Karol Sevilla


Karol Sevilla w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Karol Sevilla (ur. 9 listopada 1999 w Meksyku) – meksykańska aktorka i piosenkarka, znana z udziału w serialu Cudowna róża. Grała także główną rolę w telenoweli młodzieżowej Soy Luna, dzięki której zdobyła międzynarodową sławę. Dołączyła do OCESA Seitrack. Jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej solowej płyty.

Spis treści

Biografia i kariera | edytuj kod

Karol Sevilla urodziła się w mieście Meksyk. Studiowała aktorstwo w Centro de Educación Artística Televisa. Naukę w tym miejscu ukończyła w latach 2006-2008. Jej kariera aktorska rozpoczęła się w wieku sześciu lat (11 października 2005), rozpoczynając od reklam, zanim dotarła do seriali telewizyjnych.

Jej pierwsze występy telewizyjne miały miejsce w 2008 roku w telenoweli Rywalka od serca, gdzie zagrała Ginę, siostrzenicę Ernesta, którego grał wenezuelski aktor i perkusista Jorge Aravena. W 2010 roku brała udział w meksykańskej telenoweli Para volver a amar, jako gość specjalny. W następnym roku była częścią telenoweli Amorcito corazón, adaptacji wenezuelskiej telenoweli Trapos íntimos, gdzie zagrała Marię Luz, córkę jednego z bohaterów.

W 2011 roku zagrała Lucię w telenoweli Qué bonito amor, razem z Danną Garcíą i Jorge Salinasem. Telenowela oparta jest na kolumbijskiej powieści La hija de mariachi autorstwa Moniki Agudelo. Występowała w wielu odcinkach Como dice el diecho i Cudownej róży. Brała też udział w wielu komediach muzycznych: Dźwięki muzyki, Annie i Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Była też w telenoweli o nazwie Fantabulosa, w której pełniła wiodącą rolę.

Pod koniec 2015 roku ogłoszono, że będzie grała główną bohaterkę telenoweli młodzieżowej Disney Channel Soy Luna – Lunę Valente / Sol Benson.

W 2016 roku zadebiutowała na YouTube ze swoimi materiałami video i autorską piosenką Sonreír y Amar. Na jej pierwszym koncercie, który odbył się w Brazylii i kilkoma innym przygotowanymi przez Disneya w Argentynie była razem ze swoją mamą.

W 2018 roku po zakończeniu trasy Soy Luna Live, Karol 30 listopada rozpoczęła swoją autorską trasę koncertową Que se pare el mundo: Tour, która wystartowała w Curitiba, Brazylia. Odbyła się ona w takich krajach jak: Brazylia, Chile i Argentyna. 24 grudnia 2018 Karol po wylądowaniu samolotem w Miami, USA udała się do fryzjera i diametralnie zmieniła swój wygląd, ścięła włosy do ramion i wróciła do swojego naturalnego kasztanowego koloru (przedtem przez prawie 2 lata była długowłosą blondynką).

1 stycznia 2019 roku wydała piosenkę Mil besos por segundo, choreografię do teledysku układał jej przyjaciel z Argentyny, Pasaquale (Lino) Di Nuzzo. W styczniu i lutym 2019 roku kontynuowała trasę w krajach takich jak: Argentyna, Guatemala, Kolumbia, w maju koncertowała w Meksyku, a w czerwcu wróciła do Kolumbii. W marcu 2019 roku została jurorką programu telewizyjnego: Pequeños Gigantes Mexico 2019, dlatego że program ten odbywał się w Meksyku, wróciła do swojego kraju, gdy wyjeżdżała z Argentyny mówiła że wróci z powrotem niedługo, bo czuje, że jak zostanie w Meksyku to wróci się do początku swojej kariery i będzie ją musiała budować ją od nowa. Jej przypuszczenia były błędne, w Meksyku rozwinęła swoją karierę artystyczną. W programie Pequeños Gigantes przez Albertano została nazwana La Jueza de Hierro - Sędzia z Żelaza, bo nie oceniała dzieci występujących w programie samymi 10. 18 lipca została zaproszona jako prezentadorka rozdania nagród Premios Juventud w Miami, USA. 8 sierpnia została członkinią Weare DW Group, meksykańskiej firmy promującej młode talenty. 13 sierpnia 2019 (opublikowała nagranie na YouTube) skoczyła ze spadochronem razem z meksykańskim youtuberem Juanpą Zuritą, w ramach współpracy na YouTube. 17 sierpnia pojawiła się na Kids Choice Awards Mexico(hiszp.), jako nominowana w dwóch kategoriach. Opuściła to wydarzenie z jedną statuetką w kategorii Najlepsza Aktorka. 20 września wystąpiła na koncercie meksykańskiego duetu Rio Roma z piosenką Mi persona favorita. Jest to też dzień kolejnej zmiany jej wyglądu, przedłużyła włosy i pofarbowała je w pasemka różnych odcieni koloru blond. 22 września zagrała koncert w Aguascalientes, Meksyk w ramach trasy Que se pare el mundo: Tour. W październiku 2019 roku została ambasadorką firmy Huggo Boss. Obecnie jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej solowej płyty.

Filmografia | edytuj kod

Telenowele | edytuj kod

Dramaty | edytuj kod

  • La novicia rebelde (2008)
  • Timbiriche Musical (2010)
  • Anita la huerfanita (2010)
  • El mago de Oz (2012)
  • Fantabulosa (2014)
  • Y quien nos manda a hacer teatro (2017)

Dyskografia | edytuj kod

Nagrody i nominacje | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Karol Sevilla" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy