Hanna Paluszkiewicz


Hanna Paluszkiewicz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hanna Magdalena Paluszkiewiczpolska prawnik, karnista, radca prawny, profesor nauk prawnych, specjalistka w zakresie postępowania karnego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesor nadzwyczajny[1] i dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego[2].

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Studia prawnicze ukończyła w 1986 na Wydziale Prawa i Administracji UAM[3]. W 1997 otrzymała stopień doktora na podstawie pracy pt. Orzekanie o warunkowym umorzeniu postępowania karnego przez sąd I instancji (promotorem był Tadeusz Nowak)[1][3]. Habilitowała się w 2008 na podstawie rozprawy Pierwszoinstancyjne wyrokowanie merytoryczne poza rozprawą w polskim procesie karnym[1][3]. 20 czerwca 2018 prezydent Andrzej Duda nadał jej tytuł profesora nauk prawnych[4].

Została profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego[3] oraz prowadzi zajęcia w Collegium Polonicum w Słubicach. Jest członkiem Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego[1]. Od 2012 zasiada w radzie programowej „Wojskowego Przeglądu Prawniczego[3].

Wybrane publikacje | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d Prof. dr hab. Hanna Magdalena Paluszkiewicz, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2018-07-22] .
  2. Władze Wydziału. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. [dostęp 2018-03-24].
  3. a b c d e f Prof. UAM dr hab. Hanna Paluszkiewicz. Wydział Prawa i Administracji UAM. [dostęp 2015-09-14].
  4. M.P. z 2018 r. poz. 748.
  5. Nowa książka Radcy Prawnego Hanny Paluszkiewicz. kancelariapaluszkiewicz.pl, 2016-10-20. [dostęp 2017-02-13].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):Identyfikatory zewnętrzne:
Na podstawie artykułu: "Hanna Paluszkiewicz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy