Gino Rea


Gino Rea w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gino Daniel Rea (ur. 18 września 1989 w Londynie) – angielski motocyklista o włoskim pochodzeniu.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Do MMŚ Gino Rea dostał się w 2012, wtedy to otrzymał szansę ścigania się u Włocha, Fuasto Gresiniego i jego zespole, Gresini Racing[1], wcześniej imponował formą w seriach Superstok (tytuł mistrza) i World Supersport. Porzucając stare przyzwyczajenia i przenosząc się do innych mistrzostw, Rea dosiadał motocykla z ramą Moriwaki, jego partnerem zespołowym był Ratthapark Wilairot, wraz z postępem sezonu Anglik postanowił zamienić starą ramę na tą od Sutera, jego najlepszym wynikiem była 3 lokata w Malezji (przy mocno padającym deszczu), ale to nie wystarczyło, aby zachować swoją pozycję u Gresiniego.

Nie mogąc podpisać kontraktu z żadnym zespołem kategorii Moto2, Gino postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy, aby móc opłacić swój własny team, akcja przyniosła wymierny skutek, a Rea wziął udział w kilku wyścigach jednocześnie zaliczając kilka występów dla Argiñano & Gines Racing. W 2014 znowu musiał walczyć o fundusze na starty, co mu się udało. W tym sezonie tylko 2 razy zapunktował i został sklasyfikowany na końcu stawki.

W 2019 Roku został zaprezentowany przez Wójcik Racing Team jako kierowca podczas zawodów Endurance World Championship[1] na motocyklu klasy Superbike.

Statystyki | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Kontrakty w Moto2 na sezon 2012.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Gino Rea" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy