Justyna Steczkowska


Justyna Steczkowska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Justyna Maria Steczkowska (ur. 2 sierpnia 1972 w Rzeszowie) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka[1], fotografka i osobowość medialna, okazjonalnie także aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, projektantka mody. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[4]. Znana z szerokiej skali głosu, wyliczonej na cztery oktawy[5].

Karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. W 1994 została laureatką finału pierwszej edycji programu Szansa na sukces oraz zdobyła nagrodę „Karolinki” na 31. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1995 zwyciężyła w finale Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich i reprezentowała Polskę w 40. Konkursie Piosenki Eurowizji. Od 1996 wydała 16 albumów studyjnych, w tym 12 solowych: Dziewczyna Szamana (1996), Naga (1997), Dzień i Noc (2000), Alkimja (2002), Femme Fatale (2004), Daj mi chwilę (2007), Puchowe kołysanki (2008), To mój czas (2009), XV (2012), Puchowe kołysanki 2 (2013), Anima (2014) i Maria Magdalena. All is One (2019) oraz cztery nagrane z innymi wykonawcami: Mów do mnie jeszcze (2001) z Pawłem Delągiem, Mezalianse (2011) z Maciejem Maleńczukiem, Ale szopka z Urszulą Dudziak (2011) i I na co mi to było? (2015) z Bobanem Markoviciem. Ponadto skomponowała i nagrała ścieżkę dźwiękową do filmu Na koniec świata (1999)[6].

Laureatka licznych nagród muzycznych, w tym sześciu Fryderyków, dwóch Wiktorów, Superjedynki i Bursztynowego Słowika. Uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Była główną bohaterką filmu dokumentalnego Justyna, zagrała też epizodyczne role w kilku filmach i serialach[7] oraz wystąpiła w kilku spektaklach teatralnych[8]. Była wielokrotnie uwzględniana w rankingach na liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Prowadzi czynnie działalność charytatywną. Była uczestniczką, jurorką, prowadzącą bądź bohaterką wielu telewizyjnych programów rozrywkowych oraz wzięła udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych dla czterech dużych firm. Zaprojektowała własną kolekcję ubrań dla dziewczynek.

Spis treści

Młodość | edytuj kod

Urodziła się w Rzeszowie, gdzie mieszkała na Baranówce[9]. Jest czwartym z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich[9]. Po matce ma pochodzenie tatarskie[10]. Mając pięć lat, przeprowadziła się z rodzicami do Stalowej Woli, gdzie uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Pod koniec lat 80. wróciła do Rzeszowa, gdzie w 1990 ukończyła naukę w liceum mieszczącym się w Zespole Szkół Muzycznych nr 1[9].

Studiowała wiolinistykę na Akademii Muzycznej w Gdańsku[11], ale po roku przerwała studia, by skupić się na wokalistyce[12]. Bez powodzenia zdawała egzaminy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i na Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku[9].

Kariera zawodowa | edytuj kod

Początki i lata 90. | edytuj kod

W 1990, w nagrodę za ukończenie liceum z wyróżnieniem[9], zagrała koncert d-moll Henryka Wieniawskiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej[13]. Następnie przeprowadziła się na studia do Gdańska, gdzie śpiewała w klubach jazzowych[12], między innymi z Maciejem Miecznikowskim[9]. W tym okresie występowała również z Leszkiem Możdżerem, u którego boku debiutowała z jazzowym koncertem w telewizji[9]. Po przerwaniu studiów założyła własny zespół jazzowy Shoco[12]. Śpiewała też w zespołach rockowych Wańka Wstańka[9], 1984[9][14], Agressiva 69[15] i Revolutio Cordis[16]. Równocześnie dorabiała, śpiewając na imprezach okolicznościowych i tworząc artystycznie malowane guziki[17].

W 1994 wzięła udział w przesłuchaniach do programu TVP2 Szansa na sukces; najpierw bez powodzenia wystąpiła z piosenką „Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno” w odcinku z zespołem Trubadurzy[18], a w kolejnym odcinku za wykonanie utworu „Boskie Buenos” z repertuaru grupy Maanam zajęła pierwsze miejsce[19]. Dzięki wygranej w programie wystąpiła w koncercie „Debiutów” podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w którym zwyciężyła, otrzymując nagrodę im. Anny Jantar[20]. W 1995 z piosenką „Moja intymność” wygrała Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn[21][22]. W maju, reprezentując Polskę z utworem „Sama”, zajęła 18. miejsce w finale 40. Konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie[23][24]. W czerwcu wystąpiła z piosenką „Sama” w konkursie o Grand Prix im. Karola Musioła podczas 32. KFPP w Opolu[25], a także na festiwalu sopockim, na którym przedstawiła piosenki „Dziewczyna Szamana” i „Wrogu mój”[26]. Również w 1995 nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim[27], z którym nagrała materiał na debiutancki album studyjny pt. Dziewczyna Szamana[28][29]. Tytułowy utwór z albumu był nominowany do nagrody muzycznej Fryderyka w kategoriach „piosenka roku” i „wideoklip roku[30]. Sam album, wydany na początku 1996, zyskał status platynowej płyty, rozchodząc się w ponad 200 tys. egzemplarzy[31]. W tym samym roku Steczkowska zdobyła Fryderykami w kategoriach: wokalistka roku, album roku (za Dziewczynę Szamana), piosenka roku (za „Oko za oko, słowo za słowo”) i fonograficzny debiut roku[32]. Otrzymała także statuetkę Wiktora[33].

Justyna Steczkowska

W 1997 wydała drugi album studyjny pt. Naga[34], który został wyprodukowany przez Grzegorza Ciechowskiego[27]. Wydawnictwo zapewniło jej certyfikat złotej płyty za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy[35]. Płytę promowała singlami „Za dużo wiesz[36] i „Za karę[37]. Również w 1997 pojawiła się gościnnie na kilku płytach innych wykonawców, m.in. zespołu Voo Voo (Flota zjednoczonych sił)[38] i Grzegorza Turnaua (Tutaj jestem)[39], a także została bohaterką filmu dokumentalnego Jacka Taszakowskiego i Leszka Molskiego Justyna, który opowiadał o drodze artystycznej piosenkarki[40]. Poza tym zagrała w dwóch spektaklach Teatru Telewizji: Perełę Wariatkę w Księdze raju[41][42] i Wisztycę w Ludziach ognia[43][44], a także wystąpiła w roli Anity, jednej z pracownik agencji reklamowej w filmie Billboard[45] oraz pojawiła się gościnnie w drugim odcinku serialu Zaklęta[46].

W 1999 wraz z Antonim Łazarkiewiczem stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata[47], w którym zagrała główną rolę Teresy[48][49].

Lata 2000–2010 | edytuj kod

W lutym 2000 wydała kolejny album studyjny pt. Dzień i Noc[50], na którym znalazły się piosenki z tekstami autorstwa Edyty Bartosiewicz i Katarzyny Nosowskiej[11]. Na pierwszej części albumu wykonała utwory taneczne, na drugiej zawarła utwory inspirowane muzyką filmową, nie zawierające słów, a tylko wokalizy[51]. W grudniu zaśpiewała dla polsko-ukraińskiego batalionu stacjonującego w Kosowie[52], za co w styczniu 2001 została uhonorowana medalem za „zasługi dla obronności Rzeczypospolitej”[53] przez ministra obrony narodowej Bronisława Komorowskiego[54]. W listopadzie wraz z Pawłem Delągiem wydała album pt. Mów do mnie jeszcze[55], zawierający utwory do tekstów Williama Szekspira, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej[11][56]. W 2001 zagrała podwójną rolę Hipolity/Tytanii w spektaklu Sen nocy letniej z muzyką Leszka Możdżera, wyreżyserowanym przez Wojciecha Kościelniaka i wystawionym w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni[57].

Kolejny album pt. Alkimja wydała w październiku 2002[58], promowała go singlem „Świt świt”[59]. Albumem nawiązywała do kultury żydowskiej, zawierając utwory śpiewane po hebrajsku, aramejsku oraz w językach ladino i jidysz[60][61]. W tym czasie pracowała też nad widowiskiem koncertowym Alkimja, które premierowo zaprezentowała podczas 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu[62]. Za sprzedaż albumu w 35 tys. egzemplarzy otrzymała złotą płytę[63] oraz Fryderyka w kategorii „etno-folkowy album roku[64]. W październiku wystąpiła z materiałem z płyty na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi[65]. W maju 2003 wystąpiła na placu Zamkowym w Lublinie podczas gali koncertowej z okazji 83. urodzin Jana Pawła II i 25. rocznicę pontyfikatu papieża[66]. W sierpniu wystąpiła z utworem „Moja intymność” na festiwalu sopockim[67].

W 2004 wydała kolejny album studyjny pt. Femme Fatale, na którym umieściła własne interpretacje piosenek wykonywanych przez słynne piosenkarki polskie i zagraniczne[68][11]. Wydanie krążka zostało poprzedzone spektaklem telewizyjnym, w którym wcielała się w postacie Kaliny Jędrusik, Anny German, Marilyn Monroe czy Édith Piaf[69]. W sierpniu wystąpiła z piosenką „Pod papugami” w koncercie pamięci Czesława Niemena podczas festiwalu sopockiego[70]. W październiku była jurorką w jednym z odcinków programu Szansa na sukces[71]. W styczniu 2005 wystąpiła gościnnie w programie Stratosfera[72], a także wzięła udział w nagraniach charytatywnego singla „Pokonamy fale[73]. Jeszcze w pierwszym kwartale roku zagrała koncert „Kobiety”, zawierający jej autorskie interpretacje dawnych przebojów w aranżacji Mateusza Pospieszalskiego, za który Telewizja Polska (jako producent) zdobyła nominację do nagrody w kategorii „muzyka koncert” podczas Festiwalu Złota Róża w Lucernie[74], a także wystąpiła w misterium Przez tę ziemię przeszedł Pan w reżyserii Jerzego Fedorowicza[75][76]. Także w 2005 wraz z siostrą, Cecylią, wydała bajkę pt. „Rudolf jedyny i wyjątkowy” na potrzeby książki „Bajki gwiazd[77], która ukazała się także w formie audiobooka[78]. Poza tym zaśpiewała podczas trasy Wiosna Polaków, będącej częścią kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami prarlamentarnymi w Polsce[79], a w grudniu wydała album z popularnymi, polskimi kolędami, który był dołączany jako dodatek do magazynu „Nowy Dzień”[80].

Justyna Steczkowska po koncercie we Włocławku, 18 października 2007

W marcu 2006 wystąpiła w koncercie Wielkanocny Gospel, który odbył się w kościele Marii Magdaleny we Wrocławiu przy udziale zespołu gospelowego Visual Ministry Choir z Londynu[81]. W kwietniu premierę miała sztuka taneczno-wokalna Pasja, wystawiana przez Kielecki Teatr Tańca, w którym zagrała główną rolę Marii Magdaleny[82][83].Latem wzięła udział w trasie koncertowej „Urodzinowe Lato z radiem[84] oraz wystąpiła na 10. Festiwalu Muzyki i Kultury Romów w Ciechocinku[85] i na Przystanku Woodstock[86]. Ponadto pojawiła się gościnnie w jednym z odcinków serialu Niania[7]. W grudniu wydała singel „Świąteczna piosenka o miłości” oraz wystąpiła w koncertach Reqiuem pro Pace, organizowanym z okazji 25-lecia wprowadzenia stanu wojennego[87], i Arie ze śmiechem, który został wyemitowany drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia[88].

W kwietniu 2007 wystąpiła podczas koncertu 50 lat wizji z Poznania, odbywającego się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z okazji 50-lecia istnienia poznańskiego oddziału TVP[89]. W maju wystąpiła w koncercie Tajemnica światła – tajemnica miłosierdzia. Pieśń o Janie Pawle II organizowanym we wrocławskiej bazylice garnizonowej św. Elżbiety[90]. W czerwcu wystąpiła gościnnie w koncercie Trendy podczas festiwalu TOPtrendy 2007[91], na którym była również jednym z jurorów[92]. Również w czerwcu wydała ósmy album studyjny pt. Daj mi chwilę, którego producentem był Bogdan Kondracki[93]. Album promowała utworami „To tylko złudzenie (To nie miłość)”, „Tu i tu” i „Wracam do domu”, do których zrealizowała teledyski[94][95][96]. Krążek zdobył status złotej płyty za sprzedaż w ponad 15 tys. egzemplarzach[97]. W sierpniu zagrała koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie[98], we wrześniu wystąpiła gościnnie w finale wyborów Miss Polonia[99] oraz była jedną z jurorek w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2007[100], a w październiku zaśpiewała utwór Paula Simona „The Sound of Silence” podczas Koncertu Dnia Papieskiego[101]. Jesienią 2007 w parze ze Stefano Terrazzino zajęła drugie miejsce w finale szóstej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami[102][103], wcześniej dwukrotnie odrzucała zaproszenie do udziału w programie[104]. W listopadzie odebrała nagrodę Prometeusza, przyznawaną „najwybitniejszym i najbardziej zasłużonym artystom występującym na estradach Polski i świata”[105]. W grudniu zaśpiewała wraz z Piotrem Cugowskim i Eweliną Flintą utwór „Kraków, go!”, napisany na potrzeby promocji Krakowa przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012[106]. Również w grudniu zdobyła nominację do Telekamery w kategorii „muzyka”[107], wystąpiła w parze z Maciejem Florkiem w programie Po prostu taniec[108] oraz uświetniła występem świąteczny koncert TVP2 Do Betlejem – Wieczór kolęd z Przyjaciółmi Zaczarowanej Piosenki[109] i Sylwestrową Moc Przebojów, organizowany przez Polsat na krakowskim Rynku[110][111].

Justyna Steczkowska

W lutym 2008 wydała reedycję albumu Daj mi chwilę, wzbogaconą o singiel „Choć wieje, pada, grzmi”, który nagrała z Borysem Szycem[112]. W marcu wystąpiła na placu Zamkowym w Warszawie podczas koncertu „Solidarni z Białorusią[113]. W maju odebrała Wiktora w kategorii „gwiazda piosenki i estrady”[114] i wydała album studyjny pt. Puchowe kołysanki, zawierający jej autorskie piosenki oraz czytane przez nią bajki[115]. Płyta, objęta patronatem Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, dotarła do 10. miejsca oficjalnej listy sprzedaży[116]. Również w 2008 wystąpiła w jednym z odcinków programu Fort Boyard[117], a także była bohaterką programu Ranking gwiazd. We wrześniu ukazały się dwie płyty, na których gościnnie wystąpiła: Balkan Koncept Sanji Ilicia i Balkaniki (zaśpiewała w utworze „Wróć do mnie”)[2], Duety Bogusława Meca (wykonała z nim piosenki: „Mały, biały pies” i „Filozof”)[118]. W październiku premierę miał album pt. Nasza Niepodległa, wydany z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, na który nagrała własną interpretację piosenki „Biały krzyż”[119]. Utwór wykonała też podczas koncertu z okazji rocznicy, zorganizowanym 11 listopada przez Telewizję Polską w stołecznym Teatrze Wielkim – Operze Narodowej[120]. Jednocześnie współprowadziła trzecią edycję programu TVP1 Gwiazdy tańczą na lodzie[121], do którego wcześniej dwukrotnie była zapraszana w charakterze uczestniczki, jednak za każdym razem odmawiała[122]. Jej potyczki słowne z jurorką programu, Dodą, były szeroko komentowane w ogólnopolskiej prasie[123][124][125]. W grudniu wystąpiła na bydgoskim Starym Rynku w koncercie wieńczącym akcję charytatywną „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”[126].

W marcu 2009 wydała dziesiąty w karierze album studyjny pt. To mój czas[127]. Materiał promowała singlem „Tango”, który wykonała w koncercie „Premier” podczas 46. KFPP w Opolu[128][129], a także singlami: „Proszę cię – skłam”, „Tylko ty znasz te zaklęcia”, „To mój czas” i „Kim tu jestem”, do których zrealizowała teledyski[130][131][132]. W ramach promocji płyty, jako pierwsza artystka polskiej estrady, zagrała koncert promocyjny, który był transmitowany na żywo przez Internet[133]. Również w marcu wydała koncertowy album DVD pt. Alkimja, będący zapisem koncertu zagranego w 2001 w ramach Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi[134]. Wiosną była gościnnie jurorką w jednym z odcinków programu Polsatu Jak oni śpiewają[135], za to latem prowadziła autorski program o fotografii W obiektywie Justyny Steczkowskiej, emitowany na Polsat Café[136][137]. W listopadzie wydała teledysk do utworu „Głodna miłość”, który nagrała z Pawłem Małaszyńskim na potrzeby akcji charytatywnej Fundacji TVN „Nie jesteś sam”[138]. W kwietniu 2010 wraz z innymi wykonawcami zaśpiewała przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” na koncercie galowym Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku[139]. W maju poinformowała o zakończeniu pięcioletniej współpracy z dotychczasowym menedżerem, Krzysztofem Wasitą[140]. Latem wystąpiła na Przystanku Woodstock[141]. W listopadzie ponownie wystąpiła jako jurorka w jednym z odcinków programu Szansa na sukces. W grudniu wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Imperium gwiazd organizowanego przez TVP2 we Wrocławiu[142].

Lata 2011–2020 | edytuj kod

Justyna Steczkowska podczas koncert w klubie Hard Rock Cafe w Warszawie, 7 czerwca 2011

W lutym 2011 wydała album pt. Mezalianse, nagrany wspólnie z Maciejem Maleńczukiem, na którym znalazły się ich interpretacje utworów Kabaretu Starszych Panów[143]. W tym czasie wzięła udział również w nagraniu charytatywnego singla „Anioły niebios wstrzymajcie czas”[144]. W marcu wystąpiła z piosenkami Ewy Demarczyk na gali Anioły w kolorze podczas 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu[145], a także zaśpiewała podczas koncertu „Jednego serca” organizowanym przez TVP2 ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010[146][147]. W kwietniu wystąpiła w koncercie Noc Miliona Żurawi. Polscy artyści dla Japonii, dedykowanym ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii[148], a także pojawiła się ponownie jako jurorka w Szansie na sukces[149]. Zaangażowała się również w projekt Agnieszki Szczepanik Szopka, poświęcony twórczości Fryderyka Chopina, występując w maju w koncercie promocyjnym w Och-Teatrze[150] oraz nagrywając album studyjny pt. Ale szopka w duecie z Urszulą Dudziak[151]. W maju zasiadła w polskiej komisji jurorskiej podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji[152]. W czerwcu wystąpiła podczas 48. KFPP w Opolu, śpiewając utwór „Karuzela z madonnami” w koncercie pamięci Ewy Demarczyk[153]. W grudniu premierę miał album kompilacyjny pt. ...to też Ciechowski, dedykowany Grzegorzowi Ciechowskiemu, na którym znalazła się piosenka „Za dużo wiesz” w wykonaniu Steczkowskiej[154].

W marcu 2012 wystąpiła w spektaklu Grzegorza Miecugowa Trójka do potęgi, który został wystawiony w warszawskim Teatrze Syrena z okazji 50-lecia istnienia radiowej Trójki[155]. W kwietniu zaprezentowała dwupłytowe wydawnictwo pt. XV[156][157], na którym zawarła swoje największe przeboje w odświeżonych aranżacjach[158]. Album promowała teledyskami do piosenek: „Skłam”, „Wrogu mój” i „Kryminalna miłość”[159][160][161], a także do premierowego utworu „Sanktuarium”[162]. W ramach promocji planowała wyruszyć w ogólnopolską trasę koncertową[163][164], która jednak nie doszła do skutku z powodu choroby nowotworowej jej męża[165]. Za album otrzymała „Różę Gali” w kategorii „muzyka”[166]. Poza tym poprowadziła kolejny program o fotografii dla Polsat Café – Ach, co to był za ślub[167]. W listopadzie wystąpiła na gali z okazji 50-lecia istnienia radiowej Trójki[168].

W lutym 2013 premierę miał film Macieja Michalskiego Kanadyjskie sukienki, w którym zagrała rolę Bożenki[169][170]. Ogłoszono także, że poprowadzi swój trzeci program o fotografii dla Polsat Café – Fotorodzinka[171]. W kwietniu wystąpiła premierowo w spektaklu Śpiewnik Pana W., podczas którego zaśpiewała utwory Jerzego Wasowskiego z tekstami Jeremiego Przybory[172]. Wiosną była także trenerką w drugiej edycji programu TVP2 The Voice of Poland[173]. W maju wydała album pt. Puchowe kołysanki 2[174]. W listopadzie wystąpiła na gali z okazji 10-lecia istnienia dziennika „Fakt[175], a w grudniu zaśpiewała na plenerowym koncercie Disco Sylwester z Dwójką organizowanym przez TVP2 we Wrocławiu[176][177].

W 2014 świętowała 20-lecie pracy artystycznej[178]. Wiosną ponownie została trenerką w The Voice of Poland, tym razem w czwartej edycji programu[179], tę funkcję pełniła również w jesiennej, piątej odsłonie widowiska[180]. W kwietniu zaśpiewała gościnnie utwór „Abba Ojcze” z Plácido Domingo podczas jego koncertu odbywającego się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich[181], a także wydała teledysk do singla „Terra”[182], zwiastującego jej kolejny album studyjny[183]. Również w 2014 poprowadziła program Pełna chata dla Polsat Café[184]. W czerwcu wystąpiła podczas 51. KFPP w Opolu[185]. W lipcu wystąpiła z koncertem podczas 4. edycji festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne[186] i zaśpiewała w koncercie Lato Zet i Dwójki w Zielonej Górze. W sierpniu zagrała koncert jubileuszowy podczas Polsat Sopot Festival 2014, na którym wykonała największe przeboje[187] oraz odebrała Bursztynowego Słowika[188]. 29 października zaprezentowała teledysk do piosenki „Kochankowie syreny[189], która znalazła się na jej kolejnym albumie pt. Anima[190]. Również w 2014 wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową Magia trwa, obejmującą występy w największych teatrach i filharmoniach[191], a także wystąpiła w koncercie Grzegorz Ciechowski: Spotkanie z Legendą, który został zarejestrowany i wydany w marcu 2015 w formie albumu koncertowego[192].

Justyna Steczkowska podczas występu na gali L’Oreal w Warszawie, wrzesień 2013

Dzięki sukcesowi trasy Magia trwa, w 2015 wyruszyła w kolejną, tym razem zatytułowaną Nie jestem, tym kim byłam[193]. W maju zagrała materiał z płyty Anima podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej[194], a także udostępniła za darmo w wersji cyfrowej kolejny album studyjny pt. All Is One[195], który wydała pod pseudonimem Maria Magdalena[196]. W czerwcu wystąpiła na 52. KFPP w Opolu[197], podczas którego odebrała Superjedynkę za wygraną w kategorii „Super Artystka”[198]. W październiku została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[199][200], a także wydała album pt. I na co mi to było?[201], który nagrała w duecie z serbskim muzykiem Bobanem Markovicem[202]. Płyta została utrzymana w klimacie cygańskim, a materiał wykonywany był przez nią podczas trasy koncertowej pt. Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska[3], którą rozpoczęła w listopadzie 2015[26]. W grudniu uświetniła występem plenerowy koncert Funtastyczny Kraków – Sylwester organizowany przez stację TVN[203][204].

W lutym 2016 wyruszyła w jubileuszową trasę koncertową pt. Justyna Steczkowska Akustycznie[26]. 5 czerwca wystąpiła w koncercie „Złote Opole” na 53. KFPP w Opolu, na którym zaśpiewała utwór „Dziewczyna Szamana[205]. W tym samym roku odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach[206]. Przez kolejne miesiące występowała w ramach objazdowej trasy Koncert Muzyki Filmowej[207]. W sierpniu 2016 zagrała w Operze Leśnej urodzinowy koncert z José Carrerasem[208]. W 2017 odbyła kolejne występy z orkiestrą cygańską[209], ponadto zagrała minitrasę z okazji 15-lecia od wydania płyty pt. Alkimja[210], a w grudniu wyruszyła w świąteczną trasę Kolędy i pastorałki[211]. W styczniu 2018 występowała gościnnie na polskiej części światowej trasy koncertowej Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring in Concert[212], równocześnie grała też kolejne koncerty z orkiestrą cygańską[209]. W październiku wraz z innymi wykonawcami wyruszyła w kolejną edycję trasy koncertowej Ciechowski – Spotkanie z Legendą, poświęconej twórczości Grzegorza Ciechowskiego[213], równolegle występowała również w trasach Tribute to...[214] i drugiej serii Koncertów Muzyki Filmowej[215].

W lutym 2019 wydała album pt. Maria Magdalena. All is One[216], który premierowo udostępniła w wersji cyfrowej w maju 2015[195]. Materiał promowała podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej[217]. 27 lutego wystąpiła z piosenką „Wracam do domu” podczas koncertu „Artyści przeciw nienawiści” organizowanym w Łodzi[218], a jej występ podczas wydarzenia, poprzedzony pojednaniem z piosenkarką Dodą, był szeroko komentowany w ogólnopolskiej prasie[219][220][221][222]. Latem odbyła kolejną serię koncertów Tribute to...[223]. W lipcu podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów im. Anny German w Zielonej Górze emitowanego przez TVP2 złożyła hołd Korze, wykonując piosenkę grupy MaanamBoskie Buenos[224]. W listopadzie premierę miała piosenka „Karp 2019”, którą nagrała z innymi artystami na potrzeby akcji charytatywnej „Święta bez granic”[225], a także film Filip Zylbera Jak poślubić milionera, w którym zagrała Polę, partnerkę piłkarza Adama Cieślika (Michał Malinowski)[226]. W grudniu wystąpiła podczas świątecznych koncertów telewizyjnych: „Wielkie kolędowanie z Polsatem”[227] i „Najpiękniejsze kolędy” przygotowanym przez TVN[228].

Na początku 2020 zaprojektowała kolekcję ubrań dla dziewczynek „Anima by Justyna Steczkowska”[229]. W maju 2020 wystąpiła podczas koncertu TVP2 Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II[230]. We wrześniu wystąpiła podczas 57. KFPP w Opolu. Podczas koncertu „Festiwal, festiwal!!! - złote opolskie przeboje” świętowała 25-lecie pracy artystycznej, z tej okazji zaśpiewała kompilację swoich największych hitów. Po występie odebrała również nagrodę specjalną oraz zaprosiła na swoje koncerty z okazji jubileuszu, które odbędą się w 2021. Jej efektowny występ i strój sceniczny zebrał pozytywne oceny[231][232]. Podczas koncertu „Cisza jak ta” poświęconemu Romualdowi Lipko wykonała „Takie tango” z repertuaru Budki Suflera. 14 listopada wystąpiła jako gość muzyczny pierwszego finałowego odcinka jedenastej edycji The Voice of Poland, wykonując premierowo singiel „Miej odwagę”. 15 listopada na jej oficjalnym kanale w serwisie YouTube ukazał się zapis koncertu Leśny koncert, na którym wykonała piosenki z albumu Maria Magdalena. All is One.

Od 2021 | edytuj kod

2 kwietnia wykonała utwór Republiki „Moja krew” podczas wielkopostnego widowiska TVP2 Pasja 2021[233].

Justyna Steczkowska

Charakterystyka muzyczna i inspiracje | edytuj kod

Uchodzi za jedną z najbardziej wyrazistych wokalistek rodzimego popu[234]. Znana z szerokiej skali głosu, wyliczonej na cztery oktawy[5]. Jej możliwości wokalne uważa się za „spektakularne”[5]. Twórczość i występy sceniczne często wzbogaca wokalizami[235][236].

W początkowych latach kariery występowała w zespołach grających muzykę rockową i jazzową[9]. W pierwszym okresie działalności solowej wykonywała muzykę popową z elementami rockowymi[1]. Następnie zaczęła sięgać po brzmienia muzyki świata: na albumie Alkimja umieściła materiał inspirowany muzyką żydowską[237] wykonywała też piosenki w stylistyce bałkańskiej[2], do której powróciła przy okazji nagrywania płyty I na co nam to było?, inspirowanej muzyką cygańską[3][238]. Równolegle wykonywała też piosenki w stylu smooth jazz, a także zainteresowała się muzyką filmową i nagrywała utwory we współpracy z orkiestrą[223]. Na płycie XV po raz pierwszy umieściła utwory w stylistyce trip hopu[239]. Powróciła do niej przy albumach Anima[240] i Maria Magdalena. All Is Love, na której dodatkowo umieściła brzmienia elektroniczne[223].

Wizerunek | edytuj kod

W 2008 została uznana jedną z najseksowniejszych Polek w badaniu zleconym przez magazyn „Wprost[241], a także była nominowana do tytułu Viva! Najpiękniejsi[242].

Wystąpiła w wielu sesjach zdjęciowych, które publikowane były na tytułowych okładkach bądź łamach czasopism, takich jak „Playboy” (1997)[243], „Viva!” (2000, 2002, 2004, 2007, 2013–2016)[244][245][246][247], „Gala” (2012, 2013, 2014, 2015)[248][249][250][251], „Elle” (2012), „Grazia” (2014)[252] i „InStyle” (2015). Była jedną z bohaterek książki „Karuzela z madonnami, czyli 57 bardzo zakręconych kobiet” (2003), w której ukazał się wywiad przeprowadzony z nią przez Tomasza Raczka[253].

Była jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według danych magazynu „Forbes Polska”; jej wizerunek został wyceniony przez reklamodawców na 316 tys. zł w 2008 (66. miejsce)[254], 366,5 tys. zł w 2010 (62. miejsce)[255], 354 tys. w 2012 (65. miejsce)[256] i ponad 245 tys. w 2014 (60. miejsce)[257], a także była notowana na 77. miejscu w 2007[254], 84. miejscu w 2009[255] i 100. miejscu w 2011[256].

Wystąpiła w telewizyjnej kampanii reklamowej Radia Zet (2008)[258] i kampanii „Razem ’89” (2009), promującej obchody 20-lecia III RP[259], poza tym ambasadorką producenta rajstop Gatta (2000–2007, od 2015)[260][261][262], marki odzieżowej Snake Milano (2009)[263], przedsiębiorstwa spożywczego Mokate (2011)[264], marki Panasonic (2019)[265] i herbaty Loyd (2021)[266].

Działalność charytatywna i społeczna | edytuj kod

We wrześniu 2004 wystąpiła w koncercie inaugurującym akcję społeczną „Sprzątanie świata”[267]. W 2005 zaangażowała się w kampanię społeczno-wizerunkową pod hasłem „Ściągaj legalnie”, zwracającą uwagę na problem z piractwem muzycznym[268]. W 2009 wystąpiła w kampanii promującej akcję społeczną „Godzina dla Ziemi”[269].

Justyna Steczkowska i Łukasz Żelechowski, laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, 2006

W styczniu 2005 wzięła udział w nagraniach charytatywnego singla „Pokonamy fale”, który powstał z myślą o ofiarach trzęsienia ziemi na Oceanie Indyjskim[73], a w lutym wystąpiła na koncercie charytatywnym Pokonamy fale, podczas którego zebrano pieniądze na rzecz programu Adopcja na odległość wspierającego ofiary tragedii[270]. W sierpniu 2007 wystąpiła w koncercie charytatywnym „Nadzieja to my”, organizowanym na placu Biegańskiego w Częstochowie przez TVP1 i dedykowanym osobom poszkodowanym przez skutki wichur, które dotknęły okolice Częstochowy i Lublina, a także ofiarom katastrofy autokaru w Vizille we Francji[271]. W 2009 zagrała podczas koncertu promującego akcję „Podziel się posiłkiem”[272]. W 2011 wzięła udział w nagraniu charytatywnej piosenki „Anioły niebios wstrzymajcie czas” na potrzeby akcji organizowanej przez fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”[144], a także wsparła akcję UNICEF „Inspired Gifts – Prezenty bez pudła”[273]. W 2014 zagrała koncert Magia trwa, z którego część dochodu przekazała na Fundusz Dzieci Osieroconych[274]. W 2015 zaangażowała się w akcję #niejesteśsam[275] oraz nagrała w duecie z Arturem Andrusem utwór „Sny domowe, sny anielskie”, mający pomóc podopiecznym domu dziecka z Częstochowy[276]. Kilkukrotnie wystąpiła w koncercie wieńczącym finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy[277][278]. W kwietniu 2020 zagrała internetowy koncert, podczas którego zachęcała do wpłacania datków na rzecz leczenia 4-letniego Gabrysia zmagającego się z zespołem wad wrodzonych[279].

W 2009 przekazała prezenty na rzecz licytacji charytatywnej „Gwiazdy dla Zuzi” organizowanej przez magazyn „Party” i serwis Allegro.pl[280]. W 2010 przekazała ponad 90 tys. zł, tj. zadośćuczynienie za wygrane procesy sądowe z tabloidem „Super Express”, na rzecz fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”[281][282]. W 2013 przekazała honorarium z udziału w sesji zdjęciowej dla magazynu „Gala” na rzecz Domu Dziecka „Ufność” w Częstochowie[283].

W 2013 za działalność charytatywną otrzymała Bursztynową Różę, nagrodę przyznawaną przez Fundację RC[284].

Procesy sądowe | edytuj kod

Na przełomie 2002 i 2003 wytoczyła proces Sylwestrowi Latkowskiemu i producentom filmu Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku, oskarżając twórców o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku i naruszenie dóbr osobistych[285].

W 2009 pozwała dziennik „Super Express” za naruszenie dóbr osobistych poprzez opublikowanie na swych łamach jej nagich zdjęć z prywatnego wyjazdu wakacyjnego[281]. W 2010 wygrała proces przeciwko wydawcy tabloidu, Grupie ZPR Media[281][286]. W 2020 wydawca gazety opublikował kolejne przeprosiny, dotyczące 12 tekstów na łamach tabloidu i 19 tekstów na łamach strony internetowej, w których miał „rażąco naruszyć prawo Justyny Steczkowskiej do prywatności i wizerunku”[287][288]. W 2019 portal plotkarski Pudelek.pl opublikował przeprosiny w rezultacie przegranego procesu sądowego wytoczonego przez Steczkowską[289].

Życie prywatne | edytuj kod

W młodości była związana z Pawłem Fortuną[290]. W 2000 poślubiła architekta i modela Macieja Myszkowskiego. Mają troje dzieci: Leona (ur. 2000), Stanisława (ur. 2005) i Helenę (ur. 2013)[291]. 27 kwietnia 2017 poinformowali, że pozostają w separacji[292], jednak z czasem zażegnali kryzys w małżeństwie[293].

Dyskografia | edytuj kod

 Osobny artykuł: Dyskografia Justyny Steczkowskiej.

Trasy koncertowe | edytuj kod

 • 1999: Pożegnanie jesieni (z Tomaszem Stańką)[26]
 • 2014: Magia trwa[191]
 • 2015: Nie jestem tym, kim byłam[193]
 • 2015–2017: Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska[26]
 • 2016: Maria Magdalena[26]
 • od 2016: Koncert Muzyki Filmowej[215]
 • 2016: Koncerty akustyczne[207]
 • 2017: Alkimja[210]
 • 2017: Kolędy i pastorałki[211]
 • od 2018: Tribute to...[214]
 • 2018: Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą[213]
 • 2019: Maria Magdalena. All Is One Tour[217]

Filmografia | edytuj kod

Filmy
 • 1997: Justyna – bohaterka filmu
 • 1998: Billboard – jako Anita, pracownica agencji
 • 1999: Na koniec świata – jako Teresa
 • 2012: Kanadyjskie sukienki – jako Bożenka
 • 2019: Jak poślubić milionera – jako Pola
Seriale

Teatr | edytuj kod

Teatr Telewizji
 • 1997: Księga raju – jako Perełe Wariatka
 • 1997: Ludzie ognia – jako Wiesztyca

Nagrody i wyróżnienia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. a b c d Evan C. Gutierrez: Justyna Steczkowska Biography (ang.). AllMusic. [dostęp 2018-07-14]. Cytat: Genre: Pop/Rock, International
  Styles: Contemporary Singer/Songwriter
 2. a b c kk: Urbańska i Steczkowska na bałkańską nutę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-08-28. [dostęp 2020-03-27].
 3. a b c Justyna Steczkowska: tańczę na stole i bawię się świetnie (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2015-11-05. [dostęp 2020-03-28].
 4. ZPAV: Akademia Fonograficzna (Sekcja Muzyki Rozrywkowej) (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-10-03].
 5. a b c Polscy artyści popowi z największą skalą głosu (pol.). onet.pl, 2013-11-19. [dostęp 2019-10-06].
 6. Muzyka (pol.). justynasteczkowska.pl. [dostęp 2020-04-05].
 7. a b FilmPolski.pl – Justyna Steczkowska (pol.). W: FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-04].
 8. Justyna Steczkowska, [w:] Encyklopedia teatru polskiego (osoby) [online] [dostęp 2020-04-05] .
 9. a b c d e f g h i j Jaromir Kwiatkowski: Justyna Steczkowska - w Rzeszowie wszystko się zaczęło (pol.). biznesistyl.pl, 2012-11-18. [dostęp 2020-04-04].
 10. Rozmowa z Justyną Steczkowską, piosenkarką. www.wisla.naszemiasto.pl, 2006-03-25. [dostęp 2017-04-23].
 11. a b c d Justyna Steczkowska (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2008-03-18. [dostęp 2020-03-28].
 12. a b c Justyna Steczkowska: kto mi dał skrzydła (pol.). styl.pl. [dostęp 2020-04-04].
 13. mms: Justyna Steczkowska: nie miałam wtedy nawet 18 lat (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-10. [dostęp 2020-04-05].
 14. Justyna Steczkowska: Mój rodzinny Rzeszów tak bardzo wypiękniał!, plus.nowiny24.pl, 21 kwietnia 2017 [dostęp 2020-04-05]  (pol.).
 15. Agressiva 69 – Hammered By The Gods (ang.). discogs.com. [dostęp 2020-04-05].
 16. Justyna Steczkowska ujawnia swoją przygodę z nową falą i rockiem. Posłuchaj! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-12. [dostęp 2020-04-05].
 17. Oni zaczynali "na zmywaku" - pierwsze zawody gwiazd (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-05-14. [dostęp 2020-04-05].
 18. "Gwiazdy Cejrowskiego": Justyna Steczkowska o muzyce, rodzeństwie, dzieciach... Takiego wywiadu dawno nie było (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2017-04-27. [dostęp 2020-04-04].
 19. Justyna Steczkowska – „Boskie Buenos”/„Tak... tak... to ja” (pol.). festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-04-04].
 20. XXXI KFPP – 1994 (pol.). festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-03-28].
 21. mk: Justyna Steczkowska gwiazdą w Szwecji (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2003-07-17. [dostęp 2020-04-05].
 22. Justyna Steczkowska na festiwalu w Karlshamn (pol.). W: Gazeta Wyborcza [on-line]. wyborcza.pl, 2003-07-18. [dostęp 2020-03-28].
 23. Eurovision Song Contest Dublin 1996 (pol.). W: Europejska Unia Nadawców [on-line]. eurovision.tv. [dostęp 2020-03-28].
 24. 1995: Justyna Steczkowska – 25 lat Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji (pol.). W: OGAE Polska [on-line]. 25lat.eurowizja.org. [dostęp 2020-04-04].
 25. XXXII KFPP – 1995 (pol.). festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-03-28].
 26. a b c d e f Bio (pol.). www.justynasteczkowska.pl. [dostęp 2016-01-21].
 27. a b Gdzie jest dziewczyna szamana? (pol.). W: TVN [on-line]. uwaga.tvn.pl, 2007-07-15. [dostęp 2020-04-05].
 28. Dziewczyna Szamana – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 29. Justyna Steczkowska – Dziewczyna Szamana (pol.). discogs.com. [dostęp 2020-04-05].
 30. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 1995 (pol.). fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28].
 31. ZPAV: platynowe płyty przyznane w 1997 roku (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-02-04].
 32. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 1996 (pol.). fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28].
 33. a b 1996. Nagroda Akademii Telewizyjnej WIKTORY' 96. Nz. laureatka, piosenkarka Justyna Steczkowska (pol.). fotobaza.pap.pl. [dostęp 2020-04-04].
 34. Naga – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 35. ZPAV: złote płyty przyznane w 1997 roku (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-02-04].
 36. Justyna Steczkowska – Za Dużo Wiesz (ang.). discogs.com. [dostęp 2020-04-05].
 37. Justyna Steczkowska – Za Karę (ang.). discogs.com. [dostęp 2020-04-05].
 38. Najlepsi Śpiewają Voo Voo* – Flota Zjednoczonych Sił (ang.). discogs.com. [dostęp 2020-04-05].
 39. Minęło 20 lat od wydania płyty “Tutaj jestem” Grzegorza Turnaua (pol.). polskaplyta-polskamuzyka.pl, 2018-01-25. [dostęp 2020-04-05].
 40. FilmPolski.pl – JUSTYNA, www.filmpolski.pl [dostęp 2019-08-11]  (pol.).
 41. Księga raju (pol.). W: Telewizja Polska [on-line]. teatrtv.vod.tvp.pl, 2006-04-21. [dostęp 2020-04-05].
 42. Roman Pawłowski: Księga raju (pol.). W: Gazeta Wyborcza [on-line]. encyklopediateatru.pl, 1997-03-07. [dostęp 2020-04-05].
 43. Ludzie ognia cz.I pt."Argelus", [w:] Encyklopedia teatru polskiego (przedstawienia) [online] [dostęp 2020-04-05] .
 44. Ludzie ognia cz.II pt."Bezimienny", [w:] Encyklopedia teatru polskiego (przedstawienia) [online] [dostęp 2020-04-05] .
 45. FilmPolski.pl – Billboard (pol.). W: FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-05].
 46. FilmPolski.pl – Zaklęta (pol.). W: FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2021-06-07].
 47. Justyna Steczkowska – Na Koniec Świata (pol.). discogs.com. [dostęp 2020-03-28].
 48. Na koniec świata (pol.). filmpolski.pl. [dostęp 2020-03-28].
 49. Justyna Steczkowska - kadry z filmów (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-11-27. [dostęp 2020-04-05].
 50. Dzien I Noc – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 51. Marcin Zamorski: Justyna Steczkowska "Dzień i noc" (pol.). W: Codzienna Gazeta Muzyczna [on-line]. cgm.pl, 2000-05-22. [dostęp 2020-04-05].
 52. Steczkowska zaśpiewała w Kosowie (pol.). W: Interia.pl [on-line]. muzyka.interia.pl, 2000-12-18. [dostęp 2020-04-05].
 53. Justyna Steczkowska: Honorowa żołnierka (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2001-01-31. [dostęp 2020-04-05].
 54. Ewa Gronkiewicz: Gwiazdy na froncie (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2003-04-01. [dostęp 2020-04-05].
 55. Justyna Steczkowska I Paweł Deląg – Mów Do Mnie Jeszcze (pol.). discogs.com. [dostęp 2020-03-28].
 56. Krzyk: JUSTYNA STECZKOWSKA & PAWEŁ DELĄG - "Mów do mnie jeszcze" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2001-11-26. [dostęp 2020-04-05].
 57. IrP: Steczkowska w "Śnie nocy letniej" (pol.). W: Wprost [on-line]. wprost.pl, 2001-10-27. [dostęp 2020-04-05].
 58. Alkimja – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 59. Gal: Nowy klimatyczny singel Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-12-16. [dostęp 2020-04-05].
 60. Aktorzy zaśpiewają piosenki Ciechowskiego (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-03-01. [dostęp 2020-04-05].
 61. Adam Domagała: Recenzja płyty Justyny Steczkowskiej "Alkimja" (pol.). W: Gazeta Wyborcza [on-line]. wroclaw.wyborcza.pl, 2002-11-06. [dostęp 2020-04-05].
 62. mk: Justyna Steczkowska w widowisku "Alkimja" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-10-02. [dostęp 2020-04-05].
 63. ZPAV: złote płyty przyznane w 2010 roku (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-02-04].
 64. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 2002 (pol.). fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28].
 65. md: Festiwal Dialogu Czterech Kultur (pol.). culture.pl, 2002-10-07. [dostęp 2020-04-05].
 66. Marek Kliza: Zagraliśmy papieżowi urodzinowy koncert (pol.). W: Dziennik Wschodni [on-line]. dziennikwschodni.pl, 2003-05-18. [dostęp 2020-04-05].
 67. Kayah i Skaldowie lepsi od Ricky Martina (pol.). wirtualnemedia.pl, 2003-08-26. [dostęp 2020-03-27].
 68. ki: Kobieta Fatalna Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2004-11-24. [dostęp 2020-04-05].
 69. Widowisko muzyczne "Femme Fatale" z piosenkami Justyny Steczkowskiej (pol.). m.sosmusic.pl, 2004. [dostęp 2020-04-05].
 70. Piosenki Niemena na rozpoczęcie sopockiego festiwalu (pol.). onet.wiadomości, 2004-08-20.
 71. uk: Justyna Steczkowska zaśpiewa w Białymstoku (pol.). poranny.pl, 2011-12-06. [dostęp 2020-04-05].
 72. masz: Nowy program muzyczny (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-01-27. [dostęp 2020-03-27].
 73. a b „Adopcja na odległość” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2004-04-16. [dostęp 2019-08-13].
 74. masz: Sukces TVP 2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-02-22. [dostęp 2020-03-27].
 75. pap: Kraków. Prawykonanie misterium "Przez tę ziemię przeszedł Pan" (pol.). encyklopediateatru.pl, 2005-03-26. [dostęp 2020-04-05].
 76. Magda Huzarska: Wyciszenie (pol.). W: Gazeta Krakowska [on-line]. encyklopediateatru.pl, 2005-03-29. [dostęp 2020-04-05].
 77. Gal: Sławne mamy piszą bajki (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2005-06-01. [dostęp 2020-04-05].
 78. Various – Bajki Gwiazd (ang.). discgos.com. [dostęp 2020-04-05].
 79. lw: Polityczna Justyna Steczkowska (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2005-05-31. [dostęp 2020-04-05].
 80. kk: Kolędy Steczkowskiej w 'Nowym Dniu' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-22. [dostęp 2020-03-27].
 81. kk: Święta wielkanocne w Dwójce (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-29. [dostęp 2020-03-27].
 82. kl: "Piasek" i Steczkowska w "Pasji" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-01-12. [dostęp 2020-04-05].
 83. kl: Steczkowska i Piasek w „Pasji” (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-03-28. [dostęp 2020-04-05].
 84. łk: Ruszyło urodzinowe Lato z Radiem (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-06-22. [dostęp 2020-03-27].
 85. ms: Koncert gwiazd zakończył 10. Festiwal Romów w Ciechocinku (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-07-24. [dostęp 2020-04-05].
 86. Wojciech Wyszogrodzki: Po prostu Woodstock (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-08-07. [dostęp 2020-04-05].
 87. kk: Wielkie święto w TVP2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-12-07. [dostęp 2020-03-27].
 88. łk: Święta w Telewizji Polskiej (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-12-07. [dostęp 2020-03-27].
 89. łk: Poznański oddział TVP ma 50 lat (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-04-25. [dostęp 2020-03-27].
 90. pap: Koncert "Tajemnica światła – tajemnica miłosierdzia" (pol.). W: Interia.pl [on-line]. fakty.interia.pl, 2007-05-31. [dostęp 2020-04-05].
 91. ks: Gwiazdy na festiwalu TOPtrendy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-06-08. [dostęp 2020-03-27].
 92. pr: Festiwal TOPtrendy za nami (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-06-11. [dostęp 2020-03-27].
 93. td: Inna Justyna Steczkowska (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-05-14. [dostęp 2020-04-05].
 94. ms: Justyna Steczkowska: to nie miłość (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-04-30. [dostęp 2020-04-05].
 95. 5 lipca 2007 - Justyna Steczkowska - "Tu i tam" (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2007-07-05. [dostęp 2020-03-28].
 96. mk: Gejowski teledysk Justyny Steczkowskiej (pol.). queer.pl, 2008-02-22. [dostęp 2020-04-05].
 97. ZPAV: złote płyty przyznane w 2007 roku (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-02-04].
 98. Koncertowy sierpień na Myśliwieckiej 3/5/7 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-08-01. [dostęp 2020-03-27].
 99. pp: Finały konkursów Miss Polonia i Miss Polski (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-09-07. [dostęp 2020-03-27].
 100. iar: Sopot Festival 2007 bez Enrique Iglesiasa (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-08-28. [dostęp 2020-03-27].
 101. Dzień Papieski w Telewizji Polskiej (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 102. Taniec z gwiazdami VI – Uczestnicy – Para nr XIII: Justyna i Stefano (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-04-22].
 103. Daga: Anna Guzik kontra Justyna Steczkowska: dla kogo Kryształowa Kula? (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-11-24. [dostęp 2020-04-05].
 104. Justyna Steczkowska: mocno na ziemi (pol.). W: Elle [on-line]. 2012-03. [dostęp 2020-04-04].
 105. ms: Znamy laureatów nagrody Prometeusza (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-11-16. [dostęp 2020-04-05].
 106. td: Kraków ma swoją piosenkę na Euro 2012 (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-12-19. [dostęp 2020-04-05].
 107. a b masz: Telekamery 2008: Złoto dla Kamila Durczoka (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-12-18. [dostęp 2020-03-27].
 108. ks: Finaliści 'Tańca z gwiazdami' zatańczą z bohaterami 'You Can Dance' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-27. [dostęp 2020-03-27].
 109. łk: Tomasz Lis i Hanna Lis w TVP2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-12-04. [dostęp 2020-03-27].
 110. łp: Shakin' Stevens w sylwestra na krakowskim rynku i w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-23. [dostęp 2020-03-27].
 111. kk: Najwięcej widzów na sylwestrze TVP 2, playback Dody (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-01-02. [dostęp 2020-03-27].
 112. kl: Borys Szyc przyśnił się Justynie Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-02-08. [dostęp 2020-04-05].
 113. "Solidarni z Białorusią" 2008 (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-03-31. [dostęp 2020-04-05].
 114. a b Tusk, Pochanke, Gajos i inni - laureaci Wiktorów 2007 (pol.). W: Wirtualna Polska [on-line]. wiadomosci.wp.pl, 2008-05-31. [dostęp 2020-03-27].
 115. Justyna Steczkowska: Puchowe kołysanki (pol.). justynasteczkowska.pl. [dostęp 2020-04-05].
 116. OLiS - sprzedaż w okresie 09.06.2008 - 15.06.2008 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2011-02-04].
 117. ks: Steczkowska, Pudzianowski, Cichopek i Urbańska w nowym show TVP 2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-06-15. [dostęp 2020-03-27].
 118. td: Plejada polskich gwiazd na płycie Bogusława Meca (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-09-11. [dostęp 2020-04-05].
 119. Various – Nasza Niepodległa, discogs.com [dostęp 2020-04-05]  (pol.).
 120. łk: Prezydencka gala zamiast prezydenckiego balu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-10-21. [dostęp 2020-03-27].
 121. ks: Justyna Steczkowska poprowadzi show Dwójki, nowi jurorzy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-09-22. [dostęp 2020-03-27].
 122. Paweł Piotrowicz: Następne pytanie proszę (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-03-28. [dostęp 2020-04-05].
 123. Steczkowska wściekła na Dodę - Muzyka w INTERIA.PL, interia.pl [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 124. Justyna Steczkowska: mocno na ziemi - Uroda, onet.pl [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 125. Justyna Steczkowska atakuje Dodę - Muzyka, onet.pl [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 126. ks: TVP2: I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-11-26. [dostęp 2020-03-27].
 127. To Moj Czas – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 128. pp: Rusza pierwszy festiwal tego lata – Opole 2009 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-06-12. [dostęp 2020-03-27].
 129. pg: Opole 2009: Justyna Steczkowska i Candy Girl zamiast Nataszy i Urszuli (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-05-19. [dostęp 2020-04-05].
 130. kl: Premiera nowego teledysku Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-10-14. [dostęp 2020-04-05].
 131. mg: Nowy teledysk Justyny Steczkowskiej - tylko w Onet.pl (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-01-27. [dostęp 2020-04-05].
 132. pg: Premiera płyty Justyny Steczkowskiej w marcu (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-02-27. [dostęp 2020-04-05].
 133. pr: Koncert Justyny Steczkowskiej 'na żywo' w internecie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-06-16. [dostęp 2020-03-27].
 134. pg: DVD Justyny Steczkowskiej już dostępne (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-03-29. [dostęp 2020-03-28].
 135. Daga: Justyna Steczkowska w jury "Jak oni śpiewają?" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-04-07. [dostęp 2020-04-05].
 136. Patryk Pallus: Kobiecy kanał Polsatu wystartuje w sierpniu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-07-10. [dostęp 2020-03-27].
 137. pp: Steczkowska w Polsacie przegrywa z konkurencją (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-07-22. [dostęp 2020-03-27].
 138. mg: Steczkowska i Małaszyński w duecie - zobacz klip! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-11-05. [dostęp 2020-04-05].
 139. masz: Znamy laureatów Fryderyków za 2009 rok (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-04-20. [dostęp 2020-03-27].
 140. pg: Justyna Steczkowska zakończyła współpracę z menedżerem (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-05-19. [dostęp 2020-04-05].
 141. kl: Justyna Steczkowska o występie na Woodstock: choreografia i stroje są dość odważne (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-06-05. [dostęp 2020-04-05].
 142. Patryk Pallus: Trio Górniak, Rodowicz i Kozidrak na sylwestrze TVP 2 we Wrocławiu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-12-15. [dostęp 2020-03-27].
 143. lp: Justyna Steczkowska: skończyłam nagrania do płyty z Maćkiem Maleńczukiem (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-11-30. [dostęp 2020-04-05].
 144. a b masz: Anioły niebios wstrzymajcie czas: Anna Dymna, Justyna Steczkowska i przyjaciele (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-02-02. [dostęp 2020-03-27].
 145. pg: Justyna Steczkowska: W tym roku będę gościem PPA we Wrocławiu. Bardzo lubię tam jeździć! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-01-21. [dostęp 2020-04-05].
 146. kl: Górniak, Steczkowska, Rynkowski i Bajor w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-03-23. [dostęp 2020-04-05].
 147. kl: Smoleńska katastrofa na głównych antenach (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-04-07. [dostęp 2020-03-27].
 148. P. Grabska: Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek i wielu innych dla Japonii (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-04-01. [dostęp 2020-04-05].
 149. Anna Białęcka: Patryk i jego szansa na sukces (pol.). W: Gazeta Lubuska [on-line]. gazetalubuska.pl, 2011-04-10. [dostęp 2020-04-05].
 150. mms: Steczkowska śpiewa Chopina (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-16. [dostęp 2020-04-05].
 151. Na planie teledysku "Gdybym Ja"opublikowany=kultura.onet.pl (pol.). W: Onet.pl [on-line]. 2011-09-15. [dostęp 2020-04-05].
 152. pp: Eurowizja w TVP 1: dwa koncerty na żywo, skrót trzeciego (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-05-05. [dostęp 2020-03-27].
 153. Krzysztof Lisowski: Tegoroczny festiwal w Opolu pod znakiem jubileuszy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-05-24. [dostęp 2020-03-27].
 154. ksok: Steczkowska, Groniec, Kowalska i Fiolka w hołdzie Grzegorzowi Ciechowskiemu (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-10-19. [dostęp 2020-04-05].
 155. Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo) (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2012-03-27. [dostęp 2020-04-05].
 156. X – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 157. V – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 158. pr: "XV" - nowa płyta Justyny Steczkowskiej. "Skłam" (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2012-02-28. [dostęp 2020-03-27].
 159. pgr: Justyna Steczkowska: nowa płyta i przegląd 15 lat kariery (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-02-16. [dostęp 2020-04-05].
 160. Justyna Steczkowska i jej wróg (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-04-23. [dostęp 2020-04-05].
 161. Justyna Steczkowska jako gejsza w nowym teledysku (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-10-22. [dostęp 2020-04-05].
 162. wxb: Premiera teledysku Justyny Steczkowskiej "Sanktuarium" tylko u nas! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-06-30. [dostęp 2020-04-05].
 163. Paweł Gzyl: "Śpiewam lepiej niż piętnaście lat temu" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-04-04. [dostęp 2020-04-05].
 164. pgr: Justyna Steczkowska będzie promować płytę w Warszawie (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-05-04. [dostęp 2020-04-05].
 165. Milena Majek: Maciej Myszkowski pierwszy raz o chorobie nowotworowej. Co powiedział mąż Justyny Steczkowskiej? (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2017-07-25. [dostęp 2020-04-05].
 166. pp: Lis, Olejnik, Wałęsa, Rubik i Zimoch nominowani do „Róż Gali” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2012-09-27. [dostęp 2020-03-27].
 167. pp: Krzysztof Ibisz, Marta Grzywacz i Ada Fijał nowymi twarzami Polsat Cafe (pol.). wirtualnemedia.pl, 2012-03-09. [dostęp 2020-03-27].
 168. kl: Radiowa Trójka organizuje uroczysty koncert z okazji jubileuszu 50-lecia (pol.). wirtualnemedia.pl, 2012-10-23. [dostęp 2020-03-27].
 169. Czapi: Justyna Steczkowska zagrała w filmie (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-10-18. [dostęp 2020-04-05].
 170. FilmPolski.pl – Kanadyjskie sukienki (pol.). W: FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-05].
 171. Patryk Pallus: Justyna Steczkowska z nowym programem w Polsat Cafe (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-02-01. [dostęp 2020-03-27].
 172. Justyna Steczkowska i żarty posypane erotycznym pieprzem (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2013-04-07. [dostęp 2020-04-05].
 173. Znamy trenerów 2. edycji „The Voice of Poland. Najlepszy głos”, TVP, 24 stycznia 2013 [dostęp 2013-01-24] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-28]  (pol.).
 174. mp: "Puchowe kołysanki 2" - bajkowy projekt Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-05-23. [dostęp 2020-04-05].
 175. pp: Rodowicz, Steczkowska, Wiśniewski i Weekend na urodzinach “Faktu” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-10-23. [dostęp 2020-03-27].
 176. pp: TVP reklamuje “Disco Sylwestra z Dwójką” (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-12-05. [dostęp 2020-03-27].
 177. pp: Polsat zmiażdżył w sylwestra konkurencję. Ogromna przewaga nad TVP2 i TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-01-03. [dostęp 2020-03-27].
 178. Kaśka Paluch: Nigdzie nie mówią: bij i poniżaj (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-05-22. [dostęp 2020-04-05].
 179. p: Justyna Steczkowska wraca do „The Voice of Poland” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-02-03. [dostęp 2020-03-27].
 180. łb: Jesień w TVP2: seriale, teatr i kabarety (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-08-22. [dostęp 2020-03-27].
 181. Poznań: koncert Placido Domingo z okazji kanonizacji Jana Pawła II (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2014-04-27. [dostęp 2020-03-28].
 182. Justyna Steczkowska - Terra (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-04-23. [dostęp 2020-04-05].
 183. Justyna Steczkowska powraca z nowym albumem (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-04-02. [dostęp 2020-04-05].
 184. Patryk Pallus: “Porody”, “Super Rodzinka” i Tomasz Jacyków wiosną w Polsat Cafe (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-03-11. [dostęp 2020-03-27].
 185. Łukasz Brzezicki: Festiwal w Opolu uczci 25-lecie wolnych wyborów. Wystąpią Krystyna Janda, Maryla Rodowicz i Lady Pank (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-28. [dostęp 2019-09-01].
 186. IV Rzeszowskie Święto Wokalne - Justyna Steczkowska i uczestnicy "The Voice of Poland" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-07-24. [dostęp 2020-04-05].
 187. Polsat Sopot Festival 2014 (pol.). operalesna.pl. [dostęp 2020-03-28].
 188. a b Ryszarda Wojciechowska: Polsat Sopot Festival 2014. Bursztynowy Słowik dla Justyny Steczkowskiej i Ewy Farnej [ZDJĘCIA (pol.). Dziennik Bałtycki, 2014-08-23. [dostęp 2020-02-06].
 189. Justyna Steczkowska i „Kochankowie Syreny” (zobacz teledysk) (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-11-30].
 190. Anima – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 191. a b Justyna Steczkowska zapowiada jesienną trasę koncertową (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2014-09-23. [dostęp 2020-03-28].
 192. Grzegorz Ciechowski „Spotkanie z Legendą” na DVD (pol.). grzegorzciechowski.pl, 2015-03-24. [dostęp 2020-04-04].
 193. a b Justyna Steczkowska rusza w trasę koncertową (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2015-04-01. [dostęp 2020-03-28].
 194. Justyna Steczkowska na Trójkowej scenie (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2015-05-01. [dostęp 2020-03-29].
 195. a b Nowa płyta Justyny Steczkowskiej do pobrania za darmo (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-05-15. [dostęp 2020-04-05].
 196. Justyna Steczkowska: jurorowanie przypłaciłam poważnymi kłopotami zdrowotnymi (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-05-18. [dostęp 2020-04-05].
 197. PatrykP. Pallus PatrykP., Opole 2015 z pięcioma koncertami. Górniak, Rodowicz, Kayah, Zakopower wśród gwiazd, wirtualnemedia.pl, 27 maja 2015 [dostęp 2020-03-27]  (pol.).
 198. a b SuperJedynki 2015 dla Steczkowskiej, Brzozowskiego, Kuszyńskiej, Perfectu i Enej, Media2.pl [dostęp 2020-02-06]  (pol.).
 199. a b Wręczenie medali „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” (pol.). mkidn.gov.pl, 2015-10-21. [dostęp 2020-03-29].
 200. Wręczenie medali "Zasłużony Kulturze Gloria Artis": wśród nagrodzonych Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Lora Szafran i inni (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-11-21. [dostęp 2020-04-05].
 201. I Na Co mi To Było? – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 202. Kaśka Paluch: Justyna Steczkowska: musiałam wrócić na ziemię. Cygańska femme fatale rusza w podróż (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-11-06. [dostęp 2020-04-05].
 203. pp: Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak poprowadzą sylwestra TVN w Krakowie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2015-12-04. [dostęp 2020-03-27].
 204. pp: Sylwester Polsatu wygrał z koncertem TVP2, TVN trzeci (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-01-01. [dostęp 2020-03-27].
 205. pl: Rusza 53. Festiwal w Opolu - muzyka filmowa, debiuty i koncert alternatywny (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-06-03. [dostęp 2020-03-27].
 206. a b Aleja Gwiazd – Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach (pol.). festiwalgwiazd.com. [dostęp 2020-04-04].
 207. a b Justyna Steczkowska na królewskiej trasie z muzyką filmową (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2016-12-29. [dostęp 2020-03-28].
 208. Justyna Steczkowska zaśpiewa z Jose Carrerasem (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2016-07-22. [dostęp 2020-03-28].
 209. a b Justyna Steczkowska: najważniejsza jest dusza (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2018-03-22. [dostęp 2020-03-28].
 210. a b Justyna Steczkowska świętowała w Krakowie 15-lecie płyty "Alkimja" (pol.). W: Gazeta Krakowska [on-line]. gazetakrakowska.pl, 2017-03-07. [dostęp 2020-03-28].
 211. a b Justyna Steczkowska – Kolędy i Pastorałki (pol.). ebilet.pl. [dostęp 2020-04-04].
 212. gp: The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring in Concert w Ergo Arenie (pol.). W: NaszeMiasto.pl [on-line]. gdansk.naszemiasto.pl, 2018-01-09. [dostęp 2020-04-04].
 213. a b Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą (pol.). W: Gazeta Wyborcza [on-line]. cojestgrane24.wyborcza.pl. [dostęp 2020-04-04].
 214. a b Symfoniczne i klubowe brzmienia na nowej płycie Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2019-04-06. [dostęp 2020-03-28].
 215. a b Justyna Steczkowska w trasie koncertowej (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2018-03-21. [dostęp 2020-03-28].
 216. Maria Magdalena. All Is One – Justyna Steczkowska (pol.). music.apple.com. [dostęp 2020-03-28].
 217. a b Justyna Steczkowska po serii koncertów (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2019-04-18. [dostęp 2020-03-28].
 218. Sergiusz Królak: Justyna Steczkowska oczarowała stylizacją na koncercie "Artyści przeciw nienawiści" (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2019-02-28. [dostęp 2020-04-04].
 219. „Artyści przeciw nienawiści”. Steczkowska odpowiedziała na apel Dody, wprost.pl [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 220. Steczkowska o udziale w "Artyści przeciw nienawiści". Doda odpowiada - Plejada.pl, plejada.pl [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 221. "Artyści przeciw nienawiści": Pojednanie Steczkowskiej i Dody. Z ust Justyny padły znaczące słowa :: Magazyn :: RMF FM, rmf.fm [dostęp 2021-06-09]  (pol.).
 222. Justyna Steczkowska i Doda pogodziły się. Piosenkarka opowiada o kłótni | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2021-06-09] .
 223. a b c Tomasz Dereszyński: Justyna Steczkowska: Jak większość słabo sobie radzę z hejtem, także w sytuacjach, które dotyczą mojego życia i ranią rodzinę (pol.). W: Polska Metropolia Warszawska [on-line]. polskatimes.pl, 2019-06-25. [dostęp 2020-04-04].
 224. PiotrP. Krajewski PiotrP., Justyna Steczkowska oddała hołd Korze. Zaśpiewała Boskie Buenos, www.radiozet.pl, 29 lipca 2019 .
 225. jk: Trójka z charytatywną akcją „Święta Bez Granic 2019”, licytacja na rzecz utalentowanych dzieci. Jubileuszowego „Karpia” zaśpiewały gwiazdy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2019-11-27. [dostęp 2020-03-27].
 226. mk: „Jak poślubić milionera” w kinach od 29 listopada. Steczkowska, Socha, Malinowski, Foremniak i Roznerski w obsadzie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2019-08-16. [dostęp 2020-03-27].
 227. jk: „Wielkie kolędowanie” w Wigilię w Polsacie. Wystąpią m.in. Paweł Domagała, Irena Santor i Kamil Bednarek (pol.). wirtualnemedia.pl, 2019-12-17. [dostęp 2020-03-27].
 228. Gwiazdy zaśpiewają kolędy w TVN! Koncert obejrzycie 24 grudnia, www.tvn.pl [dostęp 2020-01-08]  (pol.).
 229. Sergiusz Królak: Justyna Steczkowska została... projektantką. "Brakowało mi oryginalnych ubranek" (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2020-01-19. [dostęp 2020-04-04].
 230. Jk, TVP świętuje setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, www.wirtualnemedia.pl, 15 maja 2020 .
 231. Gala.pl, Opole 2020: Justyna Steczkowska największą gwiazdą drugiego dnia festiwalu. 
 232. BartłomiejB. Strowski BartłomiejB., Steczkowska jak Kylie Jenner. Platynowy blond zmienił ją nie do poznania, plejada.pl, 6 września 2020 .
 233. Co działo się na kontrowersyjnym koncercie TVP? "Steczkowska jak Kora", kultura.onet.pl .
 234. Paweł Gzyl: JUSTYNA STECZKOWSKA - "XV" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-03-30. [dostęp 2020-04-05].
 235. Jakub Rene Kosik: Maria Magdalena – Justyna Steczkowska A.D. 2019 (pol.). filozofiasztuki.pl, 2019-03-03. [dostęp 2020-04-04].
 236. 2015-05-18: Justyna Steczkowska: jurorowanie przypłaciłam poważnymi kłopotami zdrowotnymi (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl. [dostęp 2020-04-04].
 237. mk: Posłuchaj nowego singla Justyny Steczkowskiej (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-09-27. [dostęp 2020-04-05].
 238. To właśnie muzyka: Justyna Steczkowska! (pol.). W: Radio Złote Przeboje [on-line]. zloteprzeboje.tuba.pl, 2015-11-10. [dostęp 2020-04-04].
 239. mms: Justyna Steczkowska udostępnia nowy singiel i teledysk (pol.). muzyka.onet.pl, 2012-04-02. [dostęp 2012-09-24].
 240. Kaśka Paluch: Recenzja: Justyna Steczkowska – "Anima" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-11-21. [dostęp 2020-04-05].
 241. kk: Ibisz i Mołek najseksowniejszymi dziennikarzami (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-02-11. [dostęp 2020-03-27].
 242. pp: Czytelnicy 'Vivy!' po raz siódmy wybiorą najpiękniejszych (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-11-27. [dostęp 2020-03-27].
 243. „Playboy” znika z Polski. Przypominamy najlepsze okładki kultowego magazynu (pol.). W: Wprost [on-line]. wprost.pl, 2019-11-14. [dostęp 2020-04-04].
 244. Z okazji urodzin Justyny Steczkowskiej, przypominamy jej słynne sesje dla VIVY! (pol.). W: Viva! [on-line]. viva.pl, 2017-08-02. [dostęp 2020-03-27].
 245. Viva!, Wydanie: 5/419 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 246. Viva!, Wydanie: 6/2014 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 247. Viva!, Wydanie: 2/2016 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 248. Gala, Wydanie: 2012-04-30 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 249. Gala 25/2013 (pol.). W: Gala [on-line]. gala.pl. [dostęp 2020-03-27].
 250. Gala, Wydanie: 12/2014 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27].
 251. Mensah, Steczkowska, Książkiewicz i Bujakiewicz na okładce nowej „Gali”! (pol.). W: Gala [on-line]. gala.pl, 2015-12-04. [dostęp 2020-03-27].
 252. łb: „Grazia” z akcją rabatową „Stylowe zakupy”. Justyna Steczkowska na okładce (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-10-01. [dostęp 2020-03-27].
 253. Książka Tomasza Raczka już w sprzedaży (pol.). wirtualnemedia.pl, 2003-11-19. [dostęp 2020-03-27].
 254. a b Patryk Pallus: Spadła wartość Lisa i Durczoka, zyskał Majewski - top 100 gwiazd show biznesu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-07-31. [dostęp 2019-09-20].
 255. a b tw: Tomasz Lis i Monika Olejnik mniej cenni reklamowo (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-07-30. [dostęp 2020-03-27].
 256. a b tw: Najcenniejsze polskie gwiazdy: na czele Radwańska - Durczok, Majewski i Wojewódzki w dół (pol.). wirtualnemedia.pl, 2012-07-27. [dostęp 2020-03-27].
 257. Tomasz Wojtas: Lewandowski najcenniejszy reklamowo, skok Stocha - w dół Wojewódzki, Rubik, Janowicz i Boniek (TOP 100) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-08-01. [dostęp 2020-03-27].
 258. łk: Gwiazdy w kampanii reklamowej Radia Zet - zobacz spot telewizyjny! (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-01-06. [dostęp 2020-03-27].
 259. tw: Steczkowska, Szyc i Miecugow: 20 lat temu razem zmieniliśmy Europę (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-06-02. [dostęp 2020-03-27].
 260. tw: Katarzyna Zielińska, Julia Kuczyńska i Beata Tyszkiewicz ambasadorkami marki Gatta (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-09-02. [dostęp 2020-03-27].
 261. tw: Justyna Steczkowska znów będzie reklamować markę Gatta (pol.). wirtualnemedia.pl, 2015-11-06. [dostęp 2020-03-27].
 262. tw: Justyna Steczkowska reklamuje rajstopy, pończochy i biustonosz Gatta (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-03-10. [dostęp 2020-03-27].
 263. tw: Justyna Steczkowska twarzą Snake Milano (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-10-26. [dostęp 2020-03-27].
 264. tw: Justyna Steczkowska twarzą reklamową Mokate (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-11-03. [dostęp 2020-03-27].
 265. Justyna Steczkowska: muzyka to ja (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2019-12-20. [dostęp 2020-04-05].
 266. Justyna Steczkowska reklamuje herbatę Loyd „z nutą magii”, www.wirtualnemedia.pl .
 267. Idea dla Ziemi (pol.). wirtualnemedia.pl, 2004-09-16. [dostęp 2020-03-27].
 268. matteo: Wielka akcja antypiracka (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-06-17. [dostęp 2020-03-27].
 269. tw: Kayah, Piróg i Szczuka zachęcają do zgaszenia światła (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-03-20. [dostęp 2020-03-27].
 270. Sukces akcji TVP (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-02-08. [dostęp 2020-03-27].
 271. Wielki koncert 'Nadzieja to my' w TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-07-31. [dostęp 2020-03-27].
 272. kl: Górniak, Steczkowska i Paulla w koncercie "Podziel się posiłkiem" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-08-25. [dostęp 2020-04-05].
 273. tw: Kammel, Korzeniowski i Beata Sadowska promują „Prezenty bez Pudła” UNICEF-u (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-06-15. [dostęp 2020-03-27].
 274. Dorota Abramowicz: Justyna Steczkowska: Pomagam nie dla wizerunku [rozmowa (pol.). W: Polska Metropolia Warszawska [on-line]. polskatimes.pl, 2014-01-01. [dostęp 2020-04-04].
 275. pp: „Uwaga!” razem z Facebookiem dla Fundacji TVN „Nie jesteś sam” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2015-11-24. [dostęp 2020-03-27].
 276. Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom (pol.). W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2015-12-02. [dostęp 2020-03-28].
 277. pg: Znamy skład wielkiego finału WOŚP (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-01-07. [dostęp 2020-04-05].
 278. Justyna Steczkowska na koncercie WOŚP (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-01-13. [dostęp 2020-04-05].
 279. Justyna Steczkowska zagrała charytatywny koncert online. Wspiera chłopca, który ma szansę odzyskać słuch (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2020-04-05. [dostęp 2020-04-05].
 280. pp: Urodzinowe wydanie 'Party' z herbatą (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-10-05. [dostęp 2020-03-27].
 281. a b c kl: "Super Express" przeprosił na okładce Justynę Steczkowską (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-07-19. [dostęp 2020-03-27].
 282. td: "Justyna Steczkowska to ostatnia osoba, którą powinna spotkać przykrość" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-04-20. [dostęp 2020-04-05].
 283. Justyna Steczkowska w domu dziecka "Ufność" (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-12-02. [dostęp 2020-04-05].
 284. a b Podkarpacie na targach biżuterii: Górecki i Justyna Steczkowska (pol.). nowiny24.pl, 2013-10-12. [dostęp 2020-03-28].
 285. Tajemnice Idola (pol.). wirtualnemedia.pl, 2003-01-14.
 286. kl: Justyna Steczkowska: moje ciało nie jest na sprzedaż (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-07-19. [dostęp 2020-04-05].
 287. tw: „Super Express” przez trzy dni na pierwszej stronie przeprasza Justynę Steczkowską za „kłamstwa o jej życiu prywatnym” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2020-01-22. [dostęp 2020-03-27].
 288. tw: „Super Express” przeprasza menedżera Justyny Steczkowskiej, a krytykuje jej koncerty (pol.). wirtualnemedia.pl, 2020-01-23. [dostęp 2020-03-27].
 289. JB, Pudelek przeprasza Steczkowską., alaLUNA.pl, 25 października 2019 .
 290. Jaromir Kwiatkowski: Justyna Steczkowska: wszystko zaczęło się w Rzeszowie (pol.). nowiny24.pl, 2007-12-02. [dostęp 2020-04-04].
 291. Luiza Nowak: Dziewięcioro dzieci i historia, która wciąż wzbudza emocje. Rodzina Steczkowskich zasłynęła w show-biznesie nie tylko muzyką (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2020-01-24. [dostęp 2020-04-05].
 292. Konrad Szczęsny: Justyna Steczkowska rozstaje się po 17 latach z Maciejem Myszkowskim! Znamy powody ich decyzji (pol.). W: Viva! [on-line]. viva.pl, 2017-04-27. [dostęp 2020-03-28].
 293. „Rozstaliśmy się na chwilę ze sobą”, mówi Justyna Steczkowska o swoim małżeństwie (pol.). W: Viva! [on-line]. viva.pl, 2019-12-25. [dostęp 2020-03-28].
 294. FRYDERYK 2020 [dostęp 2020-02-06]  (pol.).
 295. Złoty Mikrofon – 2009 – FDB (pol.). W: Fdb.pl [on-line]. fdb.pl. [dostęp 2020-03-29].
 296. Klip Justyny Steczkowskiej najlepszy w konkursie OGAE Video Contest (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-02-06. [dostęp 2020-04-04].
 297. Rozdanie statuetek Róże Gali – Kto został laureatem? (pol.). kobieta.pl, 2012-11-06. [dostęp 2020-04-04].
 298. Teledysk Steczkowskiej (prawie) najlepszy w Europie (pol.). party.pl, 2013-04-02. [dostęp 2020-04-04].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Justyna Steczkowska Reprezentanci Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji

 1. Konkurs odwołany
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Justyna Steczkowska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy