Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum2


Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(zob. [1])


Archiwa dyskusji

( 20 maja 2006 - 17 lutego 2010)


Spis treści

Przenoszac pliki na Commonsedytuj kod

Nie zapomnij o podaniu linku do zrodla ([2] - nie przejmuj sie, ze plik zostanie skasowany i tak z pliki, chodzi o link) oraz o kategoryzowaniu ich na Commons. A na plwiki, wklejajac szablon {{NowCommons}}, nie kasuj pozostalej tresci z opisu (nie zostawiaj samego szablonu, tylko dodawaj szablon). Jak cos to pytaj smialo. Pozdrawiam i dzieki! Masur juhu? 14:07, 9 mar 2010 (CET)

Sobór efeskiedytuj kod

Nazwy soborów, jako wydarzeń historycznych piszemy małą literą. Albertus teolog (dyskusja) 19:55, 8 kwi 2010 (CEST)

Nazwy soborów jako instytucji piszemy wielką. W Wikipedii opisujemy wydarzenie - więc małą. Zmarwychwstanie, zwiastowanie i ukrzyzowanie - małą. Albertus teolog (dyskusja) 20:54, 8 kwi 2010 (CEST) a no taki fak Albertus teolog (dyskusja) 21:03, 8 kwi 2010 (CEST)

dwie woleedytuj kod

Tak się w teologii mówi, więc jest to zupełnie poprawne.

To raczej słaby argument. Mówi się też weszłem, a nie znaczy to, że jest to poprawne. To że mówi się tak wsród teologów, znaczy tylko tyle, że mają oni także swój środowiskowy - przykro mówić - żargon, w części przynajmniej (jak tutaj) nezgodny z normą językową.

Informacja o braku l.mn. rzeczownika wola pochodzi np. z Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN 2006 t.2 str. 1316. --83.27.217.219 (dyskusja) 23:46, 8 kwi 2010 (CEST)

Adam Pilchedytuj kod

Spójrz na Wikipedia:Standardy artykułów/biogram. W nawiasie musi się znajdować miejsce śmierci. W gruncie rzeczy informacja o okolicznościach jest "nadliczbowa", ale uznałem, że warto ją dodać. A literówką poprawiłem. Krzysiek10 (dyskusja) 19:21, 10 kwi 2010 (CEST)

Cześć! Link – dat nie linkujemy (mało przydatne linki zaciemniające obraz), nadto proszę używać szablonu cytowania, aby sekcja przypisów wyglądała estetycznie (spoglądając na diffa zwróć uwagę jak prezentuje się przypis 6). Wystarczy kliknąć Preferencje, tam wybrać zakładkę Gadżety i zaznaczyć refTools – skrypt dodaje przycisk "cytuj" do paska edycji, umożliwiając szybkie wypełnienie i dodanie najczęściej wykorzystywanych szablonów cytowania. Wówczas w paletce przycisków nad oknem edycji pojawi się przycisk {{cytuj}}, należy w niego kliknąć i wypełnić odpowiednie pola. W razie problemów, służę radą. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 21:38, 16 kwi 2010 (CEST)

SY Eltaninedytuj kod

Plushy (dyskusja) 19:28, 17 kwi 2010 (CEST)

Andrzej Wantułaedytuj kod

Odesłała mnie do ciebie Zgrzewa. A mam pytanie co do terminologii w kościele luterańskim:Czy są tam terminy: "sukcsja apostolska" oraz sakra biskupia? Pracuję nad uzupełnianiem infoboxów duchownych i natrafiłem ta taką zagwozdkę w powyższym artykule.Pozdrawiam--Pnarkiew (dyskusja) 15:18, 22 kwi 2010 (CEST)


Ikonaedytuj kod

w jaki sposób jest to niby POV? [3] --ro|3ek (dyskusja) 19:59, 26 kwi 2010 (CEST)

przenioslem rozmowe na strone dyskusji art. Ikona --ro|3ek (dyskusja) 13:05, 27 kwi 2010 (CEST)

Burzaedytuj kod

Witaj! Wylosowałem cię z listy specjalności (meteo) + największa liczba edycji. Czy mógłbyś rzucić okiem na artykuł Burza? Wstawiłem go do naprawy, ale zainteresowanie = zero, a są tam wiadomości bałamutne i trzeba poprawić fachowo. Zaczynając od definicji ;-). Liczę na fachowość (rozumiem, żeś żeglarz?). Jeżeli nie masz możliwości, może wskażesz kogoś innego? Pozdrawiam, mulat(napisz) 09:38, 14 maj 2010 (CEST)

Szablon:Administratura kościelna infoboxedytuj kod

Proszę o opinię w Dyskusja Wikiprojektu:Chrześcijaństwo#Podsumowanie kolorów. --WlaKom (dyskusja) 00:17, 25 cze 2010 (CEST)

Plik:Kowczeg.jpgedytuj kod

Dzieki za czujnosc, to rzeczywiscie NPA! Widac chamsko wykasowany podpis tam w lewym dolnym rogu. Masur juhu? 23:28, 26 cze 2010 (CEST)

Nazewnictwoedytuj kod

Cześć. Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że działam na szkodę projektu. W dyskusji przedstawiłem własne uwagi, które wyniosłem po napisaniu wielu artykułów o liniach kolejowych. Jeśli nie mam racji to ok, ale napisz dlaczego i pozwól mi to zrozumieć. Pozdrawiam. Olos88 (dyskusja) 18:58, 8 paź 2010 (CEST)

Co do SRJP to rzeczywiście nie przyłożyłem się :P Widziałem po prostu parametr srjp w infoboksie dla linii kolejowej i dlatego tak napisałem. Co do encyklopedyczności łącznic to mam mieszane uczucia, ale skoro piszesz, że są ency to ja jako inkluzjonista nie będę protestował ;) Pozostałą część dyskusji pozostawiam jednak otwartą, myślę że powinniśmy przede wszystkim przejść z opisywania, jak to nazwałem "tworów administracyjnych" (nie wiem jak to fachowo nazwać) na elementy infrastruktury jakimi są linie kolejowe (żeby chociażby uniknąć powtarzania opisywania danego odcinka w dwóch artykułach), bo przecież to właśnie same linie chcemy opisywać. Oczywiście w takich hasłach należałoby wspomnieć pod jakiego zarządcę podlegają, jaki mają nr itp. Wydaje mi się że gdzieś na samym początku popełniono błąd, a teraz barierą jest istnienie setek haseł pt. "Linia kolejowa nr x". Uwzględniając Twoją ostatnią uwagę, myślę że warto dalszą dyskusję prowadzić w dyskusji Wikiprojektu. Pozdrawiam. Olos88 (dyskusja) 10:01, 9 paź 2010 (CEST)

Polskie znakiedytuj kod

Witam serdecznie :). Jeszcze raz dziękuję za zrobioną mapkę. Przy okazji zauważyłem że chyba masz drobny problem techniczny z polskimi znakami. Mianowicie po edycji dyskusji Wikiprojektu Linie kolejowe w całym artykule zniknęły polskie znaki. Podobnie było w artykule Linia kolejowa nr 230A wtedy kiedy dodawałeś mapkę. Oba artykuły już naprawiłem. Proponuję Ci żebyś może sprawdził czy aby na pewno komputer (ew. inne urządzenie z którego masz dostęp do Internetu) obsługuje poprawnie polskie znaki, bo póki co robi się trochę bałagan :). Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek z tym problemy to chętnie pomogę :). Pozdrawiam :). Sciencedigger (dyskusja) 14:01, 12 paź 2010 (CEST)

To cieszę się, że już wszystko działa :). Przy okazji dziękuję serdecznie za odznaczenie i również nie sposób było nie odwdzięczyć się za tak wielki wkład dotyczący wszystkiego co związane jest z koleją :) (tak, widziałem, że raczej prosisz o nieedytowanie swojej strony, ale to najwyżej przeniesiesz sobie w bardziej pasujące dla Ciebie miejsce). Sciencedigger (dyskusja) 17:14, 14 paź 2010 (CEST)


Lista antypapieży =edytuj kod

Cześć szukam ludzi chcących bronić haseł o małych związkach wyznaniowych, które uważam że są bardzo narażone na likwidację. Oto co napisałem po hasłem o antypapieżach w POCZEKALNI. MOŻE TEN GŁOS CIĘ PRZEKONA?

Jest to trzecie SEDEWAKANTYSTYCZNE hasło w ciągu kilku ostatnich tygodni, które usiłuje się zlikwidować. Hasło o Michale I zlikwidował, nagle w czasie trwania dyskusji o tym haśle, zupełnie przypadkowo ktoś mieniący się oficjalnie katolikiem, a więc ideowym przeciwnikiem sedewakantyzmu. Poza tym wątkiem sedewakantystycznym dodatkowo poleciało ostatnio hasło o małym związku wyznaniowym z siedzibą w Krakowie. Uważam więc, że jest wyraźna tendencja do wycinania haseł o małych związkach wyznaniowych i ma to moim zdaniem RÓWNIEŻ podtekst ideologiczny wynikający z przesłaniania pejzażu religijnego w Polsce przez jedną organizację. Taki jest mój pogląd. Cztery hasła w ostatnim krótkim czasie w POCZEKALNI o małych związkach wyznaniowych o tym świadczą. Rysiek1956 (dyskusja) 00:05, 23 paź 2010 (CEST) Dodałbym do powyższego kwestię hasła o Międzynarodowych Kongresach Świadków Jehowy też dyskutowanego w Poczekalni. W sumie więc chodzi o 5 haseł tylko z ostatniego krótkiego okresu: Kongresy Świadków Jehowy Związek Braci Zjednoczenia Energetycznego Michał I Kongregacja Maryi Niepokalanej Królowej Współcześni antypapieże Czy eliminacja (próba eliminacji) tylu haseł nie wskazuje na wyraźną tendencję wycinania haseł związków mniejszościowych? Rysiek1956 (dyskusja) 00:14, 23 paź 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Maksymilian Maria Kolbe”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Maksymilian Maria Kolbe”

A ja myślałem, że pochodzenie przechodzi po kądzieli... :( Co kraj to obyczaj. Pozdrawiam Klondek dyskurs 16:02, 15 lis 2010 (CET)

Flagi w infoboksach - Roman Floreredytuj kod

Witam. Anulowałem Twoją anulację :) Już jakiś czas temu odbyła się dyskusja nad flagami i innymi upiększeniami w hasłach. Zdecydowana większość była za tym, żeby nie umieszczać w infoboksach flag. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 17:21, 5 gru 2010 (CET)

Szablon:Biskupi polowi Wojska Polskiegoedytuj kod

Cześć! Po pierwsze ten szablon nie jest osobnym hasłem, lecz stałą częścią (obecnie pięciu) haseł, traktujących o biskupach rzymskokatolickich. Stosowanie uproszczeń jest więc dozwolone, gdyż kontekst wszystko w tychże hasłach wyjaśnia. Po drugie w WP mamy trzy ordynariaty, na których czele stoją: Biskup Polowy (Ordynariat Polowy WP – ordynariat katolicki), Prawosławny Ordynariusz Wojskowy (Prawosławny Ordynariat WP) i Naczelny Kapelan Wojskowy – urząd, Ewangelicki Biskup Wojskowy – tytuł (Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe). A więc biskup polowy z definicji jest katolicki, toteż dopisek katolicki jest zbędny. Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 19:00, 5 gru 2010 (CET)

Hajnówkaedytuj kod

Hej. Dlaczego cofnales moja edycje w tym hasle? Jest zgoda chyba, ze czerwonolinkowych nie wstawiamy na listy, bo kazdy moze wtedy siebie wpisac jako waznego mieszkanca lub urodzonego dnia. I ja, dosc systematycznie usuwam takie wpisy. Troche co innego, gdy jest z opisem typu XIX wieczny uczony czy polityk,ale bez opisu lub najwiekszy ornitolog powinny wylatac jak najszybciej. Ciacho5 (dyskusja) 21:51, 6 gru 2010 (CET)

Twoje Linie Kolejoweedytuj kod

W związku z pracami nad przebudową witryn internetowych PKP Intercity informujemy, że strona www.tlk.pl jest czasowo niedostępna.[4] – o, Ty także (znając metody działania Intercity) jesteś zdania, że ta czasowość potrwa z miesiąc? :-) WTM (dyskusja) 01:58, 30 gru 2010 (CET)

Logo PZŻ

Plik:POL PZZ logo.svg Witaj. Grafika jest OK, ale niestety ma nieprawidłową licencję. PZŻ nie jest urzędem, jest podmiotem prawa prywatnego - stowarzyszeniem - więc jego logo nie jest znakiem urzędowym. Zresztą podobne zastrzeżenia dotyczą "bandery PZŻ". Chyba trzeba ich zgody, albo skasować (niestety). Pozdrawiam - Wbartoszy (dyskusja) 20:49, 5 sty 2011 (CET)

No fakt! Oba loga są na wzorach (niewątpliwie państwowych) patentów. Masz rację (choć prawnicy pewnie toczyliby spory czy wyekstrahowanie jednego z elementów graficznych jest dopuszczalne). Ale tak czy siak bandery PZŻ tam (na wzorze patentu) nie ma. I chyba nie da się obronić tezy: wzięliśmy publiczne logo i nałożyliśmy na publiczną flagę. Próbowałem kiedyś znaleźć akt prawny dopuszczający "banderę PZŻ" do użytku jako "banderę sportową". Wydaje mi się, że za czasów PRL mógł taki akt istnieć. Wtedy uprawniona byłaby grafika bandery PZŻ (oczywiście orzeł bez korony). Jednak takiego aktu nie znalazłem. Pozdrawiam - Wbartoszy (dyskusja) 09:43, 6 sty 2011 (CET)

Ortodromaedytuj kod

Prawie pewien jestem, że powinieneś mieć jakąś książkę o ortodromie. Dodaj jako źródło i może uczul się na hasła nawigacyjne, często nie mają źródeł, jedna książka do wielu by wystarczyła (tych mniej rozbudowanych). Swego czasu dodałem Vademecum Wróbla (za moich czasów to było kompendium największe), ale, że nie mam, nie mogę dawać wszędzie. Ciacho5 (dyskusja) 12:51, 27 sty 2011 (CET)

Szablon:Stubedytuj kod

Witaj Upiorze... informuję, ze szablonu {{stub}} już nie ma - usunięty decyzją społeczności i odlinkowany skąd się da. Pozdrawiam, Wojciech Pędzich Dyskusja 21:31, 30 sty 2011 (CET)

Dobre pytanie. Według mnie wszystko jest stubem, bo wszystko da się rozbudować. Wojciech Pędzich Dyskusja 23:23, 31 sty 2011 (CET)

Odp. biskup Jerzyedytuj kod

Witaj. To bardzo ciekawe, o czym piszesz, bo w ostatnim numerze Polskiego Żołnierza Prawosławnego pojawiła się fotografia dyplomu ukończenia przez biskupa Jerzego kursu oficerskiego, w której jego nazwisko podano w formie "Mariusz Jerzy Pańkowski". Mając w pamięci podobne kombinacje imienia świeckiego i zakonnego, jakie pojawiały się w dokumentach wystawianych przez wojsko dla poprzednich ordynariuszy, władyków Mirona i Sawy, doszłam do wniosku, że Mariusz to ani chybi imię świeckie. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 21:57, 9 lut 2011 (CET)

Spróbuję się szerzej zorientować w tym zakresie; przypuszczam, że może być tak, jak mówisz - żaden święty prawosławny Mariusz mi się jakoś nie kojarzy. Więc co innego w metryce, co innego przy chrzcie... gdyby to się potwierdziło, byłyby dwa imiona świeckie i wyjaśnienie w tekście. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 14:48, 10 lut 2011 (CET)

Baranowskiedytuj kod

Może należałoby pisać najwyższy stopień za życia (a nie wiem, jaki on ma stopień teraz), ale jkżw to nie stopień klubowy, lecz PZŻ, jak najbardziej oficjalny i tylko taki dawał prawo prowadzenia poza Bałtykiem (Wymagane było wcześniejsze zdobycie doświadczenia na wodach pływowych). Wówczas, bez odpowiednio dobranej załogi (z odpowiednimi patentami) jachtu nie wypuszczano za główki (nie mówiąc o tym, że rejsy dalej niż Bałtyk to były wielkie przygotowania i wymagały najczęściej "klepnięcia" nie tylko przez PZŻ ale i inne instytucje (paszporty, dewizy)). Dlatego uważam, że wzmianka o tym stopniu powinna gdzies być. Ciacho5 (dyskusja) 16:45, 19 lut 2011 (CET)

Reaktywacja projektu wioskowo-gminnegoedytuj kod

Cześć (moja odpowiedź na zara z gg ;). Przygotowałem nową wersję projektu: Wikiprojekt:Opis polskich wsi i gmin. Jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i potrzeba mi pomocy :)

 • Ocena stanu haseł - dodałem w projekcie tabelkę, przykład użycia tutaj: Wikiprojekt:Opis polskich wsi i gmin/województwo śląskie/powiat częstochowski
 • Nie wszystkie powiaty mają już podstrony z gminami i wioskami - kupa roboty, ale może uda się zautomatyzować. Tu widać to (teraz) dobrze: Wikiprojekt:Opis polskich wsi i gmin/województwo śląskie. Wstępne opisy na podstronach projektu generalnie też już do zmiany i może też się da z automatu.
 • Kategoria:Wikiprojekt Opis polskich wsi i gmin - nie wszystkie podstrony wiszą w tej kategorii - (to już zrobione Przykuta (dyskusja) 00:43, 14 kwi 2011 (CEST)) może też z czasem warto porobić podkategorie.
 • Szablon:Wieś infobox/opis - właściwie opis do dokończenia - nawet przykład użycia nie jest dokończony
 • W projekcie wisi też coś takiego Wikipedia:Skarbnica Wikipedii/Słownik geograficzny Królestwa Polskiego/Czym się to je - na podstawie indeksu można dodawać w postaci szablonu (opis na stronie) linki do indeksu w hasłach o miejscowościach, a jeśli wykorzystamy treść, to także można użyć jako źródła w postaci przypisu.
 • Kolejna fajna sprawa, to Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki. Korzystając ze źródeł w tym projekcie można część artykułów pouzupełniać o zabytki się w nich znajdujące (nie mówiąc o tym, że warto będzie je sfotografować). Przy okazji - do uźródławiania można użyć szablonu {{zabytek}}, jeśli dla danej miejscowości znajdziemy.
  • Opisu użycia szablonu jeszcze nie ma - można by dodać to jako kolejne zadanie specjalne w projekcie opisu wsi i gmin.
 • Następne zadanie specjalne - mapy do pocięcia i pododawania do artykułach o wsiach. Zobacz tutaj. Tu dodatkowe uwagi. Warto byłoby się zorientować co do PD (pogadać z userami z de wiki) i to zrobić.
 • Już w prawie każdej miejscowości są dodane koordynaty, przez co dzięki gadżetowi dostępna jest mapa w OpenStreetMap wyświetlana w tych hasłach. Czasami są koordynaty dodane niedokładnie - warto dopieścić i ewentualnie włączyć się w tworzenie map na OSM (jakby ktoś miał zapał). Tworzone są na licencji cc-by-sa 2.0. Yarl jest dobrze w tym zorientowany, jakby co.
 • Jak coś, to pisz na dyskusję projektu: Dyskusja Wikiprojektu:Opis polskich wsi i gmin. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 00:06, 8 kwi 2011 (CEST)

Kategoria:Miejscowości Puszczy Białowieskiejedytuj kod

JDavid dyskusja 17:42, 3 lis 2011 (CET)

Ziminedytuj kod

Witam! Usunąłem zatwierdzony przez Ciebie wpis Majksona, znanego tylko z tych edycji. Zapisana informacja brzmiała: "Dawne Miasto.Zostało spalone przez armie Szwedzką w ok.1600-1700roku. Ok 1200 roku duża wieś Zimin otrzmała prawa miejskie przez Księżną Jolante od panującego w tamtych czasach władcy. Granice tego,,miasta,, szły przez :Krerowo,Zimin i Śródkę" (zapis oryginalny).

Nie jestem w stanie potwierdzić tych danych, choć brzmią prawdopodobnie mimo swojej nieprecyzyjności i nieporadnej językowo formy. W Google Books pod Zimino znalazłem taki widok krótkiego opisu: Siemino lub Siemienino, dziá Zimino, pow Sroda, pf Kre- rowo: Zeminino 1393; Zemyno 1426; Zyemyno 1428; Szemenyno 1432 ; Zimino 1510; gdzie indziej zaś: (Zeminino 1393, Zemino 1*413, Zemyno 1426, Szemenyno 1432, Zimino ok. 1510, Zięmino 1578). ... Zmiana Ziemino w Zimino odzwierciedla proces fonetyczny polegający na podwyższeniu wymowy samogłoski -e- w pozycji przed spółgłoską nosową i ....

Słownik geograficzny Królestwa Polskiego nie zna miejscowości Zimin, ale opisuje ją pod nazwą Zimino. Niestety nie ma tam potwierdzenia skasowanych przeze mnie informacji.

Pobieżna kwerenda internetu potwierdza istnienie miasta w Wielkopolsce o podobnej do Zimina nazwie. Była też księżna Jolenta, żona księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego. Nie odnoszą się natomiast do Zimina znalezione przeze mnie informacje o zniszczeniach dokonanych przez armię szwedzką: Kościół we wsi Zieminie. W tej wsi, należącej do parochii wielichowskiej , miał się niegdyś znajdować kościół parochialny, ale upadł w czasie wojny szwedzkiej za Karola XII. i fundusze jego znikły.

Weryfikację danych utrudnia istnienie na tym terenie kilku miejscowości o podobnych nazwach.

Nie chcę na siłę dopasowywać cytowanego na wstępie fragmentu do faktów historycznych, w związku z powyższym cały wpis Majksona kasuję. Przywróć go w wersji poprawionej, jeżeli masz potwierdzenie dla podanych przez niego informacji i możesz je sprecyzować. Pozdrawiam. --Kynikos (res.) 00:19, 21 gru 2011 (CET)

Ewa von Tiele Winckleredytuj kod

Zgadza się: ojciec Hubert był ewangelikiem, ale matka Waleska, córka samego Franza Wincklera, była rzymską katoliczką. O swej konwersji i jej powodach pisze w swoich, co prawda późniejszych, wspomnieniach. W haśle w dziale "Literatura" podano pozycje, które o tym mówią. Jest sprawą dyskusji, czy akurat ten fragment jej życiorysu należałoby rozwinąć, gdyż hasło ogólnie jest bardzo skrótowe jak na tak wybitną postać. Może kiedyś za to się wezmę, choć bardziej liczę na to, że ktoś to zrobi. Twój komentarz sugerował jednak jednoznacznie błąd w haśle, którego według mojej wiedzy nie ma. A tak już na marginesie i według wyłącznie mojej własnej opinii, lepiej wątpliwości wyjaśniać np. na stronach dyskusji danych artykułów, niż wstawiać: [potrzebny przypis] czy tp. Tak łatwiej rozmawiać. Pozdrawiam, --Jasiu Szt (dyskusja) 21:54, 1 kwi 2012 (CEST)

Re:Linia kolejowa nr 249edytuj kod

Linia przeszła ostatnio modernizacje i kilometraż się zmienił, zajrzyj do najnowszych dokumentów: http://www.plk-sa.pl/fileadmin/Oferta/Regulamin_2012_2013/zalaczniki_1-9_v.beta/P_12-13_Z_2.4_w.0.pdf http://www.plk-sa.pl/fileadmin/Oferta/Regulamin_2012_2013/zalaczniki_1-9_v.beta/P_12-13_Z_1_w.0.pdf Biały111 (dyskusja) 11:19, 4 maj 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Niedawno powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się robieniem zdjęć i chcesz wspierać swoimi fotografiami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 09:38, 14 cze 2012 (CEST)

Biskupedytuj kod

Możesz wskazać źródło mówiące, że święcenia biskupów noszą nazwę święceń episkopatu, i w jakich konkretnie Kościołach? Na pewno nie jest tak w katolicyzmie, bo tam mówimy o sakrze. Powerek38 (dyskusja) 13:56, 23 lip 2012 (CEST)

Archimandryta omofornyedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Upior polnocy/Archimandryta omoforny, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Rozwinąć - sam napisałeś, że to stub.
 • Dodać źródła.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 08:53, 22 sie 2012 (CEST)

Tramwajedytuj kod

Witaj. Z Twojego opisu zmian:

 • Nie utożsamiam się z zanegowaną definicją, ale co w takim razie jest? Usunąłem cały akapit ze względu na fakt, iż podane przykłady nie są odniesieniami w kulturze. Wypisywanie wszystkich możliwych utworów kultury masowej w których pojawia się słowo "tramwaj" nie jest prawidłowe. Odniesienie byłoby wówczas zasadne, jeżeli dany utwór kulturowy byłby poświęcony temu desygnatowi, jemu dedykowany, a we wspomnianej liście żadne z odniesienia nie spełniało tegoż warunku. Przykład: dlaczego piosenka – szlagier Marii Koterbskiej rozpoczynający się od słów Mkną po szynach niebieskie tramwaje... – nie jest takowym odniesieniem? Bo ta piosenka nie jest o tramwaju, tylko o Wrocławiu. Gdyby potraktować rozumienie odniesienia w kulturze w sposób taki jak dotychczas w haśle, to w haśle o szynach również należałoby wstawić odniesienie do piosenki Koterbskiej, bo ta piosenka również zaczyna się od słowa "szyna". Nie będę dalej mnożył wręcz infantylnych przykładów.
 • Odniesienia znikły zupełnie – zgadza się, bo nie spełniają swojej roli, a kulturoznawcy pękają ze śmiechu czytając Wikipedię. Lepiej wycofać się z głupstwa i usunąć błędny nagłówek, niż za wszelką cenę trwać przy swoim.
 • To jednak przesada i usuwanie treści – naprawianie błędów, choćby ostrymi cięciami, nie jest "przesadą", Wikipedia jest encyklopedią i nie może być (jak w tym przypadku) wypunktowaniem użycia słowa "tramwaj" na zasadzie co, kto i kiedy coś usłyszał lub widział (o szablonie na początku nagłówka nawet nie wspomnę: Ta sekcja wymaga określenia jasnych kryteriów wyboru. Kryteria powinny być poparte źródłami...). W związku z ww. przywracam hasło bez feralnego nagłówka z małą prośbą: jeżeli zechcesz anulować moją edycję, podejmij proszę najpierw kontakt w tej sprawie z innym administratorem lub z doświadczonym i aktywnym uczestnikiem Wikiprojektu Literatura. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 21:45, 29 sie 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Znamienka (Chakasja)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Znamienka (Chakasja). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Czy jeszczeedytuj kod

obracasz sie w sferach naukowo-nawigacyjnych (AMW itp.)? Spojrzyj na Wikipedysta:JURAND01/Uślizg. Moja wiedza sie buntuje przeciwko temu, ale zadnych zrodel nie mam. Ciacho5 (dyskusja) 01:33, 5 lis 2012 (CET)

Katastrofa promu Jan Heweliuszedytuj kod

Mam do Ciebie specjalną prośbę. Jesteś zapisany do Wikiprojektu Żegluga, dlatego zwracam się do Ciebie. Myślałem o tym, żeby za dwa tygodnie na stronie głównej, w rubryuce wybrane rocznice wyeksponować zatonięcie promu Jan Heweliusz. Niestety, artykuł jest w stanie dość tragicznym. Zechciałbyś wziąć udział w jego poprawianiu? --WTM (dyskusja) 21:21, 1 sty 2013 (CET)

"To się uczcie a nie edytujecie Wiki"edytuj kod

Taki komentarz jest niedopuszczalny. Zalezy nam na kazdym Wikipedyście i jak największej liczbie osób edytujących. Bez wnikania w czym tkwił problem, ewentualne błędy edycyjne, należy poprawiać bo nikt nie rodzi się omnibusem, a nie odstręczać ludzi od edytowania Wikipedii. --Matrek (dyskusja) 21:39, 19 sty 2013 (CET)

Km 143,8edytuj kod

Flyz1 (dyskusja) 13:22, 22 sty 2013 (CET)

Węzeł kolejowyedytuj kod

Hej. Widziałeś dyskusję w wikiprojekcie kolejowym?

(To pisał Therud 11:58 11 kwi 2013 - przyp. UP) To dlaczego zamiast wziąć w niej udział wycofujesz cudze edycje? Therud (dyskusja) 12:14, 11 kwi 2013 (CEST)

Ujednoznacznianie rzekedytuj kod

Cześć, zasady ujednoznaczniania rzek chyba wymagają podania dopływu tylko wtedy, kiedy istnieje więcej niż jedna rzeka o tej samej nazwie? A rzeka Gnilec najwyraźniej jest tylko jedna… Zobacz Wikipedia:Strona_ujednoznaczniająca, tam nawet podano parę przykładów z ujednoznacznieniem „(rzeka)”. --Filemon (dyskusja) 21:02, 13 kwi 2013 (CEST)

Wsie w Polsceedytuj kod

Cześć Upiorze. Na podstronie Wikipedysta:Sławek Borewicz/największe hasła o wsiach stworzyłem tabelę z największymi objętościowo artykułami o wsiach w Polsce. Jeśli miałbyś nieco czasu, przejrzyj je pod kątem wykorzystywanych źródeł i treści. Na kolejnej podstronie Wikipedysta:Sławek Borewicz/miejscowości przygotowuję dane dotyczące tego, o co można jeszcze poszerzać te artykuły. Gdybyś znalazł coś ciekawego, dodaj tam uwagi. Kłaniam się, Sławek Borewicz (dyskusja) 14:08, 6 lip 2013 (CEST)

Hel (stacja kolejowa)edytuj kod

Hej, wypowiesz się też w Dyskusja_wikiprojektu:Transport_szynowy#Parametry_infoboksu_Stacja_kolejowa? Therud (dyskusja) 11:47, 4 wrz 2013 (CEST)

Flaga Svalbarduedytuj kod

Witaj!
Usuwasz edycje nie podając wiarygodnych, źródeł. Prawda samodzielnej flagi Svalbard nieużywa gdyż używają tam flagi norweskiej (jak też na Jan Mayen), jest to odpowiednio opisane przecież w Svalbard Treaty/Traktacie Svalbardu i na stronie Svalbard and Jan Mayen (Norway) oraz w książce Alfred Znamierowski: Flagi świata: ilustrowany przewodnik. Warszawa: Horyzont, 2002. ISBN 83-7311-410-6..
Pozdrawiam--Mateusz War. (dyskusja) 00:11, 8 lut 2014 (CET)
PS: Co sami Norwegowie podkreślają na swych Wiki: NO oraz NN.--Mateusz War. (dyskusja) 00:22, 8 lut 2014 (CET)

Ad:Hierodiakonedytuj kod

Ad:Hierodiakon

Witam i pytam: a może ze 2. zdanie więcej i źródło? :-) A może też coś dodasz do Hieromnicha? Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 22:19, 4 kwi 2014 (CEST)

Straż Pożarna w Janikowieedytuj kod

--ThePolish 09:21, 23 sie 2014 (CEST)

Kody ofertedytuj kod

Cześć, widzę że prowadzisz kody ofert. Myślę że to Ci się przyda. Jest to rozpiska ofert z PKP InterCity aktualna na wrzesień 2014 oraz dodałem tam nową zniżkę dla seniora w ŁKA. xMICHCIOx (dyskusja) 16:26, 24 paź 2014 (CEST)

Ad: Linia kolejowa nr 9 - długośćedytuj kod

Długość wziąłem z wykazu linii kolejowych zarządzanych przez PKP PLK (327.800-4.407=323.393). Adres wykazu: http://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Reg_przydzielania_tras/Regulamin_2014_2015/08.12.2014/ZAL_1_20141208114214.pdf

Watahaedytuj kod

Cześć, greko-katolickie ponieważ w Bieszczadach prawosławni stanowią tylko niewielki odsetek mieszkańców parafii Mokre i Morochów, natomiast na pozostałych obszarach greko-katolicy mają absolutną dominację jeśli chodzi o kościoły wschodnie. Bardziej więc jest prawdopodobne, że historia odnosi się do greko-katolików, a nie prawosławnych. Co jednak, przyznaję, też oczywiście nie jest wykluczone. Konarski (dyskusja) 10:22, 12 sty 2015 (CET)

Kapłaństwo i ordynacja kobietedytuj kod

Witaj! Wycofałem Twoją edycję z następujących powodów (1) artykuł w Wikipedii to nie jest galeria obrazków i każda dodana ilustracja powinna wnosić dodatkową informację do treści artykułu (2) wprowadzającego w błąd podlinkowania w opisie zdjęcia (w mojej opinii powinien być podlinkowany cały Kościół Szwecji. Pozdrowienia z Wrocławia. --PNapora (dyskusja) 14:19, 15 sty 2015 (CET)

Teraz w ogóle nie rozumiem, dlaczego wycofałeś moją edycję bez próby porozumienia się ze mną? Przecież Wikipedia w sposób oczywisty nie jest galerią zdjęć. A dodatkowo nie ma uzasadnienia logicznego dodania kolejnego i do tego słabego technicznie zdjęcia tej biskupki? --PNapora (dyskusja) 13:51, 16 sty 2015 (CET)

Zapraszamedytuj kod

Zapraszam do dyskusji Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:03:21:Metro w Krakowie MikołajZ (dyskusja) 17:28, 22 mar 2015 (CET)

Ad:Gdańskedytuj kod

Ad:Gdańsk

Narzędzia cofnij używamy tylko w przypadku wandalizmów. Pozwoliłem sobie użyć tego narzędzia na Twojej edycji dla zilustrowania, co widzi wikipedysta, którego edycję cofnięto, a nie anulowano. Dlaczego Twoim zdaniem moja edycja była błędna? Tar Lócesilion (queta) 00:11, 2 lip 2015 (CEST)

Linia kolejowa nr 510edytuj kod

--77.115.59.151 (dyskusja) 00:07, 8 sie 2015 (CEST)

Kurs'90edytuj kod

4 sierpnia br. podjęta została Uchwała Zarządu Kolei Wielkopolskich o wprowadzeniu nowej oferty taryfowej "Karta Wielkopolska - KDR" z kodem oferty 78. xMICHCIOx (dyskusja) 12:51, 18 sie 2015 (CEST)

Narodowe Muzeum Morskieedytuj kod

Witaj. Trochę przypadkiem urodził się projekt współpracy Miał być mały, ale urósł i mnie chyba przerósł (choćby ze względu na miejsce zamieszkania). Dlatego zapraszam do pomocy. Na razie uzyskałem skan książki o Miedziowcu, więc napisałem niezły art (akurat dzisiaj w CzyWieszu wisi) i pozwolono mi fotografować w Centrum Konserwacji Wraków Statków, co zrobiłem połowicznie (zapraszano mnie do zwiedzania i fotografowania ichnich pracowni, ale już nie miałem czasu)(a teraz jestem daleko, wracam gdzieś w listopadzie i podejmę współpracę dalej). Prawdopodobnie pozyskamy też dużo zdjęć, bo profesjonalnie obfotografowali ponad tysiąc artefaktów i dali to na wolnej licencji. Na zdjęciach zabytkowe przedmioty, ale też puchar Remiszewskiej, czapka Teligi, kawałek Otago (tego od Conrada, nie od Pieńkawych), elementy wyposażenia dawnych statków i jachtów. Trzeba też będzie pochodzić po ich oddziałach (te mniejsze pewnie obskoczę, bo to robota na dwie/trzy godziny każde, ale główne muzeum czy zaplecze to na kilka dni co najmniej, a trzeba gdzieś mieszkać....).

A dobrze byłoby, gdyby te zdjęcia robiły osoby znające się na rzeczy, inaczej znów będzie tysiąc zdjęć z opisem eksponat z Muzeum ...., bo fotograf nie rozpoznaje dryfkotwy.

Muzeum ma też "największą w Polsce kolekcję książek i czasopism" o tematyce morskiej, jakieś archiwum ludzi morza itp. Z tego wszystkiego warto byłoby korzystać.

Chcemy też (na razie Marta i ja) wykorzystać infrastrukturę Muzeum do zrobienia jakichś Wikiwarsztatów, wyszedł temat dawania przy eksponatach kodów QR kierujących do Wiki, zrobienia książek z Wikipedyjnych artykułów i co jeszcze ...(pomysły mile widziane).

Dzieło wielkie, a robotników.... więc zapraszam i proszę. Ciacho5 (dyskusja) 22:39, 11 wrz 2016 (CEST)

Transkrypcjaedytuj kod

Witaj. Stosujemy transkrypcję, a nie transliterację (wg PWN). Tu dałeś transliterację – dlaczego? Farary (dyskusja) 18:28, 26 wrz 2016 (CEST)

Ale oficjalnie po białorusku pisze się cyrylicą i tego, jak dotąd, trzymaliśmy się. Farary (dyskusja) 18:06, 27 wrz 2016 (CEST)

Zredukujmy wpływ na środowisko naturalne ruchu Wikimediaedytuj kod

Witaj Upior polnocy, kontaktuję sie z Tobą gdyż na swojej stronie użytkownika wykazałeś zainteresowanie sprawami ochrony środowiska. Chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z projektem Wpływ na środowisko naturalne na Meta, gdzie chcę zebrać wsparcie dla redukcji wpływu ruchu Wikimedia na nasze środowisko naturalne. Moim pierwszym celem jest to by wszystkie serwery Wikimedia korzystały wyłącznie z energii odnawialnej. Może mógłbyś okazać swoje poparcie dla tego projektu? Dziękuję, --Gnom (dyskusja) 11:28, 22 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:27, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:42, 10 cze 2017 (CEST) 
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Upior polnocy/Archiwum2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy