Independiente Santa Fe


Independiente Santa Fe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Club Independiente Santa Fekolumbijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Bogotá. Klub rozgrywa swoje mecze na stadionie Nemesio Camacho "El Campín", znajdującym się w Bogocie.

Spis treści

Osiągnięcia | edytuj kod

Krajowe | edytuj kod

Międzynarodowe | edytuj kod

Historia | edytuj kod

Pomimo że klub założony został 28 lutego 1941, działalność rozpoczął z dniem 23 marca 1941 . Źródłem jego istnienia był kampus szkoły Gimnasio Moderno, jednej z najważniejszych szkół w Bogocie. Independiente Santa zdobył swój pierwszy tytuł mistrza w 1948, stając się tym samym pierwszym mistrzem w historii Kolumbii. Następne tytuły mistrza klub zdobył w latach 1958, 1960, 1966, 1971 oraz 1975.

Independiente ma za sobą udział w wielu międzynarodowych turniejach, jak Copa Libertadores, Copa Merconorte i Copa CONMEBOL. W roku 2005 klub zakwalifikował się do Copa Libertadores w roku 2006. W turnieju zajął w grupie pierwsze miejsce (wyprzedzając Estudiantes La Plata). Dnia 26 kwietnia 2006 Chivas Guadalajara pokonał zespół w Guadalajarze 3:0. Szanse na odrobienie strat uważano za niewielkie. Jednak w Bogocie zabrakło kilku minut na wyrównanie stanu – Indpendiente wygrało 3:1.

Piłkarze Independiente Santa Fe 2012-I | edytuj kod

Piłkarze | edytuj kod

 Osobna strona: Kategoria:Piłkarze Independiente Santa Fe.

Kibice | edytuj kod

W roku 2005 główny związek kibiców, LGARS (La Guardia Albirroja Sur), z pomocą firmy Samsung, głównego sponsora klubu oraz administracji klubu, stworzyli wspólnie największą na świecie flagę piłkarską. Flaga nazwana Lienzo de Fe (Płótno Wiary), ma 350 metrów długości i 38 metrów szerokości i pokrywa cały południowy koniec stadionu El Campín, gdzie kibice drużyny zasiadają podczas jej domowych meczów. Flaga pokazywana jest na każdym meczu, który klub rozgrywa u siebie.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Independiente Santa Fe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy