Dyskusja wikipedysty:Ziarnok


Dyskusja wikipedysty:Ziarnok w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) oraz na Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

--lansinho (dyskusja) 16:22, 31 sty 2009 (CET)

Spis treści

Fobieedytuj kod

Witam, niektóre dodane przez Ciebie fobie nie mają źródeł, czy mógłbyś/mogłabyś je dodać? Nieuźródłowione informacje są z Wikipedii usuwane. Pozdrawiam, Grimsson śmiało dyskutuj 12:53, 1 lut 2009 (CET)

Szansa Siemianiceedytuj kod

Witaj, przeczytaj Wikipedia:Encyklopedyczność/polskie kluby piłkarskie. Ten klub nie spełnia kryteriów. Bukaj Dyskusja 15:37, 1 lut 2009 (CET)

Archiwum portaluedytuj kod

Witaj! Przeniosłem archiwum portalu do podstrony Portal:Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn/archiwum, gdyż w polskiej Wikipedii nie istnieje taka przestrzeń jak Archiwum Portalu i strona została zaliczona do przestrzeni głównej. Poza tym, prawidłowa nazwa tego portalu powinna raczej brzmieć Reprezentacja Polski w piłce nożnej, gdyż Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej to nie jest nazwa własna. Życzę owocnych edycji, pozdrawiam, Micgryga Dyskusja 17:10, 3 lut 2009 (CET)

Z tego co widzę, to nawet powinna brzmieć: Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn, gdyź informacje zawarte w portalu są tylko o męskiej reprezentacji. No chyba że o źeńskiej też takowe się znajdą. Arewicz @ 19:32, 3 lut 2009 (CET) Co się stało dokładnie? Chodzi ci o białe tło wokół tabelek sekcji Nasza grupa eliminacyjna? Lubię sprawy techniczne, powiedz co, a postaram się to poprawić :) Pozdrawiam, Micgryga Dyskusja 16:52, 4 lut 2009 (CET) PS. Jeśli piszesz cokolwiek w czyjejś dyskusji, pamiętaj o podpisie (cztery tyldy: ~~~~ :])

Wikiprojekt:Portaleedytuj kod

Witaj,

Chciałbym poinformować Cię o nowym wikiprojekcie:Portale. Jego głównym celem jest uporządkowanie spraw związanych z portalami na Wikipedii. Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Chciałbym Cię prosić (jako osobę która zadeklarowała opiekę nad portalem) o potwierdzenie aktualności tej deklaracji na stronie dyskusji wikiprojektu. Pozdrawiam serdecznie Witold (dyskusja) 12:34, 11 lut 2009 (CET)


Witaj,

Chcialbym poprosic Cie jako osobe ktora zadeklarowala opieke nad portalem o dodanie Wikiprojekt:Portale do obserwowanych. W najblizszych dniach bede w dyskusji wikiprojektu podsumowywal propozycje ktore tam padly. Licze na Twoja aktywnosc w wypracowywaniu propozycji rozwiazan. Pozdrawiam Witold (dyskusja) :Portal:Andrychów 12:42, 29 lis 2009 (CET)

Zbędne podstronyedytuj kod

Witaj! W związku z przenosinami portalu utworzyłeś bardzo dużo portalowych podstron. Oto one:

Żadna z nich nie linkuje bezpośrednio do strony portalu. Czy można je usunąć? Tzn. czy same strony są ci potrzebne, ich treść możesz sobie przenieść do swojego brudnopisu. Pozdrawiam, Micgryga Dyskusja 13:06, 24 lut 2009 (CET)

PS. Poprawiłem błąd w portalu, już wyświetla się poprawnie :)

Akcja destubizacji w portalachedytuj kod

W najbliższy weekend dokarmiamy zalążki :) Utworzone są już w jednej z poprzednich akcji kategorie: Kategoria:Portale - do poszerzenia i Kategoria:Portale - wyróżnione zalążki. W ten weekend rozbudowujemy hasła z portali i zastępujemy nowymi stubami do rozwinięcia. Info puściłem też w wikiprojekcie portalowym. Przykuta (dyskusja) 15:34, 17 kwi 2009 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod


Olos88 (dyskusja) 11:14, 2 paź 2009 (CEST)

Portal Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznedytuj kod

Przeniosłem portal tutaj. Przywróć go, kiedy go dopracujesz. Tar Lócesilion|queta! 15:35, 12 kwi 2012 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ziarnok" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy