Dyskusja wikipedysty:Wojgniew


Dyskusja wikipedysty:Wojgniew w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Miladaedytuj kod

Czeski artykuł twierdzi, że to imię pochodzi od "mlada". Xx236 (dyskusja) 10:56, 4 sie 2010 (CEST) Potrzebne są źródła, przy czym Wikipedie nie są źródłem.Xx236 (dyskusja) 11:55, 4 sie 2010 (CEST) Też to widziałem, ale bardzo wątpliwe źródło.Xx236 (dyskusja) 12:11, 4 sie 2010 (CEST)

Testedytuj kod

test

Wikipedia:Poradnik autora Wikipediiedytuj kod

Mam pytanie, bo widzę, że masz na stronie użytkowinka. na ile oceniasz go jako przydatne narzędzie? Przykuta (dyskusja) 10:01, 6 paź 2010 (CEST)

Coś takiego: Pomoc:Indeks zasad, zaleceń i pomocy dla wikipedystów? Przykuta (dyskusja) 10:28, 6 paź 2010 (CEST) Pomoc:Spis treści - wisi w menu pod linkiem "Pomoc". Krótsze :) jest tam info, do kogo się zgłosić, jak ilustrować, formatować, pisać nowe hasła itd. Zresztą - obie strony są w oparciu o pomysły z en wiki. Jak znasz coś, co tam jest, a co by się przydało podrzuć, albo wrzuć tu: Wikiprojekt:Badania i rozwój Wikipedii/Pomoc i strony meta/Propozycje. Przykuta (dyskusja) 10:48, 6 paź 2010 (CEST)

Linki zewnętrzneedytuj kod

Czemu to prawie jedyna twoja działalność? -- Bulwersator (dyskusja) 13:37, 6 paź 2010 (CEST)

Polonizacjaedytuj kod

Witaj

Pozwoliłem sobie wycofać Twoje edycje. Zgodnie z zasadami wstawiania linków zewnętrznych, powinny one poszerzać wiedzę zawartą w artykule i być dokładnie w temacie. Artykuł nie jest o mniejszościach narodowych w I, II czy III RP, lecz o polonizacji, wobec czego np. "Szkoci w Polsce" jest wpisem nie na temat.

pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 14:20, 6 paź 2010 (CEST)

Hasła o imionachedytuj kod

Zanim dodasz kolejne, zapoznaj się z kwestią praw autorskich. Dodawane przez Ciebie hasła naruszają prawa autorskie - są praktycznie dosłownym przepisaniem tego, co podaje link z Interii.pl. Wygląda więc, że cały zestaw zostanie usunięty. Elfhelm (dyskusja) 00:23, 9 lis 2010 (CET)

Barmiłedytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła. Awersowy (dyskusja) 06:29, 9 lis 2010 (CET)

Imionaedytuj kod

Witaj, Co do imion to przejrzałem trochę imion stworzonych wcześniej i wynika z tej mojej nowonabytej wiedzy, że inne artykuły mają podobną formę. Przy popularniejszych imonach są tylko listy imienin i listy osób je noszących, które stanowią często 80-90% treści. Spróbuj się z Refyculem porozumieć, napisz jak Ci poszło. Jakby nie dało rady pomyślimy. Mix321 (dyskusja) 10:46, 9 lis 2010 (CET)

Aha, nie kopiuj, postaraj się to opisać odrobinę inaczej, żeby nie było naruszenia praw autorskich.

Rzeczywiście staram się przeglądać zmiany stron, które obserwuje, także imiona słowiańskie. Co do nowych, niekoniecznie szerszy zakres (jeśli to niemożliwe), ale żeby wszystkie były napisane innymi słowami. Mix321 (dyskusja) 14:28, 9 lis 2010 (CET)

Aha, link do tego indeksu imion dodawaj w sekcji "źródła" lub "blibliografia". "Linki zewnętrzne" poszerzają temat, a "źródła" wsakzują, z czego korzystano przy pisaniu. Mix321 (dyskusja) 14:31, 9 lis 2010 (CET)

Reedytuj kod

Siema. Jednozdaniowe hasła powinny być kasowane jako substuby, dlatego wstawiam ek. Poza tym prawie żywcem przepisałeś z Interii. Dobrze by było dopisać chociaż po jednym zdaniu, ale faktycznie może być tak, że więcej napisać się w tym wypadku nie da z powodów, które wymieniłeś. Myślę, że dobrą opcją mogło by być stworzenie zbiorczego artykułu z przekierowaniami od tych imion. Można też rozbudować hasło Imiona słowiańskie. Pzdr, Refycul (dyskusja) 09:45, 11 lis 2010 (CET)

Imionaedytuj kod

Kasowania kopi, lub prawie kopi nie unikniemy ze względu na prawa autorskie rygorystycznie przestrzegane na Wikipedii.

Piszę głównie na temat techniki i wojskowości oraz ich historii, dlatego trudno mi się wypowiadać co do treści. Imiona których nie można rozbudować proponuję połączyć. Topory (dyskusja) 00:03, 14 lis 2010 (CET)

Imionaedytuj kod

Witaj!

Myślę że powinieneś przeredagować stworzone przez siebie hasła (tak aby nie budziły podejrzeń o WP:NPA, oraz oznaczyć przez przypis pochodzenie tekstu (nie przez dodanie źródła w sekcji "Linki zewnętrzne". Pozdrawiam, A. Bronikowski zostaw wiadomość 20:04, 15 lis 2010 (CET)

imiona słowiańskieedytuj kod

Interia jest nieency, to źródło hoaxów. Prosze, nie po to walczyłam kilka lat o uwolnienie wikipedii od hoaxów dotyczących imion słowiańskich, żeby ją teraz znów zasmiecać. Prosze, natychmiast zawnioskuj o skasowanie jako jedyny autor wszystkich Twoich artykułów w Wikipedii opartych na interii. Wklejam jeszcze coś gwoli rozwagi:


BORZYNA Pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: waleczna. ZDROBNIENIA: Borka. Źródło: Słownik Encyklopedyczny. Wielka księga imion Wydawnictwo Europa http://mamdziecko.interia.pl/ksiega-imion/haslo/borzyna,263782


http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=101:qwielka-ksiga-imionq-i-marinkovicia-&catid=46:interwencje-rady „Wielka księga imion” I. Marinkovicia Na rynku księgarskim ukazała się pozycja pt. „Wielka księga imion” autorstwa I. Marinkovicia, wydana przez wydawnictwo Europa. W sprawie tej książki Rada przesłała do Podsekretarza Staniu MSWiA Jerzego Mazurka pismo następującej treści: Warszawa, dn. 26 listopada 2004 roku RJP-427/W/2004 Rada Języka Polskiego po zapoznaniu się z opiniami wybitnych onomastów ­­– prof. Aleksandry Cieślikowej i prof. Aleksandry Malec – na temat „Wielkiej księgi imion” I. Marinkovicia, wyd. Europa, Wrocław 2004, prosi o niekorzystanie z niej w urzędach stanu cywilnego. Zbiór imion zgromadzonych w „Księdze” nie może służyć jako podstawa do nadawania imion oficjalnych. Są tam postaci graficzne niezgodne ze współczesnymi przepisami ortograficznymi: Aaron, Abbon, Aelreda, Aecjusz itp. Zdumienie budzi zestaw imion rzekomo słowiańskich, jak i ich etymologie: Boskor ‘Bogu skory’, Bosłuch ‘Boga słuchaj’, Barwysław ‘bardzo wyniosły’. Bawita ‘bawiąca się doskonale’, Bosz ‘do Boga podobny’, Juzew ‘już wciąż wzywam Boga’ , Rolmierz ‘rolnik, dzielny’, Uściechimir ‘jaśniejący, błyszczący uciechą’, Władzymił ‘władzy miły’. Trudno określić liczbę podobnych imion i fantastycznych etymologii. Jest bardzo duża. Jak widać, szczególnie liczne są wymyślone i wadliwie objaśnione imiona, tzw. starosłowiańskie. Autor nie zapoznał się z żadną z istniejących na ten temat naukowych i popularnonaukowych publikacji. Zaprezentował swoistego rodzaju niefrasobliwość i igraszki z imiennictwem. „Wielka księga imion”, nierecenzowana przez językoznawcę, wprowadza czytelników w błąd i przynosi więcej szkody niż pożytku.


Jako odpowiedź na to pismo Rada dostała z MSWiA list z podziękowaniem za interwencję i przestrogę oraz zapewnieniem, że została ona przekazana urzędom wojewódzkim całej Polski. Wojewodowie zostali upoważnieni do poinformowania kierowników urzędów stanu cywilnego o nieprzydatności (a wręcz: szkodliwości) „Wielkiej księgi imion” w ich pracy.Jeśli nie zaekujesz swoich haseł, ja to zrobię. Micpol (dyskusja) 12:36, 22 sty 2011 (CET)

I jeszcze jedno. Nigdy nie korzystaj z internetu jako źródła ency do haseł o imionach. Micpol (dyskusja) 12:37, 22 sty 2011 (CET) Tak to czasem bywa na początku, kiedy się jeszcze człowiek nie orientuje w literaturze. Najlepiej byłoby uzgodnić, jeśli już kupisz tę upragnioną pozycję książkową, chodzi o to, żeby znów nie popełnić podobnego błędu (ta "Wielka księga imion" jest wydana także w postaci książkowej, miałam ją nawet kiedyś, ale sprezentowałam ciotce, która była tam wymieniona jako sławna imienniczka ;-) ). Micpol (dyskusja) 18:48, 22 sty 2011 (CET) Także uważam, że należy pielęgnować nasze własne dziedzictwo, bo kto będzie je za nas pielęgnować. Dlatego wpisałam do Wikipedii autentyczne imiona słowiańskie, których nie ma w hoaksowych stronach internetowych, oraz pilnuję, zeby nie było tu hoaksów - zwłaszcza wymyślonych jako "staropolskie" przez Słowianina południowego. Szacunek wobec dziedzictwa polega przede wszystkim na niedorabianiu sobie go według uznania. BTW, staropolskie imię Wojgniew nie zostało odnotowane w żadnych znanych dokumentach. Micpol (dyskusja) 22:37, 22 sty 2011 (CET) Hoax jest krótkim słowiem i dobrze się sprawdza w żargonie wikipedyjnym - świetnie wiadomo, o co chodzi. Dziękuję za podpowiedź co do nazwisk naukowców; tak się składa, że prawie do końca skompletowałam już całą literaturę imienniczą po polsku poza tą o charakterze przyczynkarskim oraz częśiowo dysponuję także literaturą w innych językach, więc myślę, że może Tobie ten artykuł podpowie, czego należy szukać. Osobiście jestem przeciwniczką tzw. projektów w tak wąskich dyscyplinach, jak imiennictwo - razem z Gdarinem ciągnęliśmy tę działkę i raczej nie robiliśmy tego źle. Sama literatura na temat imiennictwa słowiańskiego czy staropolskiego nie wystarczy, trzeba mieć szerszy jeszcze kontekst imiennictwa jako takiego. Doradzam ze dwa lata lektur, zanim się człowiek podejmie pisania kompletnych artykułów od początku do końca. Czym innym są oczywiście uzupełnienia. Oczywiście teoretycznie imię Wojgniew mogło istnieć, w odróżnieniu od Dabora (brak członu Da-), ale nasze przypuszczenia, że mogło istnieć, to jeszcze nie powód, zeby je umieszczać w Wikipedii - oczywiście tego akurat nie robiłeś, ale chodzi mi o inne fikcyjne imiona. Micpol (dyskusja) 17:20, 23 sty 2011 (CET)

Prośba o źródłaedytuj kod

Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Lubosław Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. Pamiętaj iż inne Wikipedie nie są wystarczającymi źródłami (jednak często wskazują na wartościowe źródła). W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, -- Bulwersator (dyskusja) 08:49, 27 kwi 2011 (CEST)

Imionaedytuj kod

Zapoznaj się proszę dokładnie z zasadami projektu, zwłaszcza zakazem twórczości własnej i weryfikowalności. Notorycznie łamiesz je w swoich edycjach, dokonując samodzielnych spolszczeń (Ludowit), tłumaczeń, czy uźródławiając czymś na kształt bloga [1]. Elfhelm (dyskusja) 21:21, 16 mar 2012 (CET)

Odp:Jak umieścić nowy szablon nawigacyjny w Wikipedii??edytuj kod

Odp:Jak umieścić nowy szablon nawigacyjny w Wikipedii??

Cześć. Akurat wpadłem na stronę Karola i zobaczyłem twój wpis. Czy czytałeś tę stronę: Pomoc:Tworzenie szablonów? Jeżeli jakiś fragment niewiele mówi, to faktycznie warto go poprawić. Co do szablonu, to rozumiem, że to co masz w brudnopisie. Trzeba to przenieś pod "przestrzeń nazw szablon", czyli tu byłoby to Szablon:Słowianie, a żeby umieszczać go w artykule, to w postaci {{Słowianie}}. Zobacz jak to wygląda w innych artykułach, gdzie są szablony. Trochę on jest duży i nie wiem, czy listy w niektórych przypadkach (zwyczaje/święta) są tylko przykładami, czy też są pełne. Przykuta (dyskusja) 10:36, 29 mar 2012 (CEST)

Jeżeli listy świąt/zwyczajów nie są pełne, to lepiej ich nie wstawiać w tym szablonie (bo to jednak arbitralny wybór). Ewentualnie można by dla nich zrobić osobne szablony. Przykuta (dyskusja) 12:45, 29 mar 2012 (CEST)

Wikipedysta:Wojgniew/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 11:41, 29 mar 2012 (CEST)

Szablon:Słowianieedytuj kod

Marcelus (dyskusja) 21:34, 29 mar 2012 (CEST)

Odp:Szablon:Słowianieedytuj kod

Odp:Szablon:Słowianie

Wikipedia ma sens, bo jej sensem jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy - tworzenie haseł, a nie szablonów, choć te oczywiście mają swoją wartość. Warto się po prostu zastanowić czy niektóre szablony mają sens - czy da się zebrać wszystkie informacje dotyczące jakiegoś tematu w jednej tabelce? Nie, a na pewno nie w przypadku takiego tematu jak "Słowianie". W takim wypadku należy wyselekcjonować te najważniejsze, wydaje mi się, że tej chwili refleksji w twoim szablonie zabrakło, wobec czego przypomina o luźny zbiór haseł z przeróżnych dziedzin. Zgłosiłem go od usunięcie, gdyż w tej postaci, w mojej ocenie, bardziej on poznawczo szkodzi niż pomaga. Ufam jednak, że wspólnym wysiłkiem może wyjść coś zgrabnego. Pozdrawiam Marcelus (dyskusja) 22:55, 29 mar 2012 (CEST)

Co do Twojego pytania w dyskusji nad usunięciem. OR to skrót Own research, czyli w polskiej wiki twórczości własnej, w domyśle też przedstawiania własnej opinii. Marcelus (dyskusja) 23:00, 29 mar 2012 (CEST)

Lubomiłaedytuj kod

Witaj! W tym haśle nie do końca jest ok. Napisałeś, że imię Lubomiła składa się z członów Lub- i -sława. Pozdrawiam. Mateuszek045 napisz 19:52, 31 mar 2012 (CEST)

Darosławedytuj kod

Hmmmm,może , nie może to jest relatywne.--J.Dygas (dyskusja) 22:38, 5 kwi 2012 (CEST)

Odp:Jak umieścić nowy szablon nawigacyjny w Wikipedii??edytuj kod

Odp:Jak umieścić nowy szablon nawigacyjny w Wikipedii??

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, ale teraz przeglądałem dyskusję i Twoja prośba zagubiła mi się wśród niezałatwionych spraw. Najlepiej podaj mi linki, wówczas będę mógł pokazać na Twoim szablonie jak się za to zabrać. Karol007dyskusja 19:05, 7 kwi 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:01, 3 maj 2012 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wojgniew" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy