Frank B. Parker


Frank B. Parker w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Frank B. Parker – postać fikcyjna, komandor[1], główny bohater amerykańsko-kanadyjskiego serialu telewizyjnego Misja w czasie (oryg. Seven Days).

Życiorys | edytuj kod

Urodził się w stanie Pensylwania. Wkrótce po przyjściu na świat, został osierocony. Wychowywał się w katolickim sierocińcu w Pittsburghu. Po ukończeniu edukacji, został licencjonowanym oficerem Navy SEALs. Już jako pełnoprawny członek Navy SEAL, podczas misji w Somalii, został schwytany przez somalijskie wojska, których członkowie następnie torturowali go dla informacji. Traumatyczny przebieg tortur wycisnął na psychice Parkera piętno i uczynił z niego klaustrofobika (był przesłuchiwany i więziony w ciasnym, parnym pomieszczeniu).

Parker odbudowuje wieloletnie straty po latach. Jest głównym chrononautą (osobą podróżującą w czasie) projektu NSA o nazwie Backstep. Do jego zadań należą podróże w czasie i w rezultacie zapobieganie wydarzeniom, które mogą mieć negatywny wpływ na przyszłość i zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych. Ponieważ źródło energii chronosfery, urządzenia używanego do wysyłania Parkera w przeszłość potrzebuje tygodnia na naładowanie pomiędzy wykonaniem kolejnych „kroków wstecz”, nie jest możliwa częstsza podróż w czasie.

Przypisy | edytuj kod

  1. W czołówce Frank Parker przedstawiany jest ze stopniem kapitana marynarki (Lt.), jednak zapewne w pewnym momencie otrzymał awans do stopnia komandora ‒ w 9. odcinku drugiego sezonu pt. Love and Other Disasters, w którym założył galowy mundur, na naramiennikach można zauważyć oznaczenie właśnie tego stopnia.
Na podstawie artykułu: "Frank B. Parker" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy