Dyskusja wikipedysty:Yhnnbnn


Dyskusja wikipedysty:Yhnnbnn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Swmar (dyskusja) 22:57, 2 sie 2020 (CEST)

Ad:Mecz piłkarski NRD – RFN (1974)edytuj kod

Ad:Mecz piłkarski NRD – RFN (1974)

Witaj. W innym przypadku owszem, usuniecie takiej kategorii byłoby słuszne, ale ze względu na nakreślenie w haśle sytuacji politycznej oraz fakt, że był to jedyny mecz w piłkę kopaną pomiędzy RFN i NRD wzbudzający emocje polityczne sprawia, że kat. winna jednak pozostać. Pzdr. Ented (dyskusja) 00:14, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoria:Ludzieedytuj kod

WTM (dyskusja) 00:28, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoria:Żołnierzeedytuj kod

WTM (dyskusja) 00:31, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoria:Żołnierze niemieccyedytuj kod

WTM (dyskusja) 00:33, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Standardowo nie tworzymy kategorii dla pojedynczych elementów (z wyjątkiem kategoryzacji taksonów). Nie twórz masowo pustych lub jednoelementowych kategorii. Kenraiz (dyskusja) 00:34, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoria:Żołnierze Bereitschaftspolizeiedytuj kod

WTM (dyskusja) 00:38, 3 sie 2020 (CEST)

Kategoria:Wojsko w Niemczechedytuj kod

WTM (dyskusja) 00:42, 3 sie 2020 (CEST)

Łatwo zauważyć, że tematem dyskusji nie jest Kaczor, Urban, ani nawet Twoja czy moja osoba. Staraj się (po 12 godzinach refleksji) dyskutować merytorycznie. Nedops (dyskusja) 02:41, 3 sie 2020 (CEST) Cóż, popełniłem błąd umożliwiając Ci dalsze edytowanie. Szkoda. Nedops (dyskusja) 02:56, 3 sie 2020 (CEST)

Nowe kategorieedytuj kod

Witaj. Bardzo proszę o zaprzestanie tworzenia nowego systemu kategoryzacji (m.in. jak te które trafiły do DNU) i jednocześnie proszę abyś nie tworzył drzewa kategorii na wzór taksonów. Nie tworzymy kategorii, które zawierają tylko po jednej z podkategorii (bez haseł) a te najgłębsze z kolei tylko jedno hasło. Zobacz na przykładzie innych haseł jak jest prowadzona kategoryzacja. Dziękuję. Ented (dyskusja) 00:46, 3 sie 2020 (CEST)

Ad:Rada Ministrów NRDedytuj kod

Ad:Rada Ministrów NRD

Witaj. To, że jest taka sama w kat. o Polsce nie oznacza, że musi być w kat. hasłach o NRD. W opisie anulowania dałem link do Wikipedia:Brzytwa Ockhama. Kategoryzacja ma w prosty sposób gromadzić hasła również w kategoriach tematycznych, a nie tylko obiektowych, gdy liczba elementów kategorii jest zbyt mała, aby tworzyć pośrednią kategorię jednoelementową. Proszę powstrzymaj się od dalszego kategoryzowania. Dalsza radosna twórczość, jak przedstawiona w dyskusji Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2020:08:02:Kategoria:Wojsko w Niemczech, spowoduje blokadę możliwości edycji. Ented (dyskusja) 01:28, 3 sie 2020 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Masz nałożoną blokadę za ataki osobiste. Edytowanie w tym czasie z innego konta jest omijaniem tejże blokady co jest zabronione według zasad Wikipedii i skutkuje odnowieniem/ przedłużeniem blokady edycji. Nadal tworzysz kategorie dublujące, niespójne z nazewnictwem ustalonym na Wikipedii lub jednoelementowym co wprowadza zamieszanie i bałagan w całym drzewie kategoryzacji. W związku z tym czas nałożonej na Ciebie blokady liczy się od nowa. --Adamt rzeknij słowo 07:53, 4 sie 2020 (CEST)

Miesiąc blokady za recydywę przy omijaniu blokady. Uwierz, że i tak traktujemy Cię bardzo łagodnie. Nedops (dyskusja) 02:52, 6 sie 2020 (CEST) Reset blokady za omijanie. Nedops (dyskusja) 22:30, 8 sie 2020 (CEST) I jeszcze raz :( Nedops (dyskusja) 00:25, 17 sie 2020 (CEST)

Kategoria:1989 w Niemieckiej Republice Demokratycznejedytuj kod

Runab (dyskusja) 16:35, 12 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Yhnnbnn" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy