Gari Melchers


Gari Melchers w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Mural of War, 1896. Mural of Peace, 1896.

Julius Garibaldi Melchers (ur. 11 sierpnia 1860, zm. 30 listopada 1932) – amerykański malarz naturalista.

Urodził się w Detroit, jego ojciec Julius Theodore Melchers (18291908) był znanym rzeźbiarzem. Już w 17. roku życia podjął studia artystyczne Düsseldorfie u Eduarda von Gebhardta. Po trzech latach przeniósł się do Paryża, by kontynuować naukę w Académie Julian i École des Beaux-Arts pod kierunkiem Lefebvrea i Boulangera. Po zakończeniu nauki osiadł w Egmond w Holandii. W 1915 wrócił do Nowego Jorku, aby otworzyć studio w budynku Beaux-Arts w Bryant Park. Od 1920 do 1928 pełnił funkcję prezesa New Society of Artists. Ostatnie lata życia spędził w Belmont Estate w Falmouth, niedaleko Fredericksburga.

Melchers malował wiejskie sceny rodzajowe, portrety, pejzaże i sceny religijne. Tworzył także dekoracje ścienne m.in. w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie. Jego prace odznaczały się akademickim podejściem do malarstwa i perfekcyjną techniką[1].

Był członkiem National Academy of Design w Nowym Jorku, Pruskiej Akademii Nauk w Berlinie, Socit Nationale des Beaux Arts w Paryżu, International Society of Painters, Sculptors and Engravers w Londynie i Secession Society w Monachium. Wśród wielu nagród i odznaczeń, które otrzymał do najważniejszych należą francuska Legia Honorowa i niemiecki Order Czerwonego Orła[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. Britannica.com – biografia [Dostęp 10. 09. 2008].
  2. Columbia Encyclopedia Sixth Edition (2008).Melchers, Gari. [Dostęp 10. 09. 2008].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Gari Melchers" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy