Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy


Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Archiwa dyskusji:
20 maja 2006 - 17 lutego 2010
9 marca 2010 - 10 czerwca 2017
30 sierpnia 2017 - 23 września 2019
(zob. [1])re: user-0edytuj kod

Tak na szybko znalazłem Wikipedia:Poczekalnia/Załatwione kwestie techniczne (kwiecień 2010)#Szablon:User ru-0. Większość porządków w babelkach robiliśmy wiosną/latem 2006. ~malarz pl PISZ 11:03, 30 kwi 2020 (CEST)

Szkolenie dla redaktorówedytuj kod

Hej! Piszę do Ciebie, ponieważ masz uprawnienia redaktora polskiej Wikipedii. W poniedziałek 18 maja o godz. 19.00 odbędzie się zdalne szkolenie z uprawnień dla redaktorów - z przeglądania zmian i z wersji przejrzanych, które poprowadzi PMG. Podzieli się dobrymi praktykami, swoimi sposobami na lepsze przeglądanie i odpowie na wszystkie pytania. Szkolenie jest tak zrobione, żeby pomogło i zupełnie początkującym redaktorom i redaktorkom, i takim, którzy już mają z tym doświadczenie, ale chcieliby to usprawnić i polepszyć. PMG odpowie też na wszystkie inne pytania związane z edytowaniem. To świetny sposób, żeby rozwinąć swoje wiki-umiejętności. Szkolenie odbędzie się pod tym linkiem. Nie trzeba się zapisywać, ale będzie mi bardzo miło, jeśli dasz mi znać, czy będziesz. Pozdrawiam Cię serdecznie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 17:10, 16 maj 2020 (CEST)

Przypisyedytuj kod

Czemu miało by służyć usuwanie przypisów? Otóż nie można być bezkrytycznym wobec tego co między znacznikami ref dają użytkownicy. Najbardziej oczywisty przykład to przypisy do Wikipedii - w żadnym razie nie wolno takim przepuścić. Są jednak mniej rzeczy, jest nawet "czarna lista" stron do których nawet jakby chcieć dać przypis do filtr nie pozwoli. W tym przypadku jednak chodziło mi o przypisy do stron, które nie dość że mają wątpliwą wiarygodność, to jeszcze są w językach, których nie znał dodający, a zna je może jeden promil Polaków. To do czego dodaje się przypis jest pewną rekomendacją strony, sugeruje, że na jej podstawie można pisać encyklopedię. W całym art. o Goslingu nie widziałem jednego przypisu do Variety, Deadline, czy innego czasopisma zdobywającego informacje z pierwszej ręki, za to pełno było jakichś baz danych w mało popularnych językach - to chyba jednak nie tak jak być powinno? Mithoron (pedo mellon) 23:30, 1 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy