Echo Investment


Na mapach: 50°52′57,0″N 20°39′22,6″E/50,882500 20,656278

Echo Investment w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Echo Investment S.A. – największy polski deweloper, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym i centrów handlowych.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowała ponad 140 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 400 000 mkw.

Obecnie skupia się na Warszawie i siedmiu największych rynkach regionalnych oraz na działalności deweloperskiej: co do zasady, w krótkim czasie po wybudowaniu i wynajęciu biurowców lub centrów handlowych, zamierza je sprzedawać. Celem szybkiej rotacji kapitału jest wypracowywanie wyższych stóp zwrotu oraz coroczna wypłata dywidendy.

W latach 2015-2019 głównym akcjonariuszem (prawie 56% akcji) Echo Investment była grupa kapitałowa PIMCO-Oaktree-Griffin Real Estate, która należy do najbardziej dynamicznych i aktywnych podmiotów w branży nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto spółka posiada oraz zarządza największym w Polsce portfelem domów studenckich. W grudniu 2019 roku cały pakiet nabyła węgierska firma Wing.

Spis treści

Zrealizowane projekty | edytuj kod

Centra handlowe | edytuj kod

Galeria Echo w Kielcach Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu Babka Tower w Warszawie Centrum Olimpijskie w Warszawie Hotel Premiere Classe w Warszawie Biurowiec Orion w Łodzi

Budynki mieszkalne | edytuj kod

Biurowce | edytuj kod

Hotele | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Echo Investment" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy