Kulki analne


Kulki analne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Kulki analne z tworzywa sztucznego

Kulki analne (czasem zwane chińskimi kulkami, paciorkami analnymi) – rodzaj akcesorium seksualnego składającego się z kilku połączonych kulek. Powodują stymulację seksualną poprzez wkładanie przez odbyt do odbytnicy i wyjmowanie z różną prędkością, najczęściej podczas orgazmu dla jego wzmocnienia. Odczuwanie przyjemności następuje podczas przechodzenia kulki przez wąski zwieracz odbytu, a także przez sam fakt umieszczenia kulek w odbytnicy. Dostępne są modele z opcją wibracji. Czasem wszystkie kulki mają jednakową wielkość, ale są też dostępne modele, w których wielkość kulek się zwiększa[1][2].

Spis treści

Wykonanie kulek analnych | edytuj kod

Kulki analne były bez wątpienia używane już w starożytności. W nowoczesnej wersji częściej wykonane są z półsztywnego plastiku lub silikonu, z kółkiem na końcu. Kółko ma na celu uniemożliwienie całkowitego ich wsunięcia do odbytnicy, a także ułatwienie ich wyjmowania[1][2].

Dostępne współcześnie kulki analne są wykonane na dwa sposoby. Jest to albo szereg pojedynczych kul połączonych sznurkiem, lub wykonany z jednego kawałka plastiku przedmiot, gdzie kule i łączące je fragmenty plastiku stanowią całość. Ponieważ sznurek jest materiałem porowatym praktycznie niemożliwe jest całkowita jego dezynfekcja[2]. Dlatego zalecane jest zakładanie prezerwatywy na ten rodzaj kulek podczas ich stosowania[2]. Węzły utrzymujące kulki na sznurku mogą być przyczyną dyskomfortu, ale także zadrapań czy uszkodzeń odbytu i odbytnicy[2]. Oba wymienione powody stanowią o praktycznej przewadze kulek wykonanych z jednego fragmentu plastiku.

Możliwości stosowania kulek analnych | edytuj kod

Kulki analne mogą mieć różne wielkości. Początkujący preferują mniejsze, zaawansowani użytkownicy większe rozmiary. Używane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn (wówczas dodatkowo stymulowana jest prostata). Ich użycie bywa uważane za związane z fetyszyzmem.

Galeria | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b http://sexuality.about.com/od/sextoys/a/anal_beads.htm dostęp:27.02.2010
  2. a b c d e http://sexuality.about.com/od/anal_sex_toys/ht/use_anal_beads.htm dostęp:27.02.2010
Na podstawie artykułu: "Kulki analne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy