Jesse Spencer


Jesse Spencer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jesse Gordon Spencer (ur. 12 lutego 1979 w Melbourne) – australijski aktor, znany głównie dzięki roli doktora Roberta Chase’a w serialu amerykańskiej stacji Fox Dr House.

Życiorys | edytuj kod

Jest jednym z czworga dzieci lekarza specjalisty medycyny ogólnej Rodneya Spencera i Robyn Spencer, ma dwóch braci – Tarneya i Luke’a oraz siostrę Polly. Ukończył Canterbury Primary School, Malvern Central School w stanie Wiktoria i Scotch College w Melbourne.

Swoją karierę na małym ekranie zapoczątkował gościnnym udziałem w serialu sci-fi Warner Bros. W pułapce czasu (Time Trax, 1994). Sławę zdobył jako Billy Kennedy w australijskiej operze mydlanej Sąsiedzi (Neighbours, 1994–2005). Użyczył swojego głosu Tritonowi Juniorowi, bohaterowi serialu animowanego ABC Herkules (Hercules, 1998). Na kinowym ekranie pojawił się w komedii familijnej Londyn jest cool (Winning London', 2001) z Mary-Kate Olsen i Ashley Olsen oraz komedii romantycznej Dziewczyny z wyższych sfer (Uptown Girls, 2003) u boku Brittany Murphy i Heather Locklear w roli piosenkarza Neala Foxa i zaśpiewał dwa utwory – „Molly Smiles” i „Sheets of Egyptian Cotton”. W 2004 roku przyjął rolę chirurga Roberta Chase'a w serialu Fox Dr House (House M.D.). Występuje także jako skrzypek w zespole Band from TV. Od 2012 roku gra w serialu Chicago Fire porucznika Matthew Caseya.

Filmografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Jesse Spencer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy