Dyskusja wikipedysty:Wieslaww


Dyskusja wikipedysty:Wieslaww w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gdyby ktoś wolał skorzystać z maila z tych czy z innych powodów: wgwert@wp.pl

Spis treści

Kresyedytuj kod

Witam znawcę Lwowa :) Zapraszam do Wikiprojektu Ukraina i oczywiście czekam też na tłumaczenia z ru wiki :) Przykuta 10:19, 12 lip 2007 (CEST)

Oczywiście, najlepiej podeprzeć się odpowiednią literaturą - zobacz Wikipedia:Weryfikowalność. Pozdrawiam Przykuta 10:46, 12 lip 2007 (CEST) Zrobiłem małą poprawkę techniczną - przy kopiowaniu z innych Wikipedii - daj tam też edytuj i skopiuj treść ;) Co do grafik może być problem, bo tam chyba wygląda inaczej prawo autorskie i tych grafik nie można przesłać do nas. Zresztą - zerknij tutaj Wikipedia:Opisy licencji grafiki - na ru wiki jest odpowiednik tej strony. Przykuta 13:15, 12 lip 2007 (CEST)

Synagogi Lwowaedytuj kod

Witaj

Naturalnie opisuj nowe wątki, nowe lwowskie synagogi. Chętnie nawiążę współpracę. Pozdr, Slav (dyskusja) 14:19, 12 lip 2007 (CEST)

 • Naturalnie, że warto by przyporządkować synagogę ulicy. Tabela jest w porządku, ale może jeszcze powinieneś ją pouzupełniać, niż przeniesiesz ją do nowego artykułu. Pozdr, Slav (dyskusja) 08:43, 2 sie 2007 (CEST)

Kościoły w Polsceedytuj kod

No, do tego by się przydał rzeczywiście osobny projekt. Generalnie w kategoriach polskich kościołów dodajemy istniejące obecnie na terenie Polski współczesnej, ale sporo było założonych na terenie dawnej Polski. Myślę, że teraz wystarczyłoby w historii kościołów dopisywać np. że powstały w okresie I czy II RP. Nie czuję się jednak na siłach, by samemu dać satysfakcjonującą odpowiedź. Przykuta 16:55, 13 lip 2007 (CEST)

Ławoczneedytuj kod

Hasło należy uzupełnić bo na razie nie jest nawet poprawnym stubem. Na początek przydałoby się przynajmniej dodać w jakim kraju jest ta miejscowość. W Polsce czy na Ukrainie? Man ۩ 13:55, 14 lip 2007 (CEST)

Tą samą tematyką zajmują się m.in. Birczanin i Andros64 - warto byłoby, żebyście byli w kontakcie. Natomiast co do stubów, to warto zwracać uwagę by mimo wszystko zachowana w nich była ogólnie przyjęta konwencja (dodana przynajmniej informacja na temat kraju), bo inaczej ktoś może pospieszyć się i skasować nieprecyzyjne hasło, traktując je jako tzw. substub. Jeżeli masz problemy ze stroną techniczną - daj znać, mogę wówczas zerkać od czasu do czasu na Twoje hasła nadając im odpowiedni kształt, do czasu kiedy nie nauczysz się robić tego samodzielnie. Pozdrawiam Man ۩ 17:33, 14 lip 2007 (CEST) Rzuć okiem teraz na to hasło. W tej postaci może spokojnie egzystować jako stub. Pozdrawiam Man ۩ 17:53, 14 lip 2007 (CEST) Jeżeli chcesz oznaczyć hasło jako zalążek związany z Ukrainą (a tym samym pomóc je odnaleźć innym zainteresowanym tematem i zaprosić do współtworzenia) wstaw na zakończenie jego treści {{Ukraina stub}}. Jeżeli natomiast przebudowujesz grutownie jakieś większe hasło i chcesz by nikt w tym samym czasie nie zmieniał jego treści prowadząc do konfliktu edycji wstaw na jego początku {{wEdycji|Wieslaww}}. Co do zdejmowania szablonów, to po prostu zdejmujemy je wtedy, gdy przestają pełnić swoją rolę a tym samym przestają być potrzebne. Miejscowości obwodu kategoryzujemy wstawiając na zakończenie hasła [[Kategoria:Obwód lwowski]]. Jeśli masz jakieś pytania - pisz. Pozdrawiam Man ۩ 22:28, 14 lip 2007 (CEST) Umieść je pod Tuchla (Ukraina) i Sławsko (Ukraina) i daj znać. Ja dorobię disambigi a potem wytłumaczę Ci na czym to polega, tak byś w przyszłości mógł zrobić to sam. Pozdrawiam Man ۩ 00:16, 15 lip 2007 (CEST)

Ukrainaedytuj kod

 • Witam ! Na temat Ukrainy jest tak mało wiadomości, że każda pomoc się przyda. Ja do tej pory zajmowałem się trochę historią Ukrainy w XIX i XX wieku, ale musiałem zająć się podstawami - podciągnąłem trochę sprawę rzek Ukrainy, a teraz zrobiłem podział na rejony. W najbliższym czasie będę tłumaczył z ukraińskiego krótkie informacje o miastach rejonowych.

Gdybyś potrzebował jakiejś pomocy w sprawach technicznych, to daj znać. Pozdrawiam, Birczanin 03:02, 15 lip 2007 (CEST)

 • Na razie wszystko jest OK. Założyłem kategorię "Wsie obwodu lwowskiego", więc teraz możesz już tam dodawać nowe artykuły. Istnieje również kategoria "Miasta obwodu lwowskiego". Przez jakiś czas będę zaglądał na Twoje edycje, i poprawiał ewentualne błędy, ale na razie idzie ci bardzo dobrze :)) Pozdrawiam, Birczanin 13:09, 15 lip 2007 (CEST)
 • Witaj ! Z rejonem gródeckim już poprawiłem. Birczanin 18:00, 17 lip 2007 (CEST)

Opór/Opiredytuj kod

 • Witaj ponownie ! Chciałbym zapytać, czy masz jakieś informacje na temat tej rzeki ? Szukałem, ale nic nie znalazłem, a to jedyny większy dopływ Dniestru, który nie został opisany ... Birczanin 13:59, 15 lip 2007 (CEST)
 • Hej ! Informacje o Oporze jak najbardziej nadają się na artykuł - może spróbujesz go opracować ? Na ukraińskiej Wiki to ja wrzuciłem jedno zdanie o tej rzece, bo nic nie było, a miałem nadzieję, że ktoś dopisze :))) Pozdrawiam, Birczanin 02:15, 16 lip 2007 (CEST)
 • Witam ! Czy chodzi o tego Świętosława ? Chyba nie, bo tamten podobno zginął nad Dnieprem ? Pozdrawiam, Birczanin 09:01, 16 lip 2007 (CEST)

Lwów i Galicjaedytuj kod

Witaj; Przepraszam,że z opóźnieniem. Zwróć uwagę na elementarną geografię i topografię Galicji. Np. Wereszyca Albo brak map województw lwowskiego i stanisławowskiego z podziałem na powiaty 1939 , statystyki narodowościowej wg spisu 1931 wg [powiatów etc. Poza tym: czy nie sądzisz,że byłoby sensownym zrobić na Wiki pełen atlas Lwowa 1939 /2007 ( nazwy ulic, budynki etc) Jest to oczywiście na stronach lwowskich, ale poddaje Ci do myślenia. Tak samo byłe powiatowe, a niekoniecznie pokrywające się miasta rejonowe w Galicji ( Notki, historia, etc) Dużo spraw pod kątem 2012 r.

SERDECZNIE POZDRAWIAM Andros64 00:26, 18 lip 2007 (CEST)

 • Hej ! Niestety co do {podziału miasta}, to przekracza moją wiedzę. Pozdrawiam, Birczanin 08:58, 18 lip 2007 (CEST)

Suplement-Galicjaedytuj kod

Rejon gródecki poprawiłem. Skrót myślowy - elementarna topografia Galicji oznacza brak haseł typu: Wereszyca i usystematyzowania haseł geograficznych z Galicji ( geografia historyczna).

Serdecznie pozdrawiam: Andros64 10:44, 18 lip 2007 (CEST)

Kościoły we Lwowieedytuj kod

Chyba sensowniej byłoby stworzyć taką kategorię albo szablon a nie artykuł?? 212.160.185.22 12:06, 18 lip 2007 (CEST)

Tłumaczenie - Lwówedytuj kod

Dziękuję za śledzenie postępów mojego tłumaczenia. Mój kontakt z językiem urwał się wiele lat temu, a pamięć zawodzi, stąd niektóre potknięcia.

Nie czuję różnic greko-katolicy i unici, toteż Twoje uwagi są cenne i dobrze, że to poprawiasz.

Pozdrawiam PawełMM 08:27, 20 lip 2007 (CEST)

Kościoły we Lwowieedytuj kod

Budynki kościołów to zwykłe nazwy, nie ma powodu, by pisać je wielką literą. Polecam np. ten link. pzdr. Beno @ 11:42, 23 lip 2007 (CEST)

Tabela ma główkę i boczek, ale nigdy nie spotkałem się z określeniem, aby skrajna lewa komórka była początkiem zdania, co jest zresztą bez sensu zważywszy na charakter, jaki mogą przyjmować kolejne komórki w wierszu. Ponadto nie każda tabela musi mieć boczek (lub rzadziej główkę). W tym natomiast przypadku boczkiem jest kolumna z liczbami, więc kościoły są, jakby nie patrzeć, w drugiej pozycji - i bardzo dobrze zresztą, bo dzięki temu nie ma powodu do pisowni wielką literą, która mogłaby być myląca. pzdr. Beno @ 11:53, 23 lip 2007 (CEST)

Wielką literą piszemy główkę i boczek nie dlatego, że są początkami jakichś wyimaginowanych zdań, lecz dlatego, że są tytulariami (a te pisze się wielką właśnie). A artykuł z kościołami Krakowa należy oczywiście poprawić. Beno @ 12:33, 23 lip 2007 (CEST)

 • Witaj ! Bena kojarzę, na pewno nie jest wandalem. Co do nazw, to według mnie (a nie jestem polonistą) rzeczywiście nazwy budynków kultu religijnego rzeczywiście pisze sie z małej litery - jak kościół, synagoga, meczet. W przypadku Twojej tabelki, to z tego co widziałem, według mnie powinno być pisane z dużej litery, bo hasło jest pisane po kropce: 1. Kościół ..., 2. Kościół ... itd. Również jek będziesz robił np. opisy kościołów i linkował [...], to hasło możesz rozpoczynać z dużej litery. Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło, jakby coś było niejasne, to napisz. Pozdro, Birczanin 07:45, 24 lip 2007 (CEST)
 • Może napisz jeszcze na do niego na stronę jego dyskusji. Jeśli już to zrobiłeś, zapytaj o zdanie któregoś z adminów (zobaczysz na ostatnich zmianach, który akurat teraz siedzi na kompie). Chociaż Tobie radzę, a sam nie zawsze tak robię. Niestety czasami wdaję się w wojny edycyjne ;((( .

PS. Zerknij proszę na mój artykuł Chrzest Rusi - może coś dodasz ? Pozdrawiam, Birczanin 08:09, 24 lip 2007 (CEST)

 • Beno podał konkretne, uźródłowione zalecenia a poza tym jest specem z zakresu poprawności językowej, więc myślę, że temat nie podlega dyskusji. Pozdrawiam Man ۩ 23:18, 24 lip 2007 (CEST)

Maniawaedytuj kod

 • Witaj ! Czy masz może jakieś informacje na stub o wsi Maniawa koło Nadwórnej ? Napisałem kasło Skit Maniawski, i brakuje mi kilku zdań na ten temat. Pozdrawiam, Birczanin 00:32, 24 lip 2007 (CEST)
 • Wielkie dzięki !!! Birczanin 08:34, 27 lip 2007 (CEST)
 • Witaj ! Bardzo dziękuję za pamięć i tekst o Skicie. Postaram się go wykorzystać. Przepraszam za milczenie, ale byłem na tygodniowym urlopie. Birczanin 15:44, 8 sie 2007 (CEST)

Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/tłumaczenie z języka ukraińskiegoedytuj kod

Już naprawiłem. Musze zerknąć na tę instrukcję, bo chyba jest zbyt pogmatwana :) Przykuta 08:34, 13 lip 2007 (CEST)

Witaj - wkleiłem jeszcze raz do hasła Lwów. Musisz wkleić KOD strony a nie treść skopiować. Wtedy wiele innych rozwiązań przechodzi. Poza tym szczerze ci powiem. Sam Lwów ma 60 kilo tesktu. To oznacza gdzieś tak z tydzień cięzkiej pracy. Nie przesadzałbym z innymi hasłami na razie - szczególnie że jak na razie jestes jedynym tłumaczem z kraińskiego. Rada- przetłumacz jeden dłuższy tekst i wtedy zobacz ile to ci zajmie- bedziesz mógł ocenic swoje zdolności. --Pmgpmg (dyskusja) 01:34, 16 lip 2007 (CEST)

Mapy kolei itdedytuj kod

Witam Serdecznie, Panie WiesławieW! Po pierwsze: nasza rodzina w XVIII w mieszakła jescze w Stanisławowie i Stryju, przed tym w Kamieńcu Podolskim, wszędzie mieliśmy tam wkości. Lwów jest cudowny, byłem tam kilka razy. Niestety sowieci strasznie zaniedbali. Jak to mówią Węgrzy (trudno przetłumaczyć) wyżyli, zużyli, tak, jak to np. garnek czy but po pewnym czasie staje się zużyty. Byłem również wiele razy we Wrocławiu bo tam pracowała moaj siostra jako kostiumolog w Wytwórni Filmowej na Wystawowej 1. Oczywiście zacznę robić materiały o poszczególnych kolejach. Ale to jeszcze trochę potrwa. Mapy poszczególnych koleji oczywiście interesują. Ale cz to Pan je robi? Bo najlepsze byłyby chyba dwujęzyczne. Węgrzy tak robią i wtedy można z obszarów starconych wpisywać anzwy węgierskie. Ale muszę anjpierw jeszcze kilka innych rzeczy porobić, bo siedzę na wikipediach kilku języków i tam też mam obowiązki. A pozatym meteorolagia zapowiada u nas upały rzędu 38-42 stopni, czyli komputer trzeba będzie wyłączyć... Ale dziękuję. Serdecznie kłaniam się:--Roland von Bagratuni prawda nade wszystko 19:12, 13 lip 2007 (CEST)

Życzeniaedytuj kod

Dzięki bardzo za życzenia. Co do kościołów - zobacz Kościoły Krakowa. Może warto byłoby taką tabelkę utworzyć. Pozdrawiam Przykuta 22:05, 18 lip 2007 (CEST)

Wrocław a Lwówedytuj kod

We Wrocławi mieszkam - małą przerwą - prawie pół wieku, toż moge pisać o nim i pisać, ta joj! We Lwowi nie byłem nigdy (tylko mój syn zeszłego lata, a i to tylko jeden dzień) i nie podejmuji sie pisać...

Julo 13:37, 24 lip 2007 (CEST)

 • No tak, zupełnie bezmyślnie przeczytałem i nie zrozumiałem o co Ci chodziło. Rozejrzę się trochę, ale szczerze mówiąc nie mam specjalnych skojarzeń: oprócz kilku moich znajomych (ale postaci nie do encyklopedii) ze Lwowa, Ossolineum i Tunia Dzieduszyckiego samo mi się nic nie nasuwa, muszę nad tym ciut pomyśleć. Czasem coś samo wychodzi w trakcie pisania, np. prof. Ewa Maleczyńska i jej mąż Karol Maleczyński... Julo 14:39, 24 lip 2007 (CEST)

Re:Lwów i okoliceedytuj kod

Witaj :)!

Naprawdę bardzo przyjemna tabelka z kościołami we Lwowie :). Mam dwa pytania. Pierwsze: co jest kryterium kolejności kościołów w tabelce? Czy lepszym kryterium byłoby kryterium chronologii? Drugie: Czy nie uważasz, że nazwa nagłówka "Adres po 1945" (tak samo: "Dzieje po 1945") wskazuje także na adres obecny? Ja tę nazwę rozumiem, że w kolumnie będzie mowa o zjawisku mającym miejsce od 1945 r. do teraz. Chyba dobrałeś tę nazwę troszkę niefortunnie :-).

Atlas ulic? Hmmm... Chodzi Ci o formę przedstawienia czy o to, jakie treści w nim zawrzeć? Co do drugiego, nie wiem, co do pierwszego – ustosunkuję się, gdy poznam drugie ;-). Może podobnie jak te kościoły? Nie pamiętam niestety, żebym kiedyś w Wikipedii trafił na atlas ulic, ale tabelka chyba nie byłaby taka zła. No chyba że chcesz coś mniej banalnego :-). Na razie nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy :-).

Na marginesie, wpis w dyskusji Stako to bardzo stara sprawa. Mimo wszystko pamiętam ją :-).

Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 16:53, 24 lip 2007 (CEST)

Jestem pod wrażeniem Twojego entuzjazmu – właśnie takich ludzi Wikipedia potrzebuje :). Wiktoryn <odpowiedź> 19:27, 24 lip 2007 (CEST)

Witaj,
jest ładnie :-). Chyba wszystko, co można ciekawego napisać o ulicach, zawarłeś w tej tabelce :-). Mogę tylko powiedzieć – prosić, żebyś kontynuował prace :-).
Pozdrawiam :),
Wiktoryn <odpowiedź> 15:47, 27 lip 2007 (CEST)

Wziąłeś się za bardzo szeroki temat, chwała Ci! Tak swoją drogą moja droga z akademika (na Wulce) na Polibudę wiodła ulicami, które są w Twoim brudnopisie... Tyle że kończyła się ona na FA (korpus Nr5). Pozdrawiam Stako dyskusja 16:43, 27 lip 2007 (CEST)

Witaj,
bardzo ładnie! Czy wrzucać na Wikipedię czy pracować dalej w brudnopisie? Jeśli bardzo chcesz wrzucić na Wikipedię, uważasz, że stanowi to już jakąś całość, i nie będzie dla Ciebie (jak i Wikipedii) powodem wstydu ;), to pewnie, wrzucaj :).
Pozdrawiam :),
Wiktoryn <odpowiedź> 14:27, 1 sie 2007 (CEST)


Witaj,
a dlaczego chcesz te ulice przenosić pojedynczo, a nie od razu wszystkie? Możesz mi to wyjaśnić? :-)
Pozdrawiam :),
Wiktoryn <odpowiedź> 19:30, 3 sie 2007 (CEST)


Witaj,
OK, byle tylko nikt tego artykułu nie zekował lub usunął (bo niekompletny, bo coś) :-). Dla świętego spokoju użyj szablonu {{WEdycji|Wieslaww}}. W razie problemów znajdujesz się pod moją protekcją ;-).
Pozdrawiam :),
Wiktoryn <odpowiedź> 14:09, 4 sie 2007 (CEST)

Ulice Lwowaedytuj kod

Bądź kochany i napisz na bagratun@freestart.hu lub bagratun@freemail.hu bo w adlszym ciągu mam kłopot z tym komputerem, a drugim nie wejdę. Dzięki:--Roland von Bagratuni prawda nade wszystko 16:20, 28 sie 2007 (CEST)

Ihor Cymbrowskiedytuj kod

Helo! Szukam informacji o pewnym muzyku z Lwowa, którego polska transkrypcja nazwiska brzmi: Ihor Cymbrowski. Czy mógłbyś mi podać jak to jest po ukraińsku i rosyjsku? Pozdrawiam serdecznie Paterm >Odpisz< 09:09, 19 wrz 2007 (CEST)

Вулиці Львоваedytuj kod

Доброго дня! Сподобалася мені та праця, котру ви вклали у цю тему у своїй чернетці. Яке ви використовували джерело чи джерела? І чому частину вулиць Львова подаєте російською? Адже офіційно вони так ніколи не назвилися. У Львові вулиці носили польські, німецькі, українські назви, але ніколи не російською. --Yarko (dyskusja) 18:32, 22 gru 2007 (CET)

 • Ярема, приведите источник, согласно данным которого вы решили, что улицы во Львове никогда не имели русских названий. --Russianname (dyskusja) 13:05, 24 sty 2008 (CET)

Приветedytuj kod

Вижу, вы хотите перевести что-то из моих статей про Львов. Успехов :) --Russianname (dyskusja) 13:04, 24 sty 2008 (CET)

Skoleedytuj kod

Cześć! Bardzo wdzięczny Panu za uzupełnienie artykulu o Skole. Jest to moja rodzinna ojczyzna. Możemy współpracować!? --Helgi (dyskusja) 16:11, 18 cze 2008 (CEST)

Splendoredytuj kod

Witam :) Potrzebuję pomocy związanej z językiem rosyjskim. Otóż edytuję artykuł o powieści Nabokowa Splendor i w sekcji "tytuł" zajmuję się kwestią rosyjskiego tytułu książki ("podwig") i jego znaczenia w języku polskim. Rosyjskiego nie znam zupełnie, dlatego trochę się obawiam czy nie wkradły się tam jakieś błędy lub nieścisłości. Informacje oparłam na posłowiu do książki, dlatego wszystko powinno być w porządku, ale byłabym spokojniejsza, gdyby ktoś biegły w rosyjskim przejrzał to tak na wszelki wypadek. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyś na to zerknął. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Magalia (dyskusja) 01:48, 8 wrz 2008 (CEST)

Portal:Lwówedytuj kod

zapraszam do jego rozbudowy, do dziś był oznaczony jako porzucony ! Sagi2007 (dyskusja) 16:24, 1 cze 2009 (CEST)

Rosyjskie imiona i nazwiskaedytuj kod

Witam, edytuję artykuły o skoczkach narciarskich i zauważyłem, że "wersje" imion i nazwisk zawodników rosyjskich, ukraińskich itd. są inne tutaj i inne np na oficjalnych stronach i tabelach. Np: Dmitrij Wasiljew = Dimitry Vassiliev, Witalij Szumbareć = Vitaliy Shumbarets, Władimir Zografski = Vladimir Zografski. W związku z tym mam prośbę, jeśli potrafisz, czy mógłbyś 'poprzekształcać' imiona i nazwiska które Ci podam na wersje "rosyjskie"? Oto one: Ablay Kapisbayev, Anatoliy Karpenko, Evgeni Levkin, Sergey Bychkov, Georgiy Chervyakov, Stanislav Oshepkov, Dimitry Ponomarev, Roman-Sergeevich Trofimov. Pozdrawiam i z góry dziękuję :) Alfons6669 (dyskusja) 20:11, 9 lip 2009 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wieslaww" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy