Dyskusja wikipedysty:Viol8or


Dyskusja wikipedysty:Viol8or w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Thierry Henryedytuj kod

Dzięki za poprawkę. Przeoczyłem kwestię sortowania Grubel 12:57, 26 lut 2005 (CET)

Drobiazg ;) Viol8or 13:10, 26 lut 2005 (CET)

Premiershipedytuj kod

  • Dzięki za edycję i doprowadzanie do normoalności.
  • O co chodzi z tymi numerkami przy nazwiskach zawodników?

-- Klisu 22:51, 28 lut 2005 (CET)

  • Dlaczego FC Liverpool, ale Southampton (klub)? to chyba brak konsekwencji na enwiki jest FC. -- Klisu 23:52, 28 lut 2005 (CET)
  • To może zarządź i jakoś to usystematyzuj (przenieś, zrób {{disambig}} bo w końcu Southampton to też miasto :) -- Klisu 00:16, 1 mar 2005 (CET)

Budowlani Łódźedytuj kod

Pełna nazwa klubu to: "Budowlani Blachy Pruszyński Łódź" i pod taką nazwą klub funkcjonuje w Polskim Związku Rugby oraz w mediach, choćby w naszym mieście. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku choćby: PZU AZS Olsztyn, K.P. Polska Energia SSA Sosnowiec, Pamapol - Domex AZS Częstochowa czy Mostostal-Azoty SSA Kędzierzyn-Koźle.

Absolutnie nie mam żadnego osobistego interesu, by promować firmę Blachy Pruszyński, ale skoro w przypadku innych klubów na wiki podaje się pełne nazwy, dlaczego ma być inaczej z Budowlanymi? Poza tym regułą jest podawanie pełnych nazw choćby uczelni wyższych, dlaczego ma być inaczej z nazwami klubów sportowych? Sam do końca nie znam prawidłowej odpowiedzi na te pytania, dlatego umieściłem zapytanie w Wikipedia:Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą. Pozdrawiam. --Arewicz 02:14, 1 kwi 2005 (CEST)

Dzięki za obszerne wyjaśnienia - po głębszym zastanowieniu muszę przyznać, że Twoje argumenty do mnie trafiają, co nie znaczy, że dzięki nim nie będzie problemu. To prawda - nam będzie łatwiej, nie będzie trzeba co jakiś czas zmieniać nazwy artykułu. Jednak propagowana w mediach nowa nazwa klubu (szczególnie dotyczy to chyba właśnie siatkówki), może na tyle różnić się od tej sprzed paru lat (historycznej), że może to stanowić dla mniej zorientowanych internautów sporą dezorientację. --Arewicz 22:11, 1 kwi 2005 (CEST)

"Toteż proponuję tworzyć jednocześnie artykuły przekierowujące na stronę z nazwą historyczną, aby można było łatwo trafić na właściwe hasło w Wikipedii, znając jedynie usponsorowioną nazwę klubu"

To zadziała, gdy już jest artykuł o klubie. Gorzej jak go nie ma. --Arewicz 23:16, 1 kwi 2005 (CEST)

Juvenia Krakówedytuj kod

Dzięki za rozszerzenie definicji. Postaram się ją dopracować w miarę zdobywania informacji o sekcji piłki nożnej, która jest tylko "dodatkiem" do rugby. Pozdrawiam!

Jerzy

Wikipedia:Niestandardowe komunikaty MediaWikiedytuj kod

Twoja przedostatnia edycja zduplikowała praktycznie cały artykuł. Nie byłem w stanie określić, co chciałeś osiągnąć w kolejnych zmianach, więc przywróciłem ostatnią dobrą wersję. --matusz 00:08, 20 maj 2005 (CEST)

The Redsedytuj kod

Otóż właśnie proponuję nie ujednolicać, tylko konsekwentnie stosować oficjalną nazwę, z ewentualnymi redirectami na wersjach potocznych. Rediry LFC postaram sie posprzątać.Wulfstan 20:58, 30 maj 2005 (CEST)

Uważam, że należy zapisywać tak brzmiącą nazwę jaka jest podana oficjalnie przez ich Klub.Wulfstan 00:25, 31 maj 2005 (CEST)

kluby piłkarskieedytuj kod

Witam. Uważam za kompletną pomyłkę sortowanie klubów piłkarskich wg nazw - kto szukałby np. FC Barcelona pod F, PSV Eindhoven pod P czy CSKA Moskwa pod C? ...Amber @ 21:58, 6 cze 2005 (CEST)

W takim razie trzeba doprowadzić sprawę sortowania do porządku, bo w tej chwili jest, delikatnie mówiąc, kocioł... ...Amber @ 22:16, 6 cze 2005 (CEST)

Szablon:Zdobywcy Pucharu Polski w piłce nożnejedytuj kod

Zgłosiłem twój szablon do WP:SzdU zapraszam do głosowania i ew. obrony :). W jego miejsce proponuje wg. mnie lepszy szablon, który na w/w stronie możesz zobaczeć :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 23:16, 24 sie 2005 (CEST)

W takim razie proponuje zrobić to albo w ten sposób, że drużyny alfabetycznie, a za nimi lata (szablon poziomy na dół), albo szablon pionowy data - drużyna (w miare wąski, na górze strony). Jeżeli myślisz nad "po prostu" dołożeniem tych graficzek, to moowie z góry, że nie będzie lepiej - dalej nieczytelne (te angielskie nie są wcale wiele lepsze niż to nasze)

Pozdrawiam --WarX <talk> 22:08, 25 sie 2005 (CEST)

Przetestowałem - ten szablon niezależnie od sposobu zrobienia będzie bardzo duży i niesympatyczny. Mimo wszystko proponuję, abyś zgodził się na usunięcie w/w. Mogę sam zająć się podstawieniem tego:

Szablon:PucharPolski

Informacje zawarte w szablonie są dostępne w Puchar Polski, więc myśle, że będzie ok :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 12:02, 27 sie 2005 (CEST)


Trzecia propozycja estetycznie niezła, jednak OGROMNA - pomyśl o tych wszystkich biednych ludziach, którzy będą sobie chcieli wydrukować to - przy każdej drużynie ta sama treść zajmująca 1/2 strony A4. Nie wiem dlaczego upierasz się przy szablonie w tej postaci :)

Kombinuj dalej :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 23:06, 27 sie 2005 (CEST)

Elfowieedytuj kod

Mozesz rzucic okiem na moj komentarz do dyskusji? P A L L A D I N U S dyskusja 22:24, 27 wrz 2005 (CEST)

Z dyskusji wynika że pwonno być Elfy, a z głosowania Elfowie... Możesz pogadać z głosującymi (palladinus, jak również z innymi) by jakoś dokończyć to głosowanie? A_Bach - ΣΦ 13:46, 30 wrz 2005 (CEST)

Mundial 2014edytuj kod

O co chodzi z tą polityką wybieraniia organizatorów mundiali? --Elz 16:02, 13 cze 2006 (CEST) odpowiedź przyślij tutaj

Puchar Ligi Polskiej w piłce nożnejedytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. FortArt 00:04, 30 gru 2006 (CET) (Sekcja Puchar Zlotu Młodych Przodowników ze strony Puchar Ligi Polskiej w piłce nożnej = [1])

Kontaktedytuj kod

927093 - bardzo proszę o kontakt na gg - chciałbym poruszyć pewną istotną kwestię związaną z piłką nożną. ;)

Sopranos

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 02:00, 17 wrz 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Viol8or" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy