Dyskusja wikipedysty:Zurbanski


Dyskusja wikipedysty:Zurbanski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Zurbanski/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

--Likho On The Grave (dyskusja) 21:23, 1 wrz 2009 (CEST)

andra polska kriget - Karol IX Wazaedytuj kod

Na stronie dyskusji zwróciłeś uwagę na niepoprawność mojego tłumaczenia andra polska kriget. Przyznaję, że (w przeciwieństwie do Ciebie) nie znam się na szwedzkim, a zasadniczo chciałem poprawić niepoprawny link do roku 1812 (!). Obecnie w artykule trwa swoista "wojna edycyjna" między "innymi" a "drugimi". Może się włączysz jako znawca języka i historii? Jeszcze raz pozdrawiam. --Likho On The Grave (dyskusja) 21:30, 1 wrz 2009 (CEST)

Erik Larsson Sparreedytuj kod

Uzupełnij proszę źródła na których bazował pisząc ten artykuł.Plushy (dyskusja) 12:11, 27 paź 2009 (CET)

Håkan Juholtedytuj kod

Brak kategorii i interwiki.Xx236 (dyskusja) 12:39, 6 lip 2012 (CEST)

Odp:Västernorrland i Västerbottenedytuj kod

Wit;Odp:Västernorrland i Västerbotten

Cześć, właśnie tylko o to - o źródło, wiesz każdy może sobie podać cyferki i skąd wiedzieć, że są prawidłowe. Ja przywróciłem Twoje zmiany, są takie jakie wpisałeś, zwłaszcza z największymi miastami danego regionu mi się podoba. Poszukaj może w innych wikipediach jest przypis na temat liczby ludności z 2012 roku, pozdrawiam Drzewianin (dyskusja) 6:59, 22 sie 2012 (CEST)

Smedjebackenedytuj kod

Witaj, jesteś wspaniały, świetny artykuł, prawidłowo jak na encyklopedię;) i przypisy do Västernorrland i Västerbotten, super, oby tak dalej, jeszcze za mało edycji, ale wktrótce wstawiam się, abyś był redaktorem, pozdrawiam Drzewianin (dyskusja) 20:54, 30 sie 2012 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 22:00, 8 wrz 2012 (CEST)

Sługa boży Anton Vovkedytuj kod

Czy mogę prosić o pomoc źródło do tego artykułu dodałem ten sposób Słowenia: pamięć o biskupie męczenniku DEON.PL 46.169.206.254 (dyskusja) 13:01, 29 wrz 2012 (CEST).

Prośba o źródła w artykule Kivik (stanowisko archeologiczne)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kivik (stanowisko archeologiczne). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Szczęśliwego Nowego Roku!:)edytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 00:35, 1 sty 2013 (CET) Dzięki:) Pijmy aż do ranaaaaaaa Drzewianin (dyskusja) 00:58, 1 sty 2013 (CET)

Szwedzkie infoboksyedytuj kod

Wydaje mi się, że kraina czy prowincja historyczna nie jest informacją, która powinna być w infoboksie. Krainy te nie są elementem podziału administracyjnego kraju. W dotychczasowych infoboksach były one wpisane mniej więcej w połowie.

Jeżeli zaś chodzi o Skanię, to mój niezamierzony błąd i zaraz go poprawię. ~malarz pl PISZ 17:58, 17 lut 2013 (CET)

Tätortedytuj kod

Czy wiesz - Rimboedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:14, 29 maj 2013 (CEST)

Podział administracyjny Sztokholmu – terminologiaedytuj kod

Witaj!

Widzę, że napisałeś niedawno art. o podziale administracyjnym Sztokholmu. Zaciekawiło mnie, skąd zaczerpnąłeś użyte w nim terminy: stadsdelsområde – dzielnica, stadsdel – rejon, basområde – obszar bazowy, kvarter – kwatera. O ile mi wiadomo kwatera w polskiej terminologii to mieszkanie dla żołnierzy, nie jednostka podziału administracyjnego miasta, a szw. stadsdel to właśnie dzielnica, który to termin przetłumaczyłeś jako rejon – pojęcie znowu spoza podziału administracyjnego miast. Moje zainteresowanie użytą przez Ciebie terminologią nie jest przypadkowe; kilka lat temu sam przymierzałem się to napisania takiego właśnie artykułu, ale zrezygnowałem, nigdzie nie mogłem znaleźć polskich odpowiedników szwedzkich terminów, zwłaszcza stadsdelsområde – termin specyficznie szwedzki, którego nie ma w żadnym słowniku. Jeżeli masz na to jakieś źródło, to bardzo proszę, podaj je. Pozdrawiam! Krzysztof 13 (dyskusja) 16:54, 29 maj 2013 (CEST)

Witaj ponownie! Kilka słów komentarza: całkowicie zgadzam się z Tobą, że artykuły nt. podziału administracyjnego Sztokholmu na Wikipedii są konieczne, a to że jakiegoś pojęcia po polsku nie ma, nie znaczy że nie można pisać na ten temat. Dobrze więc, że się odważyłeś. A co do terminologii, to z nią chyba będą pewne kłopoty; o ile „kvarter” i „basområde” nie są może takie istotne, bo to w końcu maleńkie jednostki i artykuły na ich temat pewnie byłyby nieencyklopedyczne, to jest problem ze „stadsdelsområde”. Polega on moim zdaniem na tym, że jest to pojęcie wymyślone (takie mam wrażenie) ad hoc dla konkretnej potrzeby – podziału administracyjnego Sztokholmu i tylko w związku z nim używane. Sprawdziłem, słowa tego nie ma w żadnym słowniku szwedzkim, nawet w słowniku Svenska Akademiens Ordbok. Nie ma go też w słownikach szwedzko-obcojęzycznych. Czyli jest tak, jakby to słowo formalnie nie istniało. Sam nie mam prawdę mówiąc pomysłu jak zrobić z niego oficjalny termin, bo w sumie wiadomo o co chodzi: o grupę (zespół) dzielnic w ramach gminy Sztokholm. Opisowo wygląda to bardzo ładnie, ale to jest kilka wyrazów, a powinien być jeden. Po szwedzku właściwie jest podobnie ale jego przewaga nad polskim polega w tym wypadku na tym, że złożenia można w nim zapisać łącznie. Zobaczymy, może ktoś wystąpi z jakąś trafną propozycją. Na razie zachęcam Ciebie do kontynuowania tematu sztokholmskich dzielnic i serdecznie pozdrawiam! Krzysztof 13 (dyskusja) 15:39, 30 maj 2013 (CEST) Witaj raz jeszcze! Myślę, że idziesz we właściwym kierunku: "stadsdelsområde" - dzielnica administracyjna wydaje mi się prawidłowym terminem ( w odróżnieniu od "statdsdel" - dzielnicy, mniejszej jednostki, nie pełniącej funkcji administracyjnych). Co do "kvarteret", to znalazłem właściwe polskie słowo: kwartał (jest ono też w Wikisłowniku) oznaczające czworobok ulic, może rzadko spotykane dzisiaj, ale w literaturze architektonicznej, urbanistycznej i/lub historycznej można się z nim spotkać. Summa summarum: mamy następujący podział administracyjny Sztokholmu: dzielnica administracyjna - dzielnica - kwartał. Nic lepszego chyba nie da się zaproponować! Pozdrawiam serdecznie:-) Krzysztof 13 (dyskusja) 12:02, 7 cze 2013 (CEST) Jeżeli wprowadziłeś polskie nazwy jednostek w Blackeberg, to chyba lepiej ich używać do końca tekstu.Xx236 (dyskusja) 10:46, 27 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz – Nissan (rzeka)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 20:45, 21 lip 2013 (CEST)

Nissan (rzeka), Lagan (rzeka)edytuj kod

Witam. Tworząc nowy artykuł o nazwie uzupełnionej nawiasem, np. Nissan (rzeka), upewnij się proszę, że czytelnik może do niego trafić wpisując tę samą nazwę bez nawiasu – w tym przypadku Nissan. Jeżeli dane słowo ma tylko dwa znaczenia, a pod daną nazwą znajduje się zwykły artykuł (tak w jak w tym przypadku), sprawę załatwiamy wstawiając w nim szablon {{inne znaczenia}} (w ten sposób).

Jeżeli pod nazwą tą znajduje się strona ujednoznaczniająca (np. Logan) lub artykuł z linkiem do strony ujednoznaczniającej (np. Warszawa, gdzie na samej górze mamy link do Warszawa (ujednoznacznienie)) upewniamy się, że na stronie znajduje się link prowadzący do naszego artykułu. W przypadku, gdy pod daną nazwą nie ma nic, jak to miało miejsce w przypadku strony Lagan, albo umieszczamy artykuł pod nazwą właściwą (bez nawiasu) albo tworzymy stosowną stronę ujednoznaczniającą, co też uczyniłem. Dzięki temu zwiększymy szansę, że czytelnik trafi do poszukiwanego artykułu. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 16:57, 25 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz – Nissan (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:23, 4 sie 2013 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłę#6 czerwca 2013edytuj kod

Twoja kolej :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 00:29, 14 lis 2013 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Zajścia antyserbskie w Sarajewie (1914)edytuj kod

Dziękuję za oddany głos, ale ta sprawa mnie już nie interesuje... Pozdrawiam serdecznie Belissarius (dyskusja) 23:24, 11 lut 2014 (CET)

Nyköpingedytuj kod

Witaj :) Faktycznie sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaję. Obie wersje przetaczają się przez literaturę i Internet. Mój szwedzki niestety nie jest na najwyższym poziomie (jest raczej podstawowy) i przyznam szczerze, że nie nie jestem w stanie z całą pewnością rozstrzygnąć poprawności którejś z wersji. Co do wersji użytej przez muzeum regionu - tak się złożyło, że równo tydzień temu stałem właśnie na Stora Torget w Nyköping i na samym jego środku moim oczom ukazała się tablica informacyjna dla turystów przygotowana... właśnie przez muzeum regionalne Södermanlandu. A tam = "Stora Torget" - stąd inspiracja do zmiany w artykule. A więc i tą wersję znają w muzeum. Zdjęcie - jak pewnie zauważyłeś - w załączeniu :) Jeżeli uważasz, że jednak ma być z małej litery - nie będę przeszkadzał :) Dziękuje za gratulację. Wynik był dobry - teraz praca (oby jak najmniej). Miłego dnia! Emptywords (dyskusja) 01:39, 16 mar 2014 (CET)

Kamulceedytuj kod

Witaj!

Wiesz może, skąd można uzyskać dane nt. kamienia runicznego z Kalleby (Kallebystenen)? Opis samej inskrypcji z deszyfracją na j. polski mam, ale nie jestem w stanie znaleźć nigdzie wiarygodnych źródeł nt. wymiarów kamienia i jego historii. Hoa binh (dyskusja) 14:25, 30 maj 2014 (CEST)

  • Dziękuję uprzejmie! Przejrzę te materiały, może coś z tego się urodzi ;) Hoa binh (dyskusja) 21:07, 30 maj 2014 (CEST)
  • Takie coś wyszło, mam nadzieję że jest OK. Teraz muszę jakiegoś kolejnego poszukać. Jeden mam w zanadrzu, ale na Commons nie ma żadnego zdjęcia, a opisywanie bez ilustracji mija się nieco z celem. Hoa binh (dyskusja) 10:49, 31 maj 2014 (CEST)

ad. Poczet papieżyedytuj kod

Oczywiście nie ma nic przeciwko, po to go udostępniłem. Mam tylko kwestie takie: po co powielać imię papieża w kolumnie? Druga kwestia: takie uwagi myślę, że należałoby rozbudować, bo będą puste przy większości papieży. Hector Augustus (dyskusja) 00:38, 21 sie 2014 (CEST)

Łączenie historiiedytuj kod

Witaj :) Da się temu częściowo zaradzić, jednak będę się mógł tym zająć dopiero po weekendzie, bo nań wyjeżdżam zaraz. Dobrego dnia! :) Emptywords (dyskusja) 22:14, 5 wrz 2014 (CEST)

Prośba o pomocedytuj kod

Pomożesz mi? Piszę hasło, ale nie umiem rozebrać tego zdania: På bildstenen ovan står orden Aifur och Rufstain samtidigt. Det första ordet Aifur var rusernas namn på den fjärde forsen, på slaviska benämnd Neasit, och det andra ordet är nog en del av forsen, den första tröskeln, vid slaviskt namn Rvanyj Kamen (den rivna, söndersprängda stenen - bestämd form). Chodzi o poroh na Dnieprze o nazwie Nienasytec (tutaj: Neasit), ale to drugie to do czego się odnosi? Hoa binh (dyskusja) 10:55, 17 wrz 2014 (CEST)

  • Dzięki, spróbuję teraz dojść co to jest w terenie ;) Hoa binh (dyskusja) 13:11, 17 wrz 2014 (CEST)
    • Dziękuję serdecznie :) Zapytałem jeszcze dla pewności Khana Tengri, naszego speca od geografii. Hoa binh (dyskusja) 20:49, 17 wrz 2014 (CEST)

Czy wiesz – Vramsånedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Marencja (dyskusja) 22:25, 19 paź 2014 (CEST)

Odp:Hasła Wikipedysty Archeedytuj kod

Odp:Hasła Wikipedysty Arche

Witaj. Dzięki za Twoje uwagi, ale po to jest dyskusja, by tam wstawiać swoje komentarze. Ja nie jestem żadnym ostatecznym decydentem w tej sprawie. :) Po prostu zauważyłem problem i zgłosiłem temat de szerszej dyskusji. Pozdrawiam poświątecznie, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:37, 27 gru 2014 (CET)

Czy wiesz – Malmköpingedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 14:19, 28 gru 2014 (CET)

Dzięki za poprawki, pytanie na pewno lepsze niż to moje :) Stanko (dyskusja) 23:44, 29 gru 2014 (CET)

Malmköpingedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 11:35, 11 sty 2015 (CET)

Odp:Edycjaedytuj kod

Odp:Edycja

podałem przecież źródła, zawsze można zapoznać się choćby z artykułami na Wikipedii. ja to znam z historycznego źródła ale i dane liczbowe i fakty i ogólna ocena wydarzeń są zgodne. oczywiście w mojej opinii jest spore uproszczenie, które wynikało jednak tylko wyłącznie z postawy reprezentowanej przez kogoś w pierwotnym miejscu dyskusji. w innej dyskusji pewnie uproszczeniem bym się nie posłużył. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 20:30, 19 lut 2015 (CET)

Odp:Växjöedytuj kod

Odp:Växjö

Wydaje mi się, że teraz jest lepiej niż było :) Nie wątpię też, że hasło będzie dalej rozbudowywane, ale to już może być poza Czywieszem. Stanko (dyskusja) 17:35, 26 lut 2015 (CET)

Edenrydedytuj kod

Witaj. Jakim cudem na jeden km2 może przypadać 449 osób skoro sama miejscowość liczy 175? ƧuperÞoweя 19:14, 18 mar 2015 (CET)

Lejb-Gwardyjski Finlandzki Pułkedytuj kod

Witaj'

Czy nie lepsza byłaby nazwa fiński (finlandzki) pułk lejbgwardii etc. bo byłoby po polsku a tak to wychodzi dosłowne tłumaczenie z rosyjskiego, nie po polskiemu. To tylko pytanie laika znajacego troche rosyjski. I chyba taka nazwa spotykana jest w polskiej literaturze, zwłaszcza pieknej. Pozdrawiam. Z Zetpe0202 (dyskusja) 18:46, 4 kwi 2015 (CEST)

  • mnie nie chodziło o poszczególne wyrazy w zdaniu tylko o składnię (bo tak sie to chyba nazywa), układ. Dziękuję za życzenia świąteczne i wzajemnie: Życzę Ci wspaniałych, słonecznych Świąt. Z Zetpe0202 (dyskusja) 21:50, 4 kwi 2015 (CEST)

Odp:Birka (wyspa) ?edytuj kod

Odp:Birka (wyspa) ?

KSNG nie notuje egzonimu Birka. Nazwa Birka odnosi się wyłącznie do dawnego miasta i do stanowiska archeologicznego, natomiast hasło o wyspie powinno być pod nazwą Björkö. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 21:56, 24 kwi 2015 (CEST)

Ad:Bredängedytuj kod

Od Markiela za literaturę szwedzkojęzyczną i mnóstwo edycji o geografii Szwecji
Ad:Bredäng

Witaj. Słownik Kubitsky'ego podaje „osiedle”, a skąd Ty zaczerpnąłeś nazwę? Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 19:23, 30 lip 2015 (CEST)

Witaj. Myślę, że nie ma co dużo kombinować i jeżeli stadsdel to jest bostadsområde to będzie osiedle mieszkaniowe, jeżeli jest i bostads i industriområde to osiedle mieszkaniowo przemysłowe lub przemysłowo mieszkaniowe, natomiast jeżeli jedynie industriområde to osiedle przemysłowe lub dzielnica przemysłowa. Osiedle przemysłowe trochę dziwnie brzmi choć nie wykluczam, że jest nazwą prawidłową. Co ty na to? Przy okazji mam prośbę. Napisałbyś coś o Slussen? Nie ma hasła które można linkować nie do stacji metra, a przecież to również ważny trafikplats i området. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 15:56, 8 sie 2015 (CEST) Nie jestem przekonany czy dobrze się zrozumieliśmy. Mi nie chodzi o to żeby usuwać zwrot stadsdel (chociaż to „-ar” nie wiem czemu ma służyć) z haseł tylko o to żeby go właściwie opisywać. Według ciebie dzielnica jest częścią dzielnicy, a ja mam co do tego pewne wątpliwości. Jeżeli więc upierasz się żeby stadsdel było dzielnicą to wskaż proszę źródło definicji. Ja Ci swoje podałem. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 23:24, 1 wrz 2015 (CEST) Najmocniej Ciebie przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale ostatnio mam urwanie głowy i nie jestem w stanie wygospodarować czasu dla Wikipedii. Wracając do tematu to masz rację – nie przekonałeś mnie co do nazywania sztokholmskich stadsdelar dzielnicami, szczególnie, że ja podałem źródło tłumaczenia, a Ty definicji. Nie chcę twierdzić, że definicja jest zła, ale twierdzenie typu dzielnica jest częścią dzielnicy lub w skład dzielnicy wchodzą dzielnice – bo do tego to zmierza – brzmi nieencyklopedycznie, żeby nie napisać śmiesznie. Co innego w miastach w których nie ma podziału na Stadsdelområde ale w Sztokholmie? Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć jakieś logiczne rozwiązanie tego problemu. Nie rozumiem dlaczego bronisz się przed nazwą „osiedle”. Co jest złego w tym wyrażeniu? Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 23:29, 18 paź 2015 (CEST) PS Wklej sobie blaszkę na stronę wikipedysty. Niech inni widzą, że Twoja praca w Wikipedii jest doceniona :) Świetne hasło ale przyznam, że do pełni szczęścia brakuje mi informacji o tym, że są to święci protestanccy;). O hrabstwie Sztokholm można wyczytać chyba tylko w PWN. Przy tych bzdurach "Bstermalm" to pikuś. Niestety wielu wikipedystów uważa Encyklopedie PWN za najbardziej autorytatywne źródło, często przez to robiąc z Wikipedii pośmiewisko. Wracając do tematu dzielnic to podam ciekawy przykład Twoich haseł. Napisałeś Skärholmen (dzielnica) i Skärholmen nie dzielnica? A może jednak dzielnica? Echh, można się pogubić, a takich przykładów jest więcej. Jak już pisałem, nie jestem przekonany do takiego układu ale skoro Ty uważasz, że jest właściwy to niech zostanie, przynajmniej do czasu wypracowania jakiegoś kompromisu, może na podstawie nowych, nieznanych nam jeszcze źródeł? Kto wie? Myślę, że na razie możemy zakończyć ten temat. Co do Twojej strony użytkownika to myślę, że najwyższy czas odwiesić to zawieszenie i przywrócić te drobne informacje. A jak znowu przyjdzie kryzys to też nie musisz tego kasować. To tylko strona użytkownika i tylko Ty decydujesz co na niej zamieścisz. Nie chcesz wklejać medalu to trudno, jakoś przeboleję;). Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 00:45, 6 lis 2015 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Wojna o panowanie w Ameryce Północnej 1754-1763edytuj kod

Nie wiem czy zauważyłeś, że Kmicic nie przyjmuje żadnych argumentów. Według niego ma być wojna francusko-indiańska i koniec. Rozumiem wszystko, ale nie rozumiem uporu, z jakim stara się za wszelką cenę przeforsować tę anglosaską wersję nazwy konfliktu. Tłumaczę jak dziecku, że w polskim rozumieniu żadnej wojny francusko-indiańskiej nie było: taka nazwa zdaje się sugerować polskiemu odbiorcy, że gdzieś, kiedyś Francuzi prowadzili wojnę z Indianami; nie trafiam. Ręce opadają. Belissarius (dyskusja) 06:03, 15 wrz 2015 (CEST)

Odp:Boo (Szwecja) i miasta partnerskie Szumenedytuj kod

Odp:Boo (Szwecja) i miasta partnerskie Szumen

Cześć. Fajnie, że argumentujesz swoje edycje. Pierwsze słyszę, że miasta Szwecji nie zawierają umów partn. a tylko ich gminy. Niestety nie mam odpowiednich programów, aby odtworzyć pliki typu: [www.namrb.org/filesystem.php?id=12.xls], tym plikiem przypisuje swoje miasta partnerskie bg-wiki w artykule Шумен. Ale zaufam Tobie i dzięki za czujne oko. Drzewianin (dyskusja) 22:01, 9 paź 2015 (CEST).

Aha tak to się u nich dzieli i tak to się w Polsce nazywa. No dobrze. I dzięki za kopię pliku, rzeczywiście nie ma tam o Boo. Pozdrawiam;) Drzewianin (dyskusja) 22:36, 9 paź 2015 (CEST).

Styczniowy DNAedytuj kod

Witaj, gratuluję VI miejsca w styczniowym DNA i jako że poprzedni laureaci zrezygnowali, zachęcam do wyboru trzech książek-cegiełek: tutaj. Jednocześnie zapraszam do kolejnej rywalizacji w ramach akcji Dzień Nowego Artykułu w dniu 2 lutego :) Pozdrawiam, X-domin (dyskusja) 13:04, 26 sty 2016 (CET)

Leopard 2edytuj kod

Witaj. Czy Ty wiesz o czym jest ten artykuł i co było w sekcji, którą usunąłem? Eurohunter (dyskusja) 22:33, 5 cze 2016 (CEST)

Jeżeli eksploatacja jest encyklopedyczna, może zostać po wycięciu nieistotnych fragmentów z szablonem, wskazującym na dodanie opisu eksploatacji w innych krajach. Eurohunter (dyskusja) 23:12, 5 cze 2016 (CEST)

Tłumaczenieedytuj kod

Witaj. Pomógłbyś w tłumaczeniu krótkiej recenzji potrzebnej do artykułu CW? Eurohunter (dyskusja) 01:09, 24 gru 2016 (CET)

W sumie chodzi o dwa teksty. Napisałem sekcję i chciałbym ją uzupełnić. Być może konieczne są poprawki w kontekście mojego błędnego tłumaczenia. Do recenzji prowadzi przypis 21 i 22 wskazany w sekcji. Eurohunter (dyskusja) 13:08, 24 gru 2016 (CET) Autor z SvD porównał konkretnie utwór "Strand Tylösand"? Dzięki za tłumaczenie i link. Eurohunter (dyskusja) 16:47, 24 gru 2016 (CET) Cześć. Mógłbyś sprawdzić czy treść w artykule, którą dodałem odpowiada przypisom 5 i 44? Chodzi o artykuł Boten Anna. Eurohunter (dyskusja) 20:20, 30 sty 2017 (CET) Dzięki. Może dałbyś radę poszukać jakiś informacji ze szwedzkich źródeł? Przyznam, że szukałem kilka razy. W sumie sporo tego znalazłem kiedyś, ale nie potrafiłem dobrze przetłumaczyć, albo raczej się nie nadawało, więc nie dodawałem do artykułu. Przydałyby się szczególnie recenzje i występy na żywo. Eurohunter (dyskusja) 20:31, 31 sty 2017 (CET)

Graves-Saint-Amantedytuj kod

Zrobione. Tournasol Słucham :) 11:29, 26 gru 2016 (CET)

Duklaedytuj kod

Według obowiązującego rozkładu Dukla nie ma połączeń pasażerskich, a o takich traktuje ten artykuł. kićor Dajesz! 19:44, 4 maj 2017 (CEST)

Moja wina. Pozdrawiam. kićor Dajesz! 20:13, 4 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:29, 10 maj 2017 (CEST)

haubica - moździerzedytuj kod

Przy tego typu zmianach [1] potrzebny jest przypis. Oczywiscie nie mam pojęcia co jest poprawne--Kerim44 (dyskusja) 15:13, 26 maj 2017 (CEST)

chodziło mi tylko o przypis. Nie znałem treści źródła. Rzeczywiście- mortar to moździerz. haubica to gaubica czy jakoś tak:)). Prawdą jest że pierwszy autor użył terminu haubic a kolejny tez bez przypisu napisał moździerzy. Ale to było w epoce przedprzypisowej:))--Kerim44 (dyskusja) 23:19, 26 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:45, 10 cze 2017 (CEST) 

Most Uddevallaedytuj kod

Witaj. Na internecie nie ma źródeł na spolszczoną nazwę. A czy przypadkiem zerknąłeś na kategorię Mosty i wiadukty w Szwecji? Większość haseł znajdujących się w tej kategorii mają polskie nazwy. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 13:22, 4 lip 2017 (CEST)

Czy wiesz – Marian Młynarskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 23:43, 19 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Marian Młynarskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 04:23, 5 cze 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Zurbanski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy