Komiksy z Kaczogrodu


Komiksy z Kaczogrodu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Komiksy z Kaczogrodu – cykl komiksów wydawany przez Egmont Polska, zawierający historie osadzone w świecie Kaczora Donalda. Pierwsze 4 tomiki ukazały się w roku 2001. Ostatni z nich, Atlantyda. Zaginiony ląd, został wydany w serii przez pomyłkę - zawiera on komiksową adaptację filmu pod tym samym tytułem i powinien ukazać się w cyklu Komiksy z ekranu. W 2010 wydawnictwo postanowiło wznowić serię - numeracja komiksów zaczęła się ponownie od tomu 1., w którym znalazło się drugie na polskim rynku wydanie sagi Dona Rosy Życie i czasy Sknerusa McKwacza.

Seria kontynuuje wydanie specjalne Kaczora Donalda z 2000 roku pod tytułem $kneru$. Znalazło się w nim 12 głównych rozdziałów serii Życie i czasy Sknerusa Mckwacza.

Spis treści

Wydane tomy | edytuj kod

Przyszłość serii | edytuj kod

Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2010 redaktor naczelny serii, Artur Skura, poinformował, że na rok 2011 planowane jest wydanie dziewięciu kolejnych tomów, zawierających komiksy takich twórców, jak Don Rosa, Romano Scarpa czy Carl Barks[1]. 13 października 2010 w odpowiedzi na pytania fanów redaktor zapowiedział, że trzeci numer cyklu będzie najprawdopodobniej odpowiednikiem piątego tomu norweskiej serii Hall of Fame, poświęconego Donowi Rosie. Poinformowano także, że w 2011 roku pismo będzie kwartalnikiem[2].

W dniu 21 kwietnia 2011 roku ukazała się jednak informacja od redaktora naczelnego o prawdopodobnym zawieszeniu wydawania serii. Powodem są słabe wyniki sprzedaży[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Relacja ze spotkania z redakcją
  2. Informacja od Artura Skury na forum Disney Polska!
  3. Wiadomość na forum www.disneypolska.pl

Linki zewnętrzne | edytuj kod


Na podstawie artykułu: "Komiksy z Kaczogrodu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy