Dyskusja wikipedysty:Wpedzich


Dyskusja wikipedysty:Wojciech Pędzich w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Wpedzich) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zostaw mi wiadomość. Jeśli z jakichś względów jest to niemożliwe – napisz maila.

Odp.pomoc

To mie drobnostka.--J.Dygas (dyskusja) 11:00, 16 lip 2016 (CEST)

Przepraszam ale to o co mi chodziło to podwójne dawanie adresów 1 na infoboxie drugi do artu. Nie wiem teraz (bardzo możliwe że cofnąłem więcej) ,mi chodzi tylko o podwójny Adres.--J.Dygas (dyskusja) 11:10, 16 lip 2016 (CEST)

 • Ok Wojtek, oby nie było "zadymy" na Wikipedii to ja się wycofuję z tej dyskusji, chociaż pomimo tego uważam że ja mam rację. Ale nie będę się kłócić. Basta.--J.Dygas (dyskusja) 11:27, 16 lip 2016 (CEST)

Help nided - inglisz

Heja,

zerknąłbyś na en:Kai Simons i podszlifował mój inglisz tam? Także - wstaw mi {{Citation needed}} tam gdzie wg ciebie trzeba - bo oni mają mega udziwiony system cytowań i pewnie masy pozapominałem, a kolejna para oczu by mi wielce pomogła. Dzięki. Masur juhu? 15:04, 26 lip 2016 (CEST)

Tłumaczenie artykułu

Cześć. Mam do Ciebie pytanie...czy mógłbym w przyszłości zgłosić się do Ciebie wprawie przetłumaczenia artykułu z j.angielskiego ?? Jeżeli tak...to super. Pozdrawiam :) TharonXX [pogadajmy] 13:11, 29 lip 2016 (CEST).

Zdjęcie

Witaj! Podobno znasz zasady zamieszczania zdjęć. Napisałem biogram polskiego tłumacza (Jan Maria Kłoczowski). Tłumacz zgodził się na zamieszczenie zdjęcia i podesłał mi jakąś swoją prywatną fotografię. Mogę ją tak po prostu wprowadzić na Commons i stamtąd pobrać do artykułu, czy są jeszcze po drodze jakieś specjalne formalności? Pozdrawiam Ablakok (dyskusja) 07:55, 6 sie 2016 (CEST)

Trochę to wszystko zawikłane. Skontaktowałem się z tłumaczem, który do swojego zdjęcia nie rości sobie żadnych praw. A więc oficjalnie ja jestem autorem tej prywatnej fotografii, bo za wiedzą i zgodą tłumacza zamieściłem ją ze swojego konta na Commons i uwolniłem licencję. Mam nadzieję, że to uprości procedury. Dzięki za radę. Ablakok (dyskusja) 06:43, 10 sie 2016 (CEST)

Ad:Konto bota

Ok. Mi to nie robi dużej różnicy. Kamil-b DYSKUSJA 19:52, 8 sie 2016 (CEST)

Szablon:Wolsztyn (gmina)

Jeszcze go nie dokończyłem -- niepodpisany komentarz użytkownika Dolas1951 (dyskusja | wkład) 13:55, 13 sie 2016

Pacynka

Witaj, czy możesz sprawdzić czy edytor Wikipedysta:Prometheus0 ([1]) jest pacynką Wikipedysta:Prometheus1? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 23:11, 23 sie 2016 (CEST)

Przepraszam pana

Dlaczego zablokował mnie pan aż na 3 miesiące? Jednomiesięczna blokada wystarczyłaby, bym coś zrozumiał. Zanim mnie pan zablokował, napisałem do pana przeprosiny za atak na Elfhelma. Byłem całkowicie świadomy tego, że za atakowanie innych użytkowników mogą być spore nieprzyjemności, a nawet mógłbym za to trafić do więzienia. Próbowałem panu wyjaśnić, dlaczego to zrobiłem. Wiem, że nie obchodzą pana moje problemy, ale próbuję wyjaśnić, dlaczego wtedy zaatakowałem Elfhelma. Niech mnie pan nie ignoruje, ja nie jestem przestępcą. Po prostu chciałbym z panem porozmawiać. Wiem, że za nagabywanie innych można zostać również zablokowanym. A ja mam dość blokad jak na jeden rok. Temuera (dyskusja) 08:54, 30 sie 2016 (CEST)Temuera

Wybory do KA

Cześć. Pozwoliłem sobie i zaproponowałem tutaj Twoją kandydaturę TharonXX [pogadajmy] 19:18, 1 wrz 2016 (CEST).

Proszę pana

Elfhelm znów wycofuje moje edycje na stronie Emilia Clarke, mimo że nie są one ani błędne ani dziwne. Wiem, że zasłużyłem na tę ostatnią blokadę, ale cały czas bardzo się boję, że przez konflikt z Elfhelmem mogę zostać permanentnie zablokowany. Gdy byłem zablokowany przez 3 miesiące, próbowałem się bezskutecznie z panem skontaktować. Ja nie chcę pana nagabywać, bo wiem, że to może się dla mnie bardzo źle skończyć. Nie jestem kryminalistą ani przestępcą. Niech pan mi uwierzy, ja nigdy nie chciałem powodować żadnych wandalizmów na Wikipedii.Temuera (dyskusja) 20:14, 7 wrz 2016 (CEST)Temuera

Proszę pana

Ja już nie zamierzam mieć dłużej kłopotów z powodu Elfhelma. Nie jestem przestępcą ani kryminalistą. Nikt, oprócz Elfhelma, nie czepiał się, że robię takie edycje. Zanim Elfhelm się mnie o to uczepił, nikt nigdy na to nie narzekał. A imię Sarah powinno się pisać Sara, gdyż to "H" na końcu tego imienia jest zbędne. Nie wiem, kto to wymyślił, i nie chcę tego wiedzieć. Ja już nie chcę kolejnej blokady, nigdy nie chciałem popełniać wandalizmów, bo wiem, że można za to trafić do więzienia. Gdy myślę o tym, że mogę dostać kolejną blokadę, cały się trzęsę ze strachu. Nigdy nie chciałem mieć też wrogów na Wikipedii. To Elfhelm rozpoczął cały ten konflikt. Chyba poproszę o usunięcie Elfhelma ze stanowiska administratora. Twierdzę, że moja edycja na stronie Emilia Clarke była słuszna. Zauważyłem, że stoi pan po stronie Elfhelma. Blokada to rzecz, której panicznie się boję.Temuera (dyskusja) 20:38, 7 wrz 2016 (CEST)Temuera

Fakt

Jest to imię anglojęzyczne. A ja jestem Polakiem, więc nie mogę wprowadzać reform w językach germańskich. Ja nigdy nie zmieniałem na żadnej ze stron imienia "Sarah" na "Sara". Na wielu polskich stronach Wikipedii imię Sarah było odmieniane jako np. Sarze, Sarą, Sarę, Sary. Dlatego je odmieniałem na stronie Emilia Clarke. Ale nie będę się przyjaźnić z Elfhelmem.Temuera (dyskusja) 20:46, 7 wrz 2016 (CEST)Temuera

odbezpieczenie Wikipedysta:Pimke

Hejka, proszę odbezpiecz mi Wikipedysta:Pimke. Chciałem trochę pomajstrować, ale już nie jestem sysopem. Najlepsze jest to, że 10 lat temu sam zabezpieczyłem :P Ale ten czas za**a, a nam włosów na głowie ubywa :( --Pimke (dyskusja) 17:28, 9 wrz 2016 (CEST)

Zdjęcie Łukasza Jakóbiaka

Znalazłam Pana na liście (Wikipedia:OTRS) i chciałam Pana spytać, czy mógłby Pan przenieść zdjęcie, ja wysłałam zgodę autora i sam autor też (Piotr Szafran) i czekamy, z góry dziękuję, z pozdrowieniami, Milagros aal (dyskusja) 17:36, 11 wrz 2016 (CEST)

 • Panie Wojciechu, wczoraj wysłałam maila, tak, jak Pan prosił, chciałabym wiedzieć, czy wszystko jest w porządku, z pozdrowieniami, Milagros aal (dyskusja) 16:47, 12 wrz 2016 (CEST)

Królu złoty

Pomóż tłumaczyć. Tryb niemal ASAP, sam mogę nie sprostać. Tar Lócesilion (queta) 02:05, 12 wrz 2016 (CEST)

Re:Brudnopis

Używałam go do prywatnych zapisów, ponieważ myślałam, że mogę pisać w nim wszystko. Tama Fan (dyskusja) 09:50, 21 wrz 2016 (CEST)

To znaczy jak zabezpieczyć? Tama Fan (dyskusja) 20:47, 21 wrz 2016 (CEST)

Akceptacja artykułu biografii

Witam. Stworzyłem strone na temat Wojciech Kłodźiński. Działam ostatnio mocno pro społecznie szkoląc i pomagając dzieciom. Bardzo zależy mi na posiadaniu informacji na wiki, aby dalej wiarygodnie promować działania fundacji. Proszę o pomoc/ podpowiedź

Navihs (dyskusja) 18:54, 29 wrz 2016 (CEST)navihs

klub narciarski lider

Dlaczego usunal Pan informacje o Klubie Narciarskim Lider. To stowarzyszenie. Przeciez inne stowarzyszenia non profit sa obecne jak zrodlo informacji. Z powazaniem Piotr Bogusz

ps Nie ja tworzylem informacje ale przy okazji przegladania informacji o moim ojcu ktory wlasnie zmarl zauwazylem ze informacje o naszym klubie zostaly przez Pana usuniete. Prosze o wyjasnienia.

Nie widzę, bym w ostatnich 500 usunięciach miał tę stronę - czy na pewno ja ją usunąłem, a jeśli tak, to czy mogło to być przed wrześniem 2015?

Wystarczy sprawdzic historie strony Klub_narciarski_lider co do rejestru usuniec.

Z powazaniem Piotr Bogusz

Ta strona została usunięta w roku 2012, jako reklama. Treść artykułu to trzy zdania, bez źródeł, nieudowadniające tego, ze klub jest encyklopedyczny. Nie wykazano osiągnięć, znaczenia, rozgłosu - artykuł stwierdza tylko, że klub istnieje.

Klub Narciarski LIDER - Założony w 2006 roku na bazie działającej od 1994 roku Szkoły Narciarskiej LIDER. W ramach działalności prowadzi szkolenia narciarskie podstawowe oraz sportowe dla dzieci. Przez cały rok prowadzone są zajęcia uzupełniające. W klubie działa też sekcja żeglarska.

Trudno taki wpis uznać za encyklopedyczny artykuł. Wojciech Pędzich Dyskusja 17:50, 6 paź 2016 (CEST)

Komentarz

Jakie pacynki? Napisane mieliście wyraźnie że to nie jest jeden student, tylko kilku. Czy to tak ciężko zrozumieć że na uczelni kilka komputerów jest podłączone do jednego internetu. Nikt nie będzie przed logowaniem sprawdzał numeru, bez przesady. Co do poczekalni. Był tekst był przypis, usuwanie tego to cenzura lub wandalizm. Koniec kropka. Hoa bihn to wandal lub cenzor. Nie ma innej opcji--Głos z uczelni (dyskusja) 17:41, 8 paź 2016 (CEST)

Pierwszy wpis

Cześć, Po raz pierwszy chcę umieścić wpis w Wiki. Poprzednia wersja została odrzucona, dlatego przygotowałam drugą. Czy mogę prosić o przejrzenie jej pod kątem poprawności, tzn. czy kwalifikuje się do publikacji? Z góry dziękuje za pomoc. --Altextt (dyskusja) 16:55, 19 paź 2016 (CEST)Altextt

Odp:Plik: a Pliczek:

Odp:Plik: a Pliczek:

Agent A90 na własnej stronie deklaruje, że ma 9 lat. Jego trzeba traktować jak dziecko. Gżdacz (dyskusja) 17:35, 23 paź 2016 (CEST)

Wpis Optimum

Witam, Przede wszystkim bardzo dziękuję za wiadomość i wskazówki dotyczące wpisu. Ze swoją odpowiedzią czekałam na publikację laureatów nagród branżowych przyznawanych w ramach III plebiscytu SUPERMEDICUS 2016, organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. Placówka medyczna Centrum Okulistyczne Optimum otrzymała nagrodę dla najlepszej przychodni specjalistycznej. Czy to jest informacja, pozwalająca na publikację strony w Wikipedii? --Altextt (dyskusja) 22:30, 3 lis 2016 (CET)Altextt

Akcept artykułu

Cześć. Czy wpis Optimum może zostać zaakceptowany w świetle nowych faktów? Ostatnio napisał Pan, że treść nie uzasadnia, dlaczego mamy do czynienia z podmiotem, który warto opisać w encyklopedii. W październiku placówka medyczna otrzymała nagrodę dla najlepszej przychodni specjalistycznej w ramach III plebiscytu SUPERMEDICUS 2016, organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. --Altextt (dyskusja) 23:23, 8 lis 2016 (CET)

Odp.: Dyskusja wikipedysty:Altextt/brudnopis

Dziękuję za odpowiedź. Nagroda Supermedicus jest nagrodą na szczeblu krajowym, nie regionalnym. --Altextt (dyskusja) 21:03, 9 lis 2016 (CET)

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:10:31:Westerplatte (film dokumentalny)

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:10:31:Westerplatte (film dokumentalny)

Cześć. Ja tam widzę raczej dwa głosy na nie. I żadnych argumnetów za pozostawieniem. Poza tym sa, w pełni się ze zgłoszeniem zgadzam, widać wyraziłem to dość skrótowo. Co do twego ostatniego stwierdzenia – hmm to praktyka przynajmniej ostatnich kilkunastu miesięcy bywa inna. Andrzei111 (dyskusja) 21:22, 3 gru 2016 (CET)

Oczywiście masz rację z tymi głosami – jakoś mi się Teukros zdublował na 2 osoby. Wciąż... argumenty "na nie" były, za pozostawianiem argumentów merytorycznych nie było. Zachęcam do zachęcania ludzi do aktywnej dyskusji w DNU :) Mnie zachęcać nie trzeba. Andrzei111 (dyskusja) 21:56, 3 gru 2016 (CET)

Elfhelm

1. Myślę, że ww kolega jest w stanie samemu się "wybronić" i nie potrzebuję pomocy kolejnego admina. Nie trzeba też usuwać niewygodnych treści z przestrzeni publicznych, bo tym samym bije się w prestiż polskiej Wikipedii i tak już mocno nadszarpnięty. 2. Nie było żadnego ataku osobistego, proszę nie być tak bardzo przewrażliwionym. Podałem informacje powszechnie dostępnie w mediach. O rzekomych metodach cenzorskich ww kolegi mówił największy dziennik telewizyjny kraju, a także liczne artykuły prasowe (np. http://wpolityce.pl/polityka/317672-tylko-u-nas-wikipedia-na-wojnie-z-pis-kaczynski-nie-jest-konserwatysta-czyli-historia-o-pewnym-sedzim-z-wejherowa, http://abctygodnik.pl/artykuly/2838-nowe-narzedzie-manipulacji-wideo). Połączyłem to z faktem, że z biografii prawicowego publicysty usuwa się jego publikację (mimo, że inne były podane) o konserwatywnym charakterze. 3. A jeżeli mowa o insynuacjach to proponuję się przyjrzeć komentarzowi Elfhelma do jego edycji hasła, o którym tutaj mowa. Obraża on zarówno autora książki jak i wydawnictwo. Czy wybranych nie dotyczy etos Wikipedysty? Sillmarillion (dyskusja) 09:49, 8 gru 2016 (CET)

Uchwały RJP

Nie ma naruszenia praw autorskich. Gdyby jednak były wątpliwosci, to nie powód, żeby usuwać stronę, wystarczy usunąc cytaty i zostawić linki.--Jsbien (dyskusja) 17:12, 11 gru 2016 (CET)

Gwiazdka

Witaj, chciałbym podarować Tobie tę gwiazdkę w podziękowaniu za rozwiązanie problemu Iławy, swoim działaniem CheckUserskim :) . Czytelnik Janek (dyskusja) 21:06, 31 gru 2016 (CET)

Jiuhua Shan

Mój drogi, pogadaj ze swoim botem. Ja bym jednak tu wstawił {{góra infobox}} a nie {{świątynia infobox}}. Zwiadowca21 00:07, 4 sty 2017 (CET)

...a do kaplicy grobowej nie wstawiałbym w ogóle. Zwiadowca21 00:30, 4 sty 2017 (CET)

Odp: PUA, PUA i po PUA

PUA, PUA i po PUA

Dziękuję. Na pewno, będę omijał szerokim łukiem tego „grzybka” :-) Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 10:47, 10 sty 2017 (CET)

PUA botów

Już sam tytuł brzmi utopijnie. Ale nie o to w tej odpowiedzi chodzi. Odpowiadając na Twoje (można by nawet uznać za obraźliwe) pytanie, informuję, że czytałem. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 20:26, 31 sty 2017 (CET)

Postulat

Czyli tylko na TO mogę zgłosić? Neonek12 (dyskusja) 18:48, 12 lut 2017 (CET)

Antena

Dzięki za czujność! Zapisywane w połowie edycji, już jest lepiej: Antena (czasopismo 1934-1939). Dorotkow (dyskusja) 21:53, 12 lut 2017 (CET)

Odebranie flagi bota/Bot flag removal (pl.wiki)

Autoderedaktoryzacja

Sobie? A to wpadka. I ten komentarz w dodatku:) Poedytuję za karę bez uprawnień, połazisz za mną i poprzeglądasz edycję? :) Farary (dyskusja) 19:20, 21 lut 2017 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacje

Witaj. Pozwoliłem zgłosić sobie Twoją kandydaturę. Pozdrawiam, myopic pattern w czym mogę pomóc? 11:27, 2 mar 2017 (CET)

KA marzec 2017/głosowanie

Ja wierzę w Ciebie :-) Powodzenia. Walczysz dobrze. --J.Dygas (dyskusja) 13:36, 7 mar 2017 (CET)

W sprawie usunięcia tematu

Witam. Dlaczego autor książki, felietonista oraz dziennikarz kulinarny jest nieencyklopedyczny ?

Proszę pana

Zdecydowałem się raz na zawsze zakończyć mój konflikt z Elfhelmem. Przeprosiłem go za swoje ataki, które od początku nie miały sensu. Wikipedia to miejsce, w którym trzeba współpracować ze sobą, a nie zwalczać się. Przepraszam za wszelkie pomówienia wobec Elfhelma. Postanowiłem zakopać topór wojenny i współpracować z innymi jak dawniej. Temuera (dyskusja) 23:09, 8 mar 2017 (CET)Temuera

KA

Cześć. Gratulacje. Pzdr. :) Ented (dyskusja) 00:11, 13 mar 2017 (CET)

Graty! Poinformowałem Sapera o konieczności aktualizacji listy mailingowej, niedługo powinieneś mieć dostęp. Podobnie z wewnętrzną Wiki. Pozdr., myopic pattern w czym mogę pomóc? 00:19, 13 mar 2017 (CET) Serdeczne gratulacje z okazji wyboru do KA! Jak najmniej spraw życzę. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:33, 13 mar 2017 (CET)

Jane Fleming

Witaj, próbuję uratować artykuł Jane Fleming. W takim kształcie, w jakim był, oczywiście kwalifikował się do natychmiastowego usunięcia i słusznie go skasowałeś. Jeżeli uznasz, że i moja wersja nie dopowiada standardom, możesz usunąć. Pozdrawiam (Anagram16 (dyskusja) 17:00, 27 mar 2017 (CEST))

Jeszcze trochę rozbudowałem artykuł. Cudo to nie jest, ale sądzę, że wystarczy. (Anagram16 (dyskusja) 15:34, 28 mar 2017 (CEST))

Odpowiedź

Dlatego proszę o usunięcie w całości moich danych osobowych (nazwisko) - usunięcie konta musi skutkować również usunięciem mojego loginu w związku z tym ze wszystkich historii edycji. Na stronie dyskusji pojawiają się oszczerstwa w stosunku do mnie, ponieważ spam jest nielegalny w świetle polskiego prawa i jeśli ktoś mnie o to oskarża to jest to oszczerstwo. Proszę w związku z tym o reakcję i zaniechania tego działania oraz usunięcia wszelkich wystąpień moich danych osobowych ponieważ nie zgadzam się/wycofałem zgodę na ich przetwarzanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ewentualnie proszę o zmianę loginu na inny, losowy.

No tak...

... taki presezunio KA, a tak się zarzekał, że nima czasu na nic i w ogóle to se idzie bo dzieci se narobił cycoś ;)

A, zalogowałem się i przeglądam co się wyrabia. Muszę przyznać, że wiki dała mi dużo jeśli chodzi o radzenie sobie z kretynami i lanserami. A jest ich dostatek. Do dziś używam sformuowania "idź na wiki to się nauczysz" jak jakiś bezmózg (nawet, a nawet tym bardziej, z tytułami) usiłuje forsować głupoty. Jakby ktoś mnie miał dziś spytać, "co daje praca na wikipedii" to byłoby to na pierwszym miejscu. Czasu nimam, ale zerkam, trochę poszło nie w tą stronę w którą bym chciał (bardziej wiki niż pedia) ale jest nieźle. W sensie poziom ciągle daremny ale i tak nosdrza ponad mułem, jak zawsze ;) Żartuję, trochę. Czym się i nie puszczaj, pozdrów kanał (o ile jeszcze jest).

A teraz spróbujmy sobie przypomnieć jak się podpisywało... Spike, godz. 02:57, 13 kwietnia 2017 r. 02:57, 13 kwi 2017 (CEST)

Roman Kierzkowski

Cześć. W dyskusji do artykułu o Romanie Kierzkowskim jest szablon z OTRS, i informacja, że jest tam pozwolenie na wykorzystanie materiałów. Tylko skąd? W artykule nie było żadnych źródeł, przypisów, ani linków zewnętrznych. Chcę zgłosić artykuł do POPartu i przyda się wiedza o źródle tych informacji. Pozdrawiam. Konrad Czub (dyskusja) 22:34, 29 kwi 2017 (CEST)

Dziękuję za link. Nie podważałem prawidłowości zgody, po prostu nikt nie raczył dodać przypisów do tej strony i nie wiedziałem skąd ktoś to wziął. Konrad Czub (dyskusja) 22:53, 29 kwi 2017 (CEST) Ok. Rozumiem. Konrad Czub (dyskusja) 23:16, 29 kwi 2017 (CEST)

Odp:Gratulacje:)

Odp:Gratulacje:)

Wyrównałem Twój rekord w rzucaniu miotłą. Mam nadzieję, że nie będziemy go już śrubować. ;) Gdarin dyskusja 11:49, 30 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:28, 10 maj 2017 (CEST)

Zwrócenie uwagi

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Przypomnę tylko, że na stronie dyskusji artykułu, użytkownik Adamt nazywał mnie Dingo, Dongo. W sumie bym się nie obrażał, gdyby to było żartobliwe, bo to nawet śmieszne, ale jeśli poprzedzone to jest niekonstruktywnym przeszkadzaniem i ciąg dalszy jest odbierany jako nieżyczliwy to rzuca to negatywne światło na takie sformułowania. Poza tym, czuję się ofiarą przemocy w związku z pracą nad tym artykułem. Przemocy z zamiarem bezpośrednim uniemożliwienia prac. Nade wszystko, rozumiem jednak, że nie powinno się odpłacać pięknym za nadobne. Bez odbioru :) DingDong! (dyskusja) 18:52, 13 maj 2017 (CEST)

Creative Commons release of Robbo

Hi, my interpretation is that the author has released the game as WP compatible CC BY-SA, this means screenshots can be released under the same terms and included into WP. Maybe I'm missing a detail in the original formulation of the release? https://www.miasik.net/archive/2006/06/moje-gry-dla-kazdego/ cheers Shaddim (dyskusja) 16:10, 15 maj 2017 (CEST)

Wiki.nger

"Wybacz, ale ja z tym wytrzymuję 7 lat. Jak nie więcej. Wojciech Pędzich Dyskusja 19:21, 23 maj 2017 (CEST)" Zauważ jednak, że ty masz ledwie czterdzieści parę edycji w maju, średnio dwie dziennie. Z tego wynika, ze maksymalnie dwa razy w ciągu dnia masz jakiś wpis lub podziękowania. Gdybyś jednak miał sto edycji lub więcej każdego dnia i kilkadziesiąt jakiś komunikatów to też odechciewało ci się cokolwiek robić, spróbuj na przykład pisać w takich okolicznościach nowy artykuł. Ostatnio generalnie też nie usuwasz wandalizmów, nie musisz tłumaczyć nowym dlaczego nie wolno wstawiać własnych przemyśleń i nie podejmujesz działań na rzecz poprawy haseł nowych użytkowników. Wszystko zależy od skali i od odporności, ta kiedyś każdemu może się wyczerpać, sam odchodziłeś z Wikipedii więc teraz się nie dziw, że inni mają już dość. W końcu ile można walczyć z duchami gdy administracja nie widzi żadnego problemu? Administracja polskiej Wikipedii bardziej martwi się o szkodników niż o rzeczywiste problemy i to boli. - John Belushi -- komentarz

przecież to chyba jasne że nie wpisał tego Wikinger, porażają działania administratorów... - John Belushi -- komentarz 19:10, 24 maj 2017 (CEST)

wiem co mówię - John Belushi -- komentarz 19:13, 24 maj 2017 (CEST)
 • jeśli policzyłem, że masz czterdzieści parę edycji w maju to wiem co mówię, to chyba logiczne - John Belushi -- komentarz 19:29, 24 maj 2017 (CEST)

Ooo

jak słodko. Wielka dziękówka za wszystko, sensei! Pożyjemy, zobaczymy a jak wrócimy to może spróbujemy znowu poadminować. Do siego! tufor (dyskusja) 20:27, 24 maj 2017 (CEST)

Odp:Pytania do kandydata

Odp:Pytania do kandydata

Wojtku, po prostu musi w końcu zadziałać fundacja. przykre to, że sam musisz z tym walczyć. a gadki o niewykryciu sprawcy są dziś śmieszne. mam nadzieję, że w końcu to do fundacji dotrze. - John Belushi -- komentarz 11:06, 10 cze 2017 (CEST)

 • no właśnie, masz rację - osobiste rozmowy mogą przynieść więcej pożytku - John Belushi -- komentarz 12:09, 10 cze 2017 (CEST)

Odp:Klik

Odp:Klik

Nie jestem tu w stanie jednoznacznie określić intencji, dlatego najsensowniejszym rozwiązaniem było zrewertowanie psującej układ strony edycji, ale bez używania przycisku "cofnij". ~CybularnyNapisz coś ✉ 18:34, 10 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committee

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:44, 10 cze 2017 (CEST) 

Ad:Piotr Ikonowicz i inni

Ad:Piotr Ikonowicz

Cześć, jakoś nie rozumiem wycofywania tych zmian. Inne rzeczy też są w sekcjach niżej i co z tego? Wikipedia to encyklopedia, gdzie na szybko wiele osób chce w tych dwóch-trzech linijkach znaleźć różne informacje. To coś złego napisać, że ktoś jest czyimś bratem, siostrą, ojcem lub synem? To jaki jest sens pisania np. senator II, V i VII kadencji, jak to też jest dalej? To nie jest brat nieencyklopedycznych Agaty, Marty i Henryka, no, ale wiadomo, można też coś wycofać, żeby wycofać. --Mozarteus (dyskusja) 18:29, 14 cze 2017 (CEST)

 • No, co do inteligencji czytelnika, to akurat nie tyle o nią chodzi, ale bardziej o jego czas i o to, by on również dostrzegał inteligencję nas piszących. Tak mi się wydaje (wydawało?), że dlatego piszemy naszą encyklopedię. To, że ktoś się nazywa Ikonowicz czy Sowa, jeszcze nie znaczy, że musi być siostrą czy bratem kogoś innego noszącego to nazwisko. Zresztą - mówiąc o sobie samym, kto był kim w latach pięćdziesiątych, to dla mnie historia, a lada dzień będziemy mieli do czynienia z ludźmi dorosłymi, którzy urodzili się w ogóle w XXI wieku (bo takich dorosłych, dla których wiek XX jest praktycznie historią, mamy już). Dzisiaj dużo się mówi o rodzeństwach, o rodzinie, są przecież i teleturnieje, gdzie pytają właśnie o to, może więc nie oceniaj "inteligencji" ludzi z własnej perspektywy, chyba że piszesz encyklopedię dla siebie, ale jaki to miałoby wtedy sens? Wikipedia – mam taką nadzieję – będzie istniała zawsze, niech więc ludzie za dwadzieścia, za trzydzieści lat mają to na szybko. Jeszcze raz mówię tyle, to że ktoś był senatorem którejś tam kadencji, to też da się wyczytać z reszty artykułu i też wystarczy być tylko troszkę inteligentniejszym od szympansa, żeby to znaleźć, a encyklopedyczni członkowie rodziny mają na siebie wzajemnie większy wpływ niż kadencja senatora, większy chyba w ogóle niż cokolwiek innego. --Mozarteus (dyskusja) 11:52, 15 cze 2017 (CEST)
  • Kolor morskich stworów, czy oczekiwany rodzaj śmierci ma dla mnie w tym kontekście jakieś trzeciorzędne znaczenie, nawet jeśli ktoś byłby takim idiotą, że zamiast końca życia niezależnego od siebie – jak wypadek, choroba, starość – wolałby się zabić za ileś tygodni na zlecenie jakiegoś psychopaty. Znaczenie dla mnie ma jednak to, co tutaj robimy i tutaj piszemy i to jak się tutaj rozwijamy. Tutaj niestety jest słabo. Sorry, ale pisząc artykuł Così fan tutte (KV 588) wstawiłem tam dwie wersje, krótką i długą od razu, żeby było dla każdego coś dobrego. Dlatego jeszcze raz – my tej encyklopedii nie piszemy dla siebie. Piszemy ją dla siebie nawzajem, a to dość duża różnica. Może faktycznie niekoniecznie musimy dodawać wszystkich członków rodziny, ale jeśli ktoś kogoś wstawi, może tego nie usuwajmy? Jest wiele wręcz nierozłącznych rodzeństw i wiele osób jest dziećmi swoich rodziców i to w takim czy innym sensie, zwykle "w takim" – to znaczy idących dawną życiową drogą swoich rodziców, ale nawet jeśli "innym", to też warto wskazać. Lead ma przedstawić też możliwie szeroko informacje dotyczące tematu (Pomoc:Jak napisać dobrą definicję). Zauważ też, że nas piszących nie jest jakoś specjalnie wielu. Mamy coraz więcej barier progowych i na przykład taki artykuł, na całkiem fajny temat, jak Skrzypce Stroha dziś byłby mocno krytykowany nie tylko wiszącym tam banerkiem, albo Jascha Heifetz, gdzie jakieś przypisy tak samo by się przydały i Juan Núñez de la Peña, gdzie nie tylko wystarczy napisać, że to tłumaczenie. Dlatego moim zdaniem raczej warto czytelnikom coś ułatwiać, niż przeciwnie zachęcając ich tym, żeby się do nas przyłączyli. --Mozarteus (dyskusja) 20:19, 15 cze 2017 (CEST)
   • Tylko widzisz... nie musimy, bo tutaj nie musimy nic. Raczej warto używać sformułowania dobrze jest, by... i tutaj dobrze jest, by już we wstępniaku dać czytelnikowi coś, czego może oczekiwać. Co do błękitu – błękitna krew daje encyklopedyczność praktycznie na pewno, ale – jeszcze raz: wychowanie nas determinuje i to zarówno nasze afirmacje, jak i negacje, wzory i antywzory. Jeśli ktoś ma ojca będącego uznanym lekarzem, nie zawsze też lekarzem musi zostać (albo dziecko okulisty może być bez problemu chirurgiem), jeżeli ktoś ma ojca alkoholika, to tak samo może iść na medycynę. Chodzi mi o to, że przede wszystkim fajnie jest mieć szybki dostęp do tego kto jest kim do kogo, a nie tego szukać. Jeśli coś możemy, to raczej róbmy, niż nie róbmy, no... chyba tak? Wydaje mi się też, że mówisz o czymś innym, że jesteś jednak obok. George – tak, Klara Lewandowska i Liliana Olszewska – (jeszcze) nie, ale jeśli dziewczyny same kiedyś zapracują na własną encyklopedyczność, to raczej ktoś kiedyś napisze w ich ewentualnych biogramach i o Annie i Robercie Lewandowskich, i o Agacie Mróz-Olszewskiej, chociaż mogą być naukowcami, piosenkarkami czy aktorkami. Nawet jeśli chodzi o infoboksy do biogramów, uważam, że ludzie związani z mogliby być w każdym. Może niekoniecznie rubryka ojciec/matka/małżonek/rodzeństwo, bo tu widziałbym osoby encyklopedyczne. Jasne jest, że J.Ch. Bach i Da Ponte byli osobami, które miały wpływ na Mozarta też, że do biogramu Verdiego, trzeba by dodać takich ludzi jak Piave, Solera, Boito, Scribe, Cammarano, że trudno nie łączyć nazwiska Einsteina z Milevą Marić, albo Feliniego z Masiną. --Mozarteus (dyskusja) 23:45, 15 cze 2017 (CEST)

Filtr nadużyć - uzupełnienie

Cześć. Czy mógłbyś dodać do blacklisty stronę Revolvy? To mirror Wikipedii, niestety pojawiający się u nas w źródłach. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 19:51, 11 lip 2017 (CEST)

KA

Cześć :) Robiąc porządki w kategoryzacji na stronach KA znalazłem taki "kwiatek" Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/Dwa hasła dotyczące tego samego cmentarza z 11 grudnia 2016. Prawdopodobnie sprawa nie została dodana przez szablon, a jedynie przez kategorię, i umknęła poprzedniemu składowi KA (sekretarzem był wówczas Myopic). Z dyskusji u wikipedysty Henryk Bielamowicz (adwersarza) wynika, że wnioskodawca wniosek wycofał, ale Imo sprawę trzeba jakoś formalnie załatwić (żeby nie wisiała), a ja nie chcę wchodzić w buty KA ;) Pzdr. :) Ented (dyskusja) 20:25, 8 sie 2017 (CEST)

Re:FriskBot

Wiem, wiem, że artykuł był nieencyklopedyczny i kompletnie niepotrzebny, ale tak jak było w opisie, artykuł był tylko na chwilę. infsai (dyskusja) 20:58, 28 sie 2017 (CEST)

Odp:Nominacja do KA

Odp:Nominacja do KA

Spodziewałem się takich skojarzeń, ale niestety nie trafiłeś. :P Szoltys [Re: ] 16:26, 4 wrz 2017 (CEST)

Odp:Będzie się działo

Odp:Będzie się działo

Dziękuję bardzo. :) Szoltys [Re: ] 19:16, 31 paź 2017 (CET)

Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej

Dla porządku: Autor nie miał zamiaru reklamować, to nowicjusz, który kopiował do Wiki info ze stron rozmaitych rzeczy. Większość skasowana. Instrukcja w jego dyskusji wstawiona. Ciacho5 (dyskusja) 09:32, 4 lis 2017 (CET)

Blokada Hoa

"nazwanie edytorów cebuańskiej Wikipedii przygłupami oraz kilka innych motywów tej wypowiedzi" Niepokojące jest Twoje uzasadnienie bloka. O ile użycie epitetu przygłupy faktycznie było zupełnie zbędne i naganne, choć wątpię by faktycznie dużo edytorów tamtej wiki poczuło się urażonych (j. polski nie jest wśród nich masowo znany), ale zapewne mogło urazić i plwiki edytorów. O tyle wiązanie bloka z innymi wątkami w/w wypowiedzi jest dziwne. Nie ma w niej nic obraźliwego, żadnych epitetów itd. Jest krytyczna opinia o globalizacji ruchu wiki i działaniach WF, w szczególności o ich wikitranslatorze, który okazał się pomysłem poronionym i zmarnowaniem środków. Dubluje gotowego i darmowego Googletranslatora nie dając istotnie wyższej jakości tłumaczeń, jednocześnie akcja zachęcała do masowego używania tak niedorobionego gniota co skutkowało zalewem bełkotliwych, a nawet błędnie merytorycznie tłumaczonych haseł. Od siebie dodam, że miał też inne wady, np. mi bez pytania załadował tłumaczenie do ruwiki, choć chciałem je mieć w brudnopisie, by je poprawić do poziomu znośnego rosyjskiego. Co do globalizacji. Nie wiem czy Hoa ma rację, w istocie projekt od początku bazował na wspólnych zasadach, braku centryzmów, a więc był globalny. Nic nowego się więc nie dzieje, wg mnie problem jest raczej zmierzanie całego WF w kierunku korporacji, z ich nowomową, sztuczną euforią i zastępowaniem rzetelnej pomocy edytorom i myślenia o rzeczach praktycznych dla nich masowym pijarowskim optymizmem w stylu gierkowskiej propagandy, że polska wyprzedza Japonię. Tzw. strategiczna dyskusja nad tym, że Wiki za 30 lat będzie naj, naj, naj, ale to supernaj pokazała to dobitnie - nie było wszak dyskusji, bo WF z góry już wiedziała, jacy będziemy za 30 lat. Ot szklana kula. Tym niemniej nawet jeśli globalizacja jest OK, to jak można blokować kogoś, za to ze mu się nie podoba. I jak można pisać "maluczkimi edytorami pl.wiki" - tak tak, my maluczcy, za to koledzy globaliści są wielcy. To ma być ta wikilouve, wikietykieta i szacunek do innych edytorów o których piszesz Ty i zasady? "coś złego dzieje się w Projekcie i że przykładasz do tego rękę" Akurat Hoa wydatnie przyłożył rękę do wielkiego rozwoju jakościowego plwiki i co więcej cały czas przykłada. Jak można komuś dorabiać gębę, że jest odwrotnie, że on coś psuje. Tak coś złego się dzieje w projekcie - konkretnie b. ubywa wartościowych i twórczych merytorycznie edytorów, a nowych umiejących wnieść wartości merytoryczne przybywa b. b. b. mało. I to pomimo patosowatych i bazujących na wróżeniu z fusów zapewnień WF, że jak tylko zaczniemy być słodcy to pojawią się tabuny mądrych edytorów. W enwiki zaczęli i mają może większy portal społecznościowy, ale kosztem obniżania encyklopedii - pojawił się co najwyżej wzrost w ilości osób, ale nie merytorycznie dobrych edytorów. A dobrych zniechęcamy. Wczoraj John, dziś Hoa .... To ci malutcy, jak napisałeś. A co robią wielcy... No właśnie nasi globaliści: Aegis, Pundit, Powerek, Tar, Ty - kiedyś wnosiliście dużo merytorycznie do plwiki, jednak od dawna ta rzeka skurczyła się do strumyczka. Nie mam pretensji - sam edytuję znacznie mniej. Jednak skoro sam nie edytuję dużo w hasłach, to przynajmniej nie blokuję tych, którzy to robią. Bo im więcej mamy haseł, tym bardziej potrzebujemy osób, które potrafią te hasła utrzymać w porządku merytorycznym, że nie wspomnę o zapełnianiu wciąż licznych białych plam. I Hoa ma rację - nie zrobią tego za nas koledzy z celubańskiej czy suahilańskiej wiki, ani tym bardziej newbe o mentalności i wiedzy ludzi z młodzieżowych portali koleżeńsko-społecznościowych. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 18:31, 4 lis 2017 (CET)

 • niezrozumiała blokada - np. zabezpieczenie Twojej dyskusji ma uzasadnienie "a poza tym to IPKi i niezarejestrowani userzy którzy powinni być zarejestrowani mi tu syfią". Słowo "syfią" jest chyba nawet gorsze, niż przygłupy.--Pbk (dyskusja) 18:38, 4 lis 2017 (CET)
 • raczej się nie zrozumieliśmy - niezrozumiała jest blokada Hoa za słowo "przygłupy", jeśli samemu używa się słowa "syfią".--Pbk (dyskusja) 23:56, 4 lis 2017 (CET)

Lubań

Hej, podobne wrażenie również mam. Hmmmm, a sami nie powinni właśnie od tego zacząć? Najpierw spróbować się dowiedzieć jak a potem "warsztatować"? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 08:52, 10 lis 2017 (CET)

 • Tylko komu???--Tokyotown8 (dyskusja) 08:53, 10 lis 2017 (CET)
  • Zgadzam się, również takie wrażenie a propos jakiejś akcji/szkolenia, czegoś podobnego mam. Z drugiej jednak strony...od razu edycje w przestrzeni głównej bez wcześniejszego zapoznania się z zasadami?? Wydaje mi się to jednak wątpliwe z lekka. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 08:57, 10 lis 2017 (CET)
   • Prawie na pewno jakaś akcja w stylu "Opisz swoją gminę/miasto/miasteczko/wieś", spójrz tutaj [2]. Ta sama okolica--Tokyotown8 (dyskusja) 09:00, 10 lis 2017 (CET)
    • Cóż, jestem prawie pewien, że to jakaś gimnazjalno-licealna akcja (czylicealno, gimnazjów już chyba nie ma) ale nie mam pojęcia jak to koordynować ze strony Wiki. Idea słuszna, wykonanie gorsze.--Tokyotown8 (dyskusja) 09:02, 10 lis 2017 (CET)
     • Odblokowałem hasło, w razie czego potem posprzątam :). Słuszna inicjatywa, trwająca już kilka dni, to niejednorazowa akcja, tym bardziej słusznym wydaje się aby ktoś się skontaktował z lokalnym inicjatorem.--Tokyotown8 (dyskusja) 09:10, 10 lis 2017 (CET)

...

Proszę być poważnym, słownym człowiekiem. Jak 12, to 12. Proszę o przywrócenie blokady do ustalonego czasu karencji. Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 22:05, 22 lis 2017 (CET)

Weekend Artykułu Lesotyjskiego

Tak myślałem, że wzrostowo będzie mi ciężko o konkurencję ;p. Myślę, że kiedyś wpadnę na jakiś zlot, ale na ten raczej nie... Pzdr. Karol 1111 dyskusja 23:44, 8 gru 2017 (CET)

Dopiero zacząłem swoją przygodę ze studiami, więc początkowo chciałem bez problemu zaliczyć egzaminy ;p. Karol 1111 dyskusja 23:50, 8 gru 2017 (CET)

Commons

Hej :) Ja na skróty ;) Jeśli miałbyś kilka sekund i małą łyżkę internetu, to prośba o ek tej grafiki jako NPA. Z góry dzięki. Pzdr. Ented (dyskusja) 14:08, 12 gru 2017 (CET)

C'est la vie :) Ented (dyskusja) 21:53, 12 gru 2017 (CET)

Wikidane dla Początkujących

lista Properties https://query.wikidata.org/embed.html#SELECT%20%3Fitem%20%3FitemLabel%0AWHERE%20%7B%0A%20%20%0A%20%20%3Fitem%20wdt%3AP31%20wd%3AQ19595382%0A%20%20%0A%20%20%20%20%20%20%20%20SERVICE%20wikibase%3Alabel%20%7B%20bd%3AserviceParam%20wikibase%3Alanguage%20%22%5BAUTO_LANGUAGE%5D%2Cen%22.%20%7D%0A%20%20%7D%0AORDER%20BY%20%3Fitem --masti <dyskusja> 13:55, 12 sty 2018 (CET)

OTRS

Cześć, czy mógłbyś przy okazji zajrzeć na permissions-commons-pl@wikimedia.org? Uzyskałem zdjęcie Anny Próchniak, już załadowałem i wykorzystałem, proszę o potwierdzenie w OTRS. Pozdrawiam, --Volodymyr D-k (dyskusja) 23:23, 4 lut 2018 (CET)

Odp:Hasło na konkurs

Odp:Hasło na konkurs

Hej. Ano coś mi zaświtało w głowie :/ choć uważam, że robienie hasła na łapu capu (bo klient spóźniony na konkurs), to trochę niepoważne. Ok zajmę się tym, ale patrząc (niestety) na poziom istniejącego brudnopisu, to tylko praca nad hasłem w brudnopisie ma sens. Pzdr :) Ented (dyskusja) 21:46, 11 lut 2018 (CET)

Open Knowledge International

Już kilkakrotnie przenosiłem do brudnopisu (co prawda z lakonicznym uzasadnieniem) i ciągle wracał pod błędną nazwę. Dziś przeniosłem pod właściwą, skasowałem połowę zawartości, ale dalej wymaga sporo pracy. Nie chce mi się za dzieciaki odwalać robotę (bo to w końcu oni pracują w konkursie), ale też nie chcę tego zgłaszać do poczekalni, bo temat raczej ency. Nie wiem jaki w tej Olimpiadzie funkcjonuje tryb doradczy, więc zostawiam to tobie. ~malarz pl PISZ 12:54, 23 lut 2018 (CET)

@Pachidensha sporo zrobił w międzyczasie za uczestniczkę OC. ~malarz pl PISZ 13:07, 23 lut 2018 (CET)

Odp:Naanol Tesfaye

Powiedziałbym że to było tragiczne tłumaczenie z translatora o wątpliwej encyklopedyczności. Wstawiałem kategorię i chyba zbyt mechanicznie to odznaczyłem. Przeniosłem do brudnopisu --Adamt rzeknij słowo 21:04, 27 lut 2018 (CET)

Odp:1 marca

Odp:1 marca

Była gdzieś o tym informacja, bo nie zauważyłem? Gżdacz (dyskusja) 09:23, 1 mar 2018 (CET)

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Cześć. Czy informacja o tej rezygnacji nie powinna znaleźć się tutaj? Andrzei111 (dyskusja) 09:33, 1 mar 2018 (CET)

 • Wojtku, czy z formalnego punktu widzenia, Torrosbaka nie powinna zastąpić kolejna osoba z wyborów wrześniowych, która była pod kreską, czyli Fafik? No i gdyby tak miało być jak podałeś na TO, to która z pięciu wybranych miała by mieć krótszą kadencję? Z najmniejszą liczbą głosów? (sorry za czepiactwo) Jacek555 11:46, 1 mar 2018 (CET)

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Weź to jakoś publicznie wyjaśnij, bo dopóki nie wpadłem na pomysł żeby czytać Twoją dyskusję to nic już zupełnie nie rozumiałem. Gżdacz (dyskusja) 20:42, 1 mar 2018 (CET)

Re:Star Butterfly...

Czasami takie przypadki się zdarzają w Wikipedii. Mogłem (jak wspomniałem w DNU) EK-nąć, aniżeli zgłosić do Poczekalni ze względu na hoax. Pzdr. Pachidensha (dyskusja) 23:23, 2 mar 2018 (CET)

Ja chyba po raz pierwszy z takimi wygłupami spotkałem się dwa lata temu. Nawet nie sądziłem, że to takie zorganizowane i trwa od wielu lat… Zawsze myślałem, że po prostu trafili się fani serialu/programu i zaczęli eksperymentować z braku czasu. Runab (dyskusja) 20:00, 3 mar 2018 (CET)

KA

Czołem! Tak w razie, gdyby wzmianka nie zadziałała (co od czasu do czasu jej się niestety zdarza), to podrzucam że „naskarżyłem” na Ciebie. :) Pozdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:42, 4 mar 2018 (CET)

/* /* Zlot Wikipedii/Wikimedii */2018

Krótkie pytanie, czy Katowice to ostateczna decyzja? Czy może się coś zmienić?--J.Dygas (dyskusja) 08:30, 9 mar 2018 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Ptjackyll

Ad:Dyskusja wikipedysty:Ptjackyll

A no proszę, nie wiedziałem o takiej możliwości. To będę jeszcze musiał się temu bliżej przyjrzeć i kiedy będę znał saldo budżetu domowego to ew. zgłoszę się po jakieś wskazówki, bo strasznie to wszystko skomplikowane. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:12, 11 mar 2018 (CET)

Sprawa z maila

Sorry! Odfiltrowało się do spamu (głupi filtr), ale odratowałem i odpowiedziałem --Felis domestica (dyskusja) 19:27, 14 mar 2018 (CET)

Witam. Przeniosłem https://pl.wikipedia.org/wiki/Tucker_48 jako gotowy

Być może za szybko. Faktycznie był to pierwotnie bełkot. Mam nadzieję, że w obecnej formie jest lepiej. Prosiłbym jeszcze o poprawki redaktorskie lub w razie gdyby artykuł wciąż się nie nadawał do publikacji o cofnięcie do brudnopisu. Pozdrawiam. messiahone (dyskusja)

Ad:Bathing Beauties

Ad:Bathing Beauties

Cześć. Właśnie to robiłem :-) Ale w minutę nie zdążyłem. Jeszcze w kilku innych miejscach należało poprawić ;-) Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 20:00, 5 maj 2018 (CEST)

Podziękowania

Dziękuję za szybkie sprawdzenie mojej edycji i na dodatek późniejszego mi podziękowania! :) Marlinek4

IPek w PdA

Jestem na 99% pewien, że to nie był w. tylko zwykły ktoś z itwiki (przynajmniej IP wyglądało na nieproxy). Poza tym w. nigdy nie napisał nic po angielsku, nie robiąc byków i pisząc składnie (mylę się?). Anyway, nie było sensu trzymać tej listy na WP:PdA, więc może to i dobrze. Pozdrawiam cieplucho, tufor (dyskusja) 22:12, 23 lip 2018 (CEST)

Małpa

Wojtku, pilnie poszukuję zdjęcia wesołej małpy, którą kiedyś miałeś na swej stronie usera lub dyskusji. Szperam w historii edycji, ale nie mogę znaleźć. Może pamiętasz nazwę zdjęcia? --Piotr967 podyskutujmy 19:36, 18 wrz 2018 (CEST)

Muchios gracias seniore :) --Piotr967 podyskutujmy 14:40, 19 wrz 2018 (CEST)

Odp. Blokada Kiciora

Moim zdaniem hasło w chwili zgłoszenia spełniało wymogi poczekalni: zgłaszanie artykułów [..] które w obecnej formie nie spełniają zasad Wikipedii, ale zasługują na ostatnią szansę na poprawę przed usunięciem. – w większości składało się ze słabo przetłumaczonego opisu fabuły. Lepszym zachowaniem byłoby wskazanie problemów autorowi, ewentualnie odesłanie hasła do brudnopisu, ale nie nazwałbym zachowania Puchacza bezzasadnym. A u Kiciora to nie pierwsza wypowiedź w takim stylu, za długo były one tolerowane. Barcival (dyskusja) 12:03, 7 paź 2018 (CEST)

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon

Wikipedia nie służy do reklamy - a pisząc sami o sobie tak właśnie postępujemy. Proszę tez o zerknięcie tu i spojrzenie, czy przedsiębiorstwo spełnia kryteria encyklopedyczności. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:14, 15 maj 2008 (CEST)

Pozwoliłem sobie skopiować Twoje uwagi z dyskusji. Minęło 10 lat, a hasło ciągle wygląda jak reklama. Linki nie działają, a te działające linkują w większości do strony wydawnictwa. IMO do usunięcia. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 01:59, 22 lis 2018 (CET)

re:Gratulacje

O Twojej chęci mojej remiotłalizacji pisałeś mi chwilę po tym jak miotłę półtora roku temu wrzuciłem do piwnicy ;) A w życiu, wynikowo PUA Tufora to nadal jest dość kiepsko; powinieneś woleć by wszystko było jak PUA Pawła Ziemiana czy innego Torrosbaka. Ja mam zbyt duży procent na nie ;) tufor (dyskusja) 20:02, 28 lis 2018 (CET)

Frontal Cortex (zespół muzyczny)

Zgłosiłem parę dni temu, jest w Poczekalni parę linijek niżej, tylko autor usunął szablon. Ciacho5 (dyskusja) 14:02, 1 gru 2018 (CET)

Leszek Bosek - bądźmy przyzwoici... Wikipedia to nie miejsce na wojenki polityczne

Dzięki za informację. Szkopuł w tym, że w Wikipedii uprawia się politykę: zobacz odpowiedź jednego z doświadczonych redaktorów, po tym, jak możliwie obiektywnie chciałem poprawić kilka biogramów, zachowując wszelkie informacje o kontrowersjach, a usuwając powtórzenia oraz oczywiste błędy, dementowane w sferze publicznej przez sam Sąd Najwyższy. cytat: W opisie zmian do w/w biogramu napisałeś do mnie: "Informuj a nie uprawiasz politykę". To zadziwiające. Działasz na rzecz minimalizacji odium, które spada na ludzi, którzy swoją karierę w kierunku SN zbudowali na przeciwnych konstytucji działaniach polityków, i zarzucasz mi uprawianie polityki? W biogramie właśnie trzeba informacji, że p. Bosek i osoby będące w analogicznej sytuacji znaleźli się w wątpliwym pod względem legalności stanie. Wprowadzamy to do tzw. leadu i do głównego tekstu (tam też jest miejsce na uźródłowienie). Ytabak (dyskusja) 16:38, 1 gru 2018 (CET)

i co o tym myślisz- porównaj wersje oraz moje komentarze. Teraz wyjaśnienie:

- 10 lipca 2018 r. prezesi SN, w tym były przewodniczący KRS sędzia SN Dariusz Zawistowski, kierujący izbą cywilną SN wezwali sędziów i doświadczonych prawników do kandydowania do SN, mimo okoliczności: "Nikt, kto zgłosi się do konkursu do Sądu Najwyższego, nie powinien obawiać się, że zostanie oceniony źle w środowisku. Dla każdego będzie oczywiste, że nie chodzi o kariery, ale troskę o sprawy ustrojowe - mówi w rozmowie z "DGP" Dariusz Zawistowski, prezes Izby Cywilnej. https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/577625,dariusz-zawistowski-prezes-izba-cywilna-sn-ustawa-praca-chaos.html - po doświadczeniach z obsadą KRS bojkot był najgorszą drogą, dlatego zgłosiło się wielu świetlnych prawników. - wymagania te same co przedtem, nic nie zmniejszone, nawet dodatkowe kryterium wiek (min. 40) - problemem nowy KRS - tu były wątpliwości, co do jego obsady - mimo licznych wątpliwości i insynuacji medialnych do izb merytorycznych (cywilna, karna, kontroli nadzwyczajnej i spraw publicznych) wyłoniono doświadczonych, dobrych kandydatów, w ogromnej większości nic wspólnego nie mający z PISem i w ogóle polityką... zob. http://www.sn.pl/osadzienajwyzszym/SitePages/Organizacja.aspx?ListName=Org_IKNiSP

2. Hasłami w Wikipedii próbuje się upokorzyć tych ludzi, a za co?? za to że łamią Konstytucję? Bzdura. Odpowiedzieli na wezwanie samych sędziów SN i znaleźli się w SN - są to dotychczasowi sędziowie Sądów Apelacyjnych i profesorowie prawa. Zauważ, że wielu z nich orzekało na delegacji w SN.

3. Argumenty Ytabaka są niezrozumiałe - i mimo iż jest to bardzo doświadczony wikipedysta - kompromitujące... Żyjemy w demokratycznym państwie prawnym, w którym władza polityczna wprowadza lub próbuje wprowadzać różnego rodzaju "reformy", ale to ciągle państwo prawa. Jeśli tak, to szanujmy Konstytucję i ustrój. Z niej wynika jasno, kto może stwierdzić ze skutkiem derogacyjnym, że coś jest niekonstytucyjne, jak zaskarżyć kontrowersyjne prawo, etc. Wszystko inne to opinie części środowisk, którym "wydaje się". Przecież prawem nie jest opinia, nawet tysięcy "prawników".

4. Na gruncie prawnym fakt jest taki, że p. prof. Bosek (i inni) jest sędzią SN i orzeka. Prawdą jest, że są kontrowersje w związku z obsadzeniem KRS i toczą się postępowania przed NSA i TSUE w związku z odwołaniami. I o tym należy poinformować, ale bez emocji, zwrotów ocennych etc. Czy ty tego nie widzisz? W tym duchu były moje uwagi i poprawki.

5. Zamieszczony akapit, który próbuję usunąć, to zupełna bzdura w tym miejscu. TSUE wydał postanowienie dotyczące sędziów, których władza polityczna chciała przenieść w stan spoczynku, czyli tych, którzy ukończyli 65 lat. W żadnym punkcie nie dotyczy to prof. Boska. Sam SN powtarzał wielokrotnie, że NIE MA w SN sędziów, którzy przyszli na czyjeś miejsce. Nie może być, bo sędziowie po 65 mieli odchodzić w stan spoczynku od 4 lipca, a konkurs, w któzym wyłoniono sędziów do nowych izb i kilku na wolne stanowiska w starych ogłoszono w maju. NA WOLNE miejsca. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/michal-laskowski-w-sadzie-najwyzszym-nie-ma-sedziow-dublerow/tqc1dh4

Nie widzisz, jak tu się manipuluje.

Napisałem już kilkaset haseł prawniczych do Wikipedii. Niestety z różnych komputerów i najczęściej bez logowania. Nie zadbałem też o pozycję redaktora. Dziś natknąłem się na biogram prof. Boska, ucznia i współpracownika prof. Marka Safjana (polskiego sędziego TSUE) - autora dużego komentarza do Konstytucji (wspólnie z Safianem) i te tendencyjne i powtarzane dwukrotnie informacje mnie powaliły.

Zamierzam zgłosić do centrali Wikipedii. Z pozdrowieniami. Janusz

230 000

Hej

Często staram się żeby moje "pełne" edycje były wpisane komuś kogo lubię. Tym razem padło na ciebie :)

Chciałbym żeby ci było w życiu dobrze. PMG (dyskusja) 22:37, 31 gru 2018 (CET)

Justyna. Blog drugi

Dodałam linki i bibliografię. Wcześniej również zamieszczałam hasła z kategorii utwory literackie Jacka Bocheńskiego i nie było z tym problemów. Pozdrawiam

Odpowiedź

Czy mogę poprosić o usunięcie w haśle Justyna. Blog drugi informacji, że trwa dyskusja nad usunięciem tego artykułu? Ewentualnie proszę o usunięcie całego hasła, bo z tą informacją chyba nie powinno być

Paweł Adamowicz

Odnośnie tego "Jutro też będzie ?" to raczej tak biorąc pod uwagę przebicie aorty to nie operacja na godzinę ;) A tak serio to nie mogłem tego inaczej ubrać, przepraszam. Havarese (dyskusja) 22:06, 13 sty 2019 (CET)

Odp:Zamach na Adamowicza

Odp:Zamach na Adamowicza

A gdzie zdrowy rozsądek? Wipur (dyskusja) 15:08, 14 sty 2019 (CET)

Odp:Zamach na Adamowicza

Zapewniam, że był. Wipur (dyskusja) 15:20, 14 sty 2019 (CET)

Odp:Zamach na Adamowicza

A, czyli jak Ty najpierw działasz, a potem sprawdzasz, w czym rzecz, to jest w porządku – ale nadal uważasz, że ja w tak oczywistej sytuacji powinienem był najpierw napisać wyjaśnienie (oczywiście chciałem to zrobić w następnej kolejności, ale już nie zdążyłem), a dopiero potem przystąpić do działania. Smutne to, bo oczekiwałbym raczej przeprosin za pochopne wycofanie mojej edycji. Wipur (dyskusja) 15:33, 14 sty 2019 (CET)

Wywiad

Ożesz..., nie miałem zamiaru robić z tego żadnej afery. Napisałem o tym w określonym kontekście dyskusji z PMG. Co do samego wywiadu, to ja naprawdę słyszałem słowo źródła tylko raz, i uważałem że zbyt duży nacisk położyłeś na wiedzę - ogólny przekaz był moim zdaniem taki - znasz się na czymś, zacznij pisać o tym w Wikipedii.

To chyba nie jest ten wywiad. Tamten był bardziej o zachecaniu do pisania wikipedii, niz o samej Wikipedii. --Matrek (dyskusja) 10:25, 16 sty 2019 (CET) Może to był jakiś skrót, bo słuchając ja nie słyszałem o wikiedii jako takiej, o tym wylapywaniu błedów na ozetach na przykład, czy tez nie przypominam sobie o tej szybkosci pojawiania sie informacji. Z tym ze ja nie napisalem do pmg o tym, aby to rozstrzasać. --Matrek (dyskusja) 10:31, 16 sty 2019 (CET) Naprawdę szkoda na to czasu. Nie wiem po Cię w to wciagal. Ja mu to napisalem w okreslonym kontekscie (źródła, a nie wiedza - wywiad sluzyl tylko zobrazowaniu), nie majacym nic wspolnego z Tobą, a teraz bijemy pianę. --Matrek (dyskusja) 11:15, 16 sty 2019 (CET)

Odp. Mochtoys

Masz ci rację, i tak też uczyniłem. Wiesz jak to jest, czasem jest nawał roboty (kilka otwartych kart naraz), wykonuje się różne czynności na bieżąco, inne pilne już czekają, więc takie komunikaty zostawia się zwykle na potem. Jest też i tak że czasem taki komunikat jest bardziej potrzebny, a czasem mniej, a czasem się po prostu zapomina. No życie, aczkolwiek dobrze by było aby o tym pamiętać. Jckowal piszże 17:06, 19 sty 2019 (CET)

odp na post w mojej dyskusji

Cześć.

Piszę odnośnie tego artykułu ->https://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_Żoczek Sprawdziłem z kilku innych tak jak napisałeś na mojej dyskusji (np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Mackiewicz, https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Kukuczka) i jest to podobne do mojego artykułu. Uważam, że jest on napisany poprawnie skoro tamte akrtykuły są zatwierdzone. Pozdrawiam i proszę o ponowne przejrzenie https://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_Żoczek

Ralin7 (dyskusja) 20:42, 23 sty 2019 (CET)

Oto owca booroola

[3] Hm, a to w ramach tygodnia na O? :) Ale wiesz, że punktów za kasowanie haseł z jak największą liczby "o" nie dają :( A szkoda, bo hasło byłoby w czołówce. --Piotr967 podyskutujmy 00:46, 1 lut 2019 (CET)

Weźże się...

...do roboty. einsbor dyskusja 16:00, 7 lut 2019 (CET)

Gratulacje!!!

...choć tytuł brzmi fatalnie :) Teraz będziesz walił tym stemplem i wysyłał po piętrach ludzi :) Miłego dnia! Emptywords (dyskusja) 18:23, 14 lut 2019 (CET)

Od dłuższego czasu uważałem rebiurolizację za naturalną kolej rzeczy. Bardzo chciałbym sie tak samo nie mylić w innych aspeltach życia, no ale cóż, nie wszystko jest PUB Wpedzicha. tufor (dyskusja) 19:19, 14 lut 2019 (CET)

odp. Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Maattik

Bardzo dziękuję za nominację. Po kilkudziesięciominutowym przemyśleniu oraz zapoznaniem się z zasadami głosowania i uprawnieniami administratorów podjąłem decyzję o odmowie przystąpienia do kandydowania na administratora. Uważam, że jest dla mnie za wcześnie. Prawdopodobnie nie uzyskałbym wymaganych 80% głosów „za”. Wiem, że z pewnością pojawiłyby się najróżniejsze głosy krytyki, począwszy od tego, że często nie rozpoznaję właściwie przedstawianych przeze mnie problemów (w kawiarence zwłaszcza się zdarza, np. wczoraj), popełniam błędy językowe. Kiedyś miałem odebrane uprawnienia redaktora za wojny edycyjne i pisanie niemerytorycznych treści. Wolę realizować się jako redaktor i być w tym coraz lepszy, chociaż do ideału jeszcze daleka droga. Na administratora może kiedyś przyjdzie czas. Raz czy dwa razy na miesiąc zgłoszę coś do PdA nieco częściej coś do Ek - nie sądzę abym sprawiał tym jakiś kłopot i nie rozumiem narzekań typu może sam by takie rzeczy załatwiał bo przecież wszystko to jest dobrowolne i nikt Tej osobie nie kazał egzekwować próśb w PdA. Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 20:43, 19 lut 2019 (CET)

240k

Cel jest jasny. PMG (dyskusja) 13:17, 20 lut 2019 (CET)

Odp:Checkuser!

Odp:Checkuser!

Chyba ze stoperem albo budzikiem czekałeś. :D ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:08, 26 lut 2019 (CET)

Już? O raju, faktycznie. :) Wiem, że tam będę musiał coś niecoś powalczyć z podpisaniem oświadczeń, ale to raczej jutro, bo dzisiaj jeszcze muszę powalczyć z co najmniej jednym hasłem. Pozdr! ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:18, 26 lut 2019 (CET)

Ad:Międzynarodowy alfabet fonetyczny

Ad:Międzynarodowy alfabet fonetyczny

Ke? I blokada? Piastu βy język giętki… 15:42, 27 lut 2019 (CET)

Uff!

Dzięki za zdjęcie blokady. Jak zobaczyłem, że otrzymałem blokadę, od razu się wystraszyłem, że popełniłem kiedyś jakiś wandalizm, ale okazało się, że to zwykła pomyłka :). Maciej9876543210 (dyskusja) 16:00, 27 lut 2019 (CET)

stare boty

Zostały jeszcze:

Po jakiejś przerwie i poprawkach w dzisiejszym upgradzie oprogramowania Mediawiki mój bot zaczął ponownie generować zestawienie nieaktywności botów. Był bug w API, mi nikt nie powiedział, że zestawienie się nie aktualizuje i dopiero jak zauważyłem to tydzień temu wstawiłem info na phabricatora. Teraz już powinno być gotowe raz na tydzień. ~malarz pl PISZ 22:26, 28 lut 2019 (CET)

Prusinowski Trio

Cześć, Zrobiłam dziś art o Janusz Prusinowski Trio. Przed publikacją zobaczyłam, że w lutym jego poprzednik został usunięty przez Ciebie, przy czym nie znam ni treści ni szczegółów :) Mam nadzieję, że obecny biogram się uchowa, bo zespół raczej ency, ma kilka płyt i koncertuje na dużych imprezach. --|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 12:42, 4 mar 2019 (CET) I dzięki za szybkie wyjaśnienie.--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 21:58, 4 mar 2019 (CET)

Mail z pytaniem

Cześć :) Puściłem na maila małe pytanko. Z góry dziękuję za każde info :) Emptywords (dyskusja) 08:25, 14 mar 2019 (CET)

samowystarczalność

Hej. Wczoraj wieczorkiem rozmyślałem nad konstrukcją pewnego długopisu i strzeliła we mnie następująca myśl: jeśli biurole mogą nadawać uprawnienia, które wygasną za jakiś czas (uprawnienia tymczasowe), to pewnie są też w stanie zmienić czas wygaśnięcia uprawnień, no nie? Czyli zapewne byłbyś w stanie ustawić tutaj, by uprawnienia wygasły za jakiś czas? Czy też jeśli otrzymałem je „na stałe” to nie można już tego później zmienić? Pytam, bo może nie trzeba byłoby angażować stewardów przy odbieraniu uprawnień. Biurol zwyczajnie ustawiłby, że uprawnienia mają wygasnąć za kilka minut, et voilla. Temat może zainteresować @Openbk. Całuję rączki, tufor (dyskusja) 10:00, 17 mar 2019 (CET)

Mi wystarczy tylko odpowiedź na pytanie czy tutaj jesteś w stanie ustawić by moje uprawnienia admińskie wygasły za 5 minut? (nie mówię, żebyś to zrobił, tylko czy jesteś w stanie ;) Resztę sobie sam dopowiem ;-) tufor (dyskusja) 10:28, 17 mar 2019 (CET) Tylko czy jak już raz ustawisz to potem można to zmienić? Openbk (dyskusja) 11:59, 17 mar 2019 (CET) Meh, pobite gary. Myślałem, że taka furtka jest otwarta, a tu proszę. No nic, dzięki za informacje! @Openbk: pomysł ciekawy, ale chyba faktycznie lepiej zostać przy obecnym rozwiązaniu ;) Pzdr, tufor (dyskusja) 13:40, 17 mar 2019 (CET)

Odp:Ad dyskusja

Odp:Ad dyskusja

Hej. To nie jest nowicjusz (ma niemal 3-letni staż), a wyjaśniałem mu to wszystko już kilka, jeśli nie kilkanaście, razy. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:01, 22 kwi 2019 (CEST)

Ankieta CivilServant

Wg informacji jesteś pośrednikiem, więc przesyłam tylko pierwsze wrażenie z wypełniania ankiety wstępnej (mając świadomość, że prawdopodobnie nie masz wpływu na to o czym zaraz napiszę :)).

 1. Śmieszne: Literówka w części dystraktorów:

1 (nie zgadam się)

 1. Straszne: Dystraktory w ostatniej części opisane jako:

Jak często poniższe stwierdzenia oddają Twoje uczucia w odniesieniu do działań na Wikipedii?
1 (Często) ... 5 (Zawsze)

A gdzie Rzadko, itp? Tak więc tą część ankiety można z góry wyrzucić do kosza.

Pozdrawiam, DrPZDYSKUSJA 11:43, 9 cze 2019 (CEST)

the voice senior ( polska)

Witam Tu autor strony the voice senior(polska) Poprawiłem kilka błędów i dodałem przypis ELO.melo 53O (dyskusja) 18:48, 24 cze 2019 (CEST)

The voice senior

A teraz jest lepiej ??? Jak nie to popraw oky? Z dnia na dzień będzie więcej info bo w połowie lipca są nagrania ELO.melo 53O (dyskusja) 22:36, 25 cze 2019 (CEST)

Skan, zdjęcia

Mam ogromny szacunek i poważanie do admina Wojciecha Pędzicha, który w minionym czasie przychylił się do mojej rzeczonej, wiarygodnej prośby, prawdziwej historii, którą wówczas prezentowałem, by edytować dalej na wikipedii, co czynię obecnie. Postępuję dalej według Twoich wskazań. Serdecznie pozdrawiam. Niestety prośby o rzeczony skan lub zdjęcie z przyczyn powyższych niestety nie mogę spełnić. Wówczas skanu nie mogłem wykonać z przyczyn technicznych (brak tuszu w drukarce), choć taki zamiar miałem, niestety zdjęcia też nie wykonałem w momencie posiadania artykułu, wierząc w dobre zasady na wikipedii nie pomyślałem o fotce...i tu mój błąd zasadniczy..nauczka na przyszłość, ale czy faktycznie jest to mój błąd, nauczka...bo wygląda to jak z Mrożka, by fotkować dane strony z gazet, publikacji, katalogować to wszystko - by w razie czego udawadniać przypis oraz swoją wiarygodność, że mówię prawdę.

Szanowny i Zacny Panie Wojciechu mogę poczynić dodatkowe starania w sprawie przedmiotowej, ale nie wiem z jakim skutkiem (redakcja Dziennika Stargardzkiego - archiwum, biuro poselskie, inwencja posła Jacha odnośnie wskazania dodatkowego źródła [kronika jednostek, biuletyny, kwestionariusz opiniowanego, rozkazy personalne itd.] dla redaktora Keres 40), ale będzie to w czasie, tym bardziej, że jeszcze mam problemy zdrowotne. Jeżeli skutek będzie negatywny co do moich poczynań, to osobiście zmiany, które dokonałem w omawianym haśle - zostaną poprawione przeze mnie. Szerzej odpisałem dla Kerim44 (dyskusja). Pozdrawiam --Keres 40 (dyskusja) 21:17, 29 cze 2019 (CEST)

The voice senior

To weź ten artykuł wywal z brudnopisu na normalną Wikipedię i zobaczymy czy się utrzyma a jak nie to trudno,ale trochę się na pracowałem nad jego utworzeniem bo to mój pierwszy artykuł, zawsze tylko edytowałem artykuły ELO.melo 53O (dyskusja) 21:11, 30 cze 2019 (CEST)

User:Rypinianin

Hi Wojciech, can you confirm or support the IP's claim at c:Commons:Administrators'_noticeboard#Hijacked_account regarding the hijacking of account User:Rypinianin? --Túrelio (dyskusja) 17:40, 14 lip 2019 (CEST)

Dokonania

Może i można źle to odczytać, ale o jakich dokonaniach można mówić w tym przypadku? To jest zespół od "czarnej roboty" - wyszukać listy i inne dokumenty kobiet, skatalogować, policzyć, udostępniać. Mogą książkę czy kilka zestawień wydać, ale to raczej daleko od encyklopedyczności. Wątpię, żeby Listy szlachcianek z powiatu X były pracą przełomową czy pionierską. Oczywiście, taka pracę ktoś musi robić (i większość naukowców na podobnych robotach spędza życie), więc żadnych uprzedzeń do czegoś takiego nie mam, dopóki do dyskusji o encyklopedyczności nie przychodzi. Ciacho5 (dyskusja) 21:23, 15 lip 2019 (CEST)

Hendrixa - Hendriksa? (Eric Clapton)

 • 1) Dlaczego wycofałeś pisownię "Hendrix" przywracając "Hendriks" ? 2) Dlaczego nie napisałeś uzasadnienia ? M.Tomma (dyskusja) 21:08, 29 lip 2019 (CEST)
 • 1. Zrobiłem błąd, literówkę, bo napisałem "Hendrikxa" zamiast Hendrixa. To jest błąd (literówka).

2. Podajesz mi link, który już jest obok kilku innych w dyskusjach do artykułu Jimi Hendrix. Zachęcam Cię do przeczytania tego materiału. 3. Czy uważasz, że w Wikipedii mogą istnieć jednocześnie w różnych artykułach, a często w jednym 2 uprawnione formy zapisu jego nazwiska? (trafiłem na ten temat przypadkiem, byłem w artykule o mało znanym zespole Love i tam mnie "walnęło po oczach": "Hendriksa". Wchodzę do artykułu głównego, a tam są 3 formy zapisu: Hendriksa, Hendrixa i Hendrix'a (!!!). To jest artykuł encyklopedyczny?? 4. Z różnych poradni językowych wynika, że obie formy Hendrixa/Hendriksa są poprawne/równoprawne (?) Chciałem to ujednolicić, bo w encyklopedii taka pisownia "podwójna" jest nie do przyjęcia. Zabrałem się za to prawie miesiąc temu i włożyłem w to dużo pracy, pisząc co robię ("ujednolicanie pisowni nazwiska "Hendrix" w odmianie w j. polskim"). Z punktu widzenia zasad pisowni z Twojego linka z 29.07. wpisywałem "poprawne" formy odmiany nazwiska Hendrix. W "Claptonie" ta jedna literówka... Jeżeli poprawne (Hednrixa itd) to albo trzeba by (TRZEBA) to przyjąć dla całej Wikipedii, albo zmienić na "równie poprawną" formę Hendriksa. Zwróć się do kogoś odpowiedzialnego, kto zadecyduje. Część wikipedystów pisze Hendrixa, a część Hendriksa. To jest po prostu bałagan. Ja, opowiadam za formą Hendrix, -Hendrixa. Miarodajnym wskaźnikiem jest wg mnie "Rock Encyklopedia" Wiesława Weissa i konsekwentna w tej sprawie jego późniejsza "Wielka Rock Encyklopedia". W innych książkach, tytułach filmów przeważa odmiana "Hendrixa". Nie jest to argument, ale daje do myślenia. Tłumacze, których nazwiska nic nie mówią (tłumacze z j. obcych, niekoniecznie mający kontakt z tematami muzycznymi) tłumaczą przeważnie na "ks", redaktorzy muzyczni (Wiesław Weiss, Dariusz Michalski) preferują "x". Jesteś adminem. Lepiej niż ja wiesz kogo pytać. Są kategorie ("Albumy Jimiego Hendriksa", "Single Jimiego Hendriksa", "Piosenki Jimiego Hendriksa", które dodatkowo wpływają/(sugerują) na sposób pisania tego nazwiska. Żałuję, że się za to zabrałem. Jest w Wikipedii takie mnóstwo błędów... i zawsze będzie. Poczucie straconego czasu i... uczucie niesmaku. 5. Trzeba to ujednolicić, na obojętnie który z wariantów pisowni. Pozdrawiam - M.Tomma (dyskusja) 10:39, 30 lip 2019 (CEST)

Some Ideas

Hello! I would like to discuss some ideas with you in Stockholm. ASAP would be great - may be on Friday evening at Stadhuset, blue hall. Later I will be at the African Meetup. (I am here , please don't link it with my name.) — Best regards Rudolf (1rhb) ( ) 07:01, 13 August 2019 (UTC)

Hi! I will be there tomorrow around noon, so catch me whenever it feels OK for you; other than that I will try to find you Friday evening. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:45, 14 sie 2019 (CEST)

Koreańskie nazwiska

Fajnykolega (dyskusja) 19:23, 20 sie 2019 (CEST)

wulkan Toba

Wojtku, właśnie stworzyłem - w oparciu o enwiki i dewiki nowe hasło, które zresztą pozwoliłem sobie też zgłosić do czywiesza.

W tym haśle jest jednak jeden fragment - cytat z wypowiedzi pewnej pani doktor - którego nie umiałem przełożyć na polski. Napisałem o tym w zgłoszeniu do czywiesza, ale pomyślałem, że zanim tam zajrzy ktoś dostatecznie biegły w angielskim, to może sporo czasu upłynąć, dlatego zwracam się też od razu do Ciebie.

We examined smear slides at a 2-mm interval, corresponding to subdecadal resolution, and X-ray fluorescence scans run at 200-µm intervals correspond to subannual resolution. We observed no obvious change in sediment composition or Fe/Ti ratio, suggesting that no thermally driven overturn of the water column occurred following the Toba supereruption.

Chodzi o zdanie

„Przeanalizowaliśmy warstwy szkiełek w odstępach 2 mm, odpowiadających rozdzielczości subdekadalnej, a skany fluorescencji rentgenowskiej wykonywane w odstępach 200 µm odpowiadają rozdzielczości subanualnej. Nie zaobserwowaliśmy żadnej wyraźnej zmiany w składzie osadu ani stosunku Fe/Ti, co sugeruje, że nie nastąpiły termiczne zmiany zawartości wody po erupcji Toba.”

które przełożyłem jako

Zupełnie nie wiem, jak rozumieć pojęcia subdecadal resolution, subannual resolution i o jaki "słup wody" chodzi w sformułowaniu no thermally driven overturn of the water column occurred.

Pozdrawiam Julo (dyskusja) 20:46, 24 sie 2019 (CEST)

Wikipedysta:UmiFalling/Lwia Ziemia

Nie dopatrzyłem :( Ciacho5 (dyskusja) 21:23, 4 wrz 2019 (CEST)

My user talk

Hi, could you please also semi-protect my user talk, indefinitely? I've never been active on this project nor intend to be in the future, as I can't read the language, so I don't see how anybody, let alone an unconfirmed user, would ever have a need to contact me here. There's never been anything but Wikinger vandalism on that page, and I suppose I don't need to tell you how annoying that is... Thanks, Future Perfect at Sunrise (dyskusja) 22:17, 5 wrz 2019 (CEST)

Hi. I see it has already been protected; hopefully you will receive no further "fake" new messages. Wojciech Pędzich Dyskusja 12:46, 6 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Dzień dobry Wojciech Pędzich -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:01, 23 wrz 2019 (CEST)

Re: Wikipedysta:Kamilb8794765/brudnopis

Cześć, będąc administratorem robiłem tak, wywaliłem setki, jeśli nie tysiące takich śmieci, ale później, gdy już nie mogłem kierowałem do EK, tak jak mówisz. Niestety kiedyś po usunięciu przez Szoltysa kilku takich bzdur, wskazanych przeze mnie dostał opier.. od Tokyotowna. Włączyłem się w dyskusję jak możesz zobaczyć na samym końcu i wskazałem umocowanie takich działań, ale od tego czasu nie chcę kolejnej osoby narażać na takie atrakcje, przenoszę więc nawet największe bzdury do brudnopisów, a do EK kieruję tylko pozostałe po nich przekierowania. Jeśli jednak uważasz tak, jak ja z Szoltysem, mogę wrócić do poprzedniej metody, pozdrawiam Cię Bo Ytterby (dyskusja) 18:54, 19 paź 2019 (CEST)

Serial

Hej, Hej, ja w ogóle nie oglądam telewizji :) Tym niemniej sądzę, że jest to dobry powód aby wywalić to wszystko w diabły a samego edytora zablokować. Widziałem zresztą w jego dyskusji informacje o hoaxie. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:38, 12 lis 2019 (CET)

 • Zgadzam się, nie ma sensu trzymać tego w brudnopisach. Nie widzę najmniejszego sensu. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:32, 12 lis 2019 (CET)

Odp:94.254.176.161

Cześć. Przeoczyłem że jest dynamiczne, odblokowałem. Zwiodła mnie wcześniejsza blokada i wandalizmy z ostatnich dni. Jckowal piszże 17:03, 16 lis 2019 (CET)

Prośba

Wojtku, jak dajesz do SdU hasło specjalistyczne to pinguj proszę specjalistę z danej działki, jeśli u nas jest takowy. A w botanice jest - imć Kenraiz. Tu już pingnąłem, ale tak na przyszłość - chodzi o to, że takie tematy, gdzie z jednej strony klasyfikację tworzy wielki uczony, z drugiej strony jakoś mało o niej słychać w literaturze wymagają opinii kogoś obeznanego w chabaziach. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:59, 30 lis 2019 (CET)

Publikacja artykułu

Dzień dobry, utworzyłam nowy artykuł. Znajduje się on w moim brudnopisie. W jaki sposób mogę go opublikować, żeby był widoczny dla wszystkich?

Pozdrawiam

NSZ

Cześć, mam do Ciebie prośbę o interwnecję/zabranie głosu w dyskusji nt. hasła Narodowe Siły Zbrojne. Otóż niektórzy Wikipedyści upierają się przy tym, by publicystyka uźródławiała tezę o współpracy NSZ z Niemcami. Ty tutaj [4] anulowałeś edycję z powołaniem się na publicystykę (wiem, wtedy chodziło o „kolaborację”, teraz o „współpracę”, ale to i tak mocny zarzut, nie na źródła publicystyczne). Moim zdaniem w kontrowersyjnych sprawach (a z taką mamy do czynienia) nie powinno się pod żadnym pozorem korzystać z publicystyki. A jednocześnie wyobraź sobie, że w haśle ani razu nie ma odwołania ani do starej, ale dalej aktualnej pracy Siemaszki, ani do nowszej Gniadek-Zielińskiego. Najgorsze jest to, że kontrowersyjne zdania wpisał Tokyo: [5], uźródłowił to zaś publicystyką user KJS63: [6], gdzie powołał się na źródło, które Ty anulowałeś (artykuł z oko.press). Kto przejrzał tę edycję? PawelMM, którego edycję w sierpniu 2018 Ty anulowałeś. Nie wiem, ale coś tu jest nie tak. Proszę o interwencję/głos w dyskusji w kawiarence: [7]. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 20:25, 2 lut 2020 (CET)

Cześć, nie chcę się uprzykrzać, ale czy odniesiesz się do tego, co Ci napisałem powyżej? Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 12:49, 15 lut 2020 (CET) Dziękuję Ci bardzo za reakcję. Moim zdaniem sprawa z hasłem NSZ i wykorzystanymi tam źródłami publicystycznymi oraz użytymi określeniami jest bardzo poważna, część kwestii jest na mojej stronie dyskusji w sekcji, gdzie mi odpisałeś (dyskusja z Tokyo), pisałem też do PawłaMM. Ostatnie edycje Kshywego też niepokoją (ale czekam na jego odpowiedź, nim zajmę swoje stanowisko). Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 13:04, 15 lut 2020 (CET) Witaj, nie chcę się uprzykrzać :) Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 21:59, 23 lut 2020 (CET)

hispicjum

znajduje się w Wikipedysta:MalarzBOT.admin/brudnopis gościnny. ~malarz pl PISZ 11:01, 13 lut 2020 (CET)

Tomasz W, Michałowski

Szanowny Panie Wojciechu,

toczy się dyskusja nt. strony dotyczącej mojej osoby. Mam nadzieje, że problem wynika po części z faktu, że niechcący ją opublikowałem zanim została uzupełniona o kolejne dane, co uczyniłem przed kilkoma minutami (m.in. informacje dotyczące ksiązki Kory, którą stworzyłem po jej śmierci. Dojdzie do tego moja ostatnia książka tj. biografia Tomasza Stańko, niemniej czekam w tej sprawie na zielone światło ze stromny wyd. Agora tj. nie mogę ubiegać wydawnictwa z informowaniem o ksiązce publicznie. Być może powinienenm uzupełnić jeszcze jakies moje aktywności, niemniej starałem się być super syntetytyczny,

Z wyrazami szacumnku,

Tomasz

Odp:IP tanio sprzedam...

Odp:IP tanio sprzedam...

Mam nadzieję, że się nie gniewasz za szarganie nickiem :) IOIOI2 21:26, 13 lut 2020 (CET)

no nie wiem, szarpanie nicka to jedno, ale jak się rozejdzie, że sprzedaje tanio, to Wojtek może ponieść spore straty już nie godnościowe, a materialne:) Ludzie zaczną sądzić, że tłumaczy na angielski stronę A4 ekspress za 8 zł brutto i nikt nie będzie chciał płacić więcej, "bo przecież on tanio robi". --Piotr967 podyskutujmy 13:05, 14 lut 2020 (CET)

gest lichockiej

Chyba sobie żartujesz. To jest ponadczasowy gest, który może rzutować na miliony polaków. Skoro Kozakiewicza jest to nie rozumiem tego usunięcia. Jest neutralna. No chyba że kolega popiera, ale to już nie moja sprawa.

Coooo? Mam wskazać w wiki inne bzdury które nie są ubijane przez "moderatorów", bo nie mają pojęcia, że są błędne?

Zresztą szkoda czasu. Bo kolega ma narzędzia do usuwania.

To co mam tonę linków gdzie tak jest nazywany podesłać? Czy raczej poczekamy 40 lat jak z gestem kozakiewicza iwtedy się wpisze, hmmm? Zatem wracam za pół roku albo po badaniach. To jeszcze jeśli możesz podeślij to co skasowałeś bo nie mam brudnopisu, dzięki. A gdzie? Dzięki Wojtek!

Admin

Dziękuję, postaram się nie zawieść zaufania społeczności. Ku chwale Wiki! Pikador (dyskusja) 21:18, 18 lut 2020 (CET)

Zgłoszenie

Wojtku, z okazji początku marca pozwoliłem sobie poczynić takie zgłoszenie. Ustosunkuj się proszę. Mpn (dyskusja) 08:15, 1 mar 2020 (CET)

Gratuluję. Mpn (dyskusja) 19:22, 13 mar 2020 (CET) Ja też. --Pablo000 (dyskusja) 06:49, 14 mar 2020 (CET) Głosowałem przeciw, i dlatego chcę pogratulować. Mario58 -- Skrobnij zdanko 19:15, 20 mar 2020 (CET)

Nazwa użytkownika na nowym koncie

Carleasepolska.pl (dyskusja edycje) ma nazwę użytkownika przypominającą adres strony internetowej. Proszę go zablokować na zawsze. --Keyacom (💬 | 🖊) 19:54, 17 mar 2020 (CET)

Xbox a szablon IPA

Hej. Mamy jakieś ustalenia kiedy należy stosować szablon {{IPA}} w hasłach i jakie źródło dla danej wymowy jest odpowiednie? Anulowałem wersję jednego gościa, ale może faktycznie ma rację, że wyraz jest na tyle często niepoprawnie wymawiany, że powinno się to pojawić w leadzie. Rzuć okiem w wolnej chwili jak możesz. Pozdrawiam. Sir Lothar (dyskusja) 14:19, 31 mar 2020 (CEST)

Tutaj też wstawił - Battlefield: Bad Company i Battlefield: Bad Company 2. O ile z Xboksem jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to chyba słówko company raczej nie budzi większych zastrzeżeń. I ten szablon tutaj, to taka sztuka dla sztuki... Sir Lothar (dyskusja) 16:48, 31 mar 2020 (CEST) Aha, kumam. Czyli co w tych konkretnych wypadkach zrobić? Zostawić wymowę, powołując się na to źródło, które wstawił (bo, jeśli dobrze rozumiem Longman Pronunciation Dictionary zawiera wymowę brytyjską?). No i co robić na przyszłość, ktoś np. sobie uzna, że wymowa Assassin's Creed sprawia trudności i bach - wstawia IPĘ ;). Sir Lothar (dyskusja) 17:58, 31 mar 2020 (CEST) Dobra, to w takim razie zostawiam, jak jest. Dzięki za konsultacje :). Sir Lothar (dyskusja) 18:19, 31 mar 2020 (CEST)

Redagowanie strony o Ironach

Dzień Dobry. serdecznie dziękuje za docenienie mojej pracy. Jeżeli chodzi o WIKI granty, nigdy nie korzystałem i szczerze mówiąc - nie za bardzo orientuję się, jak to działa. Pozdrawiam!

Wikipedia - strona główna

Witaj.

Jeśli byłbyś tak miły, by podmienić logo na okolicznościowe (1 400 000 haseł): File:PL Wikipedia logo (1 400 000).png. Dziękuję.

Artur Andrzej (dyskusja) 12:47, 6 kwi 2020 (CEST)

Odp:Stany, Stany...

Odp:Stany, Stany...

Hej, nie widzę linków w przestrzeni głównej. --The Polish (query) 21:02, 28 kwi 2020 (CEST)

Nie wiem jak mogłem to przeoczyć. Poprawione. Dzięki. --The Polish (query) 16:41, 29 kwi 2020 (CEST)

Dyskografia - Bing Crosby

Witaj, Bardzo się cieszę, że ktoś zauważył mój wkład i starania :)). Obecnie zajmuje się tworzeniem artykułów o albumach Binga, tak jak zauważyłeś. Gdy doprowadzę pracę do końca, czyli do ostatniego albumu, postaram się zmienić nazwę z "wybrana dyskografia" na "dyskografia". Tak samo zrobiłem z jego filmografią ;). Oczywiście Bing wykonał niezliczoną ilość piosenek, niektóre z nich nie są wpisane nawet, np. w spis piosenek na discogs.com czy na innych oficjalnych stronach piosenkarza. W artykule o nim na Wikipedii są wypisane te utwory, które odznaczają się wysoką popularnością, takie które Bing sam skomponował, czy włożył jakikolwiek w nie swój wkład. Ale jest ich sporo (myślę, że nawet większość), więc na pewno znajdziesz w nich coś dla siebie. Cieszę się naprawdę, że ktoś interesuje się tym piosenkarzem i aktorem. Jest on moim największym idolem, kocham jego muzykę, jego osobę. I mimo tego, że urodziłem się wiele lat po jego śmierci, jego twórczość niesamowicie mnie inspiruje i uważam, że był to jeden z największych piosenkarzy tamtych lat. Pozdrawiam serdecznie!

Zmiany w haśle TVN niewidoczne

Witaj, dlaczego zmiany, jakich dokonał użytkownik o IP 188.147.41.4 (to z Warszawy) 30-tego maja w haśle TVN nie są do odczytania. Jakkolwiek zostały one przez Ciebie wycofane, jednak chciałbym przekonać się, czego one dotyczyły. Ukrywanie zmian to trochę wbrew zasadom wikipedii, nie uważasz ? Pozdrawiam Zbigniew Lisiecki (dyskusja) 10:03, 7 cze 2020 (CEST)

Jasne, dzięki Zbigniew Lisiecki (dyskusja) 12:28, 7 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 00:24, 12 cze 2020 (CEST)

Odp:Gratulacje

Odp:Gratulacje

Dzięki. Oczywiście. XaxeLoled AmA 18:34, 19 cze 2020 (CEST)

Bardzo żałuję, że kiedykolwiek rozpocząłem konflikt z Elfhelmem

Nadal bardzo źle się z tym czuję, że tak się stało. Byłem głupi. To Elfhelm miał rację, nie ja. Ten konflikt nigdy nie powinien powstać. Chyba nigdy wcześniej przede mną nikt nie wywołał takiego problemu. Gdy myślę o tym, co zrobiłem, to jest mi głupio.Temuera (dyskusja) 23:19, 7 lip 2020 (CEST)Temuera

Iron Maiden - zmiany

Dzień Dobry

Naniosłem nowe informacje na stronie, serdecznie proszę o sprawdzenie. Dziękuję?!

Rafał Dłużyński alias RALFFPL

Wikipłciowość i blokady

Cześć!

Na początek chciałbym stwierdzić, że cała sytuacja jakoś mnie radykalnie nie razi. Gram dosyć aktywnie w szachy i jestem przyzwyczajony do tego, że zawodniczkom pomaga w rozwoju kariery, kiedy istnieją turnieje tylko dla kobiet czy choćby osobne nagrody dla najlepszej szachistki turnieju. Są badania, że to je poniekąd pozbawia szkodliwych zahamowań, zmniejsza szanse na zniechęcenie szachami; jest w interesie dyscypliny, aby trafiały się mocne zawodniczki (kibiców to ciekawi). W porządku. Co do Wikipedii — nie mam pojęcia, w jakim stopniu osoby wskazujące na nierówność liczby biografii zdają sobie sprawę z uwarunkowań historycznych i z tego, że aby napisać hasło, trzeba mieć źródła, które ktoś kiedyś też musiał napisać. Rzetelnie się namęczyłem z poszukiwaniem porządnych źródeł, pisząc artykuł o bułgarskiej bohaterce narodowej. Przy okazji innego hasła odkryłem, że nikt jakoś nie miał weny, aby zweryfikować legendy, pisząc porządną pracę o zbójniczkach w historii i literaturze. Nie wspominając już o moich pracach nad biografią Tytusa Chałubińskiego — jego syn jest autoency jako taternik (pierwsze wejście na Mięguszowiecki Szczyt Wielki), jeden wychowanek jako współautor Encyklopedii rolniczej (ma bowiem biogram w PSB), zięć też ma biogram w PSB (przemysłowiec), ale córka i pasierbica to o wiele bardziej fascynujące postaci, a haseł w Wikipedii o nich nie ma i raczej nie będzie, bo jakoś nikt nie raczył popełnić źródeł wtórnych, natykałem się na nie tylko we wspomnieniach i dokumentach z epoki… Podsumowując: niedobór haseł o kobietach nie wynika (przynajmniej nie wyłącznie) z niedoboru wikipedystek.

Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do meritum. Rzadko kiedy zgadzam się z opiniami, które wyraża @Piotr967 czy @Mariusz Swornóg, ale nałożone na nich blokady mnie nieco zaniepokoiły. Ich uzasadnienia są w najlepszym razie pobieżne. Przykładowo: przeczytałem kilka razy [8] i nie widzę w tym diffie braku zakładania dobrej woli drugiej strony. Wypowiedź odnosi się w całości do czynów, nie do intencji, więc trudno mówić o jakichkolwiek założeniach. Z kolei wypowiedź [9] opisałeś w uzasadnieniu blokady jako odnoszącą się do Natalii, kiedy była ona wyraźnie skierowana do Nadzika. Być może Mariusz dokonał tutaj pewnej nadinterpretacji wypowiedzi Nadzika, ale to całkiem osobna sprawa. Skoro już mowa o nadinterpretacji, znalezienie w uzasadnieniu blokady wypowiedzi [10] „konkluzji o zakazie edytowania dla mężczyzn” jest także wyraźną nadinterpretacją. Nie mówiąc już o tym, że w wypowiedzi [11] w ogóle nie ma ani słowa o Żydach — może pomyliłeś diffy?

Abstrahując od wymienionych powyżej słabości szczegółowych (nie jest to zresztą lista kompletna), nałożone przez Ciebie blokady mają przede wszystkim pewną słabość ogólną, która niepokoi mnie o wiele bardziej. Piszesz bowiem (w obydwu uzasadnieniach): Tytułem wstępu: Natalia, mimo że jest pracownicą zatrudnioną przez WMPL, jest również użytkowniczką, i niezależnie w jakiej roli występuje, to wobec niej obowiązują wszystkie takie same zasady wikietykiety, jak wobec innych wikipedystów i wikipedystek. Otóż — jak już wskazałem — istotna część przytoczonych przez Ciebie przykładów naruszeń wikietykiety jest wadliwa. Osobiście (nie musisz się ze mną zgadzać, rzecz jasna) uważam, że w przedmiotowej dyskusji nie zostały istotnie przekroczone ogólnie przyjęte w Wikipedii granice. Choć przynajmniej ja świetnie wiem, że nie było to Twoim zamiarem, podjęte decyzje mogą stwarzać wrażenie cenzorskie. Wrażenie, że wszelka krytyka WMPL może skutkować, na przykład, trzydniową blokadą bez ostrzeżenia pod pretekstem „naruszenia wikietykiety względem Natalii”. Nie wątpię, że równie jak ja uważasz taki rezultat za szkodliwy dla rozwoju Projektu i nie chciałbyś do niego dopuścić. Dlatego serdecznie Cię proszę o ponowne przemyślenie nałożonych blokad.

Możesz mi wierzyć, że mam na myśli przede wszystkim dobro Wikipedii i ogromnie szanuję Twoją pracę administratorską. Jesteś o wiele bardziej doświadczonym edytorem ode mnie i jeżeli po namyśle postanowisz utrzymać blokady, na pewno uznam Twoje racje. Wówczas byłbym, oczywiście, szczerze wdzięczny za doszlifowanie uzasadnień we wskazanym powyżej duchu. Dziękuję za lekturę i pozdrawiam, Marcowy Człowiek (dyskusja) 12:59, 24 lip 2020 (CEST)

Blokada Piotra967

Witaj Wojtku, proszę sprawdź swoje uzasadnienie (zresztą według mnie naciągane), jakoś nie wiem o czym piszesz: " Przy Żydach już ostro przegiłąeś." Bo link prowadzi do wypowiedzi nienawiązującej do Żydów? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 14:29, 24 lip 2020 (CEST)

 • Wojtku, z całym szacunkiem do naszej wieloletniej znajomości i wypite razem piwka - ale ta blokada jest mocno na wyrost. Za dyskutowanie w przestrzeni dyskusji? Za zbyt daleko idące porównania? Za zbyt śmiałe (i choćby niecelne) przykłady? Za nadinterpretacje? Ale w żadnej wypowiedzi Piotr nikogo nie obraził, nie rzucał inwektywami, nie przenosił ani nie eskalował. Po prostu prowadził ostrą, dosadną retorykę. Zniesmaczon jestem. Nie musisz odpisywać - serio, nasze relacje pozostaną niezmienione, bez względu na to co (i czy) powiesz. Trzymaj się! :) Masur juhu? 11:45, 25 lip 2020 (CEST)
 • Wojtek moje zdanie w tym temacie już znasz ale czuje się zobowiązany by je wrazić na Twojej stronie. Blokada Piotra była i jest zbyt pochopna, z bardzo naciąganym uzasadnieniem i nieadekwatna do sytuacji. Ja z wielkim podziwem ostatnio obserwuje poczynania Natalii i jej ogromne zaawansowanie w projekt ale tu nastąpiło pewne niezręczne przekroczenie pewnej granicy na które mocno zareagował Piotr. Sytuacja zaistniała i pewnie wszyscy wyciągniemy z tego pozytywne wnioski. Pozdrawiam serdecznie --Adamt rzeknij słowo 14:01, 25 lip 2020 (CEST)

Dziękuję za Twoją pomoc przy organizacji Forum Wolnej Wiedzy

Drogi Wojtku, przez 3 dni byłeś głosem Forum Wolnej Wiedzy. Dzięki Tobie kilkanaście osób z całego świata mogło dołączyć do nas i korzystać z symultanicznego tłumaczenia, które pomogło im dowiedzieć się więcej o polskich Wikimediach i zainspirować ich. Ale to tylko najbardziej widoczna z rzeczy, które robiłeś - dziękuję za wywiad z Punditem, za pomysły, testowanie i cały swój czas, jaki poświęciłeś temu wydarzeniu. Byłeś niezastąpiony na tylu frontach! Dzięki! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 16:20, 24 lip 2020 (CEST)

Słuszność blokady

Wojtku, @Marcowy Człowiek napisał Ci wiadomość ws. blokady mojej i Piotra, lecz nie widzę, byś mu odpowiedział. Dlatego postanowiłem teraz ja Ciebie zapytać. Czy uważasz, że nałożona blokada była słuszna? Czy uzasadnienie blokady było odpowiednie? Ponieważ moim zdaniem blokada była bezpodstawna, a uzasadnienie nietrafione i naciągane. Chciałbym lepiej poznać Twoje zdanie, ponieważ na chwilę obecną mam poczucie niesprawiedliwego potraktowania. Nie zgadzam się praktycznie z ani jedną interpretacją, którą podałeś za uzasadnienie blokady. Jeśli masz ochotę, mogę Ci bardziej szczegółowo przedstawić mój punkt widzenia.

Interesuje mnie również Twoje zdanie na temat wrażeń, jakie podał Marcowy Człowiek:

Otóż — jak już wskazałem — istotna część przytoczonych przez Ciebie przykładów naruszeń wikietykiety jest wadliwa. Osobiście (nie musisz się ze mną zgadzać, rzecz jasna) uważam, że w przedmiotowej dyskusji nie zostały istotnie przekroczone ogólnie przyjęte w Wikipedii granice. Choć przynajmniej ja świetnie wiem, że nie było to Twoim zamiarem, podjęte decyzje mogą stwarzać wrażenie cenzorskie. Wrażenie, że wszelka krytyka WMPL może skutkować, na przykład, trzydniową blokadą bez ostrzeżenia pod pretekstem „naruszenia wikietykiety względem Natalii”.

Odczuwam to podobnie. Zakładam Twoją dobrą wolę, więc nie twierdzę z góry, że chcesz blokować wszelkie przejawy krytyki wobec Natalii. Ale po prostu trochę to tak wygląda, że Twoja przyjaciółka została ostro skrytykowana, źle się z tym poczuła, więc za wszelką cenę postanowiłeś pokazać Społeczności, że stanowcza krytyka wobec Natalii nie będzie tolerowana na Wikipedii – co, jeśli byłoby prawdą, stanowiłoby nadużycie UA. Po prostu odnoszę wrażenie bezkrytycznego wspierania Natalii przez Ciebie do tego stopnia, że jesteś gotów blokować osoby, które najmocniej krytykują ją lub jej działania...

Bardzo Cię proszę o jakąkolwiek odpowiedź na moją wiadomość. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 12:00, 27 lip 2020 (CEST)

Wojciechu, zauważ proszę, że moje zarzuty dotyczyły dyskryminacji. Nie winię Natalii za wszelkie działania jakie podejmuje. Poruszałem wyłącznie temat działań dyskryminujących. Zauważ, Wojtku, że wbrew temu co pisałeś w uzasadnieniu blokady, zakładałem dobrą wolę Natalii. Jeszcze przed blokadą (ponad 11 godzin przed blokadą!) pisałem m.in:

Ja nie wątpię w to, że Natalia ma dobrą wolę. Jestem święcie przekonany, że te wszystkie akcje Natalia robi z jak najszczerszą dobrą wolą. Dla Wikipedii. Dla rozwoju. Na pewno jest przekonana, że to co robi, jest świetne. Ja nie wątpię w to. Sądzę jedynie, że ideologia, w którą Natalia wierzy, tak mocno ją pochłonęła, że nie dostrzega jak bardzo chore jest to, co ostatnio robi...

I na końcu trochę usprawiedliwię Natalię. Ta ideologia pochłonęła nie tylko ją. Spora część świata zdążyła się już na tę ideologię nabrać... Więc nie chcę upatrywać w tym winy Natalii. Jeszcze raz podkreślę - wierzę w dobrą wolę Natalii. Uważam ją za wspaniałego człowieka i super-wartościowego członka naszej Społeczności. Ale to co ostatnio robi z akcjami "tylko dla kobiet", po prostu musi się zakończyć... Tyle.

źródło cytatu. a także (również przed blokadą) dobrą wolę Natalii zakładałem na stronie dyskusji Piotra:

Wierzę w dobrą wolę Natalii. To świetny członek naszej Społeczności, który stara się o nas dbać, ale mam wrażenie, że Natalia gdzieś po drodze potwornie się pogubiła...

źródło cytatu. Zatem nie rozumiem, dlaczego uważasz, że zablokowałeś mnie za sposób w jaki zwerbalizowałem krytykę wobec działań Natalii. W prowadzonej dyskusji zakładałem dobrą wolę Natalii, mówiłem o tym wyraźnie i szczerze, momentami nawet jej broniłem, a moja krytyka nie dotyczyła całej jej działalności, lecz jedynie przejawów dyskryminacji. Na marginesie - muszę "przyczepić się" do tego fragmentu uzasadnienia blokady: (...) jeśli te działania (konkursy, spotkania itp.) oceniasz negatywnie jako nieskuteczne. Krytykowałem działania Natalii nie dlatego, że uważam je za nieskuteczne, tylko dlatego, że uważam je za jawną dyskryminację. Jako coś skrajnie wrogiego. Więc skoro działania Natalii były tak skrajnie niewłaściwe, to zasługiwały na zdecydowaną krytykę. Nie krytykowałem tego, że coś jest nieskuteczne, tylko że (moim zdaniem) Natalia swoimi działaniami dyskryminuje i obraża masę ludzi. Dlatego właśnie zareagowałem. Natomiast to co później określiłeś jako: prywatne poglądy na tematy społeczno-polityczne, to byłą dyskusja merytoryczna, która służyła uargumentowaniu krytyki. I dochodzimy do meritum. Natalia poczuła się urażona moimi wypowiedziami. Mam świadomość, że moja wypowiedź nie była bardzo delikatna. Ale nie musi być. Nie ma zasady, która mówi, że wypowiadać trzeba się delikatnie. Pewne skrajne sytuacje (a moim zdaniem z taką tu mieliśmy do czynienia) wg mnie wymagają zdecydowanej reakcji. A czy to, że ktoś poczuł się urażony daną wypowiedzią, świadczy o tym, że ta wypowiedź była atakiem osobistym? Nie. Nie mamy nawet precyzyjnie zdefiniowanego, czym jest tzw. "atak osobisty" i to już samo w sobie jest dużym problemem. Ale na pewno sam fakt, że ktoś poczuł się wypowiedzią urażony, nie jest przejawem ataku osobistego. W ani jednej mojej wypowiedzi nie atakowałem Natalii. Po prostu stanowczo krytykowałem pewne jej działania, które uznałem za skrajnie niewłaściwe. Zobacz ten krótki (poniżej 2 minut) filmik: [12]. Te kilka osób poczuło się skrajnie urażonych, przez osobę podającą pewne fakty. Czy to znaczy, że ta osoba podająca fakty zastosowana ataki osobiste? No nie. Prawda boli różne osoby. Niektórzy mogą być wręcz obrażeni na prawdę. Ale mówienie prawdy - jasno i wyraźnie - nie jest atakiem osobistym! Sprawienie, że ktoś poczuł się urażony - nie jest atakiem osobistym. Gdybyśmy stwierdzili inaczej, to można by blokować każdego za wszystko. Bo każdy może czuć się urażony czymkolwiek. A Twoja wypowiedź (staram się dyskutować tak, żeby innych nie urazić. Ty uraziłeś i szedłeś w spiralę robienia tego dalej, więc ograniczyłem Twoją działalność w projekcie) sugeruje, że "urażenie" Natalii jest kluczową kwestią, która była przyczyną blokady. Mówienie prawdy będzie powodowało urażenie różnych osób - tak już po prostu jest... Nie możemy zabraniać ludziom dyskutować, tylko dlatego, że z powodu tych dyskusji ktoś poczuje się źle. Dlatego nadal uważam, że blokada była absolutnie bezpodstawna. Moim zdaniem nie zrobiłem niczego, co mogłoby być nazwane atakiem osobistym. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 19:23, 27 lip 2020 (CEST) Wojtku, piszesz:

Ale to co ostatnio robi z akcjami "tylko dla kobiet", po prostu musi się zakończyć - to jakaś groźba? Mi to wygląda na groźbę (...)

więc odpowiadam - to nie groźba. Po prostu stwierdziłem, że moim zdaniem należy zakończyć dyskryminację płciową dokonywaną przez Natalię. Potem piszesz:

To jest gorsze od jakiegoś wikiprojektu (gdzie ludzie niemający zbytnio wiele do gadania o okrętach wojennych się nie zapuszczają, gdzie okręciarze obmyślają swoje akcje) i kogoś dyskryminuje?

Wojtku - to, że ktoś nie chce się przyłączyć do jakiegoś projektu, bo np. nie czuje się merytorycznie na siłach, nie jest dyskryminacją. Bo może się przyłączyć. Nikt mu nie zabrania. On sam nie chce. Natomiast w inicjatywnie Natalii wyraźnie było powiedziane, że to będą spotkania i szkolenia wyłącznie dla osób czujących się kobietami. Czyli np. ja, choćbym chciał, to nie mogę się zaangażować, ponieważ zostało mi to zabronione z powodu mojej tożsamości płciowej. Odebrano mi prawo wyboru. Potem piszesz:

Może inaczej - masz pomysł na jakieś Męskie Edytowanie (...)?

Wojtku, pisałem o tym już wcześniej, że gdyby było organizowane edytowanie tylko dla mężczyzn, to też bym się tak samo wyraźnie temu sprzeciwiał - zobacz. Dyskryminacja jest dyskryminacją, niezależnie od tego, czy dotyka grupę większościową, czy mniejszościową. I na koniec, mówisz o publicznym obśmiewaniu. Nadal nie wiem, co masz na myśli. Przedstawiłem krytykę pewnych konkretnych działań Natalii. Nie wyśmiewałem Natalii, nie obrażałem Natalii, nie atakowałem Natalii. Pewnie dało się napisać tę krytykę delikatniej, ale daleko jej było do jakiegokolwiek obśmiewania... A że nawet moje zakładnie dobrej woli i bronienie Natalii, traktujesz jako coś przeciwnego, to już na to nie wiem co Ci powiedzieć... Jedynie tyle, żebyś może nieco bardziej postarał się dostrzec dobrą wolę u mnie. Zmykam z przyjaciółką na basen, więc w najbliższym czasie nie będę odpisywać. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 20:28, 27 lip 2020 (CEST) OK, tu się z Tobą zgadzam całkowicie. Mamy inne style wypowiadania się i inny poziom wrażliwości. I ja również, tak jak Ty, chcę dojść do jakiegoś rozwiązania sprawy tej blokady, lecz problem jest jeden – skoro mamy tak różny próg uznawania pewnych wypowiedzi jako akceptowalnych, to jaką mogę mieć pewność, że w przyszłości znów nie zablokujesz mnie za coś, co ja i niemała część Społeczności nie będzie uważała za powód do blokady? Skoro blokada wynikała z różnic w naszej wrażliwości, to jest ona niczym innym, jak brutalną próbą narzucenia mi, że mam reprezentować Twój poziom wrażliwości, bo inaczej będę blokowany. Mam wrażenie, że w sprawie określania co jest atakiem osobistym, a co nie, jest zbyt dużo uznaniowości. I to jest kwestia, którą poruszałem na moim "słynnym" referacie na konferencji we Wrocławiu. Nie mamy sprecyzowanego, czym jest atak osobisty i, co jest jeszcze gorsze, nie bardzo da się to sprecyzować. Nie wiem, czy kojarzysz, kim jest Jordan Peterson. Jest kanadyjskim profesorem psychologii, specjalizującym się m.in. w psychologii ideologii. Zdobył ogólnoświatową sławę po tym, gdy sprzeciwił się wprowadzeniu w Kanadzie ustawy, która miała wprowadzać przepisy wprowadzające kary za stosowanie "mowy nienawiści", ponieważ - po pierwsze: nie da się dobrze sprecyzować czym jest mowa nienawiści i przepisy te mogłyby być wykorzystywane przez władzę do celów politycznych; i po drugie: ponieważ stoi to w sprzeczności z wolnością słowa. Dla mnie Peterson jest jednym z moich największych życiowych autorytetów. I teraz spójrz na to, że dokładnie ten sam problem mamy na naszej Wikipedii - mamy tzw. "ataki osobiste", których nikt precyzyjnie nie zdefiniował, a jednak stosuje się blokady za "ataki osobiste", według własnego widzimisię administratora. Niszczymy w ten sposób wolność słowa. Nawet jeśli ktoś mówi agresywnie rzeczy, z którymi absolutnie się nie zgadzasz, to lepiej jest mu pozwolić mówić, tak, aby każdy mógł poznać jego zdanie i by mógł się dzięki temu przekonać np., że nikt nie popiera jego zdania i się z niego wycofać. Natomiast stosowanie blokad (a w świecie codziennym - kar) powoduje, że taka osoba ma wrażenie bycia uciszaną i nie wysłuchaną. I to jeszcze bardziej nakręca taką osobę, dodatkowo dając Społeczności wrażenie cenzurowania wypowiedzi i przeciwstawiania się wolności słowa. Same minusy! Peterson powiedział ws. ustawy zabraniającej mowy nienawiści: konsekwencje tych regulacji będą nieporównywalnie gorsze i stworzą dalece większy problem niż ten, z którym miały się uporać. Zobacz ten filmik: [13]. I podobne rzeczy mówiłem na moim referacie Czy Wikipedia powinna być dla Wikipedystów bezpiecznym miejscem i dlaczego nie?. Chęć stworzenia "bezpiecznego miejsca", bez kłótni, bez sporów, bez krytyki, bez dyskusji, jest dążeniem do cenzury i tyranii, w imię chęci osiągnięcia utopii. Moim zdaniem Wikipedia nie może być "bezpiecznym miejscem", ponieważ nie moglibyśmy wtedy mówić prawdy... Zatem, Wojtku, ja chciałbym móc się wypowiadać w sposób, który jest dla mnie naturalny, ponieważ moim zdaniem nie przekraczam tym żadnych granic. Nie chciałbym czuć na karku niebezpieczeństwa dostania blokady od Ciebie, bo w innym miejscu stawiasz granice "ataku osobistego". A od dyskusji też się powstrzymywać nie mogę, ponieważ to jest bardzo istotny element mojej pracy na Wikipedii. Myślenie, że praca na Wikipedii ogranicza się tylko do tworzenia w main, jest bardzo ograniczone. Oczywiście, efekt ostateczny w main jest głównym celem całej naszej działalności. Ale pomoc w uzyskiwaniu tego efektu, to nie tylko pisanie artykułów w main, ale także branie udziału w kreowaniu miejsca, w którym pracujemy. Ustalaniu zasad działania, zasad współpracy, i tak dalej... Jako zaangażowany członek Społeczności, nie mogę sobie pozwolić na ograniczenie się tylko do main. Zauważ, że Ty i np. Natalia też to robicie - też angażujecie się mocno w sprawy poza main. I tu dochodzimy do pewnego konfliktu interesów. Natalia stara się "za wszelką cenę" zaangażować jak najwięcej kobiet do tworzenia Wikipedii, ponieważ uważa, że to pomoże rozwijać się Wikipedii. Ty (np. poprzez blokowanie zbyt kategorycznej krytyki) starasz się zadbać o atmosferę w projekcie, poprzez uciszanie zbyt głośnych użytkowników, ponieważ uważasz, że to pomoże rozwijać się Wikipedii. Natomiast ja staram się zagwarantować na Wikipedii wolność wypowiedzi i doprowadzić do zniesienia możliwości blokowania za "ataki osobiste", ponieważ uważam, że to pomoże rozwijać się Wikipedii. Wszyscy działamy poza main, w celu pomocy Projektowi. Ale nasze formy działania stoją w konflikcie. Mi zależy na tym, byśmy mogli mówić głośno i wyraźnie, a Tobie - by raczej uciszać zbyt głośne dyskusje... Czy masz jakąś propozycję, co moglibyśmy zrobić, abyśmy oboje nadal mogli realizować się w naszym wikimedyjnym wolontariacie w taki sposób, w jaki chcemy, bez ograniczania wolności drugiej osoby? Ponieważ dopiero gdy to ustalimy, to sprawa będzie rozwiązana... :) No i na koniec, co do Twojej propozycji przeprosin. Przywołam ponownie filmik z jednej z poprzednich wiadomości ([14]). Czy wykładowca powinien przeprosić te osoby za to, że zostały urażone podanym przed niego faktem naukowym, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie? Uważam, że nie. Czy ja powinienem przeprosić Natalię za to, że poczuła się urażona podaną przeze mnie opinią, że pewne jej działania są dyskryminujące i niewłaściwe? Uważam, że nie. Oczywiście współczuję Natalii, że źle się poczuła, ale nie czuję się temu winny. Zrobiłem, to co w mojej opinii musiałem zrobić, by chronić i wspomagać Projekt. I moim zdaniem zrobiłem to, nie przekraczając granic etykiety i kultury. Pewnie różnimy się diametralnie w tych interpretacjach, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. I tak jak wspomniałem wcześniej - mam nadzieję, że uda nam się wypracować rozwiązanie, które umożliwi nam bycie sobą, bez ograniczania wolności. Czyli inaczej mówiąc - co zrobić, by różnice w naszej wrażliwości nie prowadziły do blokad? Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 10:53, 28 lip 2020 (CEST)
 • mówisz o kimś za jego plecami, potęgując poczucie obgadywania. Nie zgodzę się z tym. Na stronach Wikipedii nie da się mówić za plecami - nasze edycje są jawne. Co więcej - aby właśnie nie stworzyć wrażenia mówienia za plecami, gdy część dyskusji przeniosła się na stronę dyskusji Piotra, to w Kawiarence poinformowałem wyraźnie o tym, że tam teraz prowadzę dyskusję ([15]), aby każdy zainteresowany, w tym także Natalia, mogli śledzić dyskusję i ewentualnie się do niej włączyć jeśli będą chcieli, a nie czuć się obgadywani za plecami. Obgadywanie za plecami mogłoby się odbyć np. za pomocą maila, messengera, facebooka, czy innych dróg komunikacji. I przypomnę tylko, że mieliśmy swego czasu sprawę, gdzie mnóstwo osób na facebookowej grupie obgadywało LadyDaggy. Przypomnę, że postanowiłem ten fakt obrzydliwego obgadywania ujawnić. Zostałem za to wtedy zablokowany. Czyli rozumiem, że wtedy obgadywanie użytkowniczki i wręcz wyśmiewanie jej za jej plecami było OK, a ujawnienie tego faktu zasługiwało na blokadę? A teraz jest odwrotnie - to ja jestem oskarżony o obgadywanie za plecami, mimo że pisałem wiadomości publicznie na Wikipedii i informowałem o tym w Kawiarence, i to "obgadywanie" jest jedną z przyczyn mojej blokady?
 • Dajesz się wciągać w dyskusje leżące poza pisaniem encyklopedii. To już mówiłem wcześniej - tworzenie Wikipedii to nie tylko pisanie w main. Uważam, że wszystkie dyskusje, które prowadziłem, związane z tą sprawą, były w istotny sposób związane z Wikipedią i moim zdaniem przyczyniały się do jej rozwoju.
 • Niezłomnie bronisz swojego, narzucając swoją własną wersję i nawet w wypowiedzi skierowanej ku Magalii musiałeś (albo chciałeś) wrzucić coś, co jest moim zdaniem złośliwością. Tutaj nie wiem, co masz na myśli.
 • Stosujesz kategoryczne określenia („za wszelką cenę”), uważasz lepiej ode mnie samego co robię w Wikipedii (bynajmniej, nie uciszam zbyt głośnych dyskusji).' To jest po prostu moja subiektywna opinia. W ten sposób postrzegam blokadę, którą nałożyłeś na mnie i Piotra. Jako uciszanie osób, które były "zbyt" krytyczne.
 • dlaczego go Ty masz narzucać Społeczności swój poziom niewrażliwości? W jaki sposób narzucam? Nie mówię, że wszyscy mamy być mało wrażliwi. Twierdzę jedynie, że jeśli ktoś jest osobą mało wrażliwą, to nie powinien być z tego powodu karany, czy uważany za złego człowieka (tworzysz negatywny obraz siebie samego). Chodzi mi o to, by "zostawić ludzi w spokoju", niezależnie od tego w jaki sposób dyskutują, ponieważ moim zdaniem będzie to o wiele korzystniejsze dla rozwoju Wikipedii.
 • jest ktoś, kogo uraziłeś Nie chcę po raz trzeci powtarzać argumentu z tym filmem, który pokazuje, że każdy może się poczuć urażony czymkolwiek i żadna zewnętrzna osoba nie jest temu winna...
 • Bardzo chciałbym nie kontynuować tej dyskusji, bo ona do konstruktywnych konkluzji – obawiam się – nie prowadzi Szkoda... Nie twierdzę, że ta dyskusja jest łatwa, albo że ktokolwiek z nas łatwo zmieni zdanie. Ale czy to znaczy, że dyskusja jest bezwartościowa i należy jej zaniechać...? Moim zdaniem poruszamy bardzo istotne tematy. I nawet jeśli nie dojdziemy tym razem do porozumienia i konkluzji, to ta dyskusja jest już jakimś krokiem w tym kierunku. Być może jednym z bardzo wielu, ale jednak krokiem do przodu. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 12:19, 29 lip 2020 (CEST)

przenoszenie w Poczekalni

Cześć. Takie przypomnienie, by przy przenoszeniu wątków w Poczekalni pamiętać o naprawieniu szablonu w artykule. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 10:15, 5 sie 2020 (CEST)

Spoko. Dzięki za reakcję. Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 16:23, 5 sie 2020 (CEST)

Breivik

Masz rację co do pierwszego: zabitych 8 + 69 = 77. Liczba rannych: w WP - 30 osób, w Wikipedii angl. 319 osób. "Na szybko znalazłem" teraz polski artykuł :" (...) 22 lipca 2011 roku Norwegią wstrząsnęła największa zbrodnia w jej historii od czasu drugiej wojny światowej. Prawicowy ekstremista, Anders Breivik zamordował łącznie siedemdziesiąt osiem osób i ranił trzysta dziewiętnaście, rozpoczynając swój atak od zamachu bombowego w Oslo, aby przejść do bardziej przerażającej części: masakry nastolatków na wyspie Utoya. (...)" (jest tu błąd co do liczby zabitych - 78, ale rannych = 319). https://www.gram.pl/artykul/2018/10/20/22-lipca-to-przyzwoity-dziennik-nieprzyzwoitej-zbrodni.shtml Trzeba by to sprawdzić i opisać dokładnie - 30 rannych? Jesteś tej liczby pewien? Trzeba by sprawdzić liczbę rannych i wpisać dokładnie. Zanim zatwierdziłem, zajrzałem do en.wiki. Pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 14:28, 7 sie 2020 (CEST)

@. P.S. Czy w polskiej Wikipedii podano zbyt niską liczbę rannych, czy w innych Wikipediach podano zbyt wysoką?

 • "W akcjach ranił też kilkaset osób" = norsk bokmal
 • "zabitych 77 (8 w Oslo, 69 na Utoya, rannych 319" = angielska Wikipedia

Któraś Wikipedia się myli. 30 i 319 (kilkaset) to nie są drobne różnice, trzeba by to poprawić - w polskiej lub w tamtych. Pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 15:01, 7 sie 2020 (CEST).

@.. 3. Poprawiłem liczbę rannych na "kilkaset" osób. W istniejącym przypisie BBCNews podano, że na Utoya ranił 33 osoby a w wyniku bomby w Oslo ponad 200. Kilkaset jest optymalną ilością osób, które zostały ranne, którą można podać. "30" to śmieszne (chociaż komu jest do śmiechu?), wręcz niepoważne. Do czasu, gdy nie znajdą się dokładne źródła typu: Oslo xxx rannych, a Utoya xx rannych jest to najlepszy, możliwy sposób opisania. Podaje liczbę (kilkaset) zbliżoną do prawdziwej - nie zaniżoną - 30, a jednocześnie unikamy wpadki z jakąś konkretną typu "319" przy braku źródeł. Podsumowując, uważam (o paradoksie!), że wyszło to artykułowi na dobre od wpisu IP począwszy po moją ostatnią edycję. Cieszę się, że tak poważna pomyłka została usunięta. Pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 22:20, 7 sie 2020 (CEST)

Darowizna

Wypowiedziałbyś się w tym wątku? Paru użytkowników spod IP chciałoby wpłacić darowiznę, ale mają przed tym pewne obawy. XaxeLoled AmA 02:48, 8 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wpedzich" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy