EBay


eBay w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Główna siedziba firmy

eBay Inc. – przedsiębiorstwo prowadzące nserwis aukcji internetowych. eBay został założony 3 września 1995 roku, przez Pierre’a Omidyara, obecnie działa w 37 krajach.

W skład koncernu wchodzi m.in. PayPal. Wcześniej w skład wchodził także Skype, który został kupiony 10 maja 2011 r. przez Microsoft.

Spis treści

Ebay na polskim rynku | edytuj kod

W 2005 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w Polsce. Serwis pojawił się w czwartek, 21 kwietnia w godzinach wieczornych, w przeddzień konferencji prasowej, oficjalnie potwierdzającej wejście giganta do Polski[1].

Popularność | edytuj kod

Początkowo serwis nie pobierał opłat ani prowizji za świadczone usługi. Dzięki temu szybko stał się drugim portalem aukcyjnym w Polsce. Po wprowadzeniu opłat (od 1 lutego 2008) popularność serwisu gwałtownie spadła (wycofano 80% aukcji). Obecnie eBay.pl zajmuje trzecie miejsce wśród serwisów aukcyjnych w Polsce, z 1,34% udziału w ogólnej liczbie aukcji. 23 maja 2011 roku eBay.pl ogłosił obniżenie opłat. 8 czerwca 2011 opłaty za wystawianie aukcji zostały zniesione, zaś prowizja od sprzedaży nieznacznie wzrosła.

Przypisy | edytuj kod

  1. eBay starts Polish auction site (ang.). bizjournals.com, 2005-04-22.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (witryna internetowa):
Na podstawie artykułu: "EBay" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy