Koxbox


Koxbox w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Koxbox jest Duńską grupą muzyczną utworzoną w 1990 roku grająca psychedelic trance. W skład niej wchodzili Peter Candy i Frank É Madsen. Ian Ion, ich producent muzyczny, również był czasami wymieniany jako członek grupy.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Po wydaniu kilku singli grupa została zauważona przez DJ'a Sven Väth i wkrótce wydali swój pierwszy album Forever After (wytwórnia Harthouse). W późniejszym czasie zespół wydał dwa albumy: Dragon Tales, i The Great Unknown. W 1998 Peter Candy opuścił Koxbox.

Oznaczało to koniec oryginalnego składu Koxbox, ale Frank É Madsen i Ian Ion nadal kontynuowali produkcję. Już w 1997 zmienili oni nazwę swojego zespołu Psychopod na Saiko-Pod, przyjmując nieco inny styl (wolniejszy i bardziej funky). W 2006 roku, sześć lat po wydaniu The Great Unknown, Koxbox powrócili z U-Turn, wydaną przez Twisted Records. Ich najnowszy album nagrany był przy współpracy bardzo znanych artystów muzyki psychodelicznej jak Joie Hinton i Merv Pepler (Eat Static, Ozric Tentacles), Frederic Holyszewski (Deedrah, Dado, Cypher, Transwave) i Serge Souque (Total Eclipse).

Muzyka | edytuj kod

The Koxbox zdobyła sporą popularność na scenie psytrance. Ich muzyka była wyjątkowej jakości i znacząco różniła się od większości ówczesnych zespołów. Używali oni innowacyjnych dźwięków, które nadawały ich twórczości wyjątkowy charakter. Preferowali bogate, melodyczne dźwięki, które były bardzo cenione w czasach kiedy Goa była najpopularniejszym stylem psychedelic trance.

Ich utwory zostały zremiksowane między innymi przez Juno Reactor i Slinky Wizard.

Utwory Fuel On, Ambivalentino, i Midnight Till The End pojawiły się w duńskim filmie Pusher. Ten ostatni utwór został specjalnie wyprodukowany do wykorzystania w filmie.


Dyskografia | edytuj kod

Albumy | edytuj kod

Utwory/EP'ki | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (zespół muzyczny):
Na podstawie artykułu: "Koxbox" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy