Eva Becla


Ewa Becla w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Eva Becla) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eva Becla – polska piosenkarka i pianistka. Producent londyńskich występów kabaretu Ani Mru Mru.

Życiorys | edytuj kod

Już w dzieciństwie wykazywała zainteresowanie muzyką, tańcem, śpiewem i grą na instrumentach. Posiada wykształcenie muzyczne w dziedzinie fortepianu i wokalistyki. W latach 1972-1977 śpiewała w PZPiT „Śląsk” i PZLiT „Mazowsze”.

W 1977 roku zamieszkała w Londynie, gdzie poznała swego przyszłego męża Bogdana Beclę, z którym ma dwie córki: Annę i Karolinę. W Londynie oprócz działalności estradowej zajmowała się zapraszaniem artystów z Polski (m.in. Zofia Kucówna, Irena Santor, Adam Hanuszkiewicz, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kolberger, Anna Seniuk, Michał Bajor czy Anna Maria Jopek) na występy organizowane przez Londyński Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny.

Lata 90. to debiut fonograficzny artystki. W roku 1992 nagrała swoją pierwszą płytę, a w 1994 – kolejną. W tym samym czasie redagowała cykl programów dla TVP Polonia pt. Czy już się znamy z udziałem znanych artystów i ludzi businessu.

Jest właścicielką firmy turystycznej „Polish Regency Tours” – „Bogdan Travel”. Od kilku lat zajmuje się teatrem impresaryjnym w POSK-u oraz produkcją programów z udziałem artystów mieszkających w Londynie (Voyage International & Art promotion).

Członek ZASP-u.

Dyskografia | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Eva Becla" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy