Filmbox HD


FilmBox Extra (stacja telewizyjna) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Filmbox HD) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

FilmBox Extra HD – kanał telewizyjny o profilu filmowym, emitujący program w rozdzielczości HdTV. Stacja emituje filmy kinowe i seriale z ostatnich lat. Kanał nadaje 24 godziny na dobę. Wszystkie audycje nadawane są w polskiej wersji językowej (z lektorem lub dubbingiem.] Trzeci raz nazwa została zmieniona dnia 12 września 2017. Od tego momentu nadaje jako FilmBox Extra i przeszła na emisję programów w SDTV. 7 stycznia 2019 w wyniku zmiany parametrów nadawania kanału FilmBox Premium FilmBox Extra ponownie przeszedł na nadawanie w HD.

W latach 2008-2015 pod marką FilmBox Extra (w jakości SDTV) nadawał drugi z kanałów w portfolio nadawcy (obecnie pod nazwą FilmBox Premium).

Dystrybucją na terenie Polski zajmuje się SPI International Polska. Kanał dostępny jest na satelitarnych platformach cyfrowych: Platforma Canal+, Cyfrowy Polsat, Orange TV oraz w sieciach telewizji kablowych i IPTV[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Łukasz Knapik: Filmbox już jako Kino TV, Filmbox Premium w HD, Filmbox Extra z nowego tp.. SAT Kurier, 2017-09-11. [dostęp 2017-10-21].
Na podstawie artykułu: "Filmbox HD" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy