Dyskusja wikipedysty:Wandea


Dyskusja wikipedysty:Wandea w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowego wikipedystę i mamy nadzieję, że edytowanie Wikipedii sprawi także Tobie przyjemność. Aby to obopólne zadowolenie pozostało na dłużej, zapoznaj się przynajmniej z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Zasady i zalecenia

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich edycji lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Neutralny punkt widzenia – pot. NPOV W skrócie: unikaj wyrażeń prezentujących tylko jeden punkt widzenia, wymień wady i zalety podane w źródle, a nie opisuj rzeczy jako "dobrych" czy "złych";
  • Weryfikowalność – pot. WER W skrócie: każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty źródłem, informacje o nim zamieść w dolnej sekcji lub użyj przypisów bibliograficznych;
  • Czym Wikipedia nie jest – pot. CWNJ W skrócie: Wikipedia to nie słownik, forum dyskusyjne, kolekcja linków ani prospekt reklamowy;
  • Prawa autorskie – pot. PA W skrócie: nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej – pot. OR W skrócie: nie pisz nic na podstawie własnych doświadczeń, wszystkie informacje muszą pochodzić z weryfikowalnych źródeł wtórnych.

Aby usprawnić pracę innych wikipedystów powinieneś także stosować się do zaleceń edycyjnych. W ten sposób będziesz od razu tworzył właściwie zredagowane artykuły. Nie bój się także męczyć innych, bardziej doświadczonych wikipedystów pytaniami np. na kanale IRC polskiej Wikipedii.

TR (dyskusja) 21:02, 30 lis 2013 (CET)

Emilia Chmielowaedytuj kod

ur. 29 grudnia 1967 we Lwowie czy ur. 19 października 1948 r. we Lwowie? Możesz doprecyzować? --The Polish (query) 16:04, 23 lut 2020 (CET)

ASHOKAedytuj kod

Witam, anulowałem takie wpisy, gdzie w podanym biogramie na Wikipedii, nie było żadnej informacji o przynależności do tego stowarzyszenia. Pozdrawiam Razar-ww (dyskusja) 18:01, 23 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wandea" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy