Klub Winx - Magiczna Przygoda


Winx Club: Magiczna przygoda w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Klub Winx - Magiczna Przygoda) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Winx Club: Magiczna przygoda (ita. Winx Club − Magica Avventura, ang. Winx Club − Magical Adventure) − włoski film animowany w reżyserii Iginio Straffi. Druga pełnometrażowa kontynuacja serialu animowanego Klub Winx, gdzie czarodziejki będą miały do uratowania mityczne Drzewo Życia, które zostało pozbawione dobrej magii przez duet Trix i Prastarych Wiedźm.

W Polsce film mał swoją premierę 2 grudnia 2011 roku[2]. Został wydany na nośnikach DVD 30 kwietnia 2012 roku z polskim dubbingiem[3]. Film był także emitowany na kanale Puls 2[4].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Bloom, która dopiero niedawno poznała prawdę o swojej przeszłości, korzysta z uroków bycia księżniczką na swojej rodzinnej planecie Domino. Niestety piękne dworskie życie z czasem zaczyna ją przytłaczać. Czarodziejka smoczego płomienia zupełnie nie sprawdza się w roli księżniczki i tęskni za szkołą oraz swoimi przyjaciółkami. Wszystkie troski jednak znikają z jej twarzy, gdy tylko spotyka się z ukochanym księciem Sky'em. Po romantycznym spacerze we dwoje, młodzieniec ponownie i oficjalnie prosi Bloom o rękę. Bloom bez chwili wahania zgadza się. Niestety parę dni później Sky z nieznanych przyczyn odwołuje wesele. Załamana czarodziejka przez wiele dni nie może się pozbierać. Wkrótce jednak okazuje się, że to przez ojca Sky'a, który nie zezwala na małżeństwo z księżniczką Domino z powodu sytuacji, które wydarzyły się 18 lat wcześniej. Wychodzi na jaw, że sprawcą całego rozpadu planety Domino jest władca Heraklionu − Król Erendor, który nie miał wyjścia, jeśli chciał ratować swoją planetę i bliskich. Trzy prastare wiedźmy podarowały mu część pozytywnej magii życia, która ochroni jego najbliższych, jeśli wyda on im swojego najbliższego przyjaciela Oritela, króla Domino. Mężczyzna się zgodził, ale żałował tego przez wszystkie te lata. A teraz kiedy Oritel i jego rodzina wrócili, nie mają prawa łączyć ich królestw poprzez małżeństwo Bloom i Sky'a − jako zdrajcy nie są tego po prostu godni. Kiedy Oritel dowiaduje się o tym, postępowanie jego przyjaciela wcale go nie zdziwiło i wybaczył mu. Trzy prastare wiedźmy wróciły i połączyły moce z Trix. Zaatakowały Drzewo Życia w Wiosce Wróżek i zmieniły jego energię z pozytywnej na negatywną. Drzewo to jest odzwierciedleniem oraz źródłem mocy wszelkich istot żyjących, przez co zmiana jego energii spowodowała utratę mocy przez wszystkie czarodziejki. Winx, bez pomocy czarów, muszą odnaleźć Avram (miasto na planecie Heraklion), gdzie król Erendor ukrył część mocy życia, którą dostał od trzech prastarych wiedźm. W konsekwencji Winx odnajdują ukrytą moc, odzyskują siły, dokonują przemiany w Believix i pokonują raz na zawsze złe wiedźmy, a Trix zostają przewiezione do zamknięcia.

Premiery na świecie | edytuj kod

Wersja włoska | edytuj kod

i inni

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: Studio PRL na zlecenie Kino Świat
Reżyseria: Dariusz Błażejewski
Dialogi: Maciej Wysocki
Teksty piosenek: Marek Robaczewski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Wykonanie piosenek: Magdalena Tul
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński
Kierownictwo produkcji: Maciej Jastrzębski
W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Lektor: Sławomir Śmiałek

Przypisy | edytuj kod

  1. Winx Club 3D (pol.). kinoswiat.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-12-30)].
  2. a b Winx Club - Magiczna przygoda. Multikino. [dostęp 2019-08-02]. [zarchiwizowane z tego adresu.
  3. a b Winx Club: Magiczna przygoda (DVD). empik.com. [dostęp 2019-08-02].
  4. Winx Club - Magiczna przygoda 3D. telemagazyn.pl. [dostęp 2019-08-02].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Klub Winx - Magiczna Przygoda" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy