Fliegerersatz Abteilung Nr. 1


Fliegerersatz Abteilung Nr. 1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fliegerersatz Abteilung Nr. 1FEA 1 jedna z 17 jednostek lotnictwa niemieckiego Luftstreitkräfte z początkowego okresu I wojny światowej tego typu. Dosłownie Lotniczy Oddział Uzupełnień.

Spis treści

Informacje ogólne | edytuj kod

W momencie wybuchu I wojny światowej z dniem 1 sierpnia 1914 roku jednostka została ulokowana na lotnisku Adlershof obecnie w Berlinie w dzielnicy Treptow-Köpenick. Stacjonowała tam do lutego 1917 roku kiedy to została przeniesiona do Altenburga w Turyngii.

Jednostka prowadziła szkolenie pilotów i obserwatorów dla jednostek liniowych np. Feldflieger Abteilung. W późniejszym okresie szkolenie obserwatorów zostało wydzielone z do specjalnych szkół Fliegerbeobachterschulen (FBS)[1]

W jednostce służyli m.in. Teodor Andree, Gustav Dörr, który później był jednym z największych asów Niemiec z 35 zwycięstwami w Jasta 45. Werner Peckmann, Kurt Student, Max Christian Wegner, Kurt Wolff, Otto Kissenberth.

W jednostce zostały utworzone m.in. następujące eskadry myśliwskie: Jagdstaffel 34, Jagdstaffel 45, Jagdstaffel 74, Jagdstaffel 76, Jagdstaffel 77, Jagdstaffel 78, Jagdstaffel 79.

Dowódcy Jednostki | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

  • Portal FRONTFLIEGER [1] (jęz. niemiecki).

Przypisy | edytuj kod

  1. Od lutego 1917 roku jedna z takich szkół znajdowała się w Warszawie.
Luftstreitkräfte

Armia Cesarstwa Niemieckiego

Na podstawie artykułu: "Fliegerersatz Abteilung Nr. 1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy