Hans Villemi


Hans Villemi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hans Villemi (ur. 16 października 1995 roku) – estoński kierowca wyścigowy.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Formuła Renault | edytuj kod

Villemi rozpoczął karierę w jednomiejscowych samochodach wyścigowych w wieku 16 lat w 2011 roku w Formule Renault. W tym roku rozpoczął stary w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz w Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 2.0. W obu tych seriach Estończyk podpisał kontrakt z fińską ekipą Koiranen Motorsport. W serii północnoeuropejskiej Villemi po 20 wyścigach miał na koncie 184 punkty, co dało mu ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej, zaś zdołał zdobyć tylko 1 punkt - 26 miejsce w klasyfikacji. W sezonie 2011 wystartował także w finale Brytyjskiej Formuły Renault, gdzie z 63 punktami został sklasyfikowany na 10 lokacie.

W 2012 rojku Estończyk pojawiał się na starcie w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz w Alpejskiej Formule Renault. W obu seriach jednak znów nie odgrywał znaczącej roli. Gdy w europejskim pucharze nie był nawet klasyfikowany, w alpejskiej edycji zdobył 24 punkty. W wyniku tego ukończył sezon na 18 pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców.

Na sezon 2013 Villemi podpisał kontrakt z SMP Racing by Koiranen na starty w Alpejskiej Formule Renault. Pojawił się także jako kierowca gościnny na liście startowej Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 z zespołem SMP Racing. Jedynie w edycji alpejskiej był klasyfikowany. Z dorobkiem 69 punktów uplasował się tam na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2014 Estończyk rozpoczął współpracę z włoską ekipą Prema Powerteam w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz w Alpejskiej Formule Renault 2.0. W edycji europejskiej w ciągu czternastu wyścigów, w których wystartował, uzbierał łącznie 38 punktów. Dało mu to czternaste miejsce w końcowej klasyfikacji kierowców. W serii alpejskiej jego wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Statystyki | edytuj kod

† – Villemi nie był zaliczany do klasyfikacji

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Hans Villemi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy