Dyskusja wikipedysty:Torrosbak


Dyskusja wikipedysty:Torrosbak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odp.:Ad.Pojezierze Zachodniopomorskieedytuj kod

Odp.:Ad.Pojezierze Zachodniopomorskie

Cześć! Oczywiście masz rację. Jestem na etapie testowania gadżeciku i jak widać muszę pogłębić uwagę przy sprawdzaniu zmian. Dotychczas skupiałem się na kontroli czy np. nie pojawiły się w kodzie informacje o niesparowanych nawiasach itp, co było widoczne, zaś to już jest mniej rzucające się w oczy (stąd przeoczenie). W takim razie dzięki za zwrócenie uwagi. Również pozdrawiam gorąco, Czytelnik Janek (dyskusja) 22:48, 22 kwi 2017 (CEST)

Przepraszam za zamieszanie spowodowane moją edycją. Będę ostrożniejszy we wprowadzaniu tego typu zmian. Serdecznie pozdrawiam Mirek46 (dyskusja) --mirek jakubowski 16:50, 8 wrz 2017 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/Podziękowaniaedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/Podziękowania

Słuszna edycja, ale niepotrzebna. Wpisałem podziękowania, korygując ręcznie błąd automatu, więc było już po sprawie. Gżdacz (dyskusja) 10:33, 24 kwi 2017 (CEST)

Odp:Bot potrzebny od zarazedytuj kod

Odp:Bot potrzebny od zaraz

Ok, pewnie. Zajmę się tym. Nie na raz, nie dziś, ale pójdzie :) Emptywords (dyskusja) 23:50, 25 kwi 2017 (CEST)

 • Dopiero po weekendzie majowym jednak :) Emptywords (dyskusja) 12:32, 30 kwi 2017 (CEST)
 • Powiedz mi. W takich listach jak ta i inne – powinny mieć wyświetlającą się całą formułkę "Rezerwat przyrody...", czy samą nazwę. A tak w ogóle to jednak tak średnio zadanie dla bota. Większość linkujących jest z szablonów, gdzie jedna zmiana i trzydzieści linkujących załatwionych :) A pozostałe to średnio 2-4 linki. Emptywords (dyskusja) 21:24, 5 maj 2017 (CEST)
 • To jak z tą pisownią? :) Emptywords (dyskusja) 13:50, 10 maj 2017 (CEST)
 • Nie no – poniekąd to też moja działka :) Pomogę, co czas będę miał, ogarnę tę listę. A bota opłaca się odpalać czasowo od tak koło 5-6 linkujących, więc dawaj znać :) Emptywords (dyskusja) 21:19, 16 maj 2017 (CEST)

Re:Państwowy Rezerwat Przyrody Türyançayedytuj kod

Cześć! Potwierdzam, że tak jest napisane w tym przewodniku, na stronie 24. Udanej pracy przy artykule. Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 13:31, 29 kwi 2017 (CEST)

Ad:Hacıqabul (jezioro)edytuj kod

Ad:Hacıqabul (jezioro)

Cześć. Dzięki za wyłapanie. Dawno nie edytowałem haseł geograficznych i coś mi nie wyszło przy infoboksie. No, a o 2:30 w nocy objętość mogłaby wyjść nawet w dżulach. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 12:33, 30 kwi 2017 (CEST)

Cześć. Pozwoliłem sobie wstawić botem szablony CEE Spring do utworzonych przez Ciebie haseł i wrzucić je na listę akcji. Dziś ostatni dzień i być może "zagraniczni obserwatorzy" zerkną na naszą stronę akcji – dodatkowych 15 haseł poprawia nasz polski wynik. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 11:04, 1 maj 2017 (CEST)

Odp:Gratulacje:)edytuj kod

Odp:Gratulacje:)

Dziękuję. Szkoda, że nie wypowiedziałeś się tutaj, poprosiłem Stefaniaka o przedłużenie. A jak tam Twój artykuł, dasz radę skończyć w ciągu kilku dni? Warto by było mieć jakiś wzór dla innych z tej działki. Gdarin dyskusja 11:12, 2 maj 2017 (CEST)

"odra"edytuj kod

Tylko na stronie o Nowej Soli wystarczyło zmienić przekierowanie, już to zrobiłem. Aight 2009 (dyskusja) 11:45, 5 maj 2017 (CEST)

Nie zwróciłem uwagi w takim razie na pozostałe, dzięki. Aight 2009 (dyskusja) 11:56, 5 maj 2017 (CEST)

Re: A może by tak...edytuj kod

(Dotyczy: Specjalna:Diff/)

Prawdę mówiąc, chyba pierwszy raz od dłuższego czasu zastanawiałem się nad tym po niedawnym PUA Gdarina, bo właśnie w komentarzach po tym głosowaniu widziałem wzmiankę o tym braku. Sam jakoś bardzo tego nie dostrzegam w ogóle, choć nieraz brakuje aktywności adminów tam, gdzie sam zajmuję się, nazwijmy to małą administracją (zwłaszcza pomoc nowym na stronie Pomoc:Pytania nowicjuszy). Czasem uprawnienia przydałyby mi się do przenoszenia stron bez tworzenia przekierowania; może spróbowałbym pomóc w kończeniu dyskusji w Poczekalni. Jakiegoś ciśnienia jednak nie ma chyba ani z mojej strony, ani ze strony Wikipedii. Pozdrawiam Wiklol (Re:) 18:42, 5 maj 2017 (CEST)

 • Cześć. Przepraszam, długo się nie odzywałem. Według planów miałem mieć sporo wolnego w ubiegłym tygodniu, ale jednak wypadło kilka nieprzewidzianych wyjazdów i wizyt w realu, i odkładałem z dnia na dzień, licząc że kolejnego już będę miał luz. Nie chciałem podejmować też decyzji pochopnie, więc wykorzystałem czas na przemyślenie sprawy. No i wystarczyło go tylko na zajęciem się moim "dzieckiem". Po przemyśleniu sprawy, OK. Stawiam się do dyspozycji. Wiklol (Re:) 15:27, 16 maj 2017 (CEST)
Dziękuję za zaufanie. Potwierdziłem chęć działania w większym zakresie. Wiklol (Re:) 21:03, 16 maj 2017 (CEST)

Podziękowanie za ekspozycję strony Marsden Hartley w rubryce „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za ekspozycję! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:13, 6 maj 2017 (CEST)

Szablony MUXedytuj kod

Te szablony są do wstawiania w tabelach tak jak w tej edycji.

Następnym razem dodawaj wiadomość na stronie dyskusji jako nowy temat.
Popek04 (dyskusja) 18:45, 7 maj 2017 (CEST)

Szkodaedytuj kod

Ciężkie jest życie pacyny ;) Trujnik (dyskusja) 20:47, 7 maj 2017 (CEST)

Odradza się wielu rzeczy :) Gdyby tak wszyscy się tym przejmowali, to wątpię, czy wynaleziono by koło :) Poza tym inaczej nie sprawdzę, jak się traktuje nowicjuszy. Jak już będę wiedział to się ujawnię :) Trujnik (dyskusja) 21:06, 7 maj 2017 (CEST) PS Zawsze myślałem, że w czywieszu, a od pewnego czasu w DA i AnM się sprawdza artykuły a nie głosuje nad nimi i to już od dość dawna :) Pozdrawiam Trujnik (dyskusja) 09:02, 9 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia – oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności – jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów – tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny – w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:27, 10 maj 2017 (CEST)

Ekspozycjeedytuj kod

Miałem już pisac kiedyś. Mam prośbę, czy przy wstawianiu zgłoszeń już na stronę dyskusji danego dnia ekspozycji mógłbyś dodać tam też procent zrobionego dnia (jeśli np. nie masz czasu czy jakikolwiek inny powód to jest)? Zawsze zaglądam przez Wikiprojekt:Czy wiesz/harmonogram ekspozycji, wybieram pusty dzień, zbieram propozycje, mam wklejać, patrzę a tam "pełna chata" :) Stanko (dyskusja) 10:10, 16 maj 2017 (CEST)

Ad:Dgał Małyedytuj kod

Ad:Dgał Mały

Nieźle :) Najpierw sam przebotowałem i poprawiłem z 5000 artykułów pod kątem tego błędu, a potem sam go znowu popełniam :) Emptywords (dyskusja) 21:18, 16 maj 2017 (CEST)

Ad:Odp:Pytania do kandydataedytuj kod

Ad:Odp:Pytania do kandydata

Domyślam się, ale poczekajmy na odpowiedź kandydata a później proszę cię byś sprecyzował moje spekulacje. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 23:00, 16 maj 2017 (CEST)

Kartuzyedytuj kod

Na szybko to nie, bo trochę potrwa, zanim dopadnę porządne źródło książkowe, ale rozejrzę się w tym, co jest dostępne. Bardziej jestem z wiadomych względów :) zaopatrzony w to, co dotyczy Dolnego Śląska i Wielkopolski, tam też śledzę sytuację na bieżąco i znam praktycznie na pamięć. Gorzej z Kaszubami i Pomorzem, na dodatek tam trudno o źródła na necie. Tak więc będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość :( bo nasz ekspert od kolei kaszubskiej (Jusek) chyba już nie edytuje. W każdym razie zanim art będzie startował do LnM, wyjaśnię to na pewno. Pozdrawiam. kićor Dajesz! 11:20, 19 maj 2017 (CEST)

Odp. Fitas do Senhor do Bonfimedytuj kod

Dodałam przypisy, mam nadzieję, że teraz jest ok. brasilka2 (dyskusja) 21:47, 19 maj 2017 (CEST)

Michał Rymińskiedytuj kod

Postulat spełniony --Tchnienie_wikipedysta (dyskusja) 00:11, 20 maj 2017 (CEST)

Odp:Ekedytuj kod

Odp:Ek

Bardzo dobra interpretacja; artykuł przeniesiony. Wipur (dyskusja) 18:38, 20 maj 2017 (CEST)

Odp:Deseredytuj kod

Odp:Deser

Bardzo mi miło to usłyszeć, ale zarazem boję się, czy uda mi się sprostać oczekiwaniom. Hortensja (dyskusja) 12:46, 21 maj 2017 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:LukaszKatlewaedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:LukaszKatlewa

Nie podpisałeś się, że załatwione i wstawiłem wszystkie po raz drugi – a potem musiałem anulować :(

Gżdacz (dyskusja) 06:28, 22 maj 2017 (CEST)

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Wikloledytuj kod

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Wiklol

Hej! To zdecydowanie błędna decyzja. Wprawdzie, jak słusznie zauważyłeś, głosować i tak mogą wyłącznie automatycznie zarejestrowani, to jednak ta strona służy nie tylko do głosowania, ale także do zadawania pytań. A zadawać pytania mogą także newbie oraz IPki. Dlatego zabezpieczenia nawet na najniższym poziomie może nieco wypaczyć PUA (nie mówię, że wandalizmy go nie wypaczają rzecz jasna). Musimy się przemęczyć do końca głosowania. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:25, 23 maj 2017 (CEST)

 • Wcale Ci się nie dziwię. :) Ale w końcu skończą mu się IP z proxy, wtedy zacznie pewnie próbować z dynamicznych, to się ze 2-3 zakresy bloknie i nie będzie się miał już jak wygłupiać. W dość ostrych słowach pisze o tym Hoa w Kawiarence i to niestety pokazuje słabość naszej Wikipedii, że przez jednego szaleńca mamy tyle problemów... :-( Pozdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:38, 23 maj 2017 (CEST)

Re: Gratulacjeedytuj kod

Dzięki serdeczne za gratulacje i za okazane zaufanie. Postaram się działać tak, by być użytecznym, zwłaszcza w pomaganiu nowym. Pozdrawiam! Wiklol (Re:) 22:49, 23 maj 2017 (CEST)

głowa do góryedytuj kod

jak kangury, jeszcze nie umieram (chyba). A ja tak patrzę na archiwum Twojej dyskusji i chyba Ci nawet nie pogratulowałem miotły. Zatem... spóźnione gratulacje :D tufor (dyskusja) 20:25, 24 maj 2017 (CEST)

Odp:Odp:23 majaedytuj kod

Odp:Odp:23 maja

Miałeś rację. Ogłoszenie wycofał @Ptjackyll. Ale chociaż będę wiedział na przyszłość, żeby tak nie robić :). Pozdrawiam, Neonek12 (dyskusja) 20:35, 24 maj 2017 (CEST)

CzyWieszedytuj kod

Cześć. To hasło (i pytanie CzyWieszowe) zasadniczo pasuje do niedzieli 4 czerwca. Wprawdzie widzę, że dzień już jest obsadzony, ale może coś wymyślisz. Jak nie, to pójdzie kiedy indziej. Jacek555 21:23, 25 maj 2017 (CEST)

Skoro tak mówisz, to jeszcze je trochę rozbuduję :) Jacek555 21:28, 25 maj 2017 (CEST)

Odp:Nazwa stronyedytuj kod

Dziękuję za wyrozumiałość. Wiem, jak zmienić nazwę strony i zapoznałam się regulaminem nadawania nazwy. Nie jestem pewna dlaczego nie możemy się tak nazywać – domyślam się, że chodzi o nazwę instytucji. Dlaczego więc np. Instytut etnologii moze umieszczać swoje zbiory i występować pod pełną nazwą (np. tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Cha%C5%82upa_z_kolonizacji_j%C3%B3zefi%C5%84skiej_-_Rani%C5%BC%C3%B3w_-_000916n.jpg)? O ile przy tworzeniu haseł nie jest to dla nas problem, to w momencie umieszczania zdjęć prywatnych już tak – zostały one powierzone nam jako instytucji. W przypadku zmiany np. na "Modrak" nie moglibyśmy umieszczać zdjęć w domenie publicznej (chyba, że można to zaznaczyć w opisie, ale nie wiem, czy będzie to zgodne z regulaminem). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Fundacja Modrak (dyskusja) 12:54, 28 maj 2017 (CEST)

Czywieszedytuj kod

Z Weberem jest jak z tą ulicą w Łodzi, są pewne mankamenty, ale obaj autorzy włożyli wiele wysiłku i trzeba ich jakoś wynagrodzić – choćby publikacją na SG, a w dyskusji do DA można różne sprawy przedyskutować i zastanowić jak ulepszyć artykuł, by wymiatał po całości. :) Gdarin dyskusja 10:06, 31 maj 2017 (CEST)

Odp:Merchandise giveawaysedytuj kod

Odp:Merchandise giveaways

Haha :) The godfather of "Wikiland of a thousand lakes" :) Dzięki za miłe słowa! Emptywords (dyskusja) 19:20, 31 maj 2017 (CEST)

Podziękowanie – Pitt (jezioro)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:13, 3 cze 2017 (CEST)

CzyWieszedytuj kod

Cześć! Doszły mnie słuchy, że to Ty opiekujesz się obecnie CzyWieszem? To prawda? Jeśli tak to miałbym pewną sprawę :) Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 20:01, 3 cze 2017 (CEST)

Świetnie. Sprawa jest następująca. Realizuję obecnie wikigrant, który dotyczy artykułów nt. Treblinki II, najgorszego po Auschwitz niemieckiego obozu zagłady. Zamierzam zarówno znacznie rozbudować hasło o samym obozie, jak i stworzyć od podstaw lub rozbudować/uźródłowić sporo haseł „powiązanych”. Z większością roboty powinienem się wyrobić najpóźniej na początku lipca. Tymczasem 23 lipca wypada 75. rocznica uruchomienia obozu. Pomyślałem, czy nie warto byłoby zrobić przy tej okazji megaczywiesza i wyeksponować go właśnie tego dnia. Zdaję sobie jednak sprawę, że 1) temat jest, nie da się ukryć, ciężki, 2) większość Artów byłaby autorstwa jednej osoby, tj. mnie. Dlatego zdaję się na Twój osąd. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 20:45, 3 cze 2017 (CEST) OK, do 5 lipca ok. 5-6 haseł będzie na pewno gotowych. Co do przypisów jasna sprawa, w głównym haśle będzie kilkaset ;)Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:06, 3 cze 2017 (CEST)

Witaj ponownie. Wyrobiłem się przed czasem więc propozycja Megaczywiesza jest już wstawiona do propozycji CzW. Rzuć proszę okiem, czy w dobrym miejscu itp. Pozdrawiam!Dreamcatcher25 (dyskusja) 20:51, 21 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation – Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:42, 10 cze 2017 (CEST) 

Podziękowanie – Lluvia de pecesedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 15 cze 2017 (CEST)

Moving article to official name spaceedytuj kod

Hello Torrosbak,

I don't speak polish. I organized an event with a polish participant. During the event the translation tool didn't work so the article was translated in a word document. So I tried to put the article in wikipedia markup here https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Earlyspatz/brudnopis But I have trouble with formatting the links and I can also not "move" it to the official name space. It would be great if you could help me.

Best --Earlyspatz (dyskusja) 21:02, 29 cze 2017 (CEST)

Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Artykułu Włoskiego IIedytuj kod

Cześć, widziałem, że byłeś przeciwny, by w tygodniu „geograficznym” zaplanowanym na 4-10 września 2017 umieszczać Tydzień Oświatowy, więc dałem nową propozycję, być może zechcesz się wypowiedzieć. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 17:37, 4 lip 2017 (CEST)

Krypta Wieszczów Narodowych na Waweluedytuj kod

Dziękuję za sprawdzenie nominowanego artykułu. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 00:47, 22 lip 2017 (CEST))

Dzięki za poprawkę. Faktycznie, chyba za dużo chciałem „upchnąć” w jednym zdaniu. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 13:02, 26 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie – Ćitrakot Dźharnaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:56, 27 lip 2017 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Pojezierze Zachodniopomorskieedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Pojezierze Zachodniopomorskie

Super. Gdarin dyskusja 08:33, 2 sie 2017 (CEST)

Odp:Odp:2 (Peneplena)edytuj kod

Odp:Odp:2 (Peneplena)
ok:) Możesz spokojnie odpowiadać na stronie Propozycji do CW. Często tam zaglądam. D kuba (dyskusja) 22:44, 3 sie 2017 (CEST)

Od: Łukasz Jakóbiakedytuj kod

Hej. Jasne, powinienem postąpić inaczej, natomiast nigdy nie rozwiązywałem spraw w KA. A słowne przepychanki wynikają z mojej dość butnej natury i z zabawy całą sytuacją. Następnym razem powstrzymam się i zgłoszę sprawę, gdzie trzeba. Dzięki! :) Serecki (dyskusja) 08:20, 7 sie 2017 (CEST)

wydaje mi się jednak, że skoro pisałeś do Sereckiego, to trzeba też zwrócić uwagę jego oponentce. To jej wpis u Sereckiego zaczął sprawę (o 22:04) i nic dziwnego, że zaatakowany odpowiedział (o 22.19) jak histeryczce. Jeśli ta pani zaczyna zwracać się do kogoś per "facet", mistyfikuje "mówił, że są do dupy", "To już jest terroryzowanie drugiego człowieka", pisze coś o prawniku "jak mówi mój prawnik", dokonuje ataków personalnych "Wywyższasz się i myślisz, że jesteś lepszy od innych" to pisanie o melisie jest dobrą radą, choć podejrzewam, że zbyt słabą (tzn. melisa jest zbyt słaba). Kolejne jej popisy "nie rżnąć głupiego" w kontekście powoływania się na swój starszy wiek można skwitować tylko tak, że jak widać zaawansowany wiek kultury nie nauczy kogoś, kto za młodu jej nie nabrał. Dalsze popisy: "Nie będzie mnie Pan terroryzował", histeryczne i irracjonalne zarzuty "znalazła się osoba, która uwielbia niszczyć czyjeś życie" czy wreszcie teksty ze spamowanych histerycznych próśb do n-tej liczby adminów typu "to już jest terroryzowanie drugiego człowieka" (u Enteda), "to jest wredny wikipedysta" (to u Ciacho). W sumie to naprawdę jestem zaskoczony, że mimo iż sprawa była nagłośniona przez niąsamą na stronach kilku adminów plus KA nikt nie zareagował na jej agresywne ataki personalne, bo zachowanie tej userki dość dobrze pasowało do jej własnej pogróżki "administratorzy zrobią z Panem porządek" (Pana zastąpić Panią i będzie jak ulał). Tym bardziej dziwne jest zwracanie uwagi tylko Sereckiemu. Zwłaszcza w kontekście Twej uwagi " Może wyjaśnienie osoby niezwiązanej ze sprawą pomogłoby Milagros aal zrozumieć jej błędy" – no właśnie, tylko jakoś nikt się chyba nie kwapi wyjaśniać błędy tej pani, to jak ma je zrozumieć? Oczywiście mogę sam to zrobić, ale wątpię czy chcąc był precyzyjny zdołam uniknąć słowa histeria lub zwrócenia uwagę, że skoro już się nie zna znaczenia podstawowych słów, jak np. terroryzm to się ich nie używa. --Piotr967 podyskutujmy 19:25, 9 sie 2017 (CEST) optymalnie by było jednak działać symetrycznie. Bo do pani Milagros krytyczne uwagi poszły (jeśli w ogóle jakieś poszły) na priwa, a do Sereckiego publicznie. Co biorąc pod uwagę niezwykle agresywne zachowanie tej pani i jej inicjację tej wymiany opinii o userach wygląda tak, jakby ona miała jakieś prawa na bezkarne ataki personalne, a zaatakowany miał obowiązek podkulić ogon i się nie odzywać. Bodajże tylko dlatego, że jest doświadczonym userem. Czyli im więcej i dłużej dla wiki piszesz tym powinieneś bardziej akceptować wyzwiska pod swoim adresem? W sumie to nawet zgodne z duchem aktualnym propozycji strategii wikimedia, ale warto zauważyć i tę okoliczność, ze ta pani też nie jest newbe. --Piotr967 podyskutujmy 20:36, 9 sie 2017 (CEST) "nie przyzwalam na ataki osobiste, tym bardziej wyzwiska, a sugerowanie, że moje działania o tym świadczą, jest co najmniej chybione" – źle mnie zrozumiałeś lub ja niejasno napisałem. Bardzo szanuję Twoją działalność admińską i absolutnie nie sugeruję, ani nawet nie myślę, ze tolerujesz. Chodziło mi o to: "optymalnie by było jednak działać symetrycznie. Bo do pani Milagros krytyczne uwagi poszły (jeśli w ogóle jakieś poszły) na priwa, a do Sereckiego publicznie". Początkowo widziałem asymetrię w tym, że do S. napisałeś, a do M. nie, potem wyjaśniłeś mi, że w KA uzgodniliście, że Adam pisze do 1 strony, a Ty do drugiej. I teraz rozumiem tę pierwszą asymetrię, jest OK. Jednakże dobrze by było uzgadniać symetryczną reakcję: tzn. jeśli na priwa to obu stronom, a jeśli na wiki to też obu. Chyba, że jest duża dysproporcja "przewin", wtedy od biedy OK na priwa można napisac uwagi osobie mniej łamiącej wikietykietę, a na wiki osobie bardziej łamiacej (choć bardziej przejrzyście jest jednak pisać na wiki). Tyle, że jeśli tak, to pani M. zdecydowanie mocniej łamała etykietę. A z zabezpieczaniem stron do edycji jest problem – admin zabezpiecza w wersji sprzed poprawek. Jeśli więc strona z np. bzdurami lub treściami nie ency istnieje od dawna to skasowanie tych treści przy aktywnym oporze autora jest niemożliwe – admin zablokuje i odesle do uzgodnienia na stronę dyskusji, gdzie chcący zmian będzie narażony na kolejną dawkę ataków ze strony kogoś takiego jak pani M., a przekonać i tak tej osoby nie przekona. Co do "wszystko, co go będzie niepokoić zgłaszał również adminom" – ba, ale co prawda S. nie zgłaszał, ale za to pani M. seryjnie, kilku adminom zgłosiła swoje żale, dołączając m.in. atak osobisty na S. (oskarżenie o terroryzm) i co? I nic, co prawda odpowiedziano jej, ale na te ataki nikt uwagi jej nie zwrócił. Więc co da zgłaszanie? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:38, 9 sie 2017 (CEST)
 • Nie powinno się ingerować w cudze wypowiedzi, lae tu [1] pozwoliłem sobie na to, ze względu na potencjaln poczytność wpisu oraz na to, że chyba zmiana ma nie budzi kontrowersji meryt.? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:15, 11 sie 2017 (CEST)

Tydzień Geologicznyedytuj kod

To był Tydzień, co nie? Jedynym minusem może być to, że przeważającą większość artykułów napisali głównie dwaj-trzej autorzy, Carabus i Adam9b9b, a poprawił Pikador, ale inni też coś wnieśli. A mówi się, że geologia to niszowa nauka. Zanosi się na powtórkę (?), choćby w postaci Megaczywiesza. (Anagram16 (dyskusja) 14:49, 16 sie 2017 (CEST))

Tak już jest, że szewc bez butów chodzi. Ja ostatnio koordynowałem dwa Megaczywiesze, w ogóle nie biorąc w nich udziału. (Anagram16 (dyskusja) 17:09, 16 sie 2017 (CEST))

Muszę Ci przyznać że świetnie motywujesz do TT na TO. Dzięki za ogarnięcie tematu. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy nie będę angażował się zbyt często w Wikipedię. Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 21:59, 17 sie 2017 (CEST)

Odp:18 sierpniaedytuj kod

Odp:18 sierpnia

Oj, tam to koktajl z palemką chyba nie występuje... Gżdacz (dyskusja) 07:24, 18 sie 2017 (CEST)

Podziękowanie – Wysoczyzna Polanowskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 11:01, 22 sie 2017 (CEST)

Podziękowanie – Peneplenaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:59, 23 sie 2017 (CEST)

Podziękowanie – Platforma afrykańskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:43, 27 sie 2017 (CEST)

Odp:Ad:Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Włoskiego IIedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Włoskiego II

Spoko, spoko, widziałem twoją zmianę w OZach. Będę pamiętał. :) Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 19:03, 30 sie 2017 (CEST)

Szablon:Dobry artykułedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś wyjątkowo zaktualizować ekspozycje na dni 1-3 września? Zajawki są gotowe w kolejce. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 17:45, 31 sie 2017 (CEST)

Załatwione, tylko zamiast Spencera Tracy`ego wstawiłeś na dziś łódzką aleję XD Ale i tak dzięki! :) Luzik, nic się nie stało! ;) PZdr. Kobrabones (dyskusja) 17:43, 1 wrz 2017 (CEST) Witaj! Czo mogę cię ponownie prosić o dokonanie aktualizacji ekspozycji, licząc od jutra? 26, 28 i 29 września przypisałem zajawki do dat np. 29.09 – rocznica wydania albumu, dlatego mi zależy. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 25 wrz 2017 (CEST) Wielkie dzięki! ;) Kobrabones (dyskusja) 22:49, 26 wrz 2017 (CEST)

KAedytuj kod

Rzeczywiście. Chyba nie było wcale spraw, bo jakoś przeoczyłem. Więc może tym razem będzie się można wykazać :) Jacek555 11:04, 1 wrz 2017 (CEST)

Odp. KAedytuj kod

Bardzo Ci dziękuję za nominację, jakoś mi się wydawało, że z wyrażeniem decyzji mam czas do północy – ale i tak bym napisała jakąś grzeczną odmowę ;-). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 08:10, 6 wrz 2017 (CEST)

Sosnaedytuj kod

Nie wiem, co by było, gdybyś zgłosił to zdjęcie do "ilustracji na medal". Pewnie, jak zwykle, byłyby uwagi krytyczne i głosy przeciw. Ale dla mnie to jest ilustracja na medal. Do sosen jestem przyzwyczajony, bo lasy, w których czasem bywam, są głównie sosnowe, ale ta robi wyjątkowe wrażenie. Był tam dąb (według tradycji ludowej posadzony przez króla Jana III Sobieskiego), też pomnik przyrody, ale po usunięciu betonowego wypełnienia nie przetrzymał jednej wichury. (Anagram16 (dyskusja) 20:31, 7 wrz 2017 (CEST))

Odp:Pomoc w rozpoznaniu roślin na zdjęciachedytuj kod

Odp:Pomoc w rozpoznaniu roślin na zdjęciach

Na większości jest płonnik pospolity (Torfowisko Wieliszewo 8 (4).jpg, Torfowisko Wieliszewo 8 (7).jpg, Torfowisko Wieliszewo 8 (2).jpg, Torfowisko Wieliszewo 8 (7).jpg), na niektórych z nich, poza ropuchą widać też torfowca, ale nie da się go oznaczyć (coś w rodzaju Sphagnum fimbriatum i Sph. fallax). Na zdjęciu Torfowisko Wieliszewo 8 (6).jpg jest sit rozpierzchły. Na zdjęciu Torfowisko_Wieliszewo_8_(3).jpg wydaje mi się, że to trzęślica modra, ale nie mam 100% pewności. Pozdrawiam Kenraiz (dyskusja) 07:59, 9 wrz 2017 (CEST)

Ten rok jest bardzo trudny do badania torfowisk, ale bardzo dla nich korzystny – wszędzie wysokie stany wody. Gatunki na fotkach to pospolite rośliny z okrajków/obrzeży torfowisk. W opisie galerii zamiast słowa roślinność powinna być flora. Kenraiz (dyskusja) 10:33, 9 wrz 2017 (CEST)

Odp:Odp:Odp:Cofanie zmianedytuj kod

Odp:Odp:Odp:Cofanie zmian

Zaimportowałem, działa. ~CybularnyNapisz coś ✉ 19:09, 11 wrz 2017 (CEST)

PdAedytuj kod

Jesteś pewien, że zdjęto zabezpieczenie? Nie widzę tego w logach, nie wydaje mi się by Andrzei spełnił "literalnie" prośbę. Tzn. może zdjął, tworząc hasło – i o ten szczegół techniczny pytam :) Nedops (dyskusja) 21:01, 12 wrz 2017 (CEST)

Protestować każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej, trzeci niesporzejedytuj kod

Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy. Protest został na pewno zauważony przez innych, o co pewnie szło, więc dobrze, że spełnił swoją rolę.

Na kazaniu jednak nie wysiedziałam bez wiercenia, bo nie uwierzę, że połknąłeś kiej pelikan "konflikt merytoryczny" jako taki, a nie problem podłoża merytorycznego różnych spięć i wojenek.

Przecież to jest oczywiste, że nie o to chodzi, ale łatwiej łyknąć takie literalne tłumaczenie, okopać się w szańcach i protestować, że Marencja coś tam wypisuje, bo nie pojęła. Co do zasad, naprawdę najważniejsza tutaj jest WikiMiłość? Nie kupuję takich łzawych historii, za stara mentalnie jestem, poza tym lova nie da się zadekretować jako zasady, a ataki osobiste jakoś bardzo wybiórczo i dziwnie zaliczane są do takowych.

Gdybyś naprawdę uwierzył po zadaniu takiego pytania w wyborach, że chodzi o to, żeby KA – w domyśle: rozleniwiony nicnierobieniem, uważaniem się za grono wybrane etc. – rozstrzygał każdy ściśle merytoryczny spór o kształt artykułu, bo skoro nic nie robi, niech robi to – to ja się pytam: "Co z mediacją?", "Co z działaniami przedarbitrażowymi?". Rozumiem, że należałoby szukać trzeciego, rzekomo wyśrodkowanego źródła, tak? No... koń, jaki jest, każdy widzi (Piotr przywoływał niedawno "Nowe Ateny", ale pojechał z porównaniem do encyklopedystów francuskich – hej – po horyzont!). Nie o to chodzi. A umywanie rąk od zajęcia stanowiska przy ocenie całokształtu sytuacji, która doprowadziła do ostrego konfliktu, jaki się rozlał nie tylko na dyskusje, pieniąc się w Kawiarence czy DNU, to jest właśnie udawanie, że trzymamy się procedur i tyla. Mam też swoje zdanie na temat tego, czemu "obecnie KA nic nie robi, panie dzieju, tylko się miga, zrzuca z siebie zgłoszenia i spoczywa na laurach/przy Laurze". Ale Ciebie to nie musi interesować, dlatego się wyłączam.

Aha, Torrosbaku, który masz w moim wikipedyjnym miechu poczesne miejsce i miętę do Twoich edycji czuję pieprzową – powodzenia w KA!!! Zupełnie na serio, życzę Ci, żebyście dostali tam takie sprawy, nad którymi będziecie się głowili i ślęczeli, badając m.in. merytoryczną podpałkę sporów, bo Twój intelekt, spostrzegawczość i doświadczenie na to zasługują. do roboty! Marencja (dyskusja) 19:42, 13 wrz 2017 (CEST)

Ad:Tygodnie tematyczne – archiwumedytuj kod

Cześć,
pewnie i bot zrobił by to bez hałasu, ale jak już się wziąłem za to, to dokończyłem. Lubię jak jest porządek. :) Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 12:15, 15 wrz 2017 (CEST)

Wikipedysta:Torrosbak/Jeziora bez źródełedytuj kod

Nie wiem, czy korzystasz z tych list, ale jakby co, to mogę odświeżyć. Sławek Borewicz, → odbiór 18:21, 22 wrz 2017 (CEST)

Rozumiem, mogę cię odhaczyć z listy? Sławek Borewicz, → odbiór 23:54, 24 wrz 2017 (CEST)

Wikipedia:BATUTA 2017edytuj kod

Witaj!

Wzorem roku poprzedniego, w dniach 1-31 grudnia 2017 ruszamy z akcją BATUTA 2017. Ponieważ strony tej akcji już istnieją a wielu uczestników już uźródławia artykuły, możesz włączyć się do tej akcji już teraz. Wszelkie działania ukierunkowane na uźródławianie artykułów dokumentuj na stronie Wikipedia:BATUTA 2017/Uźródłowione artykuły w sekcji "Przed rozpoczęciem akcji".

Zapraszam Cię do aktywnego udziału!!!

PS. Postaram się zawnioskować do Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska o przyznanie nagród za najbardziej aktywny udział w tej akcji, więc jest wielce prawdopodobne że trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.

X-domin (dyskusja) 22:42, 24 wrz 2017 (CEST)

Podziękowanie – Księżna Anna (pomnik przyrody)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 28 wrz 2017 (CEST)

nadanie uprawnień redaktoraedytuj kod

Witaj! Uważam, że mój wniosek został rozpatrzony nieprawidłowo z kilku przyczyn. Oto one:

a) nie chodzi o brak źródel, ponieważ często daje źródła, głównie do mało prawdopodobnych, ale prawdziwych rzeczy. A rozumiem, że nie potrzebuję źródeł do zmiany rodzaju rzeczownika, a uprzedzam, że takie zdarzenia miały już miejsce. Nadzwyczajniej w świecie Piotrulos kasuje każdą moją edycję. Wyjątkiem jest w tedy, gdy zagroziłem interwencją administracji. Bo powiedzmy sobie szczeże robił sobie na tej stronie co tylko mu się żywnie podobało – mam na myśli sytuację z blockiem 4 rakiety Falcon 9 na stronie Lista startów rakiet Falcon 9 oraz Falcon Heavy gdzie uważał, że startował block 3 i ponad miesiąc byliśmy jedyną wikipedią z błędną informacją odnośnie startu tej rakiety. Dopiero interwencja administratora Aegis Maelstrom zmieniła tą błędna informację. b) Proszę o przejrzenie WSZYSTKICH moich większych edycji, a nie tylko ostatnią, bo uważam, że większość z nich była przełomem dla astronautyki polskojęzycznej wikipedii. Nawet raz otrzymałem podziękowanie od w.w administratora za edycję. c) NIEPRAWDAAKTUALNIE UŻYWAM ŹRÓDEŁ TAM GDZIE SĄ POTRZEBNE

A więc. Po przeczytaniu powyższych informacji proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku o przyznanie uprawnień redaktora. Zwłaszcza, że na wikipedii jestem od 4. lat. Rafciu60 (dyskusja) 19:16, 28 wrz 2017 (CEST)

Widzę że użytkownik zawołał mnie do tego wpisu, więc trochę dopowiem od siebie, dotyczy to na przykład podanych przez niego stron, gdzie fanowskie źródło "nasaspaceflight.com" podał jako oficjalne dotyczące konfiguracji rakiety i upiera się że tak było mimo że do tej pory nie ma oficjalnego potwierdzenia, że to była nowa rakieta (źródło które podał było w stylu "Mam dobrze poinformowanego znajomego w SpaceX, który mi powiedział"). Po za tym błędy ortograficzne, które musiałem po nim poprawiać, albo rozwalanie kodu artykułów, można zobaczyć w historii jego edycji. Nie mówię że cały wkład tak wygląda, ale niektóre edycje są rażące. --Piotrulos (dyskusja) 20:49, 28 wrz 2017 (CEST)

Odp: Dyskusja użytkownikaedytuj kod

Kiedy to było... w 2008 była usunięta. Od tamtej pory nie usuwałem swojej dyskusji. --Piotrulos (dyskusja) 20:18, 28 wrz 2017 (CEST)

Dzięki Torro!edytuj kod

Wygląda na to, że załatwiłeś mi koszulkę :) Jak mogę się odwdzięczyć ? :) Emptywords (dyskusja) 13:29, 17 paź 2017 (CEST)

 • Myślałem, że każesz mi uźródłowić wszystkie propozycje Sławka odnośnie jezior bez źródeł ;) --Emptywords (dyskusja) 18:06, 18 paź 2017 (CEST)

Towarzystwo im. Zygmunta Mycielskiego w Wiśniowejedytuj kod

Słuszna uwaga (dziękuje), moje niedopatrzenie, poprawiłem. Januszk57 (dyskusja) 20:10, 25 paź 2017 (CEST)

Odp:Gratulacje!!!edytuj kod

Odp:Gratulacje!!!

Bardzo dziękuję. :) Na pewno będę się czasem o coś dopytywał. ;) Szoltys [Re: ] 19:01, 31 paź 2017 (CET)

Podziękowanie – Jesiotr sachalińskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 10 lis 2017 (CET)

Archipelagedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Nie wiem, co z tym zrobić. Niby jest to hasło-lista, ale chyba lepiej byłoby rozdzielić hasło z definicją i listę, która na razie raczej nie ma wartości dodanej względem kategorii. Wtedy listę wrzuciłbym pod kategorię Listy związane z geografią fizyczną. Ale jak wystarczy, aby była lista pod definicją, to po prostu ją dodam, wymieniając z kategorią uznaną przez Alana ffm za zbyt staroświecką. Przed wykonaniem ruchu wolę jednak zapytać kogoś, kto opracowuje hasła z kat. geografii fizycznej. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 17:16, 10 lis 2017 (CET)

I tak zrobiłem. Sławek Borewicz, → odbiór 21:20, 10 lis 2017 (CET)

Szablon o weryfikacji treściedytuj kod

Dziękuję za informację! Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 21:09, 10 lis 2017 (CET)

Wikigrant WG 2017-51edytuj kod

Witaj. W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania (szczegóły na stronach wniosku). Z pozdrowieniami Elfhelm (dyskusja) 22:35, 10 lis 2017 (CET)

Katedra św. Jakuba w Jerozolimieedytuj kod

  • Poprawki faktycznie były potrzebne. Już zrobione. Witekxa (dyskusja) 21:38, 4 gru 2017 (CET)

Invitation to Blocking tools consultationedytuj kod

Hello,

The Wikimedia Foundation's Anti-Harassment Tools team is inviting all Wikimedians to discuss new blocking tools and improvements to existing blocking tools in December 2017 for development work in early 2018.

We are specifically contacting you for your ideas because you are one of the top users of the blocking tool on pl Wikipedia. We think that your comments will help us make better improvements. You can post to the discussion in the language that you are most comfortable expressing your ideas.

Other ways that you can helpedytuj kod

 1. Spread the word that the consultation is happening; this is an important discussion for making decisions about improving the blocking tools.
 2. Help with translation.
 3. If you know of current or previous discussions about blocking tools that happened on your wiki, share the links.
 4. Help summarize the discussion to share back to your wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or send an email to the Anti-Harassment Tools team.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 20:41, 8 gru 2017 (CET)

 • I apologize for posting in English.
 • Please let us know if you wish to opt-out of all massmessage mailings from the Anti-harassment tools team.

Dyskusjaedytuj kod

Dziękuję za udział w dyskusji na temat medalowego zdjęcia. Ja się na Jacka bynajmniej nie obraziłem. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby ktoś inny odpowiedział w bardziej zdecydowany sposób. Jacek wykonuje nieskazitelne technicznie zdjęcia, zarówno studyjne, jak i plenerowe, i tego samego wymaga od innych. Jeśli znajdzie zdjęcie realizujące standardy sprzed 20 lat, rozpoczyna dyskusję. A wtedy czasem dochodzi do różnicy zdań. Ale przecież artyści też mają prawo powiedzieć coś po męsku. (Anagram16 (dyskusja) 01:31, 19 gru 2017 (CET))

Odp:Ad:Miasto Wewnętrzneedytuj kod

Odp:Ad:Miasto Wewnętrzne

Zmiany wprowadzone na XCVIX posiedzeniu Komisji (29 listopada 2017 roku). Khan Tengri (dyskusja) 09:05, 20 gru 2017 (CET)

WG 2017-51edytuj kod

Hej, jeśli pozycja nabyta [2] w 2017 roku, wyślij pilnie fakturę do WMPL celem rozliczenia (zob. [3]). Dzięki. Elfhelm (dyskusja) 17:40, 23 gru 2017 (CET)

Życzenia Bożonarodzenioweedytuj kod

Serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe składa tobie Jurek z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:29, 25 gru 2017 (CET)

Re: "Pomorze na Pacyfiku" Łukasza Szkwarkaedytuj kod

Niestety, nie. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 17:38, 6 sty 2018 (CET)

Czy wiesz – Huon (półwysep)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 17:24, 12 sty 2018 (CET)

Finisterre (góry)edytuj kod

Faktycznie. Trochę niezręcznie. Napiszę jakoś inaczej. Ciszema (dyskusja) 14:12, 14 sty 2018 (CET)

Reminder about Blocking consultationedytuj kod

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk)

 • I apologize for posting in English.

23:20, 16 sty 2018 (CET)

Podziękowanie – Huon (półwysep)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:11, 25 sty 2018 (CET)

Podziękowanie – Zielone Wyspyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:31, 26 sty 2018 (CET)

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018edytuj kod

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018

Prąd Antylski nie zawiera wskazanych spółgłosek w nazwie... Kenraiz (dyskusja) 11:54, 1 lut 2018 (CET)

Re:Dobrze...edytuj kod

Wystarczająco, bym ochłonął i nie zrobił nic głupiego, co chodziło mi po głowie. Mpn (dyskusja) 07:25, 3 lut 2018 (CET)

Odp:Lagoa do Fogoedytuj kod

Odp:Lagoa do Fogo

Haha! Masz u mnie wielkiego plusa. Nawet dzisiaj robiłem research źródeł, które mogłyby się przydać do napisania. :) super. Mathieu Mars (dyskusja) 21:11, 3 lut 2018 (CET)

Czy wiesz – Lagoa do Fogoedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mathieu Mars (dyskusja) 21:13, 3 lut 2018 (CET)

Odp:Gratulacjeedytuj kod

Odp:Gratulacje

Zgłaszam się w sprawie dynamicznych. W prośbach do adminów mamy zgłoszenie dotyczące trolla wprowadzającego hoaxy. Wygląda na dynamiczny IP. [4] Mathieu Mars (dyskusja) 21:06, 4 lut 2018 (CET)

Coś słaba ta moja intuicja. :( Mathieu Mars (dyskusja) 20:33, 6 lut 2018 (CET)

Dziękiedytuj kod

Dzięki za podpowiedzieć jak się robi podpis. Damianradek dyskusja 21:13, 5 lut 2018 (CET)

Podziękowanie – Prąd Benguelskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 6 lut 2018 (CET)

Podziękowanie – Skotawskie Łąkiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 12 lut 2018 (CET)

Podziękowanie – Rocha aksamitnaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:03, 13 lut 2018 (CET)

Podziękowanie – Lagoa do Fogoedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:19, 16 lut 2018 (CET)

Tydzień Żeglugi i Hydrotechnikiedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 09:44, 26 lut 2018 (CET)

Artículo sobre una cantante polacaedytuj kod

Saludos. Perdona que te escriba en español, pero no hablo polaco.

Estoy participando en un edit-a-thon sobre mujeres, en colaboración con Art and Feminism. Resulta que una de las mujeres que he editado nació en Bialystok. Se trata de es:Rosa Burschtein. Sólo tiene artículo en castellano y catalán. Debió ser alguien importante, porque su biografía figura en la Enciclopedia Espasa, la más importante en español.

¿Podrías traducir el artículo al polaco, o conoces a alguien que pudiera hacerlo?

Muchas gracias! Dziękuję bardzo!

B25es (dyskusja) 18:50, 1 mar 2018 (CET)

Odp:Odp:Hortensja Bukietowaedytuj kod

Odp:Odp:Hortensja Bukietowa

Cześć! Niestety, ale nie dam rady. Straszne się denerwowałam poprzednim razem, więc nie chciałabym ponownie przez to przechodzić. Tym niemniej dziękuję Ci za nominację i komplementy. Było mi bardzo miło. Serdecznie Cię pozdrawiam. Hortensja (dyskusja) 10:26, 5 mar 2018 (CET)

Odp:Odp:Gżdaczedytuj kod

Odp:Odp:Gżdacz

Nie, dziękuję. Mój osobisty poziom parcia na funkcje ma wartość ujemną. Gżdacz (dyskusja) 11:36, 5 mar 2018 (CET)

KZGWedytuj kod

Dziękuję. Mam nadzieję, że nie usprawnią tej bazy w kierunku jej okrojenia. Sławek Borewicz, → odbiór 19:16, 14 mar 2018 (CET) Wydaje się, że udostępniane wcześniej dane na dłuższy czas przepadły. Być może, ze względu na niemożność wersyfikacji, dane o długości cieku i powierzchni dorzecza trzeba będzie pousuwać. Sławek Borewicz, → odbiór 19:25, 30 mar 2018 (CEST) Na całe szczęście jeszcze nie zablokowali innych źródeł internetowych. Sławek Borewicz, → odbiór 22:06, 3 kwi 2018 (CEST) Geoportal KZGW nadal martwy. Właśnie napisałem do Selso, że pousuwanie z haseł danych o długości i powierzchni dorzecza powinno mi zająć około miesiąca. Przynajmniej mam kilka z głowy kilka miesięcy, które bym poświęcił na dodawanie tych danych do pozostałych cieków płynących w Polsce. Sławek Borewicz, → odbiór 22:51, 27 maj 2018 (CEST)

Ad:KAedytuj kod

Cześć, Podjąłem próbę odpowiedzi, ale zasugerowałem się tym, że skoro zagłosowałeś to nie będzie ona mieć wpływu na Twój głos. Nie rozumiem, skąd wiesz co miałem na myśli... też chciałbym mieć takie umiejętności :) Wiem, że nie uniknę niewygodnych pytań, nie tylko jako arbiter, ale również jako człowiek. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 00:26, 14 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Mora atlantyckaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:21, 19 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Myksa smukłaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:24, 29 mar 2018 (CEST)

Podziękowanie – Mora atlantyckaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 31 mar 2018 (CEST)

Zaproszenie do MiniWikiProjektuedytuj kod

--Maattik (dyskusja) 19:52, 31 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Tomkod pacyficznyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:34, 2 kwi 2018 (CEST)

Odp:Gadżetedytuj kod

Odp:Gadżet

Pewnie :) Łap! Emptywords (dyskusja) 09:00, 4 kwi 2018 (CEST)

Do banaedytuj kod

Kamilkkkkklan (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) ~CybularnyNapisz coś ✉ 19:43, 4 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Konodonedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 03:32, 8 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie – Galaks złotyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:22, 9 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Paunküla (zbiornik zaporowy)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 02:11, 10 kwi 2018 (CEST)

Wikigrant WG 2018-10edytuj kod

Witaj. W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania (szczegóły na stronach wniosku). Z pozdrowieniami Elfhelm (dyskusja) 21:36, 10 kwi 2018 (CEST)

Odp:Wikiwyzwanieedytuj kod

Odp:Wikiwyzwanie

Hej :) Po prostu nowy regulamin znajduje się tutaj (a właściwie tutaj), ale faktycznie moze to być niejasne, więc uporządkuję te strony i zarchiwizuję stare. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że skoro patrzysz na te strony, to znaczy, że planujesz wziąć udział w konkursie :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:10, 14 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie – Myksa smukłaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 15 kwi 2018 (CEST)

Re: Interwikiedytuj kod

Cześć. O sytuacji w temacie najwięcej jest w dyskusji: Dyskusja Wikipedii:Propozycje tematów/Najwięcej interwiki#Liczba wszystkich brakujących. W skrócie: bazę danych pobrał Paweł Ziemian i przygotował do zestawienie kompletnych do >=20 interwiki list. Aktualizuje malarz pl, więc oni obaj wiedzą najwięcej. Interwiki przechowywane są w Wikidanych, a tam większość elementów związanych z artykułami nie ma podanej głównej kategorii. Dlatego uzyskiwanie list wg różnych kategorii jest niemożliwe. Dla niektórych mogą być niezłe (chyba np. dla film), dla innych prawie puste w porównaniu z faktycznym stanem (np. astronomia i wiele innych dziedzin nauki). W tamtej dyskusji masz (taki długi) link przykładowy do takiego wyszukiwania.

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało. Pozdrawiam Wiklol (Re:) 18:09, 16 kwi 2018 (CEST)

Rezerwatyedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Tu jest nazwa zmieniona na krótką – tak jak w rejestrze: Bagno Chlebowo, ale poza kilkoma takimi zmianami, w tym wykazie: Rezerwaty przyrody w województwie wielkopolskim wszystko wisi po staremu. Dobrze byłoby to ujednolicić. Druga rzecz – na stronie z wykazem zrobiłem aktualizację (używając "długich" nazw), usuwając z niego "byłe" rezerwaty. Może dla nich przydałaby się osobna sekcja i ewentualnie kategoria (np. byłe/zlikwidowane rezerwaty przyrody w Polsce – lub po województwach, jeśli jest tego więcej niż kilka sztuk na województwo). Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 17:16, 17 kwi 2018 (CEST)

A, rozumiem. No, to wszystko w porządku. Nie byłem pewien, czy ktoś nie zablokował tego przenoszenia. Jak się wyrobię z wioskami, to może coś wykombinuję z tą kategoryzacją zlikwidowanych rezerwatów. Sławek Borewicz, → odbiór 17:59, 17 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie – Tomkod pacyficznyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 20 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie – Paunküla (zbiornik zaporowy)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 25 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie – Konodonedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:51, 28 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Köyceğiz Gölüedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:25, 29 kwi 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018edytuj kod

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018
W nagrodę za wykonanie 12 zadań w ramach wikizabawy 2018

Jako, że dołączyłeś do grona osób, które ukończyły 12 zadań, wręczam żółta kaczkę (wiesz po jakich morzach one pływały ;). Oczywiście zapraszam do Matrixu, bo co to za zabawa, która się szybko kończy :) Hedger z Castleton (dyskusja) 16:41, 30 kwi 2018 (CEST)

Najkrótsze hasła bez źródełedytuj kod

Cieszę się, że mogła do czego się przydać. To lista dość oporna w kurczeniu się. Sławek Borewicz, → odbiór 22:54, 30 kwi 2018 (CEST)

Odświeżyłem, zostało jakieś 30 (na 1000), które mają > 2kb. Na dole strony jest sekcja z już zrobionymi (poprawionymi, nie do końca poprawionymi i usuniętymi hasłami). Możesz przełączyć "Maksymalny rozmiar strony oznaczanej jako zalążek" na 500 / 1000 / 2000 bajtów, jeśli chcesz zobaczyć te faktycznie najkrótsze. Poza tym możesz tę listę sobie skopiować na swoją podstronę i powycinać te hasła, które nie będą pasować do twojego zadania. Sławek Borewicz, → odbiór 17:30, 2 maj 2018 (CEST)

Mapy i mapkiedytuj kod

Żadna tajemnica. Pracuję na podstawie map sztabowych ZG WP, upublicznionych jakiś czas temu, stąd mam koordynaty i rzeźbę, a dane czerpię również z innych źródeł internetowych. Rysunek wykonuję zawsze w inkscape, programie open source pod linuksa. Zresztą obecnie nie robię żadnych grafik, bo zachorowałem na chorobę ośrodkowego układu nerwowego i myszka mi lata w dłoniach :( Ostatnie co zrobiłem to plan Treblinki dla Dreamcatchera. Pozdrawiam i życzę udanego długiego weekendu. kićor =^^= 18:34, 1 maj 2018 (CEST)

Prośba o komentarzedytuj kod

Mógłbyś zerknąć w ten temat i skomentować na temat nazewnictwa rezerwatów? Pamiętam, że przenosiłeś hasła o rezerwatach pod nazwę krótką, ale są jakieś ustalenia w tym temacie na wiki? Pikador (dyskusja) 08:19, 2 maj 2018 (CEST)

 • Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się, że masz rację z tymi nazwami. Pamiętasz może czy była jakaś dyskusja w sprawie nazewnictwa rezerwatów i ich przenosin pod odpowiednie nazwy? Ostatnio sporo poprawiam artykułów o rezerwatach, może bym i przy okazji poprzenosił co nieco, choć wydaje mi się, że to robota dla bota raczej, bo tego jest tak dużo. Mógłbyś dać namiar na jakiś wzorcowy artykuł, jak to powinno wyglądać? Chyba w definicji i w infoboksie terminu "rezerwat przyrody" przed nazwą też nie powinno być (nie licząc pewnych wyjątków)? I przy okazji druga sprawa – natrafiłem na kilka artykułów (np. Rezerwat przyrody Czapliniec (powiat sochaczewski)) o rezerwatach należących do parków narodowych, ale o ile wiem, to od jakiegoś czasu (chyba od 2004) takie byłe rezerwaty noszą nazwę "obszar ochrony ścisłej". Nie ma ich w bazie CRFOP, która nie zawiera obszarów ochrony ścisłej, ani w naszych listach rezerwatów i zwykle ciężko znaleźć źródła na ich temat. Co robić w takim przypadku? Przenosić pod inną nazwę? Ale jaką? Czapliniec (obszar ochrony ścisłej), czyli analogicznie do nazewnictwa rezerwatów? Obszar ochrony ścisłej Czapliniec? (ups, już jest obszar z taką nazwą, ale to nie to samo) Obszar ochrony ścisłej „Czapliniec” (tak jak tutaj)? Pikador (dyskusja) 09:53, 12 maj 2018 (CEST)

Odp:Linedytuj kod

Odp:Lin
nie widzę żadnych przeciwwskazań. Co prawda nie mamy chyba porządnego opracowania nt. Gatunku popularnej, krajowej ryby. D kuba (dyskusja) 23:45, 2 maj 2018 (CEST)

Holandia Północna i normy językoweedytuj kod

Aloha,

a więc po kolei: trzeba pamiętać, że nie wszyscy czytelnicy sprawdzają interlinki. Jeśli możliwe jest uściślenie w tekście o czym mowa (o krainie historycznej, geograficznej czy prowincji) IMVHO warto to robić. Tak jest lepiej dla nieuważnego czytelnika (uważny zauważy wręcz błąd/nieścisłość, skoro prowincja zawiera część Fryzji i graniczy z Fryzją), tak jest też lepiej np. w sytuacji druku czy wykorzystaniu tego tekstu w innym medium. Stąd moja troska.

Co do prowincji Utrechtu – przy pisaniu miałem tu chwilę na przemyślenie. Słownik KSNG niestety nic nie mówi (łącznie z tym, czy to w ogóle nazywać prowincjami); moja osobista norma językowa mówi, że tak jest bardziej zgodnie z duchem języka polskiego, gdzie jednostki terytorialne w takiej sytuacji (np. pochodzące od miast i innych obiektów geograficznych) były w przymiotniku lub dopełniaczu. Częściej w przymiotniku (cesarstwo nicejskie, księstwo głogowskie, województwo poznańskie, ziemia krakowska, powiat radomski, biskupstwo toruńskie etc.), rzadziej w dopełniaczu (Królestwo Nawarry, księstwo Aten, prowincja Trydentu, strefa Gazy, arcybiskupstwo Moguncji, biskupstwo Utrechtu). Biorąc pod uwagę, że prowincja jest kontynuacją biskupstwa, trochę tym się kierowałem w wyborze dopełniacza (choć dla mnie może być i prowincja utrechcka – językowo to zasadniczo to samo).

I tak, wiem, barbaryzacja języka postępuje (w tym przyjmowanie na pałę barbaryzmów zamiast pomyślunku czy w danym języku np. słowo występuje jako rzeczownik w mianowniku, dopełniaczu, przymiotnik itp. oraz jaka jest istniejąca norma językowa w polszczyźnie). I generalnie już nawet macham ręką, gdy widzę najgłupsze niekonsekwencje, gdy ktoś np. upiera się na stosowaniu endonimu, gdy jest uznany polski egzonim), ale pisząc od zera napisałem w ten sposób. aegis maelstrom δ 12:16, 5 maj 2018 (CEST)

Dukiełkaedytuj kod

Dziękuje bardzo za rozszerzenie tego artykułu o wiele informacji, których, albo nie mogłem znaleźć, albo nie mogłem u źródłowość. TheTNT1500 21:22, 6 maj 2018 (CEST)

Ahh, ta moja dysgrafia. Myślałem, że mosty są na, a nie w ciągu ulic :P TheTNT1500 22:45, 6 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Śledź czarnomorskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 22:11, 6 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Köyceğiz Gölüedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:54, 9 maj 2018 (CEST)

Tydzień Geografii Fizycznejedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Geografii Fizycznej. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 18:23, 9 maj 2018 (CEST)

Miałem obawy, czy ten tydzień się uda, ale pospolite ruszenie i tym razem nie zawiodło. Gratuluję. Ale te wszystkie artykuły uźródłowione Encyklopedią PWN trzeba by jeszcze raz przejrzeć i dać przypisy do bardziej specjalistycznych źródeł. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 20:28, 9 maj 2018 (CEST))

Help us design granular blocks!edytuj kod

Hello :-) The Anti-Harassment Tools team at the Wikimedia Foundation will start building these granular blocking tools in a few weeks and we've asked WMF designer Alex Hollender to help us make some wireframes so the tools are intuitive to MediaWiki users. Szablon:Tracked

We have a first draft of how we think this tool should work. You can read the full proposed implementation here but here are the significant parts:

 • Granular blocks (page, category, namespace, and file uploading) will be built on top of Special:Block. These blocks will function as if they were regular blocks and allow for the same options, but only take effect on specific pages.
 • We will add a new checkbox for "Block this user from the whole site" which will be checked by default. When it is unchecked the admin will be able to specify which pages, categories, and/or namespaces the user should be blocked from editing.
 • Granular blocks can be combined and/or overlap. (For example, a user could be simultaneously blocked from editing the articles Rain, Thunder, Lightning, and all pages inside the Category:Weather.)
 • Only one block is set at a time, to adjust what the user is blocked from the administrator would have to modify the existing block.
 • Block logs should display information about the granular block
 • When a blocked user attempts to edit an applicable page, they should see a block warning message which include information on their block (reason, expiration, what they are blocked from, etc.)
 • If a category is provided, the blocked user cannot edit either the category page itself and all pages within the category.
 • If the File: namespace is blocked, the user should not be allowed to upload files.

We like this direction because it builds on top of the existing block system, both a technical and usability wise. Before we get too far along with designs and development we'd like to hear from you about our proposal:

 1. What do you think of the proposed implementation?
 2. We believe this should be an expansion of Special:Block, but it has been suggested that this be a new special page. What are your thoughts?
 3. Should uploading files be combined with a File namespace block, or as a separate option? (For example, if combined, when a user is blocked from the File namespace, they would neither be able to edit any existing pages in the File namespace nor upload new files.)
 4. Should there be a maximum number of things to be blocked from? Or should we leave it up to admin discretion?

We appreciate your feedback on this project's talk page or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 23:10, 9 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Lin (ryba)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 10 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Wolwi, Alburnus volviticusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 11 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Dukiełkaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:28, 17 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Śledź czarnomorskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 22 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Trichonidaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 20:51, 23 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie – Trichonidaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 6 cze 2018 (CEST)

Jeziora na Białorusiedytuj kod

Tak, planuję ich znaczną rozbudowę, jak tylko skończę te poprawki techniczne. Mam dużo źródeł, żeby zrobić to dobrze. Tomasz Bladyniec (dyskusja) 09:09, 27 cze 2018 (CEST)

Zegaredytuj kod

To go popraw. Ja nie umiem tego zrobić. LadyDaggy (dyskusja) 20:11, 7 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie – Babka włoskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:11, 8 lip 2018 (CEST)

Niemcy Wschodnieedytuj kod

Zastąpienie "spotyka się" przez "występują" było odpowiednią edycją. Eurohunter (dyskusja) 19:56, 11 lip 2018 (CEST)

Odp:Mat86edytuj kod

Odp:Mat86

Cześć, wysłałem przypomnienie. Openbk (dyskusja) 18:47, 16 lip 2018 (CEST)

Kalevipoeg, krytycy i ich poglądyedytuj kod

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Źródło dodałem. Książkę przeczytam w całości na papierze. Byłbym jednak bardzo ostrożny w referowaniu takich poglądów. Wielu pisarzy i krytyków próbuje zaistnieć, formułując kontrowersyjne sądy o utworach uznanych w danym kraju za arcydzieła. O ile pamiętam T.S. Eliot wypowiadał się niezbyt pochlebnie o Raju utraconym Johna Miltona. U nas krytykuje się Pana Tadeusza. Gdyby artykuł o estońskim eposie miał 100 kB (a czemu nie?), to można by poświęcić sekcje na krytykę, parodie, kabarety itp. Wiadomo, że w polskich kabaretach parodiuje się Trylogię, ale raczej informacji o tym nie dajemy do hasła o Trylogii, prędzej do artykułu o kabarecie, na przykład Kabaret Elita. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 23:13, 16 lip 2018 (CEST))

Acha, ja też nie znam się na jeziorach, a czytam twoje artykuły. (Anagram16 (dyskusja) 23:14, 16 lip 2018 (CEST)) Tak zwany świeży ogląd też się liczy. Często pierwszym czytelnikiem książki naukowej jest współmałżonek autora, który nie jest z branży. (Anagram16 (dyskusja) 12:01, 17 lip 2018 (CEST)) Kupiłem sobie tę książkę. Warto było. Przyda się jeszcze kiedyś. Dlatego jeszcze raz dziękuję za wskazówkę. (Anagram16 (dyskusja) 16:25, 18 lip 2018 (CEST))

Podziękowanie – Padogobius bonelliedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:01, 17 lip 2018 (CEST)

proxyedytuj kod

2600:3C02:0:0:F03C:91FF:FE98:6E9B i 2600:3c03::f03c:91ff:fe37:3141 to proxy, więc przedłużka się przyda ;) Pzdr, tufor (dyskusja) 16:43, 18 lip 2018 (CEST)

Odp. prośba o pomocedytuj kod

Iljin Borys Serhijowycz. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 20:33, 18 lip 2018 (CEST)

Witaj ponownie :) Jeśli to Rosjanin, wtedy nazwisko zostanie takie samo (Iljin), ale imię i otczestwo będzie brzmiało Boris Siergiejewicz. Loraine (dyskusja) 21:37, 18 lip 2018 (CEST)

Sily powietrzneedytuj kod

Witaj, to informacja jakich setki podejmują codziennie rządy państw na świecie, tak z naszego podwórka, czy pamiętasz ile razy dziennie polski rząd podejmował decyzje o zakupie maszyn F-16. Ile razy dziennie rzady innych panstw podejmuja decyzje o zakupie samolotów bojowych, dla ulatwienia, taki samolot sluzy mniej wiecek 20 lat. Czy to oznacza, ze z medalowego hasla Eurofighter Typhoon nalezy Twoim zdaniem usunac caly rozdzial Potencjalni nabywcy???? Z DA Boeing P-8 Poseidon rowniez?? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 19:11, 19 lip 2018 (CEST)P.S. Sorki za brak polskich liter--Tokyotown8 (dyskusja) 19:11, 19 lip 2018 (CEST)

 • Witaj, nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem Twoje intencje. Co do liczby znakow zapytania, tak, zrozumialem, wystarczy jeden :). Informacje o zainteresowaniu państwa konkretnym egzemplarzem w zalinkowanych przez Ciebie artach dotyczą bezpośrednio przedmiotu tego artu – w hasle o Typhoonie, jest informacja o Norwegii, ktorej zaoferowano ten samolot, jak i F-35...czy zatem powinnismy usunac informacje o ofercie dla Norwegii? – nic z tego nie wyszlo. O F-35? – w koncu to art o Typhoonie a nie o F-35? A co z Japonia? Tam nawet nie bylo decyzji tylko zainteresowanie. Informacje o zainteresowaniu państwa konkretnym egzemplarzem...dotyczą bezpośrednio przedmiotu tego artu. Wskazują na jego oddźwięk i zauważalność. W artykulach o silach powietrznych, informacja o ich zainteresowaniu konkretnym typem samolotu Twoim zdaniem nie wskazuja na jego oddziwek i zauwazalnosc? Nadal pragnalbym poznac Twoje zdanie, ile razy polski rzad podejmowal decyzje o zakupie F-16 (to w kontekscie to informacja jakich setki podejmują codziennie rządy państw na świecie). Ponadczasowość – element stylu encyklopedycznego, który polega na takim formułowaniu opisu, aby pozostał prawdziwy niezależnie od tego, co się wydarzy w przyszłości. Bez wzgledu na to co sie wydarzy w przyszlosci, slowacki rzad podjal decyzje o zakupie F-16. Moze zmienic ja, moze nie kupic samolotu, moze Slowacja sie rozpasc ale taka decyzja zapadla i juz. Jakie jej beda jej konsekwencje, to juz zupelnie inna sprawa. Podana informacja stwierdza zaistnienie faktu, nie sili sie na opis jak bedzie. Ta decyzja jest trwala decyzja, moga ja zmienic, oczywiscie, ale w tym dniu, w tym roku, stwierdzili tak a nie inaczej, jutro moga zmienic zdanie, ale to bedzie jutro. Ani Typhoon ani Poseidon, nie byly by wyroznionymi haslami gdyny ich autorzy kierowali sie Umieszczanie takich informacji, zwłaszcza tych w odniesieniu do przyszłości wymaga ciągłego aktualizowania hasła, a nie jesteśmy w stanie przy takiej liczbie haseł upilnować tej aktualizacji. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 21:44, 19 lip 2018 (CEST)

Siły powietrzneedytuj kod

Dzięki za Twój głos w dyskusji. Czy mógłbyś się jeszcze odnieść do grożenia blokadą i wniosków typu "Wyobrażam to sobie w ten sposób, że zablokuję Ci możliwość edycje (chyba na dość długo, patrząc na rejestr Twoich blokad)" nie zważając na to, że każda z tych blokad była mniej lub bardziej kontrowersyjna, nałożona z naruszeniem zasad. Na przykład jedna blokada jeśli dobrze pamiętam została nałożona wbrew innemu administratorowi. Chcę zaznaczyć, że administratorom zbyt szybko przychodzi do nakładania blokad, czasami mam wrażenie, że jest to ich głównym celem. Eurohunter (dyskusja) 21:09, 19 lip 2018 (CEST)

Bóg Stworzycieledytuj kod

Też sie zastanawiałem nad usunienciem, byles szybszy.--J.Dygas (dyskusja) 19:15, 30 lip 2018 (CEST)

Tydzień Artykułu Północnokoreańskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Północnokoreańskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 12:36, 31 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie – Razim, Babka odeskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 01:49, 1 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie – Ponticola bathybiusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:15, 6 sie 2018 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Blockedytuj kod

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Specjalna:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 04:21, 10 sie 2018 (CEST)

 • Apologizes for posting in English.

Podziękowanie – Padogobiusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:40, 17 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie – Nototenia marmurkowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:24, 20 sie 2018 (CEST)

Wikimedia – Tygodnie tematyczneedytuj kod

Hej, odnośnie tematu w kawiarence. Nie chodziło mi o podsumowanie, to robi Zala (za co podziękowania), tylko o potwierdzenie :) Po prostu musi się podpisać ktoś z Wikimedia, żeby możliwy był zakup nagrody. Po tygodniu Kanadyjskim III wiadomość przyszła bardzo szybko, więc zacząłem się trochę martwić. Ale temat już i tak nieaktualny :) Pozdrawiam, Wiroid (dyskusja) 20:04, 21 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie – Kłujek kamiennyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 12:02, 23 sie 2018 (CEST)

KAedytuj kod

Hej! Co do uzasadnienia głosu przeciw – zadawanie pytań innym kandydatom: rozumiem, przyjmuję :) Jeżeli uważasz, że np. należałoby moje pytania wykreślić – kreśl. Natomiast nie do końca się zgodzę, z "ogłaszaniem wyników przed zakończeniem głosowania". Napisałem "Bądźmy realistami, razem z Wostrem, Nostrixem i Felisem raczej zostaniemy wybrani. I jest dla mnie istotne z kim będziemy pracować". Wyniki są jawne, wszyscy mogą sprawdzić jak w tej chwili wygląda sytuacja. W moim odczuciu w tym komentarzu nie ma niczego złego, nie ogłaszam wyników: jedynie tłumaczę skąd takie, a nie inne moje podejście do głosowania (którego celem jest przecież możliwie dobre dobranie składu KA! A różnie z tym w historii bywało). W dodatku teza zawarta przeze mnie nie jest chyba kontrowersyjna? :) Jest raczej logicznym wnioskiem z aktualnych wyników, okraszonym słowem "raczej" ;) Masz pewnie na myśli to, że kandydat nie powinien w żaden sposób komentować wyników trwających wyborów – ale przecież np. w uzasadnieniach wszelkich głosowań takie argumenty wielokrotnie się pojawiały i nie były traktowane jako coś nagannego. Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 22:19, 9 wrz 2018 (CEST)

Radna dopływ Wschodniejedytuj kod

Bardzo bym prosił o sprawdzenie w moim brudnopisie nowego artykuły o rzecze Radnej. Proszę o pomoc Wikipedysta:Grigory.wysocki/brudnopis. Grzegorz Wysocki (dyskusja) 20:04, 11 wrz 2018 (CEST)

A co to ma być?edytuj kod

Hej! A co to takiego? ;) Mam nadzieję, że to tylko wikiurlop i za niedługo znowu zobaczę Cię w akcji ;) Serdecznie pozdrawiam, tufor (dyskusja) 16:56, 8 paź 2018 (CEST)

I witamy ponownie ;) Wypalenia się zdarzają, czego sam jestem przykładem, ale coś tu zawsze ciągnie. Tak jakbyś wlazł butem w gumę do żucia i cholerstwa nie mógł za nic odkleić ;P Dziwne. Nic to, fajnie Cię znowu widzieć! tufor (dyskusja) 15:29, 23 paź 2018 (CEST) Ze mną bezpieczniej? Czuooowieku, ja nawet nie pamiętam ile oddechów na ile uciśnięć! ;) Lepiej, że Ci się nie odeszło, bo kto by blokował zakresy chmury Amazona? ;p Jeszcze raz dzięki! tufor (dyskusja) 19:38, 26 lis 2018 (CET)

Odp:Odp:2 (Kościół św. Katarzyny w Gościeszowicach)edytuj kod

Odp:Odp:2 (Kościół św. Katarzyny w Gościeszowicach)

Być może. Obawiam się jednak, że problem może być dość duży, patrząc na aktywność autora... Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:01, 3 lis 2018 (CET)

Prośba o informację zwrotnąedytuj kod

Witam. Bardzo proszę o informację zwrotną. Zwykle staram się niczego nie kopiować i nie naruszać praw autorskich, jednak w przypadku Kościół św. Katarzyny w Gościeszowicach zauważyłem licencję CC, więc uznałem, że możliwe jest częściowe skopiowanie treści. Nie jestem znawcą tematyki licencyjnej (może to mój błąd), jednak na stronie Creative Commons pisze wyraźnie: Dzielenie się — kopiuj i rozpowszechniaj utwór w dowolnym medium i formacie. A dalej: Utwór należy odpowiednio oznaczyć, podać link do licencji i wskazać jeśli zostały dokonane w nim zmiany . Możesz to zrobić w dowolny, rozsądny sposób. Rozumiem, że oznaczenie w przypadku przypisu jest wystarczające. Jednocześnie nie jesteśmy stroną komercyjną. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, jeśli coś źle zrozumiałem lub o wskazanie, czego w tym wypadku nie można i dlaczego, bo wydaje mi się to dość jasno napisane. Będzie to dla mnie informacja kierunkowa na przyszłość. Dzięki. MOs810 (dyskusja) 19:55, 4 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Babka potokowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 6 lis 2018 (CET)

Kwestie licencyjneedytuj kod

Cześć. Jeszcze odnośnie licencji. Mam trochę zdjęć (klimaty polskie lat 70.), które odziedziczyłem po mojej nieżyjącej Mamie. Na jakiej zasadzie mogę je wrzucić na Commons? Pzdr. MOs810 (dyskusja) 13:19, 7 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Babka szorstkaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:25, 12 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Babka pisanaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 18 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Pomatoschistusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 29 lis 2018 (CET)

Podziękowanie – Kurek czerwonyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:21, 5 gru 2018 (CET)

Podziękowanie – Nitkodziobekedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:10, 9 gru 2018 (CET)

Nazwy zwyczajoweedytuj kod

Cześć, Mariusz :-) Polecam Twojej uwadze Nazwy wymagające potwierdzenia. Proszę, daj mi znać, jeśli trafisz na źródło którejś z nich. Pozdrawiam serdecznie, Ark (dyskusja) 21:52, 16 gru 2018 (CET)

Dzięki za Czy wiesza :-) Nie miałem pomysłu na zajawkę. A co z kurkiem sinopłetwym, też nie masz pomysłu? Ark (dyskusja)

Siećedytuj kod

Dobry wieczór,

ta sieć skrzelowa to naprawdę nic pilnego, ale skoro się odzywasz, w odpowiedzi życzę Ci spokojnych i szczęśliwych świąt, najlepiej z dala od komputera, światowej sieci i dyskusji nad artykułami. Na to będzie czas później. Pozdrawiam serdecznie Anagram16 (dyskusja) 00:03, 24 gru 2018 (CET)

Podziękowanie – Theloderma corticaleedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 4 sty 2019 (CET)

Podziękowanie – Kurek sinopłetwyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:36, 7 sty 2019 (CET)

Tydzień argentyńskiedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 18:35, 9 sty 2019 (CET)

Podziękowanie – Brosmaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:12, 15 sty 2019 (CET)

Podziękowanie – Wyrostki pyloryczneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 16 sty 2019 (CET)

Podziękowanie – Tobiasz (ryba)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:28, 21 sty 2019 (CET)

Re: Konger wschodniedytuj kod

Cześć! Nie zgodzę się z Tobą. Tworzenie sekcji zawierających dwa zdania (albo jedno) tylko optycznie „powiększa” artykuł, co czyni go, moim zdaniem, mniej czytelnym. Może warto by zatem wypracować tu jakiś standard w Wikiprojekcie:Biologia? Grzegorz Browarski [🍺] 14:19, 27 sty 2019 (CET)

Ad. Świnki (ryby)edytuj kod

Cześć. Sugeruję daleko idącą ostrożność w upowszechnianiu zwyczajowych nazw dla rodzajów (zwłaszcza ryb). Spójrz, proszę, na świnki w Polskie nazewnictwo popularne ryb/Cypriniformes. Są tam również Xenocypris, Protochondrostoma, Pseudochondrostoma i Parachondrostoma. Ark (dyskusja) 20:08, 4 lut 2019 (CET)

Wielu autorów chętnie (i często pochopnie) operuje nazwami zwyczajowymi rodzajów, stąd wiele niekonsekwentnych nazw (a u nas ujednoznacznień). Dość dawno temu mieliśmy w projekcie zoologicznym takie uzgodnienie, że rodzaje pozostawiamy pod nazwą naukową. Ssaki się wyłamały, ponieważ opublikowano nomenklator (przyjęli nazwy rodzajowe w l.poj.!). Systematyka ptaków jest dość stabilna, ale systematyka pozostałych grup zmienia się dynamicznie. Przy naszych słabych polskich źródłach pogłębimy tylko bałagan: to jak to jest z tymi świnkami? Z definicji Chondrostoma? A pozostałe świnki? ... Nietrudno będzie wskazać źródła dla np. śledź, ale brzanka już gorzej (wg m.s.z.R. brzanki to Puntius). Temat trudny i śliski. [Dosyć marudzenia ;-) Pzdr.] Ark (dyskusja) 21:55, 4 lut 2019 (CET)

Prośbaedytuj kod

Chyba coś źle zrobiłem z przenosinami do archiwum dyskusji. Czy mógłbyś naprawić mój błąd. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)) --Jurek281 (dyskusja) 10:28, 5 lut 2019 (CET)

Dzięki. --Jurek281 (dyskusja) 11:21, 5 lut 2019 (CET)

Coś jest nie tak. Po kliknięciu na archiwum 3 pokazuje się archiwum 2. :( --Jurek281 (dyskusja) 16:19, 5 lut 2019 (CET)

Już poprawiłem z 2 na 3 i działa. Jeszcze raz dzięki. --Jurek281 (dyskusja) 16:35, 5 lut 2019 (CET)

Odp:Przypomnienie zasad Wikipediiedytuj kod

Odp:Przypomnienie zasad Wikipedii

Nie będę tolerował działań Wipura, który znajdzie sobie jakąś nazwę artykułu, która mu się nie spodoba, zmieni ją/spolszczy wedle swojego widzimisię i jeszcze zawali hasło idiotycznymi przypisami do wprowadzonej przez siebie nazwy, do wszystkich pięciu publikacji znalezionych przez niego w necie, a nazwę powszechnie stosowaną/dominującą opatrzy uwagą, że jest błędna, powołując się na jakiegoś tłumacza przysięgłego. Kpina, cyrk. Khan Tengri (dyskusja) 19:16, 7 lut 2019 (CET)

Chciałbym zwrócić uwagę, że Khan Tengri posuwa się do bardzo nieładnych manipulacji. Zamieszczona przeze mnie uwaga po pierwsze nie odnosiła się do nazwy jako takiej, lecz do formy przymiotnika, po drugie nie mówiła nic o błędzie i po trzecie tłumacz przysięgły nie jest w niej wymieniony i dostał się tam tylko przy okazji. Językoznawcą stwierdzającym, że forma „kazachski” to rusycyzm, jest przede wszystkim Bogdan Walczak, czego Khan Tengri dziwnym trafem nie zauważa (ale dogrzebał się do tłumacza z drugiego przypisu po słowie „rusycyzm”). Językoznawcami krytykującymi formę „kazachski” są też Zygmunt Saloni (wprost podlinkowany w uwadze) i Mirosław Bańko – ciekawe, jak Khan Tengri doszedł do końca tej porady (a musiał dojść do końca, skoro przeczytał o tłumaczu) i nie zauważył wypowiedzi Mirosława Bańki. Trochę to smutne, że w taki sposób ustosunkowałeś się do tendencyjnego komentarza Khana Tengriego i do najmniej istotnego elementu w całej tej uwadze. Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 22:58, 7 lut 2019 (CET)

Odp:Odp:Do przyblokowaniaedytuj kod

Odp:Odp:Do przyblokowania

Sprawę zgłaszałem, tak niedawno że nawet wątek nie jest jeszcze zarchiwizowany, i oczywiście Checkuserzy jeszcze pamiętali. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:03, 7 lut 2019 (CET)

Zabezpieczenieedytuj kod

Hej :) Dałem na najniższym, bo na OZ przeszkadza ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 19:40, 8 lut 2019 (CET)

Odp. Swietowidowedytuj kod

Анатолий Николаевич Световидов – Anatolij Nikołajewicz Swietowidow. bogic (dyskusja) 14:49, 9 lut 2019 (CET)

Re: Macedoniaedytuj kod

Wiem. Już mi się kiedyż zdarzyło dzielić wywołania szablonu na Birma/Mjanma i po zmianie flagi Tajwanu. Dla Macedonii 1995-2018 trzeba w wywołaniach albo dodać wariant 1995 albo zmienić kod na "Macedonia". Tutaj wolałem najpierw dobrze poprawić szablon niż odkręcać dziwne jego przeróbki. Wywołaniami zajmę się za kilka dni. ~malarz pl PISZ 19:17, 17 lut 2019 (CET)

Podziękowanie – Zęby gardłoweedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:36, 19 lut 2019 (CET)

Kilkanaście tygodni temu przegląfałem książkę pt. "Księga zwierząt niemalże niemożliwych" – było tam o murenach, i że Giger, projektując xenomorfa z serii "Alien", podobno nie wiedział, że one też mają zęby gardłowe – czy też mowa o innych organach? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 21:40, 19 lut 2019 (CET)

Podziękowanie – Sebastes fasciatusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 21 lut 2019 (CET)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Szwedzkiego IIIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Szwedzkiego III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 16:17, 22 lut 2019 (CET)

Podziękowanie – Coregonus trybomi, Okowieledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 10:03, 28 lut 2019 (CET)

Ad:Zamach na Martina Luthera Kingaedytuj kod

Ad:Zamach na Martina Luthera Kinga

Cześć! Mam wątpliwość dotyczącą zapisu "Ford Mustang" wielkimi literami. Mamy orzeczenie Rady Języka Polskiego (ale z 2002 roku), które mówi że w takim użyciu (nazwa wyboru) powinno być małymi literami. Z drugiej strony jest porada językowa (i to sprzed dwóch lat), gdzie mamy bardziej szczegółowo to omówione, ale z niej wynika, w tym wypadku, raczej zapis wielkimi literami. Nie chcę o to kruszyć kopii, bo nie warto, ale nie mam pewności, czy jednak małe litery nie byłyby tu właściwsze (zwłaszcza, że Polacy mają tendencję do nadużywania majuskuł). Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:29, 28 lut 2019 (CET)

Podziękowanie – Świnka dalmatyńskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:49, 3 mar 2019 (CET)

infoboxedytuj kod

Witam

Próbowalem zmienić infoboks w tym haśle https://pl.wikipedia.org/wiki/Gilberto_Tellechea

niestety wyskoczył mi komunikat UWAGA: Błąd parametru {{{dyscyplina}}}=szermierka Ten parametr może przyjmować jedynie wartości: futsal, piłka nożna, piłka nożna plażowa, koszykówka, siatkówka, żużel, hokej, rugby, tenis stołowy, unihokej

pozdrawiam Stupa1989 (dyskusja) 16:20, 8 mar 2019 (CET)

@Stupa1989, zatem zwróćmy się do tych, którzy mogą na ten temat coś wiedzieć. @malarz pl, @Szoltys, gdzieś mi się obiło o oczy, że coś majstrowaliście przy sportowych infoboksach. Stupa do każdego biogramu o sportowcu wrzuca {{szablon:medalista infobox}}, a przecież mamy uniwersalny {{szablon:Sportowiec infobox}}, który, jak widać, nie spełnia swojej uniwersalnej roli. Podpowiecie coś? Torrosbak (dyskusja) 18:09, 8 mar 2019 (CET) @Stupa1989, po prostu nazwa dyscyplina powinna być bez linku. Poprawiłem starą wersję artykułu. ~malarz pl PISZ 19:04, 8 mar 2019 (CET)

Czy wiesz – Catedral (szczyt)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 04:00, 11 mar 2019 (CET)

Wyspa Roseedytuj kod

Byłbyś w stanie zrobić coś z tym liliputem? Nie widzę jej nawet na załączonej mapie. W wersji angielskiej jest ledwie jeden przypis. Z tego, co pamiętam, to wyspami też się zajmowałeś. Hasło wylądowało na mojej liście do poczekalni. Takich obiektów raczej nie zgłaszam, ale szkoda byłoby mi to po prostu przepuścić, bo będzie wisieć w takiej postaci przez kolejne lata. Sławek Borewicz, → odbiór 18:46, 12 mar 2019 (CET)

Dziękuję za ekspresowe wrzucenie tematu na warsztat. Sławek Borewicz, → odbiór 19:17, 13 mar 2019 (CET)

Podziękowanie – Catedral (szczyt)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:40, 27 mar 2019 (CET)

Podziękowanie – Rose Islandedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 04:42, 5 kwi 2019 (CEST)

Dwie sprawyedytuj kod

Hej :) Mam do Ciebie dwie sprawy – lokalną i bardzo nielokalną :)

 • w kwestii nielokalnej – trwa CEE Spring 2019, a ponieważ pamiętam Twój wkład z zeszłego roku (co prawda chyba najintensywniej w tygodniu tureckim, do którego w tym roku jeszcze czas), więc korzystam z okazji, żeby zareklamować tegoroczną edycję :)
 • w kwestii lokalnej – chciałabym w Poznaniu zorganizować regularne, comiesięczne spotkania z Wikipedią (edytujemy sobie razem przy kawie, może jakieś spotkania tematyczne). Kiedyś takie się u nas odbywały, ale sprawa umarła. Teraz badam zainteresowanie – czy byłoby to dla Ciebie ciekawe? Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 16:59, 11 kwi 2019 (CEST)

Crooked Harbouredytuj kod

Dobrze ci wychodzą hasła geograficzne, a szczególnie ich poprawianie. Pozwalam sobie wrzucić kolejne. Tym razem nawet w wersji angielskiej ono wygląda bardzo słabo. Sławek Borewicz, → odbiór 09:14, 13 kwi 2019 (CEST)

Brrr... To jest kantońska nazwa :( z tego co wygrzebałem online (MDGB, porządny słownik) to w jyutping będzie Gat Ou Hoi (pomijamy tony); wg transkrypcji Yale tak samo; zapis przez K to pewnie jakaś tradycyjna brytyjska transkrypcja --Felis domestica (dyskusja) 22:28, 13 kwi 2019 (CEST) Dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 11:12, 14 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Coregonus danneriedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 18:02, 13 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Gat Ou Hoiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mathieu Mars (dyskusja) 11:20, 14 kwi 2019 (CEST)

Odp. Narwaedytuj kod

Cześć i bardzo dziękuję za miłe słowo. Ja mam Narwę w planach na ten rok, ten tydzień estoński traktuję trochę jak przygotowania do wyjazdu :) Pozdrawiam! Loraine (dyskusja) 14:13, 14 kwi 2019 (CEST)

Odp:Gat Ou Hoiedytuj kod

Odp:Gat Ou Hoi

Cześć. A czy nazwa nie może być po angielsku? Wszak to też język urzędowy w Hongkongu. W nawiasach dodatkowo podać standardową nazwę mandaryńską w pinyinie – Ji’ao Hai oraz nazwę w dialekcie kantońskim w jyutpingu – Gat Ou Hoi. Moim zdaniem to byłoby najlepsze rozwiązanie. Khan Tengri (dyskusja) 22:57, 14 kwi 2019 (CEST)

Łama (rzeka)edytuj kod

Chciałem sam chociaż dodać źródło do danych (długość, powierzchnia), ale się zatrzymałem. Nie jestem pewien co do autorytatywności źródła podanego w wersji rosyjskiej (status dobrego artykułu). Sama strona źródłowa wygląda dość dziwnie – trudno znaleźć na niej informacje, jaka instytucja za nią odpowiada. Sławek Borewicz, → odbiór 10:59, 18 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Obszarów Wodnych III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:57, 29 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie – Gat Ou Hoiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 06:57, 2 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie – Coregonus danneriedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:37, 6 maj 2019 (CEST)

Odp:86.111.240.164edytuj kod

Odp:86.111.240.164

Tak, rozkojarzony ciut byłem, nie zauważyłem, że zmieniam już istniejącą blokadę. Dopiero po komunikacie o pomyślnej zmianie się zorientowałem – no i sobie po łapkach dałem i wróciłem do 2 tyg. Poza tym poleciał 1 miesiąc globalnej blokady ;) Moja kulpa, obiecuję uważać :) Piastu βy język giętki… 16:55, 1 cze 2019 (CEST)

Ad: Sardela peruwiańskaedytuj kod

Ad:Sardela peruwiańska

Hej! W sekcji "Ochrona" coś zjadło fragment ostatniego zdania. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:35, 3 cze 2019 (CEST)

Czy wiesz – Sardela peruwiańskaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 15:26, 3 cze 2019 (CEST)

Passirioedytuj kod

Poprawiłem, żeby było bardziej zrozumiałe i dodałem inne źródło. Nieprawdą jest, że nie stostuję się do zaleceń: [5] przy Torre Eurosky.

Ponadto stworzyłem 9 haseł wczoraj tutaj: [6] i WSZYSTKIE były uźródłówione i hasła, które napisałem o katedrach nie łamały praw autorskich i proszę mi tego nie wmawiać.

Hasło o katedrzeedytuj kod

W oryg. "Non si sa nulla di certo delle origini della costruzione" NIE JEST KOPIĄ CZY PLAGIATEM OZNACZA DOSŁOWNIE "Nie jest nic pewnego o pochodzeniu konstrukcji", a ja napisałem i sparafrazowałem "Nic nie wiadomo o pierwszych wzmiankach na temat świątyni". Cały tekst sparafrazowałem i przerobiłem jak i inne teksty.

(dyskusja) 08:17, 12 cze 2019 (CEST)

Polski Alarm Smogowyedytuj kod

Dziękuję za pomoc. Rozumiem, że jeśli sparafrazuję zdania pochodzące ze strony PAS to nie naruszę praw autorskich.

Re: Odp:Do blokadyedytuj kod

Dokładnie tak, od tego właśnie, potem była jakaś królowa.. ale mi wyleciało z pamięci, jak trzeba to poszukam, Thraen (dyskusja) 12:57, 14 cze 2019 (CEST)

Kazimierz Kręckiedytuj kod

Dobry wieczór ,dlaczego został usunięty artykuł o księdzu Kazimierzu Kręckim ? zasłużonym dla Pomorza i to bardzo. Najpierw ten co zgłosił doczepił się o to że to artykuł archaiczny A jak się dowiedział że głównym autorem jest profesor Jastrzębski to zmienił front i zgłosił prawa autorskie .Dlaczego taka zasłużona postać nie ma miejsca u Was to kto za nią zasługuje ?

Zimmermannedytuj kod

Artykuł stworzyłem ledwo godzinę temu i zrobiłem sobie przerwę na kolację. Wikipedia to projekt zbiorowy, dlatego najważniejsze jest w niej zalecenie, zawarte w często zapominanym szablonie {{topopraw}}:

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych.

Oczywiście trzeba to hasło jeszcze uzupełnić, ale nie pali się, liczę przy tym na wsparcie społeczności (m.in. np. z infoboksem, bo ich nie lubię), a sam jeszcze chcę coś poszukać trochę źródeł, może mi się coś uda. Ale to nie dziś chyba, bo jakoś mi weny zabrakło do szukania w Internecie.

Co do malarz/grafik: ja dałem, że (malarz), bo taki był czerwony link w haśle kamienica Pod Złotym Dzbanem, więc dostosowałem się do niego. Widzę że tam też zmieniłeś na (grafik), więc jest OK.

Julo (dyskusja) 23:17, 14 cze 2019 (CEST)

Odp:Podziękowanieedytuj kod

Odp:Podziękowanie

Hej. Dziękuję za dobre słowo. Miło mi. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 07:08, 15 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie – Sardela peruwiańskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:22, 16 cze 2019 (CEST)

{{FishBase gatunek}}edytuj kod

Podaj mi jeszcze przykładowe wywołanie z tymi parametrami i efekt jaki powinien wyjść. Możesz zsubstować wywołanie bez tych parametrów i dodać do niego to co miałyby te nowe parametry wprowadzić. ~malarz pl PISZ 18:10, 17 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie – Hippocampus bargibantiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:02, 21 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie – Pławikonik kolczastyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 25 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie – Ognica promieniopłetwaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:31, 8 lip 2019 (CEST)

Tràigh Mhòredytuj kod

Ostatnio wrzucałem ci zatokę w Hongkongu. Tym razem znów coś w okolicach morza. Wygląda wątło, a w wersji angielskiej zupełny brak źródeł. Gdyby nie te kamienie, to temat prawie wakacyjny. Znalazłbyś coś? Sławek Borewicz, → odbiór 21:12, 9 lip 2019 (CEST)

To może byś na jakiś czas przerzucił do swojego brudnopisu? Sławek Borewicz, → odbiór 19:04, 10 paź 2019 (CEST) Dziękuję za załatwienie sprawy. Sławek Borewicz, → odbiór 15:19, 3 lis 2019 (CET)

Tydzień Artykułu Baskijskiegoedytuj kod

Witam :) Jeśli miałbyś ochotę zagłosować na moją propozycję Tygodnia Tematycznego to zapraszam :) Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 16:04, 15 lip 2019 (CEST)

Czy wiesz – Sassandra (rzeka)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 18:20, 19 sie 2019 (CEST)

Wikigrant WG 2019-21edytuj kod

Cześć. W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania (szczegóły na stronie wniosku). Pozdrawiam i życzę owocnej pracy, Ankry (dyskusja) 21:16, 29 sie 2019 (CEST)

Podziękowanie – Sassandra (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 6 wrz 2019 (CEST)

Prośba o poradę dot. edycji szablonu "Czy wiesz"edytuj kod

Witaj Torrosbak.

Wrzuciłem propozycję artykułu do projektu "Czy wiesz" zgłaszając go za pomocą skryptu z gadżetu CzyWiesz.

Zauważyłem jednak, że pomimo wypełnienia przeze mnie wszystkich rubryk w skrypcie uruchamianym z gadżetu, to jednak na stronie projektu pokazał się szablon zgłoszeniowy z niewypełnionymi okienkami (etykieta, opis, aliasy, jest to,). Zamiast tego w okienkach tych widnieją napisy czerwoną czcionką ("BRAK").

Czy da się po zgłoszeniu uzupełnić te brakujące zapisy (ewentualnie, czy jest to konieczne)?

Problem dotyczy zgłoszonego artykułu Ogniszczanin utworzonego 4 października.

Bardzo proszę o radę – czy należy to jeszcze poprawić (uzupełnić), a jeśli tak, to w jaki sposób edytować ten szablon na stronie projektu? Dziękuję. Tolixus (dyskusja) 21:34, 7 paź 2019 (CEST)

Super! :) Poprawiłem – dziękuję. Tolixus (dyskusja) 22:13, 7 paź 2019 (CEST)

Goblikedytuj kod

Do tego pewnie będzie ci łatwiej znaleźć źródła. Sławek Borewicz, → odbiór 17:24, 30 paź 2019 (CET)

WG 2019-31edytuj kod

Cześć

W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania. Ankry (dyskusja) 08:27, 14 gru 2019 (CET)

Grzyby i porosty na torfowiskuedytuj kod

Torfowisko Wieliszewo 7 Jeśli chodzi o porosty i grzyby to są to:

 • (10), (12) –pniarek obrzeżony
 • (11) – to chyba jakieś gnijące orzeszki czy inne owoce
 • (13) – porost Physcia sp.
 • (7) – głównie chrobotki: strzępiasty i szydlasty
 • (21) – chrobotek szydlasty
 • (3) – chrobotki: strzępiasty i szydlasty
 • (5) – chyba plecha pierwotna chrobotków
 • (6) – Physcia sp.

Torfowisko Wieliszewo 5

 • (5) – chrobotek, chyba kieliszkowy
 • (13) – chrobotek szydlasty
 • (5) – niemożliwy do pewnego oznaczenia tylko na podst. tego zdjęcia
 • (2) – Physcia

Wszystko to gatunki pospolite. Selso (dyskusja) 17:16, 29 gru 2019 (CET)

Zespół pałacowy w Starnicachedytuj kod

Cześć, dałbyś radę dopisać sekcję o pałacu? Można by wyeksponować w CW. :) Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 21:31, 21 sty 2020 (CET)

WG 2020-2edytuj kod

Cześć

W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania. Ankry (dyskusja) 17:41, 11 lut 2020 (CET)

Banderowiecedytuj kod

Witaj. Zmieniłem na stałą blokadę. Jeśli uważasz, iż nie słusznie, działaj. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 20:55, 12 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Zespół pałacowy w Starnicachedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:20, 13 lut 2020 (CET)

Gratulacjeedytuj kod

38 sekund! Nowy rekord? ;P Dzięki, tufor (dyskusja) 19:08, 16 lut 2020 (CET)

Co to za grzyb?edytuj kod

To może być łojek naziemny (Sebacina epigaea), albo łojek bezkształtny (Sebacina incrustans). Selso (dyskusja) 08:07, 19 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Zespół pałacowy w Borzęcinieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:37, 28 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Mono (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 2 mar 2020 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2020-03/Nominacjeedytuj kod

Hej :) Trzeba kliknąć i znaleźć swój nick ;) a dalej w samych superlatywach :) Myślę, że potwierdzenie będzie formalnością, tym bardziej że nie wykluczałeś niczego w przyszłości ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 21:58, 3 mar 2020 (CET)

RE: Ad:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2020-03/Nominacjeedytuj kod

... dla osób, które samie siebie nominowały. Jacek555 23:35, 5 mar 2020 (CET)

 • Eh, przy starcie wyborów jest kilkanaście stron do wystartowania lub zaktualizowania. Jeden z kolegów zapoczątkował wpisy wcześniej. Z kilkoma błędami. Więc anulowałem kilka stron pod rząd, by zdążyć. Jacek555 23:57, 5 mar 2020 (CET)

re: Kaukaz Północnyedytuj kod

Witaj,

OK, wszystkiego dobrego. PZDR Andros64 (dyskusja) 23:21, 7 mar 2020 (CET)

Odp:Ad:Roksana Węgieledytuj kod

Odp:Ad:Roksana Węgiel

Jak chcesz to przywróć, nie będę kruszył kopii :) Są też dzieci modele i modelki mające po kilka/kilkanaście lat, które też na tym zarabiają, a czy można mówić w tych przypadkach o zawodzie? Pozdrawiam. Jckowal piszże 10:25, 8 mar 2020 (CET)

Odp. Ad:Strzelanina w Zakładzie Karnym w Sieradzuedytuj kod

Dzięki. To wszystko przez tę flagę przy łódzkie! Ciągle mnie to szokuje. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:30, 11 mar 2020 (CET)

Odp. Ad:Dyskusja:Tomasz Ochońkoedytuj kod

Dziękuję za poradę i czujność. czy taka forma podmiany linku jest poprawna? Archivald. (dyskusja) 21:41, 11 mar 2020 (CET)

Pomianka (dopływ Prosny)edytuj kod

Witam. Mam pytanie odnośnie tekstu w w.w temacie Pomianki: "Uchodzi lewobrzeżnie do Prosny na jej 153,5 km" pytam jako laik w tej dziedzinie, czy to jest prawidłowa wartość 153,5 km? Wiem że pochodzi z tego adresu [7], ale wydaje mi się być nieprawidłowa. Mogę się mylić, więc proszę o naprowadzenie. Pozdrawiam. --Qzior (dyskusja) 13:10, 15 mar 2020 (CET)

 • Czy to długość biegu koryta rzeki Prosny liczona od źródła czy o ujścia? Jeśli od źródła to wydaje się niewłaściwa, chyba ze liczymy wstecznie od ujścia do Warty? --Qzior (dyskusja) 13:15, 15 mar 2020 (CET)
 • Dzięki za naprowadzenie, tego się nie spodziewałem, jak widać można liczyć bieg rzeki wstecznie od ujścia w górę. Człowiek się uczy całe życie;) Pozdrawiam.--Qzior (dyskusja) 13:24, 15 mar 2020 (CET)
 • Brawa za rozbudowanie hasła. Teraz jest co poczytać! --Qzior (dyskusja) 13:59, 15 mar 2020 (CET)

Mateusz Mośedytuj kod

Nie zgadzam się z postawionymi stwierdzeniami. Osiągnięcia są na miarę biogramu w encyklopedii. Mateusz Moś zdobył staranne wykształcenie muzyczne, przebywał na stypendium w USA, współpracował z wieloma znanymi artystami. Współuczestniczył w nagraniu albumów, miał swój wkład w eurowizyjnym wyjeździe Kasi Moś. Ponadto jest II koncertmistrzem Kameralnej Orkiestry Miasta Tychy Aukso - jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Wraz z Mateuszem Kołakowskim podjęli się próby samodzielnego stworzenia aranżacji pieśni Stanisława Moniuszki. Już niedługo premiera "moniuszkowskiego" albumu. To osiągnięcie, którym z pewnością nie może poszczycić się każdy polski artysta. Warto wspomnieć, że nazwisko "Moś" jest bardzo cenione w branży muzycznej. Co więcej, mój artykuł składa się aż z 15 przypisów - źródeł z wielu stron. Nie ma w nim linków z Wikipedii.

Aleecurly2000 (dyskusja) 13:30, 22 mar 2020 (CET)

Gaoyou Huedytuj kod

Mam dla ciebie kolejny obiekt. Tu nawet z podanym źródłem, ale nazwa sugeruje, że nie jest to źródło wystarczające. Sławek Borewicz, → odbiór 09:26, 30 mar 2020 (CEST)

Odp:Odp:Blokadaedytuj kod

Odp:Odp:Blokada
trafiłeś masti <dyskusja> 18:02, 28 kwi 2020 (CEST)

WG 2020-8edytuj kod

Cześć

W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania. Ankry (dyskusja) 08:17, 7 maj 2020 (CEST)

WG 2020-11edytuj kod

Cześć

W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania. Ankry (dyskusja) 21:35, 26 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie - Kamienna (dopływ Słupi)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:24, 8 cze 2020 (CEST)

Odp:Wikiprojekt:GLAM/Wiki-Chorzów/Uczestnicy i uczestniczkiedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:GLAM/Wiki-Chorzów/Uczestnicy i uczestniczki

To wszystko przez to zaproszenie. Dzięki za zwrócenie uwagi :) Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 08:27, 9 cze 2020 (CEST)

Ad:Jezioro Parnowskieedytuj kod

Ad:Jezioro Parnowskie

Hej Torro. W Katalogu Jezior są dwie wysokości: 55,0 i 55,2 - więc 55,1 jest close enough i nie ma co drążyć :) Natomiast w PRNG nazwa jeziora to nie Jezioro Parnowskie, a w odwrotnej kolejności zapis, czyli Parnowskie Jezioro (choć forma oboczna Jezioro Parnowskie jest podane jako nazwa alternatywna) - to już do przemyślenia, czy to dawać jako nazwę alternatywną w artykule, bo PRNG często lubi się mylić, a inne źródła głównie jednak dają Jezioro Parnowskie :) Dzięki za rozbudowę! Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 21:06, 24 cze 2020 (CEST)

 • Małe zaćmienie :) Oczywiście powyżej miałem na myśli nie powierzchnie, jak sugerują liczby a faktycznie wysokość a liczby te to 28,1 i 28,3 m n.p.m. :) Emptywords (dyskusja) 23:00, 24 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Jezioro Tatowskie, Parnowskie Jezioroedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:15, 12 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Torrosbak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy