Lady Jessika


Lady Jessika w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jessika (ang. Lady Jessica; 10 154 – 10 256) – fikcyjna postać z powieści Diuna Franka Herberta. Konkubina księcia Leto Atrydy, miała z nim dwoje dzieci: Paula i Alię, oboje o zdolnościach parapsychicznych. Córka barona Vladimira Harkonnena, nieświadoma swego pochodzenia. Wychowana na planecie Kaladan przez zgromadzenie Bene Gesserit w ramach praktyk genetycznych mających na celu stworzenie Kwisatz Haderach. Matka Wielebna (sajjadina) u Fremenów na Arrakis.

Długa szyja i mały nos to cechy odziedziczone po matce, ale linia włosów, szerokie usta, wydatne wargi i jasna skóra wskazywały na ojca – ale z czasów, gdy był zdrowy i atrakcyjny. Natomiast szeroko rozstawione oczy i lśniące brązowe włosy to cechy dalszych przodków.

opis młodej Jessiki, Ród Harkonnenów, Legendy Diuny

Jak gdyby przeczuwając obecność Jessiki, Leto podniósł wzrok, a ich spojrzenia się spotkały. W jego szarych oczach dostrzegła wielką siłę i mądrość, nie wynikającą z wieku, ale z poczucia ciążących na nim powinności. Coś ciągnęło ją ku niemu, musiała się jednak temu przeciwstawić. Nie może poddawać się instynktom... (...) Chociaż z jakiegoś powodu widok księcia sprawiał jej przyjemność... zobowiązania miała wobec zakonu

pierwsze spotkanie Leto i Jessiki, Ród Harkonnenów, Legendy Diuny

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Lady Jessika" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy