Dyskusja wikiprojektu:Dzielnice Krakowa


Dyskusja wikiprojektu:Dzielnice Krakowa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Nazwa projektuedytuj kod

Pytanie zasadnicze dlaczego "Dzielnice Krakowa" a nie "Kraków". Tak nazywają się inne projekty o miastach. PMG (dyskusja) 11:34, 13 mar 2008 (CET)

Dlatego, że już z samymi dzielnicami jest naprawdę bardzo dużo do zrobienia. Nie zajmujemy się tu zabytkami, ulicami, kulturą, sportem w Krakowie, ochroną przyrody w Krakowie itp. Jedynym celem tego projektu jest uporządkowanie sytuacji podziału obszaru Krakowa – ustalenie "kanonu" artykułów na ten temat i nadanie im jednolitego wyglądu. Jest to więc jakby podprojekt potencjalnego projektu "Kraków". Pozdrawiam. --RaNo (dyskusja) 14:01, 13 mar 2008 (CET)
  • Myślę, że pierwszym krokiem powinno być opracowanie zbiorczych artykułów o kolejnych podziałach administracyjnych, zaczynając od pierwszego (?) podziału na Wawel, Okół i Kraków właściwy (w okolicach Rynku) + okoliczne wsie służebne. Birczanin (dyskusja) 12:14, 20 kwi 2008 (CEST)


Zacznijcie od poprawy literówki w szablonie ;) Siałababamak (dyskusja) 13:58, 18 lip 2008 (CEST)

Wikiportaledytuj kod

Odświeżyłem nieco sprawiajacy wrażenie zapomnianego wikiportal Kraków. Co o tym myślicie? Zachęcam do dzielenia się uwagami i śmiałego edytowania. Delimata (dyskusja) 14:45, 21 sie 2008 (CEST)

nazewnictwo artykułów osiedliedytuj kod

Spory bałagan jest też w wąsko rozumianym nazewnictwie artykułów z osiedlami. Mam tu na myśli osiedla typu Szkolne, Górali, Centrum E i inne, występujące przede wszystkim w Nowej Hucie. Mamy na przykład Centrum A, ale już osiedle Centrum E (zmiana nota bene dość świeża), z kolei linki ze strony tego wikiprojektu wiodą do osiedle Centrum A w Krakowie (a często nie wiodą, bo nazwa arta jest zwykle bez "w Krakowie", a redira nie ma). A jak już nawet ktoś przenosi jakiś art, to linki choćby w szablonie {{Dzielnica XVIII Nowa Huta}} są dalej bez zmian (wspomniane przeniesienie Centrum E na Osiedle Centrum E).

Tutaj uporządkowanie jest sprawą dużo prostszą, bo wystarczy się zdecydować na jedną konwencję (osobiście byłbym za "osiedle [nazwa] w Krakowie"), przenieść te kilkadziesiąt artów i zapuścić jakiegoś bota z bazą zmienionych nazw.

--plokin 19:28, 2 wrz 2008 (CEST)

kiepsko prosze panstwaedytuj kod

1. Bałagan totalny w podziale dzielnic na obszary! 2. Skąd się biorą takie podziały? (bardzo proszę o jakieś źródło) - zastrzeżenia:

  • Dzielnica I Stare Miasto - Co to ten Nowy Świat? Skąd to się w ogóle wzięło? Jeśli ten artykuł ma pozostać w tej formie, to proponuję, żeby go w ogóle nie było.
  • Dzielnica II Grzegórzki + Dzielnica III Prądnik Czerwony - coś tu z tymi Olszami chyba jest namieszane?! Szkoła Podstawowa nr. 75 to jest także Szkoła Mistrzostwa sportowego i jest ona zaliczana w artykułach i do Olszy i do Osiedla Oficerskiego, coś tu chyba nie tak.
  • Zapewne w przypadku innych dzielnic i obszarów błędy są podobne. Niech wypowiedzą się Ci, którzy dysponują pewnymi danymi!

sprawa nie jest taka prostaedytuj kod

Podejmując dyskusję z uwagami odnośnie Olszy z powyższej wypowiedzi wyjaśniam, że obszar Krakowa nazywany Olszą został administracyjnie podzielony pomiędzy dzielnice II i III (wg linii toru kolejowego), stąd w obu występuje. Szkoła Mistrzostwa Sportowego może być zaliczona do Olszy lub Osiedla oficerskiego - w zależności czy przyjmiemy za ich granicę rzekę Białuchę czy ul. Grochowską. Pojęcie osiedli nie jest precyzyjne i nigdy nie będzie, co nie oznacza że jako twory nie istnieją. Mawi (dyskusja) 14:51, 29 wrz 2008 (CEST)

Dofinansowanie do zakupu książek!edytuj kod

Stowarzyszenie Wikimedia Polska może dofinansować zakup ksiązek, które są potrzebne do uzupełniania/poszerzania/weryfikowania itd. haseł. Nie ma potrzeby się żyłować, wystarczy złożyć wniosek: chapter:Wikikonkurs/książki. Kasa za zakup książek będzie po prostu zwracana na podstawie faktury. Pozdrawiam i obfitych zakupów życzę. Przykuta (dyskusja) 18:56, 3 lis 2008 (CET)

Kategorie "ludzie związani z..."edytuj kod

Nie jest to kwestia związana bezpośrednio z dzielnicami, ale z braku wikiprojektu Kraków piszę tutaj. W związku ze zgłoszeniem do usunięcia wszystkich kategorii z rodzaju Biografie według miast informuję, że stworzyłam propozycję kryteriów przynależności do takich kategorii. Proszę o uwagi, najlepiej w dyskusji tej propozycji. Gytha (dyskusja) 18:18, 18 lis 2009 (CET)

Armia Batuty czyni wyrzuty hasłom nadpsutymedytuj kod

W dniach 1-14 lutego zapraszam do przyłączenia się do Bezwzględnej Akcji Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów. H. Batuta (dyskusja) 00:41, 29 sty 2010 (CET)

Osiedle Widok Zarzeczeedytuj kod

Jaka linia tramwajowa się kończy i wymaga opisu aż w dwóch zdaniach?Xx236 (dyskusja) 14:01, 9 lut 2012 (CET) Nadal brak odpowiedzi i brak źródła.Xx236 (dyskusja) 09:31, 24 paź 2012 (CEST)

Obszar Kleparz Ja bym powiedział że bardzo kiepeskoedytuj kod

W artykule Kleparz zero wzmianki o obszarze Nowy Kleparz nawet nie mam za bardzo jak to zedytować bo tak jest artykul zbudowany że nie ma gdzie takiej wzmianki dodać, artykuł do zrobienia od nowa moim zdaniem. BodzioKRK (dyskusja) 13:07, 15 czerwca 2012 (CEST)

Zaproszenie do PopArtuedytuj kod

Brak źródełedytuj kod

Prośba technicznaedytuj kod

Dzień dobry/dobry wieczór. Mam jedną małą prośbę techniczną dotyczącą strony Waszego wikiprojektu. To nietrudne. Proszę, przeczytajcie do końca :)

Nie wiem czy wiecie, stworzyłem gadżet mający na celu znaczne ułatwienie zgłaszania artykułów do rubryki „Czy wiesz…” na stronie głównej, w jego gestii leży również informowanie odpowiednich wikiprojektów o zgłoszeniu. Każdy z 164 wikiprojektów ma wybrane inne miejsce do wstawiania szablonu {{Czy wiesz - wikiprojekt}}:

  1. wybrana sekcja na stronie projektu
  2. nowa sekcja na stronie dyskusji
  3. wybrana sekcja na stronie dyskusji
  4. i inne.

Czy możecie (w tej dyskusji gadżetu) napisać gdzie Wam zgłaszać CzyWiesze? Sam musiałbym analizować każdy projekt i jego stronę dyskusji (>300 stron), więc rozsyłam tę wiadomość automatycznie i liczę na Waszą (max. dwuminutową) współpracę :) Pozdrawiam, Kaligula (dyskusja) 20:39, 20 lis 2012 (CET)

Osiedle Szkolneedytuj kod

Czy ktoś wie, jakie tam naprawdę są szkoły? Odmiana doprawdy utrudnia zrozumienie. Nazwa osiela jest, jaka jest, inaczej bym to wszystko najchętniej usunął. --Adam z Czerskiej (dyskusja) 10:21, 22 cze 2013 (CEST)

Krakowskiе dzielnicе po-rosyjskuedytuj kod

Szęść! Potrzebuję wasze pomoc. Proszę wyjaśnić dla mnie następującą sytuację z dzelnicami w Krakowie. W rosyjskiej Wikipedii powstałу pytanie: jak nazwać nowoczesną dzielnicе w Krakowie. W oficjalnych dokumentach krakówskie dzelnice nazywają się, na przykład, «Dzelnica II» (bez nazwy historycznej, jak określono w polskiej Wikipedii, na przykład «Dzielnica II Grzegórzki»).

Mam pytanie:

  • w Polskiem projekcie Wikiprojekt:Dzielnice Krakowa w «Ustalenie kryteriów podziału Krakowa» twierdzi, że "obecny oficjalny podział na 18 dzielnic Krakowa» jest «bezdyskusyjnie». Dlaczego w Polską Wikipedii krakowskie dzielnice nazewaję się «Dzielnica II Grzegórzki», jeśli w oficjalnych dokumentach jest używane tylko takie nazewnictwo jak «Dzelnica II»? Czy są jakieś inne urzędowe dokumenty, które tworzą nazewnictwa dzielnic dokładnie tak, jak podano w Polskiej Wikipedii?--Rartat (dyskusja) 16:21, 8 sty 2014 (CET)

Bronowice Wielkie i Bronowice Wielkie (Kraków)edytuj kod

Zgłoszenia na Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule:

Strona powinna być połączona (scalona) z hasłem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronowice_Wielkie. Oba artykuły dotyczącą tej samej części Krakowa. Dodatkowo dokonałem korekty błędnego przekierowana hasła "Bronowice" na "Bronowice_Wielkie_(Kraków)", gdyż artykuł dotyczący "czystych" Bronowic jako osiedla nie istnieje. Pomieszano tu chyba wszelkie możliwe pojęcia, co mnie osobiście boli jako mieszkańca tych okolic. Powinno być dokładnie tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e673a550eaa333cc.html Zgłasza: ~kamil_krk (dyskusja) 16:21, 6 mar 2015 (CET)

Wydaje mi się, że zgłaszający ma rację, ale postanowiłem zapytać was o zdanie przed ewentualnymi dalszymi ruchami. Andrzei111 (dyskusja) 11:24, 10 mar 2015 (CET)

  • Jeśli chodzi o tzw. "czyste" Bronowice (na wschód od ul. Armii Krajowej), to utworzyłem artykuł Bronowice Małe Wschód, który dotyczy dokładnie tego obszaru. Nazywanie go po prostu "Bronowicami" nie jest fortunne; co prawda pętla tramwajowa tak się nazywa, ale tylko dlatego, że kiedyś była to jedyna pętla w Bronowicach. Ujednoznacznienie pojęcia "Bronowice" umieściłem na stronie Bronowice (Kraków). Co do mapki, to ul. Lindego i Filtrowa też należą do Bronowic Małych. Obbie (dyskusja) 14:47, 29 kwi 2015 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Dzielnice Krakowa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy