22 mar 2015 (CET)

Wikipedia:CEE Spring 2015/Albania i Armeniaedytuj kod

Witaj, zauważyłam, że robisz artykuły zaproponowane nam przez Wikipedię Albańską. Jeżeli nie masz nic przeciwko, to Twoja twórczość zostanie zaliczona do dorobku Wikipedia:CEE Spring 2015/Albania i Armenia. Dziękuję i proszę o więcej! Marycha80 (quaere) 22:05, 22 mar 2015 (CET)

Besa Myftiuedytuj kod

Witaj. Ciekawe hasło o Elina Duni. Dodałem czerwony link do jej matki Besa Myftiu, ma hasło na albańskiej wiki. Może dałbyś radę napisać także to? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 17:26, 23 mar 2015 (CET)

Tak na stubik. Ale może uda się nawet stubik stworzyć. Problemem mogą być źródła, bo w haśle na albańskiej wiki ich brak. --Pablo000 (dyskusja) 19:13, 23 mar 2015 (CET)

Oznaczanie edycji jako przejrzaneedytuj kod

Witam! Zamiana "i" na "lub" w artykule Małoletni to albo żart primaaprilisowy, albo wandalizm. Trzeba uważać przy oznaczaniu tak diametralnych zmian merytorycznych, dokonywanych przez jednorazowych edytorów bez podania wiarygodnego źródła. Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 03:39, 2 kwi 2015 (CEST)

e-mailedytuj kod

Witaj, wysłałem do Ciebie maila. Dotarł? --The Polish (query) 16:23, 11 kwi 2015 (CEST)

Ponownie wysłałem. --The Polish (query) 16:30, 11 kwi 2015 (CEST) Dzięki, pzdr. --The Polish (query) 18:31, 11 kwi 2015 (CEST)

dziewica kanunu (?)edytuj kod

Tak mi się przypomniało, bo mam w obserwowanych ten artykuł. Czytałem notatkę prasową, o ile pamiętam czeską, z przełomu 1914/15, o tym jak to w obozie jenieckim żołnierz serbski urodził dziecko :) Jakoś mi się to skojarzyło z dziewicą kanunu, przy czym ta ciąża akurat nie pasuje. Słyszałeś o takich historiach? pzdr. pawelboch (dyskusja) 17:35, 12 kwi 2015 (CEST)

Odp: Sandër Prosiedytuj kod

Zasugerowałem się trzecią pozycją z bibliografii oraz interwiki. Wpis na IMDB jest szczątkowy, więc trudno go uznać za główne źródło informacji. Albańskich słowników, o których mówisz, nie widziałem, ale po tego typu pozycjach należy raczej też oczekiwać jedynie podstawowych danych biograficznych, bez szczegółowych dociekań dotyczących używanych imion czy pseudonimów oraz ich popularności. Jeśli można uznać, że zdrobnienie i "pełna wersja" były używane równorzędnie, to prawdopodobnie nie ma większego znaczenia, które będzie nazwą artykułu. PG (dyskusja) 09:52, 15 kwi 2015 (CEST)

Odp. literatura macedońskaedytuj kod

Witaj. Ja się zupełnie zgadzam z tym, że większość informacji w artykule dotyczy literatury na terytorium Macedonii a nie literatury narodowej macedońskiej. Natomiast nie da się pisać artykułu przeglądowego dotyczącego literatury narodowej bez opisania rozwoju literatury na danym terenie przed wykrystalizowaniem się takowej. Jest przecież między nimi pewna ciągłość. To, że literatura na terytorium Macedonii nie jest równoznaczna z literaturą narodową starałam się jednoznacznie sygnalizować, pisząc o jej związkach z piśmiennictwem cerkiewnosłowiańskim w ogóle czy o przynależności do ruchu bułgarskiego. Równie jednoznacznie stwierdzono w haśle, że narodowe piśmiennictwo macedońskie zaczęło się rozwijać późno. Starałam się uniknąć powielania w artykule mitów, które lubią tworzyć Macedończycy, oparłam się na źródle, które bądź co bądź jest poważnym opracowaniem wiarygodnej autorki, jeśli uważasz, że mimo wszystko hasło jest niekompletne (na pewno byłoby lepsze, gdybym dysponowała większą bazą źródeł) - mogę tylko Cię prosić o dokonywanie poprawek. Loraine (dyskusja) 22:38, 12 maj 2015 (CEST)

Wikipedia:Kawiarenka/Wikipedyści‎edytuj kod

Proszę o głos. Prostowanie historii przez Wikipedystę Skype1991--Skype1991 (dyskusja) 21:40, 1 cze 2015 (CEST)

233edytuj kod

Cześć! Wszyscy męczennicy, wszyscy JP2, dodałem do głównej, biogramy to też dublują i właśnie usuwam... ;-) --Mozarteus (dyskusja) 17:48, 12 sie 2015 (CEST)

Wikipedysta:Robciu1991/brudnopis i Wikipedysta:Robciu1991/brudnopis1edytuj kod

Dwa artykuły o bł. salezjanach zostały usunięte z powodu translatora i naruszenia praw autorskich dlatego napisałem w brudnopisach mógłbyś poprawić styl artykułów i przenieść do przestrzeni głównej nie poradzę bez czyjejś pomocy Robciu1991 (dyskusja) 17:05, 13 sie 2015 (CEST)

Widzisz mnie to irytuje że ty uważałeś że artykuły były porządku dodałeś kategorie, a inni usunęli Robciu1991 (dyskusja) 17:16, 13 sie 2015 (CEST)

Zerknął być tylko na te artykuły to wszystko mi na nich zależy nie jestem ideałem przyznaję bardzo proszę Robciu1991 (dyskusja) 18:43, 13 sie 2015 (CEST)

Tremendo mi powiedziała żebym kogoś innego współpracy czy możemy od czasu do czasu popracować jeśli nie masz nic przeciwko Robciu1991 (dyskusja) 18:47, 13 sie 2015 (CEST)

Meczetedytuj kod

Budowę meczetu zakończono w 1599 został zbudowany w latach 1494-1496 przez urzędnika osmańskiego - coś tu nie gra. Hoa binh (dyskusja) 16:50, 7 wrz 2015 (CEST)

Ad:Gdzie_jest_generał...edytuj kod

Ad:Gdzie_jest_generał...

Cześć. Wycofałeś poprawną edycję IP 164.127.34.33 (interpunkcja, brakujące/nadmiarowe spacje, drobne poprawki redakcyjne), w dodatku bez słowa wyjaśnienia. Proszę o więcej uwagi. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:07, 4 paź 2015 (CEST)

Jonasz czy pechowiec to bez znaczenia, istotne było poprawienie 6 błędów pisowni, które Ty przywróciłeś. Twórczości własnej, udolnej czy nieudolnej, nie widzę. Słowo "jonasz" jest poprawnym polskim rzeczownikiem pospolitym o mocniejszym wydźwięku niż "pechowiec" i, o ile dobrze pamiętam, faktycznie było w filmie użyte odnośnie Orzeszki przez członka czy członków oddziału. Pozostałe elementy edycji to drobna zmiana szyku zdania i prawidłowe usunięcie zbędnego przymiotnika "dzielny" oraz dodanie nazwiska dowódcy - może zbędne, ale nie błędne, a w dodatku zupełny drobiazg. Twoja negatywna ocena edycji jest więc całkowicie niewłaściwa. Michał Sobkowski dyskusja 23:18, 4 paź 2015 (CEST)

Podziękowanie - Teatr Aleksandër Moisiu w Durrësedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:06, 17 paź 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chorwackiego IIedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chorwackiego II


Cześć W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Chorwackiego II i gratuluję świetnych wyników. Oto Twoja gwiazdka:

III miejsce w Tyg. Art. Chorwackiego II

serdecznie pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 20:47, 17 paź 2015 (CEST)

Czy wiesz – Selma Ergeçedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 12:40, 26 gru 2015 (CET)

Podziękowanie - Selma Ergeçedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:58, 17 sty 2016 (CET)

Moshe Kupfermanedytuj kod

dzieki za przejrzenie i poprawienie drobnych bledow (zapisy dat etc) w hasle Moshe Kupferman --Lantuszka dyskusja 13:13, 19 sty 2016 (CET)

Wikipedysta:Jklaku/Krzysztof Kłaczyńskiedytuj kod

Cześć! Przeniosłem stronę do brudnopisu autora minutę po tym jak wstawiłeś eka, ale to może być hoax, bo Google nic o „jednym z bardziej znanych wielkopolskich kompozytorów fortepianowych i wojennych drygentów” nie wspomina, więc chciałbym zmienić opis wstawionego przez Ciebie eka, tak aby było wiadomo o co chodzi (bo ktoś z uprawnieniami może stwierdzić, że sprawa została załatwiona skoro przeniesiono), prosząc jednocześnie autora o napisanie na nowo wraz z dodaniem źródeł. Nie będzie Ci to przeszkadzało? RoodyAlien (dyskusja) 18:47, 2 lut 2016 (CET)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Rosyjskiego IIedytuj kod

Cześć! Gratuluję zajęcia II miejsca za 6 haseł powyżej 2kB. Oto Twoja gwiazdka. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 15:21, 24 lut 2016 (CET)

Bardzo mi przykro, ale robiąc po raz pierwszy podsumowanie TT pomyliłem się przy rozdawaniu gwiazdek (myślałem, że chodzi o hasła między 2 a 5kB, okazało się zaś, że jest inaczej). Przepraszam, RoodyAlien (dyskusja) 17:08, 24 lut 2016 (CET)

Tydzień bułgarski IIedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 09:01, 28 lut 2016 (CET)

Ekedytuj kod

Hej, jeśli możesz, wpisuj w ekach powód, dla którego Twoim zdaniem dana strona powinna być usunięta w trybie ekspresowym. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 10:34, 29 lut 2016 (CET)

Piotr Ufimcewedytuj kod

Przywróciłem jeden z ozdobników. Będziesz konsekwentny i zrewertujesz? 85.193.217.151 (dyskusja) 19:57, 13 mar 2016 (CET)

RAKedytuj kod

[3] - nie zastępuj prawidłowych przypisów do artykułów prasowych niewłaściwie opisanym linkiem do prywatnej strony www. Przy okazji, poprawiłeś napęd na "napęd kołowy statku" - już lepiej usunąć link w ogóle link do "kołowy", bo wszyscy wiedzą co to znaczy. Pozdrawiam Pibwl ←« 15:20, 19 mar 2016 (CET)

Sorry, wyskoczyły mi zmiany globalne do przejrzenia jako Twoje :) Pibwl ←« 19:28, 19 mar 2016 (CET)

Koleje Albańskieedytuj kod

Witaj, mam takie pytanie: jaka jest poprawna nazwa narodowego przewoźnika kolejowego Albanii? Hekurudha e Shqipërisë czy Hekurudha Shqiptare? Na pl.wiki jest artykuł w pierwszej wersji, na pozostałych - w drugiej. Internet podaje obydwa przypadki, więcej wyników notuje Hekurudha Shqiptare. Pozdrawiam Plati dyskusja 12:51, 1 kwi 2016 (CEST)

rewertedytuj kod

Witaj. Czemu zrewertowałeś moją edycję [4] ? Obecnie pod Skra II Bełchatów jest redirect, ale powinien docelowo tam być artykuł o 2. drużynie Skry. Z kolei, EKS Skra to dawna nazwa klubu a obecnie nazwa stowarzyszenia które jest jego właścicielem. Dwie odrębne rzeczy. Czyli wg. mnie powinno się to kiedyś uporządkować. Pozdrawiam --JeffTomVoll 10:51, 9 kwi 2016 (CEST)

Józef Garbacikedytuj kod

Wydaje mi się, że: - ośmioletnia edukacja w gimnazjum (1918-1926), - aktywne działanie w harcerstwie w okresie nauki, - popełnienie dwóch prac „Tarnowiec.Gmina zbiorowa powiatu jasielskiego” i „Studia z dziejów Jasła i powiatu jasielskiego” (ta druga jest jedną z dwóch monografii regionu jakie do tej pory wydano) kwalifikują taką osobę do kategorii postaci związanych z Jasłem.

Źródło: http://jasloiregion.pl/wp-content/uploads/2011/10/poczet.pdf (str. 219-222)

prof. Lawrence Summersedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lawrence_Summers hej, mógłbyś oznaczyć jako przejrzane? wszystkie dodane informacje zostały zaczerpnięte z oficjalnej strony Uniwersytetu Harvarda, podanej w przypisach Prof.Einstein (dyskusja) 22:35, 10 kwi 2016 (CEST)

CEE Spring 2016edytuj kod

Hej :) Serdecznie gratuluję zajęcia drugiego miejsca w trzecim tygodniu konkursu CEE Spring 2016, poświęconym Serbii, Republice Serbskiej i Rosji. Całość wyników tego tygodnia znajdziesz tutaj. A ja bardzo Ciebie proszę o kontakt mailowy w sprawie nagrody na adres natalia.szafran(at)wikimedia.pl lub poprzez mechanizm "wyślij e-mail". Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne tygodnie :) Magalia (dyskusja) 15:47, 18 kwi 2016 (CEST) PS Mimo, że miejsce jest drugie, to jednak, ponieważ zwycięzca, jako członek zarządu SWMPL, nie może dostać nagrody z przyczyn regulaminowych, więc otrzymujesz nagrodę za pierwsze miejsce :)

Lista macedońskich filmówedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 18:16, 14 maj 2016 (CEST)

Lista albańskich filmówedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 18:18, 14 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Albański zabytekedytuj kod

Witaj,

Chodzą słuchy, że możesz pomóc w kwestiach językowych. Jest w Albanii bardzo ciekawy średniowieczny zabytek. Niestety dostępne źródła są po albańsku ([5], [6]). Umiałbyś coś z tego sklecić lub pomóc w tłumaczeniu? Hoa binh (dyskusja) 09:01, 10 cze 2016 (CEST)

Ida-Euroopa kevadedytuj kod

{{subst:#switch:pl|es=CEE Primavera 2016 Encuesta|#default= CEE Spring 2016 Survey|hu=CEE Tavasz 2016 kérdőív|sq=Anketa e CEE Spring 2016|et=Kesk- ja Ida-Euroopa kevad (CEE Spring) 2016 küsitlus|tr=Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Baha...

CEE Spring 2016edytuj kod

Hi, CEE Spring 2016 participant! I am sorry for writing in English. The international organisers of the contest ask you to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better. Please complete the survey here: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 15:28, 10 wrz 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tarabosh" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy