Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum1


Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pozdrawiam Ymar D + 13:43, 20 maja 2006 (CEST)

Spis treści

Nowe Masiewo

Hej upiorze polnocy, czy mógłbyś szerzej opsiać skąd te inne, alternatywne nazwy miejascowości? Ewentualnie gdzie takie nazwy występują, czy na mapach, czy na rozkładach jazdy... Trochę to teraz intrygujące. Może jakaś sekcja z opisem etymologii nazwy miejscowości. Przykuta 15:14, 20 lip 2006 (CEST)

Na naprawdę wielu mapach, na rozkładach PKS jest "Masiewo jakieś" a nie "jakieś Masiewo", kwestia zbadania jak jest w gminie. Jak wrócę do domu to wszystko zbadam i odpowiem ;)

Niemieckie nazwy polskich miejscowości

Przepraszam, ale skąd informacja, że Konin po niemiecku to Warthe? Nie wpisuj proszę informacji, których nie jesteś pewien. Pozdrawiam, Grubel 11:47, 18 paź 2006 (CEST)

 • No to zwróć uwagę, że nazwa w nawiasie nie jest kursywą, jak inne niemieckie nazwy miejscowości w tym haśle. Po prostu w niemieckiej wiki miasto Konin funkcjonuje jako Konin (Warthe), czyli Konin nad Wartą! W odróżnieniu od czterech innych Koninów w Polsce. Grubel 15:09, 26 paź 2006 (CEST)

Patrypasjanizm

http://www.mormoni.pl/html/2/03/1,07,2006,06,001.html Osobne istoty boskie to nie patrypasjanizm ale tryteizm. Lukas3 19:06, 25 paź 2006 (CEST)

Kapłaństwo kobiet

Witaj. Informacja o diakonisach w prawosławiu była w poprzedniej wersji, ale nie mogłem nigdzie znaleźć potwierdzenia, dlatego skasowałem. Czy możesz - tak dla mojej ciekawości - wskazać, gdzie można to potwierdzić? Bo w świetle wypowiedzi teologów prawosławnych wykluczyłem taką możliwość, ale to - być może - mój błąd logiczny. P-yahoo

Roman Florer

Cześć, dobrze opisałeś karierę tej osoby. Przydałyby się też podstawowe dane dotyczące niej tzn. miejsce, datę - urodzenia, oraz śmierci. --Nowis 15:35, 29 sty 2007 (CET)

Czuje się zobowiązany rodzinnie - to mój pradziadek :) Reszta danych na warsztacie, ale chciałem zrobić zalążek, z nadzieją, że teraz inni się na to rzucą poprawiać ;) --Upior polnocy 15:42, 29 sty 2007 (CET)

Witaj dodałem znalezione zdjęcie. Pozdrawiam. Patrz też Krakowska Szkoła Pilotów. Paweł --Pablo000 (dyskusja) 13:23, 31 paź 2008 (CET)

Konkordancja

Skasowałem to hasło. Na przyszłość nie kopiuj z Kopalińskiego. --Derbeth talk 20:54, 15 lut 2007 (CET)


SY Eltanin

Statek / jacht

Fakt, masz rację SY Eltanin wg definicji jachtem nie jest. Opierałem się na jego wyglądzie a nie przeznaczeniu. Jednak takie podejście owocuje konsekwencjami: trzeba zmienić SY przed nazwą na ... SV. Dalej idącymi konsekwencjami są ciągłe zmiany skrótów w zależności od chwilowego przeznaczenia (jacht płynie ze swoim właścicielem i kolegami - jest jachtem, został wyczarterowany - jest statkiem). Tym sposobem np. cały mój staż żeglarski odbywał się na statkach a nie jachtach. To trochę kłóci się z powszechnym pojmowaniem słowa "jacht" jako "każdy mały statek żaglowy".

Weź też pod uwagę że: "Przyjmuje się dla współczesnych jednostek, że granicą pomiędzy jachtem żaglowym i żaglowcem jest długość jednostki = 24 m (co wynika pośrednio z Międzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu – MPDM)" - z jacht żaglowy

Poszukuję po prostu konsekwencji. STS Pogoria Lc=40,9m nie jest jachtem (i dobrze), Zawisza Czarny Lc=42,7m nim jest - mimo że mogę go wyczarterować czy popłynąć na płatny rejs. Całkowicie niekonsekwentnie!

Ale zgodnie z definicją - rację masz! :-)

silnik główny / pomocniczy

Tu się zgodzić nie mogę! :-) Żaglowce i jachty żaglowe mają silniki pomocnicze. Inaczej byłyby "statkami o napędzie mechanicznym" (SV, MS) i/lub "jachtami motorowymi" (MY). Zresztą zobacz do definicji jachtu: Jachty żaglowe posiadają często pomocniczy napęd motorowy. Zobacz też: Smok (szkuner), SY Solidarity, STS Fryderyk Chopin, Gorch Fock, Jacht Gemini, SY Dziwna, Jurand (jacht), Dar Pomorza ...

PRS, wobec jachtów stosuje dokumenty żywcem skopiowane z dokumentów statkowych. IMHO stąd to pojęcie. Mi brzmi jakoś dziwnie w opisie jachtu: "silnik główny"! Szablon ten używany jest nie tylko do jednostek morskich - dziwnie brzmiałoby w opisie Biegnąca po falach napęd główny: "Wietierok 8E" - 8 KM (na razie nie ma tam wpisanego). Może - w szablonie - zamiast "napęd pomocniczy" użyć "napęd mechaniczny" a nie "silnik główny"? IMO warto by przedyskutować w szerszym gronie. pozdrawiam Wbartoszy 04:59, 17 lis 2007 (CET)


przy okazji - żaglowiec infobox

Użyty w tym haśle infobox "żaglowiec" ma zaszyte jako jednostki mocy napędu pomocniczego konie parowe HP. Nie masz pomysłu co z tym zrobić?

Wbartoszy 08:28, 6 mar 2007 (CET)

.

uznać, że HP to są Konie Mechaniczne a nie parowe :-) Podobne, ale to nie to samo! zobacz: Koń parowy Koń mechaniczny 1 koń parowy = 1,0139 KM <=> 1 KM = 0,9863 konia parowego

INFO: na [1] toczy się właśnie (w kilku wątkach) dyskusja na temat tego czy jacht czarterowany jest jachtem czy statkiem - przy okazji projektu zarządzeń porządkowych dyrektorów UM-ów dla jachtów do 24m. Ponieważ Eltanin pływa pod polską banderą - może Cię (Was) to zainteresować (jeśli nie wiecie) więcej: http://www.umgdy.gov.pl http://www.kulinski.gdanskmarinecenter.com/art.php?id=304 http://www.kulinski.gdanskmarinecenter.com/art.php?id=300&st=0&fload=1

Przekierowania

Witam. Nie tworzy się redirów z błędnymi zapisami (np. Leh Wałensa), zatem stworzony przez ciebie "Al - Kaida" oznaczyłem jako do skasowania. Poprawna jest bowiem pisownia łączna (analogicznie Kędzierzyn-Koźle, a nie Kędzierzyn - Koźle). Pozdrawiam, Arek1979 11:31, 10 maja 2007 (CEST).

Redir Leh Wałensa też by nie szkodził, bo może się ktoś pomylić. Trzeba było zatem poprawić tamten link, który znalazłeś na poprawną łączną pisownię. Arek1979 11:36, 10 maja 2007 (CEST).

Zdjęcia

Zerknąłbyś Wikipedia:Warsztat graficzny? Przykuta 14:54, 9 cze 2007 (CEST)

Hajnówka

Witam. Nie chodzi mi o sam herb i jego projekt, tylko o zasady wstawiania linków. Dyskusja o nowym herbie nie wnosi sama z siebie istotnych wartości merytorycznych o naszej wiedzy dotyczącej miasta, uznałem więc ten link za zbędny.--Bogitor 17:37, 17 cze 2007 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu: Pallotyni

Witaj serdecznie!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w WikiProjekcie:Pallotyni:

Pozdrawiam, Paterm >Odpisz< 20:26, 19 sie 2007 (CEST)

SY Eltanin

Wybacz, ale ws. integracji tego artykułu osiągnęliśmy już kiedyś konsensus przy okazji przy okazji poczekalni SDU. Polecam ten link --MaciejKa 19:28, 5 paź 2007 (CEST)

PS. Jeszcze to: dyskusję na ten temat odnoszący się do jachtów klasy Opal i propozycja zaleceń dotyczących jednostek pływających. Wobec tego, że rzadko bywasz na Wiki przywracam to do stanu z przed Twojej interwencji. Daleki jestem również od działań wandalizujących tego co powstaje na Wiki i robienia komukolwiek na złość. Czuję się upoważniony do takiego działania przez zabierających głos w powyższych dyskusjach. To tyle :) Pozdrawiam --MaciejKa 16:52, 8 paź 2007 (CEST) Cieszę się, że odpowiedziałeś zdawało się na bezskuteczne próby wyjaśnienia poprzedniego (Twojego) revertu :) Na dzień 18 sierpnia SY Elatanin miał lekkie wskazanie do połączenia z klasą J-80. Zdawało się wtedy, że wypracowaliśmy jakieś wspólne stanowisko, dlatego włączyłem Elatnin i inne jachty do ww. klasy - protestów nie było. Potem pod dłuższym czasie nastąpiło Twoje działanie, bez próby wyjaśnienia co i dlaczego tak się stało. Trudno jest dyskutować z numerem IP (tu bez skrupułów stosuję możliwość anuluj zmiany), ale mój login widniał w zakładce historia i autorzy. Następnie nim przystąpiłem do przywracania stanu z 18 sierpnia, zgłosiłem swoje uwagi na stronie Twojej dyskusji. Po trzech dniach uprzedziłem co robię i teraz otwieram usta ze zdziwienia otrzymując Twoją odpowiedź. Cytuję m in.: Zawzięcie kasując artykuł o "Eltaninie", Pisze tam jak wół i stąd uważam że nosi ona pewne znamiona niezamierzonego wandalizmu. Wymowa tych słów wszystko inne przesłania, nawet to co jest merytoryczne. Na tym poprzestanę --MaciejKa 19:00, 9 paź 2007 (CEST)

re:stacjha polarna

Toruńską ktoś zintegrował z uniwersytetem. Dlatego osobny artykuł został skasowany. Maikking dyskusja 18:28, 12 paź 2007 (CEST)

Białowieża Towarowa

:( Masz rację z tą ortografią. Co do Podolan to ... to nie mam pojęcia gdzie był ten posterunek, pytałem, szukałem, znajomi wzruszają ramionami. Nie do końca rozumiem definicję posterunek odgałęźny a szczególnie jego lokalizacji. Jak możesz daj jakieś namiary.--Beentree >>> 21:49, 19 paź 2007 (CEST)

Być może tak to w wygląda... ale tory od strony północy nie istnieją od... 60 lat? Z góry widoczna jest jedynie grobla. Pociąg do Białowieży Towarowej przyjeżdżał (sam kiedyś nim jeździłem), lokomotywa była przestawiana i skład jechał do Białowieży Pałac. .. ten punkt nie istnieje. Tory zaś rozgałęziają się w obie strony do Hajnówki i Białowieża Pałac w tym miejscu co jest w odległości około 200 metrów od Towarówki. Czy to znaczy, że w obu przypadkach (w obu "czerwonych tabelkach") trzeba wstawić 200 metrów ? Tylko nie wiem czy to będzie Białowieża Towarowa czy już Podolany. --Beentree >>> 00:45, 20 paź 2007 (CEST)

Właśnie (za późno) zauważyłem, że stworzyłeś Podolany (posterunek kolejowy) ponieważ mam wątpliwości co do sensu wstawiania tego punktu dzielę się z tymi wątpliwościami z Tobą. Uważam, że to zamierzchła historia i tylko w tym kontekście hasło powinno pozostać. Natomiast w Białowieża Towarowa chyba trzeba wstawić Grudki albo ten punkt 200 metrów od Towarówki. A;e przepisów kolejowych i zastosowania szablonu dokładnie nie znam, więc tylko podaję swą wątpliwość. --Beentree >>> 00:57, 20 paź 2007 (CEST)

No ładnie w tej samej minucie :)

Chlebnikow a Sorokin

No właśnie tak jest. Powielamy z jednej na drugą i miedzy artykułami, więc błąd może się rozprzestrzeniać. Jestem prawie pewien, że Sorokin jest katamaranem i że Chlebnikow nie jest. Ale może cos jest w klasach lodołamaczy? Coś co je łączy? Chociaż wątpię. A na pewno nie moga byc siostrzanymi.Ciacho5 21:01, 21 paź 2007 (CEST)

Ha, już wiem. Sorokin był pierwszy, później pobudowano te 3 następne, a jeszcze później Sorokinowi zrobiono nowy dziób (Thyssen-Waas bow), który wygląda jak kata a nawet trimarana. I wtedy Sorokin wypadł z klasy. O ile mnie pamięć nie myli, to widziałem go w akcji i ten dziób zapamiętałem, rufy już nie.

Tu jest aktualniejsze zdjęcie dziobu [2]. (Nie strasz zdjęciami komunistycznymi;)) Przepraszam za zamieszanie, ale za to poszerzyłem wiedzę.Ciacho5 02:31, 22 paź 2007 (CEST)

Grafika:Skupowo.jpg

Witaj, taka uwaga na przyszłość, gdy przeniesiesz grafikę na Comoons... zamiast wstawiać szablon {{ek}} służy temu specjalnie szablon {{NowCommons}}. LeinaD dyskusja 13:37, 3 lis 2007 (CET)

Kategorie

Zasada jest prosta. Nie wstawiamy nieistniejących kategorii. Ogólne zasady kategoryzacji znajdziesz tutaj: Wikipedia:Kategorie oraz Wikipedia:Kategoryzacja. Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 10:36, 13 lis 2007 (CET)

Na razie stacje kolejowe są kategoryzowane wg województw - np. Kategoria:Dworce i stacje kolejowe województwa mazowieckiego (część także w podkategorii miast, np. Kategoria:Dworce i stacje kolejowe Warszawy) - to à propos Twojego wpisu w WP:Linie kolejowe. Pozdr. >Antares< >info< 16:41, 15 lis 2007 (CET)

I need some Information

Hi Upior polnocy ! I found your name over Wikiprojekt:Żegluga and thought you might be able to help me out with something. - I write an article about "Sail trimming" (german: Segeltrimm) in the German wikipedia and I'd like to add a link to the Polish article (if there is one or at least one that touches the subject.) My problem is that my dictionaries don't cover nautic vocabulary :-(( Could you tell me what Sail trimming is in Polish and look up an article I could link to ? (I don't speak polish at all) You can contact me over my Userpage on the German wikipedia (click here) Hope to hear from you ! Segler1982 217.237.149.143 20:07, 14 lis 2007 (CET)

Piktogram

Hey. Czy jest gdzieś piktogram ze "zmianą ilości torów"? (Nie chodzi mi o "zmianę toru jazdy", czyli ) >Antares< >info< 21:41, 16 lis 2007 (CET)

MV Rojen

Panie Upiorze, infoboks i pół zdania to chyba za mało jak na korab fale prujący? Picus viridis RSVP? 02:03, 17 lis 2007 (CET)

BTW. Ponadto zdaje mi się, że tytuł był błędny? - poprawna nazwa jednostki MV Rozen (źr. [3]) LeinaD dyskusja 02:20, 17 lis 2007 (CET) To raczej nie ten sam statek. Jeden to masowiec, 1u0 m długości i pływa pod bułgarską banderą. Ten porwany wiózł 1.800 ton pomocy żywnościowej (więc raczej drobnicy), portem macierzystym była Mombasa, mo i nazwa statku na fotografii zapisana alfabetem łącińskim, nie bułgarskim. Picus viridis RSVP? 22:16, 18 lis 2007 (CET) Ale z drugiej strony tu: http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=21675&Cr=somalia&Cr1= - w przedostatnim akapicie wymienione są 2 bliźniacze jednostki o nazwach jakby słowiańskich. ??? Picus viridis RSVP? 22:25, 18 lis 2007 (CET)

Latarnia Morska Hornsund

Świetne zdjęcie latarni!

1. Na pewno gdzieś w notatkach lub tarckach z gps masz dokładniejsze współrzędne? Warto by dodać.

2. Link zewnętrzny (do Piotra Głowackiego) nie otwiera się :-( ("Sesja wygasła")

3. Nie jest jasne dlaczego UWE-1 czci Piotra Głowackiego - jeśli wiesz rozszerz to jakoś proszę. Uwe to jego ksywka? (Mi się Uwe kojarzy tylko z Uwe Amplerem - :-)) i naprawdę nie wiem jak to powiązać)

pozdrawiam

Wbartoszy 2007-11-27T21:36:13

W sprawie dyskusji na temat źródeł: Może napisałbyś maila do nich - stacji (adres jest tu: http://hornsund.igf.edu.pl) z prośbą o zamieszczenie na stronie www stacji kilku podstawowych informacji o latarni (mogliby skopiować z wiki nawet :-)). Chyba Cię tam znają? A przynajmniej Eltanina. Mogliby tez skrobnąć o postulatach usektorowienia. To by ucięło niepotrzebne dyskusje. Na stronę dyskusji daj info że wysłałeś maila. Co sądzisz o takim rozwiązaniu? Wbartoszy 20:16, 28 lis 2007 (CET)

Latarnia Morska Hornsund

Sekcja: Dane techniczne jest w każdym artykule o latarni morskiej. Zanim ją kolejny raz usuniesz, przeczytaj informację znajdującą się w: Kategoria:Polskie latarnie morskie lub Kategoria:Latarnie morskie. W sekcji: Dane techniczne mogą znaleźć się dodatkowe informacje o latarni, niż te, które znajdują się w infoboksie. Przykładem może być artykuł: Latarnia Morska Czołpino lub Latarnia Morska Rozewie. Poza tym artykuły z danej kategorii powinny być w miarę ujednolicone. Więc albo usuniesz z każdego artykułu dotyczącego latarni morskiej sekcję: Dane techniczne, albo usuniesz infoboksy. Jak do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Pozdrawiam.
netsurfer 10:08, 3 gru 2007 (CET)

Grafiki

Kazda grafike usunieta odpowiednio opisuje w del reason. Wejdz do usunietych i tam sprawdz jaki byl powod usuniecia. Herr Kriss 21:04, 17 gru 2007 (CET)

Cv, albo copyvio, to zlamanie praw autorskich. Reszta popularnych to bl - brak licencji, dw - praca pochodna i nu - nie uzywane. Herr Kriss 21:17, 17 gru 2007 (CET)

Infobox związku chemicznego

Wpisanie zakresu temp z "-" spowoduje, że parser traktuje to jak działanie matematyczne i odejmuje wpisane liczby wyświetlając błędną liczbę stopni Kelwinów. Sposobem na ominięcie tego, jest wpisanie zakresu w ten sposób jak to zrobiłem we wspomnianym artykule (oprócz tego zrobiłem kilka innych drobnych zmian). Pozdrawiam Karol007dyskusja 18:29, 4 lut 2008 (CET)

PBK

Witaj. Udało Ci się coś wykombinować z tym szablonem [4]? Jeśli nie - to sam popróbuję coś takiego stworzyć (mam nadzieję, że się uda) >Antares< >info< 15:36, 27 lut 2008 (CET)

Ale w sumie po co Ci ta lista? Wchodzisz na kolej.one.pl i znajdujesz stację/linię przez "Szukaj" - na bieżąco. >Antares< >info< 23:32, 27 lut 2008 (CET)

Zalążki linii (wszystkich)

Witam!

Zostawmy już w spokoju ten szablon ;)

A tak z innej beczki: zastanawiał się ktoś nad zrobieniem zalążków za pomocą Bota dla wszystkich linii kolejowych, które nas interesują, Mam tu na myśli:

 • stworzenie zalążka: Linia kolejowa nr xxx
 • wstawienie Nazwy: Np. Linia kolejowa od - do
 • wstawienie szablonu z gotowym przebiegiem i stacjami na podstawie np. www.kolej.one.pl (żeby nie trzeba było klepać tego na piechotę)
 • + zalążek artykułu kolejnictwo
 • + coś tam co jeszcze wymyślimy, żeby nie tracić czasu na powtarzalne rzeczy, które może zrobić automatycznie jakiś BOT

Przecież kiedyś na początku Wikipedii, zrobili tak dla wszystkich miejscowości w Polsce, to dlaczego miało by się nie dać zrobić tego samego z Liniami kolejowymi...??? Kupę czasu by to zaoszczędziło !

PozdrawiamTrambampas (dyskusja) 12:45, 15 mar 2008 (CET)

Zalążki

Robię zalążki, akurat przy 361 przeoczyłem, w tym szale twórczym ;), ale uwzględniam to.

Pozdrawiam Trambampas (dyskusja) 11:32, 19 mar 2008 (CET)

Masiewo

Ah, tam od razu zarzucałem :) Byłem ciekaw - niedaleko mnie jest miejscowość Aleksandria, która składa się z Aleksandria I, Aleksandria II i jeszcze paru innych ulic będących osobnymi miejscowościami :) Przykuta (dyskusja) 22:32, 7 kwi 2008 (CEST)

Posterunek

Na integracje był cały miesiąc, zgodnie z zasadami. Nikt się nim nie zajął, to i poleciał. W sumie jaki sens jest opisywać NIEISTNIEJĄCY twór, ponadto nieencyklopedyczny? ...

{{Stacja kolejowa infobox| stacja=Podolany| zdjęcie=Polana Bialowieska SAT - linie kolejowe.jpg| opis=zdjęcie satelitarne Polany Białowieskiej z zaznaczonym odgałęzieniem linii| perony=| perony_krawedz=| kasy=| oznaczenie_kurs90=| przejście_nadziemne=| przejście_podziemne=| data_budowy=| nazwa_dawniej=| linia_1=[[Linia_kolejowa_nr_52|52. Lewki - Hajnówka - Białowieża]]| linia_2=| polozenie=POL Białowieża (podlaskie) map.svg| opis_p=| }} '''Podolany''' - dawny [[posterunek odgałęźny]] na [[linia kolejowa|linii kolejowej]] z [[Hajnówka (stacja kolejowa)|Hajnówki]] do [[Białowieża Towarowa|Białowieży]]; na podg Podolany idąca z zachodu linia rozdzielała się do stacji [[Białowieża Pałac]] (na północ) i do stacji [[Białowieża Towarowa]] (na południe). [[Image:Lacznica-Podolany-070414.jpg|thumb|left|300px|nasyp łącznicy [[Białowieża Pałac]] - Podolany]] Obecnie łącznica Podolany - Białowieża Pałac nie istnieje, wyraźnie jest jednak zachowany jej nasyp. [[Image:Podolany-BialowiezaPalac-oldphoto.jpg|thumb|left|300px|archiwalne zdjęcie - jeszcze z torem]] {{Linki do map Polski | stopniN=52 | minutN=41 | sekundN=20 | stopniE=23 | minutE=51 | sekundE=10 | szerokość_dziesiętna=52.688889 | długość_dziesiętna=23.852778 | extra1= | extra2= }} ==Zobacz też== * [[Białowieża Towarowa]] {{stacja kolejowa/sąsiednie |stacja = Podolany |linia = 52. Lewki-Białowieża Towarowa |poprzedni = [[Grudki]] |poprzedni_km = 1.9 |następny = [[Białowieża Towarowa]] |następny_km = 1.41 }} {{Stacja kolejowa/sąsiednie |stacja = Podolany |linia = Podolany - Białowieża Pałac (rozebrana) |typ = BHF legende.svg |stan = ex |następny = [[Białowieża Pałac]] |następny_km = |następny_typ = exBHFl |inne = }} Masur juhu? 07:22, 10 kwi 2008 (CEST)


Schemat

Witam. Zauważyłem w dyskusji wikiprojektu że robiłeś schemat stacji Mińsk Mazowiecki w svg. Jako, że sam nie potrafię tworzyć grafik svg to zwracam się do Ciebie z prośbą o zrobienie schematu sieci kolejowej na wyspie Uznam w 1940r. na podstawie tego (Robione w paincie) Biały111 (dyskusja) 15:04, 19 kwi 2008 (CEST)

Yerba mate

Wiesz co, dzisiaj juz tak dokladnie nie pamietam skad wzialem ten przypis, bo jak widzisz nie dopisuje sie do wiki zbyt czesto. Ale jestem, na 99% przekonany, ze to z ktoregos Focusa Piotr Kuczyński (dyskusja) 13:36, 26 kwi 2008 (CEST)

Turze (posterunek odgałęźny)

Jako członek projektu Linie kolejowe prosiłbym Cię o wyrażenie swojego zdania w Poczekalni SDU na temat tego artykułu. Pozdrawiam! ToAr krzycz! 11:33, 19 maj 2008 (CEST)

Re: Kurs'90

Hej, no by się przydało :) aczkolwiek obawiam się, że skasowane teksty nie pomogą Tobie zbytnio w tym. Pierwszy tekst to zupełny wygłup nie na temat. Natomiast drugi to zaledwie jedna linijka tekstu "Kurs`90 - system biletowy lat 90-tych dziś zanikający już w Polsce. Zastąpiły go bilety z terminali rPOS." - jeśli ewentualnie to zdanie byłoby jakoś Tobie przydatne w tworzonym artykule to mogę je Tobie odtworzyć do brudnopisu. LeinaD dyskusja 23:59, 7 cze 2008 (CEST)

Ofiary wypadków drogowych

Ktoś wykreślił Twój głos "za". Zagłosuj, proszę, za pozostawieniem utworzonej przez mnie kategorii, dopisując choćby króciutkie uzasadnienie. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam serdecznie. --V.C. (dyskusja) 16:47, 27 cze 2008 (CEST)

Krzysztof Czerwionka

bo nie zostały opublikowane (coś jak "archiwa rodzinne", "rozmowy z panem xxx" - też pojawiają się w hasłach) - polecam zapoznać się z WP:WER. Masur juhu? 16:38, 15 sie 2008 (CEST)

 • nie. Całkowicie źle to rozumiesz, a przykład z parametrami statku jest nietrafiony. Przecieź źrodło "strona armatora" to jak najbardziej dobre źródło (oczywiście mówię tu o konkretnym przykładzie - statek, bo z kolei strona naukowca, gdzie publikuje swoje wyniki, ale nie publikuje ich otwarcie drukiem - to złe źródło. Jest to niezweryfikowany, jeszcze OR naukowca). Mylisz tez pojęcie źródła pierwotnego (czyli niejako pochodzącego od samego podmiotu lub 1szy raz coś opisującego) dostępnego/opublikowanego ze źródłem pierwotnym, ale niedostępnym (są jeszcze niuanse, czyli źródło pierwotne, np stary dokument, i historyk opisujący coś na wiki na podst tego dokumentu, który on tylko widzi - znowu jest to OR, chyba, żeby te wyniki zostały opublikowane w normalny sposób - ale tuttaj chodzi mi raczeh o pierwotne źrodło danych/faktów, niż ich interpretacji). Coś jak - zoolog zaobserwował nowe zwierzę, opisal je u siebie w dzienniku, powiedział o tym tobie, ty publikujesz na wiki - źle (aczkolwiek jako ciekawostkę podam, że w nauce się to zdarza - tzw. "personal communication", ale dotyczy zwykle szczegółów). Ale zoolog zaobserwował nowe zwierze, opublikował to w czasopiśmie, ty robisz hasło - dobrze. Rzecz jest opublikowana, może niedostępna dla wielu ludzi, ale z pewnością do namierzenia. Teraz przyrównaj to do "dziennik pokładowy" oraz "notatki kapitana". To tak samo kiepskie źródła jak "archiwum rodzinne" (czy "rozmowa z Pania X Y - kustoszem muzeum" - oba przykłady autentyczne z wiki). W myśl WP:WER nie jest to źródło dobre. Inna sprawa te wszystkie czasopisma i książki podane tam. Szkoda tylko, że "rzutem na taśme" wysypano je w haśle bez przypisów. Czyli coś na zasadzie: lista źrodeł, gdzie wspominano o sprawie, ale bez przyporządkowania co gdzie wspomniano (i mógłbym zapytać, kto z edytujących rzeczywiście widział te źrodła, że o dzienniku pokładowym nie wspomnę...). Masur juhu? 18:22, 15 sie 2008 (CEST)
  • pomijam w haśle, uźródłowionym przecież, błędy w dacie urodzenia, styl i co najciekawsze na liście źródeł jest źródło (Dzieje Jachtingu Światowego Wydawnictwo Morskie Gdańsk 1983) z data publikacji PRZED wydarzeniem (przepłynięciem Atlantyku). Już wiesz co oznacza podawać dobre źródła? Masur juhu? 18:25, 15 sie 2008 (CEST)

Odp:Grafika:Postanowienie w sprawie katastrofy pod Otłoczynem.pdf

Odp:Grafika:Postanowienie w sprawie katastrofy pod Otłoczynem.pdf

Jeśli nie ta to jaka? Konstruktywne propozycje proszę. Jesteś już n-ty, który mówi "chyba nie ta" :-) ale nikt nic nie wnosi konstruktywnego :-). Pozdrawiam, Grzegorz Petka Dyskusja 12:48, 26 sie 2008 (CEST)

Roman Florer

To ja dziękuję. Może masz jakieś dodatkowe zdjęcia? Pozdrawiam. Paweł Zaręba.--Pablo000 (dyskusja) 17:48, 21 paź 2008 (CEST)

Zaproszenie

Szanowny Upiorze polnocy. Zapraszam Cię do współtworzenia Wikiprojektu Chrześcijaństwo. Jego zarys dostępny jest tutaj - nie bój się coś dołożyć, zmienić, skomentować.

Ruszamy 10 listopada 2008 o 23.00 (CET). Pozdrawiam serdecznie. Paterm >Odpisz< 16:13, 28 paź 2008 (CET)

linia/łącznica

Może i wg D29 nie, ale patrząc na to z ogólnego punktu widzenia tak. Poza tym patrząc na przytoczony przez Ciebie fragment D29 to według tego np linie 401 i 405 nie są liniami a tor łączący 996 jest linią kolejową. Biały111 (dyskusja) 21:32, 28 paź 2008 (CET) I jeszcze jedno, tak doświadczony wikipedysta jak Ty powinien wiedzieć jak przenosić artykuły by nie łamać licencji GFDL. Biały111 (dyskusja) 21:34, 28 paź 2008 (CET)

Radio chrześcijanin

Ency? (pytają mnie: [5]) Pozdrawiam! Paterm >Odpisz< 01:08, 6 lis 2008 (CET)

Wikiprojekt:Ikonki

Cześć. Widzę, że posiadasz też umiejętności tworzenia grafik wektorowych. W ramach wikiprojektu Grafiki wektorowe utworzyliśmy mniejszy projekt Ikonki dla stworzenia spójnych wikipediowych/wikimediowych ikonek, które byłyby używane w portalach, na stronach meta czy pomocy. Obecnie jest tak, że zapożyczamy różne ikonki (np. ze stajni Nuvola czy Crystal), ale zazwyczaj brakuje takich, które dobrze by pasowały do danego problemu w Wikipedii. Na razie jesteśmy na etapie ustalania jakiegoś spójnego układu ikongraficznego Wikipedii :) ale z czasem będzie potrzeba rąk do pacy przy ich tworzeniu. Proszę rozważ, czy nie pomóc w projekcie, a przynajmniej dodaj stronę do obserwowanych. Na święta już nie zdążymy ;) ale może do stycznia wejdziemy w fazę testowania prototypów. Przykuta (dyskusja) 23:33, 22 gru 2008 (CET)

File:Poland1939 physical.jpg

Witaj!

Potrzeba jest poprawienia tej grafiki. Wynika z niej, że częścią II RP był Lębork i Bytów. Być może w innych miejscach granica też nie przebiega prawidłowo. Zauważyłem tylko to. Dyskusyjne jest co zrobić tutaj z WMG. Gdańsk był częścią polskiego obszaru celnego. Ale jednak mapa sugeruje jakoby był integralną częścią Polski. Jest fizyczna mapa Gdańska. Zalecam wymazać z tej Gdańsk, bo są kraje, w których historia jest nieobowiązkowa w szkole. Kto pomyślałby, że skrzywdziliśmy Niemców bardziej niż w rzeczywistości. Lębork i Bytów były częścią Rzeszy i nikt tego nie kwestionował. W każdym razie, o niebo ciszej niż w przypadku Gdańska. Mapa ta użyta jest osiemnaście razy, więc już narobiła wiele szkód. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 18:45, 28 sty 2009 (CET)

ekspedycja

Dzięki :) Dodałem cię do uczestników :) Przykuta (dyskusja) 21:54, 29 sty 2009 (CET)

semaforki sygnalizatory

Dokonano;] zrobiłem jednokomorowe światełka w wyżej wymienionych konfiguracjach. jeszcze tylko słupy i podstawy, jednak nie wiem za bardzo o jakie sygnalizatory chodzi.(Sz i SzN, Tz), domyślam się że Tz to tarcza zaporowa. Tarcze przejazdowe zrobię jak tylko znajdę czas i inspirację. Link do kategorii: tutaj. I dziękuję za pochwałę:) Swisstack (dyskusja) 22:19, 29 sty 2009 (CET)

Jako że potencjalnie na razie tylko dwie osoby wiedzą o moich grafikach proszę o nie używanie pliku "wgaszony jednokomorowy" ze względu na złą nazwę i to, że oznaczyłem plik jako grafikę do usunięcia. Jeśli istnieje potrzeba proszę użyć pliku "wygaszony jednokomorowy.svg" Pozdrawiam Swisstack (dyskusja) 22:25, 29 sty 2009 (CET)


Tekst nagłówka

ile ludzi liczy paryż--lansinho (dyskusja) 19:18, 6 kwi 2009 (CEST)

patrz: wieża specjalności

Kurs90

Witaj

Lista kodów Kurs90 znajduje się w Twojej przestrzeni użytkownika - to dosyć dziwne miejsce na jej przechowywanie, zwłaszcza że jest linkowana z artykułu Kurs90. Moim zdaniem powinna być przeniesiona do WikiŹródeł - co Ty na to? --Leafnode 15:46, 12 kwi 2009 (CEST)


Wlasnie o to mi chodzi! Niedawno autykul byl w Wikizródlach a nagle z tamtad sie przeniosl do wikipedysty. dziwna sprawa co???????????????????? w koncu to ty nie sam tylko inny uzupelniaja tabelki. # 2 Oznaczenia Ofert i # 5 Numery Przewozników powstaly nie z twojego ip tylko z innego wiec nie ma co sie podszywac kolego ze to ty zrobiles. pozdr 21:46, 12 kwi 2009

LOL - nigdy nie było to w wikiźródłach - możesz jakoś podeprzeć, że artykuł był w wikiźródłach? Leafnode - odpowiadam w Twojej dyskusji. Upior polnocy (dyskusja) 23:17, 12 kwi 2009 (CEST)


JAKIS OGROMNY BEZSENS, INNY TWORZA NOWE DZIALY W KURS90 a ty teraz udajesz (na to to wyglada) ze ty jestes ich autorem, haha to jest dopiero L.O.L. ! to w takim razie przenieś to co nie jest twoje do artykułu kurs90 który jest "ogólnodostępny". btw przydało by się trochę współpracy z twojej strony, Wikipedia to jest tworzony artykuł prez wszystkich a nie tylko przez ciebie. 22:03, 13 kwi 2009


Gościu nie mylić ofert ze zniżkami! Pozdrawiam! 24.05.2009


No i co powiesz? dodałem dużo ofert i nadal pisze ze to twój artykuł prywatny.

Rimskij papa

Z językowego punktu widzenia słowo papież w polskim oznacza zwierzchnika katolików [6]. Dookreślenia potrzebują pozostali, którzy tytułowani są w ten sposób. Papież rzymski jest typowym rusycyzmem.

Przyznam jednak, że w tym konkretnym artykule, dla zachowania neutralności akceptowanlne jest, bo zgodne z rzeczywistością, nazwanie papieża biskupem rzymskim. Idąc Twoim tropem dedukcji, należałoby oczywiście dookreślić wyznanie, ale to już pominąłem :-) Pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 20:28, 29 maj 2009 (CEST)

 • Kojarzę to jakoś z rzymskim papieżem Grzgorzem Dialogiem :-) ale też musiałbym sprawdzić. Albertus teolog (dyskusja) 22:07, 29 maj 2009 (CEST)

Re: jak określić godność Waszeci?

Hmmm... Po zastanowieniu rubryka z autorstwem została uzupełniona o nazwisko ;-). Pozdrawiam! Karpov (dyskusja) 13:11, 20 cze 2009 (CEST)

Zaproszenie do Portalu:Podlaskie

Witam serdecznie!
Chciałbym Cię gorąco zaprosić do wsparcia WikiPortalu:Podlaskie.

Jeżeli byłeś na Wikiekspedycji, mieszkasz na Podlasiu, ewentualnie czujesz się jakoś z tym regionem związana, to możesz dodać coś od siebie. Dzięki Tobie może rozwinąć się tematyka związana z województwem podlaskim w polskiej Wikipedii!!!

Portal dopiero wystartował i co zrozumiałe, bardzo potrzebuje uczestników i opiekunów - ogromnie liczę na Twoje fachowe wsparcie.

Dołączysz?

Zwiadowca21 21:58, 29 lip 2009 (CEST)

I zaraz po portalu powstał Wikiprojekt:Podlaskie :) Są już główne zadania opisane. Powoli zbieramy zasoby (biblioteka, linki zewnętrzne, grafiki na Commons) to tego, aby hasła szerzej opisywać. Im więcej i lepiej opiszemy i zilustrujemy, tym więcej będziemy mieć, aby się móc swoją praca pochwalić w portalu ;) dodaj projekt do obserwowanych. Jeżeli masz pomysły na nowe zadania, śmiało dodawaj. Jeżeli chciałbyś dołączyć, dopisz w tabelce, czym mógłbyś się zająć. W przypadku uwag, napisz je na stronie dyskusji. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 16:20, 30 lip 2009 (CEST)


Re: Puszczańska Kolej Drezynowa

I tym sposobem mamy, nowy ładny artykulik związany z szynami :) Ania0ania (dyskusja) 22:11, 4 sie 2009 (CEST)


Zaproszenie do Wikiprojektu Koleje wąskotorowe

Zapraszam do Wikiprojektu Koleje wąskotorowe! --matpil105 (dyskusja) 19:20, 24 sie 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Kolej

Witam!

Jako że nie mam pomysłu na wstęp przejdę do sedna sprawy. W polskiej Wikipedii bardzo brakuje kolejowego wikiprojektu zajmującego się koordynacją działań, oceną artykułów, standaryzacją i innymi związanymi z rozwojem Wikipedii działaniami. Projekt Linie kolejowe, jakkolwiek bardzo potrzebny nie wyczerpuje wszystkich możliwości redukcji braków Wikipedii takich jak tabor, sygnalizacja, stacje kolejowe, przewoźnicy. Myślę że utworzenie nadrzędnego dla linii kolejowych projektu byłoby bardzo użyteczne i znacząco poprawiłoby sytuację Wikipedii pod względem kolejowej tematyki. Jedną ze znaczących zmian jaką wprowadziłoby utworzenie projektu byłaby możliwość łatwego powiadamiania innych zainteresowanych tematem Wikipedystów o swoich pomysłach, dokonaniach, propozycjach i problemach na publicznym forum. Nie byłbym w stanie założyć takieg projektu samodzielnie (przynajmniej na razie) dlatego się za to nie biorę, lecz proszę innych bardziej doświadczonych, lub posiadających więcej wolnego czasu na doglądanie projektu o założenie takowego. Jeżeli chcesz i możesz pomóc, nie musisz odpisywać lecz zajmij się sprawami związanymi z założeniem projektu itp. Chętnie odpowiem na każde pytanie (o ile będę w stanie) i pomogę w sprawach związanych z ewentualnym wikiprojektem.

Przepraszam za wszelkie nieścisłości i niezrozumiałe wyrażenia:) często sam siebie nie rozumiem a teraz to tego jest już dość późno.

Pozdrawiam Swisstack (dyskusja) 22:27, 5 wrz 2009 (CEST)

Re: Wiera Jelinek

Sama się zastanawiam Upiorze.. wcześniej wikariuszy nie było przed ks. Wierą. A jeśli jako poprzednika wpiszę proboszcza, który jeszcze jest proboszczem? Pozdrówka i dzięki za miłą niespodziankę :) Eyellineck (dyskusja) 19:51, 9 wrz 2009 (CEST)

  • Właśnie. Powtarzam, właśnie to robię :D Eyellineck (dyskusja) 20:08, 9 wrz 2009 (CEST)

Arktyka

Dzięki za zwrócenie uwagi, rzeczywiście mi się pomyliło. :) Skróty podobne. --Botev (dyskusja) 16:16, 30 wrz 2009 (CEST)

Podlaski Oddział Straży Granicznej

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Zwróć tez uwagę na sekcję przejścia graniczne. Zwiadowca21 02:36, 4 paź 2009 (CEST)

Wiesz może jak podlinkować Świsłocz? Zwiadowca21 02:53, 4 paź 2009 (CEST)

Jerzy Hopfer

Witaj. Czy są jakieś uregulowania odnośnie kategoryzacji np. członków luterańskich rad parafialnych – nie wiem, czy mam ich kategoryzować pod hasłem Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, być może adnotacja w biogramie wystarczy?. Np. obecnie Wiktor Marek Leyk figuruje w szufladce Protestantyzm na Mazurach, co wydaje się niezbyt fortunne. PS. Rzeczony Jerzy Hopfer był członkiem rad parafialnych w Pile i Gorzowie. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 18:59, 18 paź 2009 (CEST)

Szablon

Skasowałem ten szablon na prośbe Puritana, gdyz dublował on {{Komunia}} (w częći teologia). Pozdrawiam. Vuvar1 Dyskusja 17:59, 19 paź 2009 (CEST)

Schemat

Witam. Widzę, że mamy małe spięcie na temat umiejscowienia schematu okolice Karsina w artykule Kolej w powiecie kościerskim. Otóż ta mapka się kompletnie nie nadaje, gdyż na niej są tylko dwie stacje z tego powiatu Bąk i Karsin reszta stacji czyli 6 jest z powiatu chojnickiego. Więc w sumie to niezbyt pasuje. Chciałbym stworzyć mapkę ale niestety po podkład do Empiku idę już czwarty miesiąc (mimo, że w Empiku bywam przynajmniej raz w tygodniu).Yusek (dyskusja) 12:25, 25 paź 2009 (CET)

 • Znaczy myślałem nad bardziej tradycyjną metodę kalka, 3 rapidografy, tusz, metalowa linijka, 3 szablony pisma i potem już mniej tradycyjny skaner i umieścić. Co do grafiki wektorowej to kiedyś się kiedyś tym bawiłem ale niezbyt wyszło więc nie robił nic z tym więcej. Ale skoro to musi być wektorowo to niestety obawiam się, że nie pomogę. Yusek (dyskusja) 13:06, 25 paź 2009 (CET)
  • Podział samorządowy jest związany (przynajmniej na Pomorzu) z głównym ruchem transportowym dodatkowo w powiatach jest po kilknaście do dwudziestu paru stacji czyli akurat tyle by zrobić tego typu wykaz. Nie wiem jak to jest w pozostałej części kraju ale na Pomorzu ten system się sprawdzi. Dodatkowo miasta powiatowe+kilka innych miejscowości stanowią główny węzeł transportowy w powiecie. Więc system ten będzie bardzo dobry dodatkowo mam zamiar stworzyć artykuł Kolej w województwie pomorskim, który byłby podsumowaniem statystycznym oraz zebraniem wszystkiego na terenie województwa. A co do mojej metody to musiałbym spróbować ale nie mam tego programu i jakiegoś przewodnika. Yusek (dyskusja) 13:58, 25 paź 2009 (CET)
   • Kolejnym argumentem za tym by pozostawić przy powiatach to możliwość dodanie go do artykułu o powiacie jako main (tak jak to coraz częściej robi się przy historii bądź komunikacji. Co do Gdańska to artykuł Kolej w Gdańsku idealnie wpisuje się w zalecenie do artykułu o miastach. A przy okazji czy ja wiem czy Osowa będzie wisiała. Przecież istnieje (w takim założeniu, że na mapie wpiszemy odcinki zlikwidowane i rozebrane oraz przyszłe, połączenie Gdańsk Osowa->Owczarnia->Klukowo->Kokoszki->Kiełpinek->Gdańsk Brętowo->Gdańsk Wrzeszcz. Wszystkie te stacje i przystanki mimo innych nazw są w granicach Gdańska a sam Gdańsk ma 28 stacji normalno torowych plus sieć wąskotorowa (Warszawa, czyli najbardziej "kolejowe" miasto w Polsce, bez uwzględnienia Pomorza, ma stacji 25 czy 26), Zresztą sąsiednia miasto powiatowe, więc można porównywać np. do Torunia, Suwałk, Sosnowca, Gdynia stacji ma 21 Yusek (dyskusja) 15:13, 25 paź 2009 (CET)
    • A przy okazji nie powiat gdański tylko miasto Gdańsk, bo stolicą powiatu gdańskiego jest Pruszcz.Yusek (dyskusja) 15:16, 25 paź 2009 (CET)

Bosman (żeglarstwo), Oficer (żeglarstwo)

Witaj!
Widzę zmieniłeś hasła Bosman (żeglarstwo), Oficer (żeglarstwo) - spójrz do wspólnej dyskusji Dyskusja wikipedysty:Wbartoszy#Re: Oficer (żeglarstwo).
Pozdrawiam--Mateusz War. (dyskusja) 16:36, 27 paź 2009 (CET)

Rozumiem, nie che się powtarzać: ale nie możemy też pisać (w Encyklopedii) poza pewnymi już wcześniej przyjętymi ramami, kanonami (tyczy się to zagadnień z zakresu żeglarstwa - oczywiście one z czasem ewoluują). Nie na piszesz dosłownie, że Bosman (żeglarstwo) musi posiadać konkretny patent, ale nie wolno Nam też piać, że tę funkcje może objąć przypadkowy człowiek nieznający podstawy zasad obowiązujących dla tego fachu (bo potencjalny czytelnik np. nie żeglarz powinien po przeczytaniu artykułu mieć spektrum pojęcia). Mam nadzieje, że podzielisz też ten pogląd.--Mateusz War. (dyskusja) 16:54, 27 paź 2009 (CET) Ps: Nie upieram się przy patentach - przedstawiam pewne aspekty a nie suche akty prawne czytelnikowi. Dlatego też napisałem - na przykład.--Mateusz War. (dyskusja) 16:59, 27 paź 2009 (CET) Ofier - funkcja, osoba prowadząca (wspólnie z kapitanem) jacht, żaglowiec posiadająca zazwyczaj odpowiednie doświadczenie (np. staż pływań) i kwalifikacje (np. patent żeglarski), jest to również dowodzący wachtą na jachcie i prowadzący jacht w czasie trwania swej wachty (dyżuru) - to nie znaczy że oficer czy kapitan są dosłownie fizycznie cały czas za sterem.--Mateusz War. (dyskusja) 17:10, 27 paź 2009 (CET)

OK:). IMO: zganienia na styku żeglarstwa i żeglugi trzeba odpowiednio rozgraniczać, (dzięki za zrozumienie i uwagi). Pozdr.--Mateusz War. (dyskusja) 17:20, 27 paź 2009 (CET)

O to mi chodzi, powtarzam: Te wszystkie aspekty, które są podnoszone w artykułach z pewnością trzeba przedstawić potencjalnemu czytnikowi a nie usuwać treści nie ukazując mu całości pryzmatu zagadnienia. Pozdr.--Mateusz War. (dyskusja) 00:12, 28 paź 2009 (CET) Ps: Twój Cyt: zaś pisanie o środowisku, które coś wypracowało, a teraz niektórzy tych standardów nie przestrzegają - ale przecież nie muszą chodzi tylko o sam aspekt przedstawienia i odchodzenia od nich. Środowisko to przecież nie wyłącznie same kluby, związki sportowe itd. tylko brać żeglarska (która ma różne zdania, poglądy) :) i to nie jest okrutny POV tylko ukazanie zagadnienia na wielu płaszczyznach..--Mateusz War. (dyskusja) 00:34, 28 paź 2009 (CET)

Inkscape

Witam. Zaczynam bawić się tym inkscape i coś marnie mi to wychodzi. Pracuje teraz na mapą Pobrzeża Kaszubskiego nałożone na mapę powiatów przez które przechodzi. Na podstawie mapy znajdującej się w Commons. Doszedłem do miejsca kiedy mam obrys mezoregionu ale nie mogę podzielić go na powiaty jeśli chcesz mogę zrobić podgląd w paincie o co mi chodzi. Mógłbyś mi z tym pomóc? Yusek (dyskusja) 00:02, 5 lis 2009 (CET)

Fotografowanie na Wikiekspedycji

Pewien problem przyszedł mi na myśl. Chcę fotografować w wnętrzach statków (ładownie, maszynownie, magazynki). Będzie tam trochę światła naturalnego, trochę z żarówek/jarzeniówek, ale czasem za mało. Czy wiesz coś o przenośnym źródełku światła, możliwym do użycia dla Wikiekspedycjonistów (profesjonalne reflektory raczej odpadają), przy którym dobrze by się fotografowało? Myślałem o latarce diodowej, takiej dużej (łatwiej znaleźć i kupić lub pożyczyć niż profesjonalny reflektor), ale wtedy chyba psoci balans bieli(?). Ciacho5 (dyskusja) 13:09, 17 lis 2009 (CET)

Kupičov (Ukraina)

Tłumaczę właśnie cs:Jan Jelínek na pl-wiki i mam kłopot z nazwą miejscowości, która leży gdzieś na Ukrainie. Po czesku nazywają ją Kupičov (jak wynika z artykułu), ale nie mogę znaleźć odniesienia do uk-wiki. To czego potrzebuję to albo polska nazwa tej miejscowości, albo ukraińska. Help! :) Eyellineck (dyskusja) 16:39, 8 gru 2009 (CET)

p.s. Znalazłam info, że ten Kupicov, leżał w 1937 r. w granicach Polski. Eyellineck (dyskusja) 16:56, 8 gru 2009 (CET)

Dzięki wielkie!! Eyellineck (dyskusja) 20:43, 8 gru 2009 (CET)

Sonda ws. samorządowców

Witaj! W sondzie dot. ency wicemarszałków i czł. zarządu województw byłeś za. Ja na jej podstawie napisałem m.in. art. o wicemarszałek woj. łódzkiego, czł. zarządu woj. lubelskiego. Zostały one jednak zgłoszone do usunięcia, mimo, że w sondzie większość była za ency dla nich. Ja uważam, że tak jak ency są wicewojewodowie, tak i powinni być wicemarszałkowie na pewno, a i czł. zarządu woj. bym się nie czepiał. Pojawiają się argumanty, że funkcja nie jest ency, ale jakieś inne zasługi mogą ją taką uczynić. Jednak tak nieprecyzyjne założenie i wstępna klasyfikacja, która jednego wicemarszałka uznaje za ency, bo jest szefem regionu partii, a innego szefa regionu partii i wicemarszałka woj. uznaje za wątpliwie ency jest bardzo naciągana, zwłaszcza, że np. za ency uznano kogoś, bo był działaczem opozycji, a innego działacza Solidarności się kwestionuje. Ja uważam tak: żadne naciągania i kombinacje, albo są wszyscy ency, albo wszyscy nieency. Co ty o tym sądzisz? Dyskusja na DNU.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku Politolog 200 (dyskusja) 20:44, 2 sty 2010 (CET)

Ad. tej edycji

Witaj,

Uważam, że powyższa edycja, którą zrewertowałeś, była słuszna. Zgadzam się z autorem wycofanej przez Ciebie edycji, że miejscowości, w której znajdują się te tarcze, nie mają związku z podmiotem artykułu. Na tej samej zasadzie zostały usunięte nazwy miejscowości w artykule semafor, na dodatek przez samego autora, które je wcześniej wprowadził do artykułu. Pozdrawiam Rafostry 02:03, 22 sty 2010 (CET)


Re: Gdańsk Oliwa

Gdańsk Oliwa jest stacją. Biały111 (dyskusja) 12:38, 17 lut 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy